poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Toyota?

A co sądzicie o Toyocie ? skoro Ford nie to może Toyota Corolla będzie lepsza rocznik 2008?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

zdecydowanie toyota-dobry wybor

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

mnie się zdaje ze jak rocznik 2008 to praktycznie kazdy dobry ,w sumie nowy samochód:D a jesli to jest toyota czy ford to wogóle wypas ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Miałem dwie Toyoty i byłem bardzo zadowolony z tych aut.
Polecam tez serwis w Białymstoku (na wjeździe po prawej) i bez obaw, ja tam tylko zmieniałem olej i klocki, ale zawsze obsługiwano mnie sprawnie i wszystko na czas jak w zegarku. Odbierałem auto czyściutkie z cukierkami w schowkach – niby taki mały szczegół, ale bardzo miłe.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

byle nie w gaz, u nas we flocie w ponad 40vvti padly glowice od gazu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Ja jak Ja, może powiesz coś więcej jak one się spisują , czy są bardzo awaryjne jak z częsciami czy są drogie i czy są zamienniki ,skoro nią jeżdzisz to masz większe doświadczenia z tą marką.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Niezawodność Toyoty to juz praktycznie tylko mit. Niezawodne to one były w połowie lat 90-tych - np. Carina E, czy Corolla. VVT-i niestety każde żre olej (dolewki 2 l na 10 kkm to nic nadzwyczajnego). Na gazie często padają głowice, a zawory wymagają częstej ręcznej regulacji płytkami (niestety kosztownej, bo jednorazowo stoi ta usługa 600 zł).
Z kolei D4-D trzymają się relatywnie lepiej, ale i tu padają turbawki, czasem wtryski (tu gra rolę jakość paliwa), za to dwumasa w żadnym nie wytrzyma dłużej niż 80-100 kkm (wymiana to min. 2,5-3 tysia u Pana Kazia, bo w ASO nie zamkniesz się w 5 tysiach).

Toyka jest może i fajna jak weźmiesz nową i sprzedasz max. po 5 latach. Potem niestety robi się drogawa w naprawie, a ma co padać niestety (zresztą jak w każdym w miarę nowoczesnym aucie). Różnica polega na tym, że Opla czy VW zrobisz za połowę tej kasy i bez problemu dostaniesz zamienniki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Sam jeżdżę Toyką, tylko starszą i jest rewelka. Ale te nowe, robione w Europie to już nie to. VVTI lubią ponoć olej, problemy z gazem w nowszych benzyniakach. Jak chcesz nowy samochodzik, to zobacz Mazdę 3- robiona w Japonii, więc jakość będzie bardzo dobra. Ogólnie jeśli chcesz japończyka, to szukaj produkowanego w Japonii. I wtedy to nie ważne, czy Mazda, Honda, Toyota, Mitsu czy Nissan. Produkcja europejska niestety wymięka.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Kazdy silnik nowej generacji lubi olej! Kazy producent podaje normy jego spalania i nie jest to dziwne ze go polyka! Turbiny tak samo, padaly, padaja i beda padac, ale to juz z regoly wina uzytkownikow, prawda jest taka ze wiekszosc spoleczenstwa nadal nie wie jak prawidlowo uzytkowac takie auta, baa nie tylko doladowane!! Ja z czystym sumieniem moge polecic kazdego Japonca, auta sa praktycznie bezawaryjne, nalezy w pore wymieniac plyny, swiece, przewody i filtry a auto nie zawiedzie! Opel, slabe zawieszenia i czesto padajace czujniki. Ford dla mnei generalnie lipa, z jakim sie nie spotkalem w swoim zyciu z takim bly problemy! Mialem wiele innych marek aut ale w sumie bezawaryjne byly Toyota i Honda!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Dzięki serdeczne za opinie i komentarze,zastanawiam się coraz poważniej nad zakupem Corolli,czy zrobiłem dobrze czy żle czas pokaże,kusi mnie ta bezawaryjność,jeszcze raz dzięki serdeczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Tylko Toyota jesli tansza to Corolla to bdb. wybór .Nie jest prawdą,że bierze olej mam 9 lat i nic z tych rzeczy.Wymienione opony i akumulator reszta bez zarzutu .Przejechane 120tys.Jesli bierze olej to nie dlatego ,że ten typ tak ma tylko był niewłasciwie eksploatowany to opinia moich znajomych z forum corolli . Samochód do polecenia nic dodac nic ując .lepszy od Hondy bo więcej zamienników co równa się niższej cenie .Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Popieram lustratora...

Wybrałbym nowego Civica w sedanie zamiast Corolli/Aurisa...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Toyota?

Luzak, czy możesz mi powiedzieć ,tak na przyszłość ,odnośnie tych zamienników ,czy są faktycznie ,bo słyszałem że jest z nimi problem,i gdzie ewentualnie można je kupić.A jak przedstawia sie sprawa blach ,czy zbyt szybko nie koroduje , rozmawiałem ze znajomym ,który ma Mazdę 6 i mówił mi że szybko korozja wychodzi, nawet po 5 latach ,tak było np. u niego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org