sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Pęknięta podlaska Platforma

Mikeczkos GROM jest formacja wojskowa, ktora nie moze dzialac na terenie kraju w tego typu akcjach :) - niezly absurd co?? Podobno mialo sie cos zmienic w tej kwestii. Po 2 jak podkeslal zalozyciel Gromu gen. Petelicki popelniono szkolne bledy, np. slabe rozpoznanie, brak min. strzelca wyborowego zabezpieczjacego, transporter opancerzony stal zbyt daleko od miejsca zdarzenia co uniemozliwilo szybkie wsparcie - porazka na calej linii.

Jak dla mnie ciala dal pion operacyjny, ktory zapewne ograniczyl swoje dzialanie do rozpoznania delikwentow. Mieczkos napisal, ze jego zdaniem powinni to zrobic zolnierze - to powiedz mi po jaka holere wydawac pieniadze na szkolenia grup AT skoro w powazniejszych akcjach wysylalibysmy wojsko??!!

Odpowiedzialnosc za ta "klape" powinno poniesc dowodztwo calej akcji.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

http://www.lks.4lomza.pl/forum/viewtopic.php?t=1162&start=15

Ważna informacja!!!

kto nie ma czasu w środku tygodnia zapisać się na wyjazd może zrobić to już dzis na meczu!!

potrzeba 20zł + numer pesel

miejsce zapisów podobnie jak w przypadku koszulek:

- na muszli przed meczem
- obok gniazda w trakcie meczu

do meczu pozostało już tylko 8 dni!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

tak, lecz sie tylko najpierw musisz chorobe odpowiednia wychodowac. ale jestes na dobrej drodze z tym żołądkowaniem się, czubku... :)

ps. gastroskop to urządzenie do gastroskopii, żałosny dzieciaku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Bardzo dobry tekst! Tlumaczy wszystko jak było! Dobrze, że przytoczyłeś ten tekst, bo właśnie to chciałem przeczytać. Niewiem ile zarabiają Ci policjanci co tą sprawę robili, ale powinni mieć bardzo dooobre wynagrodzeni za to...

I niech ktoś powie, że "filmowe" akcje dzieją się tylko w filmach...

Swoją drogą temat z księdzem byl .. niewiem jak to określić.. bardzo filmowy :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

tylko niech nie strzela smiechem na nasz widok ;o))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Łks nie popisal sie dzisiaj na Łomzynskim stadionie mecz zakonczyl sie wynikiem 5:2 dla Gornika.... :|

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

3 liga 3 liga ŁKS ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

to była kompromitacja......skuteczność jak zwykle zawiodła...było kilka 100% akcji ale piłka nie wpadła do bramki......mało agresywna gra w wykonaniu naszych zawodników.....Tomek Łuba na obronie zawodził.....dużo strat w środku pola.....tragiczny mecz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Jako ciekawostkę dodam jeszcze,że przestępcy widząc że już nie mają szans wysadzili się granatem ściskając w dłoniach broń (co znaczy że nie dorwali ich żywych).Według oficjalnych informacji bandyci ulegli zaczadzeniu...
Swego czasu na jednej ze stron internetowych widziałem w całości film z tej akcji (został już dawno usunięty),który potem został uzyty jako dowód w sądzie.Oglądało się ze łzami w oczach.Policjanci nawzajem próbowali sobie pomóc,jeden wynosił drugiego w bezpieczne miejsce,policjanci którym kończyła się amunicja brali broń od rannych kolegów.Trzeba dodać że AT dostało w pewnym momencie rozkaz wycofania się co świadczy o tym jak dobrze byli uzbrojeni i wyszkoleni ci bandyci...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Autor: Biernaczento (---.lom.netster.pl)
Data: 26-05-07 16:22

czuubek. . . nie zbyle powodu masz taki nick :D

Bo cię kocham.

A i tak będę się leczył u fachowców, a nie daj mi w łapę mgr po 5-latce za świniaka spod szafy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

kiernek
Nie da się porównać? Nawet 'globalnie'? A jak spojrzeć wstecz... autorzy/autorki: wierszy, piosenek, prozy... pisanych w miłosnym uniesieniu... Bardziej pisali mężczyźni czy kobiety? Kto więcej? Kto ładniej? Kto bardziej przekonywująco? A jak jest teraz...?
Czy mężczyźni kobietom a kobiety mężczyznom swoim piszą np. wiersze? Czytają je chociaż, że nie śmiem zapytać o recytowanie? ;)
No... jak to jest z tym dzisiaj u WAS ?

