wtorek, 23 września 2014 napisz DONOS@
140922115828.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Morderca pracownicy Provident na ławie oskarżonych

fot. archiwum
pon, 06 lipca 2009 16:17

Ta zbrodnia wstrząsnęła mieszkańcami regionu. 38-letni mężczyzna pod koniec ubiegłego roku zabił 51-letnią przedstawicielkę firmy „Provident”, po czym wrzucił jej ciało do rzeki Gać w pobliżu jednej z podzambrowskich wsi. Przed Sądem Okręgowym w Łomży rozpoczyna się właśnie proces Wojciech Ł. z Zambrowa, który dopuścił się tego barbarzyńskiego czynu.


1% daje dużo...

pon, 06 lipca 2009 13:11

Ponad 780 tys zł przekazali na konta organizacją pożytku publicznego mieszkańcy Łomży i najbliższej okolicy. To kwota jaka uzbierała się z 1% podatku zapisanego w PIT-ach na rzecz OPP. Z podsumowania przygotowanego przez Izbę Skarbową w Białymstoku wynika, że wśród 10. najchętniej obdarowywanych organizacji przez mieszkańców województwa podlaskiego na 10. miejscu znalazło się Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pod wezwaniem Świętego Ducha.


Bez pracy...

pon, 06 lipca 2009 09:09

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu czerwca wyniosła 4547 osób i była wyższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec czerwca ubiegłego roku o 616 osób to jest niemal o 16%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec maja poziom bezrobocia zmniejszył się o 3,7%.


Topielec w Ciechanowcu

pon, 06 lipca 2009 08:32

Ponad siedmiogodzinne wczorajsze poszukiwania 37-letniego mężczyzny, który wczoraj po południu utoną w wodach Nurca nie dały rezultatu, dziś do akcji mają wkroczyć płetwonurkowie. Mężczyzna zatonął na miejskim kąpielisku w Ciechanowcu. Jak wyjaśnia młodszy aspirant Alicja Buczkowska, oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem na kąpielisku tym nie ma ratowników.


Tragiczny finał wyprawy na jagody

fot. archiwum
pon, 06 lipca 2009 06:24

Tragicznie zakończyła się nocna wyprawa rowerowa na jagody starszego małżeństwa z Łomży. 84- letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód na krajowej „61” pomiędzy Janowem a Sierzputami. Kierowca tego samochodu zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Teraz poszukuje go policja. Śledczy podają, że odjechał w kierunku Ostrołęcki najprawdopodobniej czerwonym audi kombi. Samochód ma uszkodzony prawy przód.


Pijana mama...

pt, 03 lipca 2009 16:58

Wczoraj wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie, że jedną z łomżyńskich ulic spaceruje pijana kobieta z dwójką małych dzieci. Niestety informacja okazała się prawdziwa. Po badaniu wyszło na jaw, że mama w sobie ma prawie 2,5 promila alkoholu.


Radnych Łomży przesłuchają w Białymstoku

Ratusz w Łomży
pt, 03 lipca 2009 15:47

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Łomży zostali wezwani na przesłuchanie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze tej komendy prowadzą czynności zlecone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku, która prowadzi śledztwo dotyczące „przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych Urzędu Miejskiego w Łomży w związku z przeniesieniem własności nieruchomości gruntowej” - wyjaśnia szef tej prokuratury Tadeusz Marek.


Kolejny topielec

pt, 03 lipca 2009 14:18

Poszedł na ryby. Przez blisko dwa dni szukali go policjanci, strażacy i okoliczni mieszkańcy. Dzisiaj okazało się, że 52-letni mieszkaniec Dolistowa Starego utonął w Biebrzy.


Kameleon z Łomży podbija Europę

Tak jak prawdziwy kameleon ramka termo-plastyczna przyjmuje kolor dokładnie taki sam jak ma rama okienna, w którym szyba jest zamontowana
pt, 03 lipca 2009 13:52

Prawdziwie europejską furorę robią szyby z systemem TPS Kameleon firmy UniGlass. Znajdują się one już w ponad stu tysiącach okien zamontowanych niemal w całej Europie. To szyby z tzw. ciepłą ramką. Pozawalają zaoszczędzić energię na ogrzewanie domu, a do tego - jak prawdziwy kameleon – ramka termo-plastyczna przyjmuje kolor dokładnie taki sam jak ma rama okienna w którym szyba jest zamontowana - bez różnicy czy jest to plastik, czy też naturalne drewno.


Kolejne przypadki nowej grypy w Białymstoku

pt, 03 lipca 2009 11:11

Jak podało Polskie Radio Białystok kolejne osoby leczone w szpitalu zakaźnym w Białymstoku mają wirus A H1N1. Potwierdzono go u trzech osób z pięciu hospitalizowanych w tym kierunku. Oprócz 29-letniej kobiety, która wróciła z koncertu w Londynie, badania potwierdziły obecność wirusa u jej 25-letniej koleżanki, która z nią podróżowała i 8-letniego chłopca, który zaraził się już w kraju. Ich stan lekarze określają jako dobry.


Kryzys pokrzyżuje plany?

fot. archiwum
pt, 03 lipca 2009 09:58

Zabytkowy budynek przy Alei Legionów 9 w Łomży, czyli dawna siedziba Zespołu Szkół Drzewnych, czeka na nowego właściciela. Zgodnie z planami budynek, po wyprowadzeniu z niego uczniów, miał zostać przekazany Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży na siedzibę tej instytucji. Władze miasta z przeniesieniem uczniów walczyły ponad półtora roku, a udało się dopiero teraz... Niestety w międzyczasie Komisja straciła pieniądze jakie na przejęcie budynku miała, a bez gotówki do przejęcia nie dojdzie. W ubiegłym tygodniu prezydent Łomży napisał list do dyrektora OKE z pytaniem, kiedy budynek przejmuje, a w tym tygodniu ten wysłał list do ministerstwa edukacji z pytaniem, czy może...


