poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
jak mam jeździć

Witam
szlag mnie trafia jak zjeżdżam z nowego ronda w ulice Ks Janusza jadę z miasta skręcam w księcia to mi drogę zajeżdżają ci którzy jadą od ronda z dołu jadę ja z dołu chce jechać prosto to pchają się na mnie ci którzy jadą z miasta chcą skręcić do stokrotki kto te rondo wymyślił ???
Jak wy sobie radzicie ?

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

a ja np radze sobie bardzo dobrze :) to tylko male rondko :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

rondo,jak rando jacy to kierowcy w Łomzy,że nie potrafia po prostym rondzie jezdzic???Jedynie co w tym rondzie brakuje to zank nakazu jazdy w prawo jak sie jedzie od ronda solidarnosci w prawo do stokrotki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

nie wiem ja nie mam zadnych problemow i tego jeszcze nie

zaznalem ,jezdzi sie bardzo dobrze.



waldek27



Wtedy nie uważełeś co robisz, teraz rób co uważasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

mozesz napisac konkretnie jak ci zajezdzaja i w jaki sposob sie pchaja.




waldek27



Wtedy nie uważełeś co robisz, teraz rób co uważasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Sprawa jest prosta dla ludzi myślących logicznie: jadąc od ronda Solidarności i skręcając w prawo przed nowym rondem jedzie się do Stokrotki, do końca zjazdu na parking jest cały czas ciągła linia. Jeśli więc ktoś, kto tak właśnie skręcił próbuje wepchnąć się na drogę do Księcia Janusza, wymusza pierwszeństwo, w końcu ciągła linia o czymś świadczy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Ale oczywiście tak jak pisze 'jestem' ludzie nic sobie z tego nie robią. Po prostu w Łomży jest od groma głąbów, którzy prawo jazdy albo zdobyli jakimś cudem, albo sobie je kupili. Szkoda tylko samochodu i straconego czasu przy ewentualnej stłuczce, bo już kilka razy miałam ochotę nie zatrzymać się, kiedy jakiś kretyn wymuszał tam pierwszeństwo...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

ja juz walnąłem tam o krawężnik - za wysoki i za wąskie to rondo... ;/

organizacja ok, bez problemow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

kierowca tira nie ma problemu bo widzialem jak swobodnie tym rondem jechal...:)

Whatever.........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Nigdy nie miałem tam żadnych kłopotow.
Moja rada jest prosta. Trzeba włączać kierunkowskaz i patrzeć w lusterka. Ten który jedzie od miasta powinien zawsze przepuścić tego jadącego z dołu.

Na tym rondzie i innych mogą być problemy, gdyż wielu kierowców, tak jak "jestem" nie potrafi jeździć po rondach. Dopóki się nie nauczą, bedą zatory, korki i stłuczki.

Rondo - to wspaniałe skrzyżowanie, tylko trzeba jeździć z głową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

proponuję bezpiecznie:)

Wiedza daje pokore, dziwi przeciętnego, nadyma małego...
L. Tołstoj


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

"Ten który jedzie od miasta powinien zawsze przepuścić tego jadącego z dołu."

Nie zgadzam się. Ten który jedzie z dołu i skręca w prawo PRZED wjazdem na rondo może jechać tylko do Stokrotki zgodnie ze znakami na jezdni. Jeśli się chce jechać w Księcia Janusza z dołu, trzeba wjechać na rondo i dopiero z ronda skręcić w prawo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Ale dyskusja, dla nie ktorych to hulajnogę a nie samochód. Rondo jest zajebiste!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

"Autor: lunatyk (---.lomza.mm.pl)
Data: 15-10-07 21:16

rondo,jak rando jacy to kierowcy w Łomzy,że nie potrafia po prostym rondzie jezdzic???"

;) Skubancu, niezly jestes -jak swiat swiatem -prostego ronda nie widzialem, wszystkie sa okragle ;)

Joke ;) tylko mi sie nie obraz ;)

-.-.-.-.-.- (podpis na urlopie)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Zgadzam się z tym co napisała kashia.

Pozdrawiam.

_____________________________
Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

i jak zwykle co drugi nie wie co to kierunkowskaz, chyba nie starcza im czasu albo refleksu żeby go włączyć...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

I tak to właśnie jest gdy kursach jazdy przykłada się szczególną uwagę do parkowań i zawrotnej prędkości 30 km/h. Ludzie kończą kurs dostają lejce i .... rozkładają się na pierwszym rondzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Re: jak mam jeżdzić - alleluja i do przodu .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

ze znaków na jezdni wynika że w księcia janusza jadąc od Piłsudskiego można zjechać dopiero na wysokości wjazdu do Stokrotki, tam zaczyna sie przerywana, ale mamy na to 3 metry bo wjazd do stokrotki dzieli znowu ciągła, przepuszczając oczywiście tych zjeżdzających z ronda w Księcia, wcześniejszy zjazd to łamanie przepisów drogowych, oczywiście nikt tak nie robi bo wystarczy poczekać przy rondzie aż lewa bedzie wolna i wskoczyć na właściwy pas przez ciągłą



