czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jaki supermarket w Łomży ?

Szanowni Państwo !
Wiadomo od pewnego czasu, że do Urzędu Miejskiego wpłynęły podania o zezwolenie na budowę sklepu wielkopowierzchniowego, a właściwie dwóch takich sklepów, a specyfice usługowo - handlowej wraz z towarzyszącą gastronomią. Pomimo, że do debaty nad tymi dwoma projektami jest jeszcze dość daleko tzn. nawet jej termin nie jest wyznaczony, to chciałbym oba projekty po krótce Państwu przybliżyć. Robię to po to, aby poznać Państwa opinie na ten temat, co umożliwi mi, a także innym radnym podjęcie właściwej opinii. Niezależnie od tego pomysły będę konsultował z właścicielami sklepów, przedsiębiorstw usługowych, lokali rozrywkowych itp. Jednak opinia Forumowiczów będzie także niezwykle istotna. Zastrzegam jednak, że jest to przedatwienie ogólne.
Oto projekty:

1. Wniosek firm: Stokrotka sp. z.o.o. i Elpro sp. z.o.o. z Lublina. Spółki te są powiązane ze sobą kapitałowo. Firmy te postanowiły wybudować obiekt na terenie zlokalizowanym pomiędzy ulicami: Zawadzką,
Ks. Janusza i Piłsudskiego ( na terenie, gdzie zazwyczaj zatrzymują się cyrki bądź karuzele ). Inwestycja ta, patrząc z góry, ma wygląd dwóch trójkątów, które od zetknięcia się ze sobą dzieli dróżka. Jeden z tych "trójkątów", podzielony na mniejsze lokale, będzie dostępny pod wynajem dla łomżyńskich handlowców, natomiast drugi będzie należał do spółek Elpro i Stokrotka i będzie jednym obiektem handlowym. Inwestor zobowiazał się, że odda drużkę w ręce miasta i dzięki temu uniknie posądzeń o chęć połączenia budynków i stworzenia jednego, wielkiego marketu. Jeden z trójkątów ma mieć powierzchnię ok 2000m2, drugi 2100m2. Obiekty te w założeniu mają mieć konstrukcję żelbetową, zaś elewacja będzie ze szkła profilowanego. Dach na obu budynkach ma zostać pokryty murawą tak, aby w lecie mógł służyć jako miejsce spotkań mieszkańców, na którym organizuje się imprezy kulturalne np. kino letnie.
2. Wniosek Panów: Romana Styły i Wiesława Dołęgi z Łomży. Panowie Ci postanowili wybudować obiekt handlowy na górce obok Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II, pomiędzy ulicami: Por.Łagody, Zawadzką i Piłsudskiego. Przedłożony projekt przewiduje między innymi realizację obiektu handlowego o powierchni zabudowy około 5100m2, powierzchni użytkowej około 4300m2 a powierzchni sprzedaży przekraczającej znacznie 2000m2. Inwestorzy pragną wybudować także plac zabaw dla dzieci, wykonać parking w ul.Por.Łagody, stworzyć chodniki, trawniki i ścieżki rowerowe wzdłuż ulic: Łagody, Piłsudskiego i Zawadzkiej. Ponadto Panowie pragną przeznaczyć część terenu na realizację zabudowy wielorodzinnej i wolnostojącej zabudowy usługowej.
Proszę jeszcze raz Państwa o komentarze. Moim celem jest poznanie opinii przecietnego Kowalskiego, a nie lobby kupieckiego czy właścicieli hurtowni.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jestem za. Chyba już czas żeby zrobić coś z tym terenem. Są "blaszaki", jest Grand Market, to dlaczego w tej części miasta ma być pustynia. Przecież i tak po codzienne zakupy pójdziemy do najbliższego spożywczaka. Poza tym to my - klienci wybierzemy to co nam się będzie podobało. Przecież nie wszyscy kupują w Bubel Price.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Drogi Pawle
Na tym forum o sprawie supermarketu w mieści wypowiadałem się przed rokiem i już nie bardzo mi się chce o tym dyskutować.Powiem tak.W Łomży nie może powstać supermarket,bo jest to niekorzystne dla takiego miasta,gdzie jest tak duże bezrobocie.W wyniku utworzenia Supermarketu to bezrobocie wzrośnie,bo mimo,że supermarket zatrudni ludzi,to jednak małe sklepy zbankrutują i zwolnią więcej ludzi ,niż supermarket zatrudni.
Supermarket z obcym kapitałem będzie sprzedawał towary z innych państw,a to godzi w rodzimych,Polskich wytwórców i rolników,którzy mniej będą produkować.Znów bezrobocie rośnie.
Można pisać jeszcze o innych grupach,które w wyniku powstania supermarketu stracą tu pracę.
Taki supermarket wyrządzi więcej szkód niż pożytku.więc dla społeczeństwa miasta jak i wsi sąsiednich, jak i Polski wyjdzie to na niekorzyść.Takie są fakty.Potwierdzają to eksperci,naukowcy.
Rozmawiałem o powstaniu supermarketu w Łomży ,mieście 65 tyś. z moimi kolegami z Warszawy (nie są oni związani z LPR,niektórzy z nich mają poglądy lewicowe),którzy tu mieszkają w Wawie od urodzenia, wszyscy moi rozmówcy potwierdzili,że w tak niewielkim mieście supermarket to samobójstwo dla rodzimego handlu i wzrost bezrobocia,które i tak jest wysokie.Moi rozmówcy mówili,że w Warszawie dużym mieści supermarkety powinny być,powinno być ich kilka,ale też nie za dużo.Jednak w Łomży to samobujstwo.Tak uważają moi koledzy z Warszawy.
Ja uważam,że supermarket tu i w Warszawie to samobójstwo dla handlu w Łomży,Warszawie,Polsce.
Pomyślcie ta żywność w supermarkecie z zachodu,pełna chemii ,nie zdrowa.Ludzie po tym chorują.Mięso z BSE.To fakt.
W Łomży musimy powiedzieć NIE supermarketowi.Muszą to powiedzieć władze miejskie,czyli Rada Miejska i Prezydent.A jeśli będzie referendum ,czy ma być w mieście Łomży supermarket to również NIE supermarketowi powinni powiedzieć mieszkańcy.
Mam nadzieję,że supermarket w Łomży nie powstanie.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Poza tym supermarket przy kościele .Skandal i zła,bardzo zła lokalizacja.Ludzie zamiast do kościoła to do supermarketu.Samochody gdze tak sie pomieszczą?
Poza tym zlikwidują dzieciom miejsca zabaw.Dzieci tam na górce Zawackiej zimą zjeżdzają na sankach,lepią bałwany,jest dużo miejsca.Jak będzie supermarket to tego zabraknie.
A w drugim miejscu odbywaja ,przyjeżdzają często cyrki i jest tam często dla dzieci wesołe miasteczko.Jeśli to dziadostwo ten supermarket tam powstanie to gdzie dzieci będą chodzić na karuzelę i do cyrku.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Przecietna Kowalska: Mi jest to juz obojetne i tak na zakupy wieksze, chemiczne itp jezdze do Bstoku...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Ja tylko słyszałem, że mają to być sklepy oferujące podobnej jakosci towary jak Leader Price... ma to być podobna sieć...... to ja szczerze dziękuję za taki supermarket w mieście jak i poza nim.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jeszcze raz ja.... Empik bardziej by się przydał niż supermarket...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

DOKLADNIE EMPIK i tak trzymaj _krzysiek_
pozdrawiam

Maciej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Postulatów dwóch:
1. EMPIK w okolicach Starego Rynku (i niech radni pomyślą jak ich zachecić i ściągnąć).
2. Hipersupermegamarket gdzieś przy Szosie do Mężenina, żeby ludzie, którzy tu będą przyjeżdżać ze Śniadowa, Miastkowa, Ostrowi Mazowieckiej i Zambrowa na zakupy nie musieli przejeżdżać przez miasto. Absolutnie żadnych dużych sklepów na osiedlu, bo wtedy trzeba by budować podziemne albo piętrowe parkingi (mało ludzi chodzi do takich sklepów pieszo). No i dzieci... Ale nie górka, karuzela i bałwany... No, chyba że te bałwany w samochodach. Nie wątpliwej jakości rozrywka dla dzieci (nie zauważył Pan, Panie Andrzeju, że "wesołe miasteczka" nigdy nie pochodzą z Łomży, a często są wręcz pochodzenia zagranicznego?) ale bezpieczeństwo za względu na pojazdy i "towarzystwo", które w takich miejscach "dyżuruje". Obie lokalizacje sa między dwiema (a z gimnazjami nawet: czterema) szkołami. Do Z.S.nr 1 tez nie jest zbyt daleko...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Prawda jest taka, ze Łomza ginie smiercia naturalna. Bezrobocie rosnie, nie ma zadnych konkretnych inwestycji, zupelnie nic sie nie dzieje, co roku łata sie te same dziury po zimie, a mlodzi ludzie uciekaja - oby jak najdalej od tego miasta. Przyszlosc widze w czarnych barwach, niestety...i zycze sobie, by i na mnie kiedys przyszla pora, azeby stad wyjechac...nie bede udawac lokalnej patryjotki, mam dosc!

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

panie Andrzeju!

