niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Passat B5 czy Audi A4 ???

Zastanawiam sie nad zakupem jednego z dwoch samochodow - Passat B5 1,9 tdi ( 110 km ) czy Audi A4 1,9 tdi ( 110 km ) . Ktory z tych samochodow jest mniej zawodny i według was lepszy ? Cena tych samochodow jest podobna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Zgłoś się do TVN Turbo do programu zakup kontrolowany. A tak na poważnie to ja tobie nie pomogę ponieważ nie będę obiektywny, bo dla mnie Audi wogóle nie istnieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Zdecydowanie passat :) mniej problemów z zawieszeniem, większe prawdopodobnieństwo, że nie było bite ani "kombinowane", no i przedewszystkim większy i przestronniejszy w środku:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Oba samochody pod względem technicznym są bardzo podobne, i moim zdaniem Passat jest zdecydowanie ładniejszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Mi VW kojarzy się źle (nie będę się wyrażał). Polecam Audi, jest dużo cichsze w środku, a jeśli nie masz pieniędzy to bierz VW - tańsze części.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Passat wiekszy w srodku, szczegolnie tylnia kanapa, w A4 ciasnota, w VW duzo miejsca

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Dokładnie - w Passacie większy komfort ;) na tylnej kanapie :D , lepsze zawieszenie niż w Audi no i oczywiście tańsze części...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

hahahahahahahaaaaa w passacie lepsze zawieszenie?!!?!?!?

ze VW tanszy, to kazdy wie, ale na pewno audi lepsze

Jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu z butów smierdzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Audi prestiż, passat cena i wygoda, jeździłem i jednym i drugim, passat tańszy w utrzymaniu i więcej miejsca w środku, audi mniejsze w środku ale bardziej komfortowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Audi jak jest pewne, to ty masz pewnosc ze nie zardzewieje Ci i przez 20 lat, passacik fajny, mialem okaze pare razy jechać ale jak passat to tylko z silniczkiem 1.8T :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Dla mnie oba gnioty bez wyrazu, nijakie to samochody...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Przeczytaj to: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny/news/nigdy-wiecej-volkswagena,980236

Jak dla mnie ani jeden, ani drugi. Audi miało i ma problemy z zawieszeniem, także to skarbonka bez dna, ale jest ciche, choć miejsca nie zawiele.

Passat przestronny i wygodny, ale dosyć głośny. Części tańsze niż do audi, jest tego pełno, ale nie mam przekonania.

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

za te pieniądze proponuje ci kupić Mazde 626 Vgeneracje(97-00) 2.0TiTD, autko ładne, ekonomiczne, bezawaryjne, przestronne i części wcale nie są drogie, pozatym to mazda, więc jak już wspomniałem wystąpienie jakiejś kolwiek awarii to pewnie będzie rzadkość w tym aucie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Mazda w Polsce nie ma żadnego salonu, podobnie jest z serwisem, części droższe niż u niemieckiej konkurencji, a tak po za tym to badziew...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Jan_Serce nie pisz ze mazda nie ma serwisu i salonu w polsce bo najblizszy jest w bstoku. Co do tematu to A4 i B5 to sa bardzo podobne samochody. Zawieszenie jest takie same, silniki takie same. Nie sluchaj ze do vw tansze czesci bo audi to vw group. Jeszcze do zawieszenia duzo ludzi uwaza ze to jest drogie zawieszenie. Owszem jest drogie ale jesli wymieniasz wszystkie wahacze za jednym razem. Zawieszenie jest bardzo komfortowe jak na nasze drogi i nieprawda jest ze sie szybko sypie. Znam paski i a4 ktore przelataly po ponad 300 tys i wcale nie byly oszczedzane , a byly wymieniane np 2-3 wahacze, a jest ich 8 razem. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

