wtorek, 21 lutego 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zderzenie z dzikiem

wt, 07 lutego 2012 10:03

Dzik wbiegł na jezdnię pod koła samochodu. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w okolicach wsi Chojny na drodze krajowej nr 61 na trasie Łomża – Ostrołęka. Winowajca starcia z samochodem nie przeżył, ale i pojazd ucierpiał - uszkodzony przedni zderzak oraz zbita lampa z prawej strony.


Zgubny nałóg

wt, 07 lutego 2012 08:29

Czekolada uzależnia. Przekonał się o tym młody, 21-letni mieszkaniec Łomży, który w ciągu kilku ostatnich dni trzykrotnie okradał łomżyńskie Stokrotki. Za każdym razem kradł przede wszystkim słodycze w tym głównie czekolady Milka, ale także kawę, a raz nawet dwie butelki szampana. Złodziej w końcu wpadł. Okazało się, że znany jest łomżyńskim policjantom z wcześniejszych poczynań. Niestety w doniesieniu nie ma informują czy udało im się odzyskać skradzione łupy...


Uchronić przed mrozem i beznadzieją

Ogrzewalnia przy ul. Dwornej 24A w Łomży
pon, 06 lutego 2012 22:19

- Do nas przychodzi alkoholizm w każdej postaci, a w te mrozy od ponad tygodnia to jeszcze dużo, dużo bardziej – wzdycha Tadeusz Krukowski, od ponad pięciu lat kierujący noclegownią i ogrzewalnią przy ul. Dwornej 24A w Łomży. Z początkiem lutego obie placówki dla ludzi niezaradnych życiowo czynne są całą dobę: pierwsza przyjmuje wyłącznie trzeźwych, do drugiej wstęp wolny ma każdy. Przychodzą, aby się ogrzać, wypić gorącą herbatę, posiedzieć, pogadać...


Tragiczne żniwo ognia

pon, 06 lutego 2012 15:31

Od początku roku w ponad 230 pożarach obiektów mieszkalnych w województwie podlaskim zginęło 7 osób, a kolejnych 7 zostało rannych. Ponad 1/3 pożarów wybuchła w pierwszych pięciu dniach lutego. Zginęły w nich 4 osoby - podała KW PSP w Białymstoku - Wśród głównych przyczyn pożarów dominują wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe (piece, kominki) oraz nieszczelne i nieczyszczone przewody kominowe.


Obwodnica Łomży... na razie musi czekać

pon, 06 lutego 2012 13:10

„Resort transportu dostrzegając potrzeby mieszkańców Łomży podjął działania w celu odpowiedniego przygotowania interesującego Pana posła zadania do realizacji – napisał wiceminister Maciej Jankowski w odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego, który zaapelował aby budowę obwodnicy Łomży wydzielić jako oddzielne zadanie w planach budowy Via Baltica. Niestety z odpowiedzi nie wynika kiedy budowa obwodnicy Łomży mogłaby się zacząć. Ministerstwo z jakimikolwiek deklaracjami w tej sprawie wstrzymuje się do czasu ostatecznego ustalenia poziomu finansowania infrastruktury drogowej z środków dostępnych dla Polski w Wieloletnich Ramach Finansowych Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020.


Trochę cieplej...

pon, 06 lutego 2012 08:50

Dziś mróz ma być nieco lżejszy niż ostatnimi czasy. W ciągu dnia temperatura maksymalna według synoptyków w tej części kraju wyniesie ok. -12°C. Jutro ma być jeszcze cieplej temperatura maksymalna od -9°C do -7°C. Niestety tendencja nie jest stała. Od środy podobno czeka nas kolejna fala mrozów.


Zginęli w ogniu...

pon, 06 lutego 2012 08:11

Dwie starsze osoby i małe dziecko zginęły w niedzielę w dwóch pożarach w Podlaskiem - poinformowała straż pożarna. Przyczyny tych pożarów nie są znane, ustalają je policja i prokuratura.
Chłopczyk w wieku dwa i pół roku zginął w pożarze, który wybuchł w niedzielę po południu w Kolonii Knyszyn. Ze wstępnych informacji straży pożarnej wynika, że dziecko było samo w domu. Rodzice wyszli w tym czasie do budynków gospodarczych nakarmić zwierzęta.


25 lat więzienia za zabicie żony

so, 04 lutego 2012 12:47

Na 25 lat więzienia skazał sąd Grzegorza L z Grajewa, który w maju ubiegłego roku brutalnie zabił swoją żonę. Wyrok nie jest prawomocny. Trwający od kilku tygodni przez Sądem Okręgowym w Łomży proces był utajniony.


Formuła 1, skoki narciarskie and mathematics w Łomży

Maciej Kuliś
pt, 03 lutego 2012 20:37

Jako trzecioklasista wziął udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Kangur w kat. Maluch - i jako jeden z 40 uczniów w kraju rozwiązał zadania bezbłędnie. Zaczął czytać, mając trzy latka, a kiedy dzieci w pierwszej klasie uczyły się dodawać, rozwiązywał zadania na procenty i liczył do miliona. 10-letni Maciej Kuliś z Łomży, projektujący z pasją trasy Formuły 1 i trajektorie skoczków narciarskich, szuka równie utalentowanego i oryginalnego nauczyciela matematyki.


