piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Witam serdecznie !
Piszę w imieniu Białostockiego Sztabu WOŚP - w tym roku znów chcemy z
okazji kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
(10.01.10) zorganizować specjalny przejazd pociągu.
Tym razem byłby to dystans Białystok-Łomża ( przez Tłuszcz, Ostrołękę,
Śniadowo ) .
Liczymy na wiele wylicytowanych biletów na aukcjach WOŚP które już od
grudnia startują na Allegro.

Wstępnie planujemy autobus szynowy SA 133 ( plus ew. doczepki jeśli będzie duże
zainteresowanie - właśnie dlatego już teraz pytamy o
zainteresowanie ) .

Pociąg miałby wyruszyć z Białegostoku ok. 8 rano. Dojazd do Łomży ok.
13. Wyjazd z Łomży ok. 14. W Białymstoku ok. 19.

Ewentualnych zainteresowanych mieszkańców Łomży zabieramy na koncert
główny do Białegostoku, zapewniając im powrót busem do domu.

Cały dochód ze specjalnego przejazdu przeznaczony zostaje na konto
Fundacji WOŚP, czyli docelowo na zakup sprzętu dla szpitalnych
oddziałów dziecięcych.

Chciałbym zbadać ew. zainteresowanie wśród mieszkańców Łomży :)
--
Good Bike !
Marcin Adam "eMCe" Wróbel
Szef Sztabu WOŚP w Białymstoku
Towarzystwo Ulepszania Świata
tel. 663 638 535
e-mail: bialostoczanin@gmail.com

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Dobrze, że nie planowaliście przez Łapy-Śniadowo,bo tam tory w paru miejscach mają ubytki, wszędzie krzaki rosną, a na dodatek niektóre przejazdy są zaasfaltowane... Ja się piszę,razem ze mną 3 osoby;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Ja nawet bym się skusił na taką przygodę. Pytanie jakie będą ceny biletów i jak to do nas dojedzie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Czytaj uważnie, przyjedzie przez Tłuszcz, Ostrołękę i Śniadowo,a bilet będziesz licytował na aukcji na allegro;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Myślę że sporo osób będzie chętnych na taki przejazd

Grzegorz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Super pomysł, jest już kilka osób chętnych z Warszawy na ten przejazd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

pisze sie

i jest fajnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

wstępna cena dla dystansu Łomża - Białystok ( + powrót busem po imprezie w B-stoku ):49 zł.

Co o tym myślicie ?

@2152 - masz informacje o dokładnych miejscach ubytków i zaasfaltowanych przejazdach ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

mam jeszcze takie dziwne pytanie :) - czy w Łomży są jeszcze jakieś "żywe" fora oprócz 4lomza?

Chcielibyśmy przejazd mocno rozreklamować :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

stak naprawde to liczą się dwa portale www.4lomza.pl

Najlepiej umieścic baner na stronie głównej

Grzegorz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

cena jest ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

o widzę, że cenzura na forum... W takim wypadku proszę o usunięcie całego posta a nie tylko fragmentu

Grzegorz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

ktoś jeszcze pisał o chętnych z Warszawy więc wstawię całokształt wstępnych cen biletów :) :

1. Białystok - Łomża - Białystok: 79 zł.
2. Tłuszcz - Łomża - Tłuszcz: 69 zł.
3. Łomża - Białystok ( + powrót busem po imprezie w B-stoku ):49 zł.
4. Białystok - Łomża 39 zł.

Bardzo się cieszę, że jest duży odzew :)

Mam nadzieję, że ten przejazd to będzie też jeden z wielu kroków zmierzających do przywrócenia normalnego połączenia kolejowego do Łomży :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Świetny pomysł!, Jestem jak najbardziej za! Ale osobiście uważam, że przejazd trasą Łomża-Śniadowo-Łapy-Białystok byłby znacznie ciekawszy, chociażby z tego względu, iż to jest linia zamknięta. Od Łap do Tłuszcza i dalej do Ostrołęki jeżdżą przecież pasażerskie, więc jedynie odcinek Ostrołęka-Łomża byłby ciekawszy(ze strony Łomżyniaka oczywiście). A przejazd wymienioną przeze mnie trasą udowodniłby, że ta linia została niepotrzebnie zamknięta. Z tego co mi wiadomo to ubytki dotyczą głównie znaków, oznakowań i urządzeń do mijanki-ale przecież nie była by potrzebna, więc nie ma kłopotu. Sama linia jest przejezdna(poza kilkoma większymi krzaczorami) prędkość szlakowa jest szacowana na 60-80km/h, pozostaje jedynie ten nieszczęsny przejazd na krajowej ósemce(), ale myślę, że i to dało by się załatwić. Trzeba by mocniej przycisnąć PKP, powinna się zgodzić, w końcu to zbożny cel

