piątek, 21 października 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Niebezpieczne rondo...

2011.09.18
wt, 20 września 2011 13:00

Przebudowane Rondo Solidarności w Łomży przysparza problemów kierowcom. Teraz wygląda jak duże „zwyczajne” skrzyżowanie na którym ruchem ma sterować zainstalowana już ale jeszcze nie włączona sygnalizacja świetlna, to jednak ruch na nim na razie jeszcze odbywa się jak na typowym rondzie o czym informują stojące tuż przed nim znaki. Okazuje się jednak, że dla niektórych kierowców najwyraźniej są one niewidoczne. We wrześniu doszło tu już do kilku kolizji, a przyczyną zawsze było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.


Tylko dwie osoby chcą głosować korespondencyjnie

wt, 20 września 2011 09:29

Tylko dwie osoby zgłosiły do łomżyńskiego ratusza zamiar głosowania korespondencyjnego w październikowych wyborach parlamentarnych. Wczoraj minął termin składania wniosków. Osoby niepełnosprawne oraz te, które najpóźniej w dniu wyborów ukończą 75 lat, mogą jeszcze zgłosić chęć głosowania przez pełnomocnika. Wnioski trzeba złożyć do 29 września.


Kandydatów było za dużo

wt, 20 września 2011 09:04

W każdym z 35 łomżyńskich obwodów do głosowania trzeba było przeprowadzić losowanie aby wyłonić składy obwodowych komisji wyborczych. W sumie zgłoszono niemal 400 kandydatów, czyli o około 90 osób za dużo. Wczoraj rano odbyło się losowanie, po czym prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał zarządzenie powołujące składy osobowe wszystkich OKW w Łomży.


Napadli z bronią w ręku

pon, 19 września 2011 15:25

Jeden mężczyzna już trafił do tymczasowego aresztu, przeciwko drugiemu taki wniosek trafił dziś popołudniu z łomżyńskiej prokuratury do sądu. Obaj mężczyźni w minioną środę wczesnym rankiem napadli na jeden z łomżyńskich lokali z automatami do gier. Używając przemocy wobec obsługującej lokal kobiety i grożąc pistoletem skradli niemal 6 tys zł. Jeszcze tego samego dnia jednego z napastników zatrzymano w Warszawie, drugi wpadł w sobotę w ośrodku dla uchodźców w Czerwonym Borze.
- Obaj podejrzani to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej – mówi prokurator Dariusz Błażejczyk Prokurator Rejonowy w Łomży.


NSA w sprawie planów pod Venedę już się nie wypowie!(?)

pon, 19 września 2011 14:14

Naczelny Sąd Administracyjny nie będzie po raz kolejny badał prawomocności uchwały Rady Miasta Łomża w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego terenów na których ma zostać wybudowana Galeria Veneda. W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku postanowił odrzucić skargę kasacyjną, którą wnosiła jedna z uczestniczek trwającego jeszcze od dwóch lat procesu.


Z Jedwabnego do Łomży przez Wiznę

pon, 19 września 2011 11:04

Mieszkańcy Jedwabnego znowu do Łomży będą musieli jeździć dłuższa drogą. W związku z pracami drogowców modernizujących drogę wojewódzką nr 668 odcinek pomiędzy Kowanatami a Jedwabnem od jutra do soboty będzie całkowicie zamknięty.


W 72. rocznicę agresji sowietów

Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda podlaski, Krzyżem Zesłańców Sybiry odznacza Franciszka Dąbrowskiego. (fot. Wiesław Wiśniewski)
pon, 19 września 2011 10:48

Kolejną rocznicę agresji sowietów na Polskę uczczono także w Łomży. W sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego sprawowana specjalną Msze świętą w intencji Ojczyzny, po której Krzyżem Zesłańców Sybiry odznaczony został pan Franciszek Dąbrowski. Następnie przed pomnikiem sybiraków posadzono kolejny „dąb pamięci”. Tym razem poświęcony jest podporucznikowi Aleksandrowi Wykowskiemu, który zginął zastrzelony przez żołnierzy NKWD w Twerze.


Po pijaku w mur cmentarza

pon, 19 września 2011 08:14

Kierowca mazdy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w mur cmentarza. W wyniku wypadku jadąca z nim pasażerka trafiła do szpitala. Okazało się, że 31-latek był pijany.


„Boga żywego pragnie moja dusza...”

so, 17 września 2011 21:17

Na trumnie z jasnego drewna w Katedrze zwisała fioletowa stuła i stał przykryty pateną kielich mszalny. Za trumną zmarłego księdza Ryszarda Napiórkowskiego (+ 54), ekonoma Diecezji Łomżyńskiej, zasiadła mama Teresa i najbliższa rodzina. Z boku stanęły poczty sztandarowe Szkół Katolickich i MPWiK w Łomży. Ławy na prezbiterium zajęły dziesiątki księży, których współbratem w kapłaństwie był przez 27 lat zmarły. W sobotę w Katedrze mszę św. pogrzebowej zmarłego księdza Ryszarda przewodniczył bp łomżyński Stanisław Stefanek biskupami pomocniczym Tadeuszem Bronakowskim i seniorem Tadeuszem Zawistowskim.


UOKIK: Vectra ograniczała prawa odbiorców telewizji kablowej

so, 17 września 2011 11:41

Blisko pół miliona kary wymierzył Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów operatorowi telewizji kablowej Vectra, za ograniczanie praw abonentów. Postępowanie zostało wszczęte jeszcze w grudniu 2010 roku. Jak poinformował UOKiK przedsiębiorca już zaprzestał stosowania sprzecznych z prawem działań.


