wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zoologiczny

Witam wszystkich
Planuję otworzyć w Łomży sklep zoologiczny. Chciałbym się dowiedzieć czego brakuje Wam w tutejszych sklepach, co Wam się podoba a co nie.
Chcę poznac Wasze zdania, w Łomży jest juz kilka sklepów, ale sądzę, że jeszcze troszke daleko im do ideału. Dodam, że będzie to dość spory metraż, będzie w nim dużo miejsca na artykuły.
Wolelibyście żeby był u nas sklep samoobsługowy, czy żeby obsługiwał Was sprzedawca?
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Sklep samoobsługowy jest dużo wygodniejszy dla klienta bo może sam wszystko obejrzeć dokładnie, a nie czekać w kolejce:] A w łomżyńskich sklepach przynajmniej z moich doświadczeń brakuje artykułów do wyposażania klatek dla zwierząt oraz samych klatek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

A więc tak: przydałby się jakiś większy niż te zoologioczne do tej pory (2 razy taki jak na niemcewicza) ,oczywiście miła obsługa ,świetne doractwo,miła atmosfera,czystość,dostępność różnorodnych gatunków zwierząt jak i roslin (mnie aukrat akwarsytyka pasjonuje),dostepność pokarmów itd. noi co ty jeszcze? Ceny hehe nie za drogo nie za tanio bo widaomo interes sie musi kręcić ....życze powodzenia ,a i radze jakieś miejsce wybrać gdzie łatwo dojśc ,miejsce na widoku...

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Ja tez wolalbym sklep samoobslugowy, jezeli masz duzo miejsca to lepiej zeby tak jak to napisał michał klient mogl sam wszystko dokladniej obejrzec. Ja bym postawił tez na Twoim miejscu na wykwalifikowaną obsługe... W Warszawie pani, kiedy zapytałem sie o zwierzatko od razu rozgadala sie na 5 minut co i jak, a nie tak jak u nas, ze trzeba ciagnac obsluge za jezyk i to tez z wielkiej laski nam ktos odpowie... pozdrawiam i zycze powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Równiez jestem za samoobsługowym jednak z możliwością zasięgnięcia fachowej porady. Mi osobiście równiez interesowałby wybór związany z akwarystyką /akwaria, roślinki i przede wszystkim kolorowe niewielkie rybki/. Miło byłoby mieć do dyspozycji jakiś katalog, który pokazuje jakie zwierzęta są możliwe do ściągnięcia na zamówienie /jakies fretki czy gekony lub iguany/, bo wiadomo nie wszystko może być na stanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Popieram pomysł z samoobsługowym sklepem, proponuję podział artykułów ze względu na gatunek zwierzaka. Poza akcesoriami przydała by się fachowa lektura:książki, poradniki itp. No i jeszcze jedno pamiętaj o dobrej wentylacji, bo często w tego rodzaju sklepach można spotkać niezbyt przyjemne zapachy. Powodzenia.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

samoobsługowy,pokarm do koszyka,klatka do koszyka, pare rybek do koszyka.... ;-D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

dokaldnie, wentylacja i zapach to podstawa !!

powodzenia w biznesie :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

w samoobslugowych czlowiek kupuje czasem nie to po co przyszedl a to co zobaczy nagfle i mu sie spodoba tak ze sprzedaz jest wiekasza na pewno niz jak tzreba o wszystko pytac a trudno cokolwiek zobaczyc
_________________________________________-

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Witam:)
Więc będzie samoobsługowy. A jakich towarów byście oczekiwali? Jakich zwierząt?
Czego w łomżyńskich sklepach brakuje, a czego jest dla Was za dużo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Ja proponuję zwiększyć ofertę dla posiadaczy kotów:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Moja propozycja to zwiększenie asortymentu w zakresie akwarystyki i nie chodzi tu o litraż akwarium itp tylko o wzbogacenie roślinności i sprowadzanie niektórych gatunków rybek ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

wiecej art dla psow-przykladem jest idaca zima i potrzeba ubierania psa. nie kazdy z naszych pupili jest przyzwyczajony do duzych mrozow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Godździkowy też jestem za zwiększeniem asortymentu akwarystycznego. Niektórych gatunków nawet miesiąc nie można się doprosić. Do tej pory moim zdaniem najlepszy jest sklep na niemcewicza i myśle ze wiekszosc sie zgodzi. Życzę powodzenia jak otworzysz napewno zajrzę.

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Sklep samoobsługowy to super pomysł.

Ja jestem za większym wyborem pokarmów dla gryzoni, najbardziej interesuje mnie dla królików.

