poniedziałek, 13 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Dina ...byłaś gdzieś za granicą i widziałaś tam asymilację polaków z innymi narodami i kulturami???
Nasi rodacy też żyją(bo tak wolą);w pobliżu innych polaków i w wielu krajach są całe dzielnice,w których zamieszkuje społeczność polska.To naturalne zjawisko,że na obczyźnie człowiek ma potrzebę bycia z przedstawicielami własnego narodu i bez znaczenia jest fakt,czy nosi się chustkę czy kapelusz,czy nosi się brodę czy wąsy.Polacy nawet za granicą mają domy polonijne,gdzie mogą się spotykać,mówić własnym językiem i pielęgnować polską kulturę.W wielu krajach odprawiają się msze w języku polskim i co niedziela wierni mogą się tam spotkać,pomodlić,wymienić informacjami na temat pracy,mieszkań do wynajęcia,szkołach z językiem polskim,itp...
Pytam więc,dlaczego wszystkich tak boli,że ludzie innego wyznania chcą się też modlić,że ludzie o innej kulturze też chcą zachować własną narodowość i język...Dlaczego to co dla nas jest normą dla innych tą normą ma już nie być???
""Tam, gdzie kończy się głupota, powinna zaczynać się mądrość - a jednak tak nie jest. Oto podstawowy przykład na niezgodność teorii z praktyką.""-Władysław Grzeszczyk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

kochana to są dzielnice a nie enklawy żadzone prawem koranicznym a to jest bardzo istotna różnica oj bardzo istotna.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

",za to cała Polska miała "przyjemność"usłyszeć i przeczytać o rasistach i ksenofobach z Łomży." i oto ci chyba IwaSara chyba chodzi , z tego masz niesamowitą satysfakcję, przez przypadek dałaś się sprowokować i po prostu zwyczajnie się odsłoniłaś. Nie ma o czym po prostu z tobą rozmawiać.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Hanes...z tym wibratorem to Ty trochę racji masz:)))
Taki wibrator ci nie naubliża,nie zdradzi,jest zawsze czysty i gotowy,pod budką z piwem nie stoi...można powiedzieć,że jest kwintesencją prawdziwego mężczyzny.
W porównaniu do wielu z twojego gatunku męskiego,można na nim bardziej polegać niż na mężczyźnie,bo może zrobić tylko dobrze a potrzebuje tylko baterii:))
Nie trzeba mu prać i sprzątać,wąchać jego wyziewów alkoholowych,znosić fanaberii i podziwiać jego męskości,która w większości twojego rodzaju sprowadza się tylko do przechwałek w męskim gronie,co też to wasze męskie ego uczynić dla kobiet nie może.A tak naprawdę wielu z was jest oprawcami we własnych domach i wasza męskość polega tylko na demonstracji siły żonie i dzieciom,którym w odwecie za własne nieudacznictwo umilacie życie z miłości do siebie i alkoholu nierzadko...
Męskość niejednego "mężczyzny"można określić cytując te mądre przysłowie:""Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.""
Zawsze jest za co pobić i poniżyć-"bo zupa była za słona"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

No pod filarami byłam, ale tam oczywiście nie ma a Pani jeszcze do tego zaczęła mi wpierać ze materiał z sukienki na zdjęciu to szyfon plisowany a nie gnieciony. To mój krawiec jak później to usłyszał to ją wyśmiał.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Dina...Ty masz chyba problem ze zrozumieniem czytanego tekstu...
Nie pochlebiaj sobie,że jesteś tak inteligentna,bo gdyby tak było to zauważyłabyś cudzysłów przy słowie"przyjemność".
Uważasz w swoim ciasnym rozumku,że mi jako mieszkance Łomży podoba się,że ktoś słysząc skąd jestem skojarzy mnie z tymi artykułami o rasistach czy ksenofobach???Otóż nie!!!Nie bawi mnie ani nie cieszy,że coś takiego pisze się i pokazuje w TV o mieszkańcach Łomży i chodź nie podzielam zdania co niektórych dyskutantów tego forum,nie znaczy to,że podoba mi się nagonka na łomżyniaków i przypisywanie im wszystkim rasizmu czy ksenofobii.
Osobiście nie mam uprzedzeń rasowych ani religijnych i wcale nie podoba mi się etykietka"łomżyńskiego ksenofoba",a ludzie,którzy łamią prawo powinni być karani bez względu na to czy to Polak czy Czeczen.Piętnowani powinni być ci,którzy dopuszczają się przestępstwa,którzy są rasistami czy ksenofobami a nie wszyscy jak lecą,bo akurat mieszkają w Łomży czy pochodzą z Czeczenii.
I masz rację,nie masz o czym ze mną rozmawiać,bo najpierw musiałabyś zrozumieć o czym jest rozmowa:)))
Pozdrawiam...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Dina....kochana to są dzielnice rządzone chrześcijaństwem-czytaj enklawy chrześcijańskie:))
Jeśli członków jakiegoś wyznania nazywasz enklawą,to my jesteśmy enklawą chrześcijańską-wszystko zależy od nazewnictwa...
Pozdrawiam:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

