niedziela, 12 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
"Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

czy MJ żyje to niewiem.. Muszą przedstawić wiecej racjonalnych dowodów.. ale ze 2pac żyje tego jestem prawie pewny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

wlasnie dlatego warsztat ktory wystawia rachunek wystawia go na firme wiec ty nie musisz czekac ale na gotowke niestety musisz czekac tak to bywa ja ze swoim autem bujalem sie jakies kilka tygodni firma ktora mi go robila po rozebraniu okazalo sie ze jeszcze cos innego jest uszkodzone wiec musial przyjechac koles z ubezpieczenia na ogledziny i ktory ztwierdzil ze ma na to dwa tygodnie wiec zaczolem dzialac sam wypozyczylem sobie samochod z wypozyczalni i o tym fakcie powiadomilem firme ubezpieczeniowa na drugi dzien przyjechal ten koles ktory muwil ze ma na to dwa tygodnie co wiecej zaplacili wiecej dla firmy ktora naprawiala mi samochod zeby jak najszybciej go zrobili i zrobili w 3 tygodnie bo musieli czekac na czesci ktore zamowili a rachunek z wypozyczalni kazalem wystawic na firme ubezpieczeniowa i zaplacili i powiedzieli mi ze to pierwszy taki przypadek im sie trafil poprostu duzo ludzi nie wie ze ma duzo praw i nie korzysta z nich ja tez nie wiedzialem poprostu zaryzykowalem i do dzis zaluje ze nie wypozyczylem sobie jaguara tylko mazde

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

UWAGA ! Jeśli nie jesteś zbyt leniwy i posiadasz dużą dozę cierpliwości do znoszenia błędów interpunkcyjnych (a może i trafił mi się jakiś ortograficzny) to przeczytaj. Zresztą nie o błędy tutaj chodzi. Może podzielisz moje zdanie lub przedstawisz argumenty, które sprawią iż inaczej spojrzę na cuda i ogólnie wiarę. Założyłem ten temat bo podobny w dziale polityka został usunięty przez Admina. Możliwe, że i ten podzieli los swojego poprzednika :)
Odnośnie cudu w Sokółce – nie wierzę. Bo i po co ? jaki byłby sens takiego cudu? Wierzący wierzy ślepo w to co mu przekazali dziadkowie, rodzice, katecheta. Z tego powodu cuda by wierzyć nie są mu potrzebne. Jemu nie jest potrzebne wyjaśnienie, nie oczekuje zrozumienia i poznania. Jemu wystarczy jego własna wiara. Niewierzący i tak nie uwierzy. Dlatego będzie szukał bardziej racjonalnego i przyziemnego wytłumaczenia, które bardzo łatwo znajdzie. Trochę mnie śmieszy gdy słucham o cudach. Oczywiście nie szydzę z tego, że ktoś w to wierzy, ma pełne prawo. Cudem określane były zjawiska, których człowiek nie potrafił wyjaśnić ani zrozumieć co jest spowodowane naturalnymi ograniczeniami naszego umysłu. Efekt i powód tych zjawisk automatycznie i zgodnie ze swoją ograniczoną mentalnością, przypisywał siłom nadprzyrodzonym czy wręcz ingerencji Boskiej. Przykład: Kiedyś zaćmienie słońca uznano by za cud tylko dlatego, że nikt nie rozumiał tego zjawiska i nie umiał go w sposób racjonalny wyjaśnić. Dziś gdy nauka i technika uczyniła ogromny postęp na nikim tego rodzaju zjawisko nie zrobi wrażenie. Oczywiście może wzbudzić sensację ale nie z powodu swojego nadprzyrodzonego pochodzenia a jedynie z powodu rzadkości występowania.
Mój wniosek: Jeśli komuś wiara w taki czy inny cud jest potrzebna, umacnia jego wiarę i czyni go lepszym człowiekiem to dobrze, oby więcej takich cudów. Gorzej gdy prowadzi do jakiegoś fanatyzmu religijnego. Mnie to nie przekonuje i myślę, że gdyby Bogu (przyjmując iż istnieje) naprawdę zależało by ludzie w Niego wierzyli i się nawrócili, to by się zwyczajnie objawił całemu światu lub przemówił do nas, tak by każdy Go zobaczył i usłyszał tracąc wszelkie wątpliwości. Takie rozwiązanie było by najlepsze bo w jednej chwili wszyscy by się nawrócili i żyli w przyjaźnie, miłości i pokoju. Zapanował by raj na ziemi w sensie dosłownym. O to chyba chodzi Bogu prawda? A tak dalej mamy wojny, nienawiść, głód, niesprawiedliwość, zazdrość, chciwość, zakłamanie itp., itd. Ale widać Pan Bóg ma w tym wszystkim jakiś cel, tyle że ja nie mogę w tym wszystkim doszukać się miłości. Jako ojciec gdybym widział cierpienie i krzywdę swojego dziecka to jako kochający rodzic zrobiłbym wszystko co w mojej mocy by pomóc i ratować własne dziecko. Miłosierny Bóg patrzy jak się Jego dzieci wyrzynają wzajemnie, jak zdychają z głodu, jak brat krzywdzi brata. I co? No i ponoć tych kopanych za życia po przysłowiowym tyłku ma po śmierci nagradzać a kopiących karać. A tak za naszego życia by się nie dało? Dobrze Panie, Ojcze Mój ja już nie chcę żadnej nagrody po śmierci w niebie, dobrowolnie z niej rezygnuję w zamian proszę jedynie jak syn ojca, nie pozwól mnie kopać mojemu bratu za mojego życia. Ziemski tata czy mama potrafi rozdzielić bijące się rodzeństwo. Potrafią skarcić winnego i przytulić i pocieszyć pokrzywdzonego. A Boski Ojciec? Może jest w pracy bardzo zajęty, w końcu ogarnąć cały ziemski bajzel wymaga rozproszonej uwagi. Może zwyczajnie mnie nie dostrzega? Wiem! będę się więcej modlił z ufnością, że moja modlitwa dotrze do Boskich uszu, że w końcu zwróci na mnie uwagę i … dalej żyję nadzieją, że po śmierci Bóg Ojciec mi wynagrodzi cierpienie za życia. A przecież wystarczyłoby mi spokojne życie jeszcze po tej stronie bez tych wszystkich fajerwerków po śmierci.
Aż mnie strach ogarnia na myśl, że te dzikie bestie nazywane ludzkim gatunkiem są stworzone na wzór i podobieństwo swego Boga Ojca Stworzyciela.
Nawet jeśli tak to mam nadzieję, że ten wzór i podobieństwo odnosi się jedynie do efektów wizualnych a nie mentalno-charakterologicznych.
Ten post wyraża jedynie mój prywatny stosunek do wiary i cudów. Jeśli ktoś się poczuł dotknięty lub urażony to bardzo przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Czy wierzysz czy nie to i tak nie ma znaczenia, ważne by być uczciwym i dobrym człowiekiem. Bo cóż ci z głębokiej wiary gdy łamiesz przykazania, które wyznajesz, gdy krzywdzisz tych, których powinieneś miłować jako braci swoich. Gdy twoje serce zamyka obojętność na innych ludzi i ich troski. Co z tego, że mówisz kocham bliźniego jak siebie samego skoro kombinujesz jakby mu tu czymś dowalić lub podstawić nogę. Bo nie daj Boże jeszcze jemu będzie w życiu lepiej niż tobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