Pierwszy raz sie z panem zgadzam.Moim zdaniem ,jezeli juz ma powstac Supermarket to moze isc za przykladem innych panstw i i zabronic stawiania obiektow wielkopowierzchniowychw centrum miasta.
Jest duzo terenow na obrzezach miasta niezagospodarowanychi moze w tym kierunku wyjsc na przeciw zwolennikom supermarketu?
Mysle,ze i lobby kupieckie taką propozycje by przyjelo .
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Drogi Madej
Ja wogóle jestem przeciw supermarketom z obcym kapitałem,jak również wielkim sklepom nie zależnie od kapitału.
Na supermarket jestem w stanie się zgodzić jedynie wtedy,kiedy będzie on poza miastem lub na jego obrzeżach i będzie to twór w rękach polskich tz. będzie to supermarket z polskim kapitałem i wspierający polskich kupców i polskich wytwórców.Oprócz właściciela Polaka,będą też tam polskie produkty żywnościowe.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

..i polskie ceny?

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Podejrzewam ze nasze lomzynskie zatwardziale lobby kupieckie nie zgodzi sie bez wzgledu na lokalizacje. Powod? Z zalozenia supermarket powienien miec nizsze ceny...wystarczajacy argument bez wzgledu na ewentualne korzysci dla mieszkancow miasta nie trudniacych sie handlem. To tak jak z LPR`em (bez urazy) i Unią. Nie sluchaja, bo wiedza najlepiej...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

droga Ewo!

Mysle,ze zle oceniasz lobby kupieckie,zaprzszam na spotkanie z kupcami lomzynskimi to posluchasz ich zdan.Zapewniam cie ze sluchaja innych ,ale patrza jak kazdy inny przedsiebiorca w Łomzy jak utrzymac sie na rynku.
Jestem pewien ,ze supermarket poza granicami miasta zadowolilby obie strony.
Wilk syty i owca cała.
Pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tolek byc moze, ale swoje poglady na ten temat wyrobilam podczas tych pamietnych batalii o Supermarket sprzed kilku lat bodajze

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Witam wszystkich!
W sumie to chyba nie powinienem się wypowiadać na ten temat, ponieważ już od trzech lat nie mieszkam w Łomży. Mimo to co tydzień odwiedzam moje rodzinne miasto. Pomysł supermamrketu to bardzo dobra propzycja, tylk tak jak już wcześniej ktoś powiedział: "Lokalizacja na obrzeżach miasta" Jestem jak najbardziej za takim pomysłem. Nie rozumiem zupełnie p. Jaroty, który za wszelką cenę chce utrzymać okropne bezrobocie w Łomży. Jak takich ludzi będziemy mieli we władzach baszego miasta to powiem szczerze, uciekajcie ludzie czym prędzej z Łomży. Niestety nikt w Łomzy nie stara się o jakieś nowe inwestycje, które dały by zatrudnienie łomżyniakom. Wielka szkoda.

Pozdrawiam wszystkich

Pozdrawiam
Marcin DYZIAK Jasiński


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Drogi Marcinie
Jak powstanie supermarket to bezrobocie wzrośnie,bo supermarket zatrudni ludzi,ale wiele małych sklepików zbankrutuje i więcej osób straci pracę,niż osób zostanie zatrudnionych w supermarkecie.Pisałem o tym wcześniej.Potwierdzają to eksperci ekonomiści,którzy mówią,że w mieście wielkości Łomży (65 tyś mieszkańców) nie powinny powstawać supermarkety,bo to jest szkodliwe i bezrobocie wzrasta.Inne argumenty i moje patrzenie na te tematy przedstawiłem w wypowiedzi wyżej.Proszę się z tym zapoznać.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Andrzeju przeciez np w supermakrektach typu auchan w Bialymstoku jest miejsce dla drobnych firm...

Oczywiscie nie orientuje sie o jakim markecie jest mowa (moge sie tylko domyslac ze wiekszym niz Biedronka leader czy goska), nie interesowalam sie sprawa za bardzo. I oczywiscie lokalizacja TAKIEGO marketu powinna byc bezwzglednie poza miastem.

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Ludzie o czym my rozmawiamy? Czas najwyższy zacząć działać a nie polemizować Panie Jarota .Chcecie z Łomży zrobić wiochę to powoli się udaje.Cyrk przyjeżdża trzy razy w roku i to przy okazji.A po drugiej stronie dzieci slizgają sie na sankach do momentu kiedy stanie się tragedia i któreś wyjedzie na ulicę po której jadą cały czas pojazdy.Jestem za kompleksem handlowym w lokalizacji ulic Zawacka,Piłsudzkiego,KśJanusza.I chociaż nie zasłaniajcie się bezrobociem bo to jest wielka bzdura.A może ktoś ma interes żeby NIE.Logicznego myślenia nigdy za wiele ?
Pozdrowienia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Wybaczcie wszyscy obrońcy małych sklepików. Mam gdzieś ich właścicieli i ich propomcje towarów tuż przed kończącym się terminem do spożycia. Jestem przeciętnym obywatelem, kupuję nie to co chę ale to co mogę. Kupuję w "lider szajsie", bo tam jest tanio. Wiem, że jakosć jest fatalna, ale cóz zrobić - jeść trzeba. Chcę więc dużego marketu, z tanimi towarami dla biedoty. Do Białego nie jeżdzę bo nie mam samochodu, do marketu przy szosie do mężenina też nie pojadę. Z chęcią natomiast pójdę do sklepu, który stanie na placu, gdzie staja karuzele. Równocześnie oznajmiam przeciwnikom marketu ze względu na kościoły, że w Łomzy trudno znależć miejsce, gdzie koscioła nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Witam wszystkich!!

Chciałoby się powiedzieć gdzie my jesteśmy.
Panie Jarota mam do pana kilka pytań:
1.Jak pan chce zmniejszyć bezrobocie w łomży?
2.Kogo pan by łaskawie przyjął (jakiego inwestora), który chciałby zainwestować pieniążki tak potrzebne do rozwoju.
3.Czy pan chce sie rozwijąc? Jeżeli tak to nie wyobrażam sobie tego bez zewnętrznego kapitału.

Mam nieodparte wrażenie, że jest pan tak zacietrzewiony w swoich niby mądrych pomysłach ja pan giertych z pana partii. Pewnie to pana podbudowuje. Tylko co ztego jak wokól coraz więcej nędzy. A pan tylko o tym zachodnim kapitale, o ludziach z zachodu mówi pan jak o przybyszach z kosmosu, każdy chce żyć i się rozwijać a pan i panu podobni chcą tylko przetwać i wegetować. Wszystko co zachodnie to złe i won. Z takim pana myśleniem pan naszej Łomży nie uzdrowisz.Takich jak pan nie chcemy.Ja na pewno.

robert

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Zdzichu!!

Pleciesz bzdury mowiac,ze masz gdzies wlascicieli sklepikow.
Tak sie sklada ze ja pracuje w tej branzy i mam zatrudnienie ja i moja rodzina .
Jak juz wczesniej pisalem to mysle,ze mozna dojsc do porozumienia ze wszystkimi zainteresowanymi budowa np.poza granicami miasta.
Piszesz ze chcesz duzego marketu z tanimi towarami ....
Powiem ci tyle,ze trzeba byc bogatym zeby kupowac badziewie....
Chciwy dwa razy traci : Pije wode,a za wino placi.
O ile pamietam to pisales wczesniej,ze twoja mama jest nauczycieka i ma na utrzymaniu calą rodzine,ja to rozumiem tylko idac twoim tokiem myslenia to bym powiedzial,ze w Łomzy powinno sie zwolnic o polowe kadre pedagogiczną.,a w pierwszej kolejnosci takich pedagogow jak twoja mama.
Przepraszam jezeli cie obrazilem,ale zanim napiszesz pomysl o wszystkich ,a ty widzisz tylko czubek swego nosa.
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Jarota. niehca Pan mi powie ile osób straci pracę w momencie kiedy zacznie działać supermarket w Łomży. Moim skromnym nic nie znaczącym zdaniem, to więcej osób zatrudni supermarket niż zostanie zwolnionych pracowników małych sklepów. Dlaczego?? Bo skończą swoją działalność sklepy większe, a nie malutkie osiedlowe. A poza tym jak już sugerowała evaa może w supermarkecie będzie mijsce na inne sklepiki, a tam też będą pracowali ludzie.

Do robertsa :-)
Po co zadajesz pytania na które znana jest odpowiedz. Ludzie którzy bawią się w poliytykę mają niezłą kasę z takiej zabawy. Widział ktoś kiedyś biednego polityka?? Ja nie widziałem....

I jeszcze d Zdzicha
Zdzichu jak nase kochane władze pomyślą i dogadają się odpowiednie z inwestorem to na bank będzie jakiś darmowy transport do supermarketu. Tym bym się nie martwił na Twoim miejscu. No chyba że władze Łomży po raz kolejny okażą się nieudolnością w podejmowaniu poważnych decyzji

Pozdrawiam Tych którzy chcą zaorać Łomżę

Pozdrawiam
Marcin DYZIAK Jasiński


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tolku

"Piszesz ze chcesz duzego marketu z tanimi towarami ....
Powiem ci tyle,ze trzeba byc bogatym zeby kupowac badziewie...."