17 września 1939r.

rys. IPN
pt, 16 września 2011 15:13

Kiedy mówimy o wydarzeniach z historii, nawet tej dotyczącej II wojny światowej, traktujemy je bardzo często jak bajkę, którą czasami należy wysłuchać. Jedną z nich jest agresja sowiecka na II Rzeczpospolitą 17 września 1939 r. Zapomnieliśmy już, że walka o upamiętnienie tej daty ciągnęła się do 1989 r. a w niektórych środowiskach jeszcze dłużej, że była to jedna z tych „białych plam”, o których opowiadano w kabaretach ale nie na lekcjach historii. Chociażby dlatego, że celem systemu komunistycznego było m.in. wyrzucenie tej daty z naszej pamięci powinniśmy ją przypominać, jak i tragiczne konsekwencje jakie za sobą pociągnęła. Winni jesteśmy też to Tym, którzy wbrew swej woli, nie ruszając się z domu, zostali obywatelami Związku Sowieckiego.


Wycieczka do lasu z workami na śmieci

pt, 16 września 2011 13:31

- Dobra, chłopaki, idziemy za mną! - woła Sylwia do kilkunastu kolegów z pierwszej klasy Technikum Geodezyjnego w Łomży, którzy po odpoczynku za mostkiem na Grobli Jednaczewskiej w rękawiczkach i z workami zagłębiają się w las w poszukiwaniu śmieci. Kilku zostaje przy pełniącym rolę śmietnika betonowym kręgu, aby ułożyć worki z dotąd zebranymi dowodami ludzkiej bezmyślności, braku szacunku i troski o przyrodę. W słoneczne wrześniowe przedpołudnie sprzątają najbliższy sobie świat.


Piłsudskiego w sobotę omijaj szeroki łukiem

pt, 16 września 2011 13:26

Po raz kolejny szykują się większe niż zwykle utrudnienia w ruchu na Alei Piłsudskiego w Łomży. Drogowcy PBK, w sobotę zamierzają układać tzw. warstwę ścieralną na lewej stronie ul. Piłsudskiego na odcinku od Ronda Solidarności do Alei Legionów. W tym czasie ten fragment ulicy będzie całkowicie wyłączony z ruchu.


Zmarł Ekonom Diecezji Łomżyńskiej

Ks. prałat Ryszard Napiórkowski
pt, 16 września 2011 12:30

W szpitalu w Warszawie zmarł ks. prałat Ryszard Napiórkowski Ekonom Diecezji Łomżyńskiej. Miał 54 lata, w kapłaństwie 27 lat.


Dzieci posprzątają Łomżę

pt, 16 września 2011 08:47

4 tysiące worków i 3 tysiące par rękawic naszykował Urząd Miejski dla uczestników akcji „Sprzątanie Świata-Polska 2011”. Po raz 17. w Łomży dziś jutro i pojutrze ma być wielkie sprzątanie. Jak podaje ratusz „co roku w Łomży sprząta świat ok. 2 tysięcy osób. Są to głównie uczniowie łomżyńskich szkół, przedszkolaki i harcerze. Do udostępnionych przez Ratusz worków zbierają co roku kilka ton śmieci z łomżyńskich trawników i chodników.”


Kierownicza armia Czerniawskiego...

pt, 16 września 2011 08:39

Wprowadzone przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego zmiany regulaminu organizacyjnego ratusza sprawiły, że jest tam jeszcze więcej kierowników niż było za poprzedniej władzy. Wzrost jest imponujący i przekracza 17%, bez wliczania w to trzech doradców prezydenta.
Jak oficjalnie odpowiedział nam ratusz „poprzednio było 29 stanowisk kierowniczych, obecnie są 34 stanowiska kierownicze, wzrost o 5 stanowisk w porównaniu do ubiegłego roku”.


Cmentarna brama zyska stabilny fundament

cz, 15 września 2011 17:25

Cmentarna brama jeszcze w tym roku stanie na stabilnym gruncie. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wykona stabilne posadowienie pochodzącej z drugiej połowu XIX w. tzw. ewangelickiej bramy zabytkowego cmentarza przy ul. Kopernika w Łomży. W sierpniu bramę zamknięto i wsparto specjalnymi drewnianymi belkami, po tym jak z pomiarów wyszło, że brama ta odchylała się niebezpiecznie i może się nawet przewrócić. Wcześniej w jej pobliżu prowadzono prace ziemne.


Pościg... do domu

cz, 15 września 2011 16:58

Policjanci z Kolna ścigali kierowcę vento. Zatrzymał się, dopiero gdy dojechał do swojej posesji. Okazało się, że 55-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.


Chińczycy zbudują nam hotel nad Narwią?

fot. Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju
cz, 15 września 2011 13:47

Podczas kilkudniowej wizyty w Chinach prezydent Łomży spotkał się z przedsiębiorcami z „państwa środka”. Jak przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, Mieczysław Czerniawski zachęcał, aby zainteresowali się Łomżą w tym m.in. budową hotelu trzygwiazdkowego i SPA przy bulwarach nad Narwią. Podobno nie mówią nie, a nawet wyrażają zainteresowanie tą inwestycją.


Szalone ceny w salonie Suzuki w Ostrołęce!

cz, 15 września 2011 08:34

W dniach 16-19 września Salon Suzuki w Ostrołęce zaprasza na Weekend Szalonych Cen. I tak, jak miało to miejsce na wiosnę znaczną obniżką cenową zostaną objęte wybrane modele wyprodukowane w 2010 i 2011 r. Na miejscu są udzielane kredyty i leasingi na korzystnych warunkach przy minimum formalności oraz czekają korzystne pakiety ubezpieczeniowe .
Liczba samochodów, które są objęte promocją jest ograniczona, dlatego przyjdź już dziś.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0