KWP: Mierzwa za Parfieniuka

fot. KWP w Białymstoku
pt, 03 lutego 2012 16:30

Inspektor Sławomir Mierzwa zastąpił insp. Igora Parfieniuka na stanowisku Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dziś odbyła się uroczystość zmiany komendanta. Nowy szef policjantów w województwie dotychczas kierował KWP w Olsztynie.


Rekordowy wzrost bezrobocia

pt, 03 lutego 2012 15:33

W styczniu o 450 osób wzrosła liczba bezrobotnych w Łomży. Z najnowszych danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że teraz w jego rejestrach jako bezrobotne figuruje już 6726 osób. W porównaniu z grudniem wzrost wynosi aż 7,2%. Bezrobotnych jest też o ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem.


Koksowniki się przyjęły. Będzie ich więcej

Koksownik przy szpitalu
pt, 03 lutego 2012 14:29

Do pięciu koksowników stających od czwartkowego poranka przy przystankach autobusowych w Łomży dziś popołudniu dostawione będą trzy kolejne. Jak podaje ratusz „to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy pozytywnie zareagowali na pomysł władz miasta.”


Domek Pastora wrócił do miasta

Domek Pastora
pt, 03 lutego 2012 12:27

Domek Pastora - zabytkowy dworek z końca XIX w. przy ul. Krzywe Koło wrócił do miasta. Przez ostatnie dwa lata zarządzała nim Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska”. Okazało się, że organizacji nie stać nawet na pilne remonty m.in. wymianę dachu, nie mówiąc o kompletnym remoncie budynku, który wyceniany był na 1,7 mln zł.


Pożyczki zamiast unijnej dotacji

pt, 03 lutego 2012 10:15

Skończą się unijne dotacje dla bezrobotnych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Władze województw,a zarządzające środkami z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, chcą aby zastąpiły je preferencyjne pożyczki. W tym roku na ten cel ma zostać przeznaczonych 7,5 mln zł.
- Pod koniec lutego będą znane szczegółowe zasady funkcjonowania tych pożyczek - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Elżbieta Romańczuk. Nabór projektów zaplanowano na maj.


Wypadek...

fot. KMP w Łomży
pt, 03 lutego 2012 09:42

Na skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej z Ul. Piłsudskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu utrudniony jest przejazd, ruch odbywa się wahadłowo, wyłączony jest jeden pas ruchu.


Złodziej...

pt, 03 lutego 2012 09:17

Na trzy tysiące wyliczył straty okradziony jeszcze w grudniu jeden z mieszkańców Czarnocina. Teraz policjantom udało się ustalić i zatrzymać złodzieja, który skradł wówczas m.in. migomat i kątówkę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Łomży.


Bulwary nad Narwią rosną w środku zimy

pt, 03 lutego 2012 08:24

- Teraz to chyba tylko 40-stopniowe mrozy mogą nas zatrzymać – mówi, wcale nie żartując, mgr inż. Artur Zadrąg z warszawskiej spółki Warbud, kierownik budowy bulwarów nadnarwiańskich w Łomży. - Od sierpnia pracujemy non stop i mamy 60 procent prac za sobą. Wcześniej pracowało ponad 30 ludzi, obecnie ponad 20. Na prawie 600 m brzegu Narwi od ul. Żydowskiej do hospicjum umocnione są nabrzeża, powstała duża część portu, wkopana jest stalowa konstrukcja mariny. Do marca chcemy zrobić jak najwięcej, bo zacznie się okresu lęgowy ptactwa do początku sierpnia.


Kuchnia jak marzenie

cz, 02 lutego 2012 11:12

Od niedawna istnieje największa ekspozycja nowoczesnych mebli kuchennych w naszym regionie. Zobaczymy ją w salonie DEVO przy ul. Meblowej 29 w Łomży. Znany w Polsce i Europie producent prezentuje efektowne zabudowy wnętrza kuchni, o jakiej marzą panie domu. Marzenia są w zasięgu ręki.


Koksowniki już grzeją

Koksownik przed Ratuszem
cz, 02 lutego 2012 09:09

Pięć koksowników stanęło już w Łomży. Rano pracownicy MPGKiM rozstawili je w najbardziej uczęszczanych punktach miasta, m.in. przy przystankach autobusowych na Starym Rynku, Placu Kościuszki, ul. Aleja Piłsudskiego (przy szpitalu) oraz na skrzyżowaniu Alei Legionów i ul. Sikorskiego – przy dworcu PKS.


Wypadek na Sikorskiego

śr, 01 lutego 2012 18:26

Dwie osoby zostały ranne w wypadku jaki wydarzył się w Łomży na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Łukasińskiego. Nissan po zderzeniu z BMW i toyotą rozpadł się na dwie części. Ranni to osoby które podróżowały tym samochodem.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0