piątek, 24 marca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wiosna leci, bociany też już latają...

pt, 16 marca 2012 15:07

- Dziś rano jadąc do pracy widzieliśmy stadko sześciu lecących bocianów – mówią pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Od razu dodają jednak, że na razie nie ma sygnałów o tym, że któryś z bocianów usiadł na gnieździe w okolicy, ale już lada dzień i taki śmiałek powinien się pojawić. - Wystarczy przejść się nad rzekę, żeby zobaczyć duże klucze przelatujących ptaków, co udowadnia, że wiosna jest już tuż tuż – dodają.


Gesty z Łomży w Teatrze Słowackiego

Uroczystość rozdania nagród niepełnosprawnym aktorom w Teatrze Słowackiego poprowadzili: Anna Dymna, Liwia Jazgar i Piotra Borut.
pt, 16 marca 2012 12:02

Łomżyńska grupa teatralna Gesty zajęła drugie miejsce za przedstawienie „Tu tam tam i tu” na XII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2012”. Aktorzy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Zakładach Spożywczych BONA odebrali nagrodę podczas uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.


Handlowali narkotykami

fot. KWP w Białymstoku
pt, 16 marca 2012 10:57

Policjanci z Łomży zatrzymali troje dilerów narkotyków.
- 28-latek odpowie za posiadanie i handel środkami odurzającymi a jego o 11 lat młodsza koleżanka i ich 16-letni kolega usłyszą zarzuty posiadania i udzielania narkotyków – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.
Młodego mężczyznę, który miał przy sobie znaczne ilości narkotyków zatrzymano także w Grabowie w powiecie kolneńskim. Wszyscy trafią przed sąd. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Za szybka jazda...

pt, 16 marca 2012 09:18

Połamane dwa żebra, złamany obojczyk i potłuczenia, oraz rozbity samochód – to finał najprawdopodobniej za szybkiej jazdy 38-latka. Mężczyzna jadąc o północy drogą w kierunku Śniadowo stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze, gdzie renault megane dachowało.


Prezes SDP Krzysztof Skowroński rozmawia ze studentami

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński (fot. L. Dardziński)
cz, 15 marca 2012 18:34

- Głupio chodzić po sali i jak żebrak prosić o pytania – pół żartem, bardziej pół serio mówił znany dziennikarz radiowy i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński podczas spotkania ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Pytań padło jak na lekarstwo, chociaż temat wydawał się intrygujący: „Dziennikarstwo a Polska”.


Nowy Wielki Rycerz

Piotr Kłys
śr, 14 marca 2012 10:38

Łomżyńska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba wybrała nowego Wielkiego Rycerza. Został nim Piotr Kłys z Jednaczewa.
- Chciałbym, aby Rycerze Kolumba jeszcze w większym stopniu zaangażowali się w pracę w poszczególnych parafiach. Naszą misją jest wspieranie księży proboszczów i działalność charytatywna na rzecz społeczności lokalnej – mówi Piotr Kłys, nowy Wielki Rycerz Łomżyńskiej Rady Rycerzy Kolumba im. bł. Ks. Adama Bargielskiego.


Złodziej z przeszłością

śr, 14 marca 2012 08:27

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Łomży. Mężczyzna w miniony weekend skradł dwie kraty metalowe z jednego z budynków przy ul. Śniadeckiego. Okazało się, że to nie pierwszyzna. W ubiegłym roku też kradł. W dwóch „skokach” skradł m.in. kilkadziesiąt paneli ogrodzeniowych, rusztowania i podbitkę, a łączna wartość skradzionych przedmiotów przekracza 35 tysięcy złotych.