Dlaczego z gory zakladasz, ze wszystkie markety oferujace tanie produkty w gruncie rzeczy sprzedaja takie towary, jak podobno Leader(W Leaderze nie kupuje wiec nie znam ich jakosci)??
Przeciez w wiekszosci sa to te same towary co sprzedawane w "normalnych sklepach" tyle ze z zupelnie inna cena, a to ze markety maja swoje firmowe produkty...powiem tak, dobry market - dobry produkt...
Za torebke whiskasu dla kota musialabym zaplacic w Farmerze -1,60 a w Auchan w Bialymstoku 1,20 (nie wiem czy nie mniej) Jeszcze do tego kota sie przyczepie: piasek dla kota w Łomży 11zl - 5kg, ten sam w Auchan - 6,99 (promocja)...jest roznica? Dla mnie dosc duza...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Kolejny przyklad. W osiedlowym sklepie za siatke pomaranczy (1kg) placi sie 3.50, taka sama siatka pomaranczy - w przenosni i doslownie w jednym z lomzynskich marketow kosztuje ponizej 3 zl... 2.80 bodajze (nie pamietam). Owszem sklepikarze chca zarabiac, ale dla nas konsumentow liczy sie to gdzie mozna taniej kupic...
Wiadomo, ze nie bedzie porozumienia miedzy kupcem, a klientem, bo kazdy chce swojego dobra...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jasne, ze nikt do supermarketu nie bedzie "latal" codziennie z siateczka, a tylko na wieksze zakupy powiedzmy raz w tygodniu, czy nawet rzadziej...
Tak czy inaczej osiedlowe sklepiki codziniennie sa i beda oblegane - chociazby po to, aby kupic podstawowe i swieze produkty na sniadanie, chleb mleko itp...
Wypadaloby zapytac mieszkancow innych miast ktorzy posiadaja takie supermakrety u siebie - Jak czesto korzystaja z "wyjazdow" na zakupy?

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Dobra, niech będzie polski market z polskimi towarami polskich wytwórców. Tylko niech pan, panie Andrzeju, jako pomysłodawca znajdzie tę polską sieć handlową, która wybuduje u nas sklep, w którym oferować będzie towary w cenach zbliżonych do tych w dużych sklepach "obcego pochodzenia". Prawda jest taka, że te ceny są tak atrakcyjne (detal porównywalny z polskimi półhurtowniami), ponieważ te sieci mają tyle sklepów, że mogą od producenta (importera) odbierać np. kilkanaście procent całości (ale za swoją a nie narzuconą przez pośrednika cenę).
Jeżeli powstanie tzw. supermarket jako spółka przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze takiej sieci handlowej, to nie będzie szans na konkurencyjne ceny, bo będą brać towar w tych samych hurtowniach co ich "mniejsi bracia w handlu"... Będzie konkurencja o tyle, że ludzie z tamtej części osiedla przestaną przyjeżdżać do "Gośki". A co do małego handlu (głównie spożywką), to wystarczy przejść się po terenach ŁSM, żeby obejrzeć te sklepiki "przyklejone" do bloków. Jakoś nie zauważyłem, żeby któryś ostatnio splajtował (no może poza tym w piwnicy na Prusa, ale tam na Górce Zawadzkiej jest chyba z pięć spożywczych w promieniu 200m., a wtym jednym budynku były trzy).
A jeśli chodzi o lokalizację tego prawdziwego potencjalnego hipermarketu, to skoro nie podoba się Szosa do Mężenina, to są tereny przy wyjeździe na Ostrołękę po byłym Fadomie... Podobno władze miasta skorzystały z prawa pierwokupu, tylko jakoś się tym nie chwalą...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jest polska sieć "Piotr i Paweł". Byłem w ich sklepie w Warszawie. Super. Myślę, że ów łomżyński supermarket nie będzie nawet w połowie taki jak Auchan w Białymstoku. Myślę, że większość z Was była w takowym przybytku uciechy:) Jak zauważyliście, zanim się wejdzie do "właściwego" supermarketu mija się uliczkę (lub parę) z drobnymi sklepikami. W Łomży to raczej nie będzie miało racji bytu, ponieważ jest tyle wolnej przestrzeni pod wynajem (i to za grosze!!), że chyba nikt nie pokusi się o sklepik w pasażu w hipermarkecie.

Do Jarka M.:
Nazwy wymienionych przez Ciebie ulic pisze się trochę inaczej.

Do Zdzicha:
Nie będziesz miał jak dojechać na krańce miasta?? Wiele supermarketów ma swoją własną linię autobusową, która dowozi klientów z całego miasta za darmo. Jeżeli nie, to myślę, że będą tam kursować miejskie autobusy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jak Pan widizi Panie Andrzeju jednak w Łomży sporo osób chce żeby powstał supermarket w naszyn mieście. Tylko ludzie tacy jak Pan kombinują jakby tutaj naszą kochaną Łomżę zrobić jedną wielką dziurą. Wielka szkoda, że w naszych władzach są tak nierozwojowi ludzie jak Pan. Oj szkoda

Pozdrawiam
Marcin DYZIAK Jasiński


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Miał być już supermarket, była wrzawa kupiecka: toż to spowoduje bezrobocie! I co? Supermarketu nie ma, a ilu ludzi nasi "kupcy" przyjęli do pracy? Co z bezrobociem?
I po drugie: nasi"kupcy" masowo zaopatrują się w supermarketach, a potem te same towary sprzedają nam - tylko drożej! Nawet metek nie usuwają!
Wnisek jest taki: chodzi wyłącznie o to, żebyśmy kupowali drożej te same towary, ale w sklepikach, których właściciele chcą nas odizolować od dostępu do supermarketu. Jak nie wiadomo o ci chodzi - to chodzi o (nasze) pieniądze!
Dlaczego supermarket ma być poza miastem? Dlaczego dostęp do tańszych towarów ma być zamknięty dla osób starszych, emerytów którzy tam nie dotrą, a oni są często naprawdę biedni. Znów manipulanctwo?
Dlaczego w supermarketach mają być tylko towary polskie? Czy my wszystko dobrze tanio produkujemy? Na pewno nie! Osobiście nie dam się nabrać na chorobliwe fobie na inne narody u panów z LPR. Chcę mieć dostęp do towaru dobrego, w przyzwoitej cenie, a producenci niech się o mnie starają!

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Droga Evo !

Odpowiadajac Zdzichowi mialem na mysli Leader P.
Zgadzam sie z twoja opinia,ze tam jest taniej,ale zapewniam Cie ,ze nie wszystkie towary sa tansze.
Mowiac o malych sklepikach to mysle ze na samym pieczywie i nabiale ciezko bedzie przetrwac.
Koszty zatrudnienia jednego pracownika sa wyzsze niz w supermarkecie,tam pracuja na 7/8 etatu i jak sa traktowani przez pracodawcow wypadaloby zapytac ich samych.
Jestem przekonany,ze wczesniej czy pozniej taki supermarket powstanie.,jednak aby pogodzic obie strony /zwolennikow i przeciwnikow/powinien on powstac poza granicami miasta.
Sprawa dojazdu to wiem,ze w innych miastach zadbaly o to supermarkety.



Pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

W Warszawie był i jest MarCpol był to supermarket z Polskim kapitałem, on jeszcze jest,ale nie jestem pewien czy tam jest teraz polski kapitał,ale myślę,że tak.
W Warszawie jest Hala Polska sklep wielkopowieszchniowy,supermarket z Polskim kapitałem.Założyli go kupcy warszawscy by przeciwstawić się supermarketom zagranicznym,które doprowadzały ich do bankructwa.Założyli Halę Polską i istnieje.Czasem w Warszawie przy Metro Centrum stoją ludzie rozdający ulotki tego sklepu Hali Polskiej.
Na tym przykładzie widać,że jak się chce to można.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

W Warszawie na Lider Price mówi się Lider szajs.Mówi się idziesz do lider szajsu.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

W supermarketach z kapitałem zagranicznym pracownicy są wykorzystywani,pracują jak niewolnicy za niską pensję.Nie ma tam związków zawodowych,bo właściciel jak się dowie o chęci powołania to zwalnia ludzi,którzy podejmują tę inicjatywę.Panie przy kasach jak jest duży ruch nie mogą odejść od kasy i często zakładają Pampersy.O tym trzeba też pamiętać.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Z tym wykorzytywaniem to masz Endrju rację! Tak być nie może!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

A w Mac Donaldach to nie wykorzystuja?
Gdyby nikt nie chcial tam pracowac, to by pewnie i zmienili warunki pracy i oraz sposoby traktowania tych mlodych ludzi, nierzadko po studiach, ktorym brakuje pieniedzy na wlasne wydatki. Ale w miescie gdzie nie ma pracy - kazda jest dobra, byleby byla.
Czy tak byc powinno ??? O Zgrozo!!!

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

....a jak coś jest tylko z polskim kapitałem, to już wszystko jest zgodnie z prawem i OK ????? .....poczytaj dzisiejsze gazety.....

.....kumpel ktry kilka lat pracował i u polaków i u niemców....... mówił, że tylko polacy potrafią tak wykorzystywać pracowników....

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

z obserwacji:
...bo taki Niemiec...on wie co znaczy ludzki kapital w firmie. Wie tez, ze jesli ludzie sa zadowoleni, odpowiednio umotywowani, to beda chcieli pracowac wydajnie...a u nas? Wymaga sie wydajnej, nierzadko ponadnormowej pracy za marne pieniadze, nie wiedzac kiedy sie z pracy "wyleci" na bruk...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

szkoda, ze kultura tworzenia osrodkow Public Relations przy firmach weszla do Polski tak pozno i szkoda, ze obowiazuje tylko w tych wielkich miastach...
Swoja droga gdyby nie "tredy z Europy"...dalej by tak bylo. Teraz widze gdzies daleko jakies jasne swiatelko...ze moze bedzie kiedys lepiej...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

...ktoś na forum pisał, że lepiej juz było.....

...ale został obskoczony przez wściekłe psy więc ja tak pisać nie będę.....

ja tylko ciekaw jestem jednej rzeczy, Ci dwaj panowie z Łomzy, będą budowac to centrum handlowe z własnych środków, czy raczej kogoś reprezentują???? .....może nad tym trzeba było się skupić......

bo jeżeli to bedzie czysto łomżyński kapitał i miałby on zostać w Łomży...... no to super....... a jeżeli to przykrywka jakiejś firmy "trzeciej" to trzeba by się dowiedzieć co to za firma i jaki poziom ona reprezentuje......

