piątek, 04 września 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Na Spokojnej tylko w jednym kierunku...

so, 26 czerwca 2010 11:40

Po niedzieli drogowcy rozpoczynają remont ulic Spokojnej i Piłsudskiego na odcinku od torów kolejowych do Spokojnej. Utrudnienia w ruchu na obu tych ulicach mogą potrwać do końca czerwca przyszłego roku - informuje ratusz i już dziś prosi kierowców o zachowanie ostrożności, cierpliwość i wyrozumiałość oraz dostosowanie się do znaków i poleceń osób kierujących ruchem.


Superczampiony jadą do Szepietowa

fot. PODR Szepietowo
pt, 25 czerwca 2010 15:48

Ponad pół tysiąca zwierząt w tym najlepsze w regionie i Polsce krowy mleczne, a także bydło mięsne, trzoda chlewna, konie, owce i drób... Zwierzęta będzie można zobaczyć podczas zaczynającej się w sobotę w Szepietowie XVII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.


Przedstawiciele łomżyńskiej „Solidarności” we władzach Regionu Mazowsze.

od lewej: Henryk Piekarski, Janusz Śniadek Przewodniczący Solidarności i Janusz Żebrowski
pt, 25 czerwca 2010 07:15

Henryk Piekarski Przewodniczący Oddziału Łomża NSZZ „Solidarność” został ponownie wybrany do władz regionalnych związku. W Warszawie odbywa się XXVIII Walny Zjazd Delegatów Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Wczoraj wybrano nowe władze Regionu. Przewodniczącym na kadencję 2010 – 2014 został Andrzej Kropiwnicki, a w skład nowego Zarządu Regionu wszedł m.in. szef łomżyńskiej „Solidarności”.


Narkotykowi dilerzy...

fot. podlaska.policja.gov.pl
cz, 24 czerwca 2010 16:15

Dwa kilogramy marihuany, i blisko 400 gramów amfetaminy przechwycili policjanci. Jak podaje podkom. Kamil Tomaszczuk z KWP w Białymstoku we wtorek na drodze krajowej numer 8 w rejonie Mężenina policjanci zatrzymali do kontroli wytypowanego wcześniej seata. To właśnie w nim dwóch młodych mężczyzn przewoziło marihuanę.


Przez niemal 150 lat wskazywała miejsce kaźni... Wczoraj została ścięta

cz, 24 czerwca 2010 12:42

Duża, stara i „trzeszcząca” wierzba, która przez niemal 150 lat wskazywał miejsce kaźni Polaków – mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej straconych w wyniku zemsty Moskali po nieudanym Powstaniu Styczniowym (1863-1864) i pochowanych na mokrej łączce, wczoraj wieczorem została ścięta.


Zginął w płomieniach

fot. archiwum
cz, 24 czerwca 2010 07:31

Spalone ciało 82-letniego mężczyzny odnaleźli strażacy w zgliszczach domku, który nad ranem spalił się w podłomżyńskim Elżbiecinie. Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży w chwili dojazdu straży, cały budynek objęty był już płomieniami. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukania pogorzeliska, i wtedy natrafiono na ciało mężczyzny.


Woda jest dobra, ale kąpieliska na razie nie będzie...

śr, 23 czerwca 2010 13:43

Woda w rzecze Narew na kąpielisku miejskim w Łomży jest przydatna do kąpieli orzekł sanepid. Niestety właśnie z powodu wody – zbyt wysokiego jej poziomu – kąpieliska miejskiego nie ma i na razie nie będzie.
- Termin otwarcia kąpieliska nie jest jeszcze znany. Wydaje się, że plaża (przy moście Hubala – dop.red.) będzie mogła ruszyć w połowie lipca, jednak czy tak się stanie, pokaże czas i pogoda – podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.


Veneda może się budować... (w przyszłym roku)

Galeria Veneda
    * Powierzchnia całkowita: 43 000 mkw.
    * Powierzchnia wynajmowalna: 18 000 mkw.
    * Liczba sklepów: 103
    * Liczba miejsc parkingowych: 605
wt, 22 czerwca 2010 15:36

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił skargę na uchwałę Rady Miasta Łomża przyjmującą plan zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie ulic: Sikorskiego, Zawadzkiej, Katyńskiej i Wyszyńskiego. W przyjętym przed rokiem planie radni dopuścili realizację u zbiegu Sikorskiego i Zawadzkiej galerii handlowej ze sklepem wielkopowierzchniowym, czemu sprzeciwiała się część mieszkańców okolicy. To oni zaskarżyli uchwałę domagając się unieważnienia planu.


Wandalizm, nazizm czy głupota...

wt, 22 czerwca 2010 13:47

Swastyki nazistowskie, krzyż celtycki, i „88” kojarzone jako akronim od zawołania Heil Hitler! (H jest ósmą literą alfabetu) m.in. takie napisy od rana mogą obserwować mieszkańcy podłomżyńskiego Drozdowa. Nieznani dotąd sprawcy nocą namalowali je na kilku budynkach w tej miejscowości. Napisy są na szkole podstawowej, świetlicy wiejskiej, ośrodku zdrowia, sklepie i dawnym punkcie skupu mleka.


Droga na Jedwabne doczekała się remontu...

wt, 22 czerwca 2010 12:22

Na przełomie czerwca i lipca powinna zacząć się gruntowna przebudowa drogi wojewódzkiej nr 668 Piątnica – Jedwabne. W ubiegłym tygodniu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przekazał plac budowy. Jak podaje Lidia Kasprzak, zastępca dyrektora PZDW ds. inwestycji, to największa inwestycja na drogach wojewódzkich ostatnich lat. Koszt robót drogowych oszacowano na 32 mln zł.


