czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dokąd się wybrać rowerem?

Witam wszystkich,
jestem tu po raz pierwszy.Mam pytanie:kto zna jakieś fajne trasy na wycieczkę rowerową w okolicach Łomży?Cieplutko jest i warto się poruszać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Łomża- nowy most - Piątnica - Drozdowo - Bronowo - Pniewo - Siemień - Góra Królowej Bony Łomży

Łomża - Stara Łomża - Wzgórze św. Wawrzyńca - Góra Królowej Bony - Siemień - Szosa Zambrowska - Giełczyn - Las Giełczyński - Zawady - Łomża

Łomża - Las Jednaczewski - Szablak - Nowogród (Skansen?) - Miastkowo - Łomża

itp. itd. :)

---
Iota Geminorum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Łomża-grobla Jednaczewska-nasypem w prawo przed lasem (przejedziesz przez starorzecza Narwii)- wylot nasypu do drogi : na Szablak i w prawo - i nad NArew w prawo z drogi ok 300 m(przy tabliczce). I z powrotem przez Jednaczewo. Razem ok 12 km.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Łomża-Nowogród-Dobry Las-Jurki-Nowogród-Łomża, ok 50 km

Łomża-Piątnica-Czarnocin-Penza-Nagórki-Drążęcin-Lubiejewo-Chludnie/Włodki-Kupnina-Serwatki-Nowogród-Łomża, ok 50 km

Łomża-Drozdowo-Bronowo(drewniany most)-Gać-Pniewo-Stara Łomża-Łomża, ok 55km

Łomża-Nowogród-Dobry Las-Turośl - i z powrotem, ok 90km


Łomża-Nowogród-Zbójna-Laski-Gąski-Grale-Kuzie-Popiołki-Gawrychy-Nowogród-Łomża, ok 90km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Dzięki wam wszystkim,ludzie,ale o 90km to nawet nie ma co marzyć!Chyba,że wstać w weekend o 8.00(o,zgrozo!)i wrócić wieczorem z odparzeniami tu i ówdzie...
Poza tym,chciałabym się dowiedzieć,co ciekawego można zobaczyć po dodze,szczególnie możeby ktoś potrafił mnie zmotywować do pokonania tej 90-tki.Jeździłeś tam ,*bob*,serio?A może autem?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Grobli nie polecam, bo mozna sobie tylek odbic, a leb boli od wybojow...
Natomiast reszta tras jak najbardziej. Ja mam takowa mapke niemalze topograficzna.. przydatna w wedrowkach rowerowych, wtedy mozna jechac na oslep, to dopiero przygoda!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

---> frotka, spoko,
rower+sakwy+2 litry krynki+ konserwa + 4 bułki + czekolada = 90 km,

najgorzej jest na drodze do Nowogrodu, blachosmrody jadą ponad 100 na h i wyprzedzają cię na grubość lakieru - trzeba uważać, ale dalej po skręceniu w bok jest lux :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

To wracam :)

Łomża (np. ze starego rynku woziwodzką w dół - krawędzią doliny przy "cmentarzu żydowskim" do sikorskiego i na most przy plaży)- nowy most - Piątnica (po drodze Rezerwat Kalinowo - urokliwe miejsce - warto zjechać w bok)- Drozdowo (dworek i muzeum, siedziba Łomzyńskiego Parku Krajobrazowego doliny Narwi) - Bronowo (drewniany most na Narwi i piękne widoki) - Pniewo - Siemień (piękne widoki na dolinę Narwi) - Góra Królowej Bony (grodzisko dawnej Łomży, wzgórze Św. Wawrzyńca) - Łomża (cała trasa bardzo urocza)

Łomża - Stara Łomża p/sz (dojeżdżasz do grodziska od góry, smaczne widoczki, panorama na piątnicę, kalinowo, drozdowo)- Wzgórze św. Wawrzyńca - Góra Królowej Bony (j.w) - Siemień - Szosa Zambrowska - Giełczyn - Las Giełczyński (bardzo miłe tereny do jazdy) - Zawady - Łomża

