piątek, 10 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Małolaty kupują browar!

Ludzie, idę sobie ulicą, a tu drogę zastępuje mi trzech małolatów (jakieś 12 lat, totalna podstawówka) i pytają czy nie kupłbym im piwa w sklepie na Księcia Janusza, bo im nie chcą sprzedać. Powiedziałem, zeby się odwalili. Potem spotkałem ich na skejcie i pili to piwo! Gdzie je kupili? No w tym wieku to ja piwa jeszcze nie piłem. Co wy na to, żeby wskazać sklepy w których małolaty kupują piwo. Takie totalne małolaty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

w tych czasach liczy sie tylko kasa każdemu piwo sprzedadzą
żadna akcja nic nie pomaga.!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

No to przynajmniej napiszmy, gdzie sprzedają to piwo!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Zdzichu!
Nie do końca jest tak jak to opisujesz,wystarczy że poproszą jakiegoś typa z czerwonym nosem dadzą mu jedno piwko i kupi im ile potrzeba.Nie bądż ,,ormowcem,,:)

tolek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Tak Zdzicho masz rację trzeba stworzyć listę sklepów gdzie sprzedają nieletnim piwo ( tzn. browar ) i opublikować ją na forum . Z miłą chęcią dowiedział bym się gdzie mozna zakupic " browar " bez dowodu. pavo182 ( lat 16 )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Najlatwiej kupic w sklepie na ulicy al. legionow, na rogu, niektorzy nazywaja to ZBR. Nie daleko alkoholow swiata. Wystarczy ze nikt nie patrzy :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

1."blaszak" przy CTO
2."farmer" też przy CTO (tylko czasami)
3. Mały sklepik przy parku (nazwy nieznam)

Opieram się na opiniach 1 własnej a reszta znajomi. Dragonfly.15 lat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Zdzichu na jakim Ty swiecie zyjesz? Malolaty kupuja browar? Malolaty wala TWARDE DRAGI jak kaszke na sniadanie! Niestety ale takie czasy...

Jeśli myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy i wiesz już wszystko - pomyśl raz jeszcze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

To prawda pujdo do jakiegoś gościa postawio mu jedne piwo i pujdzie kupić widziałem kilka takich przypałów .nic tu nie pomorze Polska i jej młodzeż schodzi na psy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

pójdą
postawią
pójdzie
pomoże

oj tak co prawda to prawda:

"nic tu nie pomorze Polska i jej młodzeż schodzi na psy."



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Gdy nie miałam jeszcze dowodu osobistego poszłam do monopolowego by kupić trunki "z wyższej półki", winka, szampana i piwko, nikt nie pytał mnie wtedy o wiek, bo zostawiłam w kasie sklepowej znaczącą sumkę. Jednak, gdy pojawiłam się w tym samym sklepie kilka tygodni puźniej by kupić jednego, marnego browara odrazu byłam zapytana o dowód...
to chyba już coś znaczy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

no i sie bejbe nie shizuj- ja bym byla mala i gupia to bym sie zabila zeby odfazny starszy ktos kupil mi pifo...a tera jakby mnie ktos zaczepil i poprosil o przysluge to tesz bym pomogla-bo po co udafac kim sie nie jest! nie bonc taki swiety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Małolaty nie wielbłądy,,, pić muszą<<

najważniejszy jest higieniczny, bezalkoholowy tryb życia !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Ja mam 20 lat i wyglądam na tyle a ostatnio w sklepie na rycerskiej tym koło okruszka nie chcieli mi browara sprzedac
musiałem młodszego kumpla z dowodem prosic by mi kupił;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

No dobra, poniosło mnie. Ale czy ja wygląam na takiego, któremu taki srel stawia piwo, zeby mu kupić piwo? Pytałem o to moją kobietę. Odpowiedziała, że nie wyglądam na takiego. Ale od tej propozycji smarkaczy, zaczynam wątpić w słowa kobiety i w to co widzę codziennie w lustrze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

No to macie listę sklepów, gdzie bez problemu nieletni mogą kupić alkohol i papierosy:

