piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wiejski Tuning

Czyli, jak spie... nawet najładniejszy samochód. Od razu przepraszam za nieznajomość prawidłowej nomenklatury znanej tylko specjalistom od tuningu, ale jestem tylko obserwatorem.

1. Białe klosze na tylnych lampach.
2. Tzw. brewki na przednich lampach.
3. "ma czip, duży wydech i nowe części" ;D - Pozwoliłem sobie tutaj zacytować chyba większości znanego WBR-a :)

Dodaj swój punkt :)

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

ja mam w aucie tylne lampy białe,oraz brewki na przednich.I nie uważam tego za wioskę. Jeżeli się Tobie nie podoba to nie wyśmiewaj się z tego,bowiem o gustach się nie dyskutuje. Jeden lubi disco polo a inny trance. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Co się dziwić,chłopa ze wsi wyprowadzisz,ale wieś w chłopie pozostanie do końca jego dni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning





Najbardziej urzekł mnie ten znaczek Opla na masce. :D
Coś w stylu Mercedesa hehe.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Kurka wodna... Sorki za rozmiar zdjęć ale to forum nie ma niestety opcji edycji własnych postów. :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

ja nie wiem co w tym fajnego...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Ciekawe markac jaką Ty furą jeździsz że przeszkadzają Ci brewki i większy tłumik...przypuszczam że jak na razie to przycinasz mpkiem i zazdrościsz wszystkim jeżdżącym...no soryyy chyba że sprowadziłeś już jakieś auto które jest w idealnym stanie z nie przekręconym silnikiem najlepiej za grosze..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

mi sie brewki podobaja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Fosilek, po co się wypowiadasz nie na temat? Co wspólnego ma ten temat z przekręcaniem licznika? Problemy ze zrozumieniem po nocnej libacji?

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Ptysiu - http://www.jimmy540i.com/bmwnightmare.htm :)
Łukaszu, masz Astrę? :) Fajne autko, ale te dodatki są nagminnie stosowane w tym samochodzie. Niestety marka BMW też na tym mocno ucierpiała.

Pozdrawiam wszystkich :)

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

bez urazy dla tych którym się to podoba, ale moim zdaniem rzeczywiscie troche wiochą zalatuje



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

http://motoallegro.pl/item513336509_2_0i_115ps_tunning_oettinger.html

nikt mi nie wmowi ze ten samochod jest ladny...
albo ten :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3735101

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

ja bym takimi nie chciała jeździć ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Łukasz, masz rację. Należy sprecyzować co to jest Tunigng Wiejski? Drobne dodatki, jak brewki czy kolor kloszu można jeszcze zaliczyć do drobnych "upiększeń" - rzecz gustu, ale jak nazwać przyklejanie drewnianych spojlerów do samochodu, progów, które służą za narty? (link w poprzednim poście).

Tuningiem wiejskim można nazwać chyba przede wszystkim amatorskie przeróbki mające wpływ na wygląd samochodu i szpecące go. Ten profesjonalny już ingeruje w poprawienie parametrów silnika, układu jezdnego itp.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6472929 to też wiocha? według markaca takkk

Markac wypowiadam się w 100% na temat i rozumiem wszystko doskonale..Co ma to wspólnego z przekręcaniem silnika? Dużo..wszystko to dotyczy samochodów i jak widać wokół tego tematu się kręcisz ( rozumiem poznajesz rynek)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6472929 to też wiocha? według markaca takkk

Markac wypowiadam się w 100% na temat i rozumiem wszystko doskonale..Co ma to wspólnego z przekręcaniem silnika? Dużo..wszystko to dotyczy samochodów i jak widać wokół tego tematu się kręcisz ( rozumiem poznajesz rynek)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Dzięki Markac za wyrozumiałość:) Jak powiedziałem-rzecz gustu. Z drugiej strony przyznaję Ci rację,jeżeli chodzi o "kosmiczne"dodatki do samochodu. Ale jeżeli sprawi to komuś wiele radości,to niech jeździ :C) Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Fosilek, to może zaraz zaczniesz pisać o oponach, albo cenach ropy na świecie, w końcu to też ma coś wspólnego z motoryzacją... Przebieg nijak się ma do tuningu i w dalszym ciągu nie wiem do czego pijesz.

