Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@

Most w Ostrołęce tylko dla małych samochodów

cz pon, 19 września 2016 08:34

Władze Ostrołęki poinformujemy, że w wyniku badań przeprowadzonych w ramach przeglądu specjalnego mostu na rzece Narew w ciągu drogi krajowej nr 61 w Ostrołęce utrzymane zostaje dotychczasowe ograniczenie nośności przeprawy. Po moście mogą nadal jeździć jedynie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i obowiązuje je ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Pociąg do Łomży

cz pon, 19 września 2016 08:19

Pociąg do Łomży mam ogromny. Wracam do niej z ogromnym sentymentem po każdym dłuższym rozstaniu. Brak mi tego słodkawego zapachu i swojskiego ciepełka. Najbardziej lubię ten moment, gdy z zielonej butelki do ust moich wpływają pierwsze krople. Uczucie to jest jedno na milion, tylko Łomża mi je daje.

Czerwone Berety wygrywają IV Grom Challenge „Siła i Honor”

mm nie, 18 września 2016 10:06

184 ludzi z całej Polski w 92 parach – śmiałkiń i śmiałków powyżej 18-tu lat, ale i powyżej 40-tki – startowało o godz. 10. spod wieży w ośrodku szkolenia poligonowego Grom Group w Czerwonym Borze. Mieli do przebiegnięcia w morderczych warunkach 25 km – przez gęsty las, mokradła, rowy z wodą i dzikie piaski oraz do pokonania przeszkody górą i dołem, czasem w warunkach bitewnych wśród dymów i ogni z petard i rac, czasem czołgając się pod czołgiem i skacząc z amfibii. Kiedy po 7 godzinach zwycięzcy odbierali nagrody, po ściankach i drabinkach dobiegały jeszcze trzy ostatnie pary. Wygrali w kategorii open żołnierze Czerwonych Beretów: Rafał Serafin i Piotr Bartoszewski.

Dzień Sybiraka

cz so, 17 września 2016 18:30

Syreny alarmowe włączone w Łomży w sobotę o godz. 15.00 rozpoczęły uroczystości związane z 77. rocznicą napaści Rosji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku. Niespełna dwuletni okres pierwszej okupacji sowieckiej zapisał się prześladowaniami i wywózkami Polaków. Do czerwca 1941 roku w czterech wywózkach (trzy w 1940 i jedna w 1941r.) w głąb Związku Radzieckiego tylko z Ziemi Łomżyńskiej wywieziono blisko 6500 osób. Wywożono przede wszystkim inteligencję - nauczycieli, urzędników, policjantów i ziemiaństwo wraz z całymi rodzinami. Corocznie na pamiątkę tych tragicznych wydarzeń obchodzony jest Dzień Sybiraka.

Doktor Jan Skarżyński (+ 81) służył chorym całe życie...

mm pt, 16 września 2016 19:44

Niezwykle ceniony dermatolog i radiolog dr Jan Skarżyński (+81), który w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży przepracował ponad 56 lat – zmarł tam w środę, 14. września, na oddziale chirurgicznym. - To taki szmat czasu w służbie chorym, że trudno sobie wyobrazić - wspomina Zmarłego, którego pogrzeb odbywał się w piątek, 16. września, na starym łomżyńskim cmentarzu, dr Hanna Majewska – Dąbrowska, pamiętająca pierwsze z Nim spotkania w 1983 r., gdy po studiach zaczynała pracę w starym szpitalu. - Doktor Jan zawsze był otwarty do ludzi. Bardzo chętnie wszystkim nam pomagał, bardzo chętnie nas uczył i pokazywał, co widać na zdjęciach rentgenowskich i gdzie czego szukać. To były czasy, kiedy nie mieliśmy USG, rezonansu magnetycznego ani tomografu komputerowego.