IwaSara - dlaczego tu siedzą? Czy tak trudno czasem pomyśleć? Dlatego, że tu dostają kilka tysięcy miesięcznie.

ziomex- nikt nie twierdzi, że Czeczeni nie byli mordowani. Natomiast nasze media skrzętnie ukrywają fakt, że wśród Czeczenów są mordercy i gwałciciele.

nie dotyczy - a ten znów swoje - coś o komórce pierdoli bałwan.

iwasara, ziomex, nie dotyczy - stajecie po stronie Czeczenów, walcząc na forum z Polakami. Pierwsza sprawa - mieliście do czynienia kiedykolwiek z Czeczenem? Założę się, że na żywo żadnego nie spotkaliście.
2. - myślisz, że w razie potrzeby będziesz mógł liczyć na pomoc Czeczena? W żadnym razie, oni akceptują tylko swoich - muzułmańców. Po co sracie we własne gniazdo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

iwasara - nikt im nie broni się modlić. Przeszkadza nam, że Polacy są zastraszani we własnym mieścieprzez brodatych nożowników.

Poza tym - Polacy chętnie wiążą sie z cudzoziemcami, nie są wobec nich agresywni (Polak jest bardziej agresywny wobec Polaka niż wobec cudzoziemca - czego przykładem jesteś ty i inne bystrzaki).
Czeczeni, Muzułmańce - akceptują tylko swoich - każdy inny to dla nich wróg.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

IwaSara - twierdzisz, że mord dokonany przez Rosjan niweluje mordy dokonywane przez Czeczenów? Dla mnie morderca zawsze będzie mordercą.
Niejeden Czeczen mieszkający w Łomży to morderca i gwałciciel. Co mnie obchodzą Rosjanie - oni siedzą w swoim kraju i nie wyciągaj reki po moje pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

iwaSara - kobiety same wybierają sobie facetów. Po co wybierają agresywnych?
Tak bronisz Czeczenów - popytaj pracowników ośrodka co słychać po 22 - Czeczeni leją swoje kobiety ile wlezie - u nich kobieta w hierarhii wartości jest tuż za szczurem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

anarchy men - coś ty za przygłup? Wyzywasz mnie od polaczków? A ty kto? Murzyn? Czeczen? Niestety wśród naszej narodowości trafiają się takie szuje jak ty - swojemy nóż w plecy wbijesz a Czeczena liżesz po odbycie.
Co ty za bzdury wypisujesz? po co mam robić dzieci? Dasz mi na każdego 700 zł miesięcznie? Skąd się biorą takie bałwany jak ty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

realista....miło mi,że chociaż raz się ze mną zgadzasz"" Dla mnie morderca zawsze będzie mordercą. """

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

-we Francji w pewnym mieście jest tam dzielnica(blokowisko)arabów,całymi dniami siedza (bez różnicy na wiek)pod blokami,nie daj boże żeby tam wszedł obcy ,przejezdżałem tam kilkaset razy zawsze w towarzystwie szefa Araba lub Arabskich pracowników (kierowcy) ,którzy sam twierdzili żebym tedy sam nie chodzil bo mogę dostać baty.Miałem kilka dni wolnego i chodziłem po barach wiekszość klijentów barów to byli własnie Arabowie no i kilku francuskich staruszków,więc nasuwa się myśl że duża większość z nich nie pracuje ,ale kasę mają żeby siedziec po barach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

