niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Orange zerwanie umowy

Słyszałam, że zmieniła się jakaś ustawa dotycząca telefonii i wszystkie sieci zmieniają regulaminy. Wyczytałam gdzieś, że Orange wysyła do abonamentów stosowne pisma. Do mnie oczywiście nic nie dotarło...
Może ktoś z Was się orientuje, czy jest jakiś sposób (bezpłatny) na rezygnację z ich usług? Niestety wplątałam się w 3 letnią umowę, oczywiście po pół roku niektóre usługi z których korzystałam zostały wyłączone (zostałam o tym poinformowana). Teraz prawie nie dotykam telefonu, bo zaraz jest zero na koncie (mam mixa).
Może znacie/pracujecie w salonie i możecie udzielic mi tych informacji, bo niestety w każdym salonie słyszę co innego lub zostaję odsyłana z kwitkiem...

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Dokładnie nie wiem jak to jest ale kiedyś czytałam że faktycznie będą przysyłać aneksy do umów i teoretycznie wygląda to tak że można zerwać umowę. A w praktyce są zabezpieczeni, że jeśli zmiany w umowie wynikają z konieczności ponieważ zmieniła się ustawa to usługobiorca i tak musi zapłacić karę umowną przy odstąpieniu od umowy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

http://makowe.pl/viewtopic.php?pid=63693

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Ja już dostałam umowę, do 30 września można ją rozwiązać, bo się kilka rzeczy zmienia, więc jeśli potrzebujesz zerwać, a nie dostałaś aneksu przejdź się i zapytaj.
Możesz np. tą zerwać i podpisać nową :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

ja niestety tez podpisalam umowe z orange na 3 lata a wyjezdzam z Polski u musze ja zerwac co bedzie mnie kosztowalo prawie 500zl ale to i tak bardziej mi sie oplaca niz oplacanie abonamentu do konca umowy, bezplatnie to chyba nie da sie zerwac bo bylam w salonie orange i nikt mi o takim rozwiazaniu nie mowil

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Jeżeli sieć zmienia regulamin, nie masz obowiązku jego akceptacji w nowej formie. Wtedy możesz zerwać umowę bez żadnych konsekwencji finansowych. Jeżeli zmiana regulaminu jest spowodowana zmianą obowiązującego prawa wtedy też możesz zerwać umowę ;) ale operator obciąży Cię tzw. karą umowną.

_____________________________________________________________

Prawda nie ma żadnych bogów ponad sobą. Wiara w prawdę zaczyna się od zwątpienia we wszystkie prawdy, w które się uprzednio wierzyło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Zawsze mnie dziwi po co ludzie się pchają w te abonamenty. Przecież to w ogóle nieopłacalne.

oferta abonamentowa w Orange - za 55 zł miesięcznie jest 60 min na cały miesiąc. Śmiech na sali.
Od 9 lat mam ten sam nr w Orange (kiedyś jeszcze idea) ale w POP. Płacę 3 gr za minutę - w żadnej ofercie abonamentowej ani w mixie nie ma takich stawek. Rozmawiam po 1 godz dziennie przez telefon, a w abonamencie to byłaby zaledwie 1godz na MIESIĄC. Liczby mówią same za siebie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Umowę z każdym operatorem można zerwać bez konsekwencji finansowych. Fikcyjnie kary umowne przed terminowym rozwiązaniem umowy są fikcja wobec polskiego prawa (inaczej mówiąc niezgodne z obowiązującym prawem). Wystarczy jeden telefon do inspekcji handlowej aby przekonać się o tym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Telefon za friko a umowa trwa..............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Wypowiem sie bo widze ze sporo osob albo chce kogos wprowadzic w blad albo ma prawo telekomunikacyjne swoje wlasne. Otoz podpisana umowa zobowiazuje cie na jakis okres, przez ten czas nie ma mozliwosci jej rozwiazania bez ponoszenia kosztow finansowych. Jesli operator wysle ci informacje ze zmienia regulamin swiadczenia uslug jak najbardziej mozesz sie z nim nie zgodzic i rozwiazac umowe bez ponoszenia kosztow. Z tym, ze taka informacje musisz jasno otrzymac prawdopoodobnie z najblizsza faktura.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

W abonamencie 55 jest 100 minut na rozmowy i smsy do wszystkich sieci. Są prezenty które dodatkowo mogą Ci dać 360 minut i 400 smsów. Za dodatkową opłatą możesz mieć też dodatkowe minuty - wybrany numer w Orange 1000 minut/10zł.

Jeśli nie jesteś pewna tego co masz to zawsze możesz zgłosić się do najbliższego punktu Orange lub zalogować się On-line ale trzeba umieć czytać i to nie tylko o tym co zyskujesz ale też także jakie masz obowiązki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Orange zerwanie umowy

Autor: mirko (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 29-08-09 11:03

Wypowiem sie bo widze ze sporo osob albo chce kogos wprowadzic w blad albo ma prawo telekomunikacyjne swoje wlasne.


---
Nie zwracaj uwagi na posty "MartaZa", bo ona ma swój indywidualny tok myślenia, co już pokazała ostatnio w pewnym temacie, obrażając i wyzywając wszystkich, którzy mają inna opinię na temat pewnego miejsca niż ona.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org