piątek, 17 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Kazdego dnia widze pod swoim oknem (mieszkam na Ip na osiedlu Południe) załatwiające sie psy. Wszedzie pelno g...na psiego. Jak zmusic wlascicieli psow do sprzatania po swoich czworonogach?
Odezwalam sie kiedys do pewnego Pana, ktory wyprowadzil swego piska... sluchajcie co uslyszalam..
Jestem okropna "baba", ktora nie znosi zwierzat itd



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Trzeba zanieść takie gówno delikwentowi pod drzwi - ten wspaniały pomysł już jakiś czas temu propagował na forum jeden z użytkowników. Jego "myśl" była dodatkowo poszerzona o rozcieranie tego gówna na drzwiach, ścianie obok drzwi i klamce...

Nasza bis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Wiele prawdy jest w tym co pisza ludzie, ktorzy kiedys mieli szanse bycia w USA. Pisze szanse bo uwierzcie mi warto tam pojechac. Warto zobaczyc inny swiat poznac ludzi, ktorzy mysla i zyja inaczej, ich mentalnosc jest zupelnie inna niz Polakow. Polska dewiza to miec, posiadac..
Bylam w USA kilka razy spotkalm roznych ludzi. Mialam do czynienia z Polakami u ktorych pracowalam i bylo dos dobrze... Spotkalm tez Polakow, ktorzy mi pomogli, ale natknelam sie na takich, ktorzy "podstawili minoge". Wtedy czulam sie okropnie..mimo to nie nalezy generalizowac.. w kazdej narodowasci sa ludzie przyzoici i Ci (powiedzmy) zli.
Ciesze sie, ze bylam tam i pracowalam, ciesze sie, ze mialam rozne doswiadczenia..
"To co nas nie zabije to nas wzmocni.." Jak ja teraz po tych wszystkich perypetiach szanuje i kocham swoja prace .. kraj i ludzi, ktorych mam wokol siebie...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Racjonalisto, piszesz, że jesli widzimy SKUTEK (przejaw) istnienia czegoś niewidzialnego, to nie jest to wiara tylko wiedza. W takim razie ja nie tylko wierzę,że Bóg istnieje- JA WIEM, ZE BÓG ISTNIEJE!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

MaYkel, według mojego zdania nie należy tak interpretować Pisma Świętego. Chodzi dokładnie o mówienie nowymi językami, bo przecież napisane jest: "nowymi językami mówić będą" a nie "innymi drogami ewangelię głosić będą". Oczywiście swoją drogą fajnie jest, jeśli można słuchać ewangelii czy kazań w internecie np. pastor Benny Hinn:
http://www.bennyhinn.org/default.cfm, czy co niektórych żywych i bardziej aktywnych w internecie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Ale dar języków jest aktualny do dziś, tak jak uzdrawiania czy inne dary Ducha Świętego.
Adamus, piszesz:
dlatego, że co innego wierzyć w to, co mógł zrobić Jezus, a co innego wierzyć w to, co robią jacyś, delikatnie mówiąc, "wierni"
Ale przecież to Jezus sprawił, że jego wierni robią takie rzeczy. Oczywiście należy pamiętać, że przez nich działa Bóg, a oni są jego narzędziami. Jeśli np. uzdrawiają czy prorokują to są tylko "przewodami" przez które działa moc Boga - warto o tym pamiętać, aby nie popaść w pychę np. "Popatrzcie, mówię językami, jestem wyjątkowy!"

Ale dajecie żaru z tymi językami - poganie...

Ja jestem chrześcijaninem i w takie hopsy NIGDY nie uwierzę z prostej przyczyny - nikt nie gada żadnymi "językami". Nie jest językiem bełkot osoby odgrywającej swą rolę lub upośledzonej.

Szybciej uwierzę w UFO (albo w tunel pod Narwią), a Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nigdy nie uwierzę


Wybacz, Adamus, ale sam siebie w ten sposób osądziłeś. Jeżeli nie wierzysz w języki, które są najmniejszym darem Ducha Świętego, to jak udaje Ci się wierzyć, że pewien człowiek skatowany przez rzymskich żołnierzy, powieszony na krzyżu, przebity włócznią i leżący trzy dni w grobie zmartwychwstał i wstąpił do nieba? Wybacz, ale Twoja postawa i sposób wypowiedzi jest bardzo daleka od chrześcijaństwa. Co więcej, świadczy o tym kompletna nieznajomość Biblii - jakbyś ją znał to mógłbyś twierdzić, że nie spotkałeś się jeszcze z językami, ale nie to, że w nie nie wierzysz. Przeczytaj sobie Dzieje Apostolskie - rozdział 2, czy rodział 12 z I listu Apostoła Pawła do Koryntian. Ja rozumiem MrS, który jest chyba ateistą(jego sprawa, jego tragedia), ale Ciebie, który mienisz się chrześcijaninem? Twoje chrześcijaństwo przejawia się chyba w chodzeniu raz na tydzień do kościoła, ale na pewno nie w czymś więcej. Wybacz mi te słowa, ale to właśnie wynika z Twojej wypowiedzi.
Mam natomiast pytanie do reszty - czy ktoś mógłby mi napisać na e-mail o różnego rodzaju inicjatywach charyzmatycznych w Łomży?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Czy nie uwazacie ze monitory ktore od niedawna pojawily sie w łomżyńskich punciakach egzaminacyjnych to juz lekka przesada? jesli juz musza tam byc to powinny byc mniejsze lub przynajmniej zamocowane gdzie indziej. Jest to spore utrudnienie dla osob egzaminowanych poniewaz monitor zasłania poł szyby do tego dochodzi jeszcze lusterko egzmainatora i sam egzaminator ktory jak wiadomo nie ułatwia. ktos by musiał przeprowadzic sonde przez co osoby nie zdaja... czyzby było to wymuszenie pierszenstwa na pojezdzie ktory nie wiadomo skad pojawił sie po naszej prawej ...?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Patrzcie!! Ja też mówię w nowym języku...

