sobota, 18 kwietnia 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Złodziej czy sabotażysta?

cz, 28 stycznia 2010 07:18

Zarzut kradzieży został postawiony 34-letniemu mieszkańcowi Łomży, który z terenu budowy stadionu miejskiego ukradł przewody elektryczne. Służyły one do zasilania betoniarki. Policjanci po kilku dniach odzyskali skradziony łup, który – jak podają – wrócił już do właściciela.


Wycofania się z podstrefy ekonomicznej nie będzie... przynajmniej na razie

śr, 27 stycznia 2010 23:35

Radni Łomży, po burzliwej dyskusji, odłożyli decyzję w sprawie proponowanego przez prezydenta Łomży unieważnienia uchwał wyznaczających granice Łomżyńskiej Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przed decyzją chcą jeszcze wysłuchać przedstawicieli SSSE i dowiedzieć się od nich czy faktycznie nie ma już szans na powołanie takiej podstrefy w Łomży.
Prezydent wnosząc o unieważnienie uchwał argumentował to brakiem zainteresowania przedsiębiorców i niemożnością gospodarowania wskazanymi w uchwałach gruntami.


„Q-integracji” czy ku likwidacji...?

Ośrodek dla uchodźców przy ul. Wesołej w Łomży.
śr, 27 stycznia 2010 15:45

Prawie 800 mieszkańców Łomży podpisało się pod petycją z prośbą o likwidację ośrodka dla uchodźców w Łomży. We wtorek wręczono ją Arkadiuszowi Szymańskiemu dyrektorowi generalnemu Urzędu do Spraw Cudzoziemców, który przyjechał do miasta by wziąć udział w konferencji przedstawiającej projekt „Q-integracji”, w trakcie którego podejmowano działania, służące pomocy i integracji przybyszów z Kaukazu z mieszkańcami Łomży.


Będą zawieje i zamiecie śnieżne

fot. archiwum
śr, 27 stycznia 2010 15:21

Przez kila ostatnich dni dokuczały nam silne mrozy, teraz przyjdą śnieżyce. W najnowszym komunikacie synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegają zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które mogą sparaliżować ruch w regionie.


Zespół kontrolny, czyli nasza pierwsza „komisja śledcza”

śr, 27 stycznia 2010 15:02

Przez blisko dwie godziny radni Łomży debatowali sytuacją jaka powstała w mieście w związku z bliskim końcem remontu basenu przy Szkole Podstawowej nr 10. Ostatecznie radni powołali specjalny zespół kontrolny, który niemal jak sejmowa komisja śledcza, sprawę ma dogłębnie zbadać, wyjaśni i przedstawić Radzie sprawozdanie.


Pięciu zabitych w dwie noce...

fot. podlaska.policja.gov.pl
śr, 27 stycznia 2010 09:06

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło nocą w pobliżu miejscowości Nowe Krzewo na krajowej „ósemce”. Tym razem w czołowym zderzeniu forda z tirem na miejscu zginęła matka z synem. Minionej nocy niemalże w tym samym miejscu w wypadku drogowym zginęły trzy osoby.


Kradł i napadał, na wyrok poczeka w areszcie

wt, 26 stycznia 2010 23:51

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 19-latka, który okradł dziewięć osób. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Będziemy mieć biogazownię!, albo i dwie?

Prezydent Jerzy Brzeziński (fot. archiwum)
wt, 26 stycznia 2010 23:30

Kilkadziesiąt ciężarówek z gnijącymi odpadkami, resztkami z ubojni oraz zakładów masarskich, a także odpadów poprodukcyjnych od hodowców bydła (czyli obornika) codziennie będzie przejeżdżać przez Łomżę. Władze chcą aby przy ul. Poligonowej w Łomży powstała biogazownia. Wydaje się, że przedsięwzięcie jest już przyklepane. Teraz jest tylko kwestia kto ją wybuduje. W środę radnym swoją ofertę zawiązania z miastem celowej spółki joint venture ma zaprezentować firma CEERES, ale jest też drugi „lepszy”(?) podmiot zainteresowany inwestycją. Co na to mieszkańcy choćby pobliskiego osiedla Kraska, czy domów wzdłuż ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej, którymi musiałby się odbywać transport „surowca”, nikt teraz pytać nie zamierza.