1. Alkohole Świata na ul. Piłsudskiego
2. Sklep spożywczo-przemysłowy "Zodiak" na ul. Piłsudskiego (kilka lokali dalej, za alkoholami świata)
3. Sklep spożywczy w bloku nr 2A na ul. Konstytucji 3 Maja
4. Delikatesy przy ul. Mickiewicza (takie po schodkach), na lewo od Leader Price'a.
5. Sklep monopolowy "Lord" przy ul. Mazowieckiej 6
6. Stacja benzynowa Statoil przy Al. Legionów
7. Sklep spożywczo przemysłowy "Natalka" przy ul. Śniadeckiego
8. Sklep przemysłowo-monopolowy "Rafi" przy ul. Śniadeckiego (kilka lokali obok wymienionej wyżej "Natalki"
9. Sklep spożywczy przy ul. Browarnej (taki po schodkach)
10. Sklep spożywczo-przemysłowy na ul. Świerkowej (z boku domu, po schodkach w dół)
11. Sklep spożywczo-monopolowy przy ul. Staffa (w tym samym budynku co sklep białostocki, tylko z drugiej strony)
12. PSS Społem (blaszak) przy Al. Legionów
13. Grand Market przy ul. Reymonta 3
14. Sklep monopolowy przy ul. Długiej (tuż obok ronda)
15. Sklep firmowy Browaru Łomża na Starym Rynku
16. "Ogródek" Browaru Łomża, na starym Rynku

Jeśli chodzi o kioski i zakup papierosów to raczej w żadnym nie ma większego problemu, są wręcz same udogodnienia! W kiosku na ul. Reymonta (przy Grand Markecie) Pan jest tak miły, że sprzedaje gówniarzom papierosy na sztuki :-) Podobnie jak Pani ze sklepu nr 3 (tego na Konstytucji).

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Przecież to się dzieje także pod okiem policji.
Pod "Bonarem" kupa małolatów na koncercie pije browar, a 50 metrów niżej na Wojska Polskiego ........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

w wielu sklepach z alkoholem pytajo sie o dowod ale tylko wtedy gdy so klijenci ,gdy ich niema sprzedajo bez zadnego "ale".podomiez to przestepstwo ale kto sie teraz tym martwi.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Po co komu ta lista?
Myślę, że problem polega na tym, co zrobić, żeby nie można było kupić, a nie gdzie należy kupować.
A może ktoś ma pomysł???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Ja mam pomysł, i to bardzo dobry. Niech policjanci ubrani po cywilnemu wezmą kilku chłopaków w wieku 15-16 lat, którzy będą chodzić po sklepach i próbować kupować piwo. Sklep, w którym sprzeda się tym chłopcom alkohol dostaje karę 5000 zł (chyba tyle przewiduje przepis) i po kłopocie. Wystarczy tak "załatwić" kilkanaście sklepów w mieście, a już nikt nie odważy się sprzedawać alkoholu nieletnim, nie mówiąc już o sporym wpływie do budżetu.

Co Wy na to?

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Ja moge podrzucic kolege co napewno kupi bo kupowal ostatnio przy mnie dla ojca.. i nikt go nie zapytal czy ma dowod czy nie czy dla niego czy nie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

czy wy myslicie co wy mowicie? czy wy kiedyscie byliscie mlodzieza ? tez nie piles ? wez jestes jakims chorym gosciem az mi sie ciebie nie cche sluchac pewnie jestes schizofremikiem i siedzisz caly dzien i szukasz problemow....co cie to obchodzi ze inne dzieci pija martw sie o swoje. a te podsylanie to stary pomysl z policji wiec tu nie kozacz ze jestes filozofem idioci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

6310i -masz racje a ty MrS to sobie tą listę sklepów powies w duzym pokoju nad telewizorem zeby wiedziec gdzie kupic alkohol bo wydaje mi sie ze masz jakies kompleksy kupowania trunków w sklepie monopolowym
Moim zdaniem problem powinien byc rozwiązany w inny sposób po prostu powinni obniżyc wiek od którego mozna kupowac alkohol w Niemczech można od 16 lat powinni zrobic w naszym kraju to samo ale w POlsce to raczej niemożliwe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

6310i i divaio sami jesteście idioci. Jedyne czego nam brakuje na ulicach to pijane w trupa dzieciaki... Nie ma co porównywać Polski do Niemiec bo tam obowiązuje bardzo duża kultura picia...

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

NO I SPOKO!!!KAZDY MA CZASEM OCHOTE NA ALKOCHOL!!!NIECH TE SKLEPY DALEJ SPRZEDAJO ALKOHOL MAŁOLATOM!ICH WYBÓR!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

kim ty jestes ze tak do mnie mowisz czlowieku zdajesz sobie z tego sprawe? ty Divaio on ma slaby lep dlatego wpadl w kompleksy ze mlodziez wczesniej zaczela od niego i lepiej sie trzyma hhaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

6310i pieprzony analfabeto będę mówił do Ciebie, jak mi się będzie podobać. Porozmawiamy, jak nauczysz się języka polskiego. W tym przypadku nie masz racji, więc przestań sie wykłócać.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Alkochol to zdrowie,śmiech po połowie.fajna lista tych sklepów nie potrzeba mi ja juz odawna wiem gdzie mam co kupić.A i pozdrawiam miłego pana w kiosku na ul.Reymonta co sprzedaje papierosy na sztuki nie musze kupywac całej ramy.heh...