.....bo po co nam drugi lider szajs czy bziedronka.... tyle że większe......???

....czy ten market będzie sprzedawał produkty markowe? .....czy jakieś niewiadomoco z niewiadomokąd.....

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Piotrze
Podpowiem Ci,ze jest trzech panow,a ten trzeci jest z Wa wy.
Najprawdopodobniej ma powstac Kaufland.
pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Szto eto Kaufland??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Opowiadajcie co chcecie o "szlachetności" polskich pracodawców, a będzie to czesto gó....o prawda. Bardzo wiele znam przypadków (i Wy pewnie także) brutalnego wykorzystywania młodych pracowników włącznie z niepłaceniem im nalezności. W krajach UE taki numer traktuje prokurator jak złodziejstwo. W naszym katolickim kraju wystarczy chyba rozgrzeszenie zamiast uczciwości. Przepisy podatkowe są durne - to prwda- ale nikogo nie usprawiedliwia fakt, że ktoś oszukuje to i mnie wolno. Dodajcie jewszcze spustoszenie moralne u młodych ludzi - to jest najgorsze draństwo.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Kaufland chyba jest w tej marce co Auchan Tesco itp......
ich stronka http://www.kaufland.pl/ nie jest zbyt rozbudowana, ale.... przynajmniej jest (Auchan nie znalazłem) .....a że Kaufland jest podobny do tesco świadczy chyba 9choć nie mogę byc tego pewien) taka mała ankietka zrobiona w stargardzie szczecińskim.....
http://oferta.stargard.com.pl/modules.php?name=Surveys&op=results&pollID=27&mode=&order=&thold=

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Zbychu

Wykorzystywanie pracownikow w UE , Polsce lub gdzie indziej na swiecie zdarza sie i nie przecze, natomiast zastanawiam sie czy kiedykolwiek pracowales w innym kraju /ja pracowalem/ i to co piszesz jest bledem.
Zapytaj tych co pracowali to ci powiedza jaka jest prawda.
Znam kilku co pracowalo kilka m-cy ,a kiedy konczyla sie wiza i musieli wracac do kraju to wowczas , albo szefa nie bylo lub zabraklo pieniedzy.
Taka jest prawda .Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma.
pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Czyli ci panowie będą deweloperami.Nie wiem co o tym myśleć.W Polsce było wiele spraw w których firma oszukiwała deweloperów.Wiele firm Polskich,które zartudnialy deweloperów,kiedyś miały Polski kapitał,a dziś to już firmy zagraniczne np.Biedronka itd.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

A sprawa z Hiszpani,gdzie pracowali Polacy.Ostatnio opisywana szeroko przez media.Nasi rodacy mieli problem z powrotem do kraju.Podobno zabrano im wizy.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

tolek: mi się zdarzyło pracować w stanach 3razy...... 3 razy odchodzimy wracając do domu i nie miałem żadnych problemów z wypłatami.... raz pracowałem u żydka, dwa razy u włocha...... kumple którzy pracowali u polaków miewali problemy z płatnościami.....

.....takie są moje doświadczenia...... wiem też że za pierwsza pensję (tygodniówkę) kupiliśmy sobie we trzech samochód i zjeździliśmy pół wschodniego wybrzeża... :D

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Zbychu!

Pewnie Hiszpania jest poza UE :)

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Piotrze podoba mi sie druga czesc wypowiedzi :)

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tolek, nie obrażaj mojej matki, bo na to nie pozwolę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Postąpiłeś po chamsku wobec niej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesteś świnią i degeneratem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I właśnie będę dążył do tego żeby ten twój rodzinny interes zakończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wtedy może docenisz innych!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tolku
"Wykorzystywanie pracownikow w UE , Polsce lub gdzie indziej na swiecie zdarza sie i nie przecze, natomiast zastanawiam sie czy kiedykolwiek pracowales w innym kraju /ja pracowalem/ i to co piszesz jest bledem.
Zapytaj tych co pracowali to ci powiedza jaka jest prawda."

Co roku w wakacje wyjezdzam sobie do "UE" i wracam zadowolona z tych wyjazdow. Mam za co oplacac sobie szkole, mam samochod, mam satysfakcje, jestem wypoczeta, znam bardzo dobrze jezyk...i mam "kilka zlotych" w kieszeni jeszcze... To samo polowa moich znajomych...tyle ze oni juz nie chca wracac...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Zdzichu!!!


Moim zdaniem nie bylo obrazanie twojej matki,pokazalem tylko twoja krotkowzrocznosc.
Natomiast to ty mnie obrazasz,ale ja mam to w d....
W przeciwienstwie do ciebie mam dobra prace godziwe zarobki i zyje mi sie dobrze.
Tobie pyskaczu zostaje tylko palic zeleowki i prosic o wszystko....

Smaroj g....!

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Zdzichu!!!


Moim zdaniem nie bylo obrazanie twojej matki,pokazalem tylko twoja krotkowzrocznosc.
Natomiast to ty mnie obrazasz,ale ja mam to w d....
W przeciwienstwie do ciebie mam dobra prace godziwe zarobki i zyje mi sie dobrze.
Tobie pyskaczu zostaje tylko palic zeleowki i prosic o wszystko....

Smaroj g....!

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Następne forum, z którego rezygnuję. Dowidzenia Państwu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Eva

Ciesze sie , ze jestes taka operatywna w przeciwienstwie do innych piszacych na tym forum.
Dobrze ze, umiesz sobie radzic w zyciu.
Zaluje tylko , ze tak malo ludzi dazy do celu i potrafia tylko narzekac .....chociaz nie ma jak u mamy......:)

Pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Jarota!!


Czy pan też używa pampersa.
Moim zdaniem lepiej używać pampersa i mieć pracę niż szlifować ulicę.
Polskie czy zachodnie wszędzie trzeba pracować.

robert

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

I o czym ta cala dyskusja. Wywalczyla nam Solidarnosc kapitalizm to niech bedzie kapitalizm. Ja osobiscie nie lubie robic zakupow w super marketach, ale dlaczego, ktos na sile ma mnie uszczesliwiac i decydowac co bedzie dla mnie dobre a co nie. Niech stana w miescie dwa, trzy nawet piec supermarkertow.
Ja chce byc wolnym w swoim wyborze. I chce swiadomie decydowac, majac mozliwosc wyboru czy bede kupowal u Kowalskiego czy w super markecie. Nasza kochana wladza niech przestanie sie zajmowac pierdolami (typu: czy prezydent wyslal jeden czy dwa sms'y) a zajmnie sie stworzeniem takich warunkow aby w miescie zniklo bezrobocie a ludzie zarabiali tyle, ze w miescie bedzie moglo sie utrzymac piec i wiecej super marketow. Wybieralem wladze nie po to, zeby mnie uszczesliwiala na sile, tylko aby tworzyla warunki pozwalajace miastu sie rozwijac. A co mamy- radni zajmuja sie duperelami (patrz ostatnia sesja), przeglosowujac buble prawne (juz trzeba zmienic uchwale w sprawie budzetu na ten rok przyjeta przedwczoraj). Niektorzy niedowartosciowani radni pokazuja panu Prezydentowi, ze moga wiecej od niego... odmrazajac sobie uszy na zlosc mamie.
Pytam publicznie wladze wybrana w jesiennych wyborach:
Co zmieniliscie (poza podniesieniem pensji prezydentowi) w tym miescie przez pol roku.
Moim zdaniem nic i nie macie zadnego pomyslu na jakakolwiek zmiane.
Czyli nadal funkcjonuje haslo:
Wybierzcie Nas, a my juz sobie poradzimy przez te cztery latka.
Panie Pawle - gratuluje odwagi, ale niech Pan zrobi rachunek sumienia i odpowie co Pan zrobil przez te prawie pol roku dla miasta (poza oczywiscie podporzadkowywaniu sie narzuconej dyscyplinie w glosowaniach).

Fracik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Roberts!

Z tym pampersem to troche przesadzasz.............dorosła kobieta w .......Pampersie?

Nie wyobrazam sobie takiej pracy :(

ola

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Wiecie co ? To jakaś plaga.
Dlaczego ktokolwiek ma decydować gdzie mogę a gdzie nie robić zakupy.
Panie Jarota jest Pan aż tak mądry że może Pan decydować za każdego jak mu bedzie lepiej???
Jeśli tak to gratuluję ilorazu inteligencji.
Ja zgadzam się z tezą "mam gdzieś sklepikarzy" ponieważ oni także mają nas gdzieś. Nikt z nich nie martwi się, że mnie może brakować na chleb i tak samo ja nie mam zamiaru dokładać do ich biznesu z tej prostej przyczyny że mam mniej pieniędzy od nich, więc niech nikt mi nie wciska pierdoł o ich trudnej doli bo każdy z nich ma porządny samochód, dom lub mieszkanie itp. , więc wcale nie jest z nimi tak źle.
Zasada przyjęta przez niektórych obrońców ucieśnionych:
"Biedni robią zakupy u bogatszych aby bogatsi mieli na chleb"
Ludzie co to jest ?? Paranoja.
Martwcie się również troszkę o plebs. jeśli ceny w małych sklepikach będą niższe to będziemy tam kupować. Ale nie zmuszajcie nas do dotowania interesów sklepikarzy.

Jestem za , ale jestem przekonany że znowu kołtuństwo i prywata weźmie górę i nikt nie zapyta o zdanie większości.
Dopuki do rady będziemy wybierać znajomych z biznesu to nie ma szans na taką inwestycję.