Pozdrawiam :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

pod warunkiem, że nasz ŁKS zagra o wiele lepiej, wtedy będzie szansa na zwycięstwo....ale Polonia będzie chciała się odbudować i zrehabilitować po dzisiejszej kompromitacji......gdyby sędzia nie podyktował dziś karnego dla Górnika i gdyby nasi piłkarze zagrali skuteczniej i agresywniej to mecz ułożyłby się inaczej.....
trzeba wyciągnać wnioski i podnieść się po tej porażce z Górnikiem...
Polonia ostatnio nie błyszczy, więc szansa na zwycięstwo będzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

co moze robic lekarz bez specjalizacji - to zalezy ile umie praktycznie i gdzie pracuje. ale przede wszystkim ratuje bezpośrednio ludzkie zycie i zdrowie. ma na to bezposredni wplyw. zdajesz sobie sprawe jaka to jest odpowiedzialnosc? wiem ze wy policjanci tez wykonujecie wazna prace, strazacy tez, nie umniejszam wam. ale przeprowadziles kiedys skuteczna reanimacje? wiesz jakie to uczucie? i jaki stosunek maja do nas ludzie ktorym uratowalismy zycie. z nimi bys pogadal na temat lekarzy. a nie ze sfrustrowanymi kolegami policjantami na forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Dorzucę tylko to ,że oprócz studiów za darmochę , to jeszcze szkolenie i praktyka na wysokiej klasy sprzęcie na koszt społeczeństwa, a nie na swój prywatny.
Psilocyber - to ja Cie wykształciłem i to ja Ci płacę pensję, i to ja jestem Twoim królikiem doświadczalnym- nie państwo. Zapamiętaj to.

Pisałem ja , pisali też i inni. Jak w szpitalu jest źle, to kup działkę, wybuduj klinikę wyposaż ją, zapłac składkę ZUS, zainstaluj kasę fiskalną i dawaj czadu.
NIE MASZ SZMALU ??, bo wybudowałeś dom i kupiłeś ekstra brykę i pobalowałeś w życiu, TO NIE JEST PROBLEM - SZMAL JEST W BANKU.
Aha i pamietaj aby w papierkach wszystko grało i ZUS na czas był opłacony , bo albo Cie wygolasi Urząd Skarbowy, albo nie bedziesz mógł skorzystac z dobrodziejstwa uspołecznionej Służby Zdrowia przez jakiś czas. O reszcie kontroli nie wspomnę
I tak masz przewagę , ze nabywałes doświadczenia i szkoliłeś się na państwówce. A i reklame sobie zrobiłeś pewnie wyśmienitą
To usiądź i czekaj na efekty może ktoś zajrzydo prywatnego gabinetu i zechce skorzystac z tego, co tak w sobie gromadziłeś przez lata kosztem wielu wyrzeczeń, (ale za kaske która ja Ci płaciłem)

Na mój gust "sfajdasz się dzieciaku w portki" jak będziesz miał sam wystartować.

Szpital to taki komforcik, można, wybudowac dom, kupić bryczkę odłożyc na koncie , albo w skarpetę. Można wreszcie zaplanować coś na przyszłość, wszystko miec w doopie i za nic nie odpowiadać. Przychodzi dzień i wpływa na konto, bez stresu , bez ryzyka po prostu wpływa he he he



Myśle, że strajk miał podłoże polityczne, rozbić, albo osłabić ten rząd, tylko o tym ktoś myślał na "górze", a nie w Łomży.
Schemacik prosty cała Polska lekarska stoi - rząd nieugięty- ludzie wku...ni na rząd , ze nie chce tym biednym lekarzom podwoić albo potroić pensji( drobnostka, mały pikuś, to w budżecie marginesik) zaczyna się niezadowolenie społeczne szerzyć i ogarnia całą Polskę. Tworzy się lawina ludzi niezadowolonych, bo co to za rząd jak problemów nie rozwiązuje.

W przypadku gdy rząd się ugina , to inne grupy zaczynają sie buntowac , bo mają przykład , ze można coś wywalczyć, też zaczyna sie w kraju burdel robic . I powiedzcie kochani , kto korzysta w tych przypadkach??
Wiadomo opozycja.

Tylko nikt nie pyta, czy te żądania są do spełnienia. Nawet jak politycy i parlamentarzyści pochłaniają za dużo kasy( jestem tego zdania), nawet jak coś jest źle, to i tak budżet jest juz zaplanowany i realizowany. To skąd tak natychmiast , na dziś wykręcic taką ekstra kasę. Na jutro i pojutrze rząd twierdzi, ze może, ale lekarze chcą dzisiaj, dlaczego?? Sami sobie odpowiedzcie

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Psilocyber, czy Ty strajkujesz? Jeżeli mogę wiedzieć... Najprawdopodobniej tak...

Jeżeli bym przyszedł do Ciebie(niewiem jakim lekarzem jesteś) z trzema skręconymi palcami u ręki(spuchnięte... krwiaki widać) to czy byś mi udzielił pomocy? Być może się tym nie zajmujesz(inna specjalność) to teoretyzujmy, że właśnie tym się zajmujesz.. udzieliłbyś pomocy????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

Mieczkosc, ale w tych materialach ktore obejrzalem i przeczytalem po zamieszczeniu w tym watku, wynika ze wszyscy wiedzieli ze ten rusek to dobrze wyszkolony byly zolnierz specnazu, ze jest to grupa Mutantow, najbardziej bezwgledna grupa w historii. Odpowiedzialna juz za kilka zabojstw itp.