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Własnie maluja tam linie na jezdni (przydał by sie jeszcze znak nakazu skretu w prawo) zobaczymy co to pomoze :) wracajac do tematu: aby wjechac w Ks Janusza i jechac w strone blokow jadac od Ronda Solidarnosci nalezy wjechac na ronda dac kierunek w prawo i smiało do przodu niech tylko ktorys z prawej sprobuje wyjechac :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

:/ nie wiem , w czym wogóle jest problem? Ja osobiscie niemiałem , problemu ze zjazdu/wjazdu na te rondo..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

W Ks. Janusza można wjeżdzac tylko zjeżdzając w ronda. Pas, ktory prowadzi bezpośrednio z ul. Zawadzkiej jest przeznaczony tylko i wylacznie na dojazd do parkingu Galerii.

A to, ze brakuje tam odpowiednich znakow poziomych i pionowych to inna sprawa. Za to jest linia ciagla między pasami, ktora wyraznie wskazuje ze nie wolno jej przekracza, czyli nie mozna zmieniac pasa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

jezdzic najlepiej jak najbezpieczniej. Niestety niektórzy nie myslą o tym co robią i zajeżdzają drogę innym. Na rondzie Kościuszki jest znacznie gorzej. Ale jest jeszcze cos takiego jak "zasada ograniczonego zaufania do innych kierowców" wiec jesli "umiesz liczyc to licz na siebie"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Dzis namalowali kilka linii i powiem wam ze zgłupiałem bo: namalowali linie przy wyjezdzie ze stokrotki, linie gdzie nalezy sie zatrzymac gdy jedzie cos ks janusza i te linie sa na rowno z kraweznikiem z tego wynikało by ze z tego pasa (strzałka w prawo) mozna jechac i na wprost !!! Jakie jest wasze zdanie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

podobno od dzisiaj na środku ronda mają postawić budkę i w środku strażnika miejskiego do pilnowania ruchy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

A tam wiadomo jak jeżdzic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Tak ma byc strażnik miejski ale nie w budce tylko pod parasolem. musi widzieć całe rondo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

ale ty hanes jestes smieszny. bazyl14 zreszta tez... nie wszyscy maja takie problemy z jazda jak Wy....

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Zły_czlowieku gdybym miał problemy z jazdą po łomżynskich ulicach tez prosił bym o pomoc forumowiczów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

wiec powiedzcie moi drodzy czy jadac od ronda solidarnosci chce jechac w strone blokow w ks janusza, czy moge jechac tym pasem ze strzałka w prawo ? Jesli nie to po jakiego groma narysowali tam linie do zatrzymania przy wyjezdzie ze stokrotki na wysokosci kraweznika po prawej stronie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

**** ich wie, pojebane bardziej niz lato z radiem, ja wjezdzalem na rondo z lewego pasa i pozniej w prawo, teraz to naprawde nie wiem jak jechac buahha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Oznakowanie jest do dupy, bo jadąc od ronda solidarności to nad strzałką skrętu w prawo powinno pisać ze jest to droga do centrum handlowego tak jak jest w innych miastach, a tak to niewiadomo, o co chodzi i jak skręcić w ul. księcia Janusza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

nadal mysle ze trzeba wjechac na rondo, to co dzis odmalowali totalnie nie ma sensu :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

nie ma info ze strzałka w prawo jest tylko do dojazdu do stokrotki, ich malunki na jezdni wskazuja na to ze z prawego pasa (strzałka w prawo) mozna jechac w strone blokow czyli chyba mozna takie jest moje zdanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

temat ucichł a moim zdaniem jest dosc ciekawy bo ludzie dalej jezdza jak chca. Jak wy jezdzicie ? Jakie jest wasze zdanie ? Chodzi w skrocie o to czy jadac od ronda solidarnosci mozemy z prawego pasa (strzałka w prawo) jechac w strone blokow w ks janusza oczywiscie ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

kurde...ale ludzie sie przejmuja strzalkami i oznakowanie...olaboga jak widze na drodze to nie przestrzegaja...a na forum to kazdy specjalista:))

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Dzięki za podpowiedzi ;))) dalej nie wiadomo jak jeździć dziś bym walnęła w gościa który wyjeżdżając ze stokrotki miał pół auta na białych trójkątach namalowanych po to żeby się przed nimi zatrzymać a nie na nich ustać i jeszcze zdziwiony że zachamowałam (kierunek miałam wyłączony czyli jadę prosto nie wszyscy jadą do stokrotki) Natomiast wczoraj jadę z zawadzkiej po strzałeczkach na księcia a jakiś debil pacha się na mnie bo zjerzdźał do stokrotki z ronda.Może niech narysują te rondo i zaznaczą jak na nim jeździć kto ma pierwszeństwo bo ja to już jadę na czują albo tak jak napisał bazyl14
aleluja i do przodu się wyklepie ;)))

PS.kaschia jak znasz tak świetnie przepisy drogowe to co znaczą 3 zielone światła. Czyli jedziesz sobie autem i nagle widzisz święcą się na raz 3 zielone światła 2 poziomo i 2 pionowo ??

