poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Mecze reprezentcji - wytypujmy skład!

Zbliżają się mecze w eliminacjach do mistrzostw świata w Niemczech. Pierwszy mecz gramy z Irlandią Północną na wyjeździe a drugi z Anglią w Chorzowie. Zabawmy się w selekcjonera i wytypujmy swoje składy na te mecze, a w szczególności na tak oczekiwany z Anglią.
Ja jeszcze kilka dni temu optowałem za wystawieniem następującej jedenastki: Dudek – Baszczyński, Bąk, Bosacki, Rząsa – Krzynówek, Szymkowiak, Radomski, Smolarek – Frankowski, Żurawski. Jednak z tego składu wypadli Szymkowiak i Krzynówek z powodu kontuzji oraz Frankowski gdyż nie powołał go Paweł Janas. Na ich miejsce bym wstawił Milę, Kosowskiego i Włodarczyka.
A wy jakie macie pomysły?

...a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mecze reprezentcji - wytypujmy skład!

Według mnie obecność w reprezentacji narodowej takich nazwisk jak:Radomski,Rząsa czy Lewandowski lub Żewłakow(zarówno jeden jak i drugi) , a przede wszystkim Janas to nieporozumienie.To ludzie,którzy tak na dobrą sprawę nic nie wnoszą do gry naszej drużyny poza swoją obecnością na boisku(i ławce trenerskiej).Więc pokolei.O Radomskim mówi się że świetnie dezorganizuje i rozbija ataki drużyny przeciwnej, a ja gotów jestem stwierdzić że dokładnie to samo robi w stosunku do naszego teamu.Z dziesięciu podań piłki od niego wychodzących średnio dziewięć to zagrania do tyłu(wystarczyło bacznie oglądać mecz).Taki styl gry napewno nie dodaje naszym skrzydeł.Z kolei Lewandowski może i w swoim klubie gra dobrze(nawet nie wiem bo się gościem w ogóle nie interesuje),ale w meczach kadry zachowuje się momentami dosłownie jak amator ,a oprócz tego w głupi sposób potrafi zarobić żółtą kartkę.On jest pomocnikiem, a ja jakoś jeszcze żadnego "rajdu" ani ofensywnego wejścia w pole karne,zakończonego zagraniem piłki w kierunku czychającego na 10-tym czy 6-tym metrze napastnika w jego wykonaniu nie widziałem(chyba że w nasze pole karne :)hehe).Dobrze podaje jedynie w poprzek boiska do kolegów z pomocy.Hmmm.Rząsa.Wystarczyło obejrzeć ostatnie spotkanie Herenveen w Eredivisee(piszę to po trzeciej kolejce spotkań) i po dyskusji.Co do Żewłakowa to już brak mi słów,a swoją drogą przypomniała mi się jedna rzecz(pisali o tym nawet swego czasu w "Fakcie"),koleś chce grać w kadrze narodowej a potrafi zdrętwieć na boisku i paść na ziemie jak wystraszony szczekaniem psa koziołek(hehe).Lepiej niech się porządnie przebada i skoncentruje na grze w klubie , póki go tam(o dziwo!)jeszcze chcą.Jedyne co mu na boisku dobrze wychodzi to stanie w miejscu(może zbyt dosłownie wziął słowa trenera "mur" obronny :))...to po pierwsze.Po drugie...Janas.No właśnie.Nieudolny trener zakochany po uszy w nieudolnym napastniku(po co on w ogóle ponownie powoływał Rasiaka po pewnym żenującym występie?...a Saganowski fotel w domu grzeje!).Widziałem w życiu różne wywiady telewizyjne z różnymi trenerami,czy to polskimi czy zagranicznymi,ale nigdy żaden z nich nie miał w głosie takiego niezdecydowania i braku pewności siebie jak Mr.Janas.On nigdy nic nie wie do końca.Trudno mu cokolwiek oceniać itd,itp....Kto go w ogóle na tę funkcję wynalazł i gdzie?!W tym samym czasie gdy wybierano Janasa