Aklamaha kondoncieledes muhomozora!

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

ja byłem w CT i nie zauważyłem tam bródu, smrodu ani ubóstwa...
bardzo mi się podobało...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Weźcie tego co nakręcił 3LO :) ma doświadczenie w krótkim reportażu :)

PS: Żartowałem :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Glosolalia (greckie glossa- język + laleo- mówię)
. Mówienie językami, na ogół niezrozumiałymi; głoszenie słowa Bożego w stanie ekstazy nieistniejącymi językami.

Glosolalia jest przez osoby wierzące często uznawana za dar języków pochodzący od Boga. W Piśmie Świętym jest wzmiankowane około 30 razy. Dar ten ma często funkcję modlitewną.

Psychologowie i lingwiści badali fenomen glosolalii. Okazało się, że teksty wypowiadane przez osobę w tym stanie nie mają sensu w żadnym znanym języku, co więcej na ogół nie tworzą zdań. Nie jest prawodpodobne, aby mogły reprezentować jakikolwiek istniejący kiedyś język, gdyż w dowolnym języku istnieją słowa, które budują jego strukturę i daje się je wyróżnić za pomocą metod statystycznych. Tymczasem słowotok glosolalii stanowi przypadkową zbitkę sylab oraz słów zapożyczonych z najróżniejszych znanych danej osobie, bądź zasłyszanych przez nią języków, które na ogół nie tworzą żadnych rozpoznawalnych struktur. Zjawisko glosolalii u zielonoświątkowców zbadał w pracy Tungotal och andedop 1976 fiński psycholog religii Nils G. Holm. Nauka nie potrafi jednak dotrzeć do wszystkich zagadnień, w szczególności do do tych które wymykają się jej spod kontroli.

Warto zaznaczyć również istotną rolę wiary która odgrywa decydującą rolę w rozumieniu oraz akceptacji zjawiska Glosolalii. Chrześcijanie posiadający zdolność "mówienia językami" definiują ją jako wezwanie Jezusa do stania się jak dzieci, gdyż tylko tak można wejść do królestwa niebieskiego.(Ewangelia wg. św. Mateusza).

Szczególną formą glosolalii jest ksenolalia, w której dochodzi do mówienia językami istniejącymi, ale nieznanymi mówiącemu.
( z Wikpedii)

a co do mojego zdania...
dziwi mnie, iż ktoś oczekuje tu np. że przyjdzie do niego człowiek i zacznie "mówić językami" żeby pokazać, że tak naprawdę nie kłamie...
Wydaje mi się, że "mówienie językami" jest darem, który nie spotyka ludzie codziennie...i chyba (jesli się mylę to mnie poprawcie) człowiek nie ma wpływu na czas, w którym Duch Święty ześle na Niego/Nią ten dar...



_,.-*'^'*-.,_,.-*'| HOTVIG |'*-.,_,.-*'^'*-.,_
admin. of DTP TEAM

http://dtpstudio.xt.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego mias

i se ksiadz narobil.
Sksiadz nie ma prawa grzebania w rzeczach osobistych ale moze chlopak mialte narkotyki ?

Grelot

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Hospicjum św. Ducha.

Pozdrowienia.

Prowokator

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.



żadna dziewczyna nie da ci tego, co dąć ci mogą klocki Lego.


waldek27

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

fantastyczna szkoła dla nieuków



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

nawet lekarzowi trzeba patrzec na rece, a noz ich nie myje?
a potem zbija kase na chorych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

moze , tym sie zabiore?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

popytaj starszego rocznika, na pewno pomoga

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

http://www.youtube.com/watch?v=RyilT_xdp8k


Ponad 520metrow nad ziemia bez zabezpieczen po cienkiej rurce juz ja bym tam niewlazl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

foto-gabs, papier z rossmana nadaje się tylko do d..y.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dynamiczny rozwój Podwórkowych Kółek Różańcowych w Łomży chlubą naszego miasta.

Dzięki bardzo ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org