wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Fachowcy :

Przestroga dla ludzi ktorzy robia dach .
Jestem ofiara zle zrobionej wiezi dachowej ktora zle wykonala firma Pana S(...) z Lomzy (...) strzecha niema dobrych laczen ,uzyl belek za cienkich ,zle podocinane beli uskoki sa po 7 cm laczenia belek ,zastosowal w miejscu gdzie ma byc wejscie na taras podpore a doskonale wiedzial ze w tym miejscu jest wejscie na taras .
Nie moglem mu zwrocic uwagi podczas jego pracy bo gdy rozebral dach ostrzegl ze mam sie nie wtrancac ze w kazdej chwili moze zostawic otwarty dach ,Pan S(...) twierdzil ze on jest fachowcem i zna sie na wykonaniu dachu .
Sume jaka sie zgodzilismy wyplacilem mu po skonczeniu dachu .
Gdy zrobilem z Panem S(...) spotkanie w celu poprawienia wiezi lub zwrocenie mi kosztow ktore musze przeznaczyc na poprawe wiezi (musze wziac inna firme by mi to poprawila )Pan S(...) bez powiedzenia dowidzenie zbiegl szybciutko po schodach i odjechal .

Pisze to bys nie byl takim samym ofiara firmy budowlanej jakim jestem ja .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Ja wręcz przeciwnie, uważam że jest świetnym fachowcem powierzyłem swój dach w ręce tej firmy, zrobiłbym to ponownie bo jestem zadowolonym klientem i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą.

— Sokrates

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą.

Slusznie piszesz ...

Zazdroszcze ci ze dobrze zrobil chetnie bym obejrzal twoj dach ? byc moze ja mialem takiego pecha ze wpakowalem kupe kasy i strzecha jest nie nadajaca sie do ocieplenia , jak juz napisalem belki podtrzymujace cala strzecha pomimo tego ze sa za cienkie to do tego laczone .
U mnie tez nic nie stoi na przeszkodzie chetnie pokaze wykonanie tego pana .
Siemanko .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Kolego sympatyczny SZYMKU na początku to na lekcje kultury powinienies pouczeszczac w trybie natychmiastowym, a nastepnie wykupić szybki kurs budowlany skoro ubliżasz i naruszasz godność, uczciwość i prywatność innych osób. Mialem z tą firmą do czynienia kilkakrotnie na przełomie ładnych paru lat!!! TO ONA WŁAŚNIE finalizowała niejedna moja i znajomych budowę domów, wiat i altan. Większość z tych realizacji budowlanych(czytając twój bełkot słowny i obelgi) z pewnością jest starsza od ciebie. A jeszcze dopowiem, że każdy z tych obiektów cieszy sie znakomitą jakością. Dodam, że obecnie jestem w trakcie budowy domu i ponownie skorzystam z usług tej uwazam NIEZAWODNEJ FIRMY,co dziś jest rzadkością .
I musze powiedziec, że z realizacją muszę oczekiwać do polowy roku 2009!!z racji na mnogości zleceń,a to chyba o czymś świadczy!!!
A na zakończenie dodam że nie udało ci sie młody człowieku zrobić antyreklamy, o czym świadczy chociażby wpis "lukaszab". Myśle, że ty i twoje opinie bedą przydatne jedynie na lamach "tanich brukowców,po które siegają wyłacznie ludzie tobie podobnego pokroju"!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Kolego sympatyczny SZYMKU na początku to na lekcje kultury powinienies pouczeszczac w trybie natychmiastowym, a nastepnie wykupić szybki kurs budowlany skoro ubliżasz i naruszasz godność, uczciwość i prywatność innych osób. Mialem z tą firmą do czynienia kilkakrotnie na przełomie ładnych paru lat!!! TO ONA WŁAŚNIE finalizowała niejedna moja i znajomych budowę domów, wiat i altan. Większość z tych realizacji budowlanych(czytając twój bełkot słowny i obelgi) z pewnością jest starsza od ciebie. A jeszcze dopowiem, że każdy z tych obiektów cieszy sie znakomitą jakością. Dodam, że obecnie jestem w trakcie budowy domu i ponownie skorzystam z usług tej uwazam NIEZAWODNEJ FIRMY,co dziś jest rzadkością .
I musze powiedziec, że z realizacją muszę oczekiwać do polowy roku 2009!!z racji na mnogości zleceń,a to chyba o czymś świadczy!!!
A na zakończenie dodam że nie udało ci sie młody człowieku zrobić antyreklamy, o czym świadczy chociażby wpis "lukaszab". Myśle, że ty i twoje opinie bedą przydatne jedynie na lamach "tanich brukowców,po które siegają wyłacznie ludzie tobie podobnego pokroju"!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Widze ze nie jestes klijentem pana S(...) tylko byc moze kims blizkim z jego rodziny ...
Nie pisze tu nieprawdy moje drzwi sa otwarte chetnie pokaze wykonanie ,nie pisze na nikogo obelg tylko informuje by inni nie poniesli takich konsekwencji jak ja .
Moje drzwi otwarte chetnie pokaze wykonanie strzechy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Jak byłby z niego dobry fachowiec to nie pozostawiłby źle wykonanej roboty.
No cóż ten Pan Sz. sam sobie robi reklamę i chyba zapomniał o tym, iż opinia idzie w ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Napisze krótko, bo nie chce wdawac sie w chore dyskusje.A do reszty uzytkowników tego forum pisze, że o solidności firmy mogą wypowiedzieć sie dealerzy zajmujący sie pokryciami dachowymi oraz oczywiście "moje otwarte drzwi",a sądze, że i moich znajomych również!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