Pozdrowienia i życzę troszkę umiaru ludziom wszechwiedzącym co dla kogo najlepsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

robzet

Masz prenensje go garbatego , ze ma proste dzieci?
Przemawia przez ciebie zwyczajna zazdrosc.
Ile ty masz lat ,ze chcialbys miec wszystko?
Najlepiej Fura skora i komora.............i bujac sie po miescie?
Popracuj troche to zobaczysz jak pachna ciezko zarobine pieniadze ,a powiem ci, ze te domy samochody itd.nie przez wszystkich sa zarobione w kraju.


Ps.Jezeli masz gdzies sklepikarzy to zacznij zakupy robic w Leader P.Tam jest bardzo tanio.polecam:)

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Bardzo dobrze tolek. Popieram cię i kupców łomżyńskich. Nie dajcie się zakrzyczeć gęgaczom, którzy myślą tylko o sobie a nie o innych. Jak gówniarz zarobi to będzie wiedział jak to jest pracować ciężko. Bardzo dobrze tolek masz moje poparcie.

Najgożej, że ci co tu piszą, z małymi wyjątkami, nie zauważają problemu jaki wiąże się z powstaniem supermarketu i wykorzystywanie w nim pracujących ludzi. To są prości gęgacze, pyskują o tym o czym nie mają pojęcia, tylko by pyskować.

Jedynie ty tolek i pan Jarota jakoś ten problem rozumiejecie lub staracie się zrozumieć. Inni uprawiają propagandę.
Pełne poparcie dla tolka i Andrzeja Jaroty.

Nie dajcie się tym cwaniakom operującym płytkimi , pseudo argumentami. Myślą, że supermarket da im miejsca pracy i zmniejszy bezrobocie.
To nie jest prawdą.
Puknijci się w te swoje czaszki i pomyślcie zanim coś powiecie.

Bratniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Franciszku !
Na początku dziękuję za opinię w sprawie sklepów. To dobrze, że jest Pan zainteresowany tematem.
Co zrobiłem ? No cóż, jestem młodym radnym, który uczy się całej procedury. Nie oznacza to jednak lenistwa, zapewniam. Pracuję obecnie nad paroma całkiem rozsądnymi, jak się wydaje, pomysłami. Sytuacja jednak tak się ułożyła, że nie mogę obecnie powiedzieć otwarcie co zrobiłem, bo zniweczy to moje dalsze plany. Ogólnie mogę powiedzieć, że pomogłem paru osobom i instytucjom. Czy możemy się umówić w ten sposób, że powiem Panu powiedzmy za miesiąc, dwa, konkrety dotyczące mojej dzialalności ? Zapewniam, że to mi jest potrzebne, aby parę rzeczy doprowadzić do końca. Moje sukcesy to nie jakieś tam spektakularne osiagnięcia, ale pomoc ludziom.
Mam zresztą cichą nadzieję, że w poniedziałek coś już Panu napiszę, ale tymczasem proszę trzymać kciuki !!!
Pozdrawiam - Paweł Augustyniak.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Do Bratniaka
Wy moi drodzy juz daliscie popis propagadndowych zachowan, wiec o czym tu rozmawiamy?
Poza tym nie zycze sobie takich epitetow skierowanych do wszystkich piszacych na tym forum, ktorzy sa przeciwni Panu Jarocie i Tolkowi i Tobie. ("To są prości gęgacze, pyskują o tym o czym nie mają pojęcia, tylko by pyskować.")

Trzeba umiec prowadzic dyskusje na poziomie panie Bratniak i szanowac poglady innych, a nie "gegac" dla (partyjnej) idei!!!
Swoja droga ciekawa jestem skad Ty masz pojecie o pewnych sprawach. Z perspektywy akademika i czubka wlasnego nosa? Pamietaj, ze tu wypowiadaja sie ludzie duzo od Ciebie starsi, ktorzy jakby nie bylo wiecej wiedza o zyciu i chociazby z tego powodu nalezy im sie szacunek w rozmowie.

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Nie będę popierał innych swoim własnym kosztem. jestem za markietem w Łomży. Być może tam chociażby mala grupa tych, którzy nie mają rodzin ze sklepami i wlasnymi interesami, znajdzie pracę. Nie przypuszczam, żeby tam były gorsze warunki pracy od warunków w prywatnej firmie, ktore mają ci, co nie są rodziną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Miało być "Jestem za marketem"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?



Nie ma jak to mama pedagog.:)

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Do Bratniaka.
Skąd u Ciebie tyle żółci? Czy tak wypowiada się dobry Polak i Katolik?
Gdzie miłość bliźniego?
A może kochacie bliźnich selektywnie "po jedynie słusznej linii ideowej" :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jestem za sueperhipermarketem na obrzeżach miasta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Ja też



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Popieram budowe supermarketu poza obrzezami miasta , chociaz jestem zwiazany ze srodowiskiem kupieckim.
Panie Andrzeju i Panie Bratniak, a moze tak poza miastem?

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Drogi tolku ja już zdanie o supermarkecie wyraziłem.Jestem przeciw.Tylko z polskim kapitałem to może jakoś strawię to.Nie zależnie gdzie będzie ten supermarket w Łomży,czy na jego obrzeżach,czy poza miastem.
Zreszto sprawa supermarketu poza miastem leży w gestii gminy na której terene powstanie,a nie miasta Łomży i Rady Miejskiej w Łomży.Zależy,na terenie,której gminy powstać ma. Tam gdzie LPR ma większość w Radach Gmin i wójta to tam nie powstanie supermarket.Również tam gdzie nie ma wójta,a ma większość w Radzie Gminy to też tam supermarket nie powstanie.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Ja takze

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?



Jest jedna rada - nie głosować na LPR.

robert

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Nie głosować! Popieram! Tolek, ty jak widać jesteś niewyuczalny. Sprawdź pisownię swoich tekstów, a od mojej mamy wara ci!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Sam czepiasz sie mamy jak rzep psiego ogona,wyluzuj sie chlopie.....
odbij od mego rodzinnego interesu i nie ublizaj mi!!!
Jezeli jeszcze raz bedziesz mnie prowokowal to dobitnie przedstawie ci swoje wypowiedzi, a od mego rodzinnego interesu radze sie odczepic.
Jezeli jestem niewyuczalny to ty jestes niedouczony.............popros blizszych masz kogo. :)

ps.mysle , ze wystarczy.

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Powiedział co wiedział

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Sam czepiasz sie mamy jak rzep psiego ogona,wyluzuj sie chlopie.....
odbij od mego rodzinnego interesu i nie ublizaj mi!!!
Jezeli jeszcze raz bedziesz mnie prowokowal to dobitnie przedstawie ci swoje wypowiedzi, a od mego rodzinnego interesu radze sie odczepic.
Jezeli jestem niewyuczalny to ty jestes niedouczony.............popros blizszych masz kogo. :)

ps.mysle , ze wystarczy.

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Jarota
A co by Pan na pomysł referendum w sprawie supermarketu?
Ja jestem za i ... uszanuję wolę większości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jestem za referendum lokalnym w sprawie supermarketu.Jednak musi być ono przeprowadzone zgodnie z ustawą o referendum lokalnym i przeciwnicy supermarkeru jak i zwolennicy muszą mieć tyle samo czasu w mediach.
Referendum takie jest ważne i wiąże kiedy bierze w nim udział 30% mieszkańców miasta mających 18 lat.Są powołane komisje wyborcze i lokale otwarte tak ja w wyborach.Jeśli w takim referendum weżmie udział mniej niż 30% mieszkańców to jest ono nie ważne i nie wiąże.Znaczy to,że jeśli w nim wygrają zwolennicy supermarketu to i tak on nie powskanie ,bo w referendum nie weżmie udział 30% mieszkańców miasta.
Jeśli referendum będzie zgodne z ustawą o referendum lokalnym i będzie przebiegać tak jak ja tu piszę to jestem za takim referendum.
Jestem natomiast przeciw sondażom,które mają pokazać ile osób jest za supermarketem,a ile przeciw.Sondaże takie nie są obiektywne i nie mogą być podstawą decyzji o utworzeniu supermarketu.
Jeszcze jeden warunek musi być spełniony bym ja mógł te referendum poprzeć.W kampani nie mogą brać udziału,nie mogą występować w mediach,robić festynów,wieszać plakatów,agitować i rozdawać fantów ludzie związani z lobbym,które ma tem supermarket stawiać.W takim referendum w mediach i reklamować swój stosunek do tej sprawy mogą partie polityczne i stowarzyszeni.Nie mogą brać w nim udziału ludzie z lobby ,które ma stawiać supermarket.Ludzie z tego lobby nie mogą również finansować kampani przed referendalnej i wspierać partii i organizacji,które biorą udział w tym referendum.Partie i organizacji ze swych środków finansują tę kampanię referendalną.Nie może w niej uczestniczyć lobby,czyli ludzie,którzy chcą stawiać supermarket.
Jeśli te warunki zostaną spełnione to ja jestem za takim referendum.Za referendum w innej postaci jestem przeciw.
Pozdrawiam.

andrzej jarota

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Pawle!

Pozwole sobie posłuzyc sie badaniami British Reta Planning Forum z 1998r,wykazaly,ze kazde otwarcie duzego supermarketu oznacza likwidacje kilkuset miejsc pracy w promieniu 15 km.
The New Economics Foundation podaje,ze 50tys. funtow wydanych w niezaleznych, lokalnych sklepach stwarza jedno nowe miejsce pracy, podczas gdy az 250 tys.funtow potrzeba wydac w tym samym celu w hipermarkecie , co spowodowane jest skomputeryzowaniem i efektami skali.Na te liczby ma rowniez fakt , ze male firmy wspolpracuja z lokalnymi hurtowniami i uslugodawcami,czego hipermarkety zwykle nie czynia.