Łomża - Las Jednaczewski (rezerwat "Rycerski Kierz") - Szablak (po drodze zjeżdżając w bok dużo fajnych miejsc na łonie natury, tylko trzeba uważać na dzikie wysypiska śmieci - jak mnie to denerwuje!) - Nowogród (Skansen) - Miastkowo (powrót inną trasą) - (wjazd do łomży od strony Ostrołęki) Łomża

----------------
Czy są do zobaczenia jakieś ciekawe miejsca z drugiej strony Łomży, nie od narwi, a bardziej od Ostrołęki i Śniadowa? Ja nie uświadczyłem.... może ktoś coś...?

---
Iota Geminorum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Znowu się umawiamy na wycieczkę rowerową ? Może w czwartek ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

ja poprosze cos krotkiego hehe, aby rozpoczac dopiero sezon... i w weekend;)

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

evaa napisał(a):

> ja poprosze cos krotkiego hehe, aby rozpoczac dopiero sezon...
> i w weekend;)


przed czy po procesji ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Ale pogoda jakoś mało rowerowa,trzebaby sztormiak założyć.Wiaterek bardziej skłania ku żaglom,ale ,kurczę, w ten weekend wszystkie łajby porezerwowane,a i dużo drożej ,niż normalnie.A mozeby tak żagielek do rowerka zamontować?Bikesurfing opatentować?
A...tak plotę trzy po trzy po czerwonym winku do kolacji...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Autor: bob (---.lomza.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 08-06-04 18:27


przed czy po procesji ?

niestety obawiam sie ze nie w Boze Cialo....ale w weekend, sobota...przed ogniskiem...:)

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Jak stryjenka uważa, ja tam zamiast iść w procesji pojadę do Turośli - gdzieś tak ok. 10 rano - chętni niech się wpisują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

propus: jak wjedziesz w dróżki w okolice Poznańskiej.... to tam można ładnie pokluczyć po polnych ubitych drogach... laski, pagórki, ale przy suchym powietrzu mocno sie kurzy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

bob tak czy inaczej zycze Ci milego odpoczynku w "siodle":)

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

polecam wszystkim zainteresowanym lekturę

Jolanty Boryszewskiej i Jana Łukasiuka "Rowerem po okolicach Łomży" wydawmicywo WSA Łomża 2004

a znajdziecie tam opisanych 50 tras po okolicach Łomży w przedziałach:
do 10 km,
10-25 km,
26-50 km i
powyżej 50km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Gdzie to można nabyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Vebster może namiary na jakąś księgarnie??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

jak wydawnictwo WSA, to moze w WSA co Misie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

w WSA jest Księgarnia....
...w googlu nic nie znalazłem na temat tej pooblikacji :D ...wstydzą się jej..?

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Dzięki wszystkim za propozycje.Byłam już w Nowogrodzie trasą przez Jednaczewo asfaltem,potem w lewo za wsią ubitą żwirówką, przez las,do Szablaku,gdzie znów równiutki asfalt,a potem wzdłuż Narwi do Nowogrodu przy skansenie.Trasa rewelacyjna,a przy tym bardzo łatwa,bo praktycznie bez wzniesień.
Teraz następne wyzwanie-Bronowo...
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?


... a moze tak wycieczka rowerowa forumowiczów ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Z chęcią! :) Kiedy i dokąd ....? :D

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Ja chcę do Turośli, do Turosli !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

A co tam takiego w tej Turośli,że tak Cię tak ciągnie?Może to wdzięki jakiejś pięknej turoślanki,czy cóś????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

do bialego mozesz wpasc do mnie na grilla,czeka na ciebie ogromna kielbaska:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

---> frotka
bo trasa od Nowogrodu, przez Dobry Las i dalej do Turośli jest super, mały ruch kołowy, sosenki, laski, piaski i inne piękne widoki, których z samochodu mało widać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Wątek spada w dół, trzeba podnieść ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Bo i pogoda do de ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