Proszę administratora o usuwanie postów niezwiązanych bezpośrednio z tematem.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Jeżeli w aucie był jakiś tuning silnika to przebieg również ma znaczenie. Wypowiedz się na temat tuningu auta które pokazałem w linku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Jeżeli w aucie był jakiś tuning silnika to przebieg również ma znaczenie. Wypowiedz się na temat tuningu auta które pokazałem w linku.

Jak mi odpowiesz JAKIE ma znaczenie przebieg dla tuningu to Ci odpowiem na Twoje pytanie.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Poczytaj na necie..tuning silnika skraca żywotność auta, co byś kupił auto które ma 100 tys km przejechanych i nietknięty silnik czy gdy było coś w nim robione by np zwiększyć moc,zmniejszyć spalenie itp itd? Jeżeli nadal nie zrozumiałeś wpisz w google. Teraz czekam na odpowiedz znawco:)


ps. Jak idzie poszukiwanie auta z nieprzekręconym licznikiem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Fosilku. Temat jest o tuningu wiejskim, a do tego nie zaliczam ingerencji w silnik, co zdążyłeś zapewne przeczytać w powyższych moich postach. Mimo, że pokrętnie coś tam starałeś się mi wytłumaczyć, to spełnię Twoje jedno życzenie noworoczne, ale zanim odpowiem na pierwsze pytanie, odpowiem na drugie. Tak, chyba znalazłem samochód z oryginalnym przebiegiem ok 48 tys. km i jest to prawie nowe auto. Muszę jeszcze sprawdzić zgodność danych w serwisie ASO. Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?
Widzę, że śledzisz każdy mój watek, to dobrze :) Widać, trafiłem w Twoje zainteresowania.
Wracając do pierwszego pytania. należy odróżnić tuning wiejski, od profesjonalnego, wykonywanego przez firmy w tym specjalizujące się i posiadające często podpisane umowy z danym producentem samochodu. Z tego co się dowiedziałem, M-Pakiet jest wykonywany przez samą firmę BMW. Sam sobie odpowiedz czy to jest wiejski tuning. Mi osobiście się nie podoba, ale nie nazwałbym tego wiejskim tuningiem. Kiedyś nawet chciałem BMW z tuningiem Alpine.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

ja pierdole wy to macie cale zycie problemy, jak sie komus podoba blenda, spychacz czy brewki to niech sobie wozi, jego auto jego duma a wam co do tego czy to wiejski tuning czy LOMZYNSKI??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

.... zal w tej lomzy !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Tuning czy też "tuning", w sumie kwestia gustu lub jego braku. Wolny kraj, każdy może sobie robić ze swoim samochodem co mu się podoba, byle w granicach prawa (czyli np. bez idiotyzmów w stylu niebieskich LEDek na wycieraczkach). Inna sprawa, że wiele osób zamiast wydawac pieniądze na wątpliwej jakości ozdobniki do swojego auta lepiej by zainwestowało w ładne felgi, dobre opony, ustawienie zbieżności czy wręcz myjnię :]
Chyba najbardziej irytującym przejawiem agrotuningu jest montowanie pierdzących tłumików do pełnoletnich bolidów o szokującej mocy 90 koni itp. złomów. Jeździ potem taki jeden z drugim, hałasu robi jakby miał z 500 koni a ledwo się toczy używając dopalacza na kosmiczne paliwo znane jako LPG.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Moze mi ktos wytlumaczyc do czego służą brewki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