No chyba nie do końca się zgadzam - twierdzisz przecież, że skoro Rosjanie mordowali Czeczenów to Czeczeni są uniewinnieni od swoich morderstw i w nagrodę powinni dostać wysokie zasiłki.
Ja najchętniej wysłałbym morderców za kraty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

realista ...a skąd Ci się wzięło,że ja jestem Twoim wrogiem???
To,że na niektóre tematy mamy inne zdanie i różnimy się w poglądach na niektóre sprawy,wrogów z nas nie czyni,bo normalni ludzie pomimo różnicy zdań zawsze mogą ze sobą dyskutować na poziomie i znaleźć kompromis.
Sztuką jest rozmawiać i przede wszystkim wyciągać wnioski z rozmowy,zastanawiać się nad tym dlaczego ktoś myśli inaczej i znajdować wspólne mianowniki a nie przypisywać sobie wrogów tam gdzie ich nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

IwaSara - kobiety lubią sadystów, kiedyś pamiętam jak jednej takiej znajomej mówiłem, że jej facet to agresywny typ: "dla innych agresywny, ale mnie nie uderzy!" powiedział i sie obraił an mnie, ale przekonała się, że miałem rację.

Nie bierz do głowy co islam mówi!!! W praktyce to wygląda tak, że Czeczen to pan i władca - kobieta ma mu usługiwać - ciężarna kobieta obsługująca męża przy obiedzie to norma.
Czy ty w ogóle w Łomży mieszkasz? Naprawdę nie widziałaś jak Czeczen wraca z zakupów?
Pali papieroska, przez komórkę gada, kurteczka skórzana, buty spiczaste a za nim ciężarna żonka z dzieciakiem na ręku, w jednej ręce 3 reklamówy, w drugiej (tej na której siedzi dzieciak) 2 reklamówy, wokół biegają rozwrzeszczane czeczeniaki.
Kobieta dla Muzułmańca to zwierz domowy - nawet jak odezwiesz się do kobiety, a nie do faceta (gdy są razem) to facet czuje się urażony. Żona raczej nie odzywa się w obecności męża.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

zgodze sie z czwartym punktem, wyjazd z Sienkiewicza na Polowa jest rzeczywiscie fatalnym rozwiazaniem, szczegolnie gdy chcemy skrecic w lewo, a wystarczyloby pokierowac ruch na dworna...
reszta jakos mi nie przeszkadza, a kostka na dlugiej mi sie podoba, napewno jest ladniejsza od rozowego, chodnikowego polbruku. Panie w szpilkach...wybaczcie:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

cytujesz jakieś farmazony z netu typowe dla baby której nikt nie wydymał przez ostatnie kilka lat i masz złość do wszystkich facetów na świecie nie zdziwiłbym się jak jesteś lesbą...

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

robrob i jaka jest cena tego passacika ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

powinienes być dumny że Cie pokazali w tv.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

ziomex - trochę nie znasz historii. W 1943 w Polsce trawała wojna i raczej bezpiecznie nie było.
Poza tym wątpię, żeby Polacy ze śmiechem obcinale głowy cywilom, do tego kobietom. Takiego okrucieństwa wśród Polaków nie było.

Zamiast wagarować i wypisywać bzdury na forum czasem przejdź się do tej swojej podstawówki na historię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

MarCo - która ulica według ciebie jest wazniejsza Dworna czy Długa ???????

pomyśl a potem pisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

he widać Turboszyman znasz asortyment z rynku...

o moją kobietę się nie martw jest zadowolona z tradycyjnych metod

kompresor z orlenu zostawiam dla takich dewiantów jak ty
pozdro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

realista ...chcesz mi powiedzieć,że kobiety to masochistki???
Tak się składa,że znam wiele wyjątków,które w żaden sposób nie pasują do Twojej definicji.
I mam pytanie,dlaczego dajesz mi tu przykłady Czeczenów.Te forum jest poświęcone polskim sprawom,ale jeśli już mowa o-cytuję:"Nie bierz do głowy co islam mówi!!! W praktyce to wygląda tak, że Czeczen to pan i władca - kobieta ma mu usługiwać - ciężarna kobieta obsługująca męża przy obiedzie to norma. "To uważasz,że to co robi Czeczen wyniósł z Islamu?Otóż islam naucza o dobrym traktowaniu kobiet,więc albo Czeczen to nie muzułmanin albo jego religia to nie Islam.Wiara chrześcijańska też naucza o miłości do bliźniego i wzajemnym szacunku a ilu z chrześcijan żyje z godnie z naukami religii?
Tu nie chodzi o wyznanie ale o cechy sadystyczne niektórych ludzi,które każą im krzywdzić innego człowieka,a najczęściej osoby bliskie. Taki oprawca ma poczucie bezkarności żerując na miłości i wstydzie,że w rodzinie jest coś nie tak.
Czeczeni na bicie i poniżanie kobiet niestety monopolu nie mają,Polacy też potrafią dobrze swoim rodzinom życie umilać.
Co robi policja wezwana do takiego delikwenta?-grzecznie go prosi aby się uspokoił a kobiecie radzi go nie drażnić i unikać zwady.
Czy tak powinno być?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

