poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kupno pralki

Mam pytanie.Czy kupował ktoś pralkę automatyczną przez internet? Jak tak to gdzie? Czy się opłaca?

...nie takie rzeczy obiecywałem....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

cena przeważnie jest niższa jednak doliczając koszt transportu myślę że się nie opłaca bo kupujesz w ciemno no w sumie możesz iść do sklepu i sobie obejżeć taką samą, dochodzi sprawa ew. gwarancji w razie awarii wtedy musisz osyłać do sprzedawcy czyli znowu koszty transportu i długie czekanie

Nie opłaca się mały zysk dużo roboty w razie problemów



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

Nie prawda, sprzedawca nie jest gwarantem wyprodukowanego sprzętu. Każdy serwis obsługuje towary zakupione przez internet. Cena zwykle jest niższa, a pralki są sprawdzane w fabryce, ponieważ nie ma możliwości sprawdzenia takiej pralki w sklepie. Jadyne na co trzeba zwrócić uwagę to czy nie jest wgięta i obita, bo zawsze wysyłane są w opakowaniach fabrycznych. Ja polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

A od kiedy to sprzęt który ulegnie awarii trzeba wysyłać do sklepu w którym dokonało się zakupu?
Po to jest gwarancja, żeby naprawa była wykonywana w serwisie danej firmy, a póki co w Łomży dostępne są praktycznie wszystkie serwisy.
Wszelki sprzęt jaki zakupiłem do domu to korzystając ze sklepów internetowych.
Np. pralka koszt przesyłki to w granicach 80zł a różnica w cenie między sklepem internetowym a w sklepie w Łomży prawie 400zł czyli sporo zostanie w kieszeni.

Wszystko jak do tej pory przyszło solidnie zapakowane w styropianie i owinięte w folię, bez żadnych rys.


Polecam sklep internetowy: electro.pl lub topmarket.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

A ja polecam maximedia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

to kup kolego jakiś sprzęt w np. MediaMark i oddaj go do serwisu np LG tylko gdzie masz ten serwis? a jeśli kupiłeś od kogoś z alegro to już wogóle życzę powodzenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

Akurat w przypadku pralek LG serwisant przyjeżdża i zabiera pralkę lub ją naprawia na miejscu :)

Co do kupowania przez internet - opłaca się, i to bardzo. Gdzie, to już zależy od Ciebie. Ze sklepem electro.pl, który był polecany wcześniej ja też mam dobre doświadczenia, myślę że to dobry wybór. Ale wcześniej sprawdziłbym właśnie na stronie prodeucenta jak to jest z serwisem, door-to-door w przypadku dużego agd chyba nie jest standardem, ale się zdarza (na przykład Whirpool pokrywa koszty transportu urządzenia do serwisu).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

ja musiałem wysyłać do sklepu koszt transportu plus naprawa ok 300 kupiłem część na allegro wymiana 15 min koszt części 20 zł więc może coś się zmieniło jeśli teraz jest tak jak piszą przedmówcy to się opłaca



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

tylko czy piszemy o serwisie w ramach gwarancji czy tak jak się coś zepsuje po X czasu ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

jesli kupujesz za gotowke to polecam wybrac sie do sklepu bo mozesz sie targowac ale malo kto to robi i jesli bedziesz wybieral pralke to whirlpool polecam 7 lat gwarancjii z ktorej nie skorzystasz jest niezawodna.

mariusz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

Dzięki wszystkim za odpowiedzi .Pozdrawiam.

...nie takie rzeczy obiecywałem....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

