piątek, 18 kwietnia 2014 napisz DONOS@
140417080452.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Łomża – Ostrołęka odebrana

pon, 02 lutego 2009 08:23

Po 18 miesiącach robót drogowych zakończyła się przebudowa drogi krajowej nr 61 na odcinku od granicy województwa mazowieckiego do Łomży. GDDKiA oddział w Białymstoku dokonała odbioru zmodernizowanego blisko 20 km odcina krajówki. Koszt tej inwestycji wyniósł 45,6 mln zł.


Liczenie nietoperzy w okolicach Łomży

pon, 02 lutego 2009 07:56

Kryją się przed ludźmi w szczelinach piwnic i opuszczonych budowli, wychodzą jedynie nocą. Budzą lęk, a jednak są człowiekowi bardzo potrzebne - nietoperze. Zostały przetrzebione pół wieku temu, ale powoli zaczyna ich przybywać.
Nietoperze zimą zapadają w letarg - hibernują, dlatego wtedy najłatwiej je policzyć. Ale dostrzec wciśnięte w szczeliny gacki nie jest wcale łatwo. Zwłaszcza tu, w obszernych halach dawnego browaru w Drozdowie.


Mikroprzedsiębiorcy bliżej do milionów

pt, 30 stycznia 2009 14:21

Zakończona została ocena formalna wniosków złożonych przez mikroprzedsiębiorców ramach wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 na ten cel przeznaczonych zostało około 40 mln zł. Dalej „przeszło” w sumie 135 wniosków, a ostateczne decyzje o tym dla ilu z nich wystarczy środków ma niebawem podjąć zarząd województwa podlaskiego.


To superratownik...

Kuba Domaszewski
pt, 30 stycznia 2009 12:05

- Mimo młodego wieku jesteś wielki – mówi Jerzy Brzeziński prezydent Łomży do 14-letniego Kuby Domaszewskiego. To on przed tygodniem uratował babcię, która zaczęła się dusić. Dziś w nagrodę za to otrzymał od prezydenta zegarek. Godnej naśladowania postawy nastolatkowi gratulował także komendant miejski straży pożarnej Lucjan Porowski, który przy okazji zaprosił go w przyszłości w szeregi strażaków.


„Szesnastolatek udusił żonę”

pt, 30 stycznia 2009 09:44

Policjanci z Radziłowa „namierzyli” nastolatka, który dla żartu dzwonił do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Powiedział, że udusił żonę, po czym odłożył słuchawkę. Żartownisiem okazał się 16-letni mieszkaniec Słucza wsi oddalonej o około 15 km do Stawisk. Teraz za to stanie przed sądem...


Komunistyczna zbrodnia w Czerwonym Borze?

pt, 30 stycznia 2009 07:18

Dziś w Czerwonym Borze jest kryminał. Nowy, piękny. Po koszarach i wojskowych nie ma śladu. Ale żyją w Polsce tacy, którzy nigdy nie zapomną Czerwonego Boru! To byli opozycjoniści, zamknięci w wojskowym obozie specjalnym w czasie stanu wojennego - pisze Magdalena Bożko na łamach Kuriera Porannego. To już nie tajemnica, że był tu Wojskowy Obóz Specjalny nr 6 w Czerwonym Borze. W sumie skoszarowano tu pół tysiąca opozycjonistów z całej Polski. Zamieszkali w nieogrzewanych bydlęcych wagonach, codziennie byli przesłuchiwani przez oficerów WSW i nakłaniani do współpracy. Zapomnijcie o powrocie do domu, słyszeli od „żołnierzy”. Na poligonie stacjonują radzieckie wojska. Zrobią wam tu drugi Katyń.


Słabnie rynek nieruchomości w Łomży

cz, 29 stycznia 2009 23:10

Sprzedający działki, domy i mieszkania zatrzymali się na poziomie cen z ubiegłego roku, potencjalni klienci cierpliwie wyczekują na okazję kupienia nieruchomości znacznie taniej, zaś banki obwarowały się poufnością danych na temat liczby i wysokości kredytów hipotecznych. Trudno w tej sytuacji wnioskować, jak zapowiada się dla szukających własnego dachu nad głową rok 2009...


Kolejna ofiara mrozów

cz, 29 stycznia 2009 20:34

24-letni mieszkaniec Rajgrodu to już 12 ofiara zamarznięć tej zimy na terenie województwa podlaskiego. Zwłoki mężczyzny w czwartek rano znaleziono na zamarzniętej tafli Jeziora Rajgrodzkiego. Jak wstępnie ustalono przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu.


Powiat Łomżyński i Rejon Soleczniki na Litwie formalnie będą współpracować

Starosta Łomżyński Krzysztof Kozicki i mera samorządu Rejonu Soleczniki Leonard Talmont podpisują porozumienie o współpracy obu samorządów.
cz, 29 stycznia 2009 11:45

We wtorek i środę w powiecie łomżyńskim gościła delegacja samorządu Rejonu Soleczniki z Litwy. Goście przybyli na zaproszenie starosty łomżyńskiego - Krzysztofa Kozickiego, a celem ich wizyty było przede wszystkim nawiązanie kontaktów partnerskich oraz podpisanie oficjalnego porozumienia o współpracy obu samorządów.


W policji kto żyw na emeryturę

cz, 29 stycznia 2009 07:21

Kolejka policjantów chętnych po emeryturę może być nawet trzy razy dłuższa niż zwykle – alarmuje Gazeta Wyborcza. Wszystko za sprawą planowanej przez rząd zmiany systemu emerytalnego mundurowych. Na razie w województwie podlaskim złożonych jest 200 wniosków od przyszłych emerytów...


Maksymalne będą wyższe, ale mniej...