Silne mrozy trochę mniejsze.

Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków! (pogodynka.pl)
wt, 26 stycznia 2010 13:38

Synoptycy obniżyli z trzeciego (obowiązywał od soboty) na drugi stopień zagrożenia związany z silnymi mrozami w regionie. Niemniej Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW, ostrzega że jeszcze ta noc ma być bardzo zimna, a prognozowana temperatura minimalna w województwie podlaskim wyniesie od -24 do -20°C.
Na razie wychodzi, że „ocieplenie” przyjedzie w czwartek, a wraz z nim intensywne opady śniegu.


Ratusz ustępuje? Basen dla uczniów „dziesiątki” bezpłatnie?

wt, 26 stycznia 2010 10:08

Dziś wieczorem ma odbyć się spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z odpowiedzialnym za oświatę zastępcą prezydenta Łomży. Głównym tematem rozmowy mają być zasady na jakich uczniowie szkoły będą mogli korzystać z wyremontowanego basenu. Dotychczas nie było wiadomym czy szkolne lekcje w-f będą mogły się tam odbywać, i czy rodzice będą musieli za to płacić. Tymczasem wczoraj na internetowej stronie Urzędu Miasta ukazała się informacja w której czytamy, że „wszystkie łomżyńskie szkoły będą mogły korzystać z tego obiektu w ramach lekcji wychowania fizycznego, bądź zajęć pozalekcyjnych” i że „szkolne zajęcia na pływalni będą dla uczniów bezpłatne.”


Śniadowo bez wójta nie jest sparaliżowane

wt, 26 stycznia 2010 10:07

- Od wczorajszego ogłoszenia wyroku przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie Andrzej Zaremba nie jest wójtem Śniadowa – mówi Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. - Urząd będzie pracował w miarę normalnie bo, poszczególni urzędnicy mają stosowne upoważnienia – dodaje Gadek, podkreślając że dziś sprawdzili to pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy do czasu powołania przez premiera tzw. „komisarza” będą szczególnie nadzorować pracę urzędników w Śniadowie.


Gazeta Wyborcza: W Polsce B padł internet

wt, 26 stycznia 2010 07:01

Miał być szybki internet w całej wschodniej Polsce, ale projekt już na starcie ma ponadpółroczny poślizg - wytyka „Gazeta Wyborcza”. Możemy stracić miliard złotych z Unii - ostrzegają UKE i eksperci. Nie zdążymy - alarmują samorządy.


Tragiczny karambol na „ósemce”

fot. podlaska.policja.gov.pl
wt, 26 stycznia 2010 06:25

Trzy osoby zginęły, jedna została ranna – to bilans wypadku, do którego doszło minionej nocy na drodze krajowej nr 8. Tuż przed godziną 22 na prostym odcinku trasy w pobliżu miejscowości Nowe Krzewo – około 7 km za Mężeninem jadąc od strony Zambrowa zderzyły się trzy samochody w tym dwa tiry. Osoby śmiertelne to kierowca i pasażerowie osobówki, która miała czołówkę z jednym z tirów.


Napadali na nastolatków, trafili do aresztu

fot. podlaska.policja.gov.pl
pon, 25 stycznia 2010 20:24

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli telefony komórkowe nastolatkom. Sposób działania napastników za każdym razem był podobny. Podchodzili do wcześniej upatrzonej ofiary, wykręcali jej ręce, bili po twarzy, a następnie zabierali telefon.