jedynie poprawy "wizerunku" auta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Temu frajerowi od Vectry z linku PTYSIU80 to bym od razu dowód zabrał za te zabiteksowane lampy z tyłu i jeszcze grzywnę wpier**lił za jawne stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Tak samo jak setkom innych idiotów,co uważają że można sobie lampy pomalować farbą na czarno i ch*j,jest gites. Nie wspomnę już o tych co rozbierają przednie(sic!) lampy i malują na czarno odbłyśniki bo wygląda o 200 koni więcej,a jak potem świecą jak gromnice u Ambroziaka to wpier**la jeden z drugim TUNINGOWE! żarówki 100watt i ma w dupie,że razi wszystkich z naprzeciwka,a 15-letnia istalacja elektryczna prawie płonie jak włączy długie. Albo alufelgi pozakładane bez pierścieni centrujących,bo przecież 3-4mm to ch*j nie różnica albo wpychanie na siłę 4x98 na 4x100 (i vice versa) bo co to są 2 mm,skoro da się włożyć,nieprawdaż? Idiotów powinno się stanowczo odizolować od samochodów.
No a te wszystkie pługi,wyginane progi i inne dociążenia made in słomczyn to już jest temat rzeka i śmiech na sali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

ja proponuje na początku zainwestować w umycie autka a potem ewentualnie Tuning bo zal czasami ściska jak ktoś buja się odpicowana bryką która nie widziała myjni ;/;/;/...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Dokładnie w Sylwestra omal nie zderzyłam się z pewnym pełnoletnim Golfem, "podrasowanym" do granic możliwości, oczywiście z "wybebeszonym" tłumikiem i innymi cudami nie na polskie drogi. Kretyn, oszczędzając na lampkach kierunkowskazów miał bonusowo niedziałające światła "stop". Pomimo mojego trąbienia nawet nie raczył zauważyć czego dokonuje na drodze. Skończyło się tym, że musiałam wymęczyć mój wychuchany silnik ciężką prawą stopą, żeby dogonić pajaca. Po ściągnięciu go na pobocze i wskazaniu braków usłyszałam "spier.. dupo, trzymaj odległość to SE nic nie zbijesz" i uraczył mnie dymem z wyjącego tłumika.

I powiedzcie jak mam, biedna kobieta, lubić kierowców w takich dziełach mszczącego się "artysty" (czyt. SPECJALISTY od tuningu)?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Kobieto za kółkiem, myślę, że dla własnego bezpieczeństwa nie powinnaś zatrzymywać kierowców na poboczu! :):) Zastanów sie, czy warto, skoro i tak z tej lekcji nic nie wyniósł?

Ja np. spotykam kierowców płci żeńskiej czytających kolorowe pisma na kierownicy podczas jazdy, piszących sms, trzymając komórki w kroczu i ze spuszczonym wzrokiem w tym kierunku. Jak można było wydać prawo jazdy takim osobom? Do tego to się dzieje w samym centrum Warszawy, gdzie jest największe natężenie ruchu! Tego już nie można niczym wytłumaczyć, to zwykła lekkomyślność i głupota. Facetom tez się zdarza jeść kanapki z kajzerek w czasie jazdy :)

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Drogi Markac'u, nie jestem aż tak lekkomyślna, miałam na siedzeniu obok męski pierwiastek. Prawo jazdy zdobyłam dopiero za drugim razem, przyznaję się do stukania w komórkę w czasie kierowania, malowania ust, ale dzieje się to zawsze na pustej drodze i suchej nawierzchni.
Warszawa jest innym wątkiem, tam rządzą zasady dżungli, praworządni i wychowani kierowcy w stolicy czują się odosobnieni. Sztuka czytania porannych news'ów w samochodzie jest cechą nabytą, związaną z latami praktyk. Jestem w stanie zastawić swojego malucha, że nieraz rozmawiałeś przez telefon, będąc kierowcą