W taką pogodę, gdy nie ma pewności, że nie lunie, dobrze wybierać się na krótsze odcinki. Bar "Krzyś" przed Boną ma duże parasole,Tyskie z nalewaka, a i grill konkretnej wielkości.Nie wiem, czy na co dzień grill funkcjonuje, ale gdy zamówi się wcześniej, to prawdopodobnie można tam całkiem miło pojeść, podziwiając piękne widoki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Bardzo ciekawy watek, i az lezka sie kreci czytajac to tak z daleka i 'wedrujac' (teraz tylko myslami) po tych znanych podlomzynskich terenach, a przede wszystkim tych na wschod od miasta. Och, jak chetnie by sie po tych trasach tearz przejechalo.
I, o dziwo, przy okazji dowiedzialem sie, ze wlasnie jest juz jakis most na Narwi w okolicy Bronowa. Az nie sposob napomknac: "Teraz wlasnie to ludzie maja tam wygode"!
A tak nostalgicznie, to pamietam jak dzis jaka wielka przeszkoda i bariera byla kiedys ta rzeka w tamtych okolicach, i ile to trudu i wysilku trzeba bylo wlozyc aby przedostac sie na drugi jej brzeg (wtedy tylko lodzia albo promem).
Chociaz kazda przeprawa takim promem sprawiala, dla nas dzieci, ogromna ucieche, jednak dla starszych, po calodziennej harowce przy sianokosach, to na pewno nie bylo to juz zadna frajda. A nie mowiac juz o konich, ktore zmuszane byly wtedy do ponad herkulosowego wysilku, kiedy to tuz po zjezdzie z promu musialy ciagnac te spietrzone fury siana (jeszcze wtedy na 'zelazniakach') nie tylko pod bardzo stroma gore, ale w dodaku po sypkim jak maka piasku, kiedy kola wozow wrzynaly sie w ten piach az po osie.
Ot, to byly 'ciekawe' czasy ...

Przy okazji przytocze pewna anegdodke (wedlug mego ojca - ponoc prawdziwa).
Otoz jeden z gospodarzy mial konia, ktory pamietajac z poprzednich lat ile wysilku go kosztowalo aby taki woz wciagnac pod to bronowska gore, teaz po prostu zapieral sie, i obojetnie ile dostawal tych batow, tyko wierzgal kopytami w gore, a woz dalej ani rusz.
Po wielu takich probach, zgniewany i zrezygnowanyc rolnik w koncu nie mial wyboru a tylko wyprzegac swego konia i wciagac ten woz po gore innym koniem pozyczonym od sasiada.
Wreszcie pewnego razu chlop wpadl na pomysl i wsciekly, mamruczac do konia: "Ja ci pokaze", wzial garsc suchego siana, podpalil, i rzucil je pod niego. Kon oczywiscie wystraszyl sie, szarpnal, dal kilka krokow do przodu... i znowu stanal, ale w momencie kiedy juz woz znalazl sie dokladnie nad tym palacym sie sianem ....
Podobno ze i chlopa i konia uratowano, ale woz z sianem to juz diabli wzieli ... :)
Pozdrawiam, wychu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Ten most jest drewniany i stoi w szczerym w polu. Zbudowało chyba go wojsko w latach 80. Służy chyba do przeganiania krów :)
Wiosną jak dobrze Narew wyleje to nie ma przjezdu od Bronowa do Gaci :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Dzieki za ta informacje.
A wiec jednak tak duzo to tam sie nie zmienilo od tamtych czasow; tzn. poza tym mostem. I moze to wyjasnia np. dlaczego nie widac tego mostu na dostepnych mi mapach.
wychu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

...samochodem też się da przejechać - z czego korzystają głównie turyści...

