wtorek, 14 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Karta Graficzna :p

Witam :) Od jakiegoś czasu mam pewien problem z moim komputerem.. Zakupilem ok. roku temu nowy komputer, zlozony na zamowienie. Wszystko było w jak najlepszym porzadku, gry smigaly bez zarzutu, ale po pewnym czasie musialem sformatowac komputer z powodu zawirusowanego dysku. Po formacie zainstalowalem wszystkie sterowniki z plyt dolaczonych do karty graficznej, plyty glownej itp. Niestety po zainstalowaniu gier, ktore wczesniej chodzily bez zarzutu okazalo sie ze nie mozna ustawic takich opcji wizualnych jakie można było ustawic wczesniej. Po prostu tak jakbym mial slabszego kompa niz przedtem.. Denerwowalo mnie to wiec postanowilem znow sformatowac komputer, ale nic to nie dalo.. :p Prosze o pomoc :) Dlaczego tak sie dzieje? Pada mi karta graficzna, czy jak?


Sprzęt:

Karta Graficzna : nVidia GeForce 8600 GT (256mb)
Procesor : DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
Płyta Główna : Gigabyte GA-MA770-S3 v1.0
Monitor : LG L192WS [19" LCD]
Karta dźwiękowa : Realtek ALC888/1200 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller


Z gory dziekuje :) Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

ściągnij nowsze sterowniki do płyty głównej i karty graficznej, może coś pomoże. Przy formacie instalowałeś ten sam system?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Zapomniałem dodać :p
Jeżeli to istotne to :
System operacyjny: Windows XP Professional (Service Pack 2)
RAM: 2 GB Kingston

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Właśnie nie ten sam system.. Tez pomyslalem ze to moze byc przyczyna tego wszystkiego ;p próbowałem sciagac nowe sterowniki z neta, ale to takze nic nie dalo ;p Logicznie myslac to jezeli wczesniej dobrze bylo na starych sterownikach, to powinno byc rownie dobrze i teraz :) obrazil sie na mnie komputer i tyle :p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

xp pro service pack 2 jest samo w sobie minimalnie wolniejsze niz sp1, ale to nie powinno miec wplywu na opcjie ktore moglbys ustawic.
jedyne co by pozostawalo to ostatnia wersja direct x i na nvidie to open gl sterowniki, zobacz czy w menadzerze urzadzen nie ma jakiegos wykrzyknika - moze brakuje sterownika do np jakiegos kontrolera na plycie glownej bez ktorego nie mozna uaktywnic pelnej szybkosci na szybie pci-e lub agp jezeli taka uzywasz

http://www.nvidia.com/object/winxp_169.21_whql.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

dzieki wielkie, zobacze co da sie zrobic ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

A więc tak.. Zainstalowałem DirectX10 RC2 Fix 3-Pre-Final, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. ;/ Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy przed instalacją nowych sterowników, tych które podałeś w linku wyżej muszę najpierw odinstalować stare sterowniki? Może głupie pytanie, ale chce się upewnić :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Zainstalowałem także sterowniki, które podałeś w linku, ale również nie przyniosło to żadnych rezultatów.. Idę spać, ile można siedzieć? Dobranoc :) Ale mimo wszystko proszę o pomoc w dalszym rozwiązywaniu tego problemu :p Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Czasami przy instalacji automatycznie podpina sterowniki od innych systemów. Wskaż mu folder docelowy ze sterownikami dedykowanymi pod system który używasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Nie musisz odinst. sterownikow ;) windows ma wpływ ja jakosc najlepiej jak bys sciagnał z SP3 i przeinstalował nowe sterowniki z neta.

Sł0fa t0 n@sz@m br0on! br0on!

_._ . LoFiiaamm ShHellkii <3 ;***** . _._

_.____.___.___&____.____._____._

__.__. Chemb Gró Armje!.___.____.__

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Oo Trollu widzisz byś pisał normalnie jak teraz to by było OK :) a nie jakieś seplenię jak byś budyń wpierdzielał .

A do tematu ! Windows SP2 ? oryginał nie żadna przeróbka ? bo to wielkie ma znaczenie bo często jest tak że te ściągane z neta Windowsy mają już w sobie kilka haczyków takie np że już są po instalowane sterowniki kart graficznych innych firm :) a moim zdaniem przeżuć się na Windows 7 zobacz tam jak by działało wszystko :) XP na takich komputerach jak twój będzie się tylko zamulać i psuć ja ci mówię :) mój komputer ma 5 lat a na nim windows 7 działał porządku ale wiadomo 1 GB ramu i procesor jedno rdzeniowy to XP ale już lepsze komputery to tylko vista i 7 i tam odraz masz upadle sterowniki to znaczy że sam ci zainstaluje najnowsze stery :) i jeszcze dam ci rade nie formatuj zbyt często później ci się będzie sypać !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Po pierwsze zainstaluj SP3 do tego windowsa, potem najnowsze stery z neta i jak je zainstalujesz pojawi ci się ikonka nvidia przy godzinie, więc wejdź tam w opcje i tam będziesz miał taki suwak czy wydajność czy jakość (ustaw jakość :)). Następnie poszukaj w tych opcjach jeszcze gdzie się zmienia parametry do poszczególnych gier. (wybierasz z listy grę i tam ustawiasz np. AA X16, wygładzanie krawędzie i wiele innych opcji wizualnych). Aha zainstaluj jeszcze najnowszego FrameWorka, najnowszy teraz to chyba 3.0 ale pewien nie jestem.
Pozdrawiam :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Zainstalowałem sterowniki z linku, który został podany wyżej. Po zainstalowaniu sterowników komputer chodził jak wcześniej, bez żadnych widocznych zmian. Dzisiaj rano, chciałem odpalić kompa i nie udało mi się to :p Komputer nawet nie załadował ekranu startowego, w ogóle nic na monitorze się nie wyświetliło. Po kilku sekundach komputer zaczął pikać i się resetował. Do tej pory nie mogę go uruchomić. Prawdopodobnie jest to wina karty graficznej. Sprawdzałem już czy jest dobrze podłączona i wszystko jest jak powinno być :p Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? To przez te sterowniki? Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