Supermarkety sa w stanie wywierac wplyw na wladze lokalne dla wlasnych korzysci.Czesto wywieraja presje w celu podniesienia niepotrzebnych wymogow w zakresie higieny , wiedzac ze lokalni konkurenci nie sa w stanie im sprostac.
supermarkety sa posrednio wspierane finansowo przez subwencje dla rolnictwa , budowe infrastruktury, ktore sa oplacane z pieniedzy podatnikow.
Przeswiadczenie konsumenta , ze pojawienie sie w okolicy hipermarketu nie zmieni jego zwyczaju kupowania w specjalistycznym sklepie, robiac jedynie zakupy pierwszej potrzeby w supermarkecie zwykle nie znajduje odbicia w rzeczywistosci.Supermarkety dokladaja staran , aby jak najdluzej w sklepie- z braku czasu lub po prostu z lenistwa nie odwiedza juz oni malych sklepow.W konsekwencji wiele ryneczkow i sklepikow konczy dzialalnosc, a wolny wybor konsumenta praktycznie przestaje istniec.40% handlu w UE znajduje sie w rekach 20 najwiekszych firm.


Pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jestem przeciw Realizacja tych markietów generuje nowych bezrobotnych. Na każzde 1000 m powierzchni upadnie 50- 70 skłepów. A to znaczy ze straci miejsce pracy ponad 100 osób a conajmniej 300 i tak podejrzewam niewielki obecnie dochód Władze miasta powinny policzyć koszty i zyski . Czy stać nas będzie będzie na nowe zapomogi , bo podatków od tych marketów długo nie nalezy sie spodziewać / mozna to przecież sprawdzic na przykładzie innych miast/ A za zapomogi niewiele kupimy. Niech Ci Panowie lepiej uruchomia na tak duzej powierzchni produkcje. O tyle zmniejszy sie bezrobocie
A pytanie źle postawione Nie "jaki supermarket?" lecz "czy ?"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Do Andrzeja Jarota
"Jestem natomiast przeciw sondażom,które mają pokazać ile osób jest za supermarketem,a ile przeciw.Sondaże takie nie są obiektywne i nie mogą być podstawą decyzji o utworzeniu supermarketu"

Z ciekawości: Od kiedy jest Pan przeciwny sondazom, przeciez na okragło na forum politycznym prezentowal pan wszelkiego rodzaju sondaze na temat wyzszosci LPR czy to glosy Polakow przeciwnych UE? Czyzby tylko sondaze "po panskiej mysli" byly "obiektywne" i boi sie Pan, ze w sondazu dotyczacym supermarketu moze byc inaczej?
To tak na marginesie...

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tolek
Przytaczasz prawdziwe, logiczne argumenty. Trudno nie przyznać Ci racji. Mimo wszystko, jednak, to trochę za mało. Oprócz logiki sa jeszcze emocje. Poza teorią. jest jeszcze praktyka.
Osobiście często w Łomzy czuję się klientem drugiej kategorii - tzn pozbawionym wyboru oraz skazanym na wyższe ceny. Rozumiem, że przy małym obrocie w drobnym handlu, kupiec nie jest w stanie zaoferować większego wyboru towarów. Błędne koło, ale raczej bez odwrotu. Nie widzę bowiem żadnego lokalnego impulsu dla pozyskanie większej liczby klientów - oczywiście ofertą i atrakcyjna cena, a nie nakazem i przymusem wyboru spośród tandety. (aż prosi się lokalna sieć partnerska rodzimych handlowców, ale to na dziś utopia - bezinteresowna zawiść).
Czyli wybór i poziom cen - to dwie determinanty upadku lokalnego handlu. Z pozycji klienta nic silniej nie przemawia. Apelowanie do patriotycznej lojalności, bez istotnej poprawy w tym zakresie jest chyba śmieszne. Nie jestem zwolennikiem supermarketów, ale to chyba tak, jak z dyliżansem i pocztą elektroniczną, koniem i ciagnikiem itp. Nie oznacza to jednak, że konie i dyliżansy nie są potrzebne - tyle, że w zupełnie innej roli. Nie można czuć komfortu sikając pod wiatr.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Dziękuje Panie Tolku !
Jestem wdzięczny za przytoczenie wyników powyższego badania. Myślę, że jest ono wiarygodne. Przyznam, że mam dylemat. Z jednej strony glosy sklepikarzy, którzy narzekają i przedstawiają racjonalne dowody. Z drugiej strony biedni ludzie, którzy zagadują o supermarket i mówią , że najlepiej jakby bylo ich kilka, bo wtedy drastycznie poobniżaliby się ceny. Z jednej strony w sklepie osiedlowym widać jak pracuje cała rodzina a z drugiej strony w ofercie marketu widać "Serek wiejski" w cenie 1 zł...Słowem - wątpliwości jest wiele. Ale wiem, że po konsultacjach z ludźmi wybiorę właściwie.
Pozdrawiam Pana i jeszcze raz dziękuję.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Szanowni Forumowicze !
Piszę jeszcze jeden post, bo chcialem wyjaśnić parę rzeczy, które jasne nie są z mojej winy. Po prostu nie wyjaśniłem kilku kwestii do końca.
Po pierwsze: tym razem się nie kłóćmy, tu nie chodzi o politykę ani o hasła wyborcze, to jest ekonomia. Wyzwiska, szarpanie rodziny adwersarza - to nie ma sensu. Wystarczy: jestem za, lub: jestem przeciw.
Po drugie: proszę nie pisać: mogliby otworzyć fabrykę czy jakiś zakład pracy. Są to firmy, które budują sklepy i to o tym należy rozmawiać. Nikt nie zgłosił się z propozycją budowy fabryki, inaczej powiedziałbym o tym.
Po prostu piszmy na temat, zrozumcie, ja też chciałbym fabrykę, ale na razie musimy wspólnie zadecydować o sklepach.
Po trzecie: nie piszcie Szanowni Państwo: ja chcę supermarket ale poza granicami miasta. Tam nikt z obecnych inwestorów nie chce budować. Musimy odnieść się do konkretnej sytuacji, w której konkretny inwestor chce wybudować konkretny sklep w konkretnym miejscu - i do tego proszę się odnosić. Interesują nas tylko te dwa punkty, bo tylko nimi póki co ktoś się chce zainteresować - reszta jest po prostu nie na temat, ale oczywiście miło jest to wiedzieć na przyszłość.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Tz

Pozwoli Pan , ze na podstawie doswiadczen innych panstw ,w praktyce wyglada to zupełnie inaczej niż Pan to przedstawia.Skazany na wyzsze ceny bedzie Pan ,wtedy kiedy hipermarket opanuje juz w duzym stopniu rynek spozywczy w danym miejscu , ma wolną rękę jesli chodzi o podnoszenie cen,wiedząc, że ludzie nie beda dojezdzac kilometrami do najblizszej konkurencji.tak mowia fakty.
Brytyjska organizacja Citizens Organising Foundation skrytykowala TEsco i Sainbury za narzucanie wyzszych marz w biednych rejonach,gdzie ludnosc ma mniejsze mozliwosci dotarcia do innych sklepow.
Jezeli chodzi o konkurencje cenową z lokalnymi sklepami lub poprzez oferowanie dobr o wiekszej ,,wartosci dodanej,,,np.posilkow gotowych do spozycia,ktore nijako,,nadrabiaja,,zyski za niskodochodowe produkty pierwszej potrzeby.Innymi slowy,zanizanie wartosci niektorych dobr stwarza wrazenie niskich cen,a w tym samym czasie trwaja zabiegi sztabu psychologow i specjalistow od marketingu (np.jak zapewnic zapach swiezego chleba w wewnetrznej piekarni),aby sklonic klientow do zakupu drogich dobr.To ,ze bedzie Pan kupowal taniej jest bledem Panie Tadziu.
Dodam jeszcze ,ze w ciagu ostatniej dekady super- i hipermarkety rozwijaja sie kwitnąco w krajach Europy Środkowej,co paradoksalnie- dzieje sie w momencie ich dotkliwych porazek na Zachodzie.........Polak zawsze madrzejszy...........
Wystepujace jedna za druga bomby biologiczne (,,choroba szalonych krow, salmonella,zywnosc genetycznie modyfikowana)podkopaly spoleczne zaufanie w UE do przemyslowo przetwarzanej zywnosci, supermarkety zaczely byc dodatkowo oskarzane o dzialanie na szkode centrow miast,o rosnace korki i zanieczyszczanie srodowiska. ............ale czy my bedziemy sie tym przejmowac?...........
W czasie kiedy hipermarkety w Polsce triumfuja ,kryzys przezywaja tradycyjne targowiska rolne.te same targowiska przezywaja jednak obecnie swoj renesans np.w Wielkiej Brytanii ,gdzie odzylo zainteresowanie zdrowymi zrodlami zywnosci
Ruch Slow Food Movement , organizacja swiatowego zasiegu majaca swe korzenie we Wloszech,promujaca zywnosc lokalnych producentow i naturalne gospodarstwa,notuje dynamiczny wzrost zyskow.
Wielu mieszkancow UE zaczelo rozwazac wszystkie za i przeciw dla przemyslowej produkcji zywnosci i dystrybucji poprzez siec hipermarketow.Wielu doszlo do wniosku , ze straty przewyzszaja korzysci.
ps.sikajac z wiatrem musimy uwazac ,aby kogos nie olac.
Pozdrawiam

