niedziela, 02 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
DONIESIENIA ZE STREFY EURO

WSZYSTKO DO CZASU!

VOTUM DEO IGNOTO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

ja wiem...Chodzi Ci o pana Winko...też zauważyłam że występuje w każdym reportażu...A co Wygrałam???

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

dziwne??? szmac nie ma nic do powiedzenia???? Hans Klos (---.91.155.89.clearwire.be) nie nazwal faszystą??? ,chociaż ja także na niego się przygotowuję.Jak widzi ,że koło d..y gorąco ---udaje , ze nie ma jego lub to nie on!!!!!!!!

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Też mnie to już drażni. Obsmarowali Radę Miejską, przez co sąd pod presją tzw. niezależnych mediów uchylił uchwałę, jak podał portal. Mam nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. A co do Ciebie Tiger, to wstydź się, że myślisz, że specjalnością tego Pana są tylko domy:-) Przecież on z powodzeniem:
- szkaluje Radę Miasta i Prezydentów,
- daje do zrozumienia podczas rozmów z mieszkańcami, że radni głosowali za marketem nie bezinteresownie,
- robi za eksperta gospodarczego komitetu wyborczego o nazwie Forum Gospodarcze i poucza maluczkich jak trzepać kasiorę,
- w wolnych chwilach sprzedaje pączki dzieciom w szkołach
Aha, nie jestem adwokatem radnych i prezia, żeby nie było :-)
Uważam, że w RM jest za dużo osób, których nie powinno tam być - tyle tylko, że tym bardziej wśród radnych nie powinno być ludzi pokroju tego Pana. A decyzję o hipermarkecie oceniam pozytywnie, szkoda, że ją walneli - ale chyba nie wszystko stracone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Poczekam jeszcze jak się ptysiu odezwie w tym wątku. Wtedy będę w pełni szczęśliwy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Kolank0,

Piszesz:

Możliwe, że Bóg pragnął, by jego stworzenie jakim jest czlowiek, z własnej nie przymuszonej woli wielbiło Go i oddawało Mu cześć. Dlatego tez obdażył go darem wolnej woli, choć miał świadomość, że człowiek z tym darem może zrobić co zechce - nawet odtrącić Jego miłość.

Jest to dla mnie nie do pojęcia, jako że postawa człowieka, który wymaga od innych aby go wielbiono, uważana jest za przejaw zarozumialstwa i jest postrzegana negatywnie. Ale być może "co wolno wojewodzie..." Taki Bóg nie jest dla mnie jednak Bogiem pełnym dobroci.. :(
Albo tak jak pisze Wierzący:

Czy to oznacza, że Bóg czuł się samotny..? – nie, to oznacza, że chciał się z nami podzielić światem, który stworzył. Chciał mieć dzieci, z którym chciał przebywać, robić mu niespodzianki, prezenty itp. W Edenie było fajnie, nie trzeba było pracować, człowiek był niewinny, nie znał grzechu... Dopiero jego upadek i pogardzenie tym, co dał Bóg spowodował oddzielenie od niego – bo grzech zawsze tak działa.

Człowiek nie chce być samotny, dlatego zakłada rodzinę, chce mieć dzieci, chce się dzielić - nie ma innego sensownego wytłumaczenia. Bo jakież mogłyby być inne powody?? Chyba, że Mu się nudziło i chciał mieć nowe zabaweczki, więc ludzika sobie stworzył... Skąd wiesz, że nie był samotny? Bogiem jesteś, że wypowiadasz się za Niego?? Dlaczego nie można Bogu przypisać samotności??
A może ja myślę za bardzo po ludzku? Tylko jak mam mysleć, skoro jestem człowiekiem, tylko człowiekiem??
Chyba jestem ateistką jednak, niestety...:(

O tramwaj zapytaj Ptysia..:) On swego czasu podjął to wyzwanie, coby tramwaj w Łomży zamontować..:D

Pozdrawiam

VOTUM DEO IGNOTO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

i to na pierwszym miejscu Radio Maryja !

VOTUM DEO IGNOTO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Coolboy ja chętnie obejze :)

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

mam 18 lat

VOTUM DEO IGNOTO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Bóg stworzy kamień,

który cię zgniecie,

bo nie ma dla ciebie miejsca na tym małym świecie..