sprawdz czy karta jest dobrze wpieta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Witam :) Rozkręciłem całego kompa, wszystko przeczyściłem po kolei i działa! :)
Pozostał jednak nadal problem opisany na początku wątku ;/ Nie wiem co robić..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

A mosze bys tak łaskafie napisał jakih to ustafien nie morzesz zapodac i w jakih grah ... to by bardzo ułatwifo ... najlepiej do zrub ss i zapodaj nam linki, efentualnie wstaw

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

A więc na przykład Crysis Warhead :p

Wymagania systemowe Crysis Warhead:

Procesor: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz dla Visty), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz dla Visty), AMD Athlon 2800+ (3200+ dla Visty) lub lepsze
Pamięć RAM: 1GB (1.5GB dla Windowsa Visty) lub więcej
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro dla Visty) lub lepsze
Pamięć vRAM: 256MB pamięci karty graficznej
Wymagane miejsce na dysku: 15GB
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
System Operacyjny: Windows XP z Service Pack 2 lub Windows Vista
DirectX: 9.0c lub 10
____________________________________________________________

Powinno działać bez problemu, a mogę ustawić co najwyżej ustawienia Standardowe, ale i tak się tnie.. (do wyboru są ustawienia : minimalne, standardowe, gracz, entuzjastyczne :p)

P.S. Jasiu, staraj się nie robić błędów, bo w oczy razi i się trudno czyta :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

co Ci biedny jasiu mosze porawdzic , obafiam sie rze bedziesz mósial wybrac sie do sklepó i trohe zaiwestofac w sprzent hconc grac w ladniejrzego krizisa ( 8600 to złom , 256 ramó na karcie to troche za malo np. dla dórnego gta cztery 512 nawet jest za mało by muc cieszyc sie wszystkimi sfiatełkami w grze , kup se mosze jakiegos radełona 4850 , som w miare tanie , a efekt bedzie taki jakbys przesiadl sie z poloneza do mercedesa , procesor tesz zmien jakbys karte zmienial ) najlepiej idz do experta a hopaki zlorzom ci takom maszyne zze szczenka ci opanie na podloge jak warcheda odpalisz

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Tak, tyle że wcześniej nie było żadnych problemów z tą grą, tak samo jak i z GTA IV :p Cieszyłem się wszystkimi światełkami heh

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Crysis Warhead i GTA IV to potrafia zarznac o pare klas mocniejszy sprzet w maksymalnych ustawieniach, a Ty piszesz, ze na swojej konfiguracji grales w lepszych ustawieniach i smigalo? :) Troche dziwne :)

Ale wracajac do tematu:
1) wyglada na to, ze jak kupowales komputer, to ktos Ci po prostu dobrze skonfigurowal system, a Ty przy reinstalce skopales. Zainstaluj SP3 i aktualne poprawki.
2) zainstaluj nowe sterowniki do sprzetu, a nie z plytek, zwlaszcza do karty graficznej, bo pewnie nawet ten rok temu w serwisie instalowali nowsze niz te z pudelka
3) masz DirectX 10 na Windowsie XP? :>




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Moze na dx9 pojdzie lepiej?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

kilka pytan, bo to wszystko cos dziwnie wyglada.
czy system zainstalowales ten sam? xp pro czy xp pro 64 bit?
czy zanim zainstalowales gry wszystkie drivery i updates byly aktualne?
czy sa zainstalowane ostatnie wersje open gl i direct x?
sprobuj odinstalowac gry, zainstalowac wszystkie odtatnie sterowniki etc, wlaczyc najlepsze ustawienia karty w panelu sterowania lub programie do obslugi karty i dopiero zainstaluj gre - niektore gry sprawdzaja wydajnosc karty podczas instalacji i nie instaluja komponentow, ktorych karta graficzna nie jest w stanie obsluzyc.
czy przedtem moze uzywales programu PowerStrip?
czy jestes pewien ze dodatkowe funkcje w grze byly wlaczone w rozdzielczosci w jakie teraz probujesz? zmniejsz rozdzielczosc ekranu w grze i zobacz czy niektore funkcje sie uaktywnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

xx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Karta Graficzna :p

Przedtem na 100% te gry śmigały mi bez problemu. System mam inny niż przedtem, możliwe że źle skonfigurowany (nie znam się na tym). Zainstalowałem DirectX10, działa (chyba). Zaraz zaktualizuje openGL, wątpię żeby pomogło.. Myślę, że najlepiej jak zaniosę kompa do komisu, zapłacę 50zł i będę miał dobrze ;p Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.; )

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org