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tolek
I znów się z Tobą zgadzam. Weź jedak pod uwagę, że w przestrzeni zmiennych decyzyjnych występuje zarówno czas, jak o miejsce. Na dziś, nasze doświadczenie lokalne nie obejmuje wniosków, o których piszesz. W tym cały problem, że "nauczy się pies pływać, kiedy w uszy wody nabierze". NIe tylko w tej dziedzinie jesteśmy oporni na argumenty i doświadczenia innych. Wręcz przeciwnie, uważamy, ze jesteśmy wybrańcami losu i u nas nie obowiązują powszechne reguły np. handlu. Też się zgadzam, ze taniej to pojecie względne. Uwzględniając rachunek ciągniony zysków i strat otrzymamy jeszcze bardziej zaskakujące rezultaty. To jednak sfera logiki, dużo bardziej niedostępna, niż emocje. A właśnie emocje teraz grają. I jeszcze raz podkreślę, że gra nie toczy się o markety, tylko o komfort wyboru i względnie niskie ceny. To jest w zupełności możliwe bez marketów. Tyle, że nie zależy to - tym razem - od samego klienta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

TZ
Zgadzam sie z Tobą , pozwolisz ,że podam Ci przykład miasta Poznań, gdzie wstrzymano otwarcie hipermarketu Kaufland przy ul.Serbskiej .Sieć grozi miastu procesem,ale raczej go nie wygra.Kaufland przejal obiekt po sklepie TTW , a firma Polimar 9 zmodernizowala go kosztem 7 mln zl.Zatrudniono 170 pracownikow . Inwestorzy zapomnieli jednak,ze obowiązujace prawo wymaga przedstawienia analizy wpływu obiektu na lokalny rynek pracy i system komukacyjny..........czy nasi radni o tym wiedza?
To niedopatrzenie zauwazyli kupcy z Wielkopolskiego Zrzeszenia Handlu i Uslug i sprawę oprotestowali.Prezydent Poznania nie mial innego wyjscia , jak wstrzymać otwarcie Kauflandu.Niemcy grożą wyprocesowaniem od miasta odszkodowania w wysokosci kilkudziesięciu milionow zlotych. Szanse maja jednak niewielkie.Najpierw musi powstac analiza , a dopiero potem wydana zostanie (lub nie wydana) decyzja o otwarciu.
Polskie stowarzyszenia kupieckie uczą sie korzystać z prawa i idzie im to coraz lepiej.


PS.Panie Augustyniak, mam pytanie do Pana:czy wiadomo Panu o takiej analizie zrobionej przez ubiegające sie firmy ?
Jezeli tak to prosze o podpowiedz , gdzie mogę sie z tym zapoznać .
Pozdrawiam.

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Pawle.
Nie wątpię, że jako radny jest Pan najlepiej poinformowany, ale zanim definitywnie zdyskwalifikuje Pan pomysł wybudowania sklepu na obrzeżach Łomży, może porozmawiałby Pan np. z wiceprezydentem Sroczyńskim czy NAPRAWDĘ nie ma żadnej propozycji, która by to umożliwiała... (Hasłem do rozmowy może być: "A ta trzecia propozycja?")
Nie musimy brać tego, co nam wpychają tylko dlatego, że jest jakaś oferta. Władze miasta mogą przedstawić, np. na swojej stronie internetowej, własne warunki wybudowania hipermarketu ze wskazaniem lokalizacji i czekać na odzew...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Myślę że ta trzecia propozycja ,jest tą pierwszą, gdzie powstać miał supermarket budowany przez firmę Eko Inwestment przy ul.Sikorskiego i Zawadzkiej.
Ciekaw jestem tych pozostałych lokalizacji o ktorych poprzednie władze wspominały.
Jedną z propozycji miało być zagospodarowanie terenu po byłej PKP.
Mam pytanie do Pana Pawła : czy wiadomo Panu coś o przeniesieniu lub rozbudowie naszego rynku? (przy dworcu PKS)

Pozdrawiam.

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Ja jestem za supermarketem pod kilkoma warunkami.
- market musialby byc poza lub na obrzezach miasta
- moglby to byc market wielkopowierzchniowy gdzie rodziny jechalyby raz na tydzien albo i rzadziej by zrobic potrzebne zakupy.
- oddalenie od duzych osiedli spowodowaloby to ze ludzie nie lecieliby do np. tesco tylko po pieczywo, mleko i itp.
- market zagospodarowalby tereny delikatnie mowiac "zaniedbane".
- budowa marketu z maksymalnym wykorzystaniem lomzynskich lokalnych podwykonawcow, materialy na budowe, pochadzace z Lomzy i okolic, towary dostarczane do marketu jak najbardziej lokalne (typu: mleczarskie - jakos nie mam zaufania np. do mleka np. z Kielc - wiadomo - nasze najlepsze) itp.

Z tego co mi sie zdaje (prosze mnie poprawic jesli sie myle) czesc sprzedawcow czasami robi wieksze zakupy wlasnie w takich wielkopowierzchniowych marketach. (bo jest taniej?)

Mam cicha nadzieje ze budowa marketu pociagnie za soba takze inne inwestycje ktore w wiekszym stopniu wplyna pozytywnie na lokalny rynek pracy. Taka mala dygresja... dlaczego inwestycja koncernu pod ktorym znajduje sie Biedronka wycofal sie z Lomzy? (bylo to kilka lat temu...) (tutaj rowniez prosze o korekte jesli to mozliwe) Z tego co slyszalem to koncern biedronki chcial zrobic w Lomzy cos na ksztalt bazy przeladunkowej. Gdzie bylby to magazyn chyba nawet na cala polnocno-wschodnia Polske. Dlaczego sie wycofal? I dlaczego przeniosl sie chyba do Olsztyna?

Mam taka propozycje:
Zrobmy porownanie w ktorym bysmy zawarli tabele zyskow i strat. Tzn...
W jednej tabeli zapisywalibysmy inwestycje ktore zakonczyly sie sukcesem i nadal funkcjonuja w Lomzy i inwestycje ktore zrezygnowaly z roznych wzgledow z Lomzy... ciekaw jestem dwoch wnioskow. Ile tego bylo i ile potencjalnie przybyloby/ubyloby miejsc pracy.

sorki za ortografie i interpunkcje.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Powiem tylko tyle ze np. na Slowacji w miescie podobnym pod wzgledem ludnosci do naszego jest to rozwiazane tak, ze market 1,5 raza wiekszy od Lidera stoi przy samym dworcu kolei i dworcu autobusowym. Natomiast market (juz sporo wiekszy) Tesco stoi poza miastem, gdzie do tego marketu nie ma dojscia.. tzn dojscie jest ale trzeba przedzierac sie przez barierki przy drodze szybkiego ruchu, przeskakiwac przez tzw. slimaki.. teoretycznie jedynie samochodem mozna sie tam dostac. Inna ciekawa rzecza jest to, ze market jest tak umiejscowiony, iz osiedla gdzie sa najwieksze skupiska ludzi znajduja sie niemalze po przeciwnej stronie miasta.
Co do innych powierzchni handlowych, to znajduje sie jeszcze naprawde duzy (chyba 3-poziomowy) posaz, gdzie lokalni przedsiebiorcy maja miejsce na swoja dzialalnosc, miejsce jest ladnie zaprojektowane i zgrabnie zgrane z otoczeniem. Dodam jeszcze tylko ze znajduje sie jakies 200-300 metrow od starowki...

to tyle :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

A kto był w sklepie typu Galeria (np. we Wroclawiu)? Moze ten typ sklepu odpowiadałby naszym kupcom? Jesli chodzi o klientów to już dyskusyjna sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Nie, z tego co mi wiadomo tzn. z materiałów, którymi dysponuję takiej analizy nie zrobiono. Ale dziękuję za podpowiedź, obiecuję zająć się to sprawą.
Jak tylko coś ustalę lub czegoś się dowiem to najprawdopodobniej zamieszczę to na Forum.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Obiecuję Panu publicznie, że w niedługim czasie odbędę taką rozmowę
z Panem Sroczyńskim a o jej efektach dam znać. Co do ogłoszenia w internecie to pomysł jest super ! Postaram się go przeforsować.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Reaver:

"dlaczego inwestycja koncernu pod ktorym znajduje sie Biedronka wycofal sie z Lomzy? (bylo to kilka lat temu...) (tutaj rowniez prosze o korekte jesli to mozliwe) Z tego co slyszalem to koncern biedronki chcial zrobic w Lomzy cos na ksztalt bazy przeladunkowej. Gdzie bylby to magazyn chyba nawet na cala polnocno-wschodnia Polske. Dlaczego sie wycofal? I dlaczego przeniosl sie chyba do Olsztyna?"

Szczerze mowiac mala strata. Ta "firma" najdelikatniej rzecz ujmujac nie nalezy do dzialajacych uczciwie w stosunku do swoich poddostawcow. Niech Olsztyn sie z nia "buja".