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sporej, mam nadzieję, grupy naszych łomżyńskich forumowiczów zainteresowanych przedwojennymi losami Łomży a także w trosce o poszerzenie wiedzy na temat naszego miasta wśród młodzieży zakładam ten temat. Łomża na przełomie stuleci zmieniała swoje oblicze wielokrotnie, w ostatnim czasie po II wojnie światowej zmieniła się praktycznie "nie do poznania". Łomża przedwojenna miała swój niepowtarzalny klimat, którego cząstkę wielu z nas czuje do dziś. Przechodząc przez ulice Starego Rynku, Dworną, Polową , Krótką, Senatorską czy Sienkiewicza odczuwam dumę z faktu, iż jestem mieszkańcem tego mazowieckiego miasta. Miasta o bogatej tradycji, kulturze, własnej tożsamości. Dlatego też pragnę podzielić się z innymi mieszkańcami przynajmniej cząstką starego, polskiego Civitas Łomża, zawartej w biało-czarnych fotografiach. Konfrontacja ówczesnej Łomży z współczesną bywa niekiedy zaskakująca...
Niech duch tamtej Łomży ponownie zagości wśród nas.


Dumny mieszkaniec Łomży



Przejdźmy do konkretów:
1. Fotki wklejamy głównie przez:
- www.imageshack.us
- www.tinypic.com

2. Nie wklejajmy całych zdjęć !!! Wystarczy sam link, ułatwi to przeglądanie zdjęć bez tzw. "rozjeżdzania się forum", skróci czas ładowania się tematu.

Sposób wklejania zdjęć:
adres zdjęcia

3. Do każdego zdjęcia prosiłbym w miarę możliwości zamieszczać krótki opis, komentarz - gdzie wykonano dane zdjęcia, co w tym miejscu się teraz znajduje itp.

4. Prostujmy nieprawdziwe informacje, pomyłki. Niestety, nikt nie jest bezbłędny.

Zaczynamy naszą podróż sentymentalną...

http://i2.tinypic.com/v8mmo8.jpg
1. Łomża. Promenada. Nowy Rynek (obecnie plac Kościuszki). Zdjęcie było robione prawdopodobnie z 1 piętra (?) kamienicy w której do niedawna mieścił się Gamvid.
http://i2.tinypic.com/v8musl.jpg
2. Ulica Rządowa. Na lewo Kościół popijarski, ewangelicki. Obecnie kilkanście metrów dalej znajduje się Hotel Polonez. Budynek po środku zdjęcia mieścił się mniej więcej w miejscu dzisiejszego kiosku Ruchu.
http://i2.tinypic.com/v8mxvr.jpg
3. Most żelazny w południowo-wschodniej stronie Łomży. Komenarz jest chyba zbędny. Solidna, przedwojenna polska konstrukcja. Zwróćcie uwagę na wygląd filarów tego mostu. Na zdjęciu widać kilka charakterystycznych budowli m.in. Kościoły "panien" i Kapucynów.
http://i2.tinypic.com/v8n310.jpg
4. Wnętrze łomżyńskiej Fary (Katedry). Nawa główna. Porównajcie to zdjęcie z obecnym wyglądem kościoła... Zwróćie uwagę na przepiękne zdobienia sklepienia Katedry.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do prezentowania przedwojennych zdjęć naszego pięknego miasta.

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

kurde nie ma frajerow w lomzy .....az mi nie chce sie w to uwierzyc:)Dobra ja zaczne ...najwiekszymi sa chyba synowie wlasciciela salonu Renault zeby nie rodzinka to by na ulicy gnili

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Fajne, może i ja wam coś podrzucę, z dedykacją dla melomana oczywiście!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Ah ptysiu.... chyba nie dokońca zrozumiałeś przesłanie tej akcji...

P.S. Jak to zobadczyłem, to myślałem, że cofnąłem się w czasie to 1 kwietnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Stad mozna pobrać piosenkę graną na stadionie - Do boju
http://www.se.com.pl/iso/dzisiaj/mapki/DoBoju.mp3

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Słuszne słowa, za prace należy się zapłata. Niestety, nie dla byłych pracowników "Bawełny". Pracowali, ale części zapłaty już nie otrzymają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

Ja na luzie za pierwszym razem zdałem. Jak się umie jeździc to za pierwszym się zda.

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

KtosTam nie ma czegoś takiego jak najgorsze części miasta. Jak już słusznie zauważono jak się umie jeździć to wszędzie przejedziesz w końcu chcesz być kierowcą nie? A co to znaczy być kierowcą? Jesteś odpowiedzialny za swoje życie, życie swoich pasażerów i innych przypadkowych ludzi - niekoniecznie kierowców, których będziesz spotykał po tym egzaminie każdego dnia na swojej drodze.

Signature will be available soon. Please wait ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: DONIESIENIA ZE STREFY EURO

mialem na mysli przed Świetami ;P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org