środa, 26 listopada 2014 napisz DONOS@
141118112145.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie
141124094821.png

Łoś do autobusu... kierowca do szpitala

Przez przednią szybę w tym autobusie łoś wpadł do środka. (www.podlaska.policja.gov.pl)
pon, 14 września 2009 13:30

Do nietypowego wypadku doszło o świecie w okolicach Perlejewa. Jak podają policjanci prawdopodobnie łoś wskoczył przez przednią szybę do jadącego autobusu, staranował jego wnętrze i po wyłamaniu drzwi uciekł do lasu. 58-letniego kierowcę z obrażeniami głowy przewieziono do szpitala.


Bukowisko rozkręca się…

pon, 14 września 2009 09:36

Bukowisko to gody łosi. Właśnie teraz się one zaczynają. To niecodzienne zjawisko, podczas którego może dojść pomiędzy bykami nawet do zaciętych walk o samice, czasami przeciąga się do października. Zdaniem pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego już dziś warto zarezerwować sobie kilka najbliższych świtów, aby poobserwować zaloty tych zwierząt, oczywiście na terenie Parku - bądź co bądź, mamy tutaj najliczniejszą populację łosia w Polsce – około 500 – 600 sztuk!


Kilogram mąki za 1500 zł

pon, 14 września 2009 09:34

Mieli okazyjnie kupić cyfrowy aparat fotograficzny, cyfrową kamerę i dwa iPhone'y... Okazało się, że dwaj młodzi łomżanie kupili chyba najdroższy na świeci kilogram mąki. Zapłacili za niego 1500 zł. Jak podali policji oszukało ich dwóch mężczyzn podających się za Hiszpanów.


Wypadki na zakręcie...

pon, 14 września 2009 07:23

15-letni chłopak wypadł z dachującego cinquecento. Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w powiecie wysokomazowieckim. 19-letni kierowca samochodu wyjeżdżając z zakrętu najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem.
Do innego tragicznego wypadku „na zakręcie” doszło tego samego dnia w okolicach Augustowa. Tu 17-letni chłopak został przygnieciony przez ciągnik którym kierował.


Szczepienie lisów. Nie dotykaj przynęty, a psy i koty trzymaj w zamknięciu lub na uwięzi

pon, 14 września 2009 06:49

Przez cały weekend w województwie podlaskim były prowadzone zrzuty z samolotów przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale nie powinni dotykać jej ludzie. Dodatkowo przez trzy tygodnie należy trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu – ostrzega Krzysztof Pilawa Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.


Uciekał polonezem. Zatrzymało go dopiero osiem kul z policyjnych pistoletów

fot. podlaska.policja.gov.pl
nie, 13 września 2009 01:00

Sceny niemal jak z kryminalnego serialu rozegrały się w sobotę na ulicach Zambrowa i w okolicy tego miasta. Policjanci ścigali kierowcę poloneza. Jak relacjonują w trakcie pościgu uciekinier próbował spychać radiowozy z drogi, a nawet rozjechać mundurowych. Dopiero strzały w opony powstrzymały desperata - informuje podkom. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. Uciekinier miał 2.6 promila alkoholu i wydany wcześniej sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Wśród wystrzałów, huków bomb bronił on Ojczyznę swą...

nie, 13 września 2009 00:40

Już po raz piąty grupa pasjonatów historii zrzeszonych w Grupie Rekonstrukcji Historycznej „SGO Narew” przygotowała inscenizację obrony Nowogrodu. W pierwszych dniach września 1939 roku kilkuset żołnierzy 3. Batalionu 33. Pułku Piechoty, pod dowództwem majora Józefa Sikory, bohatersko walczyło z około 20 tysiącami wojsk hitlerowskich. W tym roku po raz pierwszy odtwarzano walki nocne. Po każdej ze stron stanęło po kilkudziesięciu żołnierzy ubranych i wyposażonych tak jak walczący tu przed 70 laty. Były przerażające huki bomb i wybuchy granatów, race rozświetlające niebo, wystrzały z karabinów, a nawet walki wręcz... Widowisko historyczne oglądało kilka tysięcy widzów.


