piątek, 22 sierpnia 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wypijmy za błędy... dobre, włoskie espresso w Łomży

cz, 04 czerwca 2009 06:03

- Wypijmy za 20-lat wolnej Polski - mówi podnosząc w górę kubek kawy Marcin Michalak, dwukrotny (2007r. i 2008r.) wicemistrz Polski Baristów, czyli speców od parzenia i podawania kawy. - Dziś, 4 czerwca, jest dobry dzień aby to uczcić – dodaje zapraszając na łyk wyśmienitej kawy do nowo otwartej Mini Caffe APOLLO w Galerii Stokrotka w Łomży.
To pierwsze miejsce w mieście, gdzie można spróbować jak prawdziwa i dobra kawa powinna smakować. Przeszkoleni przez mistrza bariści serwują kawę na kilkanaście sposobów - na gorąco i zimno, a dodatkowo także z wzorami narysowanymi mlekiem na jej powierzchni.


4 czerwca 1989 r. – początek drogi do ....

cz, 04 czerwca 2009 06:02Mające miejsce dwadzieścia lat temu pierwsze prawie demokratyczne wybory były konsekwencją porozumień zawartych przy „okrągłym stole”. W ich wyniku decydowano o obsadzeniu 460 ław poselskich i 100 foteli senatorskich. W 108 okręgach wybierano 425 posłów spośród 1682 kandydatów oraz 35 posłów z obsadzonej przez komunistów krajowej listy wyborczej.


Bogucki w setce parlamentarzystów z najgrubszym portfelem

śr, 03 czerwca 2009 08:53

Poseł Jacek Bogucki (PiS) znalazł się na liście stu parlamentarzystów o najbardziej zasobnych portfelach przygotowanej przez dziennik „Parkiet”. Poseł z Wysokiego Mazowieckiego z gotówką i depozytami na 280 tys zł zajął 67 miejsce na tej liście. Na szczyt tabeli jest jednak daleko. Pierwsze miejsce zajął senator Marek Trzciński (PO), który w portfelu ma blisko 5,5 mln zł.


Gospodarstwo zmodernizuje co drugi rolnik...

śr, 03 czerwca 2009 07:51

Na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowano listy kolejności rozpatrywania wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”. W województwie podlaskim do podziału w ramach tego działania jest ponad 180 mln zł, ale zapotrzebowanie ponad dwa razy większe. W losowaniu kolejności rozpatrywania brały udział 2154 wnioski złożone przez rolników w terminie od 21 do 28 kwietnia.


Przez kilka minut możesz uratować komuś życie... zbierają krew na wakacje.

fot. archiwum
wt, 02 czerwca 2009 13:25

- Wakacje zapotrzebowanie na krew jest większe, bo jest więcej wypadków – mówi Anna Ogrodnik-Wycik kierownik łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Dlatego od początku czerwca do końca sierpnia prowadzimy wzmożoną akcję zbiórki w ambulansie, którym jeździmy po całym regionie – dodaje.
Wczoraj ambulans był w Grajewie (krew oddały 32 osoby) dziś jest w Czyżewie (do południa zgłosiło się ponad 30 osób), a w środę będzie na Starym Rynku w Łomży.
- Czekamy na wszystkich zdrowych, w wieku od 18 do 65 lat i ważących powyżej 50 kg, mieszkańców Łomży – mówi dr Ogrodnik-Wycik.


W czasie deszczu pada... nawet w mieszkaniu

wt, 02 czerwca 2009 12:06

Gdy obficie pada deszcz mokro się robi w niektórych mieszkaniach bloku ul. Jędrzeja Śniadeckiego 14 w Łomży. Jeden z mieszańców bloku, zarządzanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, poirytowany sytuacją która powtarza się..., przesłał nam zdjęcia obrazujące „ulewę” w mieszkaniu.


Biebrza otwarta dla miłośników caravaningu

wt, 02 czerwca 2009 09:38

Caravaning to coraz popularniejsza w Polsce forma aktywnej turystyki. Jej bazą są przyczepy kempingowe i kampery czyli furgonetki z zabudową mieszkalną. Niemniej aby ze wszystkich wygód jakie one zapewniają korzystać konieczne jest możliwość podłączenia się do prądu. Dotychczas dla turystów odwiedzających Biebrzański Park Narodowy było to prawie niemożliwe. Teraz jednak i to się zmienia.


Zapaliło się „Pod Koniami”

wt, 02 czerwca 2009 07:18

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru jaki nocą wybuchł w pubie „pod Koniami” przy Alei Legionów w Łomży. Pożar zgłoszono strażakom około godziny 3.15. Gdy jednostka ratowniczo-gaśnicza dotarła na miejsce paliło się w pomieszczeniu głównym baru i w kuchni. Strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili ogień. Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na 15 tys zł.


Kurski walczy o głosy w Łomży

Poseł Jacek Kurski pod łomżyńskimi filarami
pon, 01 czerwca 2009 18:13

Jacek Kurski, jest tym politykiem z „góry”, który wskazanie partii „na doły” potraktował na serio i o głosy wyborców zabiega nawet w małych miastach i większych wsiach regionu. Choć kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego jest krótka już – jak podkreślał - po raz trzeci pojawił się w Łomży i liczy na duże poparcie mieszkańców.
- 7 czerwca, to dobry moment, aby pokazać rządzącym żółtą kartkę – mówi Kurski, który poniedziałek w okolicy Starego Rynku udzielał wywiadów, rozdawał ulotki i wspomógł potrzebującego, który prosił go „o 5 zł na chleb”.