"IwaSara" poruszyła bardzo ważny społecznie temat i niewygodny do komentowania dla większości mężczyzn.
Dlatego swołocz typu "realista, "Hanes", dopisują się do szeregu reprezentantów bardzo mizernego pojęcia o tematyce dyskryminacji kobiety.
Dla nich obcowanie intymne z kobietą warte jest tyle co obcowanie z wibratorem. Dla nich takie wypaczenie jest pewnie niedostrzegalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

realista ...byłeś kiedyś wewnątrz ośrodka,że pytasz dlaczego oni stoją przed???
Wejdź tam i zobacz a więcej pytał nie będziesz...
Nasi bezrobotni(nie mylić z bezdomnymi),siedzą sobie w domu,oglądają TV,piszą na forach z nudów a co ma robić taki Czeczen,na dodatek w obcym kraju???Stoi i się gapi,może nie całkiem z nienawiścią w oczach ale z zawiścią,że tak jak inni nie może posiedzieć w swoim domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Wiesz jaką pierwszą rzecz kupuje Czeczen po przyjezdzie do Polski? Ogromny telewizor i antenę satelitarną - przejdź się koło ośrodka - w prawie każdym oknie talerz. Nie opowiadaj, że oni tacy biedacy.

Prawdziwy bezrobotny nie stoi pod blokiem, bo szuka pracy - i to było sedno mojej poprzedniej wypowiedzi. Czeczeni pracy nie szukają.

Uważasz, że to dobrze, że Czeczeni terroryzują Polaków? Czy może uważasz, że takie incydenty jak spychanie z chodnika, blokowanie drogi samochodom, przeganianie Polaków z miejsc siedzących w autobusach, natarczywe nagabywanie kobiet nie mają miejsca?

Przyznaj się - jesteś w Łomży? Spotkałaś kiedy Czeczena, czy piszesz z wyobraźni?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Ja wcale nie idealizuje Polaków. Nie znam (już) żadnego Polaka, który by walczył w II WŚ. Dziadek, gdy żył opowiadał nieco o wojnie - nie był świadkiem jakichś okrutnych zbrodni, nikt się niepotrzebnie nie znęcał nad wrogiem, gdy trzeba było zabić to zabijali, ale beż śmiechów.
O Niemcach wypowiadał się dobrze - w niewoli dawali dobrze jeść. Podobnie babcia - Niemców darzyła większą sympatią niż Rosjan. Niemcy nigdy nie zabierali całej żywnoiści - zabierali tyle, żeby coś zostało, w przeciwieństwie do Rosjan, któzy łupili doszczętnie. ALe to zupełnie inny temat.

Nie rozumiem po co przywołujesz tak dawne czasy - mnie obchodzi moje obecne bezpieczeństwo a nie historie sprzed 70 lat. Może jeszcze o krucjatach wspomnisz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

A biedny który nie nadaje się do pracy ze w/g zdrowotnych,który nie otrzymał renty z Zus,przeciez każdy wie że zus nawet niewidomego uzdrowi,inwalidom bez konczyn konczyny odrosną itp.Takim ludziom trzeba jak najbardziej pomagać,na przykładzie mojego sąsiada ma niesprawne obie nogi(otrzymuje z Mops-u obiady i w zależności od 100-400 zł ,to nie sa stałe zasiłki tylko zasilki o która ciągle musi wnioskować)muszę dodać że na same lekarstwa mu nie jednokrotnie nie starcza ,powiedział mi że woli zjeść niz wziąść leki ale to chyba logiczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Arie - a mało to takich :P Oj, coś kiepsko szukasz :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

są dobre komisy w Łomży np przy starym dworcu (przy pizzerii diavolo) ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Od stycznia prawo jazdy będzie kosztowało trochę więcej, ośrodki szkolenia dzięki ministrowi finansów wchodzą na VAT.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Jestem debilem ktory klika w kazdy link!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

Wstawaj rano i jedź na giełdę do Ełku, co niedziela jest. :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: katastrofie smoleńskiej towarzyszyła eksplozja.

xxxANGELxxx zeby bylo duzo to bym juz dawno cos znalazl a tak to juz 6 rok szukam dziewczyny o dobrym sercu:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org