wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
karta wędkarska?? cy licencja??

Witam,
mam małe pytanie, orientujecie się czy łowiąc na rzekach wokół Łomży muszę mieć kartę wędkarską czy wystarczy wykupić samą licencje??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

jak jesteś sam to musisz mieć kartę wędkarską, chyba że masz ze sobą kogoś kto taką kartę ma, bo na kartę można chyba na 2 kije łowić w jakiejś określonej odległości



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

Tak wiem, tylko że wędkarze różnie piszą na ten temat. Jedni mówią ze karta jest potrzebna, a inni znowu ze łowiąc na wodach GRŁ wymagana jest sama licencja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

karta to jak prawo jazdy...

a licencja to tylko wykupienie mozliwosci lowienia na danych lowiskach w niej wymienionych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

Zgadza się czyli task jak napisał Wtorek bo to jest wymagane, lecz jakby to powiedzieć dosłownie, sama karta Ci nic nie da, lecz niektórzy z tego co wiem wykupują samą licencję i wszystko jest ok, bo cóż dla nich tylko kasa się liczy, a opłaty karty również są, lecz spróbuj z samą kartą wyjść na rzekę to od razu cię skasują, więc dobrze mieć jedno i drugie, ewentualnie licencja na dane łowisko, no i życzę dużej ryby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

PZW pobiera oplate za karte. sa prywatne stary, rzeki o ile sie nie myle czy jeziora...oplata jest tylko za lowienie czyt. licencja ... tam sa inne prawa takie jakie wymysli wlasciciel...

nie wiem dokladnie jak to jest tutaj w lomzy i okolicach, bo na wodach objetych dzierżawą powinno się miec karte jak i licencje.... lecz slysze od sporej rzeszy ludzi, ze posiadaja tylko licencje... i jest dobrze... zgodnie z PZW potrzebna jest karta wedkarska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

prywatne stawy :)

PZW Polski Związek Wędkarski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

witam mam pytanie czy w okolicach Łomży sa prywatne stawy gdzie mozna polowic karpie,amury i jakiesa ewentualnie oplaty ???????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

na al. Legionów na przeciw statoil mozna kupić pozwolenie dobowe kosztuje jakieś 12-16 zł chyba i na wodach pzw można na nią spokojnie łapać na 2 kije :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

nie na wodach pzw...

w stawiskach na pierwsze pytanie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

Omen,taki staw jest w Grabowie,musisz wykupić licencję dobowa i łowisz :) Polecam to miejsce! Są karpie,amury itp itd,jeśli będziesz miał szczęście zobaczysz kolosalne szczupaki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

wielkie dzieki za informacje.pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

Teoretycznie potrzebne jest Ci i karta wędkarska i pozwolenie na łowienie na danym łowisku, ale z samym pozwoleniem(licencją) spokojnie możesz ruszać, bo mając pozwolenie to nawet przy kontroli nie przyczepiają się o to.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

a jak dojechac do miejscowosci grabowo??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

http://www.zumi.pl/trasa.html?xs=22.075579&ys=53.180825&xk=22.153361&yk=53.465563&v=true&loc1=%C5%81om%C5%BCa&loc2=Grabowo,%20woj.%20podlaskie,%20powiat%20kolne%C5%84ski&utf=1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

kontrolowano mnie na narwi kilkakrotnie i nikt nie pytal o karte.jezeli masz licencje i dowod tozsamosci to strazy wystarczy.

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

Do Grabowa najlepiej jechać z Łomży przez Stawiski,tam na rondzie jedziesz w lewo (na miejscowość Dzierzbia) później cały czas prosto i przy wylocie z tej drogi będziesz miał drogowskaz na Grabowo..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

A zezwolenie w Grabowie kupujesz w sklepie..spożywczo- przemysłowym,pani ekspedientka skasuje 20zł i wypisze Ci zezwolenie. Wtedy możesz łowić i nie przejmowac sie niczym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

chcesz mieć blisko do stawisk na rybki kup działeczkę ogrodową blisko zalewu ja mam taką z domkiem ,wodą prądem i cały roczek moczysz kija ile działka? 22tys.bez ryzyka .pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karta wędkarska?? cy licencja??

Ja zawsze mam ze sobą i kartę wedkarską i licencję... Przez całe życie miałem może z 10 kontroli i do ostatniego wyjazdu nikt nigdy mnie nie prosił o kartę wędkarską.... Ostatnio tak w połowie sierpnia w Wiźnie podjechała do mnie policja i prosiła i o kartę i o licencję:) tak wiec 1/10 zawsze się trafi taki co grzecznie poprosi i ty musisz mu grzecznie to dać:) pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org