poniedziałek, 27 czerwca 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Niespokojne życie przy Kamiennej

śr, 18 maja 2011 18:35

Jeżdżą, kurzą, hałasują... - mieszkańcy domów przy ulicy Kamiennej w Łomży domagają się od władz miasta budowy obiecanej im ulicy. Kamienna – jak nazwa to sugeruje - nie jest ulicą z nawierzchnią asfaltową. To co służby miejskie co jakiś czas wysypują tu aby wyrównać drogę jest prawdopodobnie mieszanką tłucznia i gruzu...
- Chcieliśmy aby zbadano co jest w tych wzbijanych przez samochody tumanach kurzu, ale nam odmówiono – żalą się mieszkańcy.
Ich domy stoją dziś w odległości 3 - 4 metrów od jezdni, którą według ich wyliczeń przejeżdża nawet do stu samochodów na godzinę. Mała uliczka ostatnio dodatkowo stała się swoistą obwodnicą dla remontowanej Alei Legionów, i jeżdżą nią nawet także ciężarówki i tiry.


Marszałek da na remont dzwonnicy i na...

Dzwonnica katedralna
śr, 18 maja 2011 12:23

Zarząd województwa podzielił 800 tysięcy złotych na ratowanie zabytków, prace konserwatorskie i badania archeologiczne. Z tej kwoty 120 tys zł trafi do Łomży. Najwięcej - 45 tys zł – ma zostać przeznaczone na prowadzone już prace remontowo-konserwatorskie elewacji dzwonnicy łomżyńskiej Katedry. Przed miesiącem to samo zadnie wsparło także miasto Łomża.


Małe wybory w Łomży

śr, 18 maja 2011 10:33

W czwartek w Łomży rozpoczynają się wybory rad osiedli. Na początek osiedla 3 i 4 obejmujące osiedla: „Parkowe” „Młodych”, „Skowronki” i starówkę. W sumie, do końca miesiąca odbędą się wybory we wszystkich 15 funkcjonujących na terenie miasta osiedlach. Zgodnie z prawem Rada Osiedla jest jednostką pomocniczą miasta Łomży. Osiedle nie tworzy własnego budżetu, a osoby wchodzące w skład jego organów pełnią swoje funkcje społecznie. Wyjątkiem są jedynie przewodniczący zarządów Osiedli, którym przysługuje dieta za obecność na sesjach Rady Miasta, przy czym mogą oni uczestniczyć w sesjach Rady oraz posiedzeniach Komisji ale bez prawa udziału w głosowaniu.


Ponad 50 kosiarek, przetrząsarek, zgrabiarek, pras i prasoowijarek zaprezentuje się w Szepietowie

śr, 18 maja 2011 08:59

W najbliższy weekend na polach doświadczalnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbędą się pokazy i prezentacje maszyn do zbioru i konserwacji zielonek.
- W pokazie weźmie udział ponad 50 maszyn: kosiarek, przetrząsarek, zgrabiarek, pras i prasoowijarek – podaje Marlena Zaremba, która zaprasza rolników z na kolejną Zieloną Galę, której tradycyjnie już będą towarzyszyć także Targi Budownictwa Wiejskiego


Dworzański: lotnisko będzie... może później i gdzieś indziej

śr, 18 maja 2011 08:42

Realizacja budowy lotniska w tej perspektywie czasowej jest zagrożona, ale nikt do tej pory nie zrezygnował z budowy lotniska regionalnego – mówi marszałek województwa podlaskiego. Zdaniem Jarosława Dworzańskiego winne opóźnieniu jest konsorcjum firm Arup i Ekoton przygotowujące analizy i raport oddziaływania na środowisko dla lotniska pod Tykocinem. Teraz zarząd województwa rozważa nową lokalizację lotniska w okolicach wsi Kowalowce i Protasy około 10 km na południe od granicy Białegostoku.


Gimnazjalista ze Stawisk w krajowym finale

Bartek Zajączkowski z opiekunem Michałem Sobocińskim.
wt, 17 maja 2011 11:50

Bartosz Zajączkowski z Dzierzbi, uczeń klasy II b Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Stawiskach, będzie reprezentował województwo podlaskie w finale krajowym ogólnopolskiego turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Jak sam mówi jego marzeniem jest zostać strażakiem.


