niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Martini

Może uznacie to za temat zaśmiecający forum, ale potrzebuję porady.
Tak się akurat składa, że potrzebuję jakiegoś alkoholu. Cena może być dosyć wysoka, ale bez przesady. Myślałem o Martini, tylko właściwie się dobrze nie znam. Chyba są jakieś jego rodzaje, lepsze gorsze, nie wiem. I w jakich cenach orientacyjnie są 0,5 0,7 1l itd.
Może coś innego?

----------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzie dobrze wychowani unikają mówienia oczywistości." (Sławomir Mrożek)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

matka pały powinna wziąć i cię oklepać żebyś zmądrzała a nie alkoholem się interesować:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Ale do czego Ci ten alkohol? Chcesz komuś dać, czy poprostu do lusterka wypić, a może dziewczyna przychodzi ????

Sprecyzuj plany....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Na pewno nie mam zamiaru pić do lustra, bez przesady :) Muszę poprostu z czymś wejść i po części też dla koleżanki. Coś innego niż wódka.

----------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzie dobrze wychowani unikają mówienia oczywistości." (Sławomir Mrożek)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Kup jakiegoś mózgotrzepa w kartonie :))))))))))))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Widzisz.... Im więcej szczegółów tym lepiej.... Musisz na impreze wejść ???? To niestety Stary, ale tu nie będę oryginalny... najlepsza wódka. Poprostu możesz się zastanowić nad jej formą: drinki, kamikaze itp, zwłaszcza jeżeli imprezka będzie duża. Ale jeżeli to ma być małe grono.... to jakieś malibu+mleko+lód, ewentualnie vermouth+sprite+lód....

Ja polecałbym malibu+mleko+lód.... dobry...damski drink :-)

Albo wogóle możesz pomyśleć nad jakimś winem półsłodkim....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Tequilla Sierra lub Tequilla Sauza(jakkolwiek to sie pisze) -oby zlota, srebrna smakuje troche gorzej. Wydatekm rzedu 80-140 zl

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

To będzie spora impreza. Jednak okazało się, że mogę wydać gdzieś góra 60 - 70 pln :(
Dzięki za rady :)

----------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzie dobrze wychowani unikają mówienia oczywistości." (Sławomir Mrożek)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

A i raczej nie będę miał możliwości, żeby te drinki przygotowywać. Poprostu wlewać :)

----------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzie dobrze wychowani unikają mówienia oczywistości." (Sławomir Mrożek)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Jakas wodke kolorowa w takim wypadku.... Albo Johny Walkera ;-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Tequilla nie wymaga zadnych dodatkow, mozna pokusic sie ewentualnie o sol i cytryne :). No i trzeb to lubic :)

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

proponuje ci sok jabłkowy ;)

! co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

a wogole 18 to Ty masz?

! co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

koc!o, a Ty nie jesteś przypadkiem Kotek z II LO, z mego rocznika?

----------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzie dobrze wychowani unikają mówienia oczywistości." (Sławomir Mrożek)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

nie nie jestem ;]

! co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

piecia jaki temat ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Martini i impreza??oj, nie...............to dobre na wieczór we 2 ale nie na impeze.Dla mnie zresztą to browar i nic więcej:D:D a jeśli już, to jakaś wóda faktycznie jak radzili koledzy .Miłej zabawy:-)





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Dobra, nie ma co się zastanawiać i wymyślać. Biorę to co z reguły :) Dzięki

----------------------------------------------------------------------------------------

"Ludzie dobrze wychowani unikają mówienia oczywistości." (Sławomir Mrożek)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

czyli dropsy heheh:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Mi osobiście smakuje Martini + Sprite + plasterek cytryny , świetna kombinacja, a i w zasadzie nie drogo.

A Martini do tego drinka nazywa się ... hmm no właśnie mam na końcu języka nazwę heh =P Takie w zielonej butelce

Kobieta powinna być damą na salonach, matką w domu, a dziwką w sypialni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Fajne zestawienie z wódką ziołową, taką naprawdę klimatyczną, ciekawą pod względem smakowym, zerknijcie na to:

40 ml Herbal Gutt Vodka
5 ml syropu cukrowego
plaster świeżego imbiru
ginger beer do uzupełnienia
zmieszać, dodać kostki lodu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Białe, tradycyjne Maritini jest ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Martini

Białe Martini świetnie nadaje się do pysznych domowych ciast. Ciekawy blog kulinarny ewa-gotuje.pl z winami domowymi, ciastami i pomysłami na obiad.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org