Piekielny chaos i huk jak sto gromów

Polscy żołnierze pojmani przez Niemców po bitwie pod Andrzejewem
so, 12 września 2009 23:18

- Zdrowie przez wojnę straciłem i to wszystko – pokazuje na siwą głowę, pokiereszowaną przez odłamki pocisków. Podciąga nogawkę, żeby też pokazać blizny na prawym udzie, i koszulę, pod którą na brzuchu 70 lat temu była jedna krwawa rana. - Najlepsze młode lata straciłem, koledzy pokończyli prawo, ekonomię czy medycynę, a ja za drutami przesiedziałem... Ale i tak miałem łut szczęścia: na cmentarzu w Andrzejewie nie leżę.


Akademia Przedszkolaka zaprasza dzieci.

so, 12 września 2009 10:05

W odpowiedzi na apel „Kto w Łomży przyjmie przedszkolaka?” pragniemy sprostać potrzebom rodziców, zapewniając ich pociechom edukację i fachową opiekę.
Nowoczesny punkt przedszkolny „Akademia Przedszkolaka” rozpoczyna swoją działalność z końcem września. Budynek w którym ma znajdować się przedszkole położony jest niedaleko centrum w cichej i przyjaznej dzielnicy przy ul. Woziwodzkiej 48. Został on w sposób przemyślany dostosowany do potrzeb dzieci. Niebawem obok budynku powstanie plac zabaw, gwarantujący rozwój ruchowy i zaspakajający potrzebę zabawy na świeżym powietrzu.


Wolał zginąć pod gruzami niż opuścić Katedrę...

bp Stanisław K. Łukomski
so, 12 września 2009 09:59

Niezwykłe, bo na poły dramatyczne, a na poły cudowne wydarzenie miało miejsce dokładnie 65 lat temu. 12 września '44 wycofujący się z Łomży Niemcy mieli rozkaz wysadzić w powietrze Katedrę, lecz determinacja ówczesnego biskupa Stanisława Łukomskiego (1874-1948) sprawiła, że bezcenna świątynia przetrwała do naszych czasów. Przetrwała też opowieść, którą ćwierć wieku od tamtego dnia spisał znany stypendysta biskupi i późniejszy wykładowca architektury PW prof. Franciszek Piaścik (1902-2001).


Na ryby ze spiningiem i aparatem...

pt, 11 września 2009 16:03

„Złów rybę, zrób zdjęcie i wypuść” - to zasada jaka przyświeca organizatorom „II Towarzyskich Zawodów o Puchar Naszych Łowisk - Zawody dwóch rzek!”. W pierwszą niedzielę października od świcie na Narwi w okolicach Nowogrodu oraz przy ujściu Pisy „w szranki” stanie – zgodnie z planami – setka wędkarzy. Każdy z nich obowiązkowo będzie miał spining, miarkę i aparat fotograficzny...


Mlekpol wśród 500 największych Europy Środkowo-Wschodniej

Edmund Borawski, Prezes SM Mlekpol
pt, 11 września 2009 13:43

Mlekpol, producent m.in. mleka „Łaciate”, jest największą firmą w regionie i jedyną „naszą” na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej dziennika „Rzeczpospolita” i agencji Deloitte. Spółdzielnia mleczarska z Grajewa z wynikami za 2008 rok uplasował się na 417 miejscu, czyli jedną pozycję niżej rok wcześniej. Warto dodać, że na 402 pozycji jest TVP, a na 424 TVN.


Mieli uśpić... łoś nie przeżył

pt, 11 września 2009 12:39

Tragicznie zakończyła się wizyta młodego łosia w Zambrowie. W zakrojonej na szeroką skalę trzygodzinnej obławie na zwierzaka brało udział kilkadziesiąt osób.
- Było 20 policjantów, 10 strażaków, weterynarze, i jeszcze inni ludzie – mówi Monika Dąbrowska z zambrowskiej policji.
Udało się... prawie. Łosia osaczono, uśpiono i wywieziono do lasu, lecz tam się okazało, że zwierzak jest martwy. Na razie nie wiadomo co spowodowało śmierć młodego łosia. Jak podkreśla Dąbrowska póki co nie ma także decyzji czy sprawa ta będzie wyjaśniana.
- Do łosia środkami usypiającymi kilkakrotnie strzelali weterynarze – tłumaczy policjantka.