Budowa galerii w Zambrowie pod znakiem zapytania

wt, 17 maja 2011 09:40

W Zambrowie powstaje galeria handlowa o powierzchni jedenastu tysięcy metrów kwadratowych. Na budowę galerii, którą stawia lokalny przedsiębiorca - inwestor nie dostał zgody miejskich radnych. Więcej - on o taką zgodę w ogóle nie występował. A zgodnie z prawem obiekt handlowy o takiej powierzchni musi mieć zgodę rady miejskiej. O sprawie poinformował Obiektyw TVP Białystok.


PO ułożyła listę do Sejmu: Borysewicz 5., Śledziewska 14.

pon, 16 maja 2011 22:49

Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów PO w jesiennych wyborach parlamentarnych. Mimo prób zmian lista jest dokładnie taka sama jak ta zatwierdzona przed tygodniem przez zarząd regionalny PO. Znajduje się na niej 27 nazwisk. Jedno miejsce – 12. pozostaje nieobsadzone. Kandydatów na to miejsce w skali całego kraju ma wskazywać osobiście Donald Tusk.


Nastoletni motorowerzysta potrącił 6-latkę

pon, 16 maja 2011 15:18

Mała, 6-letnia dziewczynka, z obrażeniami ręki trafiła do szpitala. Dziecko najprawdopodobniej wbiegło wprost pod koła nadjeżdżającego skutera. Prowadził go 16-latek, który - jak się okazało - nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Długobórz pod Zambrowem.


Zły stan techniczny dróg główną przyczyną wypadków

Na podstawie kontroli dotyczących polskich dróg NIK utworzyła listę najważniejszych przyczyn braku bezpieczeństwa. Są to: zły stan techniczny jezdni (niewystarczający poziom bezpieczeństwa stwierdzono nawet na niektórych odcinkach autostrad), nieskuteczny system szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców, zły stan techniczny pojazdów oraz wadliwa organizacja ruchu drogowego.
pon, 16 maja 2011 11:01

W Polsce w100 wypadkach ginie średnio 11 osób, podczas gdy w UE 5. Dzieje się tak głównie z powodu złego stanu technicznego dróg – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.
Na co drugim kilometrze dróg publicznych powstały koleiny powyżej 2 cm głębokości, na co czwartym - powyżej 3 cm. W krajach UE takie jezdnie - ze względu na bezpieczeństwo kierowców - wyłączane są z użytkowania. W Polsce spowodowałoby to jednak zamknięcie niemal połowy dróg. Dlatego w Polsce drogi uszkodzone przez koleiny klasyfikowane są jako znajdujące się w złym stanie technicznym i jedynie ogranicza się na nich prędkość - podaje NIK.


25-latek z Łomży w szajce handlarzy narkotyków

fot. podlaska.policja.gov.pl
nie, 15 maja 2011 15:45

Białostoccy policjanci przejęli blisko 3 kilogramy narkotyków. Wśród zatrzymali 7 mężczyzn jest także 25-latek z Łomży. Mężczyzna wraz z o dwa lata starszym kolegą ze Szczytna przewozili w samochodzie pół kilograma narkotyków. Od ich zatrzymania zaczęła się policyjna akcja – mówi podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.


Motocyklistów mamy coraz więcej...

so, 14 maja 2011 20:03

Ponad pół tysiąca motocyklistów, w sobotnie popołudnie spotkało się na Starym Rynku w Łomży. To właśnie tu od kilku już lat oficjalnie zaczynają się kolejne sezony motocyklowe. Organizatorem imprezy jest Krzysztof Suproń z salonu Max-Bike.
- W Łomży mamy coraz więcej motocyklistów. Pewnie już ponad 400 – mówi, dodając, że to liczba tych, którzy mają prawdziwe motory, a nie skutery czy motorynki.
Tradycyjnie też na łomżyńskie rozpoczęcie sezonu motocyklowego przyjechali motocykliści z okolicy bliższej i dalszej...


Łomża w raporcie rocznym Amnesty International...

Witryna Amnesty International (pl)
so, 14 maja 2011 14:28

Amnesty International, organizacja działająca na rzecz praw człowieka od 50 lat, ogłosiła dziś Raport Roczny przedstawiający stan przestrzegania praw człowieka w 2010 roku w 157 krajach i terytoriach. Dokument liczy 400 stron, w cztery z nich dotyczą Polski. Jest też wzmianka o Łomży....


