sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Młodzież a Polityka

blakes oni tego nie rozumieja, oni nie mysla jak skaci, dresi ani slamuchy tylko pisza bo zobaczyli nowosc i wyrazaja zdanie na ten temeat, ja uwazam ze pomysł z wybudowaniem boisk jest ok ale ze do piłki plażowej???? tu chyba tym robolom odbiło, z kolei z wielkim zainteresowaniem bede obserwował jak urząd miasta wydaje kase na takie CUŚ. hehe narka

pozdrawiam


W dniu ostatecznym sądu zapytają nas o to, czego dokonaliśmy, a nie o to, co przeczytaliśmy ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

sura wiec ja chyba pamietam ta twoja skode z zeszlego roku, ale co do tego twojego nowego autka to moge powiedziec ze trzeba by bylo sie spytac komandora rajdu o to, gdyz na niedawnym zlocie byl ford granada ale mysle ze gdzies tak 20- 25 letni, mimo ze wygladal bardzo mlodo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

zauwazyliscie ze jeszcze tu nie bylo blakesa?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

SzEjK skoro jest szansa na to że wpłynie sporo kasy ze środków unijnych z przeznaczeniem na tą inwestycję czy nie warto poczekać? Sama procedura uzyskania tych środków trwa długo ... Tyle lat mieliśmy tu ugór to i jeszcze trochę wytrzymamy ....

Pozdrawiam

Tiger

PS Jak tylko będzie opublikowany plan na pewno dam znać ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Jeżeli Cię to nie interesuje to nie właz tu i nie komentuj. Ja zawsze czytam z przyjemnością. Czy wszystko musi być komentowane?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Finał:stawiam na gospodarzy (Portugalia) kontra Albion. Wygrają Ci od świetnego Porto!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Ty facet z taką ortografią, to pomiary możesz robić co najwyżej swojemu członowi.....;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Zyczę wszystkim zainteresowanym spełnienia oczekiwań dotyczących zorganizowania tego terenu rekreacyjnego i wyrażam przekonanie, że organizatorzy tego przedsięwzięcia wykorzystają na miarę posiadanych możliwości ciekawe sugestie z forum.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Tiger ale wiadmo cos kiedy zaczna sie jakies prace ? w tym czy przyszlym roku ? a moze jeszcze dluzej



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Przychodzi baba do lekarza :)
- panie doktorze mam cos miedzy nogami
Doktor na to
- pani sie polozy i rozstawi nogi
Po dluzszych ogledzinach doktor wyjmuje ogórka z dziury i wyrzuca go przez okno. Pod oknem krecil sie menel i znalaz ogórka.
Na to baba sie drze przez okno
- Panie panie ten ogorek jest ze Pśuty
Menel
- Jaki zePśuty ,on jest tylko dobrze ukiszony.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

ehhhh ja chcialem sie dowiedzicec o co w tym chodzi tylko dlatego ze nie wiem aaa oni odrazu jada na czlowieka myslem ze ma to jakis glebszy ses czy cos w tym stylu ja nie mowie ze to jest zle ale czy zaraz mosza leciec teksty niewchodz nie kometuj ja chcialem uslyszec tylko jakis jest cem tego i tyle :D


W dniu ostatecznym sądu zapytają nas o to, czego dokonaliśmy, a nie o to, co przeczytaliśmy ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Znów temat w którym propolska młodzież ukazuje swą ciemnote i zacofanie... Aż szkoda patrzeć. Czy wy wszystko widzicie tylko w czerni i bieli? Coś jest dobre coś jest złe z reguły? Jak mam do wyboru niemiecka kiełbase albo polską kiełbase to mam wziąść polska bo ratuję polski przemsł żywieniowy? hehehe a ten przemysł nie zyskuję na eksporcie zywności? Dla was zawsze bylo nie dobrze. Ktoś ci nagadał że bedą wywozić całą wyprodukowaną kiełbasę za granicę?


Całe życie z wariatami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Czechy - Szwecja może być finał, ale z jednej strony Anglia ma świetny zespoł szczególnie młodego napastnika, Francja i Portugalia z meczu na mecz grają lepiej i są naprawde groźni.


...:::A gdy odejdę,

gdy kiedyś zamknę oczy swe...

Zawsze, z Tobą będe...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

a wlasnie fLorek ze boisko do pilki plazowej jest OK teraz tez jest tam boisko i w wakacje jak jest cieplo to sporo osob korzysta z niego!! wiec moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysl!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

<b>frotka</b>: kto co lubi, ja się już wyskakałem, nie wiem czy byłaś na tylu koncertach co ja i do tego żywiołowo-punkowych!! W chwili obecnej wolę na koncercie skupić się na tym jak grają i co grają a nie bujać się pod sceną (co nie znaczy, że przeszkadza mi jak ktoś tańczy w czasie koncertu).