<...>Albo damy radę , Albo jak tynk odpadamy<...>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Skutki sprzedaży piwa i papierosów małolatom widać bardzo dokładnie chociażby na tym forum, w poziomie dyskusji. Chwała tym którzy potrafią jeszcze to zło dostrzec i podejmują próbę walki z tym. Nie można mówić takie czasy. Doba ma nadal 24 godz. i słońce wschodzi na wschodzie a nie na zachodzie. Wszystko jest w niezmienionym porządku, tylko społeczeństwo upada. Wydaje się że to nic wielkiego jak młokos wypije piwo i zapali ,,fajkę" - to początek. Dalej jest ,,bełt' i narkotyk niby miękki, a za moment płacz że padła nauka, policja poszukuje, rabunek, napad, gwałt, morderstwo -,, O JEJ A TO TAKI DOBRY DZIECIAK Z TAKIEJ DOBREJ RODZINY".
Dobry to on był dopuki ktoś ,,życzliwy" nie sprzedał mu piwa czy papierosów na sztuki. Nie wtedy gasić las kiedy ogień w koronach drzew, ale patrzeć czy ktoś niedopałka bezmyślnie nie rzucił.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Każdy alkoholik zaczyna od jednego piwa, a palacz od jednego papierosa. Ustawa zakazuje sprzedaży tych artykułów osobom nieletnim, bo bardzo szybko się one uzależniają. Szkoda, że kilku idiotów tego nie rozumie.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Zgadzam się z MrS uważam ze alkoholu małolatom nie powinno się sprzedawać może patrząc z ich strony chcą oni się zabawić i wypić ale bez przesady jak parze na te dzieciaki najebane łażące po chodnikach to se myślę jakich oni musza mieć rodziców. Miałem przez wiele lat sąsiada alkoholika iii widziałem rożne rzeczy które on wyprawiał nie raz klatka była zarzygana szyby powybijane oszczane i osrane ale co można było zrobić. Alkohol tak poniżył człowieka ze nie raz widziałem go z butelka octu jak już nie było stać na piwko. Już go teraz nie ma zapił się na śmierć wątroba nie wytrzymała. Jak nie będziemy zawracać uwagi na małolatów kupujących alkohol to niedługo polowa Polski to będą same alkoholiki. Nie raz jak przechodzę przez strzelnice a często to robię bo tu mieszkam widzę jak chłopaczki po 10 lat ciągają fajka zapijać piwkiem czy to jest normalne ? przecież młody człowiek bardzo szybko się uzależnia. Nie czepiajcie się do MrS on ma racje z ta lista trzeba by było jeszcze zrobić parę nalotów na te sklepy i zniknęli by z lomyznskich ulic dzieciaki z piwem.

***************************
Teraz po uszy w tym wszystkim tkwisz
Jak nie wiesz to lepiej śpisz
Zamknij mordę, albo w język się gryź
To potem milczenie okaże się złotem
Mój cały skład ma dwa ważne loga
Pierwsze szanuj przyjaciół, drugie deptaj wroga

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Zibi1 zdecydowanie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia, uważam że powinno się przeciwdziałać kupowaniu przez małolatów alkoholu i fajek, gdyż zbyt szybko się uzależniają, a skutki tego są widocznie w przyszłości...

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Zapomniałem dodać, że najlepsze szopki odchodzą w sztandarowym lokalu Browaru Łomża - Klubie "Atom". Ostatnio spotkałem tam młodszego brata mojego kolegi, 13-letniego gówniarza, który latał jak samolot. Potem widziałem, jak bez żadnych problemów sprzedawali mu następne piwo. Pijanych małolatów w jego wieku jest tam pełno, w każdy piątek i sobotę...

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

I jak zwykle cytat z piosenki, tym razem Aro - Ken i Barbi.

"Chłopcy wysmarowani samoopalaczem, banelowa subkultura pod pieprzonym krawatem, nastoletnie kur** tapetowane, wycackane, wracające na czworaka z dyskoteki nad ranem..."