bialostoczanin 3mam kciuki za akcję, i jeśli możesz informuj na bieżąco o postępach


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

http://darmowe-doladowanie.org/index.php?c=viral&m=index&id=f49bf09de128dfef67f8216aa1271835

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Też uważam, że przez Kołaki byłoby atrakcyjniej - ale "niedasie" jak mawia się w PLK :)

Oferowałem, że krzaki usuniemy własną siłą, też nie pomogło...

Oferowałem, że załatwimy Policję która wstrzyma na chwilę ruch w Kołakach - "niedasie"...

Linię znam bardzo dobrze, kiedyś z Łap do Ostrołęki jeździłem regularnie. Tam jest potrzebny szynobus, i to jest jakby oczywista oczywistość, ale żeby nasz zacofany kraj to zrozumiał, trzeba jeszcze kilku lat :)

@Krzychu007 - dzięki za miłe słowa - będę na bieżąco informował co się dzieje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Bardzo fajny pomysł. Ja z Łomży też bardzo chętnie bym sie przejechał. Chętniej przez Czerwony Bór bo wówczas byłaby to promocja zapomnianej linii, ale jeśli się nie da to przez Tłuszcz pojade też.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Cytat:


Też uważam, że przez Kołaki byłoby atrakcyjniej - ale "niedasie" jak mawia się w PLK :)

Oferowałem, że krzaki usuniemy własną siłą, też nie pomogło...

Oferowałem, że załatwimy Policję która wstrzyma na chwilę ruch w Kołakach - "niedasie"...




Z tego co mówisz, to rozmawiałeś z przedstawicielem PLK w Białym, może coś więcej dałoby się wskórać na najwyższym szczeblu, czyli w Warszawie? Czy od takich spraw są jedynie regionalne jednostki?

Niedasię... jak się kurde ma nie dać, przecież ta linia nawet nie jest dużo zarośnięta, ani tam też ruch-u nie ma... da się, i to bez żadnych problemów. Jedynie szlabany na przejeździe z krajową ósemką,były by małym problemem(o ile jeszcze są, bo kiedyś były...)

a może, by nielegalnie wjechać na linie nr 36 ?? w końcu jak to mówiłem, to zbożny cel bialostoczanin, a jak dopytywałeś się o tę trasę, to zarządzający tą linią, która de facto jest zamknieta, rozwijali może jakoś bardziej myśl niż magiczne słowo "niedasie"??

Cytat:


Linię znam bardzo dobrze, kiedyś z Łap do Ostrołęki jeździłem regularnie. Tam jest potrzebny szynobus, i to jest jakby oczywista oczywistość, ale żeby nasz zacofany kraj to zrozumiał, trzeba jeszcze kilku lat :)

Aha.. napewno, oni[władze naszego województwa, któremu podlega PKP PR] pomyślą o szynobusie na tej trasie, jak już tory rozbiorą, a wtedy wykręcą się własnie tym... Co prawda na najbliższej sesji sejmiku ma być ponownie rozważana sprawa połączeń do Łomży, ale dla mnie to zagranie ewidentnie pod publikę(w końcu za rok wybory i trzeba się pokazać) i wątpię, żeby coś z tego wyszło...

Cytat:


@Krzychu007 - dzięki za miłe słowa - będę na bieżąco informował co się dzieje :)


Może znasz kogoś z naszych regionalnych polityków? Może oni więcej by wskórali w sprawie przejazdu przez Kołaki, i niech ich pies goni, jeśli tym przejazdem mieliby zrobić reklamę przed wspomnianymi wyborami... I jeśli możesz, nie poprzestawaj na tym, że usłyszysz słowo "niedasie", staraj się forsować przejazd linią nr 36 ile tylko się da...BO DA SIĘ przejechać, tylko niech dadzą tę zgodę....