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Skinhead69 ty chyba niewiesz w gdzie ty zyjesz wez odejdz od tego kompa i sie po miescie przejdz. Pewnie ze calej kielbachy polskiej niewyworzą za granice bo Niemcy sami tu do nas przyjezdzaja i skupuja polskie swinie jak leci bez targowania. Dwa tygodnie temyu na rynku w Ostrolece zajechali niemcy i tak szybko wszystko posprzatali ze chlopy niewiedzieli co sie dzieje. Koles ktory ma sklep miesny po wieprzownine jezdzil ostatnio pod Bialystok bo w Podgórzu niebyo.
Tylko ze teraz jak nasze cale miecho pojdzie za granice to co przyjdzie donas a moze otworza rezerwy ze starych lodowek


W dniu ostatecznym sądu zapytają nas o to, czego dokonaliśmy, a nie o to, co przeczytaliśmy ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Jakim aparatem cyknąłeś te zdjecię?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Czy jest potrzeba zorganizowania kolejnej konferencji?
Jesli tak, to mam pytania:

Jakie miejsce byscie proponowali na kolejna konferencje?
Jaka tematyka?

A moze mniej teorii - wiecej praktyki i np. zorganizowac "Install Party" ?

Prosilbym o opinie.

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

A tak swoja droga to na stronie http://otworzoczy.4lomza.pl/ znajduja sie pliki z prezentacjami, które byly na konferencji.

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

do von Reuffen

Brakuje Ci elementarnej wiedzy. Oskarzasz władze Łomży, cyt. "Z budynku przy Poznanskiej dawno usunięto praktycznie wszystkie biura, by zrobić tam wyższą uczelnię. I taka jest ponoć zaakceptowana przez rząd jej lokalizacja. Tymczasem znów się kombinuje, znów kręci, znów załatwia inne miejsca. A wielki budynek się niszczy."

Musiałbyś zajrzeć do dokumentów w sprawie szkoły. Po przyklepaniu jej przez rząd władze Łomzy dowiedziały się, że zapisany jest tam m.in. budynek Liceum Społecznego przy Sadowej, słabo?. Ponadto nie zapominaj, że budynek przy ul. Poznańskiej należy do Urzędu Marszałkowskiego. Gdyby zosrtał przekazany miastu, to zaręczam, że jest wiele innych rzeczy, które można by tam zrobić. Np. socjalny blok mieszkalny... Poza tym byłaby to szkoła peryferyjna, a moim zdaniem trzeba wzmacniać centrum miasta, bo to ono ma być wizytówką Łomży.
Wszelkie uczelnie w dużych miastach są w okolicach centrum. I nie wyważajmy otwartych drzwi.

"Za niecałe trzy miesiące ma zacząć się nauka, a nikt ponoć nie wie co i gdzie" - niestety, wszelkie ruchy dotyczące szkoły dzieją sie poza decyzjami władz miasta.

"Czy szkole w zaproponowanej formie naprawdę trzeba dać wszystko, co sobie zażyczy? Czy płatne dla większości studia, dające duże zarobki kadrze i uczelni-matce są faktycznie takim świetną reklamą naszego miasta? Czy da nam to cokolwiek?"

Moim zdaniem każda wyższa szkoła promuje miasto, bo przyciąga do niego ludzi spoza miasta i tworzy z Łomży ośrodek o znaczeniu ponadregionalnym. Tak samo Agrobiznes jak i Jański, tak będzie z nową wyższą uczelnią.

"Zarząd miasta albo jest tak nieudolny, że nadal nie wie gdzie ulokować tą szkołę, albo może wie i zwyczajnie gra na czas by postawić przed faktami dokonanymi uczniów i nauczycieli Drzewnej/Medyka oraz Ministerstwo?"

W tej chwili część szkół została zlikwidowana, na szczęście nauczyciele nie stracili pracy, a to zasługa właśnie władz miasta. Na tym forum poruszany był wątek ograniczania godzin ponadliczbowych. Dzieki temu nie ma zwolnień. A moim zdaniem, jeżlei mają stać pustostany, to lepiej ulokować tam szkołę. To i może miasto zarobi za wynajem budynków? ;)

Radzę zacząć również odróżniać prywatne od państwowego, jak też miejskie od marszałkowskiego. To wiele usprawni.

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Spoko; za pomyłki przepraszam; nie jestem zaangażowany w tą sprawę więc nie znam szczegółów.
Niemniej:
- faktem jest, że budynek przy Poznańskiej był przygotowywany dla szkoły wyższej. I nie jest istotne, kto jest jego włąścicielem - miasto czy województwo. A teraz marnieje. Przerabianie na "socjalny blok mieszkalny" to utopia, trzeba by rozpruć go do podstaw i postawić na nowo,
- budynek ten znacznie lepiej nadaje sie na uczelnie niż inne: lepsze zaplecze, duże parkingi, sala konferencyjna,
- szkoła państwowa w zaproponowanej formie jest państwową tylko z nazwy,
- splendor? Mały - kto z nas wie, jak nazywają się wyższe uczelnie np. w Ostrołęce? To nie ten format byśmy się mieli czym szczycić. Jak to dzisiaj napisali w wyborczej są to " wyższe szkoły czegoś i czegoś". Zapomnijcie o rozsławianiu miasta.

vR

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Mało kto wie ale fontannę to w Łomży jedną mamy przy dworcu PKP :-)
Może ten wspaniały zabytek przenieść na wspaniałą starówkę i wtedy tanim kosztem byłaby wspaniała kompozycja

Pozdrawiam

rbaginsk -allegro.pl



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

do marcel77:

Budynek przy Pozanańskiej został "opróżniony" gdyż Urząd Marszalkowski przeznaczył go na lokalizację państwowej szkoły wyższej (Politechnika Białostocka - jak się okazało zbyt biedna i niezbyt ochocza).
Urząd Marszałkowski ma w Białymstoku spore kłopoty lokalizacyjne (czyli: sporo wydaje pieniędzy w Białymstoku). Ciekaw jestem co właściciel ma zamiar zrobić ze swoim majątkiem zlokalizowanym w Łomży? Czy ma zamiar o niego dbać, czy też raczej doprowadzi do degradacji budynku (bo Łomża go mało zajmuje). W Łomży są też drogi wojewódzkie - czy to znaczy, że gorsze i że też można o nie nie dbać ?

Jest mało dobrych uczelni zlokalizowanych w centrach miast - w większości krajów świata uczelnie i campusy są zlokalizowane na peryferiach miast.

Blok, nazwijmy go "socjalny" to też wydatek - i to niemały.

Nie każda uczelnia jest powodem do dumy. O jakości "fabryki" świadczy jej produkt finalny (a nie koniecznie kafelki na ścianach).
W każdej dziedzinie liczy się marka - można ją budować od podstaw lub posiłkować się już istniejącą i znaną marką. N.p. w Ostrołęce jest uczelnia łódzka a na Kurpiach jest Hochland.

Część szkół została zlikwidowana ale nauczyciele tracą pracę pomino "obcinki" nadliczbówek. W związku z tym mam pytanie - skoro dzieci jest mniej może czas zastanowić się nad zmniejszeniem liczby dzieci w klasie do góra kilkunastu. Dzieci (a głównie rodzice) byliby zadowoleni - nauczyciele też.

Kwestia pustostanów - jeśli z nich nic nie wynika oprócz kosztów - jeśli nikt nie ma na nie pomysłu - to może lepiej je sprzedać choćby za przysłowiową złotówkę komuś kto pomysł ma (lub komu wydaje się, że ma).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Rzeczywiscie ostatnio INFOLAN przyspieszyl i to wyraznie. Ciekawe na jak dlugo... :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Młodzież a Polityka

Niestety nie dane jest mi pamiętać, jak kiedyś wyglądała starówka gdyż uniemożliwia mi to skutecznie mój wiek, ale myśl o remoncie "serca" naszego pięknego miasta wydaje mi się jak najbardziej trafiona. Uważam również, że głównym celem modernizacji powinno być wspomniane wcześniej ożywienie Starego Rynku i sprawienie, żeby ludzie przychodzili tam tłumnie - niezależnie od pory dnia, tygodnia czy roku. Myślę, że taki efekt dałoby się osiągnąć. Jedyne co jest potrzebne to szczypta kreatywności, polotu i finezji, której niektórym w tym mieście niestety brakuje...
Poza tym gdyby do remontu starówki udało się "dorzucić" wybrukowanie ulicy Długiej (a konkretnie od skrzyżowania z ulicą Krótką, aż do rynku i oczywiście od budynku do budynku, nie zostawiając chodnika...) oraz jakąś ładną fontannę plus trochę zieleni efekt mógłby być naprawdę śliczny. Do tego katedra, ratusz, Rybaki, piękne tereny nadnarwiańskie, klimatyczne knajpki, jakieś "hotele" nad rzeką, w których mogliby zatrzymać się turyści, molo z restauracją na końcu, ścieżki rowerowe, rejsy po Narwi i Łomża mogłaby stać się miastem znacznie piękniejszym od tego jakim jest dzisiaj. Pomarzyć zawsze można... :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org