czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wygląd naszego Starego Rynku !

Jak Byście chcieli żeby wyglądał nasz stary rynek ? może jak dawniej ? Plac Czerwony … a może jak teraz jest to jest dobrze ? albo w ogóle inaczej ?

Mój typ na wygląd starego rynku ( Czerwonego Placu ) :

Zamiast tej kostki powinna być na środku ziemia dokoła placu znaczy na tych obrzeżach powinny być drzewa puzniej alejki z ławkami a na środku Fontana a kilka metrów obok jej świerk taki duży jako choinka na boże narodzenie i można jeszcze porobić kilka wodopojów i tako mało scenę żeby jacyś muzykanci puszczali muzykę na wiosnę . Wtedy by wyglądało lepiej niż teraz najbardziej było tam dobrze w lato kiedy tak słońce grzeje to taki był by nasz park przed ciepłem 

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

tak już było i była kicha z czerwonyminosami w środku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

Jaki ten Stary Rynek przed przebudową był, to był. Było dużo zieleni, a że pito przy okazji trunki mocniejsze niż woda, to od tego jest straż miejska i policja. Teraz jest to pusty plac, jeden z wielu, niczym się szczególnie nie wyróżniający. Chociaż kto wie. Z ust rzecznika prasowego, tutaj cytat:
"Jak zdradził Radiu Nadzieja Jarosław Koszewski hitem tegorocznych świetlnych dekoracji w Łomży ma być ozdoba miejskiego ratusza - będzie to coś w stylu renifera".
A więc będzie to coś w stylu jelenia, renifera, może żyrafy lub słonia z gwiazdkami, drzewkami i licho wie jeszcze z czym. Zapewne będzie to świecić, mrugać a może nawet spiewać. Mnie to się kojarzy z kiczem w stylu "Jelenie na rykowisku". Młodszych informuję, że były to makatki z malowanym jeleniem i sosenkami w tle.
Poza tym uważam, że od rzecznika prasowego wymaga się jasnych wypowiedzi, szczególnie przed mikrofonem i kamerą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

A gdyby ktoś chciał posłuchać złotej wypowiedzi rzecznika to zapraszam tu: Wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

Siemka !!! Śledczy ma rację z tą fontanną było czadowo można było spokojnie posiedzieć a menele mieli swoje miejsca przy hali targowej i wcale nie sprawiali kłopotu ... może od czasu do czasu któryś się tam przekimał na ławce . Teraz ten plac czerwony to wygląda jak półtora nieszczęścia i poza sylwestrem pod gwiazdami i teatrem w walizce nic się na nim nie dzieje.Menele dalej na nim siedzą i popijają tak było jest i będzie.Dlatego zamiast robić tę mini pustynię w centrum , może ktoś z ratusza ruszy głową i zrobi coś w tej sprawie!Nie musi być tak jak było ale można coś pomyśleć o jakiejś fontannie jakiś ławeczkach w starym stylu( jak na farnej na przykład ) żeby było jednakowo! W innych miastach jakoś STARE RYNKI się dobrze sprzedają zawsze jest dużo ludzi nawet póżnym wieczorem! Dlaczego tylko Łomża jest zawsze takim miastem w którym nic się nie udaje , nic nie można zrobić ,nikt nie chce tu zajechać, popatrzeć chociaż chwilę ,miło zapamietac... bo mamy zamiast STARÓWKI plac czerwony a to jakby nie było nikomu dobrze się nie kojarzy!! ZRÓBMY COS W TEJ SPRAWIE!!


jeszcze raz gorąco pozdrawiam wszystkich Łomżyniaków!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

A może by rozliczyć tego , który tak piękny plac stworzył. Już pisałem który to był prezydent i nie będę się powtarzał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

Jeszcze jedna uwaga. Pomysł modernizacji rynku lub jego dostosowanie do stylu ul. Farnej, bez wymiany nawierzchni (koszt) jest bardzo dobry. Ale przydałyby się również nowe elewacje na kamieniczkach. W latach 70 ub. wieku były projekty zmiany elewacji na bardziej stylowa, ale jak zwykle z braku funduszy nie doszło do ich realizacji. Dla smakoszy taniego wina nie przeszkadza to że piją na widoku publicznym, więc ta decyzja sprzed kilku lat o wycięciu krzewów i drzewek jest dla mnie dalej niezrozumiała. Rynek miał swój charakter nawet z tą byle jaką fontanną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

Już tyle razy o tym pisaliśmy...Menele zawsze byli, ale jakoś nie zauważyłem żeby kogoś zaczepiali ot, taki folklor więc to tylko wykręty "władzuni". Przedtem przynajmniej sie chowali po krzaczkach, a teraz siedzą jak na czerwonej patelni, na której w lecie parówa, w zimie ślizgawa. Do występów idealnie nadaje się Plac Zambrowski- tylko trzeba by go też jakoś zrobić to i klerycy mieliby jakąś rozrywkę (np.lornetka przez okno) bo bloków tam specjalnie nie ma. Dobrze sobie czasem pogdybać....

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

temat aktualny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

Na środku powinien stać pomnik Lecha Chcącego i Jarosława Zmartwionego :)




Jeśli obrabiasz mi dupę , to nie zapomnij mnie w nią i pocałować :)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wygląd naszego Starego Rynku !

Ja pierniczę :D 7 lat mam tu konto :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org