poniedziałek, 02 marca 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Sąd nad wiceprezydentem...

śr, 09 grudnia 2009 11:28

Sąd Okręgowy w Białymstoku rozpatruje zażalenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku na decyzję sądu pierwszej instancji, który odmówił tymczasowego aresztowania Marcina Sroczyńskiego - pierwszego zastępcy prezydenta Łomży. Zastosowanie właśnie takiego środka na okres trzech miesięcy domagają się białostoccy prokuratorzy, którzy na początku listopada przedstawili Sroczyńskiemu zarzuty przestępstw urzędniczych, a także oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłaniania do podrobienia dokumentu. Domagając się tymczasowego aresztowania wiceprezydenta Łomży prokuratorzy argumentują, że w ich ocenie zachodzi realna obawa matactwa i utrudniania śledztwa. Rozpatrujący w listopadzie ich pierwszy wniosek w tej sprawie Sąd Rejonowy w Białymstoku nie podzielił jednak tych argumentów i odmówił tymczasowego aresztowania wiceprezydenta. Sam Marcin Sroczyński nie przyznaje się do winy.


Śmierć w płomieniach

Fot. archiwum
śr, 09 grudnia 2009 10:10

Tragiczny wypadek wydarzył się nocą w Wysokiem Mazowieckiem. 61-letni mężczyzna został znaleziony martwy w palącym się łóżku. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci.


Rząd odda rolnikom za paliwo

śr, 09 grudnia 2009 10:09

Do końca roku rolnicy otrzymają pieniądze za paliwo rolnicze – zapewnia Ministerstwo Rolnictwa. Na stronie internetowej ministerstwa opublikowano krótki – jednozdaniowy - komunikat w tej sprawie. „Informujemy, że do końca bieżącego roku rolnikom zostaną wypłacone środki należne z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.”


Areszt tymczasowy dla sprawcy zgwałcenia 9-letniej dziewczynki

Fot. archiwum
wt, 08 grudnia 2009 12:33

Na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu 35-letni Grzegorz K. Prokuratura w Grajewie podejrzewa, że mężczyzna zgwałcił 9-letnią dziewczynkę. Ze względu na dobro dziecka prokuratura ogranicza informacje o tej sprawie do minimum.


Prezydent Łomży chce przejąć PKS Łomża.

wt, 08 grudnia 2009 12:18

Na początku listopada Ministerstwo Skarbu Państwa zaproponowało samorządowi miasta przejecie należącego do Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży. Rząd chce oddać PKS-y za darmo, ale i z całym dobrobytem. Prezydent na to się godzi i o opinię w tej sprawie poprosił już radnych. Wczoraj Komisja Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego w głosowaniu 5 „za” przy 2 „wstrzymujących się” także opowiedzieli się za przejęciem.


„Poznaj Dobrą Żywność” z Łomży

wt, 08 grudnia 2009 09:50

Trzy rodzaje majonezów i pięć musztard produkowanych przez Zakłady Spożywcze Bona z Łomży zostały uhonorowane znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”. Leszek Krzyżkowiak prezes Bony w poniedziałek wieczorem odebrał certyfikat z rąk ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Prezes nie ukrywa radości i podkreśla, że na to wyróżnienie zakład pracował 20 lat.


Potrącił 13-latka

wt, 08 grudnia 2009 07:49

Urazy nóg, prawej ręki i głowy doznał 13-latek, który wczoraj późnym wieczorem został potrącony przez samochód. Do wypadku doszło około 18.55 na przejściu dla pieszych na ul. Szosa Zambrowska (pomiędzy rondami Bielickiej, a rondem Lutosławskiego (przy. ZUS)). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 32-letni kierowca opla vectry nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i wjechał w niego, gdy chłopak był już na zebrze.


Uwaga! Sezon na zabawki!

pon, 07 grudnia 2009 16:35

Grudzień to okres wielkich świątecznych zakupów. Rodzice, dziadkowie, a także ciocie i wujkowie, chcąc sprawić radość swoim milusińskim, masowo odwiedzają sklepy z zabawkami w poszukiwaniu podarków z „listów do Świętego Mikołaja”. Niestety okazuje się, że nie wszystkie zabawki nadają się dla dzieci. Z przeprowadzonych w tym roku badań Inspekcji Handlowej wynika, że połowa sprawdzanych zabawek nie spełniała wymogów w zakresie bezpieczeństwa.


Przychodził do córki, okradał jej matkę

pon, 07 grudnia 2009 15:32

O nietypowej kradzieży zostali powiadomieni łomżyńscy policjanci. 51-letnia mieszanka Łomży wczoraj po południu stwierdziła, że brakuje jej biżuterii – złotych łańcuszków, pierścionków, przewieszek... Łącznie straty wyceniła na około 3 tys zł. Na pytanie policjanta kogo podejrzewa o kradzież? kobieta odpowiedziała, że chłopaka swojej córki.


Kolejny napad z „bronią” w ręku

pon, 07 grudnia 2009 14:40

Do kolejnego napadu z użyciem przedmiotu przypominającego broń doszło tym razem w Zambrowie. Dwaj zamaskowani mężczyźni zastraszyli ekspedientkę w sklepie, po czym wkradli pieniądze i uciekli.


