niedziela, 25 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Na plaży słońce praży, tu bladość ciał zanika...

so, 07 lipca 2012 10:37

Na plaży miejskiej w Łomży jest dokładnie tak, jak chciał w piosence Rudi Schubert: codziennie setki i tysiące bladasów nabierają w okamgnieniu kolorów od różu przez krwistą czerwień po szlachetny heban. Wybraliśmy się zatem w skwarze tropików nad Narew, aby spytać tubylców, czego im na tej plaży brak.


Nieudany napad na pocztę w Nowogrodzie

pt, 06 lipca 2012 16:39

Po południu na pocztę w Nowogrodzie wszedł niezamaskowany mężczyzna i zażądał od pracujących tam kobiet wydania pieniędzy. Napad się nie udał, bo jedna z pracownic włączyła alarm napadowy i wystraszony mężczyzna uciekł. Zdarzenie potwierdza st sierż. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. Jak mówi policjanci szukają napastnika.


Rozkopali Senatorską... i tak zostawili

pt, 06 lipca 2012 14:25

- Firma która zajmowała się remontem ulicy Senatorskiej w czwartek w zeszłym tygodniu spakowała cały sprzęt i do tej pory nikt z brygady się nie pojawił – alarmują mieszkańcy okolicznych domów.
Remont zaczął się w połowie kwietnia i miał zakończyć się w połowie lipca, ale póki co, końca prac nie widać. Mieszkańcy są zmęczeni brakiem dojazdu do posesji... nie wspominając już o ewentualnym dojeździe służb ratowniczych. Ratusz przyznaje – wykonawca tej inwestycji upuścił plac budowy. Czy wróci? i kiedy? nie wiadomo. W związku z tym nie wiadomo też kiedy mieszkańcy Senatorskiej będą mogli dojechać do swoich domów.


Synoptycy ostrzegającą przed kolejnymi burzami z gradem

pt, 06 lipca 2012 13:14

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed kolejnymi burzami, które dziś po południu, wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. W ich trakcie lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy, możliwe są także gradobicia.


Pomoc po burzy...

pt, 06 lipca 2012 11:56

Niespełna 50 tys. zł. przekazał Wojewoda Podlaski trzem gminom, w których domy zniszczyła niedzielna nawałnica. Trafią do właścicieli dziesięciu budynków w gminie Rutki, Zambrów i Śniadowo. Najwięcej – ponad 27 tys zł otrzyma ta ostatnia gmina. Niestety to tylko kropla w morzu potrzeb. Straty w budynkach mieszkalnych w tej gminie oszacowano na ponad 145 tys zł. Tylko w jednym domu, w którym wichura zerwała cały dach, wyniosły one ponad 50 tys zł.


Woda pochłania kolejne istnienia

pt, 06 lipca 2012 11:22

Choć wakacje trwają zaledwie parę dni w województwie podlaskim utopiło się już trzy osoby. Do 12-latka, który przedwczoraj utopił się pod Zambrowem wczoraj dołączyli dwaj bracia, którzy zatonęli w wodach jeziora Sajno pod Augustowem. Ratownicy wodni przypominają, że pierwsza z „żelaznych” zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą jest ta aby rozgrzanym nie skakać do zimnej wody, bo to może spowodować szok termiczny.


Dwie ofiary wypadków

pt, 06 lipca 2012 09:42

Do dwóch wypadków drogowych doszło wczoraj po południu w Łomży. Najpierw, na przejściu dla pieszych na remontowanej ulicy Zawadzkiej została potrącona kobieta, później motocyklista stracił panowanie nad pojazdem na Małej Krasce i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Oboje trafili do szpitala. Poza ogólnymi potłuczeniami u kobiety lekarze podejrzewali pęknięcie kręgosłupa, a u mężczyzny wstrząśnienie mózgu.


