niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wojsko

czy niewie ktos jak jest z tym wojskiem_ czy to prawda ze od 2009 roku niebiora do wojska?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wojsko

Gdy dostałem wezwanie z WKU stawiłem się tam i rozmawiałem z osobą która mnie "obsługiwała". Zapytałęm się z ciekawości jak to jest. Otrzymałem odpowiedź że żadnego pisma nie otrzymali i że nadal jest tak jak było. Jeżeli wejdzie jakaś ustawa o tym to napewno bedziemy wiedzieć z telewizji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wojsko

no to mnie pocieszyłes ja dostałem wezwanie do poboru i wyjechałem z polski pszychodziły jakies wezwania ale ojciec powiedział jakies podanie napisał ze mnie niema w polsce i co bendzie dalej czy benda mnie szukac?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wojsko

Będą.A jak wrócisz i Cię chapną to będziesz miał sprawę w sądzie i zostaniesz ukarany grzywną albo ograniczeniem wolności.Każdy poborowy przed wyjazdem za granicę powinien zgłosić ten fakt miejscowemu WKU.
A co do poboru to na razie wszystko jest po staremu.Dużo szumu w mediach,ale nie ma jak na razie żadnego rozporządzenia itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wojsko

MasaViV ma w pełni rację. Twoim obowiązkiem jest powiadomić odpowiednią jednostkę WKU o swoim wyjeździe, zmianie meldunku, nazwiska itp.,itd. Wtedy z reguły nikt Ci nie będzie robił problemów. Ale jeśli wyjeżdżasz ot tak sobie, nie powiadamiając właściwej jednostki, to mogą Ciebie ściągnąć nawet za granicy (tym bardziej że dziś to nie problem).
A póki co Państwa nie stać na całkowicie zawodową armię więc pobory jeszcze będą.
Choć przyznam że mnie dziwi takie podejście. Skoro wiesz że masz komisję to chyba logiczne że Ciebie będą szukać. Takie sprawy należy mieć uregulowane, bo po co potem problemy. A pamiętaj że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.
I jeszcze jedno o ile dobrze pamiętam to do 40 lat (czy nawet dłużej) ścigają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wojsko

http://www.biuletyn.mon.gov.pl/pliki/File/ustawy/D19670220Lj.pdf

Dział VIII -Rozdział 1 - Art.224

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org