piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Znaczki

Witam;-) mam pytanie,otóż odziedziczyłem sporą kolekcję znaczków pocztowych po kimś kto był filatelistą i mam z 5 klaserów czy ktoś wie może czy to jest coś warte?znaczki są z całego świata,niektóre sa bardzo stare,są serie sa pojedyńcze znaczki i nie wiem co z nimi zrobić,jest w łomży ktoś kto oceni wyceni i kupi? pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

raczej to nie jest w cenie, jak chcesz to moge to kupic od Ciebie za jakies 10 zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

podetrzyj sie tymi 10cioma złotymi cwaniaczku głupiego szukasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

ehh, przeczytaj najpierw co to jest ironia, a pozniej pisz takie rzeczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

To może forumowa licytacja ;) Ja daje 20zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

Filatelistyka z powszechnego hobby staje sie elitarnym. Dzieciaki lgna do gier i internetu zamiast ksiazek i np. znaczkow jako symboli dalekiego swiata, pasji.
Pewnie wciaz istnieja sklepy filatelistyczne- "gdzies"- moze Warszawa? Trzeba pogoglac, moga byc fora internetowe poswiecone filatelistyce. Dopiero po rozmowach z kilkoma osobami zorientujesz sie czy masz cos ciekawego czy nie.
A nawet jezeli nie, to taki zbior uwazam jest swietnym dodatkiem do ksiazek i obiektem rozmow o zmieniajacych sie czasach.
Sam zbieralem znaczki ale po wyjezdzie z PL klasery sie rozeszly... dzis to wlasciwie pamietam tylko taki olbrzymi znaczek, czarno bialy przedstawiajacy bitwe pod Grunwaldem...

Czytales w newsach o gosciu ktory skarzy o jego kolekcje zatracona przez policje? Mial unikaty i skarzono go o inne oszustwa od lat kilkudziesieciu. Dzis kiedy chciano mu oddac klasery, okazalo sie ze sa innych rozmiarow i zawieraja badziewie a nie jego kolekcje unikatow. Idzie o miliony zlotych- wreszcie rozsadne zadania za jakze powszechna metode okradania kolekcjonerow w PL- zarekwirowac odmawiajac szczegolowego wyszczegolnienia zawartosci a pozniej rznac glupa ze nic tam nie bylo. Bardzo czeste przypadki wsrod kolekcjonerow militarii.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

ja też mam 3 grube i duże klasery znaczków, stemplowane i nie. Może moje prawnuki wezmą za to jakieś pieniądze, ale na pewno nie w tym stuleciu. pozdrawiam

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

No pewnie, lepiej trzymać niż oddać za bezcen. A w między czasie pytać i szukać - ale napewno nie w Łomży.. Albo dobrze zapakować i trzymać dla swoich dzieci albo wnuków :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

witam

Dla osób potrzebujących informacji na temat znaczków pocztowych mam dobra wiadomośc . W ostatni wtorek miesiąca od godziny 15,30 w Świetlicy budynku Poczty Polskiej (Plac Pocztowy 1) odbywaja się spotkania filatelistów z Łomży .

Można przyjśc - na pewno wycenią i doradzą co z tym zrobić. Na stoisku bankowo filatelistycznym tegoż budynku do dyspozycji sa katalogi znaczków z całego świata z cenami katalogowymi ( dla cierpliwych) .Myślę że szybciej o posiadanych znaczkach dowiesz się od filatelistów na spotkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ NIE SPRZEDAWAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

Czy ktoś w Łomży wycenia znaczki pocztowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

Io zobacz na allegro jakie są oferty i za ile możesz coś takiego kupić. Lepiej zamiast sprzedawać to dokupić i dalej trzymać dla wnuków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

1300zl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

Po pierwsze sprawdź na internecie czy są te znaczki i dowiesz się ile są wart. Trochę Ci to zajmie ale warto. Możnesz również poszukać specjalnych sklepów, ale strasznie \"okradają\". Życzę Ci, żebyś znalazł parę cennych znaczków i miał z nich uciechę. :P. Nowe auto przykładowo za nic. :P

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Znaczki

duvall, rozmawiałem właśnie ze starym filatelistą i powiedział mi, że w Łomży nikt się nie zajmuje wyceną znaczków. Oczywiście możesz zwrócić się do jakiegoś filatelisty i może zgodzić się poślęczeć nad tym.

wiedz, że wartość jakąś posiadają pełne serie znaczków, a nie pojedyńcze egzemplarze...
chociaż... jak masz polski znaczek wydany w 1956r. z olimpiady w Melbourne, który przedstawia 2 bokserów do góry nogami...
albo 1-szy polski znaczek, który wszedł do obiegu 1 stycznia 1860r. (herb Królestwa Polskiego). Został wycofany z obiegu w 1865r. a niewykorzystane znaczki zostały komisyjnie zniszczone...
te mają wartość!
pojedyńcze egzemplarze (wyrwane z serii) nie cieszą się zainteresowaniem.

Już w sprzedaży powinien być katalog znaczków polskich (najnowsze wydanie) i tam znajdziesz ceny.

z zagranicznych...
sprawdź, bo może masz PENNY RED i PENNY BLUE o nominale 1 i 2 pensów wyemitowane w 1847r. na Mauritiusie?
cena dzisiejsza sięga ponad 1mln dol. za sztukę!

życzę Ci takich perełek!

p.s. wierzcie mi 5-10 klaserów to nie jest spory zbiór!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org