na selekcjonera kadry narodowej na "bezrobociu" siedział Wdowczyk, który moim zdaniem lepiej by się na tym "stołku" sprawdził.Gość zdobył w sezonie 2000/2001 mistrzostwo kraju z Polonią Warszawa(czego nikt na początku sezonu w ogóle nie brał pod uwagę,by nie zostać wyśmianym).Jakiś czas pózniej wyciągnął z"rynsztoka" łódzki Widzew,by potem odejść z naszej przesiąkniętej korupcją i opanowanej przez "kolesi Listkiewicza i śp.Dziurowicza Ekstraklasy.Wtedy był czas ,że można go było na funkcji trenera reprezentacjii obsadzić.Ktoś wolał Janasa.No cóż.Tylko jako ciekawostkę mogę tu jeszcze dodać ,iż trener Wdowczyk objął wkrótce po tych wydarzeniach czwartoligową,kompletnie rozpiżoną(tak tak,jest takie słowo:)) Koronę Kolporter Kielce.Obiecał tym chłopakom i przede wszystkim działaczom ,że zaprowadzi ich do pierwszej ligii.Obecnie Jego zespól jest beniaminkiem i liderem 2 ligi piłki nożnej.Zgadnijcie jaki zespół będzie jednym z beniaminków polskiej Ekstraklasy w przyszłym sezonie...:)?.Zgadnijcie który z obydwu wymienionych trenerów byłby lepszym(twardszym,bardziej stanowczym,bardziej zdecydowanym) selekcjonerem naszej kadry narodowej?.Zgadnijcie który z nich grał kiedyś na Wyspach Brytyjskich?(na wyspiarzy jesteśmy skazani przez los...albo i nie, w każdych eliminacjach do czegokolwiek).Zgadnijcie który z nich jest bliższy dzisiejszemu,dynamicznemu i nastawionemu na ofensywę obrazowi gry w piłkę nożną?(wyższość młodych trenerów preferujących nowoczesną,dynamiczną piłkę ,nad "starą szkołą" udowodnili w ostatniej edycjii Ligi Mistrzów trenerzy FC Porto-Jose Mourinho i AS Monaco-Didier Deschamps).Zgadnijcie który z nich wyselekcjonowałby do drużyny walecznych, twardszych i bardziej ambitnych, a tym samym bardziej wartościowych piłkarzy, wpajając im jednocześnie wolę walki i zwyciężania z kimkolwiek by nie grali,popierając to własnymi osiągnięciami z nie tak bardzo odległej przeszłości?Zgadnijcie który z nich tchnąłby w naszych "Orłów" swoimi wypowiedziami wiarę w siebie i własne umiejętności?Zgadnijcie w końcu,reasumując wszystko to co napisałem powyżej, jakimi wynikami zakończą się dla nas te eliminacje?(po tym co nasi pokazali w meczu z Danią może lepiej oddajmy te spotkania walkowerem,zaoszczędzimy sobie wstydu)....muszę jednakże powiedzieć,iż mimo że napisałem to co napisałem,to sercem zawsze jestem za naszą drużyną,tak więc Bóg mi świadkiem, obym się mylił cholernie, w kontekście nadchodzących spotkań. ...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Mecze reprezentcji - wytypujmy skład!

Już nie raz sobie obiecałem, że więcej nie obejrzę żadnego meczu reprezentacji Polski - bo nie chciałem tracić zdrowia przez oglądanie ich marnych wyczynów - ale jednak to jest reprezentacja mojego kraju w piłce nożnej i muszę ich dopingować, choć czasami jest mi wstyd za nich i za ich poczynania. Co do składu? Hmmm Mam dziwne wrażenie że w składzie naszej reprezenstacji grają nazwiska a nie zawodnicy. Nie mówię że Ci, którzy są powoływani są źli, ale chyba najlepsze okresy swojej kariery mają już za sobą, a przecież jest wielu młodych i ambitbych zawodników którzy grali by sercem, a nie portfelem.......



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org