Drogowcy oskarżeni w związku z katastrofą drogową w Woli Zambrowskiej

pt, 06 lipca 2012 09:19

O niedopełnienie obowiązków oskarża łomżyńska prokuratura Krzysztofa B., kierownika realizacji inwestycji z ramienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który dopuścił do realizacji niezgodnie z normami zjazdów z posesji w Woli Zambrowskiej. To m.in. przez nieprawidłowo wybudowane zjazdy woda spływała na jezdnię drogi krajowej, a feralnego 2 lutego 2011 roku, zamarzła tworząc na jezdni taflę lodu. Gdy wjechał na nią bus kierowca stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu ustawiając się bokiem do kierunku jazdy, i wtedy uderzyła w niego ciężarówka jadąca w przeciwnym kierunku. Na miejscu zginęło sześć osób jadący w busie.


Radosna, zdrowa i sportowa Wspólnota Polska

cz, 05 lipca 2012 20:22

Grad braw, medali, dyplomów i zdjęć - oto pierwsze owoce XII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły, jakie od niedzieli do czwartku odbywały się w Łomży. Uczestniczyło w nich 579 sportowców z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Rosji i Ukrainy oraz ok. 400 z Polski. Rywalizowali w 11 dyscyplinach, odpoczywali nad Narwią, poznawali rodaków i Ojczyznę.
- Zrobiliśmy wszystko, żebyście czuli się u nas jak u siebie w domu. Dziękuję, że Wasze drużyny pięknie prezentowały się w mieście – mówiła Hanka Gałązka, prezes łomżyńskiego oddziału Wspólnoty Polskiej, które organizuje Polonijne Igrzyska. - Przyjeżdżajcie jeszcze liczniej za rok. Do zobaczenia!


12-latek utopił się pod Zambrowem

cz, 05 lipca 2012 08:16

Wczoraj wieczorem 12-latek, raz z kolegami kąpał się w stawie na terenie nieczynnej żwirowni w we wsi Śliwowo-Łopienite. Chłopak wskoczył do wody i już się nie wynurzył. Koledzy wezwali na pomoc policję, ale na ratunek było już za późno. Ciało 12-latka godzinę później wyciągnęli płetwonurkowie z łomżyńskiej straży pożarnej.


„Program remontów ulic” w Łomży przyjęty

Fot. archiwum
śr, 04 lipca 2012 17:21

Po półgodzinnej dyskusji 20 z 23 łomżyńskich radnych zaaprobowało, bez żadnych zmian, przygotowany w ratuszu „Program remontów ulic na lata 2013-2017”. Do remontu w nadchodzącej czterolatce zakwalifikowano niecałe 17 km dróg i prawie 24 km chodników. Za rok miasto ma wyremontować 413 metrów ul. Śniadeckiego i 1300 Przykoszarowej, zaś rok później ulice: Kopernika, Kaktusową, Studencką i Krzywe Koło.


Wandale na Skate Parku

śr, 04 lipca 2012 17:17

Na ponad dwa tysiące złotych oszacowano zniszczenia jakie w łomżyńskim Skate Parku wyrządzili dwaj wandale. Kopiąc zniszczył metalowe kosze na śmieci oraz bramki do grania w piłkę. Poinformowani o wandalach policjanci po krótkim pościgu zatrzymali jednego z nich, drugi uciekł., Jak podają policjanci obaj to mieszkańcy Łomży, którzy mają po 18 lat.


Znowu będą burze....

śr, 04 lipca 2012 17:00

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed burzami z gradem, które także dziś wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. Lokalnie może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a wiatr w porywach sięgnie do 80km/h.


Znowu budują bulwary

Zbudowany fragment nadbrzeża
śr, 04 lipca 2012 08:46

Miesiąc wcześniej niż planowano, po czterech miesiącach przerwy, prace przy budowie 500-metrowego bulwaru i portu rzecznego nad Narwią znów ruszyły pełną parą. Wykonawca uzyskał zgodę Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku na płoszenie gniazdujących w dolinie Narwi ptaków.


Po burzy...