Wypadek trzech tirów na 61

so, 14 maja 2011 10:27

Do groźnego wypadku doszło o poranku w pobliżu miejscowości Stary Cydzyn na drodze krajowej nr 61. Tuż po godzinie 6. rano zderzyły się trzy tiry. Jak informuje dyżurny straży pożarnej dwóch kierowców trafiło do szpitala, a jednego z nich ze zmiażdżonej kabiny samochodu musieli wycinać strażacy. Początkowo droga była całkowicie zablokowana, później puszczono ruch wahadłowy. Utrudnienia jeszcze trwają (godz. 10.20). Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności i przyczyny wypadku.


Droga do Mężenina będzie lepsza...

pt, 13 maja 2011 16:20

Około dwóch milionów złotych ma kosztować remont około 4 km drogi do Mężenina. Wicemarszałek województwa Mieczysław Baszko w odpowiedzi na interpelację radnego Sejmiku Marka Olbrysia poinformował, że jeszcze w tym roku planowany jest „remont kapitalny” odcinka drogi wojewódzkiej nr 679 od granic administracyjnych Łomży (skrzyżowanie w Zawadach) do skrzyżowania z drogą krajową nr 63 Łomża – Zambrów.


Zginął pod przyczepą

48-latek stał na dyszlu zaczepionej do ciągnika przyczepy. W pewnym momencie mężczyzna spadł wprost pod koła załadowanej drewnem przyczepy. (fot. podlaska.policja.gov.pl)
pt, 13 maja 2011 15:39

Kolejny tragiczny wypadek „w rolnictwie”. Tym razem w Kupiskach Nowych pod Łomżą 48-latek spadając z dyszla wpadł pod ciągniętą przez ciągnik przyczepę. Zginął na miejscu. Kierowca traktora uciekł i się ukrył. Gdy zatrzymali go łomżyńscy policjanci okazało się, że był pijany.


Chcesz handlować alkoholem? Na złożenie wniosku masz czas do końca maja.

pt, 13 maja 2011 14:37

W życie właśnie weszła przyjęta pod koniec marca przez radnych Łomży uchwała zwiększająca z 25 do 50 liczbę sklepów w których mogą być sprzedawane mocne napoje alkoholowe czyli wina, likiery i wódki.... Już dziś ratusz ogłosił, że przyjmuje wnioski na wydawanie odpowiednich zezwoleń.


PiS jedzie do nas...

pt, 13 maja 2011 13:39

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna swoją „kampanię informacyjną” przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W sobotę specjalnymi autobusami w barwach partii jej posłowie wyjadą w Polskę. PiS zaczyna od terenów, na których cieszy się największym poparciem, a więc na pierwszy rzut idzie także województwo podlaskie. Jak informuje poseł Lech Kołakowski do województwa jutro przyjedzie w sumie ok. 50 parlamentarzystów PiS. Do nas, poza tutejszym posłem Kołakowskim, przyjadą: Antoni Macierewicz, Robert Kołakowski, Arkadiusz Czartoryski i senator Krzysztof Majkowski. W sumie tylko w Łomży i najbliższej okolicy ma być sześć spotkań z cyklu „Polska Jest Jedna - Rozmowy o Polsce”.


Ptaki nad Narwią i Biebrzą pod jeszcze większą ochroną

Norka Amerykańska
pt, 13 maja 2011 12:59

Dwa nasze parki narodowe Narwiański i Biebrzański znalazły się w grupie pięciu Polskich Ostoi Ptaków, w których realizowany będzie specjalny program ochrona ptaków wodnych i błotnych. W przypadku Biebrzańskiego PN główne zadania będą koncentrowały się na aktywnej ochronie kolonii lęgowych tych ptaków w basenie południowym Biebrzy w okolicach wsi Mścichy – Burzyn.


Motoweekend w Łomży

fot. archiwum
pt, 13 maja 2011 10:21

Prawdziwa motorowa majówka szykuje się w Łomży. W sobotę świętować będą motocykliści, którzy „pod przewodnictwem” Max-Bike rozpoczynają kolejny sezon motocyklowy, a w niedzielę na „rajdowych trasach” spotkają się fani czterech kółek - Moto Wiosnę organizuje Automobilklub Łomżyński.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0