To jest naturalne, że ludzie jedzą świnie, czy krowy. One są już raczej stworzone do hodowli i uboju. Uważam, że koni też nie powinno się w taki sposób zabijać i jeść tym bardziej. Jeden traktuje psa jak przyjaciela, drugi nie, ale to chodzi bardziej o wartości moralne jaki ma ten człowiek, skoro robi takie rzeczy. Musiał też jakoś zdobywać te psy. Na pewno ich nie kupował czy szukał po ogłoszeniach, kto ma kundla na oddanie. Zapewne zwabiał wcześniej upatrzone psy, które mogły być najlepszymi, a często jedynymi przyjaciółmi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

obudzicie się z przysłowiową ręką w nocniku, wy politycznie poprawni marzyciele, poplecznicy ściągania wszystkich ludów świata do europy, będziecie na równi z psami u swoich muzułmańskich panów. choć znając waszą odwagę lub raczej jej brak większość z was zapewne szybko porzuci wiarę przodków i przypodobni się do swoich nowych brodatych panów. tylko dlaczego inni mają cierpieć za wasz brak rozsądku? nie piszcie, nie mówcie tylko czynem pokażcie jak można po sąsiedzku współżyć z obcymi kulturowo, agresywnymi przybyszami, a nie chować się w swoich willach i pieprzyć dyrdymały.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Znajdziesz ją w salonie sukien ślubnych na rządowej lub w diversie

nie dziekuj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

KAŻDY wierzący powinien żyć według Dekalogu , podpierając się naukami Ojca Świętego i wtedy życie byłoby łatwiejsze a świat bez wojen i agresji .
Wiara na pokaz czyni więcej zła niż wygłaszane { też na pokaż ?} ateistyczne opinie .Uczestnictwo we mszy świętej to za mało - na codzień trzeba być DOBRYM CHRZEŚCIJANINEM
Kązdy cud powinien nam wierzącym otworzyć oczy na własne postępowanie
Wiele racji ma Spinter 25 .niestety .......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

---

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Akurat tak sie składa że mieszkam niedaleko Bony i widze bardzo dużo. Może i macie śmietniki ale jakiej wielkości one są? malutkie, na wsiach tez są smietniki i placi sie z wywoz smieci. W miescie tak samo ale ten co ma remont w domu i np. grus itp to nie zmiesci mu sie do smietnika i wywozi na wies, to jest chamstwo zwykłe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

ho ho ho jakie zaproszenia ;) chyba niby z toba nie bedzie jechac bo troche za puźno o tym piszesz ;) jak bys wczoraj wieczorem sie zaoferowal to moze ktos by sie zgłosił :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Dokładnie .
Tez nie bardzo rozumiem o co chodzi.
?????????????????????????????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Ciężko zrozumieć? Chyba to jasne, że dziewczyna chce uruchomić prywatną linię autobusową na tej trasie, obsługującą dojeżdżających do pracy!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Wiecie może gdzie można w Łomży zrobić kurs pilota wycieczek ? Bo podobno jest na to zapotrzebowanie w biurach podróży.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

A ja chce pozdrowic wszystkie piękne blondynki;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Szkoda, takie piekne miejsce, a zostanie zabudowane... :/ Zawsze myslalam, ze ten teren nalezy do miasta... Co za niemila niespodzianka:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

hahahaha:DDDDDD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

Witam wszystkich, potrzebuję namiaru na zespół BLEF z Łomży. Z góry dziekuję za informację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Rzeczpospolita" usuwa zwrot "pomyliliśmy się"

608839901

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org