poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
prace sezonowe...

Koniec wakacji często zbiega się z końcem prac sezonowych. Dlatego mam pytanie czy nie uważacie, że prace sezonowe to wykorzystywanie ludzi? Płacenie 2 czy 3 zł za godzinę pracy przy zbieraniu truskawek, przebieraniu kurek (czy jak to się oficjamnie się nazywa "runa leśnego") czy czegoś tam innego nie jest wykorzystywaniem? Bo myślę, że za taki pracodawca płacąc 3 zł pracownikowi zarabia na nim ze 2 lub 3 razy tyle...? OK są ciężkie czasy i każda praca dobra, ale robienie z młodzieży (i nie tylko) "Białych Murzynów" (nie obrażając nikogo) to chyba lekka przesada...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: prace sezonowe...

VipeR absolutnie się z Tobą zgadzam. Z pewnością praca za taką stawkę jest poniżająca, jednak poziom bezrobocia w Polsce zmusza wręcz ludzi do takiej pracy... Z czegoś trzeba utrzymać siebie samego i rodzinę.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: prace sezonowe...

Viper - też się z Tobą zgadzam - po starej znajomości ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: prace sezonowe...

macie rację ale każdy kij ma 2 końce. kiedyś nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy wręcz sami zawozili do pracy to nikt nie chciał a teraz rodacy ponoszą koszty żeby tam jechać. i tym żartobliwym akcentem ......

Ave


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org