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Zamknąć te sklepy co sprzedają alkohol a właścicieli do wiezienia wsadzić ,
a to gady . A ci co piją to dobrze nie skończą szlag by trafił tą całą chołote .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

MrS daj jakies namiary na ta nute :D moze byc ciekawa :D

***************************
Teraz po uszy w tym wszystkim tkwisz
Jak nie wiesz to lepiej śpisz
Zamknij mordę, albo w język się gryź
To potem milczenie okaże się złotem
Mój cały skład ma dwa ważne loga
Pierwsze szanuj przyjaciół, drugie deptaj wroga

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

etam nic nie pomorze !!!!!

<...>Albo damy radę , Albo jak tynk odpadamy<...>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Walczmy z tym komu naprawdę choć trochę zależy i kto chce dobr5ej przyszłości dla naszej OJCZYZNY !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Wczoraj miło się zdziwiłem widząc pana w niebieskim mundurze z pijanym szkrabem pod ręką spisującym w sklepie przy Alkoholach Świata panią sprzedawczynie... Czasem się zdarza... No i się nauczą: kara wynosi od 5 do 50 tys pln oraz odebranie koncesji... Na zdrowie kasztaniątka!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Brawo! Szkoda tylko, bo dla Pana Wałkuskiego to pewnie żadne pieniądze ;-)

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

No jak nie.A wczoraj była inspekcja w kiosku na ul.Reymonta i siedział cały dzień policjant i nie wykryli heh gratulacje

<...>Albo damy radę , Albo jak tynk odpadamy<...>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

...to ja się nie dziwię - jak tam siedział... :D

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

MrS ma racje w 100% i ci ktorzy sie z nim nie zgadzaja sa, jak sam powiedzial, idiotami. NIestety sam Lomzy nie zmienie, ale mozemy zmienic ja razem. Jesli juz dyskutujemy na ten temat trzeba z nim cos zrobic. Proponuje isc na policje i porozmawiac z ludzmi o tych sklepach. Niczego nie zalatwimi jesli bedziemy sie wydzierac na forum i nic z tym nie zrobimy. Szkoda ze w Polsce nie ma prawa ktore zabiera licencje na alkohol po trzech bledach w sklepe. Blad= sprzedarz alkoholu / papierosow osobom ponizej 18 roku zycia. Isc na policje to nie jest wstyd, przeciez oni sa od tego zeby nam pomagac. Wiec musza wykonywac swoja role. Jesli nie bada to mozna zrobic takzwany "strajk". Chociaz ten pomysl znajdzie sprzeciw u "wiekszosci"(czytaj 99.9%) z was.

Jakies inne propozycje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

hehehe :D no to macie problem :P tylko ze dzis nawet po okazaniu dowodu w sklepie "zodiak" tkzw ZBR nie sprzedano mi papierosów :D faaaajnie :) hehe ale co tam na petre (Petrochemia) mozna chodzic non stop :] pozdro all ziomy z konstytucji =)

&reg;

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Sposób na nawalonych małolatów byłby. I nie trzeba szukać ani sklepów, ani sinych nosów, którzy za złotówkę sparzedaliby własne matki. Powinni się za to wziąśc gliniarze i strażnicy miejscy. Nawalony małolat w miejscu publicznym - schwytać, doprowadzić do chaty i ogołocić tatusia lub mamusię na konkretną kwotę. Bo przecież to starzy odpowiedzialni są za swoje dzieci do czasu osiągnięcia przez nie pełnoletności. Niech się do cholery zaczną nimi wreszcie interesować, zamiast pozwalać im szlajać się po nocach nie wiadomo gdzie. Czy widzieliście po 22-giej dorosłych na ulicach Łomży? Owszem, zdarzą się jak rodzynki w cieście. O tej porze życie towarzyskie w miejscach publicznych należy jednak do gówniażerii. Która opanowuje ulice, knajpy i stacje benzynowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Małolaty kupują browar!

Gang ,,Olsena'' hehe ?? ja tam latam po piwo ale w nocy nie latam jak szalony !!!! nie pale ale pije i to nawet z starym.bo piwo nie szkodzi !!
ale takich co wieczoram latajo albo w dzień z butelko piwa albo z szlugiem to powini łapać i do starych prowadzic !!!!
CHWAŁA WAM DZIELNI POLICJAŃCi nawet guwniarzy nie morze złapać bo szybciej biegajo niż wy nawet jedzo samochodami po mieście tacy 16 17 latki bez prawka !!!!!!!!!

PEJA I NIE ZMIENIA SIE NIC.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org