„Chilu” poszukiwany

Poszukiwany Arkadiusz Tomasz Chiliński (fot. podlaska.policja.gov.pl)
wt, 13 marca 2012 16:29

Dwa listy gończe wydały za Arkadiuszem Chilińskim, pseudonim Chilu, Sąd Rejonowy i Sąd Okręgowy w Łomży. 28-letnim mieszkaniec Łomży poszukiwany jest w związku z rozbojami. Teraz informację o jego poszukiwaniu opublikowali białostoccy policjanci.


W Grajewie, Szczuczynie, Nowogrodzie powstaną nowe targowiska

wt, 13 marca 2012 13:39

Po milion złotych wsparcia otrzymają samorządy Grajewa, Szczuczyna i Nowogrodu na budowę lub przebudowę lokalnych targowisk. Pieniądze będą pochodziły z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. O decyzji zarządu województwa o dofinansowywaniu inwestycji w tych gminach poinformował Jacek Piorunek, członek zarządu.


Łomża w Formule 1

Kadr z nowego spotu Łomży
wt, 13 marca 2012 11:01

„Łomża” została sponsorem transmisji telewizyjnych z Mistrzostw Świata Formuły 1. Ośmiosekundowy spot sponsorski będzie emitowany przez cały sezon wyścigowy 2012. Zabawną animację będzie można zobaczyć już od dzisiaj na antenach telewizji Polsat i Polsat Sport Extra.


Będzie kolejna podwyżka cen biletów MPK

Nowe autobusy Scanie
wt, 13 marca 2012 10:39

W październiku ubiegłego roku bilety komunikacji miejskiej w Łomży o 10%, teraz od kwietnia mają wzrosnąć o kolejne 15%. Bilet jednorazowy normalny ma kosztować aż 2,80z. To na przykład więcej niż podstawowy bilet w komunikacji miejskiej w Warszawie.
Łomżyńskie MPK konieczność wprowadzenia podwyżek cen tłumaczy wzrostem cen paliw, ale także zrealizowanej, przy wsparciu środkami unijnymi, modernizacji bazy firmy i wymianie autobusów.


Niebezpieczna droga

Kierowca tego opla astry jadąc drogą krajową nr 61 w Janowie śmiertelnie potrącił pieszego. fot. KMP w Łomży
wt, 13 marca 2012 08:23

47-letni mężczyzna zginął nocą na krajowej „61”. Mieszkaniec gminy Miastkowo został potrącony przez samochód w Janowie. Okoliczności wypadku ustalają policjanci.
Tymczasem od rana zablokowana jest „61” w okolicach wsi Popowo na odcinku Szczuczyn - Grajewo.


Basen dla 3- i 4-latka z rodzicem za darmo

Fot. archiwum
pon, 12 marca 2012 16:33

- Dzieci z przedszkoli, uczestniczące w zajęciach ruchowych z elementami pływania na basenie, mają wielką frajdę, są zadowolone i uśmiechnięte, dlatego myślę, że tak samo będzie z dziećmi „niezrzeszonymi” - mówi Sławomir Grygo (lat 65), absolwent warszawskiej AWF i koordynator zajęć pływackich Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. - W tym tygodniu rozpoczniemy nabór na bezpłatne zajęcia dla trzy- i czterolatków, które będą oswajać się z wodą pod okiem instruktora i opiekuna.
Planowane zajęcia dla maluchów to efekt zmian lokalnego prawa przegłosowany podczas ostatniej sesji Rady Miasta.


Jaja są za małe...

pon, 12 marca 2012 16:24

Kontrolerzy inspekcji handlowej kontrolowali ostatnio jakość i oznakowanie sprzedawanych jaj. W sumie skontrolowane osiem hurtowni i sklepów w Białegostoku, Łomży i Zambrowie. Ujawnione nieprawidłowości dotyczyły przede wszystkim tego, że jaja są za małe w stosunku do deklaracji na opakowaniu. W niektórych przypadkach jaj za małych było aż 95%.


Na plany wydaliśmy setki tysięcy, ale ich nie zrealizujemy...