3mam kciuki za przejazd szynobusu przez Kołaki, i niecierpliwie czekam na informacje odnośnie tej imprezy


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Witajcie, bilety na ten specjalny pociąg są już do nabycia na aukcji WOŚP-u:
http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=15655199

Szynobus jedzie przez Sokoły i Śniadowo(nie jak planowano przez Tłuszcz), zachaczając także o Ostrołękę.


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Nie no pieknie, tylko zw wyszukiwarka na A pokazuje tylko bilety Bialy-Lomza a z Lomzy nic. Wiec jak to?

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

bo to jest bilet w obydwie strony...


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

ps. ze względów czasowych nie dojedziemy do Ostrołęki.

Dla mieszkańców Łomży będą też specjalne bilety na "rundkę" do Śniadowa, ale tu polecam kontakt z lokalnym Sztabem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

ogólne info jakie poleciało na wszystkie portale:


Bilety na specjalny pociąg WOŚP Białystok - Łomża już dostępne. Zapraszam do licytacji pod adresem:
http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=15655199
Tam też odnajdziecie inne ciekawe przedmioty wystawione przez białostocki Sztab WOŚP - m.in oryginalny radiowóz z legendarnej serii filmów "U Pana Boga..." , czy mnóstwo pamiątek kolejowych podarowanych przez Polskie Linie Kolejowe.

Szczegóły wydarzenia:
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku ma przyjemność zaprosić Państwa na niesamowity przejazd szynobusem SA 133 zapomnianą trasą Białystok - Łomża dnia 10.01.2010 r.

Wylicytowany bilet obejmuje podróż w obie strony. Bilet do odebrania w dniu przejazdu na dworcu PKP w Białymstoku po wcześniejszym wysłaniu potwierdzenia wykonania przelewu na adres m@il organizatora.

Szczegółowych informacji na temat przejazdu udzieli Państwu przedstawiciel organizatora Marcin Adam Wróbel, tel. 663 638 535, m@il: bialostoczanin@gmail.com

Informacja prasowa, dzięki której poznają Państwo dokładniejsze informacje na temat przejazdu poniżej:

Specjalny pociąg WOŚP Białystok - Łomża - Białystok


10.01.2010 r. o godzinie 10:15 z białostockiego dworca PKP odjedzie specjalny orkiestrowy pociąg do Łomży. Nowoczesny szynobus przejedzie trasą przez Sokoły, Kołaki i Śniadowo. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wyposażenie szpitalnych oddziałów dziecięcych. Kurs szynobusu SA 133 po zapomnianej linii to też szansa na promocję transportu kolejowego w regionie. Do wylicytowania mamy około 120 biletów, które można odnaleźć na aukcjach http://aukcje.wosp.org.pl/ wpisując hasło "bilet Łomża". Licytacje zaczynamy od 79 zł. W Łomży na podróżnych czeka ponad godzina atrakcji- duży koncert plenerowy, przejazdy drezyną, specjalny orkiestrowy autobus. W międzyczasie specjalny pociąg zabierze mieszkańców Łomży na "rundkę" do Śniadowa. Podczas przejazdu planowanych jest kilka "fotostopów" m.in. : Sokoły, Kołaki, Czerwony Bór, Śniadowo. Powrót do Białegostoku około godziny 19:30. Zarówno wyjazd jak i powrót będzie skomunikowany z pociągami TLK z/w kierunku Warszawy.

