sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Czy każde ogłoszenie, które sie tutaj da, kończy sie głupimi żartami i nabijaniem się? Bo mi sie wydaje że tak...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Dokladnie tak. Z tego co slyszalem, to sprawdzaja jakie sa transfery wychodzace i wchodzace do danego bloku. Jak sa duze, znaczy ze jest podejrzenie. A wchodza do tych, co maja internet.
Co komu zrobili? Ja slyszalem juz np. o karze 2000zl za pirackiego windowsa i office, plus konfiskate pracy dyplomowej, na 2 tygodnie przed oddaniem, bo pisana na pirackim oprogramowaniu, czyli korzysc z popelnienia przestepstwa.
Podobno komputery sa zabierane, pare dni na sprawdzenie co jest nielegalne, sprawa do sadow 24 godzinnych chyba i w krotkim czasie jest po sprawie.
Czyli nawet jak ktos nie udostepnia i nie sciaga, a ma przyjemnosc miec w bloku paru typow, co robia to bez opamietania, ma szanse miec odwiedziny panow w niebieskim.

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Inna sprawa, ze Microsoft juz od dluzszego czasu odcina sie zdecydowanie od takich akcji, wydaje nawet komunikaty, ze absolutnie takich nie przeprowadzaja i ostrzegaja przed oszustami...
Kolejna ich wypowiedz w kwestii piractwa, to taka, ze jesli juz ktos ma miec pirackie oprogramowanie, to niech to bedzie oprogramowanie Mircosoft... wiadomo, lepiej nie zarobic, niz oddac rynek konkurencji.

Wiec jesli panowie policjanci z Bialegostoku (podobno) nawet zmusza ludzi do przesiadki na Linuxa, to raczej sie tym wcale nie przypodobaja koncernowi, pewnie wrecz przeciwnie. Jak to mowia, nadgorliwosc gorsza od faszyzmu ;) Microsoft nie chce nikogo ganiac, a panowie policjanci i tak im pomoga ;) To sie nazywa niedzwiedzia przysluga.

Przeciez taki uzytkownik domowy i tak na tym nie zarobi. A jak otworzy firme, to tak czy inaczej kupi legalne programy, wiec M$ zarobi na nim wiecej i zwiekszy swoj udzial w rynku. A jak wczesniej sie ktos przyzwyczai do Linuxa chocby, to juz M$ na nim nie zarobi nigdy.
Biorac tez pod uwage np. mlodych ludzi, ktorzy ucza sie tworzyc oprogramowanie na platforme Windows, a przesiada sie na Linuxa, to juz jest spora strata, bo oznacza systematyczna utrate rynku dla firmy i wolniejszy rozwoj. Tacy ludzie przeciez w przyszlosci zakupiliby drogie oprogramowanie specjalistyczne i tworzyli oprogramowanie dla kolejnych firm.

A swoja droga, to ciekawe czemu w Lomzy trzepia, a nie u siebie?
Okradna kogos, czy napadna, to sie nikt nie martwi, bo to sie nazywa "niska szkodliwosc spoleczna czynu". Nawet jak takiego zlapia, to mu nic nie zrobia, a o karach finansownych i odzyskaniu przez Was pieniedzy, to juz mozecie zapomniec. A jak ktos sobie sciaga film z internetu, to juz jest groznym przestepca i grubo za to zaplaci... paranoja.
Ale widac oszczednosci szarego czlowieka nikogo nie obchodza. Za to jak producenci filmowi straca pare zlotych, to juz tragedia... A straca nie dlatego, ze im cos zginelo. Tylko dlatego, ze nie poszliscie do kina, a tak to kto wie.... moze byscie poszli. Wiec oczywiste jest, ze pieniadze byly juz pewne w ich kieszeni i zostali okradzeni ;)

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

No ja wiem, ze zabierali kiedys same dyski.... ale cholera wie. Komputer chyba tez moga, bo niejako caly sluzyl do popelnienia przestepstwa. Jak kiedys robili jakies tam reportaze, to pokazywali rzedy jednostek poustawiane w magazynku na komisariacie ;)

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Biednemu zawsze wiatr wieje w oczy. Nie dość, że z powodu kartek w niedzielę przeciw Polonii Warszawa nie będą mogli zagrać Paweł Galiński i Łukasz Jasiński, to pod dużym znakiem zapytania stoi występ Tomasza Łuby i Michała Rozkwitalskiego. Obydwaj zawodnicy narzekają na kontuzje.

Tomasz Łuba urazu nabawił się w sobotnim spotkaniu z Górnikiem Polkowice (przegranym 2:5).
- Tomek narzeka na ból w pachwinie - informuje kierownik drużyny Artur Śliwecki. - Być może jest to tylko lekkie naciągnięcie ścięgna, ale obecnie Tomek nie trenuje.