ŻYCZĘ POWODZENIA :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

mnie na pszyklad interesuja gady. szczegulnie wienksze jaszczurki

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

W Łomżynskich sklepach z pewnoscią brakuje różnorodnych gadów, płazów, stawonogów takich jak gekony, pająki, węże, różnego typu jaszczurek. I tak jak pisali poprzednicy większy asortyment akwarystyczny, większa ilośc gatunkow ryb i innych wodnych stworzeń. Przydałaby się też możliwośc złożenia zamówienia na zwierze, którego nie ma go w sklepie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

-Pokarmy dla gadów suszone : Świercze , ślimaki w puszkach ,krewetka ,stynka

-Pokarmy mrożone krewetka , stynka ,owoce morza

- Sepia

-Chrząszcze egzotyczne ;)

-Podłoża do terrariów

Jak będziesz miał to w sklepie to będziesz miał stałego klienta ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

jak widać ile wpisów tyle pomysłów dobrze byłoby zatem gdyby była chociaż możliwość zamawiania nietypowego asortymentu (no i żeby czas realizacji nie był za długi)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Jak samoobslugowy to licz sie z tym ze beda wieksze kradzieże ,a to jak wiadomo duza strata. W sklepach zoologicznych nie ma dobrej wentylacji (smród)
ze ssaków-nie ma fretek ,malo jest szynszyli,koszatniczki tylko w sklepie na niemcewicza
gady-tu wiadomo ze wszelkiego rodzaju żółwie,kameleony, iguany i inne gady xD
plazy-to jakies egzotyczne zabki
owady-jakies egzotyczne chrząszcze pajaki itp.
ryby-no tu to wiadomo co ;P ale tez asortyment dla wedkarzy haczyki,splawiki itp.
ptaki-wszelkiego rodzaju egzotycznego xD

Duza ilosc gadzetów i taniego żarcia :D dla naszych pupili



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Zgadzam się z Czajnikiem. Jesli będzie to sklep samoobsługowy to często będą w nim kradzieże, więc trzeba pomyśleć o jakichś zabezpieczeniach.
A koszatniczki mają też na Kazańskiej.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Świetny pomysł z tym katalogiem ,co można dostać ,a czego nie. Jest to dobre rozwiązanie,sklep samoobsługowy też jestem za! Noi oczywiście radziłbym sie najbardziej skupić na akwarystyce i sprowadzić jakieś rzadkie gatunki ....otd. Pss...Pytanie do autora tematu! Czy mógłby Pan zdradzić gdzie mniej więcej będzie znajdował się ten sklep? Moze wyraźimy swoje opinie w jakim miejscu w Łomzy najlepeij teraz otworzyć sklep? Co wy na to?

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

Witam
Jak narazie jestem na etapie szukania lokalu, co wcale nie jest proste. W Łomży jest mało dużych lokali o prostej budowie, a większość właścicieli chce je wynająć (ja chcę kupić) lub sprzedać za takie pieniądze, za które wybuduje własny sklep i do tego go umebluję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zoologiczny

http://www.petco.com/petco_Page_PC_ourstoreshome_Nav_4.aspx
Jak juz sklep to sklep: powinien miec rozmiar Stokrotki.
Zwierzaki, futrzaki, papugi i inne ptaszyska, rybki, zolwie i weze, kroliki etc.
Wszelkie odmiany karmy dla powyzszych w opakowaniach od malutkich po kilkunasto kilowe. Ubranka, smycze, obroze, miski i zabawki. Klatki, akwaria i przenosne kontenery. Podstawowe lekarstwa i preparaty na pasozyty.
Bezproblmowe zwroty i wymiany tak artykulow jak i zdechlego ptaszka- w rozsadnym okresie oczywiscie.
Byc moze weterynarz w sklepie w okreslonych godzinach.

Nawet jezeli nie bedzie on az tak duzy to powinien starac sie o zapewnienie powyzszych standartow. Dodatkowo klienci powinni byc mile widziani w sklepie ze swoimi zwierzakami. Psy czy fretki- tak wlasciciele jak i zwierzaki lubia to i maja frajde. Nie wiem co na to polskie przepisy. Ale tak jest np. w Stanach. Nic dziwnego ze rzad nawoluje emigrantow do powrotu a ci sie na to wypinaja- to co opisuje o sklepie zoologicznym jest standartem dla kazdej z ofert na rynku. Patrzysz, ogladasz, probujesz. Otwierasz pudelka, sprawdzasz. Nikt sie o to nie wscieka, nikt nie rewiduje, nie wzywa policji. Klient jest panem bo sklepy bez klientow nie maja prawa istnienia. Nie mowie o zlodziejach czy osobach uzaleznionych od roznych zachowan. To jest wszedzie i bedzie, od tego jest jakis poziom ochrony i zabezpieczen.
Obsluga jest i lubi pomagac, tlumaczyc- ma wiedze o wszystkim co jest w sklepie. Praktycznie wszystko mozna pomacac, przymierzyc, pobawic sie tym. Zwroty lub wymiany sa mozliwe wrecz bez rachunku bo np. kazdy sprzedany elektroniczny sprzet jest do odszukania w systemie. Nie ma sytuacji gdzie sprzedawca odzywa sie ze "ja nie wiem przeciez co pan z tym robil". Zepsute to zpsute. Sparzony klient pojdzie zawsze gdzie indziej- chocby drozej tam bylo.

Nie chce dawac monologu ani wyzszych racji. To chcialbym widziec w sklepach w Polsce i wiem ze taki poziom uslug rozszedl by sie poczta pantoflowa po calym miescie i okolicach. I ze wczesniej czy pozniej kompetycja na rynku doprowadzi do takiego wlasnie poziomu uslug.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org