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

chamaki maja supercar heh te 2.0i heh przy silniku 1,4 ;) a co do tego nowego czarnego bmw z brewkami to kalectwo, totalne dno, jak mozna tak zaszpecic auto. nigdy bym tego badziewia na wstawil do swojego auta. zal.pl , heh a jeszcze te glosniki wlasnej roboty w bagazniku heheh, -8 szyba otwarta, manieczki i legionow od ronda do bp przez 2h.. najwieksze brechty sa, jak takich dwoch ustawi sie na swiatlach... heh po chwili ich nie widac... (warto zainwestowac w katalizatory.. ;D), chmara dymu, a nie 7s do 100... prosze o wiecej takich linkow z super bryka ;D bedziemy kolekcjonowac golfy III po tuningu, audi 80 z high car audio oraz inne wynalazki z "wiejskim tuningiem". nie chce wlascicieli tych bolidow urazic, ale wiedzcie, ze to jest przykre.. moze imponujecie rowiesnikom, ale obrazacie ludzi, ktorzy musza na to patrzec:/ pzdr dla posiadaczy normalnych aut:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

ja na przyklad nie mam zadnego tuningu i wcale nie mówie ze kosmetyka auta jest zle niech kazdy jździ jak mu wygodnie jezeli komus nie pasuje to niech nie patrzy i koniec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Kobieto za giwerą ;), gdzie mam się zgłosić po tego maluszka? :P Błędnie założyłaś, że mam auto :) Nie mówiąc już o prawku, które odbieram w piątek ;)
Nie masz się czego wstydzić, jeśli chodzi o dwa podejścia do egzaminu. Bardzo dobrze Ci poszło. Ja np. zdawałem w Warszawie, łatwo nie było, ale się udało :)

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Słowo się rzekło!

Prowokator

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

wiecie co,te brewki czy spoilery (tylko nie jakies parapety tylko takie mniejsze) to mozna darowac-niektorym samochodom dodaja uroku,ale to co teraz znalazlam na motoallegro to jest dopiero tragedia:

http://motoallegro.pl/item519837338_civic_coupe_1_5_16v_lamborghini_super_tuning.html

http://motoallegro.pl/item520136371_vw_polo_1_9tdi_tuning_tylko_dla_wybranca.html


super ''tjuning'' - jak mozna tak zeszpecic samochod?! te drzwi sa odrazajace... a taka ładna poloweczka byla :/ Nie ma to jak fabryka - ewentualnie jakies ladne felgi i MYJNIA,MYJNIA i jeszcze raz MYJNIA...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Mi ten Polo akurat się bardzo podoba :)

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

kolorek fajny,w srodku tez,widac ze zadbane autko, tylko odrzucaja mnie te drzwi... a'la lamborghini ... pff... zeby nie te drzwi tez by mi sie podobala tym bardziej,ze przy takiej polowce nie ma zbyt wielu mozliwosci tuningu optycznego tak jak np w astrach,calibrach itp itd. od razu widac tez ze nie zajmowal sie tym jakis amator bo zmiany w wygladzie sa widoczne ale dosc subtelne... szkoda tylko,ze tymi drzwiami ja tak okrzywdzili :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Drzwi otwierane do góry mają tą zaletę, że można się wcisnąć na ciasny parking. Właśnie to jest ich główną zaletą, a właściwie były one wymyślone z myślą o wąskich garażach. To, że Lamborghini miał takie drzwi, nie znaczy, że inne marki takich nie powinni używać...

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

szanelka byle zderzaka się zębami nie chwyta... ihaaaaa

Prowokator

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Polo wygląda bardzo ładnie, jednak koła nie są na polskie drogi, a komfort w samochodzie jest priorytetem. Drzwi... cóż, kwestia dyskusyjna, są z pewnością INNE,a wszyscy wiemy, że oryginalność budzi sprzeczne uczucia. "Niskie" samochody są cholernie (sorry, musiałam) niewygodne, bo większość ma zbyt twarde zawieszenia, m.in. Seat, którego już przegrałam w zakładach;))
Z pewnością wszyscy gratulujemy zdania egzaminu w Warszawie. Owacje z małym opóźnieniem, przepraszamy:P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

widzisz ja ogolnie nic nie mam do drzwi otwieranych w ten sposob ale troszke mnie smieszy takie podejscie: ,,nie stac mnie na lamborghini to przerobie swojego golfa,polo,astre itd na lamborghini.'' gdzies w sieci widzialam fotke malucha przerobionego na jakis inny samochod. naprawde zalosnie to wyglada... jak znajde to wrzuce... ogolnie rzecz biorac takie samochody po tuningu sa fajne, ale na jakies zloty tuningowców a nie na nasze polskie drogi... jak juz mowilam te brewki czy male spoilery - ok, ale nie jakies kosmiczne przerobki,ktore zamiast upiekszac - szpeca...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

