poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
obóz nie praca

co zrobic z pracodawco jak ignoruje nawet zwolnienia lekarskie . corka lezala 2 dni w szpitau lekarz dal zwolnienie zonie na te dwa dni lecz pracodawca nie uznal zwolnienia i zmusil do podpisasnia urlopu teraz znowu mamy male problemy z 2,8letnio corko i zona drugi raz dostala zwolnienie i zaniosla do pracy znowu nieprzyjol i powiedzial ze niech wybiera albo pracuje na magazynie albo jest mamo w domu , obóz nie praca oprocz tego nadodatek majo szkolenia oczywiscie ani nieplaco za szkolenia ani godzin nie liczo tak ze np za 8 godzin pracy platne a za np 6 godzin free i nieobchodzi jego czy masz np. urlop czy chory lezysz masz byc jak nie to do zwolnienia . nikomu nie zycze takiego pracodawcy a sprawo musi sie zajoc ktos wyzszy czyli PIP i ja tego tak nie popuszcze .Pisze bo moze ktos kto sie takimi sprawami zajmuje bedzie to czytal i cos doradzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

nie dawno ten temat byl poruszany o naszych bardzo inteligentnych i milosiernych pracodawcach...bardzo powszechne jest zdanie "pracujesz albo chorujesz"....chyba nigdy sie to nie zmieni...zycze powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

a co to za pracodawca?

może to jeden z tych którzy teraz takie piękne zyczenia z okazji świąt składają w radiu , wstydu nie mają barany

nie daj się oszukiwać, zmień pracę i dorabiaj jakiegoś zasranego biznesmena



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

ryba 1227 wal smialo na forum jaki to pracodawca jak napiszesz to zadnego przestepstwa nie popelnisz,a ludzie czytajacy forum beda wiedzieli ze takiego biznesmena dorabiajacego sie na ludzkiej krzywdzie omijac szerokim lukiem,niech sobie popapraniec kodeks pracy przeczyta chyba ze ma problemy z czytaniem bo kilka liter w alfabecie zna!
takich palantów trzeba tępic i publicznie mowic i pisac o nich zeby wiedzieli ze to nie czas kolchozow ani panszczyzny



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

a może tak pozew do Sądu o mobbing


Zgodnie z art. 94§ 3 k.p. pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. Każdy mobbingowany może także z tego powodu rozwiązać umowę o pracę. Musi to zrobić na piśmie, podając przyczynę, która uzasadnia rozwiązanie stosunku pracy.

Jeżeli pracownik wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

tak trzeba te k.restwo tępić popieram

Abdul

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

nic nie ukrywam wiec nie podejmujcie sie pracy w firmie ''ASTRA ''jest to hurtownia zabawek i artykulow papierniczych wczesnie na starym wzgsie teraz na nowogrodzkiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

ryba_1227 napisz co to za pracodawca, zeby kazdy omijal go szerokim lukiem, tepic takich idiotow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

To samo co poprzednicy, do inspekcji pracy z tym. A jak ma zwolnienie lekarskie, a pozniej na te same dni podpisany wniosek o urlop, to juz jest jakas podkladka, bo chyba nikt normalny by nie poprosil o urlop bedac na zwolnieniu... i dochodzic odszkodowania.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

dokladnie zona nie chciala urlopu ale dal do podpisania ze nieuznaje takich zwolnien dziewczyna sie przestraszyla i podpisala ale zwolnienie jest i to podstawa a co odszkodowan poczekamy zobaczymy co sie bedzie dziac po swietach

logic86 wyzej nad twoim wątkiem jest nazwa tej hurtowni dokładna wystarczy po nazwiskach nie bede smarowac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

Zwolnienie lekarskie na dziecko musi być przyjęte przez pracodawcę. Jeśli tego nie zrobi to należy (podpowiedź pewnej koleżanki :) ):
1. Samemu dostarczyć zwolnienie do ZUS-u.
2. Powiadomić Państwową Inspekcję Pracy.
3. Wziąć kolejne zwolnienie i ciągnąć jak najdłużej.
a potem kopnąć w dupę tego pracodawcę i poszukać innej pracy.

W regulacjach prawnych (kodeks pracy - prawo pracy) ustanowiono, że pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia nie wolno bez jego zgody (pracownika) zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w przerywanych systemach pracy, jak również delegować poza stałe miejsce pracy (art. 178 par. 2 k. p.). W artykule 148 par. 2 k. p. stwierdzono, że pracownika takiego nie można zatrudniać powyżej 8 godzin.

