wtorek, 31 marca 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Pracodawca może się za Ciebie rozliczyć z fiskusem

pt, 08 stycznia 2010 06:49

Jeżeli chcesz aby pracodawca rozliczył się z fiskusem za Ciebie musisz się pośpieszyć. Najbliższy piątek to ostatni dzień w którym możemy złożyć u niego PIT-12, czyli oświadczenie, że chcesz, aby on to zrobił.
- Z takiego ułatwienia może skorzystać każdy podatnik, który cały 2009 rok przepracował u jednego pracodawcy i nie miał żadnych innych dochodów oraz nie zamierza korzystać z jakichkolwiek odliczeń – mówi Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.


Prokuratura ma uzupełnić akt oskarżenia ws. tajemniczej zbrodni

pt, 08 stycznia 2010 06:35

Prokuratura Okręgowa w Elblągu ma uzupełnić akt oskarżenia dotyczący Marka W. z Kolna, któremu zarzuciła zabójstwo żony. Katarzyna W. zaginęła w tajemniczych okolicznościach prawie dziesięć lat temu. O uzupełnienie aktu oskarżenia wnioskuje Sąd Okręgowy w Łomży, do którego jeszcze w grudniu trafiła sprawa.
Tym samym aktem oskarżenia został objęty także inny mężczyzna, któremu zarzucono utrudnianie śledztwa prowadzonego w tej sprawie w przeszłości, zacieranie śladów i pomoc w ukryciu zwłok zamordowanej kobiety. Obaj nie przyznają się do zarzucanych im czynów.


Ślisko i... bezpiecznie

Ul. Dworna
cz, 07 stycznia 2010 08:36

Co prawda opady śniegu nie były tak intensywne jak wcześniej zapowiadali meteorolodzy, ale kilkucentymetrowa warstwa białego puchu ponownie przykryła region. Opady śniegu już od wieczora utrudniały jazdę po drogach regionu, ale jak podają policjanci, w całym województwie poza drobnymi kolizjami i stłuczkami, wypadków nie odnotowano.
- Kierowcy jeżdżą bardzo ostrożnie. Normalnie mamy więcej zdarzeń drogowych niż teraz – mówi kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji. - Wczoraj na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego doszło tylko do dwóch niegroźnych stłuczek – podaje.


Na tytoniowym szlaku...

fot. podlaska.policja.gov.pl
cz, 07 stycznia 2010 06:52

Biegnąca przez Grajewo i Łomżę do Warszawy droga krajowa nr 61 od lat jest prawdziwym międzynarodowym szlakiem komunikacyjnym. Niestety szlak ten wykorzystują także mniejsi i więksi przestępcy. Policjanci twierdzą, że tędy mogą być przerzucane np. narkotyki, a na pewno są przewożone pochodzące z przemytu papierosy. Potwierdziło to ujawnienie kolejnego ich ładunku przez grajewskich policjantów. Tym razem zatrzymano mężczyznę, który przewoził mercedesem niemal 2,5 tys. paczek papierosów bez banderol akcyzy.


bez KSU. Orkiestra na dworcu, w hali i w koszarach

śr, 06 stycznia 2010 18:41

Po raz pierwszy w XVIII Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na... dworcu PKP w Łomży. Pomysł początkowo wydawał się jak z księżyca, lecz nabrał całkiem realnych kształtów. W niedzielę, 10 stycznia 2010, scena stanie za dworcem PKS i – jak zapowiada Sztab Łomża WOŚP, którym kieruje Krzysztof Pyczot – będzie grała od godziny 12 do (być może) nawet 22. Gwiazdą wieczoru miała być dziś już kultowa grupa punkrockowców z Ustrzyk Dolnych, czyli KSU, ale ostatecznie okazuje się, że niestety nie będzie.


(nieco) Mniej eternitu na dachach

fot. wfosigw.bialystok.pl
śr, 06 stycznia 2010 13:24

Ponad tysiąc ton wyrobów z azbestem udało się usunąć i unieszkodliwić w ubiegłym roku dzięki dotacjom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Ze wsparcia skorzystało kilkanaście gmin, w tym trzy z zachodniej części województwa. Gminy Radziłów i Grajewo oraz miasto Zambrów otrzymały łącznie ponad 100 tys zł, dzięki czemu z dachów domów zniknęło około 250 ton zawierającego azbest eternitu.


Aby mniej śmierdziało...