Nowa KIA strażników miejskich

Nowe auto
pon, 25 stycznia 2010 16:44

Straży Miejskiej w Łomży przybył nowoczesny samochód do służby patrolowej. To srebrna KIA, której cena nie przekroczyła 60 tys. zł, mająca belkę sygnalizacyjną z granatowymi kogutami, nagłośnienie zewnętrzne i radiostację. Nowy pojazd na pięć osób zastąpi wysłużonego 10-letniego fiata doblo, który spalał 11 l benzyny na 100 km, a do tego przejechał ponad 200 tys. km.


Śniadowo bez wójta

pon, 25 stycznia 2010 16:29

Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę kasacyjną, a tym samym utrzymał w mocy zarządzenie Wojewody Podlaskiego sprawie wygaśnięcia mandatu wójta gminy Śniadowo. Andrzej Zaremba, według wojewody, utracił mandat do sprawowania funkcji wójta, ponieważ obejmując fotel wójta nie zrezygnował ze stanowiska w zarządzie Spółdzielni Kółek Rolniczych, a to jest niezgodne z przepisami ograniczającymi działalność gospodarczą osób publicznych.


Dlaczego zrezygnowali(śmy) ze strefy ekonomicznej?

pon, 25 stycznia 2010 15:52

Władze Łomży nie zrobiły nic aby podstrefa (Łomżyńska Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – dop.red) powstała – mówi Grzegorz Mackiewicz, były prezes SSSE, który w latach 2007 – 2008 rozmawiał z władzami miasta o utworzeniu w Łomży podstrefy takiej jakie są m.in. w Grajewie, Ełku, a teraz także w Białymstoku i Ostrołęce. Podstawowym problemem Łomży był brak gruntów, ale brakowało także zaangażowania władz – mówi Mackiewicz dodając: „jeśli miastu na tym nie zależy, to komu ma zależeć”.
W środę radni mają unieważnić uchwały podejmowane w latach 2007-2008 w sprawie utworzenia łomżyńskiej podstrefy SSSE. Ratusz winę za fiasko działań w tej sprawie przerzuca na zarząd Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który - jak podaje - „od dwóch lat(...) nie uczynił nic, aby podstrefę w Łomży utworzyć.”


Będzie cieplej...

Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków! (www.pogodynka.pl)
pon, 25 stycznia 2010 07:49

Siarczysty mróz daje się we znaki. Dzisiejszej nocy w Łomży temperatura powietrza spadła do – 25°C. Tyle o poranku było na termometrze w Miejskim Stanowisku Kierowania PSP, które znajduje się na trzeciej kondygnacji. Przy gruncie było zimniej. Ta noc zdaniem synoptyków była najzimniejsza, a teraz ma być już cieplej, dodajmy ciut cieplej...


Pali się...

pon, 25 stycznia 2010 07:33

Utrzymujące się przez kilka dni silne mrozy sprawiały, że mieszkańcy coraz bardziej się grzeją. Niestety czasami - zwłaszcza w domach jednorodzinnych - od tego powstają też pożary. W niedziele wieczorem zapaliło się poddasze domu w Elżbiecinie, a w sobotę po południu zapaliło się w mieszkaniu przy ul. Dwornej w Łomży. Na szczęście w obu wypadkach wydobywający się dym szybko zauważono, a wezwani na miejsce strażacy ugasili pożary nim zdołały wyrządzić wielkie straty.


Tajne(?) nagrody w ratuszu

nie, 24 stycznia 2010 13:51

„Prezydent nie czuje się zobowiązany tłumaczyć dziennikarzom wysokości nagród i powodów ich przyznania poszczególnym pracownikom Urzędu Miejskiego w Łomży” - tak odpowiada biuro prasowe ratusza na pytania odnośnie „ile” i „za co” nagród otrzymali zastępcy prezydenta Brzezińskiego. Z przekazanych nam danych wynika, że do Bożego Narodzenia na nagrody w ratuszu wydano niemal 350 tys zł. Zgodnie z regulaminem nagrody mogły być wypłacone także po raz trzeci – na koniec roku, ale mimo kilkukrotnie zadawanych o nie pytań odpowiedzi nie dostaliśmy.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0