niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Akwarystyka

Czy ktoś zajmuje się akwarystyką słodkowodną? Ja narazie amatorsko, mam mały baniaczek, ciągle go ulepszam, ale podobają mi się pomysły w stylu Malawi co z kolei kompletnie wymaga zmiany obsady i dekoracji w moim aqwa. Zapraszam do pogawędki na w/w tematy:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Tropheusy to rybki, ktore nie pozwola na nude w akwarium, pod warunkiem ze nie bedzie przewagi samcow. Sa to rybki z rodziny pielegnicowatych, wiele gatunkow pieknie ubarwione... wymagaja niestety zbiornika nieco wiekszego niz baniak.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Narazie mam sześćdziesiątkę z kilkoma neonkami, mieczykami, molinezjami i rybkami czyszczącymi ( kirysek, glonojadek). Póki co zupełnie inne niż akwarium dla pielęgnic;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Aha, no i wszędzie podają, że minimalny zbiornik dla tych rybek to 112l No cóż narazie mogę pomarzyć i ulepszać to co mam:)
Megan rozumiem, że hodujesz Tropheusy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Miewałem wcześniej akwarium, ale teraz też planuje założyć - koniecznie malawi, pojemność 250 l. Narazie jestem na etapie zbierania wystroju, bo chciałbym to zrobić naprawdę porządnie.
Może udzielicie mi kilku wskazówek, tj. ile sztuk pyszczaków można w takim zbiorniku maksymalnie hodować? Ile wyniesie mnie osprzęt do akwarium tj. filtr zewnętrzny, grzałka, oświetlenie itp. No i co lepsze, piach, czy ciemny żwir? Obecnie mam trochę, przywiezionych z ciepłego morza, wydrążonych wapieni i pumeksów, ale chciałbym dorzucić granit, więc pewnie nie ominie mnie zakład kamieniarski:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Brzeczyszczykiewicz..tak..tropheus to nie malawi lecz tanganika, malawi jest bardziej kolorowe, rybki ladniej ubarwione i troszke prostsze w hodowli... Ja zaczynalam od gupikow w 50l zbiorniku, tropheus to ryba docelowa, ale zanim one zagoscily po drodze wiele gatunkow plywalo w szklanym pudeleczku..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Ja poleciłbym Pyszczaki bardzo pięknie akwa wygląda. Jeśli mówisz ze masz 60l to wsadz Ramirezki piękne kolorowe rybki ale wymagające co do parametrów wody. A i jak bedsziesz kupował to tylko w Wawie bo są poprostu lepiuej ubarwione. Chyba ze bedziesz je karmil kasza manna z karotenem.

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Wiecie, to bardzo wciągające jest. Akwarium da się polubić od pierwszej podmiany wody hehehe. Nie jest tak żle jakby się mogło wydawać. Narazie zostawię to co mam. Nie będę dodawać gatunków. Zmienię natomiast wystrój ,dodam trochę zieleni, mchów które jakoś dało się załatwić ( bardzo mi się podobają, a w Łomży dostać nie można) no i zobaczę jak to wszystko się zadomowi. Za kilka miesięcy wyniki mojej pracy będą bardziej widoczne;)

Megan - no cóż, nie jestem jeszcze na tip top z biotopami:))

Ahmed - Co do Malawi to jest świetna stronka, często tam zaglądam i podpatruję galerię zbiorników. Niektóre są przepiękne. oto adresik: http://malawi.com.pl/
A co do rzeczy do akwarium to raczej polecam zaopatrywać się na allegro. Podpytać można w sklepie zoologicznym co najwyżej. Ceny różnią się znacznie. To tylko Łomża;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

brzeczyszczykiewicz meszek dostaniesz na niemcewicza w sklepie kiedys dowozili na zamowienia , kryptokoryna rozrosnie sie ladnie jak nie beda podgryzac rybki,
W Twoim akwarium pieknie prezentowalyby sie same neonki w wiekszej ilosci cuuudo...






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Jeśli padną mi te które mam ( tfu tfu) to cofnę się do rybek najprostszych czyli neonków:) Jak narazie hodowla kwitnie. Mało tego, podejrzewam ciążę u molinezji haha;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Rybki ktore posiadasz nie naleza do delikatnych, nie ma obaw chyba co do padniec, choc nie pamietam jak sie chowa molinezja...Neonki sa piekne w gromadzie, bardzo mi sie sie podobaja takie akwaria, ale warunek duuuzo zieleni...






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

ps, jak mam posadzić mech z pojedyńczych gałazek? Wystarczy przywiązać do korzenia?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Zależy jaki mech. Ale w gruncie rzeczy można sadziś jak się chce, ewentualnie nie będzie obrastał korzenia, a powstaną "kłębki" mchu. Jeśli to np. java moss, to i tak niedługo będzie wszędzie.

Eh, szkoda że w Łomży nie ma dobrego sklepu akwarystycznego...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Akurat Java nie mam:) Mam 3 rodzaje: Peacock Moss, Taiwan Moss, Phoenix Moss



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Z ryb polecam Barwniaki czerwonobrzuche. Naprawdę jest się na co patrzeć. Ich zaloty są naprawdę warte obejrzenia jak również późniejsze wychowywanie i osłanianie potomstwa. Ale podczas wychowywania potomstwa mogą być agresywne (chociaż mi się to nigdy nie zdarzyło).

Na dzień dzisiejszy mam papuzie.

Co do innych "ciekawych" ryb - posiadałam ducha oraz trąbonosa.

Co do sklepów zoologicznych - największy wybór ciekawych gatunków jest w Kolnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Mam do Was pytanie: skąd w Łomży wziąć dobrej jakości piach do akwarium oraz czy znacie jakiś zakład kamieniarski gdzie można kupić jakieś ścinki marmuru, granitu? Marzy mi się zrobienie tła z tego typu kamieni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Piach z Niemcewicza chyba najlepszy sklep w Łomży. A ścinki marmuru to musisz po znajomch bo tak to ciezko dostac mi sie akurat udalo:D Na piasku i ścinka marmuru świetnie prezentują pyszczaki:D

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Gruby, właśnie chodzi mi o to, aby uniknąć kupowania piachu w sklepie zoologicznym. Wiesz, na zbornik 250l trochę go potrzeba, więc nie uśmiecha mi się nabywać go w sklepie.
P.S. Jakie pyszczaki hodujesz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Pyszczaków już nie hoduje. Skoro takie duze akwa to mysle ze piasek budowlany i jeszcze go przez drobne sitko. Mój znajomy tak robił.

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

SPOTKANIE AKWARYSTÓW


Muzeum Przyrody w Drozdowie organizuje spotkanie akwarystów w sobotę 27 września o godz. 11.00 w siedzibie Muzeum. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, amatorów i hobbystów akwarystyki. Planowana jest prelekcja o pielęgniczkach z Ameryki Południowej wygłoszona przez Łukasza Kuleszę. Będzie to spotkanie organizacyjne, podczas którego być może pojawią się pomysły na kolejne tego typu spotkania, uczestnicy podzielę się doświadczeniami – przyjemnościami i trudnościami w hodowli rybek akwariowych.

Zapraszamy serdecznie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Chętnie bym wpadł ale wole wyjazd do Olsztyna.:D

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Akwarystyka

Ja z deka w tym siedziałem ostatnio jakoś to zaniedbałem...

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org