śr, 06 stycznia 2010 09:44

Oczyszczalnia ścieków przy ulicy Zjazd w Łomży, jak każda tego typu instalacja, jest miejscem „produkcji” dużych ilości fetoru... Przekonują się o tym mieszkańcy najbliższej okolicy, zwłaszcza gdy wiatr zwiewa cały ten zapach w kierunku ich domostw, lub kibice ŁKS-u, który mecze rozgrywa na stadionie po drugiej stronie ulic Zjazd. Niebawem może się to zmienić. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży chce szczelnie przykryć wszystkie „śmierdzące” urządzenia, a zbierane powietrze z zapachami przed uwolnieniem przepuścić przez system specjalnych biofiltrów.
- Skuteczność takich instalacji oceniana jest na 95-98% - mówi Gilbert Okulicz-Kozaryn wiceprezes MPWiK.


Zakaz prezesa

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Perspektywa"
śr, 06 stycznia 2010 07:54

Łomżyńskie parkingi tylko dla łomżyńskich kierowców - taką decyzję podjął prezes jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Nie chciał, by z parkingów spółdzielni korzystali klienci sklepów i pacjenci pobliskiego szpitala. Po interwencji reporterki TVP Białystok - Ewy Sznejder - prezes ze swojego pomysłu wycofał się.


Rozliczenie z fiskusem przez internet...

śr, 06 stycznia 2010 07:31

„Na tym świecie nie ma nic pewnego, z wyjątkiem śmierci i podatków” mawiał Benjamin Franklin i właśnie po raz kolejny nadszedł czas rozliczenia się z fiskusem. Na rozliczenie się z dochodów osiągniętych w 2009 roku mamy czas do końca kwietnia. Tym razem jednak nie trzeba będzie iść do okienka w Urzędzie Skarbowym, a jak podaje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, wystarczy zasiąść wygodnie przez komputerem z dostępem do internetu. W tym roku Ministerstwo Finansów umożliwiło składanie przez internet zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 bez podpisu elektronicznego weryfikowanego ważnym certyfikatem kwalifikowanym.


Siali postrach na drogach...

fot. podlaska.policja.gov.pl
wt, 05 stycznia 2010 16:57

Średnio pięć osób dziennie jeżdżących po drogach rejonie Zambrowa otrzymywało w ubiegłym roku mandaty za przekroczenia prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy przejeżdżanie po linii ciągłej. Wszystko za sprawą policyjnego, nieoznakowanego samochodu z wideorejestratorem. Jak chwalą się zambrowscy policjanci jego ekipa ujawniła przez cały 2009 rok ponad 2100 wykroczeń drogowych.


Walki ze śniegiem wkrótce ciąg dalszy

Odśnieżanie ul. Marynarskiej 2.01.2009
wt, 05 stycznia 2010 13:27

- Zima to natura i nic na to nie poradzimy, co nam Pan Bóg z nieba ześle – zauważa refleksyjnie wicedyrektor Marek Olbryś z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego pracownicy odpowiadają za stan odśnieżania w Łomży. - Przygotowujemy się na jutro, bo śnieg może nieźle popadać! W stanie gotowości mamy blisko 50 ludzi, dwie nowoczesne posypywarki z pługiem i dwie trochę starsze, ale także sprawne!


Kolejki po ...pracę?

wt, 05 stycznia 2010 12:34

2010 rok w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zaczyna się od kolejek... W ogonku po numerek, aby zapisać się na listę bezrobotnych, pierwsi chętni dziś stanęli jeszcze przed godziną 5.00. Gdy urząd otwierano czekała około setka chętnych.
- Kolejki są bo jako bezrobotni chcą się zarejestrować ci wszyscy którzy z końcem grudniu ukończyli roboty publiczne i staże – mówi Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży. - Skierowaliśmy do rejestracji dodatkowe osoby i wydłużymy im czas pracy do 18.00. To wszystko co możemy zrobić - dodaje.


„Nasze” samorządy według ZPP

wt, 05 stycznia 2010 08:06

Minął rok, czas na podsumowania. Jako pierwszy z wynikami rankingu na najlepszy samorząd w 2009 roku zogłosił się Związek Powiatów Polskich. Jego ranking dotyczy nie tylko powiatów i miast na prawach powiatów, ale także gmin z całej Polski i jak podkreślają organizatorzy jest zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line, co umożliwia jego błyskawiczne podsumowanie. Niestety „nasze” samorządy na szczyty list się nie dostały.


