środa, 15 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sklep zoologiczny

Witam

Szukam dobrego sklepu zoologicznego, w którym dobrze rozwinięta jest akwarystyka. Byłem już na Legionów, Zawadzkiej przy kościele i koło spółdzielni, są jeszcze jakieś?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

a wogóle jakies są dobrze rozwiniete sklepy zoologiczne u nas w łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Jeszcze się nie spotkałem z takim, dlatego pytam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

ja tez nie :) a znam wszystkie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

A gdzie są jeszcze oprócz tych, które wymieniłem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

na legionów to są 2 sklepy, ale w tym przy skrzyżowaniu to nic z rybek nie ma. A jakie rybki chcesz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Kiryski panda i pielęgniczki ramireza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

na niemcewicza jeden jest w pasazu

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

ten na przeciw kauflanda ma akwarystykę najbardziej rozwinięta, a jeśli chodzi o te rybki to pogadaj czy ci nie sprowadzą...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

W tym na Niemcewicza są Ramirezki ,Pand niestety nie bo sam dzis szukalem. Wogóle moim zdaniem ten sklep jest najbardziej rozwiniety i chyba najczystszy ze wszystkich. A co do sprowadzenia to nie zrobia problemu tylko sobie troszke poczekasz.

"Ten Klub te Barwy to dla nas całe ŻYCIE!!!"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

ja ci moge oddać pielęgnice zebry :D za friko no a ten na niemcewicza koło kauflanda jest spoko wiedzą o co biega :P jest jeszcze w tym budyku perspektywy chyba alfaro ale tam żadko bywam

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Byłem dziś w tym sklepie na Niemcewicza i wg. mnie jest on najlepszy. Obsługa się zna na rzeczy, jest czysto, spory wybór ryb. Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Autor: Andrzejkkkkk (---.lomza.mm.pl)
Data: 18-01-08 17:24

Kiryski panda i pielęgniczki ramireza.
----------------------------------------------------

Kirysków Panda to ja nawet w Warszawskich Kakadu nie widziałem, więc kwestia "dobrze rozwinięty" jest chyba umowna.

Osobiście omijam szerokim kołem zoologiczny koło Katedry. Albo właściciel nie ma pojęcia co sprzedaje albo jest oszustem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Jubei napisał(a):

> Autor: Andrzejkkkkk (---.lomza.mm.pl)
> Data: 18-01-08 17:24
>
> Kiryski panda i pielęgniczki ramireza.
> ----------------------------------------------------
>
> Kirysków Panda to ja nawet w Warszawskich Kakadu nie widziałem,
> więc kwestia "dobrze rozwinięty" jest chyba umowna.
>
> Osobiście omijam szerokim kołem zoologiczny koło Katedry. Albo
> właściciel nie ma pojęcia co sprzedaje albo jest oszustem.


a twoja opinia jest wystosowana bo... ?

odrazu zaznaczam ze nie mam nic wspólnego z tym sklepem ale nikt nie jest wszechwiedzacy i nie potrafi sie domyslec co siedzi w głowie drugiego człowieka wiec jak cos piszesz
TO PISZ DO KONCA !

Łomża leży na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny


a twoja opinia jest wystosowana bo... ?

odrazu zaznaczam ze nie mam nic wspólnego z tym sklepem ale nikt nie jest wszechwiedzacy i nie potrafi sie domyslec co siedzi w głowie drugiego człowieka wiec jak cos piszesz
TO PISZ DO KONCA !

Zzzzzzz....
----------------------------------

Proszę bardzo dwa przypadki, których byłem naocznym świadkiem.

Młode małżeństwo dla swojej pociechy kupuje żółwia czerwnolicego (popularnie u nas mówi się na nie wodne), dobierają akwarium jak dla złotej rybki.
Po wyjściu właściciela na zaplecze mówię im że te żółwie potrafią rosnąć do 20 cm jeśli nie lepiej. Wraca właściciel pytanie o wielkość dorosłego osobnika, oczywista odpowiedz wielkość akwarium jak dla złotej rybki spokojnie wystarczy.

