sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
,,Zarabiam tylko 55 tys.zl miesięcznie,,

cd.
Bardo minie cieszy iż wątek ten zebrał aż 138 postów, choć wypowiadało się kilka osób, martwi to że chociaż wszyscy maja na uwadze dobro psów tak rasowych jak i tych nie rasowych to walczą miedzy sobą jak lwy o swoje racje. Według mnie wszystkim którzy zabrali glos należy się medal, chociaż nie wszyscy maja pełną wiedze o Kynologi, ZKwP i o poszczególnych rasach. Każda rasa ma swój wzorzec i swoje przeznaczenie wg. mnie chodzi o to aby starać się tak rozmnażać każdą rasę by ją podtrzymać lub ulepszyć. Pies rasowy to nic innego jak krzyżówka psów, która daje początek danej rasie. Najprościej dla mnie będzie pisać w oparciu o rasę „Owczarek Niemiecki” bo nim się interesuję. I tak, ojczyzną owczarka są Niemcy, rasa ta liczy sobie ponad 100 lat i od poczaku jest prowadzony rejestr zwany Ksiegą rodowodową w której zapisuje się dane każdego psa przy czym w Niemczech wprowadzono coś co moim zdaniem powinno być obowiązkowe na całym świecie, tzn. obowiązkowe badania DNA to jest klucz do czystości rasy, w ten sposób zamknięto furtkę wszelkim kombinacjom, oczywiście to nie jedyny wymóg, dochodzą jeszcze prześwietlenia stawów Nie ma możliwości aby pies został reproduktorem czy suka - „suka hodowlana” i nie miały takich badań. Poza tym wymagane są przeglądy hodowlane, zaliczenie testów psychicznych, oraz wyszkolenie. Ważną rzeczą są osiągnięcia wystawowe, oraz psychika zwierzęcia. A w Polsce aby suka otrzymała wpis w rodowodzie, że jest suką hodowlana musi mieć: prześwietlenie stawów (4 ośrodki w Polsce mają uprawnienia do ich potwierdzenia) i tak : wynik A – normalne lub B – prawie normalne, wynik C- lekka dysplazja dopuszcza dalej, ale już D –dysplazja, zamyka drogę w tym kierunku, po za tym musi przejść przegląd hodowlany u sędziego kynologicznego właściwego dla rasy, musi także zaliczyć testy psychiczne. I to nie koniec, musi jeszcze uzyskać na wystawach minimum trzy oceny doskonałe lub bardzo dobre u dwóch różnych sędziów, a w tym jedna ocena musi być z wystawy międzynarodowej. Suka po zaliczeniu tego wszystkiego jest w wieku około 15-18 miesięcy, zdarzają się starsze dopiero możemy szukać dla niej partnera do krycia.
Tu zaczynają się schody, bo nie każdym psem możemy pokryć swoją sukę (rodowód) albo nie każdy właściciel reproduktora zaakceptuje nasze starania (exterier), ale tez po prostu za wysokie progi, chodzi mi np.: o krycie psem VA1 ( co to oznacza) VA1 to zwycięzca światowej wystawy Owczarka Niemieckiego w tym roku odbyła się w Ulm jest to pies Vegas du Haut Mansard http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/441845.html
Tym pieskiem nie każdy ma szanse pokryć swoją sukę, a jeśli już to kolejka jest długa, taki pies ma też ograniczenia w ilości kryć w roku.
cdn.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ,,Zarabiam tylko 55 tys.zl miesięcznie,,

moze jadac uznal iz twoj samochod jest zamulony po czym postanowil wziac sprawe w sfoje rece ,powymienial oleje i dawal w pizde na kazdym biegu do odciecia :) nastepnie trzeba byklo wymienic 10 innych czesci : opony,klocki hamulcowe,sprzeglo itp :)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ,,Zarabiam tylko 55 tys.zl miesięcznie,,

paplik paplik...
brak slow na takie gowno jakie reprezentujesz..
powiedz kto bylby w stanie puscic taka fante ze ludzie
opierajac sie na niej oddaja godzine na modlitwe raz w tygodniu
maja swoje obrzedy... chrzest , biezmowanie sluby itp..
oplatek jest jako cialo! i my w to bedziemy wierzyc...
oplatek jest symbolem ciala Jezusowego!
ateista jeden!
swiruje pawiana by na*ebac spamu na forum
i wzbudzic burze...
i slusznie...
Nadejdzie dzien gdy zerwa sie kajdany
a Ty bedziesz drżal ze strachu w prawdzie tak jak kazdy
ale ty jestes przeciwko a ten dzien zmieni w to ze pewnie powiesz
"O mój Boże"



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org