(nie)Szczęśliwa trzynastka

pon, 07 grudnia 2009 08:21

Minister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził przedłożoną przez wojewodę podlaskiego listę wniosków o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2007-2013. Na liście znalazło się 15 wniosków zgłoszonych przez powiaty oraz 31 wniosków gmin. W tej grupie są tylko cztery z naszego regionu. W ostatniej chwili z dofinansowania wypadł wniosek dotyczący przebudowy drogi Serwatki – Kupnina w gminie Nowogród.


Bezrobocie rośnie nam lawinowo

Fot. archiwum
pon, 07 grudnia 2009 06:55

Stopa bezrobocia w Łomży przekroczyła już 14%. Na koniec listopada w łomżyńskim zatrudniaku zarejestrowanych było 5213 osób. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca ich liczba zwiększyła się o 338 osób. Gdy dane porównujemy w ujęciu rocznym okazuje sie, że okazuje się, że dziś bezrobotnych jest o niemal 40% więcej niż w listopadzie 2008 roku.


Z przyczepką pełną papierosów

fot. podlaska.policja.gov.pl
nie, 06 grudnia 2009 23:05

Droga krajowa nr 61 jest główną drogą w regionie i dodatkowo jest też jedną z dróg częściej wykorzystywanych przez przemytników. Potwierdza to zatrzymanie pod Grajewem terenowego mercedesa z przyczepką, w której obywatel Litwy przewoził prawie 10 tys paczek papierosów. Sęk w tym, że na żadnej z nich nie było polskich znaków akcyzy skarbowej, przez co Skarb Państwa miał stracić blisko 62 tys. zł.


Zrób „szlachetną paczkę”

nie, 06 grudnia 2009 22:49

To już ostatnia szansa, aby przed świętami Bożego Narodzenia podarować potrzebującej rodzinie „szlachetną paczkę”. Zbiórkę świątecznych paczek do końca tygodnia w całej Polsce organizuje stowarzyszenie „Wiosna”. Na jej liście rodzin potrzebujących pomocy jest także 28 z okolic Łomży.
Cała idea szlachetniej paczki sprowadza się do tego, że jedna rodzina, szkoła, lub firma zrobi paczkę innej rodzinie. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, zapoznać się z potrzebami poszczególnych rodzin i wybrać tę której chce się podarować świąteczną paczkę.


Lodowisko już działa

so, 05 grudnia 2009 20:18

Występy dziewcząt z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Axel” z Torunia zainaugurowały już trzeci łyżwiarski sezon w Łomży. W sobotnie popołudnie otwarto sztuczne lodowisko przy ul. Katyńskiej. Godzina jazdy kosztuje 4 zł (ulgowo 3 zł), a wypożyczenie łyżew 2 zł.


Sernik, gołąbki i mozaikowe kostki

so, 05 grudnia 2009 13:12

Niepełnosprawni rywalizowali o miano najlepszego kucharza. Konkurs kulinarny „Przysmaki 2009” zorganizowała Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Przyrządzać potrawy i gotować mogli wszyscy chętni niepełnosprawni, niezależnie od wieku i stopnia niepełnosprawności. Musieli tylko wybrać jedną z trzech konkursowych kategorii.


Skarby wokół Muzeum

Moment odkrycia butelki z 2 poł. XVIII w.
pt, 04 grudnia 2009 16:24

Kończy się pierwszy etap nadzoru archeologicznego nad pracami ziemnymi wokół remontowanego budynku Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Wraz z ziemią z wykopów wyciągane były „skarby”, które w hałdach ziemi, z grabiami w rękach odszukiwali pracownicy muzeum. Co prawda monet czy drogocennych klejnotów nie znaleziono, ale ziemia wokół budynku dawnej szkoły skrywała np. bardzo ciekawe fragmenty ceramiki.


Po pijanemu trafił w drzewo, cztery osoby zostały ranne

fot. podlaska.policja.gov.pl
pt, 04 grudnia 2009 15:37

Oryginalną zagadkę musieli rozwikłać policjanci w Grajewie. Dyspozytor pogotowia powiadomił ich, że karetka do szpitala przewiozła czterech rannych mężczyzn. Mężczyźni ci byli pijani i nie chcieli zdradzić okoliczności w jakich doznali obrażeń.


List i zagadki od św. Mikołaja

pt, 04 grudnia 2009 15:20

Wesoła gromadka dzieci z mamami i babciami przyszła na spotkanie mikołajkowe, które w cyklu spotkań „Czytanie na śniadanie” zorganizował oddział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Jednak zanim zjawił się ulubiony święty, maluchy musiały wykonać mnóstwo niełatwych zadań, aby zasłużyć na obiecane prezenty.


Zagrożenia już nie ma. WZGS otwarty

pt, 04 grudnia 2009 15:09

Przez ponad sześć godzin trwała akcja związana z wypompowywaniem gazu ze zbiorników stacji paliw na terenie dawnej bazy WZGS przy ul Piłsudskiego w Łomży. Rano – na razie z nieustalonych przyczyn – został wyrwany zawór w jednym ze zbiorników, a przez dużą dziurę – średnicy ok. 4 cm gwałtownie ulatnia się gaz. Wezwani na miejsce ratownicy ewakuowali pracowników okolicznych firm i zamknęli całą bazę.
Niebezpieczny wyciek udało się stosunkowo szybko zatamować, ale całkowite usunięcie zagrożenia wymagało opróżnienia zbiorników z gazem, co zajęło kilka kolejnych godzin.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0