A4 i Passat zawieszenie mają takie same. To samo tyczczy się silnika 1.9 TDI 110PS AFN na pompie.
Audi lepiej wykończone, z lepszych materiałów, aczkolwiek ciaśniejsze.
Passat - auto dla ludu troszke gorsze plastiki i materiały, uboga deska rozdzielcza.
Musisz rozgraniczyć do czego auto ma Ci służyć i ile osób będzie nim podróżować. Utrzymanie i awaryjność na tym samym poziomie.
W obu autach licz się ze sporym przebiegiem. Jeśli auto przyprowadzone z zagranicy dobrym przlicznikiem jest założenie rok=min.30-40tys.km. Mniej km te auta po prostu nie robią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Temat bez sensu, wiadomo że audi jest najlepsze na świecie :)))
Zwłaszcza A3 :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

najlepszy jest multivan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

_wowo zawieszenie na oko wygląda na takie same ale poszczególne wahacze z tych aut nie są zamienne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

do chopiniak: ja czytalem ten artykuł: http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4467486.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Myśl przyszłościowo. Bierz passata, ma większy bak. Jak zechcesz dorobić to se spokojnie do ruskich po ropę będziesz jeździł. hehe

Hellou

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Myślę że oba samochody są ok.Wybierz tego który jest w lepszym stanie technicznym.Osobiście mam pewien uraz do Audi.Jakoś miesiac temu przejeżdzałem przez zambrów i utknałem w korku.Jadąc w zółwim tempie minąłem Audi A4 Tdi które miało spaloną komorę silnika,która gasili strażacy....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Audi jest mniejsze ale moim zdaniem to zaleta a nie wada. W samochodzie ma być wygodnie kierowcy a nie pasażerom, którzy i tak są szczęśliwi że ktoś ich wiezie. Audi jest ciche nawet przy 180 km/h, zawieszenie to podobno te same rozwiązanie co u konkurenta, obecnie można już kupić tańsze cześci "rzemieślnicze" jeśli ktoś jest oszczędny ( albo jeśli musi być oszczędny). Kiedyś miałem podobny dylemat ale zastanowiłem się nad użytkowaniem samochodu i wybór padł na Audi. Jest bardziej komfortowy i wydał mi się dużo ładniejszy. Polecam wsiąść i pojeździć jednym i drugim, nawet na krótką przejażdżkę. Audi A4 (sedan) jest mniej i przez to są mniej pospolite - to też może być argument "za" . Generalnie zakup Audi będzie nieco droższy niż VW. Osobiście uważam, że warto trochę więcej zapłacić, jeździć ładniejszym, cichszym i bardziej komfortowym samochodem niż oszczędzić i wozić więcej powietrza z tyłumając VW. SIlnik : tylko 1.9 TDI 133 KM niezależnie co wybierzesz. Optymalny silniczek : dobre osiągi - niskie spalanie. Zrywny jak benzyna, moment obrotowy sprawia przyjemność w codziennej jeździe, spalanie 5 l/100 km to norma przy spokojnej jeździe. Smród ropy to mit, trzymam we wbudowanym garażu w domu i nie czuję dyskomfortu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Zreszta,najwiecej złego mówią ci co nigdy nie mieli i nie jeździli danym autem.Wybór należy do Ciebie.Obydwa niemce,czego byś nie wybrał będziesz zadowolony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Oba auta są dobre.

Kupuj obojętnie które, aby w bardzo dobrym stanie, a nie bedziesz żałował.
Z kazdym autem bedą problemy jeśli miało dużo "przygód" w przeszłości.


Mam A4 i jest super :)

Jeśli chodzi o auto 1997-2000 wg. mnie to chyba Passat ładniejszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

No właśnie , moje Audi to 2001 r. - o niebo ładniejsze niż poprzednia wersja Audi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Ale i cena o niebo wieksza :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

kupuj passata

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Bogdann -> zamienne jak najbardziej. Mam A6 i tu również te same wahacze :)
Każdy TDI jest dobry bez względu czy pompa, czy pompowtrysk. Pompowtrysk ma lepsze osiągi, mniejsze spalanie i większy margines mocy. Jego praca natomiast jest bardziej twarda, głośniejsza. Zostawia też większe chmurki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

