piątek, 14 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dom"na koncu świata"

Fragment ze strony głównej"Potrzebna pomoc
Brakuje praktycznie wszystkiego. W kotłowni leżą stosy suchych gałęzi. Na razie palimy chrustem, bo nie mamy opału – mówi Janusz Wojaczyński. Pomoc obiecał łomżyński MPEC, ma przekazać 6 ton miału węglowego. Ale potrzeby są znacznie większe. -Potrzeba nam ok. 25 ton węgla, aby zabezpieczyć zimę – mówi Wojaczyński. Matki mówią, że chciałyby mieć pampersy i ubrania dla dzieci, więcej jedzenia. Za kobiety z dziećmi kierowane do placówki przez ośrodki pomocy społecznej fundacja dostaje po ok. 430 zł za osobę, miesięcznie daje to 3,5 tys. zł za wszystkie mieszkanki. W Domu Samotnych Matek pomaga 4 mężczyzn. Po żywność jeżdżą nawet do Wrocławia, pomaga firma z Ostrołęki i trzy łomżyńskie piekarnie. Dwa razy w miesiącu, jeżeli uda się zdobyć paliwo, kursują do białostockich masarni. Skrzywdzonym przez los pomagają mieszkańcy wsi, czasami zapłacą za pomoc przy kopaniu ziemniaków czy innych pracach gospodarskich. – Nie czekamy, aż ktoś nam da, szukamy możliwości zarobku – mówi jedna z samotnych matek. Ale na stałą pracę kobiety liczyć nie mogą. Nieławice leżą kilkanaście kilometrów od głównej trasy z Łomży do Wizny. Skręcamy na Srebrowo, mijamy Mrówki i przejeżdżamy Nieławice. Na końcu wsi stoi zniszczony budynek, a o tym, że są w nim mieszkańcy świadczą porozwieszane na podwórzu dziecięce ubranka. W oknach na piętrze stoją pluszowe zabawki, w jednym z nich poruszyła się firanka... Czy ktoś zajrzy na ten „koniec świata”?"----------gdzie tu sprawiedliwośc??
Dlaczego ci ludzie nie dostają tyle pomocy co uchodzcy,że o warunkach mieszkaniowych nie wspomnę......PATOLOGIA RZĄDu .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

chodzcie zrobimy zbiórkę ubrań,mam sporo po dzieciach i za bardzo nie mam co z nimi zrobic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

Na nich?? Po co? Lepiej na czeczenów by mieli na nowe BMW. PARANOJA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

dajcie spokój z tymi czeczenami .WY nawet naszym nie chcecie pomóc!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

Chcemy,niechcemy ale przede wszystkim gdzie jest pomoc państwa,?Chętnie bym sam pomógł lecz nie wiem jak,sam żyję z ochłapów zuS l mam problemy z poruszaniem się, wymagam pomocy osób 3,ale zachęcam innych,pozdrawiam.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

bombasek ma racje.przydalaby sie taka pomoc i nie tylko o ubrania chodzi.pamietajmy ze najwazneijsze sa dzieci i to szczegolnie dla nich kazdy powienien pomoc.
ale jak patrze i naty temacie zaczeto psy wieszac czy mi sie tylko wydaje<abcd1234>???

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

wiem ,wiem że nie tylko o ubrania chodzi................ale mam juz sporo wybranych jeszcze jutro przejrzę resztę i chętnie sie tam przejadę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

no ja tez ale najpierw musze przebrac ubrania oraz z checia dokupie troche piluch kaszek itp.sama mam dziecko 6 miesieczne i wiem ile na to trzeba kasy a co to daje e 400zl miesiecznie z opieki.ale jak to mowia lepszy rydz niz nic

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

W cywilizowanym państwie to pijak idzie pod most, a rodzin zostaje w mieszkaniu, a my takim krajem nie jesteśmy niestety. Politycy nie mają czasu mysleć o ludziach.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

A może łomżyńska opieka społeczna przyjełaby dary i zawiozła tam? Byłoby łatwiej.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

to normalne.powinnismy sie juz do tego przyzwyczaic.
tak samo jak trabia o kryzysie.ale nikt nie powie ze polska "od urodzenia" jest w kryzysie,do tego szybko przywykli wszyscy.
ale wracajac do tematu
LUDZIE POMOZMY TYM MATKOM I DZIECIOM one niczemu nie sa winne