GW: Miejski radny i komendant PSP oskarżany o pobicie!

wt, 05 stycznia 2010 07:26

Andrzej Koc, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem i zarazem radny miasta Szepietowo podczas sylwestrowej zabawy miał uczestniczyć w bójce – podaje Gazeta Współczesna. Ofiara – mężczyzna który zatańczył z żoną jednego z trzech napastników - ma pęknięcie podstawy czaszki, obrzęk mózgu i liczne obrażenia całego ciała i znajduje się w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem.
Sam zainteresowany mówi gazecie że bójkę owszem widział, ale sam z nikim się nie szarpał.


Nietrzeźwy noworoczny weekend

pon, 04 stycznia 2010 20:12

Sześciu pijanych kierowców zatrzymali w weekend łomżyńscy policjanci. Rekordowy wynik to ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Tyle miał 47-letni kierowca forda, jadąc z taką dawką alkoholu w organizmie podróż zakończył na słupie oświetleniowym.


Bezdomni mają czysto, ciepło i dach nad głową

Jeden z pokoi noclegowni w Łomży
pon, 04 stycznia 2010 17:14

Z Nowym Rokiem liczba trzeźwych bezdomnych mężczyzn w noclegowni przy ul. Dwornej w Łomży wzrosła z sześciu do ośmiu, zaś w ogrzewalni po sąsiedzku, gdzie znajdują miejsce ci, którzy są pod wpływem alkoholu, nie uległa zmianie: korzysta z niej średnio pięć, sześć osób.


Strażacy mieli dużo pracy...

8 sierpnia 2009r. - „Baranowski” w ogniu. Pożar wybuchł po godzinie 3.00 w nocy gdzieś na poddaszu budynku. Sama akcja gaszenia płonącego poddasza budynku trwała kilka godzin, a dogaszanie obiektu drugie tyle. Na miejscu było aż 25 samochodów pożarniczych i około stu walczących z ogniem strażaków.
pon, 04 stycznia 2010 17:01

Średnio co 7 godz. 27 minut wyjeżdżali w ubiegłym roku strażacy zawodowi z Łomży i ochotnicy z terenu powiatu łomżyńskiego do różnego rodzaju zdarzeń i pożarów. Łącznie przez cały 2009 rok odnotowano 1175 interwencji, przy czym nieco ponad co trzecie wezwanie dotyczyło pożarów. Największy z ubiegłorocznych pożarów wybuchł w Piątnicy. Z ogniem, który trawił kompleks „Baranowski” walczyło około stu strażaków z Łomży i regionu.


Mrozy ustąpią, ale przyjdzie śnieżyca

pon, 04 stycznia 2010 16:21

Rekordowe mrozy, które notowano w regionie nocą z niedzieli na poniedziałek na razie ustępują. Zdaniem meteorologów mroźna – nawet do – 15 st. C – będzie jeszcze najbliższa noc, a kolejne mają być już cieplejsze. Wraz ze wzrostem temperatury nad region nadciągnąć mają chmury śnieżne. Jak prognozuje Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w środę może spaść nawet do 15 cm śniegu.


Rzeki już pełne wody...

Wiosna 1979 rok, fot. wikipedia
pon, 04 stycznia 2010 10:18

Za zwyczaj rozlewiska w dolinach Biebrzy i Narwi tworzą się wczesną wiosną. Tym razem jednak rozlewiska te powstały już jesienią... Zimą kra dodatkowo piętrzy wodę, co sprawia, że poziom zarówno Biebrzy jak i Narwi już dziś utrzymuje się strefie stanu wody wysokiej. Przyrodnicy mówią, że to nic nadzwyczajnego, i przypominają, że co kilkadziesiąt lat rzeki te pokazują jakie potrafią być wielkie. Przypominają też, że ostatnia wielka powódź na Narwi miała miejsce w 1979 roku...


Bezrobocie rośnie

pon, 04 stycznia 2010 09:08

W 2010 rok wchodzimy ze znacznie wyższym bezrobociem niż przed rokiem. Na koniec 2009 roku w łomżyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 5500 osób. Tylko w grudniu rejestry bezrobotnych wzrosły o ponad 300 osób, a w ciągu całego roku liczba bezrobotnych zwiększyła się o 1,5 tys.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0