wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża - miasto czy wieś...

Jak wszyscy widzimy (a przynajmniej mi się tak wydaje), zima i mróz jest już dziś faktem i wypadałoby aby drogi były odśnieżone i posypane, ale chyba nie w Łomży. Ktoś sobie chyba robi jaja. Drogi nie widziały odśnieżarek ani piasku lub soli, nie mówiąc o chodnikach na których można połamać nogi. Co jest nie tak? Czy tak trudno odśnieżyć drogi w Łomży? Czy to wymaga aż tak wielkiego wysiłku? NIE!!! Jest to zwykłe legactwo i olewatorstwo osób za to odpowiedzialnych. Jeśli dalej się nic nie zmieni, chyba trzeba będzie napisać gdzieś pismo o odwołanie budowy obwodnicy Łomży, gdyż nie robi się obwodnicy wiosek w których nie ma komu odśnieżyć ulic. Kolejna sprawa to wywalanie śniegu na drogę. Czy wy ludzie nie macie rozumu? Za takie coś powinien być mandat. Oczywiście najłatwiej pierd***nąć śnieg na drogę i niech kierowca się martwi. Na to wszystko mam jedno słowo - "współczucie", dla osób które nie myślą. To tyle...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

ŁOMZA - a w ogole to gdzie ta wies sie znajduje:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

W pełni popieram kamkaj89

Doszedłem do konkluzji iż ewenement jest ewidentnym paradoksem konstruktywnej rekapitulacji skolidowanej na adekwatnych arkanach pryncypialnej dystrybucji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

A gdzie ten śnieg mieszkańcy mają wywalić?Na podwórka przez dwu metrowe płoty.Pytam się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

po co sypac samochody wyjezdza:)
wracajac do pytania to jest to wies
w miescie nie byloby takich problemow.... tyle w tym temacie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

***** jak miasto Ci brzydkie to wypierdalaj stąd, gdzie ten lokalny patriotyzm... Zero wartości i idei w sobie masz kamkaj. Ledwo co prawko wziełeś a już furą z rana chcesz sie wozić.. Zapierdalaj z buta dla zdrowia !! I odbij od MIASTA ŁOMŻY !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

szedl grzes przez wies

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Zgadzam się z "niekumaty_piknik"
Jak nie podoba się to won - do grześ27

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Gdzie piaskarki? Ja wczoraj widziałem dwie :) jedna za drugą. Więc jeżdżą ale ty widocznie ślepy jesteś i tego nie widzisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

a u mnie na dzielni ulice odsniezone, chodniki odsniezone, pelno soli i piasku he
wiec mieszkacie na jakims zadupiu z domkami hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

"niekumaty" a dobrze mówi, takie są uroki zimy, jak Ci śnieg przeszkadza to zamiast pisać na forum to łap za łopatę i odgarniaj. Ja dziś jeździłem samochodem i uwierz ,że nie ma się co denerwować na warunki drogowe, po prostu uważaj jedź ostrożnie,zima. Spacerek godzinny z psem też już odbyłem, nie miałem problemów, żeby przejść po chodniku. Po za tym kamkaj ,że nie widziałeś "odśnieżarek ani piasku lub soli" to nie znaczy ,że nie jeżdżą gdy są potrzebne. W naszym mieście dużo da się zrobić ale nie rób wielkiego halo z powodu odrobiny śniegu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Ja śnieg wywalam na drogę bo drogę powinni odśnieżyć drogowcy a chodniki od ściezają właścicieli posesji proste;)) a co do wsi Warszawa to też wieś tylko taka większą;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

pretensje do naszego kochanego ratusza... porazka ... lomza zamiast sie rozwijac to cofa sie. wiekszosc mlodych ludzi albo wyjechala albo ma taki plan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