Wczoraj podczas treningu kontuzji kolana nabawił się także Michał Rozkwitalski. Napastnik biało-czerwonych ucierpiał w starciu z Łukaszem Jasińskim.
Choć nie ma specjalnej rywalizacji o miejsce w wyjściowej jedenastce, to na treningach nikt nie odpuszcza - przyznaje Śliwecki. - Szczególnie Łukasz Jasiński znany jest z tego, że nie odpuści żadnej piłki.

Ewentualna strata Łuby i Rozkwitalskiego to kolejne, bolesne ubytki w składzie biało-czerwonych przed arcyważnym meczem z Polonią Warszawa. Tym bardziej, że z kontuzją nadal zmaga się Łukasz Adamski i również jego występ w niedzielnym spotkaniu stoi pod dużym znakiem zapytania. A wobec absencji Jasińskiego i Galińskiego kadra na spotkanie z „Czarnymi Koszulami" będzie bardzo szczupła, a dodatkowo przy ustalaniu składu nie będzie można brać pod uwag Kamila Ulmana, który wczoraj przeszedł operację kciuka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Mam niestety podobne doswiadczenia :( czesto daje ogloszenia o sprzedazy np. zwierzecia jakiegos i nagminnie dzwonia z komorek malolaty, czesto podchmielone lub niby-dowcipni i udajac kupca serwuja bzdurne pytania. Ostatnio, jak tylko sie zorientuje z kim mam do czynienia, specjalnie nie rozlaczam sie, niech traca kase. :) Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Luzaczek_12: jak Ty masz syna to ja jestem pradziadkiem. Lepiej przestań się śmiać na lekcjach jak piszesz i weź się ostro do nauki. Nad językiem polskim także należałoby wiecej popracować !!

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Dziś lekarze "dyżurni" na forum śpią z wiadomych przyczyn:)
A miało być dziś tak... masowo?
Zreszta w polsacie w wiadomościach była wypowiedź jednego z lekarzy warszawskich, mniej więcej w takim brzmieniu - nie zwolnią się tak szybko bo na ich miejsce czekają nastepni, więc tę decyzję trzeba poważnie przemyśleć
:)

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Niestety sie nie beda nikogo pytac tylko zabieraja caly sprzet. A co do tych "nalotow" to ja nie wiem co oni robia, moze tylko cos spisuja, bo widzialem dzis jak dwoch policjantow chodzilo z jakimis notesikami. Jedno moge powiedziec ze zadne sprawy z tym zwiazane raczej nie trafiły do sadow 24- godzinnych....

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Myślę, że protest nauczycieli miał jednak na celu zwrócenie uwagi na problem pt. "Nie tylko lekarze domagają się podwyżek w tym kraju, są też inne grupy zawodowe" niż wymierzony był w osiągnięcie konkretnego celu jakim byłaby podwyżka. Zupełnie przeciwnie do lekarzy. Nauczyciele na szczęście mają zdrowy osąd sytuacji w kraju.

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

x-anonim to o jaki taniec Ci chodzi, jesli nie o takie? Niekontrolowanych "szarpancow" to mozesz sie nauczyc chyba tylko na zabawach ;) A jak poznasz pare krokow na kursie, to juz chyba bedziesz umial sie jakos dostosowac do muzyki nie? ;) Nie wiem czemu z gory odrzucasz wlasnie np. salse itp. Bo to jest chyba z grubsza to, o co Ci moze chodzic.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

czyli przegramy i to nie skromnie

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Van_Loosen widać że jesteś ze sarszego pokolenia
zryty-delikatne określenie głupiej tak chyba można to najprościej wytłumaczyć a tej pani nie znam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

albo wszystko portable :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Podsumowując: dbajta ludziska o siebie, bo jak sami nia zadbacie, to... się nie zbadacie, no chyba, że za miesiąc, bo takie terminy do specjalistów - ale wtedy może już być za późno..:(
No, a z przeziębienia i grypy najlepiej wyleczyć się korzytając z porad...forumowiczów 4lomza - patrz: temat "Cóż tam oddech" :)

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=33283&t=33283#reply_33283



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Z loosakiem zgadzam się w jednym:
Gdyby od nauczycieli wymagano spędzania całego czasu pracy w szkole, system wynagradzania ich byłby bardziej przejrzysty. Ludzie widzą nauczyciela tylko przy tablicy. Mało kto wie, że to tylko jeden z wielu jego obowiązków. Że ustawa Karta Nauczyciela mówi, że TYGODNIOWY WYMIAR PRACY WYNOSI 40 GODZIN W TYM 18 GODZIN ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

Na pewno by na tym zyskali sami nauczyciele. Przykładowo opieka nad grupą podczas 5-dniowej wycieczki dałaby nauczycielowi 5*24=120 godzin pracy - wyczerpałoby to jego trzymiesięczny limit godzin zatrudnienia. Musiałby otrzymać albo kwartał wolnego, albo trzy dodatkowe pensje za nadgodziny.

