poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kto dla kogo i kto komu?

kto pójdzie ten pójdzie lub pojedzie i znów dla niektórych nie starczy jak poprzednio np żółtego sera bo.......wcześniej kartonami inni wyniosą. A policja przyjedzie i pojedzie mając to w d...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

gdzie najbliżej od Łomży podobno coś w Ostrołęce jest ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Hanes ...branie udziału w jakiejś dyskusji zobowiązuje przede wszystkim do zachowania dobrego tonu...forum nie jest po to,aby się popisywać znajomością wulgaryzmów i niewyszukanych epitetów pod adresem innych.
Możesz się uważać za największego "macho"w okolicy,ale ciekawe co na to Twoja kobieta....pozwól niech ocenią Cię inni,których to dotyczy a nie zachowujesz się jak bohater wierszyka"samochwała w kącie stała...""
realista ...ro,że Ty problemu dyskryminacji i złego traktowania kobiet nie zauważasz,bo skupiłeś się na "problemie"czeczeńskim,nie znaczy,że go nie ma.
Niestety,osobiście znam wiele kobiet,które potrzebują pomocy,a wręcz ochrony przed ich super"mężami"
Wczoraj była u mnie koleżanka,która jest już po rozwodzie a musi mieszkać pod jednym dachem ze swoim ex,pomimo tego,że mieszkanie jest jej własnością nabytą jeszcze przed ślubem...no,ale cóż polskie prawo chroni oprawców.Facet pił i nie dbał o rodzinę całe lata,bił żonę i dzieci,jego syn mając 14 lat chciał popełnić samobójstwo,bo miał już dosyć takiego życia.W końcu rodzina została doprowadzona do ostateczności i poszła szukać pomocy na policji,w ośrodku uzależnień i w sądzie.Policja przyjeżdżająca na interwencje zawsze grzecznie go prosiła o spokój i chodź delikwent jest pijany każdego dnia i każdego dnia ubliża i poniża rodzinę,nie daje im spać po nocach-to raz jedyny został zabrany na izbę wytrzeźwień.Ośrodek Uzależnień skierował sprawę do Sądu;gdzie na wniosek prokuratora został skierowany na leczenie odwykowe,z czego sobie nic nie zrobił i poszedł tam raz,bo ktoś mu powiedział,że jak się tam zarejestruje,to będzie mógł dostawać zasiłki z MOPS-u.I tak się stało,po uzyskaniu zaświadczenia z AA według MOPS jest on osobą chorą,która ma systematyczne świadczenia-miesiąc w miesiąc i nikt się tym nie martwi,że tak naprawdę on się nie leczy a gehenna rodziny trwa nadal.
Nikt też nie potrafi zapewnić rodzinie spokoju potrzebnego dzieciom do nauki,ani zmusić go do płacenia alimentów,opłat mieszkaniowych-wszystkie obowiązki spoczywają na kobiecie,bo to ona musi się martwić,że dzieci chcą jeść,muszą mieć książki,gdzieś mieszkać i w coś się ubierać.
Czy ta historia w sposób dobitny nie pokazuje dyskryminacji kobiet???
Nikt nie martwi się losem matek,bitych i poniżanych...nikt nie martwi się losem dzieci i tym czy matka jest w stanie sama zapewnić im normalne życie-za to wszyscy się martwią kimś,kto na własne życzenie nie pracuje,pije i robi co chce!
PANOWIE...tak chętnie się tu wypowiadacie,ale czy byście chcieli aby to wasze żony wracały cuchnące piwskiem do domu,dały wam po gębach,zwyzywały od najgorszych a później domagały się obiadku i sexu???
Mówicie tak chętnie o równouprawnieniu,ale na czym ono waszym zdaniem polega? Kobieta jest równouprawniona do zarabiania na dom ale nie jest równouprawniona do rozrywek.Gdy widzi się pijanego faceta-to normalka ale jak widzi się kobietę-to pomsta.Jak facet kogoś "przeleci"to ma się czym pochwalić,bo zaliczył następną laskę ale kobieta jest"k...wą"jak zaliczy faceta.Większość z mężczyzn twierdzi,że wykonywanie prac domowych to "babskie"zajęcia i woli posiedzieć przed TV niż pomóc żonie,która też wróciła po 8 godz.pańszczyzny...i gdzie tu równouprawnienie.
Prawda jest taka,że kobiety mają dużo więcej obowiązków a mężczyźni dużo więcej przyjemności.Kobieta pracuje na dwóch etatach,praca-dom a mężczyzna na jednym,ale to jemu należy się cała chwała,bo przecież jest "głową"rodziny.
Panowie,przypisujecie nam to równouprawnienie tylko wtedy gdy jest to wygodne lub korzystne dla was,ale tak naprawdę tylko nieliczni z was potrafią uszanować prawa kobiet na równi z waszymi.
Nie mówię,że każdy facet to drań lecz niestety wielu!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