sprawiedliwym byłoby wysłuchać drugiej strony a nie wydawać pochopne opinie. Pozdrawiam.

Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą.

— Sokrates

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

dobra spokojnie...skoro koles daje kase na zrobienie czegos dobrze...to musi to dostac...fakt...nie wiem jaka jest sytuacja... wiec oceniac nie moge...ale szymek dobrze prawi...cos za cos

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Szymek przyznam ci racje ...
Znam troche wykonanie tego pana moi rodzice tez mieli duzo zastrzezen co do jego pracy kosztowalo ich to duzo nerwow .
Nie polecal bym tez go .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

pozakladali sobie konta zeby sie bronic, paranoja!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Jesli to pod moim adresem ?
Niestety nie zalozylem konta zeby sie bronic bo jaki mial bym w tym cel ?
Dolaczylem sie do tematu bo w pewnym stopniu mnie tez dotyczyy .
Pozd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Ja jak Ja tez jestem tego samego zdania że Szymek i jerr to te same osoby wystarczy spojrzec na adresy Ip

Autor: Szymek (---.249.206-77.rev.gaoland.net)
Data: 21-09-08 17:21

Autor: jerr (---.249.206-77.rev.gaoland.net)
Data: 21-09-08 22:13

Nie wiem jak wam ale dla mnie wydają sie troche podobnie :p Drogi Szymku lub jerr zajmij sie swoją pracą i nie ośmieszaj sie wiecej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Autor: Szymek (---.249.206-77.rev.gaoland.net)
Data: 21-09-08 17:21

Autor: jerr (---.249.206-77.rev.gaoland.net)
Data: 21-09-08 22:13


A co się z tym wiąże - styl pisania identyczny (brak polskich liter) :)

No i wszystko jasne hehe. To forum z dnia na dzień coraz bardziej mnie zadziwia...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

No to wtopa ;-P


Następnym razem używajcie PROXY ;-P I "poodzywajcie" się w innych tematach, żeby więcej postów w profilu widniało ;-P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

stre12 co do mojej pracy to wlasnie jestem w pracy .
Ale postaw sie w mojej sytuacji wyjmij przeszlo 10.000 tys. na robote i do tego material i masz dach zpieprzony i teraz zeby to naprawic znow musisz wziac pozadna firme odnowa zaplacic pozadna kase i wymienic belki .
A to mialo byc zrobione raz a dobrze .
Propozycja :
Moze sie zamienimy rolami naprawisz mi to za swoja kase i bedzie ok .co ?
Jesli uwazasz ze sie osmieszam ...
To jest rzeczywistosc niestety .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Ale Szymek.... masz dach źle zrobiony? Przecież możesz odzyskać kasę.... albo firma wprowadzi poprawki. Nie żyjemy w średniowieczu teraz są urzędy, które chronią nas klientów.