No chyba po takich ludziach nie spodziewali sie ze beda w nich rzucac tortami?

No wlasnie mnie sie wydaje ze za slabo ocenili ryzyko zwiazane z ta akcja.
Niedocenili bandytow i nie przewidzieli zagrozen jakie moga napotkac chlopaki z AT. A to swiadczy o zle odrobionej pracy domowej.
Ktos to zle zrobil i pod tym wzgledem jest odpowiedzialny.
Ja nie mowie ze zrobil to specjalnie. Po prostu byl niekompetentny

Po karetki mogli zadzwonic bedac juz przed domem, na minute przed wejsciem. Nie grozil wowczas przeciek
Sami ranni z AT mowili ze mieli za malo amunicji, nie mieli wsparcia, itd itd.No ktos o tym decyduje ile maja zabrac amunicji, czy maja zabrac bron snajperska

Dobry dowodca wlasnie powinien przewidziec zagrozenia. Pewne sprawy zawsze moga sie potoczyc nie tak.
Ale jak czytam i ogladam te materialy to jendak dochodze do wniosku ze miele wiele przeslanek do tego zeby sie bardziej przygotowac do tej akcji ale je zlekcewazyli.

Mnie ubodlo jak ktorys z dowodcow komentowal slowa rannych policjantow:
"ze sa rozzaleni, nie pamietaja dobrze albo cos tam jeszcze"
i dlatego sa tacy krytyczni.
bez komentarza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

psilocyber okres studiów mamy poza sobą , to nie ta bajka, jakis zaprogramowany chyba jesteś, taki mało elastyczny
Ja pisze o tym , że teraz siedzisz w szpitalu i sie dokształcasz i szkolisz na sprzecie , którego sam sobie nie kupiłeś , ani tata Ci nie kupił.
A ilu absolwentów szkół wyższych ma możliwość, aby się w ten sposób na koszt państwa dokształcać, zdobywać nowe umiejetności?? I w końcu powiedziec : Cześć ja wyjeżdżam , bo jesteście cienkie bolki, mam lepszych panów za granica.
Resztę pozostawie bez komentarza.
Forumowicze już chyba wiedza, co się robi z człowiekiem, po skończeniu medycyny.

Ze swojego ogródka dodam Ci , ze mój umierający ojciec spotkał trzy młode lekarki ostaniego dnia swojego życia. Piersza z pogotowia, po przyjeździe i zbadaniu ojca, przejrzeniu dokumentacji, nie wiedziała czy pacjęt może iść, czy trzeba go nieść, jak po wstaniu z łózka się przewrócił , to nie wiedziała co robić. Moja siostra wysłała sanitariusza po nosze( nie lekarka).
Na izbie przyjęc leżał ojciec kilka godzin i lekarka z onkologi nawet nie chciała zejśc. Pomimo , ze pielegniarki wydzwaniały w mojej obecności do niej dosyc czesto, informując, ze z pacjetem jest niedobrze. Gdy sam dotarłem do lekarki (na oddział ) stwierdziła popijając kawę, że pacjęta trzeba przetransportowac z izby przyjęć do przychodni , czy poradni onkologicznej , bo ona go nie przyjmie inaczej.
Wwiozłem ojca z sanitariuszem na oddział pomimo braku zgody pani doktor.
Zaopiekowała się moim ojcem inna pani doktor ii i nie zrobiła nic nadzwyczajnego, zbadała go, zleciła podstawowe badania i opiekowała się nim do końca, dwie może trzy godziny.
Na trzy lekarki tylko jedna zareagowała jak lekarz.

Może faktycznie na tatę był juz czas .

Placił składki całe zycie, przed lekarzami uciekał, jak raz zachorował , to juz śmiertelnie i prawie nikt nie chciał zrobic wrażenia , że się nim opiekuje, albo pomaga. Zaznaczam wrażenia
I nie szafuj tym patetycznym stwierdzeniem cyt"ale przede wszystkim ratuje bezpośrednio ludzkie zycie i zdrowie."


I wiesz co?? z tego co wiem ta lekarka co zajeła się moim tatą nie pracuje już w szpitalu. I ciekawi mnie dlaczego??
A twoje posty psilocyber utwierdzaja mnie w przekonaniu , ze nie warto mysleć, dlaczego te dwie lekarki tak zareagowały.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

A ja uważam to za dosyć romantyczne dlatego życzę powodzenia i wytrwałości i również proponuję byś się tam pojawił parę razy może Ją spotkasz czego Ci życzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

,,Być czy nie być o to jest pytanię ??"Jeszcze ładniej:))Miłego dnia wszystkim bywalcom forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Pęknięta podlaska Platforma

28 zl za miesiac to bujda daja ci jedynie na kilka miesiecy potem placisz ok 50 i umowe masz na 3 lata......

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org