http://www.youtube.com/watch?v=6weLFNZ3SOU&feature=related
jankes...coś dla Ciebie :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

"nie słyszałam" , "nie czytałam" , "nie widziałam"

To albo nie wychodzisz z domu albo mieszkasz w domku jednorodzinnym w Konarzycach...

Czeczeni żyją tu już parę lat i do tej pory nikt przez nich zabity nie został,dlaczego miałoby się to zmienić???

Dlatego że z dnia na dzień jest ich w naszym mieście coraz więcej i czują się coraz pewniej. Tak trudno to zrozumieć ??? Nie słyszałaś o ich zamiłowaniu w wymachiwaniu bronią białą ???

Incydenty jakie miały miejsce do tej pory z udziałem Czeczeńców w Łomży to małe piwo przy tym co może nas czekać za kilka lat jeżeli nie rozwiążemy tego problemu. Niechybnie za jakiś czas czekają nas "przedmieścia Paryża" może nie na taką skalę jak to miało i ma miejsce we Francji ale na pewno będzie u nas "gorąco". Osobiście nie chcę i nikomu tego nie życzę aby dożył czasów gdzie będzie z trwogą odbierał swoje dziecko ze szkoły, z myślą czy aby to czasem nie jego pociecha została dziś "pocięta" przez muzułmańskich rówieśników. Lepiej się w porę opamiętać i zacząć WSPÓLNIE działać nim będzie za późno...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

To co proponujecie mi kupic ? Musi byc koniecznie diesel i najlepiej kombi do okolo 18tys zł. Zastanawiam sie tez nad: Golfem IV, Octavia, BMW 5.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

IwaSara, masz 100% racji! Uwazam, ze nalezaloby usprawnic system interwencyjny w naszym kraju, aby takie sytuacje nie ciagnely sie przez lata, ale to bardzo skomplikowana sprawa. Mysle, ze dobrym pomyslem byloby wysylanie psychologow na rozmowe do domow, do ktorych wzywana byla policja. Psycholog szybko sie zorientuje, jesli kobieta jest zastraszona, zrezygnowana, ma depresje itd. i mogl(a)by zasugerowac policji zbadanie tej sprawy (np. wywiad z sasiadami, rozmowa z dziecmi, gdy sa w szkole itp.). I wtedy taki delikwent powinien MUSIEC sie wyprowadzic, czy w ogole odsiedziec wyrok...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Takie "promocje" to nie nowość, przed promocją podnosi się cenę tyle samo a nawet więcej, o ile obniży się w trakcie promocji.

