piątek, 22 maja 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

W lutym bezrobocie w Łomży dalej rosło

pon, 08 marca 2010 13:23

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lutego 2010 roku wyniosła 6210 osób i była wyższa niż przed rokiem o 1254 osoby tj. o ponad 25%. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca poziom bezrobocia zwiększył się o 79 osób.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,3% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3932, a stopa bezrobocie w mieście sięga już 15,9%.


Pijany miał rozwozić pasażerów

pon, 08 marca 2010 12:44

Ponad 1.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 50 - letni kierowca autobusu. W takim stanie wyruszał na trasę. Dzisiaj rano policjanci z grajewskiej „drogówki” zatrzymali go w Radziłowie.


Mimo mrozów wody przybywa

pon, 08 marca 2010 10:01

O niemal 10 centymetrów podniósł się w ciągu doby stan wód Narwi w Łomży. Dziś o godz. 6. rano poziom rzeki wynosił tu 393 cm i do osiągnięcia stanu ostrzegawczego brakowało tylko 7 cm. Już kilka dni temu stan ostrzegawczy Narew przekroczyła w Wiźnie. Wody przybywa także w Biebrzy. W Osowcu ta rzeka osiągnęła nawet stan alarmowy – 410 cm.


Chcesz wiedzieć jak głosują radni... zerknij do BIP

fot. archiwum
pon, 08 marca 2010 09:26

Kto był „za”, kto „przeciw”, kto „wstrzymał się”, nie głosował, albo wyszedł z sali... Teraz już wiadomo jak pracują, a dokładniej jak głosują, radni Łomży. Możliwości kontroli poczynań radnych daje mieszkańcom Łomży załączony po raz pierwszy do protokołu z sesji dokument z wynikami głosowań nad poszczególnymi uchwałami, stanowiskami czy opiniami Rady Miasta Łomża.


Fiskus maile pisze...

pon, 08 marca 2010 07:40

Około 70 tysięcy podatników w województwie podlaskim otrzyma w ciągu kilku najbliższych dni e-maila od Izby Skarbowej w Białymstoku. W ten sposób fiskus będzie zniechęcał do przychodzenia do urzędów skarbowych i zachęcał do rozliczania się z podatku dochodowego za ubiegły rok przez internet.


Ratowali łosia...

pon, 08 marca 2010 07:18

Trzy jednostki straży pożarnej z Nowogrodu i Łomży zostały skierowane do akcji ratowania łosia, który wpadł do Narwi. Niestety akcja zakończyła się niepowodzeniem. Zwierzę wyciągnięto na brzeg, ale niestety już nie żyło.


Aby nie zapomnieć...

pon, 08 marca 2010 06:59

66 lat temu - 8 marca 1944 roku - Niemcy spacyfikowali wieś Jabłoń Dobki w powiecie wysokomazowiecki. Łącznie zginęły 93 osoby, w tym ponad 80 zginęło w stajni obrzuconej granatami i spalonej... Bezpośrednim pretekstem mordu była potyczka stoczona w tym dniu przez patrol Armii Krajowej z niemiecką żandarmerią w trakcie której zabito m.in. zastępcę komendanta żandarmerii z Wysokiego Mazowieckiego - Zygmunta Klossera zwanego „Krwawym Zygmuntem”.


Odnaleziono ciało zaginionego studenta z Jedwabnego.

so, 06 marca 2010 21:48

Dzisiaj po południu w Białymstoku na podmokłych łąkach rozciągających się między osiedlem Leśna Dolina, a ul. Jana Pawła II odnalezione zostało ciało mężczyzny. O zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku telefonicznie powiadomił przypadkowy świadek, który spacerując w tych okolicach dostrzegł przez lornetkę zwłoki. Policjanci ustalili, że odnaleziony mężczyzna to zaginiony 14 lutego 2010 r. w Białymstoku student 22-letni mieszkaniec Jedwabnego.


Sobota to „dzień otwarty” w urzędach skarbowych

pt, 05 marca 2010 18:07

- Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, Dzień Otwarty spotka się z dużym zainteresowaniem podatników – zapowiada Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. - Szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu swojego zeznania podatkowego lub którym dotarcie do urzędu skarbowego w dzień roboczy może nastręczać trudności.


Narew i Biebrza wzbierają na alarm

Piątnica, 2010.03.04, 14:53
pt, 05 marca 2010 13:21

- W ciągu najbliższej doby w związku ze spływem wód roztopowych w zlewni górnej i środkowej Narwi oraz zlewni środkowej Biebrzy spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie wody wysokiej, powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo powyżej alarmowych – informuje dyżurny synoptyk hydrolog Małgorzata Klejna z sekcji hydrologii operacyjnej IMiGW w Białymstoku. - Stopień zagrożenia wynosi 2 w skali 3-stopniowej.


Ilu radnych...

pt, 05 marca 2010 07:55

Samorządowcy czują już na plechach oddech wyborców... Kadencja tych władz kończy się 12 listopada. Później odbędą się wybory i to od uznania wyborców będzie zależało który z samorządowych działaczy pozostanie u steru władzy, a który będzie musiał odejść.
Na wybory szykuje się też administracja rządowa. Formalnie to premier ma wskazać termin kiedy wybory się odbędą, a wojewoda podlaski już ustalić podpisał zarządzenie określające liczbę radnych wybieranych w poszczególnych samorządach.