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

Władco Łomży zrób coś w końcu pożytecznego,królu złoty,a nie tylko do sie/
Na"innych"miasto ma pieniążki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

Poszukajcie na forum wcześniejszego tematu""Przemoc domowa.....""a dowiecie się,czemu są winne kobiety i dlaczego muszą mieszkać w takich miejscach jak <Nieławice>...znajdziecie tam wiele ""MĄDRYCH""(zauważcie cudzysłów)wypowiedzi naszych znanych i lubianych dyskutantów tego forum-4lomza.pl
A może zorganizujmy jakieś zbiórki w kościołach,niech księża się też w końcu na coś przydadzą i okażą miłosierdzie bliźnim:)))



"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

Nie wiem o co ci chodzi bo nikt z osób tutaj piszących nie udzielał się w tamtym temacie.Widzę że chyba tylko szukasz jak tu komuś dogryżc ,co?
Z jednym się zgodzę że księża też by mogli pomóc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

A przede wszystkim to powinien sprawą najbiedniejszych zając się prezydent,domagać się wsparcia finansowego,dla uchodzców dal radę to moze czas najwyższy zrobić coś dla swoich.Przecież to są kolosalne różnice w tych zasiłkach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

Te kobiety same sobie winne - dlaczego robiły sobie dzieci nie mając warunków? Mężowie je porzucili? Dlaczego wybierały sobie takich mężów? Jest tylu spokojnych facetów, którzy by je kochali, ale nie bystre kobiety wolą agresywnego pajaca, który będzie je lał i kasę na picie przeznaczał. Kobieca logika.

Skoro już są w takiej sytuacji to powinne one przefarbować dzieciom włosy na czarno, ubrać w brudne kurtki, dać drewniane karabiny.
Same powinne przytyć z 20 - 30 kg nałożyć chustki i udawać Czeczenki.

Poważnie - gdyby nie miały dokumentów, nie przyznawały się do bycia Polkami, do tego mogłyby się nauczyć kilku słów po czeczeńsku. Zanim ustalonoby ich tożsamość spędziłyby kilka miesięcy w ośrodku dla uchodźców (żarcie jak w hotelu, cieplutki pokoik, zabawki dla dzieci, lekarz na każde zawołanie (zima idzie - opieka medyczna jest ważna) leki oczywiście za darmo, żeby mogą poleczyć za darmo, opieka psychologa, prawnika, wychowawcy). Jak już by ustalili ich tożsamość i wypuścili - zima by minęła i mogłyby wrócić do tych nieławic. A może którejś udałoby się oszukać urzędników i dostawałaby 2000 zł miesięcznie - tak jak Czeczeni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

realista jaki ty jesteś totalnie posrany.... aż się krew gotuje... chłopie zastanów się trochę co ty pieprzysz... ciebie się nie da słuchać! nie umiesz o niczym innym mówić tylko o czeczenach?? obsesję jakąś masz do cholery?? Masz już milion tematów o nich więc wybierz któryś i tam pisz te swoje wypociny i przestań robić syf w każdym temacie na tym forum! Ty masz naprawdę nierówno pod kopułą!

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

akasha - jesteś zboczoną dziwką

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

I pewnie po moich wypowiedziach to odkryłeś co? Pajacu jeden... Twoje wypowiedzi z kolei świadczą o twoim ograniczeniu umysłowym, niskiej kulturze osobistej i o tym że masz jakieś 15 lat... albo i to nie...

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

akasha - tak, po wypowiedziach - kiła atakuje mózg. A kto zwykle zapada na tę sympatyczną chorobę?
Ciągle zaśmiecasz forum. Twoje wypowiedzi są chamskie, prymitywne i nic nie wnoszą do tematu. Ten temat jest o samotnych matkach. Nie piszesz o matkach tylko o mnie. Masz jakąś obsesję? W każdym poście piszesz o mnie? Odczep się i znajdź sobie nowy obiekt uwielbienia!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom"na koncu świata"

rząd jest zajęty samym sobą

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org