kamkaj89 ma rację, drogi nie odśnieżone, tragedia, wojska polskiego, al. legionów dziś z rana, po południu wołały o pomstę do nieba, jeszcze takiego nie dbalstwa ze strony służb porządkowych nie widziałem, może by tak wkońcu wziąsc sie do roboty, a nie błaznowac. Nie zgadzam się z "Tede" ten śniego co spadł nazywasz odrobiną ? a dla "urząd skarbowy" osiedle domków to zadupie ?! Pewnie takie w którym byś chciał zamieszkac. Zreszto nie ważne jak się odśnieża to na całego a nie np jeden pas sikorskiego, a bo tyle wystarczy, niech sobie jednym jadą.
Nawiasem "niekumaty_piknik" wykazał się wyjątkową inteligencją, nie ma co, lokalny patriotyzm bardzo ważna cecha, ale żeby sadzic takie wulgaryzmy, a i może niektórzy chcą dojechac do pracy a nie się wozic, a także brawo dla "salem" który wiernie wspiera kolegę. Takie forum to super sprawa żeby się wypowiedziec, ale myśle że warto najpierw się chwilę zastanowic co się piszę, pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Na wsi to mamy odśnieżone!!!!!!!!!

gośka17

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Jak komuś w tej wiosce nie pasuje to nie musi mieszkać, a jeśli kamkaj89 jest takim cwaniakiem który sugeruje co wynika z postu że śnieg się powinno wywozić to ciekawe co on zrobił ze swoim śniegiem, a może odśnieżał auto na parkingu, no ale faktycznie tutaj nikt nie myśli tylko on, więc niech się zdobędzie na odwagę i odpowie na to pytanie co on zrobił ze swoim śniegiem, bo pisać na forum to kozaka nie potrzeba, ale niestety takie są uroki zimy (pozdro dla zasypanych).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

PAJACE to jesli łomża jest tak wspaniałym miastem to dlaczego młodzi ludzie uciekaja za granice to innych wiekszych wiosek co urzad miasta zrobił zeby zyło nam sie lepiej ??????? popatrzcie ile zarabiacie ????? przezydent tej wioski po wygranch wyborach balował 5 dni i wydał wiecej niz zarobicie przez cały rok!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Jak ktoś zakłada temat o odśnieżaniu to w temacie powinien o tym napisać żeby było jasne, a nie pier... coś o wsi. Na wsi to chłop do traktora pług podwiesza i droga odśnieżona...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Dla waszej wiadomości, podróżuje komunikacją miejską dość często w Warszawie i poza nią. I wszystkie przystanki o 7 rano są odśnieżone, a drogi czarne. Nie mówię o centrum bo tam zapierniczają goście z solą w szufli i sypią po chodnikach, że można przejść jak człowiek. Mówię o strefie podmiejskiej np. Raszyn gdzie rano nieodśnieżone są tylko wąskie alejki miedzy domkami, ale jak wracam wieczorem to już jest czarno, jeśli oczywiście w dzień nie sypało. Co do śniegu, to jeśli dobrze pamiętam kiedyś wywożono go nad rzekę czy coś w tym stylu. Jest dużo miejsc gdzie wywozi się gruz, więc dlaczego nie śnieg, który leży przy ulicach i na chodnikach. Co do odśnieżonych dróg, tak wielce się burzyliście że odśnieżone więc trzeba się było dziś przejechać po południu dwupasmówką na Zambrów, gdzie w stronę Łomży był tylko jeden pas rozjeżdżony. Lokalny patriotyzm to jedno, a to że pewne rzeczy nie są takie jak powinny to co innego. Panie Konsul2, mój śnieg leży sobie na kupie w miejscu trawnika pod moim płotem, jeżeli czegoś wymagam od innych to najpierw wymagam od siebie, inaczej byłbym hipokrytą. Pozdrawiam wszystkich z Łomży i okolic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

nie wiem czy szanowne baranowo wie ale sol i tak nic nie da przy takim mrozie:]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

ziomek zaginaj do ostroleki radomia suwalk elku czy innych miast naszej wielkosci. Z reszta wlacz czasem jakas tv i zobacz ze drogi w calym kraju sa w takim stanie wiec nienarzekaj. Warszawa warszawa zeby u nas byla taka przepustowosc samochodow na godzine to tez bys mial czarne drogi. w Łomży ci nie pasuje to siedz w tej warszawie i niewracaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