Mniej mieszkań...

pt, 11 września 2009 12:19

O blisko 9% spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba mieszkań oddanych do użytkowania w pierwszym półroczu na trenie województwa podlaskiego. W tym samym czasie w skali kraju liczba oddanych do użytku mieszkań wzrosła o 10%. Tak wynika z opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących budownictwa mieszkaniowego.


Tanie paliwo nie dla nas...

cz, 10 września 2009 16:56

W Łomża mamy 11 stacji paliw w których możemy zatankować benzynę i olej napędowy. Niebawem mają powstać dwie kolejne... Czy będzie taniej? Niestety ani 12, ani 13 stacją paliw, dostępną dla wszystkich mieszkańców, nie będzie ta „z tanim paliwem” na bazie MPK w Łomży, o której żywo dyskutowali radni miejscy podczas styczniowej sesji.


Policja poszukuje świadków wypadku

cz, 10 września 2009 16:02

Komenda Miejska Policji w Łomży poszukuje świadków wypadku drogowego do którego doszło w poniedziałek 7 września 2009 roku około godziny 19:30 w Łomży na ulicy Giełczyńskiej. Jadący motorem w kierunku ulicy Polowej na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę przeprowadzającego rower. W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń głowy.


Wypadek w Nowogrodzie

cz, 10 września 2009 14:02

Około godziny 13.00 w ciągu drogi krajowej 645 w Nowogrodzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych Passata i Corsy. W wyniku zderzenia jedno auto wylądowało w rowie a drugie dachowało. Kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy. Trwa jeszcze akcja ratunkowa, straż zabezpiecza miejsce zdarzenia. Trwają czynności pozwalające ustalić przyczynę zdarzenia.


Dzięki Euro podgonimy Polskę...

cz, 10 września 2009 06:54

– Napływ 68 mld euro pomocy z Unii zatrzyma pogłębianie się dysproporcji między bogatymi a biednymi regionami – wynika z analizy wpływu polityki spójności na najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne, którą zleciło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Jak podaje Rzeczpospolita województwo podlaskie jest jednym z tych, które ma najbardziej skorzystać na euro z Brukseli.


Siekierą zmasakrowali jej twarz...

śr, 09 września 2009 16:16

Prokuratorzy z Łomży ujawnili wyniki sekcji zwłok 21-letniej Anny K. z Zambrowa. Dziewczyna został brutalnie zamordowana w połowie sierpnia przez dwóch młodych mężczyzn, którzy następnie jej ciało wrzucili do przygotowanego specjalnie w tym celu wielkiego ogniska. Sekcja zwłok ujawniła, że śmierć nastąpiła wskutek ogólnego wykrwawienia się spowodowanego przede wszystkim rozległymi zmiażdżeniami twarzy dziewczyny.
- Prawdopodobnie była uderzana siekierą – mówi prokurator Elżbieta Iwanowska-Dukacz z Prokuratury Okręgowej w Łomży, która prowadzi śledztwo w sprawie tej makabrycznej zbrodni.


Posadzka Katedry lśni „jak przedsionek Nieba”

śr, 09 września 2009 15:18

- Spełniło się nie tylko moje oczekiwanie, ale również ks. bp. Stanisława Stefanka, który przyznał w rocznicę poświęcenia Katedry 4 września podczas spotkania z kapłanami emerytami, że marzyła mu się nowa posadzka w 500-letniej świątyni, odkąd został Pasterzem Diecezji Łomżyńskiej – mówi ks. proboszcz Marian Mieczkowski (lat 52), zmagający się z remontem bezcennego zabytku już od 10 lat.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0