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=210953&t=210953

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Wczoraj o ile dobrze pamiętam był temat odnośnie przegranej w meczu z Czechami. Nie wiedząc dlaczego temat zaginął:( Czyżby w zarządzie 4lomza zasiadali członkowie PZPN-u?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

wczoraj właśnie byliśmy z panną i tak średnio...
teraz trudno o dobry kebab.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

JP turek jest na przeciwko Statoila, tam gdzie kiedyś też był kebab a nazywa się tak samo:Mckebab. wieczorem na pewno trafisz bo neony się rzucają w oczy. co do samego kebaba to słyszałem że nie bardzo.ale najlepiehj przekonać się na własnej skórze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Przejedz sie do bednarczyka do Kupisk chłopak dobrze robi ostatnio robił znajomemu samochud nie drogo i klasowo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Obecnie jest tylko 1905 głosów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Witam ktos moze wie gdzie w łomży mozna kupić ciecierzyce ? Z gory dziekuje za odpowiedz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Nie nałożysz burki - obleją kwasem. Prześpisz się z kimś bez ślubu - ukamienują. Nałożysz na szyję krzyżyk - zadźgają nożem. Będziesz zatwardziałym Chrześcijaninem/ateistą - utną głowę.
Narysujesz karykaturę Mahometa - zabiją cie, żonę, wszystkie dzieci, braci, siostry i psa. Tak - szariat jest bardzo sprawiedliwy.

Kilkadziesiąt lat to dla niektórych daleko dla innych blisko.
W Anglii już są dzielnice, do których Anglicy nie wchodzą i gdzie rządzi szariat. W Niemczech jedna sędzina powołała się na KOran wydając wyrok. Czy tak trudno zauważyć, że Muzułmanie są jak rak? Jeśli tego nie widzisz poszukają na youtube filmów z brodaczami krzyczącymi, że Islam opanuje świat i pokona inne religie. Muzułmanie przyznają, że dąrzą do podbicia Europy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Uważasz, że kobieta nie ma prawa związać się z agresywnym facetem? Chciałabyś tego jej zabronić?

Od razu widać (no w 90%) czy facet jest agresywny czy nie.
Przypomnę historię swojej znajomej, która się na mnie obraziła, gdy zasugerowałem, że będzie bita. Albo tę historię o interwencji policjantó obezwładniających pijanego i agresywnego męża - kobieta rzuca się z pazurami na policjantów (zostawcie mojego misiaczka!). Ja uważa, że kobieta ma prawo być ze swoim misiaczkie jak długo chce. Ty uważasz inaczej?

Czyli sytuacja, gdy kobieta i mężczyzna dostają różne wynagrodzenia za "tę samą" robotę jest wg Ciebie OK? Nie jest to przejaw dyskryminacji? A kura domowa uważa inaczej.

"tę samą" w cudzysłowie, bo jest to tylko teoretycznie ta sama robota - jedno robi - powiedzmy 70% tego co drugie.

"ktoś robi coś co lubi i z czego ma satysfakcje,nie upominając się o podwyżkę" - a może po prostu trzyma się swojej roboty, bojąc się bezrobocia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