U MNIE W MIEŚCIE ELEGANCKO WSZYSTKO ODŚNIEŻONE ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Ja powiem tak zwroccie uwage na to, ze przy takiej pogodzie sypiac sola robi sie bloto sniegowe, ktore marznac na wieczor mogloby o wiele bardziej pogorszyc stan ulic w Łomży. Poza tym zaslyszalem niedawno takie stwierdzenie, iz w Polsce podobno zaczynaja stosowac podobne zasady jak w krajach skandynawii, a mianowicie ograniczenie sypania sola dla oszczedzenia karoserii i podwozia samochodow poruszajacych sie po naszych "drogach", ktore tutaj rowniez beda mniej niszczec.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Jak by mieli o coś się martwić to bardziej o drogi którym sól szkodzi niz o nasze samochody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Jak ktoś ma problem do Łomży to niech się stąd wynosi!!! Bo Łomża ma 80 tysięcy mieszkańców a nie 500. A komu się nie podoba to wypad do drozdowa tam drogi to dopiero będą odśnieżone tak że samochód się w śniegu zakopie chyba!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

otóż to-ostro- masz rację.sól w tak niskich temperaturach nic nie daje.a ty kamkaj nie ściemniaj o Warszawie!dziś w rmf mówili,że tylko główne ulice są odśnieżone a bocznych zalega śnieg.więc nie zachwycaj się tą stolicą..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

łomża- Wiocha na potęgę, z tego wiem to tutaj ptaki latają do góry nogami bo na łomże to nawet nasrać nie warto. Takie jest moje zdanie Zero perspektyw na rozwój zero pracy zero a może i mniej niż zero wszystkiego. Niech budują te markety to może chociaż drogi sie poprawią i może będą odśnieżone. A ja do multipleksu sobie skocze z dziewczyna i furę pod dachem postawie. a zresztą to i tak dalej będzie mniej niż zero- wiocha,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

lepiej mieszkać w takiej "wiosce" niż w amerykańskich slumsach,nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

kiedyś mieszkałem we wsi co się ŁÓDŹ nazywa.teraz się cieszę,że mieszkam tu-w ŁOMŻY!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

80 tys? lol ~65 morze zameldowanyh w lomzy, ale tyh co teraz mieszka(nocuje) morze raptem 10 tys

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

sluchajcie a mam takie pytanie. jest chyba jakis przepis nt odsniezania chodnikow przez wlascicieli posesji. jesli ktos np zlamie noge na takim nieodsniezonym chodniku to alkiem mozliwe ze wlasciciel bedzie mu placil jakies odszkodowanie,to prawda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Ludzie ale wy macie problemy!!!!!!! Śniegu nie ma - źle, jak spadł to zaraz wielki problem:) W Łomży nie ma problemu z zaśnieżonymi ulicami ani chodnikami. No chyba, że ktoś z natury jest debilem, któremu wszystko nie pasuje, to zawsze będzie wyszukiwał problemy. Nie pasi Łomża, bo to wioska zasypana śniegiem, to won z miasta. Może za to, że spadł śnieg odpowiedzialny jest Brzeziński?:) Ludzie więcej wyrozumiałości i szacunku do innych! Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych z życia:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

nie ulega watpliwości ,że miasto i jego ulice nie są należycie odśnieżane. O ile drogi dojazdowe do miasta są utrzymane w należytym stanie i widać na nich pracę służb drogowych , ale za to nie są odpowiedzialne władze miasta tylko zarządy dróg wojewódzkich ,krajowych i powiatowych. Natomiast ulice miasta podlegle Panu Prezydentowi leżą sobie spokojnie odłogiem i czekają aż się snieg sam roztopi albo zostanie ubity kołami samochodów czy naszymi nózkami. Lepiej w miescie sytuacja wygląda na osiedlach gdzie spółdzielnie mieszkaniowe same organizują akcje odśnieżania i dbają o stan ulic i chodnikow. Natomiast tam gdzie opowiada za to prezydent robi się bardzo niewiele czego dowodem jest ten bajzel na ulicach miasta szeczólnie widoczny na tych głównych. Reasumujac ogólnie to brak jest jakieś organizacji działań na wypadek odśniezania miasta i chyba niewiele sie w tym wzgledzie robi. Śnieg pada a Prezydent i jego urzednicy śpia sobie w spokojne aż przestanie i nikogo to nie rusza . Nikt z opowiedzialnych za to w ratuszu tak naprawde nie czuje się za to odpowiedzialny - po prostu brak dobrego gospodarza , bo dobre gospodarowanie miastem nie przejawia się tylko w aktywnym uczestnictwie w celebracjach uroczystości kościelnych itp.

