sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Witam, mam pytanie. Czy można wymienić gdzies w Łomży złotówki na lity? Orientuje się ktos może?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Nie wymienisz nigdzie najbliżej może w augustowie dostaniesz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Najtaniej Lity kupisz na granicy. Jeździłem w zeszłym roku do Druskiennik. W Białymstoku sprzedawali po 1,15zł. a na granicy sprzedali za 1,01zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

W tamtym roku to se wiesz, teraz ostatnio sredni kurs nbp ksztaltowal sie na poziomie 1,27 :) takze 30 % do gory jak sie patrzy, co oczywiscie wiaze sie z wiekszym popytem przy granicy Polski Litewskiej na towary polskie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Grunt to zrozumieć tekst pisany Misiekielo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

W kantorze na ul. Krótka,na rogu

ewa19

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

na rogu wymienisz ale zaplacisz jak zyd za matke;/ w tamtym roku lity byly 1.05 a mi krzyknal 1.60!! na granicy najtaniej i najszybciej bedzie:D

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

raczej nie ,ale korzystniej jest wymienic pod granica,a najkorzystniej jest placic polska karta -najlepszy przelicznik!!!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Przy wyjeżdzie to lepiej zamienić złotówki na $ a tam $ na lity.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Zgadzam się że najlepiej i najtaniej na granicy ,a tak na marginesie to jak kupujecie lity w kantorze to uważajcie bo można kupić i takie które już nie chodzą np.w Wilnie odrzucono mi 10 litów bo były już nie ważne .

ewa19

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

A po co Wam lity. Wystarczy wziąć kartę i problemu nie ma. W żadnym kraju nie miałem problemów , tylko karta winna być odpowiednia np. Mastercard.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Spróbuj w Austrii zapłacić kartą mastercard - powodzenia! Różne kraje różnie mają ale na zachodzie najlepsza jest maestro!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Oczywiście, że karta można, tylko czy to jest najtaniej? Nie znam banku, który by nie chciał zarobić na różnicy kursowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Czy moze przez ten czas zaszły jakieś zmiany w tej sprawie ? czy dalej sie opłaca kupywa na granicy czy moze gdzies w kantorze są dostepne ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Ja wiem gdzie wymienić w Łomży złotówki na Litry :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

To to chyba cała Polska wie :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Tydzień temu wypłacałem kartą i przeliczyło mi po 1,24 zł/lit.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

"Autor: marcin135 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01-02-09 11:15

Spróbuj w Austrii zapłacić kartą mastercard - powodzenia! Różne kraje różnie mają ale na zachodzie najlepsza jest maestro!"

Weź chłopie ludzi nie rozśmieszaj. Maestro to dużo mniej popularna karta, w Hiszpanii myślałem że nie znajdę punktu honorującego te karty.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Popieram zamień na $, a na Litwie na lity. Byłam, robiłam tak i skorzystałam.

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Ja wymieniałem lity na granicy. Po naszej stronie były odrobinkę tańsze niż po drugiej stronie. Nie miałem też problemu z wypłaceniem litów w bankomacie.
Kurs Lita jest ściśle związany z kursem euro (stały przelicznik lit/euro). Euro drożeje to Lity też, nie sugerujcie się więc ceną lita z poprzednich wakacji - to już tylko piękna historia.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

przecierz na litwie można płacić wonami koreańskimi, birrami kambodżańskimi i batami tajlandzko - somalijskimi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

żaaaaaaaaal przecierz moja matka była litwinką, a ojciec pakistańczykiem (i zarazem neofaszystą) mama miała 15 lat jak mnie urodziła, a ojciec 66 (ojciec był jej chrzesnym), ale przecierz mieszkałam na litwie przez 50 lat (teraz mam 72 lata) i na litwie nie było już lita od ok. 80 lat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: czy można w Łomży wymienić złotówki na lity?

Najlepiej wychodzi płacąc kartą, bez wymieniania. Jeśli jednak potrzebujesz gotówki to tak jak przedmówcy pisali, na granicy można wymienić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org