niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
becikowe i inne dodatki

WITAM SŁYSZALEM ZE JEZELI KTOS ZLOZY PAPIERY O ZASILEK RODZINNY I JEGO DOCHODY NIE PRZEKRACZAJA 504 ZŁ NA OSOBE OTRZYMA DODATKOWY 1TYS CZY MOZE KTOS NAPISAC GDZIE SIE SKLADA PAPIERY O ZASILEK RODZINNY I CZY TO PRAWDA I CO JEST POTRZEBNE DO ZALATWIENIA TEGO WSZYSTKIEGO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

składa się na ul.polnej .przejedz sie tam to ci powiedzą co trzeba złożyć ! i tak musisz najpierw wziąć wniosek do wypełnienia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

jw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

o becikowe składasz faktycznie na ul. polnej, ale o zasiłek i ten dodatkowy 1000 zł to raczej w mopsie na ulicy dwornej. (ale ręki sobie uciąć nie dam)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

becikowe jest dla każdego bez względu na zarobki



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

wszystko to sie sklada na polnej sama tez skladalam i dostalam musisz miec akt ur dziecka xero dowodu osobistego twojego i meza dochodu twoje i meza z urzeu skarbowego i to wszystko chyba powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

i pesel dzieciaczka koniecznie. z tym to strasznie ganiaja. najpierw ten pesel wyrob-troszke na niego poczekasz- i dopiero papiery do nich zanies bo tak to tylko na darmo bedziesz latac bo bez peselu nie przyjma nawet papierow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

ja na pesel 2 tygodnie czekałam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

sorki faktycznie zapomnialam o peselu dziecka pesel obowiazkowo i zapytaj sie jak tam z tym pieluszkowym podobno maja dawqac dodatkowe jeszcze 1000zl pieluszkowego za dobra opieke i daj znac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

Do tzw. becikowego musisz mieć:
-wypełniony wniosek o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka wraz z załącznikiem o wykonywaniu bądź niewykonywaniu pracy za granicą- na pierwszej stronie przez osobę, która wniosek składa urzędnikowi, z drugiej strony oświadczenie składa drugi z rodziców(rubryka, oświadczenie matki lub ojca dziecka)
-pesel dziecka
-akt urodzenia dziecka
-ksero dowodów osobistych obojga rodziców dziecka
-jeśli rodzice dziecka są zameldowani poza Łomżą muszą wziąć zaświadczenie z właściwej gminy, że tam się o te świadczenie nie ubiegają

do rodzinnego jest jednorazowy dodatek z tytułu urodzenia się dziecka, ale jest on zależny od dochodu (504zl na osobę netto)
podstawowe dokumenty to:
-wypełniony prawidłowo wniosek
-akt urodzenia dziecka
-zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodach za 2007 rok wszystkich pełnoletnich członków rodziny(te osoby które nie złożyły zeznania podatkowego za 2007 bo nie pracowały muszą złożyć odpowiedni pit w urzędzie skarbowym-na zaświadczeniu musi widnieć dochód 0zL)
-ksero dowodu osobistego wnioskodawcy
każda sytuacja osoby składającej wniosek jest inna, więc mogą być wymagane jeszcze inne dokumenty . Dlatego też lepiej się wypytać co jest w waszej sytuacji jeszcze potrzebne
tel do urzędu: 86 216-63-19,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

I to wszystko z podatków kawalerów... :) A są jakieś dodatki na mieszkania? :) Bo na rodziny to chyba są.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

tam kawalerów, cięzko pracujących panien tez:)
dodatki do mieszkania też są na polnej, ale nie jest to dodatek do zasiłku rodzinnego.
Niesety nie wiem co jest tam wymagane, na pewno prawidłowo wypełniony wniosek.
Niedawno składałam o becikowe i rodzinne to się dopytałam co trzeba przynieść. Poza tym urzędnik wypytuje się o sytuację rodzinną i finansową i na tej podstawie prosi o dodatkowe dokumenty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

inni pracujo i z ich pieniendzy nieroby, nieuki, zule majo dostac z ih kieszeni kase. gdzie tu uczciwosc

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

a jezeli pesel nie zostal jeszcze wydany? to nie ozna nic zalatwic .CZy zona moze zlozyc zaswiadczenia o zarobkach w skarbowce w lomzy jak jest zameldowana w kolnie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

z tego co wiem to pesel dziecka nie jest obowiązkowy przy składaniu tych dokumentów, chyba ze zależy to wyłącznie od gminy w jakiej składasz.,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: becikowe i inne dodatki

śmieciu "jasiu " chyba o sobie piszesz ja mam skonczona szkole i dobra prace

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org