Nasza bis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

niestety to prawda haaaa5

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Nie chce byc zlosliwy ani tez ciagnac watku pana B, natomiast prawda jest, ze jaki gospodarz takie podworko. Łomża moze i nie jest najlepiej odsniezona, ale warto zaczac dostrzegac pozytywne aspekty pogody, jezeli nie widac tego w samym miescie to ruszcie sie kawalek poza i zobaczcie jak pieknie zima maluje widok na miasto i cala przyrode wokol :). Ja rowniez pozdrawiam wszystkich niezadowolonych z zycia :)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

SPADNIE RAZ NA PIĘĆ LAT SIEDEM CENTYMETRÓW ŚNIEGU I WIELKIE HALO ROBICIE,NORMALNIE STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ,BO Z KLATKI 10 M NA PRZYSTANEK LUB PARKING TRZEBA BRNĄĆ.JAZDA NORMALNA JAK TO W ZIMĘ TYLKO CHYBA ZAPOMINACIE JAK PRAWDZIWA ZIMA WYGLĄDA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

dzieki Konsul tak sobie mysle ze skoro wlasciciel jest odpowiedzialny za wypadek na lodzie na chodniku nalezacym do jego posesji to czy w przypadku stluczki spowodowanej lodem na jezdni(lodem-a np nadmierna predkoscia czy brakiem opon zimowych) jest takie cos ze np mozna pociagnac do odpowiedzialnosci miasto. Pytam tak czysto teoretycznie bo widzialam dzis jak na jednej z uliczek osiedlowych koles probowal wyhamowac przed znakiem stopu, ale nie wyszedl mu ten manewr wlasnie z powodu lodu na jezdni. Zatrzymal sie na srodku skrzyzowania - na szczescie nic nie jechalo akurat bo moglo to sie skonczyc conajmniej niesympatycznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

kamkaj89: sorry bardzo, ale paręnaście godzin temu wróciłem z Wawy i tam drogi i chodniki wyglądają w 80% tak samo jak i u nas, więc to po prostu wina tego kraju, gdzie zima co roku zaskakuje drogowców...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

nasza bis, weź dupę w kroki i odśnież nam te ulice, taki babochłop jak ty na pewno ma dużą krzepę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Nasza czy moglabys odezwac sie na moj mail? bo mam do Ciebie pytanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Przecież to odwieczne prawo natury, że w zimę leży śnieg na ulicach ;-)

A i jeszcze jedno.... nie zgodzę się, że zima zaskoczyła drogowców.... W tym roku to DROGOWCY ZASKOCZYLI ZIMĘ !!!!

A oto dowód: http://pl.youtube.com/watch?v=N7hRIHuB_Gk



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża - miasto czy wieś...

Zamiast psioczyć na samorząd startujcie w wyborach. Tylko ciekawam czy jak byście usiedli już na stołeczku władzy zrobilibyście coś sensnego dla naszej kochanej "Wiejskiej Metropolii"?! Narzekać każdy potrafi tylko pewnie dla czynu społecznego do odśnieżania poszedłby co pięćdziesiąty. Wczoraj,żeby wyjechać z parkingu musiałam odśnieżyc w około samochodu,bo jak parę dni nie ruszany to nie było dojścia. No i jakoś korona mi z głowy nie spadła...Wszyscy narzekający powinni chwycić za łopaty i tak przez pół godzinki pomachaś to by nabrali szacunku chociaż dla tych co odśnieżają nasze chodniki bo oni muszą się ciężko nacharować żebyśmy my mogli przejść. Pozdrawiam cieplutko 8D



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org