realista...ja Ci już mówiłam abyś do sejmu startował,a ja na Ciebie oddam głos:))) serio!!!
Wczytaj się dokładnie w to co ja tu piszę i pisałam,a jak zrozumiesz po przeczytaniu to dopiero wysil się na jakąś odpowiedź,ale proszę na temat tym razem:))
A jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów w tym mieście to chyba mamy tu władzę i jeśli problem jakiś istnieje,to niech się władza w końcu do roboty zabierze...
Pokrzykiwanie o zasiłkach i przestępstwach,których nikt nie odnotował sytuacji nie poprawi.
"""Wiem, że to niewiarygodne, ale tak właśnie one wtedy uważały (czytałem wywiad z jedną).
Proponuję - na pierwszym miejscu postawić rozum i dbanie (za przeproszeniem) o własną dupę a w następnej kolejności troskę o polityczną poprawność."""---czytałeś wywiad z jedną a piszesz"one",w dodatku jest to zupełni inny temat nie mający z Czeczenami związku.Jak ktoś lubi z każdym i na luzie bez gumki-jego sprawa!
Masz rację,trzeba stawiać na rozum,ale najlepiej na własny i nie podążać za szarą masą krzykaczy,pieniaczy i nieudaczników,którzy nie widzą u siebie w oku koła a u sąsiada widzą pyłek na kołnierzu z odległości mili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Zgadzam sie z Toba "realista" a "IwaSara" niech nieopowiada glupot ze zna Czeczenów to nieznaczy ze każdy z nich jest taki fajny jak sie jej wydaje. Niejetem Rasistą i nigdy nim niebylem a jak juz pisał "realista" co do czepiania sie Czeczenow do Łomżyniaków to ma on racjie jak "IwaSara" taka jesteś przyjazna wobec nich to przejdz sie na TRÓJKAT do parku w nocy to zobaczymy czy niezmienisz zdania. ja na TRÓJKACIE mieszkam od dziecka i widze co sie dzieje Czeczeni raz sie pruli do mojej dziewczyny i nieraz bylem swiadkiem jak oni czepiali sie do innych dziewczyn. z kosami tez lataja chodz niektórzy gadaja ze nie.... wiec "IwaSara" niebroń ich bo któregos dnia jak Cie napadął to zobaczymy co zrobisz. Przyjechali do Łomży i sie zaczeli kozaczyc niemaja szacunku do Łomży ze pozwoliła im uciec do nazego miasta i kraju. Popieram to zeby ich wywalili z tąd bo wojna już sie zkonczyła i moga wracac tam z kad przybyli w niektorych miastach w Polsce Czeczeni niesa wpuszczani mamy swoje problemy a oni jeszcze to pogarszaja. dostaja kase za free a my musimy ciezko charowac. Dla mnie smieszne jest to ze kolesia który pobił 2 Czeczenki okrzykuja rasista a jak oni by pobili lub zabili Łomżyniaka to by na nich niepowiedzieli rasisci tacy ludzie jak "IwaSara" maja nasrane we łbie! Pozdrawiam Cie "realista"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

realista...a Ty uważasz,że:"""ma prawo dostać plaskacza od tego faceta. Jest wolną istotą i ma prawo decedować o sobie"""
Skoro jest wolna i ma prawo decydować o sobie,to dlaczego ktoś ma dawać jej "plaskacza",kopniaka,w mordę,wpie...dol czy w piz..ę???Czy wolnego człowieka należy bić?Czy wolnego człowieka można bić bezkarnie???
Chłopie,a co ma przemoc domowa do pracy i zarobków???
"""Od razu widać (no w 90%) czy facet jest agresywny czy nie."""-myślę,że powinieneś założyć poradnie przedmałżeńską,a 90% bitych kobiet będzie miało szanse tego uniknąć!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

albinoski...noc jest od spania a nie od łażenia po "Trójkątach"...a jeśli ktoś tu ma gówno we łbie,to Ty i to rozrzedzone...nie twierdziłam i nie twierdzę,że Czeczeni są lepsi od Polaków,że są tylko dobrzy!Wszędzie są dobrzy i źli co widać na każdym kroku.A jeśli mówisz o kozaczeniu,to Polaczki też lubią po kozaczyć i wcale nie koniecznie tylko u siebie w kraju.
Jest mi obojętnie czy Czeczeni zostaną w Łomży czy ich gdzieś przeniosą,bo od tego ani kasy ani pracy nam nie przybędzie...a i strach pozostanie,bo blokersi,dresowcy i inne męty społeczne też wraz z nimi nie zginą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

welug mnie polowa Polakow to rasisci a wy co o tym sadzicie. przegladajac forum 4lomza to widze ze niedlugo bedzie wiecej tematow o czeczenach. dla mnie osobiscie to kolor skory, religia, kraj pochodzenia nie maja znaczenia wszyscy jestesmy ludzmi w kazdym narodzie sa mordercy i kriminalisci juz duzo osob pewnie zapomnialo jak to jezdzilo sie do usa czy europy za praca, tak samo tam mozna spotkach polskich wykolejencow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