Zadzwoń do inspekcji handlowej, a oni Cię już pokierują co masz zrobić. Przyjdzie rzeczoznawca i jak stwierdzi, że rzeczywiście jest robota źle wykonana to możesz być pewny, że zostanie poprawione.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Czy w przypadku gdy nie mam faktury bo nie przewidywalem takich konsekwencji czy inspekcja handlowa moze mi cos pomoc ?
Obawiam sie ze nie .
Ale dzieki za informacje skorzystam zadzwonie do Inspekcji chandlowej .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Podobno fachowcy są w Anglii i Irlandii

Bubero

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

pozwólcie ,że dorzucę swoje 3grosze:) Szymek masz dach zrobiony niezgodnie z projektem? idź do rzeczoznawcy i do Sądu -moment takiego Asa usadzą . Sam miałem niemiłe doświadczenia z wykonawcami co wypadli psu spod ogona. Nie chcę oczerniać pana Sz. bo nie widziałem nigdy jego pracy. Ale moja rada to taka weź projekt idź do projektanta niech zrobi opinię i z tym możesz iść śmiało do sądu. No chyba,że projektu nie posiadasz a to kosztuje 50tysi za legalizację:)

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

a mnie cała historia śmieszy, najpierw piszesz co się stało pózniej do dyskusji dołącza się jerr i pisze-

Jesli to pod moim adresem ?
Niestety nie zalozylem konta zeby sie bronic bo jaki mial bym w tym cel ?
Dolaczylem sie do tematu bo w pewnym stopniu mnie tez dotyczyy.

;P

Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą.

— Sokrates

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

bigi2004
Naprawde dzieki za rade .
Postaram sie isc do rzeczoznawcy i do sadu ,widze ze ktos kto buduje dom moze duzo doradzic drugiemu komus takiemu jak ja .
Tak to jest ze jak bym mial zrobic dach drugi raz wiedzial bym juz jak do tego podejsc ,na bledach sie czlowiek uczy .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

lukaszb1978

Ty masz tylko 4 posty czy nie zalozyles tego konta tylko po to by bronic pana Sz . czy w rzeczywistosci on ci robil dach ?
czy moze jestes osoba ktora np. u niego pracuje ?


Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą.

— Sokrates

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

O patrze ,że rozmowa kwitnie . Ale jesli juz tu jestem to też sie wtrące i spytam dlaczego jeszcze nie poszedleś do sądu i do rzeczoznawcy ? Ja żebym miał plany to bym nawet o centymetr sie kłócił a jeśli nie to bym siedział cicho i się nie udzielał bo można sobie tylko zaszkodzić. No chyba ,że też nie jest wszystko wporządku i zamiast to załatwić jak człowiek w sądzie to wypisujesz bzdury na forum bo tylko to ci zostalo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

stre12
O patrze ,że rozmowa kwitnie . Ale jesli juz tu jestem to też sie wtrące i spytam dlaczego jeszcze nie poszedleś do sądu i do rzeczoznawcy ? Ja żebym miał plany to bym nawet o centymetr sie kłócił a jeśli nie to bym siedział cicho i się nie udzielał bo można sobie tylko zaszkodzić. No chyba ,że też nie jest wszystko wporządku i zamiast to załatwić jak człowiek w sądzie to wypisujesz bzdury na forum bo tylko to ci zostalo.

Jesli wedlug ciepie wypisuje bzdury bo tylko to mi zostalo wedlug ciebie to sie gleboko mylisz ,dzieki temu forum i np:

bigi2004

KrzyzaK
wiem jak postepowac w moim przypadku
a tak miedzy nami nie zyczyl bym ci takiej sytuacji w jakiej ja sie znalazlem bo to nic przyjemnego .
Mysle ze jestes zbyt intyligentny i nie dasz sie zrobic w butelkie .
Ale na bledach sie uczymy niestety .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Mój dach, którego zrobienie polecone zostało panu A.S. również jest w tym momencie za przeproszeniem do du.. . Zaledwie po 2óch latach od wykonania widoczne są już odspojenia, uszkodzenia, a kolejne wady przypuszczalnie - ujawniać się będą wraz z upływem czasu.