Drugi przypadek, kupno żółwia stepowego, miała być samica, po oględzinach stwierdził to jakiś weterynarz zaznajomiony z właścicielem sklepu.
A Żółw tak naprawdę to samiec, wystarczyło porównać karapaks i zobaczyć penisa.

Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca importu żółwi stepowych każdy powinien mieć dołączoną kartę, że pochodzi z legalnego źródła.

Mam nadzieję, że taka odpowiedź wyczerpie dalsze pytanie, dla czego? i co masz przeciwko?
Napisałem to tylko i wyłącznie dla twojej ciekawości inni mogą udawać, że tego tekstu nie ma i przechodzić do kolejnych ciekawych informacji na temat Kirysków Panda (swoją drogą ślicznie wyglądają)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

te żółwie jak napisałeś rosną do 20 cm przez jaki czas? bo jak 10 czy 20 lat to te akwa spokojnie wystarczy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Autor: Jan_Serce (---.elomza.pl)
Data: 21-01-08 12:55

te żółwie jak napisałeś rosną do 20 cm przez jaki czas? bo jak 10 czy 20 lat to te akwa spokojnie wystarczy...
----------


Hmm... Nie jestem pewien, nie pamiętam jak długo czasu miał go mój kolega, czy to były dwa lata czy może cztery.
Ale bydlak miał spokojnie ponad 20 cm.

Może to wystarczy za dowód http://www.czerwonolicy.waw.pl/images/widok.htm
http://www.czerwonolicy.waw.pl/images/s6_01.htm
http://www.czerwonolicy.waw.pl/images/m1_2.htm

Jeśli ktoś z was widział takiego żółwia małego to teraz ma porównanie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

one rosną powoli i kupowanie dużego i znacznie droższego akwarium nie ma sensu, bo za nim taki żółwik podrośnie to dawno się może właścicielowi np. znudzić i się tego pozbędzie a po kilku latach jak będzie trzeba to może kupić większe akwarium. Także myślę że tu sprzedawca wcale nie dał dupy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Trochę racji masz

Dorosłe osobniki osiągają 28-30 cm długości, niekiedy nawet do 35 cm . W niewoli dożywa 30-35 lat.

Optymalna wielkość terrarium dla jednego dorosłego osobnika wynosi 100/60/45 cm.,

Dla ciekawskich link. Jest tam też napisane, że żółw po 8 miesiącach ma karapaks długości 11cm, do tego trzeba dodać elementy wystające jak łapki, ogonek, łepek :)
Więc trzymanie go w akwarium dla złotej rybki jest niehumanitarne.

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/trachemys-scripta-elegans-zolw-czerwonolicy-176.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

A ja mam pytanie, czy ktoś w Łomży może ma krewetkarium, albo po prostu ma w akwarium Red Cherry i mógłby odsprzedać kilka sztuk?

Albo np. czy jest ktoś chętny, żeby takowe sprowadzić, np. z Biagłegostoku lub Warszawy- bo ja muszę uzupełnić hodowlę i żeby jechać po kilka krewetek do Białego lub Wawy to trochę bez sensu :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

na allegro poszukaj rybek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Jeszcze jest sklep zoologiczno-wędkarski Złota Rybka na ul.Broniwskiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

właśnie jest jeszcze ten sklep ZŁOta RYBKA?
bo potrzebuje Chomika ;D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

a na legionów nie było takiego jak chciałam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

do fionix - tak sklep Złota Rybka jeszcze jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

żaden że sklepów nie ma swojej www? dlaczego? Szkoda. Bardzo szkoda.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

kiryski panda przy spółdzielni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Podbijam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklep zoologiczny

Polecam od siebie rozejrzec się w sklepach online, ceny są w nich znacznie korzystniejsze, jest o wiele wiekszy wybór produktów. Poza tym dostawa prosto do domu (nie trzeba dźwigać karmy ze sklepu - jeśli kupujecie jej dużo).

Od siebie polecam cztery łapki:
https://www.czterylapki.pl/

W sklepie maja liczne promocje - zerknijcie sobie koniecznie na kod promocyjny na pierwsze zamówienie ze sklepu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org