sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Urząd Celny zwraca kasę za nadpłacona akcyze dotyczy od maja 2004 do listop 2006

Złożyłem wniosek o zwrot nadpłaconego podatku akcyzowego i dostalem kase z powrotem i to w jakim tempie wystarczy ze złozysz wniosek o zwrot nadpłacoengo podatku tam gdzie go płaciłeś jeśli oczywiście miałes w umowie wpisana jakas rozsadna kwote wiecej powiedzmy niż 100 euroi pojemnośc silnika ponizej 2000 cm3.
Ja miałem zapłaconej akcyzy 800 zł kupiłem astre 12 letnia wowczas i teraz dostalem 400 zł z powrotem. Samochod wtedy był warty okolo 14.000 zł na rynku w Polsce.
Co zrobić żeby dostać zwrot akcyzy:
Złóż wniosek w tym urzedzie celnym gdzie oplacales akcyze wniosek musi zawierac żądanie a wiec kwote jaka chcesz odzyskac oraz dane pojazdu za ktory była placona akcyza, jak ma byc dokonany zwrot czy przekazem pocztowym czyli na adres podany we wniosku, jeśli zwrot ma byc dokonany na rachunek bankowy wtedy trzeba podac imie nazwisko właściciela bądz współwłaściciela
- do wniosku dołaczyć dokument potwierdzajacy rejestracje pojazdu na terenie kraju a wiec ksero dowodu rejestracyjne, karty pojazdu lub jesli samochod zostal sprzedany to kserokopia umowy kupna sprzedazy.

Gotowe wnioski leżą nawet na korytarzu Urzędu Celnego w Łomzy wypełnienie takiego wniosku to max 3 min.

zwrot nadpłaconego podatku akcyzowego dotyczy pojazdów zakupionych w krajach unii europejskiej w okresie od maja 2004 do listopada 2006.a wiec okresu kiedy był w wyzszych stawkach niż 3.1 % do 2000cm3 i 13,6 powyzej 2000 cm3
Uwaga ci co zakupili pojazdy w 2004 roku to ostatnie chwile na zlozenie wniosku bo jest 5 lat od daty zapłaty a wiec to juz ostatnie chwile złoz wniosek poki nie ejst jeszcze za pózno .

Jak obliczyc jaki zwrot akcyzy mniej więcej dostaniesz:

dla pojazdow do 2000 cm3 (2l)

srednia wartość podobnego pojazdu notowanego w tym okresie na rynku w polsce/ podzielić przez 1,22 VaT podzielić przez 1,031 (akcyzę) wychodzi wartość rezydualna
potem kwota razy 3,1% w ten sposob obliczysz kwote jaka musi zostać w budżecie Panstwa reszta jest do zwrotu.

dla samochodów powyżej 2000 cm3 (powyżej 2l)
stosuje sie taki sam wzór lecz wtedy 13,6%

wartośc podobnego pojazdu notowanego w tym okresie na terenie kraju podzielić przez 1,22 VAt podzielic przez akcyze 1,136 razy 13,6% tyle musi zostac w budzecie

Szczerze mówiąc jesli kupiles samochod ponizej 2000 cm3 a wiec wiekszosc aut kupowanych i zaplaciles jakas rozsadna kwote w umowie miales 100 lub 200 euro to wtedy masz pewny prawie zwrot kasy. W razie gdy nie nalezy tobie sie zwrot dostaniesz decyzje odmowna ale nie ma z tym zwiazanych zadnych konsekwencji. Mysle ze w miare szczegolowo opisalem caly ten temat pozdrawiam

Gotowe wnioski leża na stoliku korytarza UC w Łomży.

Pozdro dla wszystkich

Złóż wniosek zanim bedzie za pózno



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Celny zwraca kasę za nadpłacona akcyze dotyczy od maja 2004 do listop 2006

Jeśli ktoś chce się w to bawić może dodatkowo upomnieć się o odsetki od oprocentowania za czas, który leżały one na koncie US-również wystarczy napisać tylko pismo i czekać na odpowiedź, najwyżej oprocentowana lokata jaką można uzyskać :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Celny zwraca kasę za nadpłacona akcyze dotyczy od maja 2004 do listop 2006

Sprawdzą cene katalogową z tamtego okresu i trzeba będzie jeszcze bulić... mi wiszą 4 tysiące zeta, bym z chęcią odebrał ale jak napisałem różnie może być...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Urząd Celny zwraca kasę za nadpłacona akcyze dotyczy od maja 2004 do listop 2006

Donald nie masz racji, najwyżej nie dostaniesz zwrotu, ale nie będziesz musiał bulić. Zawsze warto spróbować jeżeli zapłaciłeś 4 tys. akcyzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org