Jedyne co pan A.S. robi świetnie - to reklama!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Ktoś powinien dać mu nauczkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Do żadnego rzeczoznawcy nie idź , bo sąd powołuje swoich , a wszystkich innych nie bierze pod uwagę. Szkoda kasy. Wszystko określone jest w "Warunkach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych." Jeżeli jest faktycznie źle , niesolidny wykonawca naprawi lub pokryje szkody i dodatkowo zabuli niewąskie koszty sądowe i koszty biegłego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Nie rozumiem dlaczego administrator wykasowal Nazwisko pana S(...) zam. ul. Porucznika Lagody .
Ja tu nikogo nie oczarniam , chcialbym tylko by ludzie zanim wezma firme do dachu niech sie pozadnie zastanowia i wybiora pozadna firme by nie miec takich problemow jak ja mam w tej chwili .
Dlaczego facet ma byc anonimowy bierze pozadna kase a odwala lipe i to jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Szymku

Ja Ciebie dokładnie rozumiem. Jesteś zły, bo zapłaciłeś komuś niemałe pieniądze, żeby mieć dobrze zrobiony dach. Wiem, że to nie mały koszt... nie mówimy tu o paru złotych.

Więc jeżeli chcesz rady.... oto moja rada. Zadzwoń jeszcze dziś do inspekcji handlowej. Nie patrz na to, czy masz projekt i rachunek... czy nie masz.... już tłumaczę czemu:

1. Nie odpowiadasz za to kiedy firma Ci dostarczy rachunek. Powinna odrazu wystawić, ale może specjalnie tego nie zrobiła z pewnych względów. Brak rachunku wcale nie jest obroną dla firmy... po za tym rachunek mógł najzwyczajniej w świecie się zniszczyć.

"Prawo nie reguluje, w jakim terminie powinien zostać wystawiony rachunek w przypadku, gdy z żądaniem jego wystawienia wystąpiono wraz z ukończeniem usługi albo z wydaniem towaru, w takim przypadku należy z rozsądku stosować się do terminu 7 dni od daty zgłoszenia żądania."

Ale możesz czekać i pół roku, więc brakiem rachunku się nie przejmuj ani trochę.


2. Firma powinna Cię poinformować, że trzeba zgłosić lub ewentualnie prosić o pozwolenie wprowadzenia zmian. Mówisz, że prosiłeś firmę o naprawę dachu, albo zmianę koloru dachówki. Przy zwykłej naprawie dachu nic się nie zgłasza. Przy większych pracach trzeba zgłosić. A przy pracach w których zmienia się konstrukcja, obciążenie dachu itp to trzeba prosić o pozwolenie. Ale nie jesteś ekspertem i zatrudniasz firmę, która ma ocenić jakie prace trzeba wykonać i czy należy to zgłosić, albo prosić o pozwolenie. Firma tego nie zrobiła - nie wykonała poprawnie usługi.

Zadzwoń do inspekcji handlowej. Nie musisz się przedstawiać. Powiedz dokładnie w jakiej sytuacji się znalazłeś i zapytaj się co można z tym zrobić, w jaki sposób można ubiegać się od firmy naprawienie lub zwrot kosztów za źle wykonaną pracę.

Nic nie stracisz, a zyskać możesz wiele.

A Twoje pytanie dlaczego Admin usunął:

Bo możemy Ci tylko wierzyć na słowo, że masz źle zrobione.... że wogóle ten Pan Tobie robił dach. Możesz być konkurencją i chcieć tylko oczernić tego Pana stąd taka reakcja Admina. Chociaż sam już czasem nie wiem, czym Admin się kieruje usuwając posty i moderując nazwiska.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Krzyżak ale co do twoich rad to zawsze pamietaj ,że w takich sprawach trzeba wysluchać dwóch stron. A może ta fiirma wcale nie otrzymała wszystkich pieniędzy?? więc nie ma co słuchać jednej strony . A co do inspekcji handlowej to zajmuje sie handlem a nie budowlami :) Tym zajmuje sie nadzór budowlany.
A co do admina za publiczne ujawnianie danych osobowych są paragrafy i być ,może dlatego usuwa, bo gdy na policje by poszedl pan S. administrator również by odpowiadał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