JEST!!!


http://moto.ifd.pl/Wie%C5%9B_tuning_z_allegro-t8-s4.html

nie stac mnie na ferrari to przerobie sobie maluszka :P hahaha cos podobnego z tymi ,,lamborghini''.... po łomży tez takie fioletowe bodajze ''lamborghini'' smiga a kierowca jaki kozak hehehe dumny z siebie bo mu sie drzwi do gory otwieraja i jak jedzie to slychac go z drugiego konca naszego ogromniastego miasta :) no ale co kto lubi,podobno o gustach sie nie dyskutuje,ale skoro ktos do tego stopnia przerabia swoj samochod to chyba chce byc zauwazony,chce zeby sie o nim mowilo,ale niestety nie wszyscy musza sie tym zachwycac: ''ohh,ahh... jakie ty masz wspaniale autko! przewieziesz mnie?'' buehehehehe...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

najlepszy komentarz to piosenka jednego z kabaretów, KMP w "W Aucie" "choć byście nie wiem jak się starali to nie zrobicie z tico ferrari"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

Akorat na tego maluszka przerobionego na "cos innego" koles musial duzo prac i czasu poswiecic. Mial jakis plan i staral sie go wykonac jak najdokladniej bo nie widac zeby cos w nim trzymalo sie na drutach lub blachowkretach. Wiec moze to i smiesznie wyglada bo moze wlasnie mialo tak wygladac, a ty jak taki mondrala jestes to pokaz co w zyciu zrobiles. Czym mozesz sie pochwalic poza pisaniem ******* na forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Wiejski Tuning

DxxxD jesli juz masz zamiar w jakis usposob ustosunkowywać sie do moich wypowiedzi to badz laskaw najpierw DOKLADNIE je przeczytac a dopiero pozniej moze zabieraj glos... ? Jak juz wczesniej napisaŁAM(moze zalapiesz ta mala aluzje) : zarowno ten od malucha,jak i od polowki czy nawet ktorykolwiek łomzynski ,,tuningowiec,, przerabiali swoje samochodziki zeby w jakis sposob sie pokazac czy wyroznic... po to wlasnie jest tunning optyczny - zeby zmienic wyglad auta. Rozumiem,ze jakies takie pierdoly jak np wspomniane wyzej lampy,brewki czy spoilery moga byc montowane w aucie nie dla jakiejs szerszej publiki czy cos w tym stylu ale dla samego wlasciciela pojazdu. takie ulepszenia (albo i nie) moga np. poprawic samopoczucie wlasciciela(no bo w sumie tak naprawde nie wiem jaki moze byc inny powod montazu tego typu rzeczy),ale jezeli ktos zmienia swoj samochod do tego stopnia jak wspomniany wlasciciel malucha to napewno liczy sie z tym,ze jego autko bedzie w jakis sposob oceniane. Albo chwalone albo krytykowane. Nie kazdemu takie zabiegi musza sie podobac... Mnie sie akurat nie podobaja i mam prawo do wyrazenia swojej opinii,nie sadzisz? Co do Twojego pytania nt co w zyciu zrobiŁAM to odpowiedz brzmi: Napewno nie spieprzyŁAM swojego samochodu jakims ''wiesniackim tjuningiem'' :) Zreszta nie tego dotyczy temat,jakbys jeszcze nie zauwazył, wiec moze zakonczmy ta durna dyskusje?

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org