Slavo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Chyba do Wyszkowa

Może Magistrat nie zaskoczył, a może lokalna konkurencja bruździła ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

oj ja tak i tak wydam kase na zakupy w Białymstoku czy też w Warszawie i ci marni Łomzyńscy kupcy i popierajaca ich zgraja oszołomów ani złotówki z mojej kieszeni nie zobaczą. Nie będę przepłacał za marne towary z marżami po 100 a nawet 300 %. Ot i to jest całe łomzynskie kupiectwo . A pracodawcy z nich no to juz osobny temat ale nic juz nie będę na ten temat mówil bo juz nawet na samą myłś o nich viagra mi nie pomaga. I prosze Pana Jarote aby też juz nie wypowiadał swoich poglądów bo też mi w podobny sposób szkodzi.

calisto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Pawelek


Przespałeś temat.
Jeżeli viagra Ci nie pomaga zostaje jedno wyjscie ............jazda na ręcznym
,życzę pełnej satysfakcji :)

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Tak jak obiecałem odbyłem rozmowę z Panem M.Sroczyńskim na ten temat. Otóż powiedział on, że jest to narazie niemożliwe, bo miasto takimi terenami nie dysponuje. Dodatkowo kwestia jest poszerzona o to, że inwestor przyjeżdżając do miasta ma swoją wizję i niewiele go interesuje to, co mu radzi za-ca prezydenta czy jakić tam radny. Ma on pomysł i ten pomysł stara sie zrealizować. Nie podchodzi do tematu w sposób: pokażcie miejsce, może tam coś wybuduję...
Pozdrawiam - Paweł Augustyniak
P.S. Przepraszam najmocniej, że tak długo czeka Pan na odpowiedź.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Nie, nic mi o tym nie wiadomo. Ale jak tylko czegoś się dowiem (może to trochę potrwać) to dam Panu znać.
Pozdrawiem.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

witam
Zgadzam sie z Panem co do opinji inwestora.W jego interesie jest zeby znalezc jak najlepsze miejsce nie liczac sie z innymi.Problem jest drazliwy , gdyz chodzi o lokalizacje sklepow wielkopowierzchniowych nie na obrzezach, a w centrum miasta.
W gospodarce rynkowej konsument sam powinien dokonac wyboru formy handlu.Sam musi zdecydowac czy chce kupowac w hipermarketach czy w malych sklepach czy tez kozystac z obu form handlu.
Rolą wladz miejskich jest zadbanie o to by konsument mial faktyczna mozliwosc takiego wyboru , biorac pod uwage rodzimy handel.
Pojecie konsumenta w odniesieniu do handlowych obiektow wielkopowierzchniowych zwanych hipermarketami moze byc rozumiane jako:
wszystkich mieszkancow miasta ze szczegolnym uwzglednieniem najblizszego sasiedztwa przyszlego obiektu handlowego.
za taka rozszerzona definicja konsumenta przemawia cel i przeznaczenie dokonanej w 2001r.nowelizacji ustawy z dnia 7 lipca 1994 r..O zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.Z 1999r.nr.41,poz.412 z pozn.zm.

ps.Slyszalem , ze w dawnym ,,bocianie,, trwaja prace remontowe pod sklep wielkopowierzchniowy Stokrotka (to ten co mial powstac gdzie staje cyrk)
Pozdrawiam i zyczę wszystkim Wesołych Świąt.

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panowie stuknijcie sie w pewna część ciała i ustalcie gdzie jest to centrum miasta Łomży. Z waszych wypowiedzi i innych wynika ,że jest ono wielkości co najmniej centrum Londynu , Paryża czy innych wielkich aglomeracji europy. Tylko nikt nie widzi ,,że w odległości 300 metrów od ulicy Piłsudskiego / własnie od miejsca lokalizacji tych sklepów / sa juz zwyczajne pola orne. Pytam sie czy to jest centrum miasta Łomzy . Według Panów to chyba tak . I to ma być miasto. Jakie misato takie i rozwiązywanie takich prostych problemów..

kalisto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie Pawle,
Tym razem to ja przepraszam za zwłokę, ale że p.Sroczyński wyjechł, to temat nie ucieknie.
Rzeczywiście może byłem zbyt enigmatyczny i to nie ułatwiało Panu rozmowy z wiceprezydentem. Konkretnie: chodziło o to, że p.Sroczyński opowiedział w kilkuosobowym gronie o "trzeciej propozycji" złożonej przez jeszcze jedną spółkę. Oni byli zainteresowani działką na ul.Sikorskiego w rejonie PKP (co jest wg mnie nie do przyjęcia), ale (to ciekawsza część propozycji) wyrazili chęć budowy sklepu w miejscu wskazanym przez władze miasta pod warunkiem, że ta działka na Sikorskiego nie będzie udostępniona przez jakiś tam czas ich konkurentom...
Jeżeli rzeczywiście wiceprezydent miał taka propozycję, to przyzna Pan, że stwarza ona nowe możliwości.
A łaszczenie się na sklep na warunkach "łaskawie zaoferowanych" przez inwestorów jest, moim zdaniem, poniżej godności. Nie mieliśmy hipermarketu przez tyle lat, wytrzymamy jeszcze trochę... A za jakiś czas może pojawić się ktoś, kto nie będzie tak butny, żeby narzucać swoje reguły gry... A im dłużej poczekamy, tym "dziewicza", pod tym względem, Łomża będzie bardziej łakomym kąskiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Jeden pseudosupermarket (LEADER PRICE) stoi w Łomży pod kościołem i do tej pory jakoś nic się nie stało. Ani piorun w niego nie uderzył, ani polska racja stanu na tym nie ucierpiała. Za to trochę ludzi znalazło w nim pracę. A okoliczne sklepiki jak funkcjonowały, tak funkcjonują. Co więcej, nawet sklepik z pieczywem przy piekarni jakoś działa i nawet doczekał się rozbudowy, więc jakoś ten interes się kręci, mimo że obok panoszy się obcy kapitał.

Panie Andrzeju, niech pan zapyta swoich kolegów z Warszawy, czy po poranną bułkę i gazetę biegają do supermarketu, a otrzyma pan odpowiedź, czy duże markety i sklepiki osiedlowe mogą współistnieć. A przy okazji, na jakie badania jakich naukowców w tej materii Pan się powołuje? Z zainteresowaniem i wypiekami na twarzy czekam na odpowiedź.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Witam Pana !
O "trzeciej możliwości" nie dowiedziałem się zbyt wiele. Mówi się, że coś się kroi i jak tylko będę znała konkrety to dam znać. Nie robię tego teraz, ponieważ mam nikłą wiedzę w tej materii, a nie chcę aby informacja w tak newralgicznej sprawie była po prostu żałosna.
Więc do przeczytania - jak tylko będę znał konkrety to może Pan a także inni Forumowicze na mnie liczyć.
Pozdrawiam - Paweł Augustyniak.

www.pawelaugustyniak.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Drogi panie, kroi się tort, chleb. Ktoś chce coś pokroić. Ciekawe po co? Ciekawe co chce kroić? Czy to będzie korzystne dla mieszkańców miasta to krojenie?
Może to swormułowanie kroić to przenośnia. Tak sądzę. Czyżby ktoś czciał pokroić Łomże? To też jest przenośnia.

Bratniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Ja tam bym tę Łomżę trochę pokroił i rozdał "obcym". Jakoś my mieszkańcy miasta nie mozemy sobie poradzić z bezrobociem, z budżetem....Może wiec warto wpuścić trochę obcego kapitału? Dlaczego boicie sie obcych? Mnie oni by nie przeszkadzali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Panie bratniaku.

Sfomułowanie (a nie "swormułowanie", jak Pan pisze) "coś się kroi" to nie przenośnia, a związek frazeologiczny.

Tak pan kocha Polskę, a języka polskiego to chyba Pan nie lubi :-)

Pozdrawiam,
kurdt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Uciążliwości dla okolicznych mieszkańców

Duży sklep może się wiązać z dodatkowymi uciążliwościami dla okolicznych mieszkańców - a bloki będą w sumie dosyć blisko. W tej chwili mieszkańcy widzą zalety - blisko do dosyć taniego sklepu. Ale będą też uciążliwości.

Po wybudowaniu HIT-a na Kabatach w Warszawie mieszkańcy okolicznych bloków składali protesty przeciwko hałasowi - bo co noc przez klika godzin pod sklep podjeżdżają hałasujące ciężarówki, łomoczą przeładowywane skrzynie, hałasują klimatyzatory sklepu. Zimą to nie przeszkadza, ale latem, kiedy się śpi przy otwartych oknach ? Zwiększy się też pewnie natężenie ruchu samochodowego w okolicach sklepu, choć to akurat nie powinno mieć znaczenia przy tej lokalizacji.

Skala planowanej inwestycji w Łomży jest dużo mniejsza niż w Warszawie, więc może w sumie nie będzie tak źle. Plusem byłoby sensowne zagospodarowanie terenu.

--
Slaw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Nie wydaje mi się, żeby na tym skrawku ziemi powstał porządny supermarket. A co z parkingiem dla samochodów? Gdzie ci ludzie postawią swoje bryki? Może na uliczkach osiedlowych ? I tak tam nie ma miejsca dla mieszkańców !!!
To co tam wybudują będzie tym samym dziadostwem jakie juz teraz mamy, koło tego obrzydliwego, wielkiego kościoła - bez asortymentu towarów, pewnie znowu na paletach jak w tym owadzim sklepie w kropki albo śmierdzącym markecie o dźwięcznym imieniu żeńskim.
Jestem na nie na taki biznes w Łomży. Ludzie nie pozwólmy by następna chała stanęła w centrum miasta. Takie sklepy wbiją gwóźdź do trumny Łomży, a nie prawdziwy supermarket.
Popieram z całego serca Empik, chociaż zaczniemy czytać książki ...
I nauczymy się z nich czegoś.

Jacko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

popierajmy budowę supermarketu - stańmy przeciw zwykłęj prywacie łomzyńskich marnych kupców. Łomżyński kupiec to zdzierca - oferujący marny towar za dużo wyższe ceny niż inni.

Rozgońmy otaczjące to całe środowisko prywatę , lękliwych urzędników państwowych którzy boją się podjąć decyzję bo narażą się marym kupcom i ich mocodawcom łomzyńskim hurtownikom., urzędników którzy miast reprezentować potrzeby większości troszczą się tylko o własne stołki i robia wszystko aby tylko nie podjąć decyzji - tak aby się nie wychylać bo i po co.

Zeus

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Spokojnie ma byc 3 czy 4 .............

michal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Czyli nie będzie zadnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

Bedzie na 99%

michal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jaki supermarket w Łomży ?

w 2003 tak było a dziś w 2011 to wiadomo, no coment

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org