Chmura nad Łomżą (Fot. Piotr Konopka)
śr, 04 lipca 2012 08:38

Po uderzeniu pioruna w oborę padły dwie krowy, a kobieta, która w tym czasie doiła krowy została zabrana do szpitala. Do wypadku doszło w Konopkach Starych na terenie gminy Śniadowo. Straty po wieczornych i nocnych burzach w regionie są znaczne. Łomżyńscy strażacy podają, że wzywano ich w sumie do 25 interwencji. W większości były to pompowania wody, która zalewała piwnice, i połamane drzewa, ale pioruny uderzały także w budynki. W Krzewie Nowym po uderzeniu pioruna zapalił się budynek inwentarski, ale dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień udało się szybko ugasić.


Łomżyńscy policjanci dopadli oszusta na Śląsku

wt, 03 lipca 2012 13:42

Pod koniec ubiegłego roku oszukał jednego z mieszkańców Łomży na blisko 30 tys zł. Zawarł ze swoją ofiarą umowę sprzedaży metalowych żebrowanych prętów, a gdy dostał pieniądze, zniknął nie wydając kupującemu towaru. Policjanci z Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z białostockimi i wrocławskimi funkcjonariuszami oszusta zatrzymali w sobotę pod Wrocławiem. 41-latek został przewieziony do Łomży, gdzie usłyszał zarzut, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Przy okazji wyszło na jaw, że mężczyzna jest podejrzewany także o szereg podobnych oszustw, do których dochodziło na terenie całego kraju, a poszkodowani już straty szacują na około pół miliona złotych.


Liczą straty po nawałnicy...

wt, 03 lipca 2012 13:03

44 gospodarstwa z 12 wsi w gminie Śniadowo ucierpiały w niedzielnej nawałnicy. Silny wiatr zniszczył lub uszkodził w sumie ponad 60 budynków. W tej grupie jest kilka domów mieszkalnych, a trzech z nich zerwało dachy. Do tego dochodzą jeszcze z niszczone uprawy i połamane dziesiątki drzew. Prawdopodobnie dziś po południu lub jutro rano wójt Rafał Pstrągowski wystąpi do wojewody podlaskiego o powołanie komisji do szacowania szkód w rolnictwie. Rolnicy, których gospodarstwa rolne ucierpiały podczas niedzielnej nawałnicy, już mogą składać w Urzędzie Gminy Śniadowo wnioski o oszacowanie szkód.


Bezrobotnych ubyło, pracy też...

wt, 03 lipca 2012 12:35

W porównaniu do stanu na koniec maja poziom bezrobocia w czerwcu zmniejszył się o 179 osób tj. o 2,8 %. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu czerwca 2012 roku wyniosła 6097 osób. Niemal 2/3 z nich to mieszkańcy Łomży.
W czerwcu do urzędu wpłynęło 86 ofert pracy, a pracę podjęło 273 bezrobotnych, czyli o 37 osób mniej niż w maju.


PIRol: nie ma podstaw do wyznaczenia OSN-ów

wt, 03 lipca 2012 10:50

Podlaska Izba Rolnicza uważa, że brak jest podstaw do wyznaczania w województwie podlaskim obszarów szczególnie narażonych na zanieczyszczenie związkami azotu ze źródeł rolniczych tzw. OSN i apeluje do Wojewody Podlaskiego o wnikliwe przeanalizowanie problemu.
Izba podkreśla, że od połowy maja nie może doprosić się do Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, który wyznaczył OSN-y, udostępnienia wskaźników na podstawie których wyznaczono te obszary.
Sprawa dotyczy przede wszystkim rolników z powiatów wysokomazowieckiego i zambrowskiego, których w związku z wyznaczonymi nowymi OSN-ami obarczono dodatkowymi obciążeniami finansowymi.


Hiszpanie zbudują obwodnicę Szczuczyna

Obwodnica Szczuczyna
wt, 03 lipca 2012 09:45

Hiszpańska firma FCC Construccion S.A. wygrała ogłoszony przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przetarg na budowę obwodnicy Szczuczyna. Jej oferta była najtańsza z 15 złożonych i spełniała wszystkie wymogi – poinformował Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA. Hiszpanie swoje prace przy budowie ośmiokilometrowej obwodnicy Szczuczyna wycenili na niespełna 125 mln zł.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0