Organizator: Fundacja Towarzystwo Ulepszania Świata

Partnerzy: PKP Polskie Linie Kolejowe, Przewozy Regionalne

ps. a w Białymstoku na koncercie m.in. Muchy, KSU, Kryzys, KAT & Roman Kostrzewski. :) Zapraszam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Cchciałbym byc wolontariuszem ,gdzie jest w łomzy sztab lub cos?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Nie zmieniajcie trasy ! Ponieważ wybieramy się tym pociągiem , zrobiliśmy mały rekonesans trasy . I tak : do Łap można przejechać bez problemów , ale gdyby wybrać trasę Łapy - Śniadowo , to okazuje się , że przejazdy kolejowe : Płonka Kośc. - Osse , Płonka Kośc. - Skwarki , Sokoły - Jeżewo , w Jamiołkach Piotrowiętach , we Wnorach Wiechach , Szlasy Lipno - Czarnowo Undy , Szeligi Nowe - Szeligi Stare są w fatalnym stanie . Miejscowa administtracja samorządowa nie dba o nie . Aż dziw , że np. wójt gminy Sokoły , który wraz z miejscowym proboszczem jest największym przeciwnikiem idei W O Ś P ,majaczy coś tam o chęci przejęcia przez samorząd tego odcinka torów kolejowych . Ustalona trasa jest na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem . A więc - jedziemy !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Ale czemu do Białegostoku? ciekawszych miejsc nie ma ? Kto z Łomzy pojedzie do Śledziejewa? Głupi pomysł.

Ja bym był za tym żeby zaraz za Zawadami wykopać fosę , 4 metrowa palisadę i nabic zaostrzonymi palami i ustawić straż graniczną żeby nikt z tamtad tu nigdy nie zawitał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

@pabloz4
dzizas Ty to masz problem....


@szampon
Harcerzak na polowej, ale wątpię że są jeszcze miejsca:p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

( do : Pablo) - oczywiście ,że są ciekawsze miejsca , ale w tym momencie organizatorzy pociągu łomżyńskiego - tego Łomża - Śniadowo i powrót niie zdąrzą nic więcej zrobić ! A tu chodzi przecież o ideę W O Ś P ! Udanego balu sylwestrowego .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Ten pociąg można by zegrać z pociągiem Łomża - Śniadowo - Lomża !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Nie zmieniajcie trasy !
Anonim G. o co ci chodzi, bo nie rozumiem?

Ten pociąg można by zegrać z pociągiem Łomża - Śniadowo - Lomża !
Czyżbyś był na tyle głupi, albo nie wiedział, że to ten sam szynobus?



pabloz4 tą palisadę proponuję u ciebie pod domem. I uwierz, że sporo osób przejedzie się tym szynobusem, bo nie liczy się stacja końcowa-Śledziowo, tylko zamknięta linia nr 36. Śledziewo to Śledziewo nic nie poradzisz, ale z racji tego iż to jedyny pociąg pasażerski od 17 lat(nie licząc szynobusu bodajże w 2003r) do Łomży, nie trzeba wybredzać, i tak dobrze, że przyjedzie.


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

traktowac nalezy trase do śledziejewa jako kolaborację .

Przedwojenni włodarze miasta Łomża się w grobach przewracaja. Przed wojna zorganizowali referendum i powiedzieliśmy śledziom Pa . A teraz

KASZANA

Już widze tytuł w białostockich gazetach

"Białostocki pociąg przywiózł wieśniaków do stolicy Podlasia..."
Cichcia do Białegostoku....
bo pociagiem nie jeździli 17 lat ....
Jeszcze przyczepcie na ciuchcie rejestrację BLM

wstyd

A do naszej mazowieckiej Ostrołeki nie można było ?

Przynajmniej nie wjeżdzajcie do samego Śledziowa ale tak jakoś stańcie w Choroszczy

A z ta orkiestra się tak nie nadymajcie bo kazdy wie że gdyby oczciwie policzyć wpływy i koszty poniesione na jej organizację to na papierowe puszki by nie starczyło

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Święte słowa pabloz4.

PS A wiz nie trzeba ? W końcu podróżni będą przekraczać granicę polsko-białoruską...

_________________________________________________________



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

http://www.youtube.com/watch?v=Ew_hr4DrOWE


____
^_^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Te, frajerka kryjąca się pod nickiem "Pabloz4" i "ANTY_BLM", w temacie przemówił do was człowiek bez fobii i perfidii.
A wy co, obnażacie swoje prostactwo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Specjalny pociąg WOŚP do Łomży - chętni ?

Do prowokacji owsiakowych jak zwykle dołaczyła się prowokacja kolejowo - białostocka...

Larum !!!



P.S. Oni nie winni bo nie wiedzą, że źle czynią.
A myśli ich pełne dobrych chęci.
Biedactwa...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org