Rybka, co do szkolenia. Tutaj można polemizować, ponieważ jeżeli szkolenia przeprowadzane są w celu podniesienia kwalifikacji pracownika, i są prowadzone po pracy, to pracodawca nie musi wcale tych godzin uznawać jako nadliczbowe. Co innego, jak żona musi zostawać po pracy i zajmować się, np. układaniem, zliczaniem itp. Co do szkolenia to nie wiem czy tego nie będzie można podciągnąć w sytuacji kiedy pracownik opiekuje się dzieckiem pod oddelegowywanie na szkolenie (a tu chyba potrzebna jest zgoda pracownika, który nie ma z kim zostawić pociechy).

Pracownikowi takiemu, oprócz urlopu (określonego w ustawie), przysługuje 2 dni na dziecko (w ciągu roku kalendarzowego) na dowolne obowiązki opiekuńcze, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Pracownikowi służy również zwolnienie nad dzieckiem w wieku do 8 lat (chorym do lat 14) w razie przejściowego braku opieki nad tym dzieckiem innej osoby.

Jeżeli Rybko wraz z żoną pracujecie to z takiego uprawnienia możesz skorzystać albo Ty albo żona. Nigdy łącznie.

Sprawa teraz dotyczy charakteru nawiązanego stosunku umowy o pracę. Jeżeli jest to umowa na czas określony, to można ją wypowiedzieć bez wskazywania przyczyny, a więc jest sobie dwutygodniowe wypowiedzenie i umowę rozwiązuje albo szefuncio albo Twoja żona.

Można też wejść na stronę: www.bajbus.pl i tam pewnie coś znajdziesz podobnego do swojej sprawy

Informacje zaczerpnięte z Podręcznika Prawniczego, Prawo pracy, L. Florek, T. Zieliński



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

a ja tam chcialam isc do pracy.bylam nawet na rozmowie kwalifikacyjnej.dobrze ze mnie nie przyjeli bo tez mam male dziecko i pewnie to samo by mnie spotkalo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

Po pierwsze polecam wycieczkę do PIP na KS.Janusza( dawna TPsa) Siedzi tam Miły pan który za freeko udziela porad. Jest naprawdę kumaty i jak trzeba to robi co trzeba. A do ZUSU to swoją drogą powinieneś pójść bo jak masz zwolnienie to nie możesz mieć urlopu w tym samym czasie. a zresztą donieś na niego i urzędzie skarbowym (np. ze ni wystawia paragonów) to też po dupie dostanie (100% skuteczności). Ludzie nie dajcie się, walczcie o swoje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

zgadzam sie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

Trzeba otwarcie mówić nie wyzyskowi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

miałam okazję rozmawiać z tym ... jak chciałam się przyjąć do pracy. Całe szczęście, że nie udało się :-). P.S słyszałam, że z kierownictwa to tylko normalny jest "kierownik sprzedaży" (chyba Leszek), wcześniej zarządzał sklepem na Sikorskiego ( taki mały w piwnicy).Jeśli coś trzeba było załatwić, poradzić się jak dostać stypendium itp. to tylko do niego można było iść - zawsze znalazł czas. Tylko szkoda,że nie można było z nim umówić się po pracy, bo zajęty :-(.
Podsumowując : omijajcie hurtownie z daleka, a raczej właściciela.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

wlasnie sytuacja sie poprawila znowu zona pojechala do pracy ze zwolnieniem teraz szef przyjol lecz okaze sie po swietach i dzieki wszystkim za podpowiedzi i tobie nikitko wiem ze jestes pracownikiem sodu i zajmujecie sie takimi i innymi sprawami odezwe sie po swietach WESOłYCH SWIąT

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

mialem kiedys sytuacje z pracodawca po trzech miesiacach nie wytrzymalem zwolnilem sie i wnieslem skarge do inspekcji pracy i co on zrobil?
dal mi dyscyplinare
no to ja mu bach do sadu pracy wyobrazcie sobie przy zarobku 1000 po trzech miesiacach nakazano mu wyplacic 500 zl zaleglosci i oczywiscie zmiana swiadectwa pracy
jest to zadkosc ale szczerze nikomu nie zycze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

Taki pracodawca nie powinien w ogóle mieć prawa dawać ludziom pracę. Tutaj znajdują się wszystkie rzeczy które powinieneś/aś wiedzieć o urlopie: http://babyonline.pl/urlop-wychowawczy-wzor-wniosku-o-urlop-wychowawczy,prawo-dla-rodzicow-artykul,12325,r1p1.html
Każdy powinien znać swoje prawa :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: obóz nie praca

****** wyzysk i polityka antyrodzinna na kazdym kroku powino sie karac za takie zachowanie pracodawcow i to ustawa powinna byc no ale polityka cweli i zlodzieji jest przeciw rodzinie w tym kraju brawo tym co na tuska i jego bande glosuja celowo pisze jego nazwisko z malej bo jest dla mnie nikim idnem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org