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

pierszeństwo mają Ci co z ronda zjeżdzają, proste i jasne.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Ciekawa sprawa to ja mam czekać i patrzeć czy skręca do stokrotki czy nie ;))
To niech znak postawią ustąp pierwszeństwa.
Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Malachit wogle o czym innym jest temat :) poczytaj wczesniejsze posty bedziesz wiedział. Jak jezdzicie wy ? Bo inni jezdza jak chca :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

może brakuje tam znaku zakazu:
>>MAX 3 x okrążenie<<

________________________________________________________________
ci co z kolan wstali - pięty se osr..li ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

trzeba poczekać aż przydzwonią się tam jakieś samochody to zrobią właściwe oznaczenia...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Szczerze powiedziawszy to ja też nie wiem jak tam jeździć. Bo jeśli zjeżdżam z ronda (jadąc od strony miasta) i kieruję się na parking Galerii,a inna osoba jedzie wyznaczonym pasem również na ten parking, to nie wiem kto komu ma ustąpić pierwszeństwa. A już nie wiem zupełnie co by było gdyby ta osoba zamiast też skręcić w prawo na parking miałaby ochotę jechać prosto-w Ks. Janusza.

G a z e l a


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Jest dokładnie tak jak pisze Gazela i to bardzo czesto sie zdarza ze ten co jedzie z miasta wjezdza na rondo i chce do stokrotki skrecic a tu z prawego pasa ciach ktos na wprost jedzie (moim zdaniem moze jechac prosto)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Hanes może i masz racje że trzeba poczekać aż się zderzą auta wtedy ciekawa jestem jak nasza policja rozstrzygnie który z kierowców miał pierwszeństwo. Gazela jedź tak jak ja na czuja ;)))

Zadałam zagadkę dla kierowców tych co niby umieją dobrze jeździć o 3 zielonych światłach i jak wiecie co to znaczy (co to jest) ??podpowiem że takie sytuacje zdarzają się tylko nocą
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Jak zmieniasz pas ruchu z lewego na prawy patrzysz w lusterko, więc skręcając do stokrotki zjeżdżając z ronda masz tę samą sytuację, to kierowca jadący prawym pasem ma pierwszeństwo. Pas w prawo służy wyłącznie jako wjazd do stokrotki, chcesz wjechać do ks. janusz wjeżdżasz na rondo i nie robisz żadnego kółka.

elmar1973

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

@jestem

Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Po co zakładasz temat na forum a potem z jakimś dziwnym jadem wyskakujesz z tekstami 'jak znasz tak świetnie przepisy drogowe...'? Dziwisz się, że ludzie Ci odpowiadają? W końcu sama o to prosiłaś bo nie radzisz sobie na rondzie i zjeździe z niego.

Już wypowiadałam się wcześniej na temat zasad, 'malunki' drogowców nie dziwią mnie też w tym miejscu, uważam tylko, że powinni oznaczyć wjazd przed rondem jako drogę wyłącznie do stokrotki i nie byłoby żadnych problemów.

A już całkowicie zgadzam się z tym, co napisał/a E=mc2

"I tak to właśnie jest gdy kursach jazdy przykłada się szczególną uwagę do parkowań i zawrotnej prędkości 30 km/h. Ludzie kończą kurs dostają lejce i .... rozkładają się na pierwszym rondzie."

Jest dokładnie tak. Nic dodać, nic ująć. A potem jeżdżą 'na czuja'... Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

A jeśli chodzi o Twoją 'zagadkę' - oświeć mnie! Nie wiem, co oznaczają trzy zielone światła, nie sądzę, żeby były związane z ruchem samochodowym o którym tu mówimy, ale być może się mylę. A tak swoją drogą - skoro nie wiesz jak się jeździ na rondzie, to chyba nie masz się co chwalić wiedzą na temat 'trzech zielonych świateł'. Ale może masz - przekonaj mnie, może naprawdę się mylę. :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Zanim mi odpowiesz, proszę o pomoc przy rozwiązaniu tej zagadki:



Może na Twoim kursie prawa jazdy i takie zagadki rozwiązywaliście?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

elmar, dokladnie tak samo mysle ale pewnosci 100% nie mam :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

rondo jest spoko tylko trzeba jezdzic umiec.jest wystarczajace.ja busem z laweta nie mam najmniejszych problemow nie mowiac o zwyklych malych autach.

BACA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

ale o czym ty piszesz?? tu nikt nie pisal ze ma z tym problem :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak mam jeździć

Moja podpowiedź- chodzi o zwierzęta są miłe w dotyku i miałczą tylko co robio ???
A jeśli chodzi o twoją zagadkę to dla mnie jest to Archiwum X aczkolwiek podejrzewa że takie światła są gdzieś w Święcie lub jest to pomnik sygnalizacji świetlnej
Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org