Lepsze plony i zyski z kukurydzą EURALIS

mm pt, 16 września 2016 15:59

Firma EURALIS Nasiona sp. z o. o., wiodący europejski producent nasion kukurydzy, rzepaku, słonecznika i soi, zorganizowała spotkanie prezentujące rolnikom z województwa podlaskiego. Efekty programu kiszonkowego OPTImaize. Wykorzystywane są w nim trzy odmiany kukurydzy optymalne dla tutejszych warunków i zapewniające dużą ilość masy kiszonkowej o bardzo wysokich parametrach. Poza pokazem zbioru kukurydzy i częścią szkoleniowo-wykładową odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej okazałą roślinę, gdzie rekordowa kukurydza mierzyła ponad cztery metry i pochodziła, rzecz jasna, z katalogu firmy EURALIS.

Narażał życie, został doceniony przez ministra

cz pt, 16 września 2016 14:59

Kilka dni temu obezwładnił pijanego, który piłą łańcuchową groził sąsiadom, a teraz otrzymał wyróżnienie do szefa MSWiA. Mł. asp. Krzysztof Ciszyński, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, znalazł się w grupie 10 dzielnicowych uhonorowanych przez ministra Mariusza Błaszczaka.

Stawiski przez cztery dni świętują 590-lecie swojej historii Polski

cz pt, 16 września 2016 13:18

- Kiedy miałem dwa lata, przyjechaliśmy do Stawisk z Grecji, gdzie się urodziłem – wspomina w ciepłe, słoneczne popołudnie naprzeciwko kościoła św. Antoniego Maciej Choiński, 18-latek, który od dziecka przyjaźni się z Anią Sikorską. Rówieśnica rozmawia ze swoim chłopakiem, ochotnikiem ze straży pożarnej, zaś Maciek opowiada swoje dzieje, wpisane w 590-letnią historię miasteczka na Trakcie Kowieńskim, zwanym Petersburskim, którego częścią jest ulica Łomżyńska. Na niej orszak czeka na początek jubileuszu: ze sztandarami, ludźmi przebranymi za szlachtę, uczniami na galowo. - Tutaj można było się rozwinąć, tu chodziłem do przedszkola, podstawówki i gimnazjum... Brałem czynnie udział w życiu Stawisk: w harcerstwie, chórze kościelnym i szkolnym, i grałem na gitarze...

Zwalczanie wścieklizny

cz pt, 16 września 2016 11:40

Od soboty do środy na terenie województwa podlaskiego mają być zrzucane z samolotów przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących. Zrzucane przynęty będą miały kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm, grubości ok. 1,5 cm, oraz zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką – informuje Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosząc, aby po wyłożeniu przynęt, przez okres około 3 tygodni ograniczyć przemieszczanie zwierząt domowych czyli „trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu”.

Potracenie na Polowej... Przez słońce?

cz pt, 16 września 2016 08:46

Do potrącenia doszło rano na przejściu dla pieszych na ul. Polowej przy WKU. Kierująca hondą, jadąc od Alei Legionów w kierunku rond Hanki Bielickiej uderzyła w przechodzącą po pasach starszą kobietę. Piesza z obrażeniami została zabrana do szpitala. Kierująca hondą tłumaczyła, że nie widziała jej, bo oślepiły ją promienie słońca.

W Biebrzańskim PN obumierają drzewa. Winne są zmiany klimatyczne

cz cz, 15 września 2016 14:32

Zeszłoroczna susza i bezśnieżna zima zbiera swoje pokłosie w drzewostanach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Służby parku Obrębu Ochronnego Basenu Dolnego obserwują zjawisko zamierania sosen w wieku powyżej 60 lat - alarmują naukowcy z Biebrzańskiego Parku Narodowego podkreślając, że jest to bardzo intensywne zjawisko, które objawia się nagłym obumieraniem igieł oraz ich brunatnieniem.

Kradzież „po sąsiedzku”

cz cz, 15 września 2016 13:24

Policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Łomży. Jego łupem padła złota biżuteria o wartości około 3 tys. zł. Jak się okazało, młody mężczyzna mieszkał w sąsiedztwie osoby pokrzywdzonej.

Bimbrownia łomżyńska

cz cz, 15 września 2016 12:44

Dwa urządzenia do produkcji bimbru, 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz ponad pół tysiąca litrów tzw. zacieru wpadło w ręce łomżyńskich celników. Bimbrownia został rozbita po tym gdy celnicy skontrolowali posesję należącą do 32-letniego łomżyńskiego handlarza nielegalnego alkoholu.