Nie będziesz wzywała policjanta nadaremno...

pt, 03 lipca 2009 06:47

Mieszkanka Zambrowa przed sądem ma się wytłumaczyć z wezwania policyjnego radiowozu. Jak podają policjanci 26-letnia kobieta wezwała policję tylko po to aby radiowozem przewieźli ją z jednej z podzambrowskich wsi do miasta. Otwierającym ze zdziwienia oczy i usta policjantom świadczyła, że nie ma pieniędzy na taksówkę i nie ma jak dostać się do domu.


„Dawno, dawno temu był sobie król” - w Łomży

cz, 02 lipca 2009 20:38

Sam car Rosji! Mikołaj I odwiedził Łomżę 2 lipca 1830 roku. Nie wiadomo, czy przejazdem, czy może gdzieś się w mieście zatrzymał. Dziś tyle tylko wiadomo o wizycie jednego z najpotężniejszych władców ówczesnego świata w grodzie nad Narwią – że tu był. Jednak trwałą pamiątkę swojej wizyty czternaście lat później pozostawił jego następca Aleksander Mikołajewicz. Kiedy zjeżdżał z małżonką karocą ul. Kapucyńską przy dzisiejszej Muszli do przeprawy przez Narew w Piątnicy, konie z racji stromizny poniosły, narażając parę carską na śmiertelne niebezpieczeństwo. Dlatego po tamtej wizycie przekopano ulicę Zjazd, która przetrwała do naszych czasów.


Przybyło nam milionerów

cz, 02 lipca 2009 16:12

Mimo kryzysu milionerów wokół nas jest coraz więcej. Tak przynajmniej wynika ze składanych zeznań podatkowych. W zeznaniach dotyczących ubiegłorocznych dochodów składanych w fiskusie aż 46 osób wykazało że zarobiło powyżej miliona. Kto zarobił najwięcej tego podać nie można, ale ciekawość niech zaspokoi informacja, że rekordzista w województwie podlaskim zarobił ponad 9 mln 81 tys zł.


Utonął ratując brata

fot. podlaska.policja.gov.pl
cz, 02 lipca 2009 15:26

Ratując tonącego młodszego brata zniknął pod wodą. Dzisiaj znaleziono jego ciało. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w południe w miejscowości Kostry Podsętkowięta w powiecie wysokomazowieckim. 21-latek wraz z młodszym o rok bratem i kolegą odpoczywał nad rzeką Nurzec.


Kierowco omiń Łyse

Zdjęcie z akcji gaśniczej w Łysych
cz, 02 lipca 2009 14:06

Komenda Miejska Policji w Łomży apeluje do kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej 645 Łomża – Myszyniec o zachowanie szczególnej ostrożności i jeśli to możliwe rezygnację z przejazdy przez miejscowość Łyse. W poniedziałek spaliły się znajdujące się tu Zakłady Mięsne JBB, w związku z usuwaniem skutków pożaru ruch na odcinku tej drogi wzdłuż zakładów jest zamknięty.


Pierwszy potwierdzony przypadek „świńskiej grypy” w regionie

cz, 02 lipca 2009 08:39

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku otrzymała potwierdzenie od Państwowego Instytutu Higieny, pierwszego przypadku grypy typu A/H1N1 na terenie województwa podlaskiego. Chora to 29-letnia mieszkanka Białegostoku. Zaraziła się podczas pobytu w Londynie. Kobieta wróciła do kraju we wtorek 30 czerwca ok. godz. 10.40 lotem nr EZY 2341 Luton - Okęcie. W związku z tym, wojewoda podlaski apeluje i prosi wszystkie osoby, które podróżowały tym samym rejsem, a którzy stwierdzą u siebie typowe objawy grypy o niezwłoczne zgłaszanie się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.


Burze były i będą

cz, 02 lipca 2009 07:26

Burzowa pogoda w dalszym ciągu utrzymuje się nad regionem. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami. Możliwe są kolejne podtopienia. Niestety czasami skutki burz są o wiele dotkliwsze. W czasie wieczornej burzy w Białymstoku zginął 27-letni mężczyzna. Z przekazywanych informacji wynika, ze został porażony prądem w garażu, gdy wlewająca się do pomieszczenia woda zalała leżący na podłodze i podłączony do gniazdka przedłużacz.


Młoda kobieta zginęła na przydrożnym drzewie

fot. podlaska.policja.gov.pl
cz, 02 lipca 2009 06:17

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed wieczorem w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. Prowadzone przez 21-letnia kobietę seicento zjechało z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo. Kobieta zginęła na miejscu.


„Za bogaci” na zasiłki

śr, 01 lipca 2009 16:10

O 1,5 tys. zmniejszyła się liczba rodzin, pobierających w Łomży świadczenia rodzinne. W ubiegłym okresie zasiłkowym było ich 5 tys., teraz zasiłki rodzinne i dodatki do nich pobiera nieco ponad 3 tys. 900 rodzin.
- Świadczeniobiorców ubyło, bo nie mieszczą się w wymaganych progach dochodowych – wyjaśnia Janina Picewicz-Znosko, kierownik Biura Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Urzędu Miejskiego w Łomży. Co roku wzrasta minimalne wynagrodzenie, tymczasem kryteria dochodowe do zasiłków zmieniają się co 3 lata...


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
140804032743.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0