poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Witam Wszystkich!!!
Stoje przed wyborem kredytu hipotecznego i łeb mi już pęka od czytania ofert bankowych. Może naświetlicie mi troszke sprawę i wyrazicie opinie o bankach w których braliście swoje kredyty? (chodzi mi o czas oczekiwania, obsługę i.t.d) Z góry dziękuję.

P.S. Jeśli chodzi o komentarze w stylu "był taki post" proszę o wyrozumiałość!!! Przepisy kredytowe zmieniaja sie teraz z dnia na dzień i niekoniecznie coś co było oczywiste pól roku temu do tej pory nie uległo zmianie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Najlepiej jak się zgłosisz do firmy typu OpenFinance i zamiast biegać po bankach tam dostaniesz pełną ofertę. Na co trzeba zwracać uwagę?? Główny wskaźnik to LTV (stosunek wysokości kredytu do jego zabezpieczenia). Od tego wskaźnika często zależy też oprocentowanie. Czyli np: chcesz 100tyś zł i zabezpieczeniem jest nieruchomość o takiej samej wartości (co w rzeczywistości nie zdarza się, banki zawsze chcą zabezpieczenia większego niż kwota kredytu, ale to jest tylko przykład) to oprocentowanie będzie wyższe niż np: kwota kredytu 100tyś zł, a zabezpieczenie wielkości 300tyś zł. Wybór oferty głównie opiera się więc na tym wskaźniku, bo bank może mieć niskie oprocentowanie, ale tylko w przypadku wysokiego zabezpieczenia, czego nie jest w stanie sprostać klient. Podsumowując szukaj wysokiego wskaźnika LTV i niskiego oprocentowania. Aaa... i radzę brać raty malejące, spłacane odsetki będą mniejsze. Obecnie sam bym wziął jakiś kredycik hipoteczny w CHF, ale sporo banków nie daje w tej walucie kredytu. Boją sie, że dadzą kredyt w przeliczeniu np. 3,2PLN za 1CHF, złotówka się wzmocni i bank ma w plecy.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

zawsze korzystam z ge money banku jakis czas porównywałam oferty i w moim przypadku miał najlepszą różnica rat była dość duża

azaxxx

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

nigdy nie brac hipoteki- tylko w niecywilizowanych krajach ona istnieje



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

szaszu: przestań już te bzdury wypisywać w każdym wątku...
nie wiem, może we Francji zrobisz karierę, ale nie tutaj...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

SaneOne - ty to nawet gadac nie potrafisz a pracy bys' chcial , nierobie jeden



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej jest ranking kredytów hipotecznych i w których bankach najlepiej sie opłaca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

juz mowilam bez hipoteki- bedzie ci wisiala nad glowa, 32 lata, nieeeee
oszcze, dzac -na konto wlewac cale zycie i na starosc kupic pokoik i kuchnie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

"Autor: szaszu (---.w92-128.abo.wanadoo.fr)
Data: 04-02-09 19:51

SaneOne - ty to nawet gadac nie potrafisz a pracy bys' chcial , nierobie jeden"

nie wiem totalnie o co ci chodzi, ale wiem, że ty piszesz bzdury... w każdym wątku pierdolisz jak potłuczony... ćpasz coś?

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

na twoim miejscu nauczylabym sie czytac, albo wyrazaj sie tak -jakbys sie nauczyl , elokwentny to ty nie jestes, mamisenek



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

dzieki (tym normalnym) za dobre rady!!1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

"Autor: szaszu (---.w92-128.abo.wanadoo.fr)
Data: 05-02-09 01:10

na twoim miejscu nauczylabym sie czytac, albo wyrazaj sie tak -jakbys sie nauczyl , elokwentny to ty nie jestes, mamisenek"

ohh pardon... pierdolisz jak potłuczonA ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

nie przepraszaj i tak cie nie stac,
operacja jaka wybrales zadluzy cie po uszy , albo nudzisz sie i wydajesz na darmo pieniadze



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

hehe nawet nie wiem co mam odpisać, bo jesteś wtórną analfebetką :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Sprawa nie jest trudna po prostu bierzesz kartkę i robisz tabelkę
jaka stopa ( wibor 3m, 6m itd)
jaka marża !!! czy stała czy np na rok czy 2 stała potem inna
ubezpieczenia obowiązkowe
prowizje
cena za prowadzenie konta ( nie obowiązkowe niby ale zalecane)
prowizja za wcześniejszą spłatę

i idź do banków np ING, PKO BP, MBank, Millenium spisz te dane i porównaj
co Open Finance nie do końca jest to prawda że wybiorą najlepszy ( zależy na jakiego doradcę trafisz czasami wybierze najlepszy ale dla siebie )

we frankach jest praktycznie niemożliwe teraz dostać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=23235

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Dzięki za reklamę, ale już wkrótce będzie strona w nowej formie i nowa reklama;)

Marek Bikowski
Open Finance
609 670 576

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

pierwszy miliont trzeba ukrasć



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

I zainwestować;)

Marek Bikowski
Open Finance
609 670 576

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Nie ma jednego najlepszego kredytu na zawsze i nie ma jednego najlepszego kredytu dla wszystkich.
http://kredyt.ogar.pl/

Kredyt hipoteczny
http://kredyt.ogar.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Ja posiadam kredyt hipoteczny i raty jakoś bardzo nam nie ciążą. Może dlatego, że nie porywaliśmy się motyką na słońce i wybraliśmy taki na jaki nas stać?
Warto na początku wyliczyć swoją zdolność kredytową - tak aby wiedzieć co będziemy zdolni spłacić. W tym celu fajny jest taki kalkulator zdolności hipotecznej, który pokaże nam na jaką kwotę możemy się przygotować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Tylko Alior Bank

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

na całe życie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Warto jest moim zdaniem zeknąć sobie na ten kalkulator, który pokaże Ci jaka jest Twoja zdolność kredytowa - zobacz sobie zanim zdecydujesz się na wizytę w banku. Dobrze jest sobie pomanewrować suwaczkami. Dzięki temu będziesz wiedział jakie czynniki mają wpływ na jakie elementy kredytu hipotecznego.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

PKO BP lub PEKAO S.A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

ja tez myslalem zeby brac kredyt le chyba nie biore, tyle lat pozniej robic na odsetki, nic dla siebie nie masz

Śmieszne Zdjęcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

open finance nie polecam,my mamy w Getin banku na rondzie przy zjeździe pani Eliza bardzo sympatyczna i wszystko za nas zrobiła.polecam

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kredyt Hipoteczny, Wasze doświadczenia

Noooo tak, pewnie jeszcze obiecała wam, że raty będzie za was spłacać... :D haha

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org