ZDECYDOWANIE POLECAM!!! Ja przez długi czas oglądalam różne modele... i w sumie ciężko było mi się na któryś ostatecznie zdecydować. Na koniec uznałam, że będzie mi wygodniej kupić coś na miejscu...i tak tez zrobiłam - po wybraniu modelu, króry najbardziej mi odpowiadał umowiłam się na dostawę do domu - która miała być w cenie zakupu. Kiedy dostarczono mi sprzęt, okazało się, że jest to ten sam model, który oglądałam na wystawie klepu - tylko owinięty w filię do transporu. Nie zgodziłam się na przyjecie towaru, bo jeśli kupuję coś NOWEGO to nie bardzo chciałabym, aby wcześniej było x-razy sprawdzane przez potencjalnych kupujących... W normalnych warunkach towar z wystawy ZAWSZE jest towarem przecenionym...tymczasem, ja sobie takiego nie życzyłam... Każde drzwiczki to pralki (bo to kupowałam) mają swoją wytrzymałość - a nikt nie zagwarantuje mi chyba, ze klienci w sklepie zawsze "miło" obchodzili się z tą na wystawie i, że były one otwierane mniej niż x-tysięcy razy wcześniej. zanim trafiła ona do mnie... Zaznaczam, że model który wybrałam był prawie najdroższy w sklepie...więc cała sprawa i tak była dla mnie juz mocno stresująca... Kiedy podczas dostawy, powiedziałam, że nie przyjmuję jej bo uważam, że powinna być dowieziona do mnie zapakowana fabrycznie...Panowie z dostawy grzecznie ją zabrali, uważając, że w sumie mam rację... Innego zdania był przedstawiciel sklepu. Poprosiłam go o dostarczenie takiego towaru, jak sobie życzę...co okazało się, że będzie możliwe dopiero za kilka dni - bo nie mają drugiej szt w opakowaniu fabrycznym... Dodał też, że wtedy już zostanę przez nich obciążona kosztami transporu - bo nie przyjęłam jej za pierwszym razem ;) ...Czekałam na swoja pralkę przez kilka dni. Nikt nie widział potrzeby skontaktowania się ze mną... Po wyznaczonym terminie dostawy - kiedy nadal nie było żadnej informacji ze sklepu, w którym ja kupiłam zwyczajnie zażądałam zwrotu pieniędzy. Menager był bardzo wyrozumiały i pomocny - na szczęście rozumiał mnie i nie robił większych problemów... Z pieniędzmi w ręku zaczęłam poszukiwania w sieci. Po kilku min okazało sie, że za o wiele niższe pieniądze mogę dostać tam nawet lepszy model niż ten, który chciałam kupić. Mój wybór padł na AGITO.PL - najniższa wtedy cena - plus sklep był juz sprawdzony przez moich znajomych. Pralka została dostarczona mi w 24h przez bardzo grzecznego pana z UPS - zapoakowana fabrycznie. Mogłam ja sobie sprawdzić, czy są są jakiekolwiek obicia itp... Sklep oczywiście oferuje też pełną gwarancję. Zatem ZDECYDOWANIE POLECAM zakupy on-line!!! Przy innych zakupach korzystałam też z ELEKTRO.pl - i też jestem zadowolona za każdym razem. Polecam serwis CENEO.PL - tam możesz wstukać model, który Cię interesuje i masz wybór sklepów, które go oferują i ceny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

Polecam Ceneo. Masz tam gdzie najniższe ceny i opinie użytkowników.
http://www.ceneo.pl/Pralki Ja osobiście kupiłem Elektroluxa z Time Manager - em. W większości programów masz do wyboru stopień zabrudzenia , co wpływa na skrócenie czasu pracy jak i ilości dozowania proszku - ekonomika. Ale wybór należy do Ciebie. Uważnie czytaj komentarze użytkowników.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

No właśnie, jakie firmy i modele polecacie, bo tez będę kupował pralkę.

Uwaga!!! nabity :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

a co myslicie o pralce LG z systemem Direct Drive?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

Osobiście bym się bał tej firmy , za krótko produkują tego typu sprzęt. Generalnie coś z tego : Miele , AEG (wyższa póła Electroluxa) , Bosch , Siemens , Electrolux.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kupno pralki

Nie tak dawno kupowałam pralkę firmy whirlpool. Nie był to jakiś wypasiony model. W sumie to zależało mi na klasie energetycznej A+ i w miarę dużym załadunku(6kg). Kupując na topmarket.pl zapłaciłam za nią (wraz z kosztami przesyłki) 1226 zl, a tę samą pralkę widziałam ostatnio w mediaexpert i kosztuje tam 1445 zl. Zaoszczędzone 200 zl to wcale nie tak mało, wiec absolutnie uważam ze warto kupować przez net.

dream on

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org