śr, 28 stycznia 2009 12:42

Górne stawki opłat za wywóz śmieci będą wyższe niż w ubiegłym roku, ale nie tak wysokie jak chciał prezydent. Radni Łomży najpierw obniżyli zaproponowane przez prezydenta maksymalne stawki za wywóz nieczystości, a potem przegłosowali całą uchwałę. Za jej przyjęciem poprawki głosowało tylko 10 radnych, a większość „się wstrzymała”.


Miłośnik komputerów

śr, 28 stycznia 2009 12:22

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi z Łomży. Z jednego z mieszkań skradł on laptopa. Policjanci zdołali ustalić sprawcę, mimo że właścicielka mieszkania i laptopa dopiero po kilku dniach zorientowała się, że została okradziona.


Radni o śmieciach

śr, 28 stycznia 2009 09:35

Nowe górne stawki opłat za wywóz śmieci mają podczas dzisiejszej sesji przyjąć radni Łomży. Przedstawiony przez prezydenta projekt uchwały zakłada duże podwyżki. W stosunku do cen obowiązujących w ubiegłym roku nowe byłyby od 45% do nawet 70% wyższe. Najwięcej wzrosłyby ceny za najmniejsze 110 litrowe pojemniki. Opłata roczna za wywóz z nich śmieci co dwa tygodnie według nowej propozycji miałaby wynosić 525 zł brutto wobec 317 zł dotychczas.


Czekają na 1%

Porównanie kwoty faktycznie dokonanych darowizn na rzecz OPP w stosunku do kwoty możliwej do przekazania (rozliczenie podatkowe za 2007 rok)
śr, 28 stycznia 2009 09:35

Trawa kampania rozliczenia się z podatku dochodowego za 2008 roku i związana z tym kampania walki o 1% prowadzona przez Organizacje Pożytku Publicznego. Z danych Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że jest o co kruszyć kopię. Gdyby każdy rozliczający się podatnik z województwa podlaskiego w ubiegłym roku przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby ponad 10 mln zł. Niestety nie wszyscy skorzystali z tej możliwości, a w efekcie czego do organizacji trafiło „tylko” nieco ponad 7 mln zł.


Płonące kominy

śr, 28 stycznia 2009 07:22

Dwukrotnie do gaszenie płonących sadz w kominach wyjeżdżali wczoraj łomżyńscy strażacy. Najpierw zapaliło się w kominie domu przy ulicy Dębowej, później przy Długiej. W obu przypadkach dzięki szybkiej interwencji strażaków skończyło jedynie na strachu...


Pijana(?) matka wiozła dwoje dzieci. Do tragedii było bardzo blisko

Ford fiesta, którym kierowała (pijana?) matka wioząc dwójkę dzieci
wt, 27 stycznia 2009 16:28

Prawie 2 promile alkoholu alkoholu wykazało badanie trzeźwości 40-letniej kobiety, która nocą z poniedziałku na wtorek spowodowała kolizję drogową w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. Ford fiesta, którym kierowała wpadł w poślizg i wylądował w rowie na dachu. Kierująca wraz z dwójką dzieci zdołała wydostać się z auta i pieszo pobiegła do domu. Tam odnaleźli ją policjanci. W godzinę po wypadku była pijana...


Rynek pracy jeszcze się trzyma...

wt, 27 stycznia 2009 16:02

Czy kryzys finansowy i gospodarczy, o którym słychać od kilku miesięcy ze wszystkich stron, dotarł nad Narew?
- Sytuacja na rynku zatrudnienia jest trochę trudniejsza, ale nie należy tragizować – uspokaja Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. - Ludzie widzą kolejki w urzędzie, ale my codziennie rejestrujemy około 40 osób, więc nic dziwnego. Do tej pory w styczniu zarejestrowaliśmy kolejnych 665 bezrobotnych i można się spodziewać, że jeszcze ponad 120 przybędzie. W styczniu 2008 było ich 807, więc różnica nie będzie duża.


Pomoc dla poszkodowanych przez ubiegłoroczne nawałnice

wt, 27 stycznia 2009 10:26

Mieszkańcy 30 gmin województwa podlaskiego, przez które w sierpniu 2008 r. przeszły gwałtowne burze, otrzymali w różnej formie ponad 12,5 mln zł pomocy – podano na konferencji w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Niszczące nawałnice przeszły nad regionem w nocy z 16 na 17 sierpnia (pow. wysokomazowiecki i zambrowski) oraz 20 sierpnia (pow. grajewski) 2008 roku. Silny wiatr spowodował straty w blisko 600 gospodarstwach - i tyle – jak podkreślono - otrzymało pomoc.


Autobus uderzył w Tira

wt, 27 stycznia 2009 10:25

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło przed świtem w okolicach miejscowości Długobórz pod Zambrowem. Jadący drogą krajową nr 63 Zambrów – Czyżew autobus uderzył w stojącego w poprzek drogi TIRa. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.


„Ruch” zaoszczędzi na Łomży. Ludzie stracą pracę

pon, 26 stycznia 2009 18:08

Zespołu Ruch S.A. w Łomży chyba jednak nie będzie. Tak wynika z odpowiedzi Ministra Skarbu Aleksandra Grada na interpelację posła Lecha Kołakowskiego. Przypomnijmy chodzi o zamiar połączenia Zespołów Ruch S.A. w Łomży i w Ostrołęce, czego efektem byłaby „likwidacja” struktur łomżyńskich spółki. Minister napisał m.in. że dzięki temu „Ruch S.A” zaoszczędzi ponad 50 tys zł miesięcznie. Grad wylicza iż oszczędności powstaną przede wszystkim na: redukcji kosztów świadczonych usług przez podmioty zewnętrzne i rozwiązaniu umów o pracę.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0