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Nasunal mi sie pomysl aby odpowiedzic, tak po wiejsku: "to Wy juz mata samochody?", ale zdecydowalem, ze lepiej chyba nie, bo zle to moze byc przyjete ... :).
Ale jesli nawet samochodem, to pod ta wspomniana gore dobrze bylo by upuscic troche powietrza z opon, bo mozna dalej zakopac sie w ten piach jak to byle kiedys z tymi wozami ... albo po prostu wybrac kierunek Bronowo-Gac, bo wtedy to by bylo z gory - tak, na wszelki wypadek....
pozdrawiam, wychu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Dobrze Wychu wspomniałeś wcześniej, że dawno tam nie byłeś.... :) ....podjazd już nie jest tak piaszczysty jak kiedyś, droga jest wybita twardym szutrem, równym, bez kolein - całkiem miło się tamtędy podjeżdża...

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Tak, te luki w moim rozeznaniu to chyba juz ewidentne, bo chociaz ostatnio bylem w Polsce piec lat temu (och, jak ten czas leci) i nawet mialem okazje 'przeleciec sie' ta nadnarwianska trasa z Lomzy do Wizny, jednak tych terenow k. Bronowa nie udalo mi sie zaliczyc. Tak wiec ostatnim razem to bylem tam (strach po prostu sie przyznac) ... ok. 40-ci lat temu.
Ale nie ma sprawy, planuje na dluzsze odwiedziny tych stron za rok, moze dwa, no i oczywiscie postaram sie zsynchronizowac moj pobyt z tymi Muzycznymi Dniami Drozdowa; nota bene, miejscowosci b. mi bliskiej.

Oczywiscie, wszelkie uwagi i wskazowki zaczerpniete z tego watku i na tym forum na pewna beda mi b. przydatne.
Pozdrawiam, wychu

PS. W miedzyczasie, cale Stany przygotowuja sie na takie swoiste swieto, "4th of July", czyli Dzien Niepodleglosci, 4-go Lipca, polaczone z popularnymi juz piknikami i ogroma iloscia obrzymich pokazow 'fireworks', czyli fajerwerkow. Oby tylko obylo sie bez 'niespodzianek'.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Organizujta jakas wycieczke w okolicach naszego miasta !! pls bedzie frajda ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Taaaa.. po tej "szklance", na której dzisiaj z rana o mało sobie zębów nie wybiłam...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

no na pewno nie przy tej wstrętnej pogodzie, ale jakby wyszlo słonko i bylo sucho to by mozna bylo smigac ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

O rowerkiem można śmigać i w taką siąpiącą pogodę :) Jeździłam dziś całe pół godzinki- nie wiem ile kilimetrów zrobilam ,bo zegar się spindolił...a jak się upociłam!!!:)...polecam na fałdki:)))

G a z e l a


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Hehe, ja dziś pierwszy raz rower po zimie wyciągnąłem. Fajnie, fajnie, nie ma to jak dwa kółka ;-) Mam nadzieję, że będzie już tylko coraz cieplej.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

To gdzie polecacie jakąs trase na sobote lub niedziele do 20-25 km ?
Ps. a juz gdzies jeździliscie w trase ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

http://www.tvnmeteo.pl/pogoda/polska,1/prognoza/lomza,21336.html
No, ja już mam pierwszą przejażdżkę w tym roku zaliczoną, a druga kiedy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

No ja wczoraj też zaliczyłem :)
Łomża , grobla jednaczewska , szablak , nowogród , miastkowo, łomża :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Polecam tą trasę :)
http://www.youtube.com/watch?v=piE2cE1EaaY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Też polecam, fajna trasa. Teraz co prawda może być problem, bo za Bronowem może być wysoki poziom wody i przejazd może być utrudniony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

Dokładnie, ale w przyszłym tygodniu mam zamiar się wybrać tą trasą i zobaczymy czy już poziom wody opadł :)
polecam jeszcze poniższą trasę (na pewno przejezdna):
http://www.youtube.com/watch?v=mxWx8RG_eNo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dokąd się wybrać rowerem?

nowa trasa na dobry początek tygodnia, polecam ;)
http://ziemialomzynskarowerem.blox.pl/2012/04/TRASA-8-Kurpie-Pisa-i-Narew.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org