Obwodnice Stawisk i Szczuczyna - czas na szczegółowe rozwiązania

plan obwodnicy Stawisk
cz, 04 marca 2010 08:45

Szczegółowe rozwiązania techniczne dotyczące np. obiektów inżynierskich i podłączeń do dróg lokalnych obwodnic Stawisk i Szczuczyna będą tematem kolejnych posiedzeń Zespołu Oceny Projektów Inwestycyjnych „2” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. To obwodnice, które mają powstać jako pierwsze na trasie nowej Via Baltica biegnącej przez Łomżę i Ełk.


Darmowy internet (nie) dla wszystkich w Łomży

cz, 04 marca 2010 08:44

Łomża zbuduje system bezpłatnego dostępu do internetu. Wczoraj ratusz ogłosił przetarg na dostawę i zainstalowanie wyposażenia bezprzewodowej sieci szerokopasmowej w mieście. Oferty zainteresowane firmy mogą składać przez tydzień, na faktyczna budowę systemu będą miały dwa miesiące. Zgodnie z planami w Łomży ma powstać m.in. sześć tzw. hot spotów rozsiewających internet dla wszystkich.


Bp Stefanek: wyrok Trybunału to ideologia ubrana w język prawa

cz, 04 marca 2010 06:51

Ideologią ubraną w język prawa nazwał bp Stanisław Stefanek w rozmowie z KAI wyrok Trybunału w Strasburgu dotyczący prawa dziedziczenia w Polsce przez pary homoseksualne.
Piotr Kozak ze Szczecina poskarżył się Trybunałowi na orzeczenie polskiego sądu, który odmówił mu prawa do zajmowania mieszkania komunalnego po śmierci jego partnera, z którym pozostawał w związku homoseksualnym. Trybunał uznał, że brak prawa dziedziczenia dla partnerów homoseksualnych jest naruszeniem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, ale nie przyznał Kozakowi pieniężnego odszkodowania.


Tragedia przy wywózce drzew z lasu

fot. podlaska.policja.gov.pl
cz, 04 marca 2010 06:22

W trakcie wywożenia drzew z lasu ciągnik rolnicy przewrócił się kołami do góry, przygniatając kierowcę. Mężczyzna zginał na miejscu. Do wypadku doszło wczoraj przed południem w kompleksie leśnym miejscowości Wyliny Ruś gmina Szepietowo.


Śmierdzący problem pod nogami

śr, 03 marca 2010 21:14

Po ataku zimy, gdy śnieżnobiały puch przykrywał wszystkie podwórka, chodniki i trawniki, marcowe słońce znów odsłoniło psie odchody. Plaga kup dotarła wszędzie, a z każdym cieplejszym dniem - niestety - będzie ich więcej. Straż Miejska apeluje do właścicieli psów o sprzątanie po swoich pupilach, zaś do administratorów o sprzątanie podległego im terenu.


Rząd dołoży nam do dróg... niespełna 6 km dróg

29.07.2009 Gmina Łomża, otwarcie pierwszej w regionie Schetynówki we wsi Zaoisin
śr, 03 marca 2010 07:35

Około 150 km dróg gminnych i powiatowych zostanie w tym roku zbudowanych lub zmodernizowanych w województwie podlaskim w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. To o około 50 km mniej niż w ubiegłym roku, gdy w ramach Programu wspólnie rząd i samorządy zmodernizowały 72 odcinki o łącznej długości 198,5 km.


Walka o władzę w PSL

Wojciech Dzierzgowski
śr, 03 marca 2010 07:20

Wrze w regionalnych strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na ostatnim posiedzeniu zarządu tej partii członkowie próbowali odwołać prezesa PSL-u w regionie Wojciecha Dzierzgowskiego z Łomży. Jest on także wicewojewodą podlaskim. Opozycja przegrała to głosowanie mimo, że wynik głosowania to dwudziestu za odwołaniem, a tylko siedemnastu przeciw - podał Obiektyw TVP Białystok. Zgodnie ze statutem partii do odwołania przewodniczącego potrzebna jest bezwzględna większość w 44-osobowym gremium, a do tego opozycji zabrakło trzech głosów.


Strażacy pompują...

śr, 03 marca 2010 07:06

Jeszcze kilka tygodni temu strażacy ochotnicy ramię w ramię z drogowcami odśnieżali drogi w regionie. Teraz, gdy śnieg topniej, i dróg już nie trzeba odśnieżać, strażacy pługi śnieżne zamienili na pompy wodne. Tylko wczoraj strażacy ochotnicy z okolic Łomży czterokrotnie byli wzywani na pomoc przed zalewająca wodą.


Wyjeżdżają bo nie ma pracy, albo za mało płacą...

wt, 02 marca 2010 22:41

Niemal co piąte gospodarstwo domowe z województwa podlaskiego jest dotknięte zjawiskiem emigracji zarobkowej. Za granicę częściej w województwie podlaskim wyjeżdżają mężczyźni (55,1%) niż kobiety (44,1%). Najbardziej mobilne są osoby młode w wieku 25-34 lata, ich udział w populacji emigrantów wynosi 37,3%. Większość emigrantów legitymuje się wykształceniem zasadniczym zawodowym (30,1%) oraz średnim zawodowym (28,4%), ale niemal co szósty emigrant ma wykształcenie wyższe.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0