No Tomuś zmiana dziewczyny to koniecznie też auta. Jeśli już masz zamiar kupić sobie nową zabwke to moim zdaniem ładniejszy jest passat. Pozdrawiam Madzia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

saab 95

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

BMW E30 - Klasa Prestiż i Osiągi Gwarantowane nawet takie 8 letnie ;) a tak szczerze Audi ale nie A4 ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

silniki audi 1,9 sa tylko 90 i 110 km ??? bo passata sa 90 , 110 i 130 tak ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Wszystko zalezy od rocznika.
90PS to 1Z silnik pamiętający lata osiemdziesiąte, aczkolwiek trwały i niezawodny.
110PS - AFN to nowsza kultowa już konstrukcja z turbulum VTG.
Obydwa są na pompach.
130PS PD i przeróżne jego 100PSowe odmiany to już nowsze konstrukcje na pompowtryskach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

witaj tez miałem taki dylemat co kupic passat czy audi ale jednak kupiłem passata b5 extra autko mam takiego właśnie jak ty chcesz lupić TDI 110KM ZAWIESZENIA MAJA TAKIE SAMO ALE WNĘTRZE DOŚĆ ŻE JEST ŁADNIEJSZE TO ZNACZNIE WIĘKSZE SAM OSOBIŚCIE POLECIŁ BYM CI PASSATA .. POZDRAWIAM ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

MAM PASSATA I PROBLEM Z SZYBĄ I TO NIE JESTEM PIERWSZY!!! SAMA SIE OTWIERA WIE KTOŚ OCO CHODZI ??? OGÓLNIE DO AUTA NIEMAM ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Awaria modułu komfortu.
Co do wnętrza, to tu bym sie spierał że w Pasku jest ładniejsze, ale to kwestia gustu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Moze ja dorzuce pare zdan.

Audi bylo nowym modelem z wadami wczesnoprodukcyjnymi (nie wiem czy to sie tak pisze wiec sie nie czepiajcie bo i tak wiadomo o co chodzi)

Passat na tej samej plycie podlogowej jest co Audi, mniej problemow z zawieszeniem ? te same wielowachaczowe zawieszenie maja ! te i te do wymiany czesto ida. Passat wg mnie ladniejszy (ale to wiadomo kazdy ma inny gust) srodek mi sie wydaje lepiej wykonany, reszta baardzo podobna. Passaty czesto kradna. Polecam wejsc na forum passata i sie zapytac, na 100% jest sporo topicow o tym. Wiecej sie nie wypowiem bo nie mam ani passata ani a4.

Pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Passat jest na płycie A6.
Co do wahaczy, to faktycznie jest to ich bolączka. Nie ma jednk tragedii jesli stosuje się markowe produkty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

http://auto.gazeta.pl/auto/1,72135,3323348.html

bardzo ciekawe z ta plyta od a6... poczytaj, potem pisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

faktycznie, byłem przekonany ze jest inaczej :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

passata bierz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

oba autka sa ok tez mialem taki dylemat ale dotego doszla jeszcze omega tylko ja wole kombi a passat kombi jest lepszy od konkurencji no ilosc sprzedarzy w salonach jest wazna kto mial vw zostaje przy tej marce chyba ze kupuje drozsze auto

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

hmm jeszcze jedna sprawa lepiej wziac jak diesla to z pompa.
pompowtryskiwacze jak siada (przez zla jakosc paliwa co w polsce sie czesto zdarza) to hmm z tego co ostatnio moj znajomy robil ponad 5tys naprawa. :/ nie wiem czy robil w serwisie podobno mozna taniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Twoj znajomy niech nie kupuje paliwa od przyjaciół z ZSSR.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

z ciebie dobra masakra...

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

passat na płycie A6 ? dziwne bo elemęty zawieszenia passata, audi A4, i skody Superb są takie same. Ja smigam passatem prywatnie i w firmie i wiem z autopsi ze zawieszenie wytrzymuje nawet 350,000km

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

wowo. już się nie wypowiadaj! co to jest magines mocy ? pompowtryskiwacz mniej pali Błąd. więcej , chmura dymu jest zależna od wielu czynników tj. turbina ,filtr powietrza , silnik itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

jony - akurat w temacie TDI siedzę dośc głęboko, więc nie wnikaj.
Jesli masz problemy z klekotem, to zapraszam. Na pewno coś poradzimy i "będziesz Pan zadowolony".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Jakie mogą być przyczyny drgań silnika na wolnych obrotach (1000) w passacie 1.9 TDI 115 KM ?? dość pokaźnie trzęsie budą ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
zawieszenie wielowahaczowe w passacie B5