Uratowany z płomieni... i spalone BMW

wt, 22 czerwca 2010 07:35

O wielkim szczęściu może mówić mieszkaniec Jedwabnego, którego nocą strażacy wyprowadzili z płonącego mieszkania. Co prawda karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala w Łomży, ale – jak podają strażacy – jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


Kaczyński zdeklasowany... w więzieniu

pon, 21 czerwca 2010 16:27

Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta RP, który w regionie wygrał wczorajszą pierwszą turę wyborów, w jednym okręgu został dosłownie zdruzgotany... W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze zdobył ponad dwadzieścia razy mniej głosów niż jego główny kontrkandydat Bronisław Komorowski. Kaczyńskiego wyprzedził tu nawet Grzegorz Napieralski.


Wypadkowy weekend

pon, 21 czerwca 2010 14:57

Trzy wypadki drogowe, w których zostały ranne cztery osoby oraz 12 innych kolizji to bilans minionego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego. Wśród rannych jest dwóch rowerzystów.
- Na szczęście nikt nie zginął – mówią policjanci podając, że najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji była nieuwaga kierowców i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcom

pon, 21 czerwca 2010 14:51

Urząd Skarbowy w Łomży oraz dwa białostockie urzędy skarbowe – Pierwszy i Drugi zostały po raz kolejny wyróżnione w krajowym finale ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.
- Na przestrzeni ośmiu edycji konkursu, Urząd Skarbowy w Łomży doceniany był już cztery razy – podkreśla Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.


Hojne (tajne?) nagrody w ŁSM?

pon, 21 czerwca 2010 14:38

Kilkadziesiąt tysięcy złotych nagród – tyle ponoć można było dostać w ubiegłym roku w Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Opowieści o nagrodach, które mieli dostać członkowie zarządu ŁSM, snują się nie tylko wśród pracowników spółdzielni. Zbigniew Bronowicz, przewodniczący Rady Nadzorczej Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z którym na ten temat korespondujemy od tygodnia, najpierw odpowiadał wymijająco, a przez ostatnich kilka dni w ogóle nie znajduje czasu... Przewodniczący przyznał jedynie, że w ubiegłym roku Rada Nadzorcza dała zarządowi nagrodę pieniężną w związku „z dobrymi wynikami finansowymi spółdzielni”. Gdy pytamy o nagrody jubileuszowe, które miały być kilkakrotnie wyższe, Bronowicz ma „urwanie głowy”...


O trzeźwą i silną Polskę

Bp. Tadeusz Bronakowski
pon, 21 czerwca 2010 09:45

O wzmożenie działań służących skutecznemu zwalczaniu problemów alkoholowych apelował w niedzielę z Jasnej Góry ks. bp Tadeusz Bronakowski. Biskup pomocniczy z Łomży jest szefem zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i wczoraj głosił homilię do uczestników 27. ogólnopolskiej pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości.
„Gdy Światowa Organizacja Zdrowia postuluje restrykcyjną politykę w zakresie dostępności alkoholu, w naszym kraju pracuje się nad liberalizacją prawa. Gdy niemal cała Europa zaostrza regulacje, u nas chce się je łagodzić” - mówił w homilii bp. Bronakowski.


Łomżyński przewodnik nagrodzony

fot. UM Łomża
pon, 21 czerwca 2010 07:44

Przewodnik turystyczny pt. „Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie” został laureatem Nagrody im. Magellana za najlepsze publikacje turystyczne 2009 roku w kategorii „przewodnik kieszonkowy”. Nagrodzony przewodnik wydany przez PolskaTurystyczna.pl został przygotowany na zlecenie łomżyńskiego ratusza, zaś jego autorem jest Rafał Zubkiewicz.


Utrudnienia na Zjeździe

Korek na zjeździe, (fot.archiwum)
pon, 21 czerwca 2010 07:39

Kierowcy jadący ulicą Zjazd w Łomży muszą liczyć się z utrudnieniami. Dziś drogowcy mają zająć jeden pas ulicy będącej fragmentem tranzytowej drogi nr 61. Wyłączony z ruchu będzie odcinek ulicy o długości ponad 150 m. od skrzyżowania z ulicą Rybaki aż po WORD. Przy zwężonej jezdni ruch będzie odbywał się wahadłowo, a kierować nim ma sygnalizacja świetlna.


W kraju Komorowski, u nas Kaczyński

Głosowanie
pon, 21 czerwca 2010 06:25

Bronisław Maria Komorowski z 41,22% procentami poparcia wygrywa pierwszą turę przedterminowych wyborów prezydenckich. Do dogrywki przechodzi także Jarosław Aleksander Kaczyński, którego w skali kraju poparło 36,74 %. To dane Państwowej Komisji Wyborczej po przeliczeniu głosów z 94,3% lokali wyborczych. Frekwencja wyborcza sięgnęła niemal 55%, największą niespodzianką tych wyborów jest bardzo dobry wynik Grzegorza Napieralskiego, który uzyskał poparcie 13,68% wyborców. W województwie podlaskim i w Łomży pierwsza trójka jest taka sama, z tym, że tu pierwszą turę wyborów wyraźnie wygrał Jarosław Kaczyński.


Tragiczny finał sprzeczki w parku

so, 19 czerwca 2010 09:18

57-letni mieszkaniec Kolna zmarł w czwartek w południe w łomżyńskim szpitalu. Mężczyzna został pobity podczas porannego spaceru w kolneńskim parku. Policjanci już zatrzymali 22-latka, któremu został przedstawiony zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku którego pokrzywdzony zmarł. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o osadzeniu go na trzy miesiące w areszcie tymczasowym.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0