Dzień Dziecka w Łomży

pon, 01 czerwca 2009 17:36

Były gry, koncerty i zabawy. Były też cukierki... m.in. od prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Mimo kapryśnej pogody w Łomży Dzień Dziecka świętowano hucznie i z rozmachem... na Starym Rynku, na skate parku przy ul. Ks. Anny i dawnej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3 Maja. Wszędzie tam było gwarno, wesoło i... mimo deszczowych chmur słonecznie.


Czuma w Łomży

Andrzej Czuma, Minister Sprawiedliwości
pon, 01 czerwca 2009 17:27

Minister sprawiedliwości, Andrzej Czuma w poniedziałek wizytował łomżyńską prokuraturę i sądy. Podczas spotkań z prokuratorami i sędziami przedstawiał założenia przygotowywanych w ministerstwie reform i jak podkreślał chciał wysłuchać opinii jakie na jej temat mają pracujący „na dołach” prokuratorzy i sędziowie.


Złodzieje z hurtowni

pon, 01 czerwca 2009 15:23

Na około 150 tysięcy złotych zostały wycenione straty jakie poniosła jedna z łomżyńskich hurtowni. W weekend złodzieje skradli z niej papierosy różnych marek na taką właśnie kwotę. Aby dostać się do wnętrza budynku wybili dziurę w jednej ze ścian. To przez nią wynoszono łup.


Rozumek chce na emeryturę

pon, 01 czerwca 2009 09:50

Komendant Miejski Policji w Łomży mł. insp. Mirosław Rozumek złożył raport o przejście na emeryturę. Informację tę potwierdził Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Oficjalnie jeszcze rezygnacja nie została przyjęta, ale ma to nastąpić niebawem.


Po burzy...

pon, 01 czerwca 2009 07:30

Trzykrotnie interweniowali łomżyńscy strażacy w związku z burzą jaka w niedzielne popołudnie przeszła nad regionem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a straty materialne także są minimalne. Pod Nowogrodem gałąź która spadła na linię wysokiego napięcia spowodowała pożar ściółki leśnej. Padający deszcz skutecznie ograniczał jednak rozprzestrzeniania się ognia i nim dotarli na miejsce strażacy, obszar jaki objęły płomienie nie był większy niż jeden ar.


Międzynarodowy Dzień Dziecka w Łomży

pon, 01 czerwca 2009 06:30

Opady deszczu psują szyki organizatorom Dnia Dziecka w Łomży. Ze względu na niepogodę i grząskie podłoże zmieniono miejsce festynu „Słoneczna Estrada” z dawnej strzelnicy wojskowej przy ul. Konstytucji 3 Maja na Stary Rynek. Na terenach sportowo - rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja odbędą się jedynie Mistrzostwa Łomży w piłce plażowej kobiet oraz konkurs jazdy na deskorolkach o Puchar Prezydenta Miasta Łomża i jazdy na BMX o puchar American Ramp Company.


Strażacy z powiatu łomżyńskiego świętowali w Piątnicy

nie, 31 maja 2009 15:18

- Dzięki tym ramionom, tym dłoniom możemy czuć się bezpieczni – mówił mł. bryg. Jan Gradkowski, Komendant Wojewódzki PSP, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystości odbyły się w niedzielne przedpołudnie w Piątnicy i połączono je z jubileuszem 85-lecia tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji były awanse, odznaczenia i podziękowania.
- Ta jednostka jest wzorcowa w województwie podlaskim w zakresie szkolenia, przygotowania i akcji ratowniczych – podkreślał komendant Gradkowski.


Będą burze, możliwe że z gradem

nie, 31 maja 2009 13:56

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk Białostockiego Biura Prognoz ostrzega przed możliwymi burzami, a nawet lokalnie gradobicia. Ostrzeżenie ważne jest dziś (w niedzielę) od godz. 12:00 do godz. 22:00 na terenie całego województwa podlaskiego.


Wędkarze spod znaku „Solidarność”

nie, 31 maja 2009 13:41

Krzysztof Sychowicz wygrał XI Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa Oddziału NSZZ „Solidarność” w Łomży. To on złowił największą rybę sobotnich zawodów – szczupaka o wadze 2,8 kg i długości 71cm.


Oszustwa internetowe

so, 30 maja 2009 16:33

Policjanci z Łomży od początku roku prowadzą kilkadziesiąt spraw dotyczących oszustwa internetowego. Największe, jakie do tej pory zostało zgłoszone to wpłata ponad 38 tyś. złotych za markową odzież. 33-letnia kobieta w kwietniu dokonała przelewu pieniędzy i do tej pory nie otrzymała zakupionego towaru. Kontakt ze sprzedającym urwał się.


Możliwe burze z gradem

so, 30 maja 2009 16:22

Jak poinformowała Bogumiła Dąbrowska-Sakowicz, dyżurny synoptyk w białostockim biurze prognoz w sobotę do wieczora w całym województwie podlaskim spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu, a lokalnie gradu.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0