Wizualizacja Centrum Kultury z halą sportowo-widowiskową (planowana przy ul. Zawadzkiej)
pon, 12 marca 2012 14:43

Centrum Kultury z halą sportową na cztery tysiące miejsc, rozbudowa ratusza o trzeci budynek czy grodzisko średniowieczne nad Narwią – to inwestycje na których plany w ostatnich latach Łomża wydała w sumie ponad 780 tys zł, ale żadna z tych inwestycji w najbliższym czasie nie będzie realizowana. Miasta nie stać też na zaplanowaną przebudowę budynku filharmonii, czy wybudowanie całych bulwarów, które zaplanowano od mostu w ulicy Zjazd do ul. Żydowskiej.


Na „malowanie” Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego poczekamy

pon, 12 marca 2012 09:28

Przez rok ratusz ogłaszał przetargi aby wybrać firmę, która opracuje koncepcję Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego. Centrum, które miałoby stanąć w miejscu i okolicy obecnego dworca PKS, to jeden z pierwszych pomysłów wdrażanych przez Mieczysława Czerniawskiego po objęciu fotela prezydenta Łomży. Tyle tylko, że cztery ogłaszane w ubiegłym roku przetargi nie przyniosły spodziewanego rozstrzygnięcia. Teraz, z ogłoszeniem kolejnego przetargu prezydent chce poczekać na efekty rozmów z potencjalnymi inwestorami, z którzy mielibyśmy Centrum zrealizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.


Było za ślisko

fot. podlaska.policja.gov.pl
pon, 12 marca 2012 08:38

Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło w niedzielny poranek w okolicy Kolna. Najpierw volvo uderzyło w przydrożne drzewo, a później dachowało seicento. W obu przypadkach przyczynami wypadków były śliskie drogi, a właściwie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.


Zlot harcerzy z całej Polski w Łomży i Drozdowie

so, 10 marca 2012 16:54

- Przyjechaliśmy na XIX Ogólnopolski Zlot Druha Szarego, bo chcemy uczcić pamięć pochodzącego z Drozdowa ks. Kazimierza Lutosławskiego, który sto lat temu zaprojektował krzyż harcerski – mówi harcmistrz Oskar Kozłowski z 20. Sopockiej Drużyny Wędrowniczej Sprzymierzenie Kamienia Górskiego. Takich jak on miłośników tradycji zjechało się z całego kraju prawie dwustu: najmłodszy ma siedem lat, najstarszy – 82!


Chciał zgwałcić córkę swojej konkubiny

pt, 09 marca 2012 16:55

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem aresztował na trzy miesiące 39-letniego Krzysztofa K. To on - według prokuratury – pod koniec lutego próbował zgwałcić 14-letnią dziewczynę, córkę swojej konkubiny. Mężczyzna zdarł z niej ubrania, ale dziewczynie na szczęście udało się uciec.


Miało być jawnie i transparentnie, a wychodzi tajnie i pokrętnie?

pt, 09 marca 2012 16:31

„Koszt modernizacji łomżyńskiego MPEC-u jest szacowany na 23 do 39 mln zł” – mówił kilka dni temu dziennikarzowi TVP Białystok Marian Mielcarek, prezes MPEC w Łomży. I właściwie to jedyne „konkretne” informacje. Dokument z którego kwoty te miałyby wynikać jeszcze – według wiceprezesa MPEC Ryszarda Fiedorowicza - nie został ukończony.
Niejasności w sprawie ewentualnej prywatyzacji miejskiej ciepłowni z dnia na dzień jest jednak coraz więcej... Nad wariantami i możliwościami prywatyzacyjnymi od co najmniej miesiąca miała pracować „na prośbę prezydenta” duża warszawska kancelaria prawna, tyle tylko że najwyraźniej pracuje ona nie dla nas, bo miasto jej nic nie płaci i nie podpisało z nią żadnej umowy – tak wynika, z wypowiedzi Łukasza Czecha z ratusza.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0