Zderzenie nastolatków

cz cz, 15 września 2016 09:08

16-letni chłopak ze złamaną nogą trafił do szpitala po wypadku do jakiego doszło wczoraj przed wieczorem na ul. Księcia Janusza w Łomży. Jadącemu motorowerem chłopakowi drogę zajechał samochód kia, który skręcał w lewą stronę. 16-latek uderzył w szybę i dach samochodu... Za kierownicą osobowego kia siedział 18-latek.

Pożar w Konopkach Młodych

cz cz, 15 września 2016 08:24

Około stu sztuk bel słomy paliło się w środę wieczorem w Konopkach Młodych. Akcja gaśnicza trwała trzy i pół godziny, a z pożarem walczyło w tym czasie pięć zastępów strażaków z Łomży, Konarzyc i Śniadowa.

PPP w Łomży dochodzi do finału

cz cz, 15 września 2016 08:02

Trwające ponad trzy lata negocjacje się zakończyły... Trzy podmioty, które wiosną 2013 roku zgłosiły zamiar realizacji w ramach Partnerstwa Publiczno – Prywatnego miejskiego centrum handlowo-komunikacyjnego w Łomży, mają do połowy października przedstawić konkretne oferty. Inwestycja szacowana na 45-80 mln zł i ma być zrealizowana w miejscu obecnego dworca autobusowego u zbiegu ul. Sikorskiego i Al. Legionów. Miasto oddaje działki, prywatny podmiot ma zaprojektować i zbudować „publiczne” Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne i „prywatne” Centrum Handlowo-Usługowe. Podstawą do zaprojektowania i wykonania obiektów będzie Koncepcja podmiotu prywatnego, którego oferta zostanie przez miejskich urzędników uznana za najkorzystniejszą.

Prokuratorskie zarzuty udziału w pobiciu na Placu Kościuszki

cz śr, 14 września 2016 15:17

Zarzut udziału w pobiciu w połączeniu z występkiem chuligańskim usłyszał w prokuraturze młody mieszkaniec Łomży, którego zatrzymano w związku piątkowym atakiem przy Placu Kościuszki. - Na razie nie ma poszlak wskazujących na inne niż chuligańskie tło tego zajścia – mówi prokurator Karolina Szulkowska, Prokurator Rejonowy w Łomży dodając, że w tej sprawie – w celu postawienia zarzutów - poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna, który nie jest mieszkańcem Łomży.

Atak nożownika

cz śr, 14 września 2016 14:20

23-latek ugodził nożem 21-latka. Pokrzywdzony w stanie ciężkim trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w parku miejskim w Zambrowie. Policjanci szybko zatrzymali nożownika, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Stop! Pożar, nie ma wejścia do Urzędu Miejskiego!

cz śr, 14 września 2016 11:40

- Usłyszałem o godzinie 9.30 sygnał alarmowy, wyłączyłem komputer, zamknąłem okno, żeby nie było dostępu tlenu z zewnątrz, i zamknąłem drzwi, żeby ogień lub dym nie rozprzestrzeniały się po budynku – opowiada inspektor Łukasz Czech, przyglądając się z ok. 80 urzędnikami i prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim akcji dwóch zastępów strażaków, przybyłych pod Urząd Miejski na Starym Rynku 14. Duże wozy strażackie zatarasowały przejazd od ul. Giełczyńskiej i Rządowej. - To tylko próba ewakuacji, zgodnie z ustawą realizujemy zadanie – uspokajał prezydent miasta.

Pieniądze za ograniczenie produkcji mleka

cz śr, 14 września 2016 10:49

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem pomocy na ograniczenie produkcji mleka. Rozporządzenie umożliwia realizację w Polsce ogłoszonego w lipcu przez Komisję Europejską tzw. pakietu wsparcia rolnictwa. Rolnicy w całej UE mają otrzymywać po 14 euro za zmniejszenie produkcji mleka o 100 kg.

« · «« · 651 · 652 · 653 · 654 · 655 · 656 · 657 · 658 · 659 · 660 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę