sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szkoły ponadgimnazjalne

kończy się gimnazjum i mam pytanie:

Czy warto udać się do ekonomika do któregoś z technikum (najprawdopodbniej do technik ekonomista)

Chodzi o poziom nauczania, jaka atmosfera panuje w szkole oraz od ilu punktów przyjmuje??

Czy moze lepiej iść gdzieś indziej ??

Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

polecam budowlanke profil technikum hotelarskie szkoła fajna , poziom ok , z przyjeciem nie ma problemu :)

...Zaufanie to potega....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

Byle nie do I LO:P Jestem tam w gimnazjum (na szczescie ostatni rok) i ucieeekam stamtad;d

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

jedynie co moge tobie polecic to napewno nie idz do zadnego lo znam pare osob ktore pokonczylo licea i teraz pluja sobie w twarz bo tak naprawde nic nie maja tak sie mowi pojde do lo bo przeciez potem i tak wybieram sie na studia jednak czasem zycie nie uklada sie tak jakbysmy chcieli i zostajemy na lodzie idz najlepiej do jakiegos technikum zdobedziesz tytul i bedziesz zawsze mogl wybrac sie studia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

Zdecydowanie Mechaniak - w Łomży nie ma lepszej szkoły średniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

Nie zapominajmy ze o przyjeciu na studia decyduje mature, a do tej najlepiej przygotowuja lo (nie mowie o pseudoliceach np przy budowlance). Prawda ze trzeba mierzyc sily na zamiary, jezeli nie czujesz sie na silach by ciezko pracowac na dobry winik maturalny to oczywiscie lepiej idz do technikum. Wiec jesli masz plan isc na studia to tylko liceum. W technikum bedziesz zawalony sterta przedmiotow zawodowych i stracisz rok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

Agent22, pisze chyba wyraźnie że człowiek chce pojsc do Tech, nie LO...

gostek_num... Szkoła moze poziomem nauczania nie taka cięzka(np. z porównaniem z 2,3 LO...) ale też i nie łatwa(mechaniak, budowlanka)

Ale tak... warto się tu uczyć, w porównaniu z innymi szkołami Ekonom ma charakter:)))
W tamtym roku przyjowali,. jeżeli się nie mylę to od 79pkt.

Polecam szkołę



Może i nazwiecie to za reklamę....zresztą "mówta co chceta"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

a jakiż to specjalny charakter ma Ekonomik, daj `tyku` kilka przykładów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

A co sądzicie o 3 LO? Bo w następnym tygodniu składam papiery i dalej mam problem z wyborem ;(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

polecam 3LO. Niedawno skończyłem. Jeśli chcesz się naprawde duzo uczyc to składaj :P

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

przecież można składać do kilku szkol wiec chyba nie ma problemu - będzie więcej czasu na zastanowienie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

O budowlance tyle sie mówi że szkoła ma niski poziom , że słabo uczy , że wystarczy chodzić otóż nie! Jeśli chodzi o nauczanie jest tam bardzo wysoki poziom wymagan np z biologii języka polskiego czy języków obcych . Wkurzaja wypowiedzi TYPU ,,(nie mowie o pseudoliceach np przy budowlance)'' gówno wiesz a sie wypowiadasz. Przylepiacie czesto etykiete złej szkoły . Ja chodze tam 3 rok do technikum i naprawde poziom mnie zaskoczył na jezykach obcych wszystko jest tłumaczone jasno i klarownie nauczyciele oceniaja sprawiedliwie . Polski mam z najlepszą polonistką chyba w całej polsce prof. Lidia Ciborowska. Człowiek naprawde potrafiący tłumaczyc i opoiwadać oraz wymagać ale tak wymaga że tego poprostu chce sie uczyć. NIE MA SZKÓŁ prostych . SĄ TYLKO prostaki które myślą ze 1 LO czy MECHANIAK to szkoła marzeń , najlepsza na swiecie . W każdej szkole da sie wyjść na człowieka czy to bedzie WETA czy MECHANIAK czy BUDOWLANKA czy 1 2 3 LO a nawet ZDZ.

...Zaufanie to potega....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

Glut(cie) np. Spoko nauczyciele, z wiekszościa idzie sie dogadać można się razem pośmiać itd, mili ludzie, nie ma jakichś bójek itepe(albo ja nic nie widziałem xD)
Szkoła może i nie jest wielka... ale jak to się mówi "ma to coś" dzieki czemu chce się w niej uczyć;))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

no wŁaśniee... Kto poleCa 3?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

funky002 - otóż w każdej szkole osoba zdolna i chcąca sie uczyć znajdzie nauczyciela, który będzie dla niej dobry- wytłumaczy i będzie wymagał. O poziomie szkoły można sadzić obserwując tzw. migracje uczniów. jeżeli uczeń przenosi sie z jednej-bo nie daje rady, to znaczy ze ta, która wybrał jest słabsza - np. mniejsze wymagania. Ze słyszenia wiem, że w okolicach półrocza dużo osób zmienia szkoły na słabsze i idą właśnie do 3, budowlanki, wety czy mechaniaka, mając nadzieje, ze dadzą sobie radę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

Ja to chcę złożyć tak 3 LO, 2 LO(ale i tak mnie nie przyjmą), LO w Mechaniaku lub 6 LO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

idąc do LO jest pewne ryzyko, jak mnie zdasz matury, pozostaje Ci jakieś denne studium lub łopata, bo bez matury nie ma szans na dobre studia, a i po LO nie ma się zawodu

Technikum trochę ubezbiecza, nie zdasz matury - masz chociaż zawód ( choć zdanie egzaminu zawodowego ma wysoki próg)

Dlatego wybieram Technikum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

wszyscy tak zachwalaja te technika i to ze mozna uzyskac tam jakis fach typu spawacz.. nie wiem czy w lomzy jest taki profil, to tylko przyklad :P i gadaja ze po LO nie masz zawodu i ze bez studiow nic nie umiesz a po technikum ludzie dzisiaj maja prace, a po LO nie.. nie chodzi o to zeby skonczyc cos szybko i od razu do roboty zasuwać , lepiej pouczyc sie troche, zainwestowac w studia i nie robic cale zycie za robola :P wprawdzie zaczynasz zarabiac dopiero w wieku ok. 24lat, ale przyjdzie czas, ze studia dadza ci zajecie, ktore bedziesz wykonywal z checia, dostawal za to 3x tyle co robotnik i meczyl bedziesz sie 3x mniej. A wystarczy spojrzeć w statystki i odsetek ludzi bezrobotnych z wyzszym wyksztalceniem (jest duzo mniejszy niz odsetek bezrobotnych z zawodowym)

! co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

a jak nie zdasz matury??

LIPA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

po to sie chodzi do szkoły żeby zdać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoły ponadgimnazjalne

dokladnie :) rownie dobrze mozna powiedziec, po co robic prawo jazdy, skoro mozna nie zdac egzaminu. Jak nie za 1 podejsciem, to za 2, swiat sie nie zawali ;) a latwiej zyc z prawkiem czy bez?:>

! co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org