Tak czas pracy nauczycieli uregulowany jest w wielu krajach. Rzecz w tym, że do takiego systemu pracy przygotowane są też gmachy szkół: każdy nauczyciel ma swoje indywidualne biuro (zaplecze), w którym może swoje obowiązki wykonywać. Baza oświatowa w Polsce nie jest przystosowana do takiego rozwiązania, toteż nauczyciele muszą wykorzystywać w tym celu swoje własne metry kwadratowe i meble. Wiekszość co prawda tak woli dla wygody, ale moim zdaniem robią to na własną szkodę.

I jeszcze jedna paranoja. Wielu z was uważa, że jeśli pracownik ma dodatkowe źródła dochodu (korepetycje, fuchy, odsetki z lokaty itp.), to za pracę na etacie można mu płacić mniej. Chyba macie coś z klepkami nie po kolei. Życzę tak myślącym, aby zostali przez swojego szefa potraktowani w ten sposób. Może wtedy uda wam się zakumać, co w waszym pomyślunku nie pasi.

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

skinek: to jest temat wczesniejszy :P
Kamil go wygrzebal sprzed pół roku

wajdy i bartoszewskiego ..panika PO chazarskiej stronie plotu .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

A jeżeli mam laptopa i powiem że nie jest moją własnością tylko cioci która jest teraz w USA i go poprostu jej przechowuję. Nie korzystam z niego i nie moja wina że jest wgrany piracki Windows i Office. Co wtedy ? Czy to że stoi u mnie na biurku przenośny komputer musi oznaczać że jest mój i że popełniłem przestępstwo ? Zaznaczam że nie mam w domu internetu.

róbmy swoje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

co sądzicie o tym wszystkim co działo sie dzisiaj(1 czerwca) na starym rynku.. jak skomentujecie występ składu hip hopowego ASW i kolejny występ RGW który niefortunnie zakończył impreze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Kudrycki napewno meczu życia to niezagrał :| Ale winić jego za wszystkie bramki także niemożna, ponieważ w durzym stopniu zawiniła obrona, ale czemu sie dziwic jak byly takie braki ze Tomek Łuba grał w obronie... Niestety sytułacja do tego zmusiła... Widać brak Kamila Ulmana ale cóż zrobić taka jest piłka i skoro jest Kudryski to on musi bronić i nic na to nieporadzimy, on niejest taki fatalny ale Kamila naprawdę brakuj ! Powodzenia dla Kudryckiego w meczy z KSP W-Wa ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

już za dwa tygodnie kurs paralotniowy w Łomży!
zainteresowanych prosze o kontakt e-mail
pozdrawiam D.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

jaka jest kara dla zlodzieji i wandali-chyba nie ma zadnej-bo ten kto kradnie duzymi ilosciami i sprzeda to to ma kase a wiec moze sobie wszystko zalawic pozniej ze nie pojdzie do wiezienia,smieszne te nasze prawo i cala reszta,taki szry czlowiek zachrzania w pracy zeby cos miec,a taki zlodziej pojdzie ukradnie i ma i to przez 5 minut i tak naprawde to nie ma sie czego bac bo i tak wie ze nic mu nie zrobią,znam taki przypadek i cisza o tym przypadku ani w gazetach ani w radiu nic niebylo slychac i siedziec nie poszedl z tego co szlyszalam to dalej kradnie i raczej nie przestanie bo takie cos to chyba we krwi zostaje a biedni okradzeni zalamuja rece bo oni stracili a on zyskal i tylko zyskal bo nic mu nie zrobili za kradzieze,moze kiedys sie to zmieni miejmy nadzieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Już wiem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Dnia 1.06.2007 około godziny 23.30 byłaś starym rynku ubrana w truskową bluzke i białe spodnie. Jeśli wiesz że to Ty to prosze o kontakt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

raver, to była czysta teoria :P

Tor - skrót BSA znaczy : Biuro Spraw Antylegalnych :P

easy come\'n\'easy go........

Żyję tak jak chce i nie próbuj mnie zrozumieć...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Jakich felg potrzebujesz ? i do jakiego auta ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: program pospieszalskiego dla prawdziwych polaków

Damian14 to wspaniała inicjatywa. Przyłączam się.

Jurand

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org