piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
gdzie na wakacje?

Chciałabym sobie zaplanować przyszłe wakacje i gdzieś wyjechać z męzem i 5-letnim synkiem.Za granicę to chyba raczej mnie nie stać,czy ktoś poleciłby mi jakieś fajne i sprawdzone miejsca w kraju?:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Ja polecam spakować kocyk, orężade i pare ciastek i jechać autobusem nr 4 na królową bonę...taka wycieczka wyniesie ok 17zł (koszty produktów spożywczych+2 bilety normalne i 1 ulgowy x2 gdyż podróż odbywa się w obydwie strony, chyba że zaryzykujecie i w jedną stronę pojedziecie na gapę, wtedy koszt podróży automatycznie obniży sie o okrągłe 5zł) Dodatkowy koszt rzędu 11zł wystąpi wtedy kiedy mąż pali papierosy i weźmie ze sobą 2 piwa(przecież musi sie czymś zająć bo jest na wczasach to przecież chce wypocząć i iść sobie z piwkiem pospacerować a nie siedzieć i słuchać skrzeczącej żony. Oferta jest sprawdzona przez setki, a nawet tysiące turystów okupujących te tereny każdego lata... Gorąco polecam...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Za granicą jest taniej niż u nas , za ten sam standard. Gdy kupisz prawdziwe last minute (2-3 dni przed wylotem) , będzie tanio i cieplutko. Np Morze Czerwone jest bajeczne i powietrze gorące: http://www.accuweather.com/world-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=AFR|EG|EG021|SHARM%20AL%20SHAIKH&metric=1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Do JEDRULAS : Dzięki za radę.Tylko niepotrzebnie nazwałeś mnie "skrzeczącą żoną"-bo wcale taka nie jestem.Widocznie ty taką masz. może twoja żona właśnie dlatego jest taka skrzecząca bo musi znosić na codzień twoje towarzystwo..nudnego faceta bez pomysłów który jedyną uciechę widzi w piwku..Masz rację że takich turystów jak ty okupujących tamte tereny sa tysiące..wierzę ci.. Na pewno znajdzie się ktoś na tym forum kto ma ciekawsze pomysły niż JEDRULAS,posiada małe dziecko i był gdzieś,co jest godne polecenia:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

z Egiptem w wakacje daj na luz(za duży skwar). Leć w ferie zimowe, tylko kupuj jak najszybciej.)

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Do AUTOCHTON : dzięki za informację,a wiesz może jak mniej więcej kształtuje się cena za tydzień pobytu nad Morzem Czerwonym? (chcę wiedzieć ile od dziś mam zacząć odkładać bo w sierpniu mam 10 rocznicę ślubu i chcemy ją ciekawie obchodzić:)a w dzisiejszych czasach nie każdego jest stać zaplanować sobie wycieczkę i od razu wyłożyć na nią gotówkę..)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

green wyluzuj, przecież dopiero wakacje się skończyły. Fakt, że z małym dzieckiem jest trochę niewygodnie, a raczej ciężko podczas długiej podróży. latem zdecydowanie najlepiej jest gdzieś nad wodę na łonie natury i niekoniecznie za granicą. Jak dotychczas sam co rok jeżdżę na Śniardwy i jakoś nie narzekam, lecz jakbyś szukała oferty na jesień a nie wakacje to polecałbym Zakopane choćby na weekend. Koszt biletu na jedną osobę dorosłą z Zambrowa do Zakopanego to około 60zł, wyjeżdżasz, cały dzień chodzisz sobie po górach (tylko nie podrywaj górali) i późnym wieczorem masz ten sam autobus powrotny...

Nie zarywasz pracy bo jedziesz w weekend, nie męczysz się za kierownicą i nie wydajesz dużych kosztów na paliwo.

Zalezy czego szukasz i na jaki okres czasu, bo jest wiele pięknych miejsc, wachlarz cenowy i nie wiadomo co komu polecić, a co do wakacji to jescze sporo masz do przemyslenia. Pozdro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Do KONSUL2 : ja na tzw.łono natury w te lato w okolicach miasta co nie raz wyskakiwałam(np do lasu itp),ale tak prawdę mówiąc to nigdzie gdzieś dalej nie byłam odkąd mam dziecko więc chciałabym to powoli krok po kroku sobie zaplanować.Wiem że to może trochę za wcześnie ale może warto się czegoś dowiedzieć od osób które gdzieś były i mają miłe wspomnienia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Nie trzeba daleko . Byłem,sprawdziłem jest doskonale.
http://rozlogi.com/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Wyjeżdżam od wczesnej wiosny do późnej jesieni, to zależy jak czas i fundusze pozwalają, a miejsc jest sporo, więc jeśli green masz jakieś konkretne pytania to zapraszam na gg nr 4015378 i w miarę mozliwości postaram się odpowiedzieć. Pozdro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Nia mam numeru gg,nawet jakbym miała to za bardzo nie mam czasu na pisanie na gg.ale dzięki za informacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Green , zawsze wyjeżdżam poza sezonem. Kupuję na portalach wakacje.pl lub travelplanet.pl 2-4 dni przed wylotem. Wtedy cena jest rewelacja. Np. w tym roku byłem w Turcji Bodrum Gimbet 1-7 maja za 1000 PLN od osoby z all inclusive (wszystko w cenie , do oporu). Blisko do starożytnego Efezu. Wyspa Kos na rzut kamieniem , Rodos niewiele dalej. Za Egipt w marcu ub. roku
płaciłem tysiąc trzysta kilkadziesiąt PLN (2Xwyżywienie). Na dobę wypad do Izraela kosztował 300 PLN (M. Martwe+Jerozolima) - w miejscowym biurze podróży. Naprawdę warto , pzdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: gdzie na wakacje?

Świetnie AUTOCHTON,wielkie dzięki.Napewno wezmę to pod uwagę planując jakiś wyjazd:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org