stre12: oczywiście, masz rację. Ja oczywiście założyłem, że Pan Szymek mówi prawdę i zapłacił, a nie dostał czego chcę. Chociaż jeżeli nawet nie zapłacił - tu powstaje paradoks - jak ma zapłacić skoro jest coś źle zrobione? Wpłaca zaliczkę, a po DOBRZE wykonanej robocie reszta - taki schemat jest mi najbardziej znany. Jednak nie znamy szczegółów sprawy, więc nie nam to rozstrzygać, stąd poleciłem Szymkowi, żeby udał się do IH, która wszelkie wątpliwości rozwieje.

Co do inspekcji handlowej to się nie zgodzę. Przeczytałem całą ustawę o Inspekcji Handlowej i wyraźnie jest mowa, że źle wykonane usługi budowlane "podchodzą" pod IH, tak jak też np: sprawdzanie paliw na stacjach.

Można poczytać o tym TU

A tu jest lista rzeczoznawców w podlaskim i proszę zobaczyć pozycję 28 - Jakość produkcji i usług budowlanych - http://www.bialystok.wiih.gov.pl/hi/rzeczoznawcy.html Czyli w podlaskim jest osoba, która zajmuje się sprawdzaniem jakości usług budowlanych.... można do niej bezpośrednio zadzwonić....

Nadzór budowlany to jeszcze inna bajka. IH kontroluje jakość "sprzedanej' usługi, w tym wypadku budowlanej, a nadzór budowlany np: sprawdza, czy to co zostało wykonane jest bezpieczne i zgodne z normami... tak w dużym uproszczeniu.

Jak ktoś Ci zrobi "brzydką" ścianę to idziesz do IH, bo ktoś wziął kasę i się nie wywiązał, bo nie znaczy, że nadzór budowlany tego nie zatwierdzi.
Natomiast jak idziesz np: ulicą Giełczyńską i sypią Ci się na głowę cegły to dzwonisz po nadzór budowlany, a nie po IH ;-)

To tak w dużym uproszczeniu jest :-) Jak się mylę z tym nadzorem budowlanym(bo nie wiem dokąd sięgają jego kompetencję) to niech mnie ktoś poprawi.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

stre12

Krzyżak ale co do twoich rad to zawsze pamietaj ,że w takich sprawach trzeba wysluchać dwóch stron. A może ta fiirma wcale nie otrzymała wszystkich pieniędzy??


Rozumiem i tez na twoim miejscu moze i tak bym uwazal ale w moim przypadku jest tak ze niewiem jak to nazwac czy to ze jestem uczciwy i na koniec w tym przypadku bylo tak samo i rozmawialem z kjilkoma znajomymi kazdy powiedzial mi Szymek ty jestes idijota daje czesc gotowki sprawdzam dobrze wykonanie z tydz. i place reszte i to logiczne tak robia ludzie ale ja jak sie okazalo chcialem byc wpozadku wedlg pana np. Sz(...) nie skonsultowalem sie z osoba ktora doradzi czy strzecha jest zrobiona dobrze tylko zalezalo mi na czasie zaplacilem i to jest moja naiwnosc .

KrzyzaK

Widze ze jestes super gosciem dalem to do forum naprawde jako przestrogie dla innych by nie przechodzili tego co ja bo czlowiek placi gruba forse a tu robota spieprzona .Czlowiek naprawde jest zalamany bo to koszty zamiast do przodu to cofasz sie .
Nie podejrzewalem ze beda tacy jak ty ze doradza co w tej sytuacji zrobic ,nie mialem narazie czasu by pojsc do IH ale napewno nie zostawie teraz juz tego tak .
Bede dochodzil o swoje .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

Oj , to chyba stary wykaz , bo mój kolega z listy dawno już jest profesorem , kierownikiem katedry...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fachowcy :

autochton

o to milo mnie poznac wspolnika kierownika katedry ...


Dobry bajer to pol sukcesu co nie , ale dobry ...


Siemanko

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org