W którym roczniku passata B5 nie montowano zawieszenia wielowahaczowego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

od poczatku B5 miała wielowachacz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Przeciez to to samo tylko w innym opakowaniu plyta podlogowa ta sama zawiecha identyczna silniki tez. Silniczek 1.9 tdi klasa. Ogolnie woly robocze choc to nie to co starsze modele. Tyle ze watpie abys znalazl cos co bedzie mialo w kolch mniej niz 250tys. km. bo juz na liczniku to roznie bywa. Pamietaj tylko ze jak kupisz tanszy to wiecej pozniej dolozysz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Ale niektórzy farmazony piszą ....
Mazda niema salonu w polsce,drogie części ?buahahha
Audi a4 ma prestiż ? buahhaha
Prestiż to mają samochody segmentu F no i E może..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

B5



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

ludzie co wy wypisujecie...
od kiedy AFN to pompa :D
przecież to zwykły wtrysk :D

pompo-wtryskiwacze wychodziły w wersjach 115KM (AJM i jeszcze jakiś jeden), 130KM (nie znam oznaczenia) i 150KM (ARL).

Ogólnie to teraz jeździ tego tyle, że ja zastanawiałbym się nad czymś innym :)
Ale jak już się napaliłeś na te dwa auta to bierz pod uwagę TDI > 110KM, albo 1.8T bo reszta w ogóle nie jedzie :P

Jak audi to s4, rs4, a jak pasek to w8 :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Znajdz sobie audi 1.9 quattro sport 130 km i bedziesz czul ze to to

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

skąd weźmiesz z przebiegiem poniżej 300 tys co ja mówie 500 tys przecież to niemożliwe diesle tdi odradzają benzyna lepsza...chyba że kupiony w kraju salonowy pierwszy właściciel itd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Mialem pasata teraz mam A4 powiem ci tak Audi jest lepsze. liczy sie komfort jazdy prowadzenia pracy silnika. osobiscie nie zaluje zmiany passata na A4 1,8t zegary i domykanie szyb pilotem to sa rzeczy ktorych nie ma inna marka. Audi po 2 jest modne a VW to pospolita marka biorac pod uwage golfy. Audi jest klasowe i na topie ze tak powiem.
Latwiej go sprzedasz.
Kazdy ma swoje zdanie tylko kto mial takie samochody na wlasnosc to ma porownanie!
A co do psucia to powiem tak audi mam rok nic wszystko ok bylo oba sam kupilem w DE natomiast passat mialem problem z zawieszeniem.A oba plynely zadnego stukania ale audi mi sie lepiej trzyma.
Radzilbym tobie audi4

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

tez mialam passata b5 i szczerze to szajs, ktos tu pisal o szybach co sie same otwieraja, u mnie było tak samo, plastik w środku trzeszczał ehhh szkoda gadac, komfort jazdy hehe także szkoda gadac.

nie no taaaaaaa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

110 to sinik od betoniarki 140 jtd lepszy albo 165 jtd 1,5 tony chcesz napędzać 110 koni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Miałem pasata potem audi i teraz audi.Przy pasacie drobne usterki ale uciążliwe przejechałem 220 tys,przy audi b4 ,łączniki stabilizatorów,zaciski hamulców przednie,przejechałem ponad 530 tys mniej problemów niż z pasatem.Teraz audi A4 230 tys, kółko pasowe alternatora i NIC.Audi to audi i niby to VW ale inaczej zrobiony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

zdecydowanie polonez caro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Witam a ja polecam passata ładniejszy od audi pozatym ma wiecej miejsca w srodku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

a ja mam Audi A4 i za nic w swiecie go nie zamienie

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Jedź - http://www.niezalezny-serwis-audi.vcentrum.pl
Dopiero kiedy na miejscu będziesz miał okazję sprawdzenia samochodu, to ocenisz, który jest lepszy. Bo tak na podstawie tego co piszą ludzie, to trochę ciężko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Spadaj trollu, nie odgrzewaj tu kotletów!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Passat B5 czy Audi A4 ???

Każdy chłopak z polskiej wsi , wozi się passeratti lub ałdi w TDI .

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org