wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Puchar Naszych Łowisk

W grudniowym numerze Wędkarskiego Świata (jest to pismo ogolnopolskie)
jest artykuł o rozegranych 4 pażdziernika w Nowogrodzie zawodach wędkarskich. "Zawody te są największymi w Polsce zmaganiami spinningistów organizowanymi na żywej rybie, propagującymi metodę C&R"
(złap i wypuść). Autor tekstu wyraża się o zawodach w samych syperlatywach, cieszy mnie to niezmiernie. Mnie tam nie było, ale cieszy mnie fakt, że osoba działająca w branży pochwaliła całą imprezę rozgrywającą się w naszej pęknej okolicy. Niestety jest jedno ale...
"Wyniki obydwu edycji tej imprezy oraz wypowiedzi wękarzy stawiają pod znakiem zapytania zasobność tych łowisk, którymi od czterech lat włada prywatne Gospodarstwo Rybackie Łomża. Brak widocznej ochrony przed kłusownikami oraz wątpliwe zarybienia i niejasne odłowy nie rokują poprawy rybostanu tych pięknych rzek". Szkoda ,że autor tekstu nie mógł w podsumowaniu opisać pięknyh okazów ryb(szczupaka ,sandacza,okonia) złapanych i wypuszczonych do wody(bo ich nie było). Cała polska czyta, że w okolicy Łomży są piękne rzeki (wspaniałe zawody) tylko nie ma w nich ryb. I to niestety jest prawda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Puchar Naszych Łowisk

To przykre co piszesz ale taka jest prawda..... zła gospodarka i brak ochrony przed kłusownikami sprawiają ze z roku na rok coraz trudniej złapać tu wymiarowe okazy.....a co dopiero mówić o rekordowych sztukach.....
Myślę że czas najwyższy aby ktoś przyjrzał się temu procederowi.....Czas by ktoś skontrolował i rozliczył władze Gospodarstwa Rybackiego Łomża z ich dokonań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Puchar Naszych Łowisk

lowie wtej rzece ponad 20 lat i to co jest teraz to jest tragedia.narew w ktorej jeszcze kilka lat temy lowilem po kilka leszczy na jednym poranku jest pusta jak studnia, odradzal sie sandacz i go nie ma,szczupaka tez .obawiam sie ze klusownikow tez nie ma,bo co maja klusowac?ukleje?

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Puchar Naszych Łowisk

http://www.prisonwars.pl/77652/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Puchar Naszych Łowisk

Witam

Zawody zostały zorganizowane prze Łomżyński Portal Wędkarski www.naszelowiska.pl. Była to druga edycja zawodów oparta na zasadzie: złów, zrób, zdjęcie i wypuść - w sumie bardzo adekwatna do tego co dzieje się nad naszą Narwią. Zaiteresowanych pełną relacją z zawodów odsyłam do podanej wyżej strony.

PS

Jako organizatorzy w sumie już 3 cyklicznych imprez, zapraszmy na kolejne zawody, które odbędą się w przyszły roku, podejrzewam, że w sierpniu lub we wrześniu. Niestety podjeliśmy decyzję, że odbędą się na wodach Narwi, ale w Ostrołęce.

Kolejne spotkanie sympatyków spinningu już niebawem. W styczniu zapraszamy na Towarzyskie Zawody Otwarcia Sezonu Pstrągowego. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.naszelowiska.pl

Pozdrawiam
Rafa

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org