poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Klub uzytkownikow CB

Czy istnieje jeszcze w Lomzy jakis klub uzytkownikow CB. Z tego co pamietam to kiedys istnial Lima Oscar ( o ile sie nie myle). Od 1 sierpnia zostal zniesiony obowiazek rejestracji CB (Podstawa prawna : Dz.U. Nr 169 poz.1774 wydany 26 lipca 2004), wiec grono uzytkownikow powinno wzrosnac. Warto wiec pomyslec o jakims oficjalnym, czy mniej oficjalnym :) klubie. Co wy na to??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Kiedys było cos takiego jak Lma Oscar ale to juz dawno i nieprawda, lecz pozdrawiam dawnych klubowiczów...............LO 842 "HUNTER"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Sura Mobil Lomza jest za:) Pozdrawiam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Jesli znalazloby sie wiecej chetnych osob, to mozna sie gdzies spotkac i porozmawiac. W sumie co nam zalezy. Jesli nic z tego nie wypali, to co najmniej sie pozna kilka osob, ktore na co dzien uzywaja radia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Przecież możecie pogadać przez CB :) . Nawet nie musicie z samochodu wychodzić. Wystarczy że ustalicie godzinę :)

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

to fakt, ale nadal nie wiesz kto co i jak. Zupelnie jak na forum :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Koledzy możecie napisać o tym przepisie, który zezwala na używanie CB legalnie bez żadnej rejestracji. BAJO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

poszukaj sobie w necie pelnej tresci ustawy: Dz.U. Nr 169 poz.1774 wydany 26 lipca 2004 -tam masz wszystko opisane dokladnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

W wielkim skrocie: nie wymaga sie rejestracji sprzetu radiowego typu Public Radio dzialajacego wylacznei w zakresie czestotliwosci 26,96-27,41 MHz spelniajacych wymagania normy PN-ETS 300 135 pracujacych z modulacja FM i AM z moca Wyjsciowa do 4W i moca wyjsciowa 12 W(PEP) dla SSB.

Czyli obowiazuje ten przepis rowniez CB. Z tego co wiem to norme ta spelniaja wszystkie Alany Plus, 48 Plus napewno. Zrodlem, z ktorego dostalem informacje o ustawie jest Alan Polska.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

No i po temacie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

A ja mam Alana 18, antena magnum wszystko slysze, ale mnie nie slychac. :P
(mikrofon dziala, sprawdzony na funkcji 'tuby').

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

President Jimmy + Magnum na magnesie. Sura mobil Łomża. Szerokości i bajo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Chętnie kupiłbym takie radio, w rozsądnej cenie, jednak kompletnie się na tym nie znam :-) Może ktoś z Was ma taki sprzęt do sprzedania?

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

ciekawe jak na prawde jest z tym przepisem bo też bym wrócił do radia CB

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

tak jak jest napisane. Narazie nie bylo sygnalow ze cos nie tak jest z tym przepisem, albo ze ktos mial jakies nieprzyjemnosci.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Przepis taki, że radia "nie kręcone" (bez dopałek) na paśmie CB działają bez żadnych rejestracji itp.

Kupujesz i używasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

jasne a potem będę miał sprawe za piractwo jak to miało miejsce kilka lat temu w Orzyszu, skonfiskowali mi radio i sąd przyznał 300 zł grzywny za piractwo, kurde a jak pomoc nie raz wezwałem w czasie wypadku bo w tamtych latach nie było komórek to nikt ni brał tego pod uwage tylko jako pirata mnie uznali!!!!!!!



CB: Lopez MOBIL Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

To sprawdz w paragrafach jak mi nie wierzysz ;)

W ktorych... nie zapisalem. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Najlepsze radyjko to President HR 2510 mmmmmmmmm piekne czasy
QSL-ek z calej Europy a nawet i dalej czasami


Alpha Bravo Foxtrot 54 klub polonijny z Niemiec


juz chyba nie istnieje :(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Klub uzytkownikow CB

Przepis mowi jasno moc wyjsciowa max. 4W i oczywiscie dzialanie w pasmie obywatelskim. A policja o ile sie nie myle, to radia nie moze skonfiskowac, chyba ze jest kradzione. Niech mnie ktos poprawi jak sie myle.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org