rozmawialem z kims kto sprowadza i najlepiej we wtorki srody i czwartki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Jest to efekt utrzymywania kościoła w anachronicznej strukturze organizacyjnej, skostniałej hierarchicznej poddańczości i arystokratycznych, nie tylko tytułów, ale i upodobań biskupów. Parafianie żyjąc w społeczeństwie demokratycznym, w którym prawie wszystko zależy od głosu większości, w naturalny sposób chcą podobnych uprawnień w kościele, ale w brutalny sposób zderzają się z odgradzającym ich od kleru, "świętym" murem boskości...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

glosujemy codziennie moze sie uda :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Polska może nie jest krajem rasistów /jedynie antysemityzm jest dość popularny/ ale różnych ksenofobów, szowinistów narodowych, nienawistników...u nas nie brakuje. Dlatego nierzadkie są rasistowskie incydenty wobec ciemnoskórych sportowców, fizyczna przemoc "łysoli" wobec homosiów, sporo wydawnictw o brunatnym zabarwieniu, które najczęściej wspomagane są przez niektóre, kościelne ośrodki, z których radyjo ma wiodącą rolę w krzewieniu nienawiści na tle narodowościowym. I to jest najgrożniejsze.....

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

w biedronce są ładne legowiska dla pieska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

ok, dziękować za info:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

jak tak powiedzieli na necie to chyba nie beda robic z mordy dupy i nie powiedza ze to był zart i tak ceny maja konkretne hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Temat złożony.
Argument, że ktoś studiuje 10 lat a potem ratuje życie nie uzasadnia przepaści w zarobkach. Inżynier budowlany też ma dużo pracy na studiach i od jego błędu zależy niejedno życie. Strażacy, policja - codziennie się narażają. Jest jednak coś co różni te zawody od lekarza : jeśli ktoś umiera na stole operacyjnym albo po zejściu z niego to poprostu "operacja się udała ale pacjent zmarł". Lekarzowi udowodnić błąd to ciężka sprawa. U inżyniera łatwo znaleźć błąd w obliczeniach albo u policjanta w procedurze. Lekarza odpowiedzialność jest więc nieco ulotna. Osobiście nie znam przypadku udowodnienia błędu lekarza (oprócz picia na dyżurze :-) i wszytej chusty)
Chodzi też o coś innego. Lekarze pracując w szpitalu mają możliwość zdobycia praktyki często ograniczając dostęp do niektórych zabiegów młodszym kolegom. Korzystają ze sprzętu i pradu kupionego za publiczne pieniądze w ramach prywatnej praktyki ( np. usg ) Klienta prywatnego mają na tacy bo sam przyjdzie i umówi się do prywatnego gabinetu. Oczywiście prywatny gabinet jest na śmiesznym ryczałcie. Lekarz niepracujący w szpitalu nie ma tylu klientów prywatnie bo przecież od niego nie zależy kto i kiedy będzie operował - pracujący w szpitalu ma taki wpływ. Jeszcze jedna sprawa : określona ilość lekarzy. Ponieważ jest to zawód dosyć zamknięty to nie ma obaw o pracę. Jak nie tu to tam + prywatny gabinet. Żądanie podwyżki w takiej sytuacji jest moim zdaniem nieco bezczelne.
Nikomu nie żałuję kasy ale w określonej sytuacji finansowej naszego kraju ciężko zakładać, że jedni mogą zarabiać z podatków wszystkich drastycznie dużo. Jeśli służba zdrowia będzie tylko prywatna - proszę bardzo. Rynek wykosi partaczy a wzbogaci naprawdę zdolnych. Do tego czasu partacze (między innymi) będą zarabiać krocie z moich podatków a ja będę stał w kolejce po łaskę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kto dla kogo i kto komu?

Witam. widziałem szyld na Hali Targowej.Chyba jest tam koleś który łamie simlocki i xboxy i jeszcze jakieś ustrojstwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org