sobota, 19 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Chińczycy gościli w Łomży

wt, 25 września 2012 21:47

Z trzygodzinną wizytą do Łomży przyjechała sześcioosobowa delegacja władz miasta Ningbo, jednego z większych ośrodków przemysłowych i portów w Chinach. Jak powiedział Shou Yongnian (lat 55), wybrany w tym roku na 5-letnią kadencję zastępca prezydenta Ningbo, „rozpoznawcza” wizyta przedstawicieli władz administracyjnych i partyjnych to warunek rozmów o inwestycjach i współpracy gospodarczej przedsiębiorców z Łomży z partnerami z Chin.


Dwujezdniowa Zawadzka aż do samych Zawad?

wt, 25 września 2012 15:41

Budowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Szosy do Mężenina wraz z chodnikami i ścieżką rowerową przewiduje m.in. projekt tzw. trzeciego etapu usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży. Zarząd województwa dziś zdecydował o wpisaniu go na tzw. listę rezerwową projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013. Jeśli pieniędzy wystarczy Łomża może otrzymać z funduszy unijnych dotację równą 60% kosztów inwestycji.


Policjanci kryli burmistrza? Ściągnęli na siebie kłopoty.

wt, 25 września 2012 13:50

Prokuratura Rejonowa w Łomży zbada czy policja dobrze wypełniła swoje obowiązki wyjaśniając zdarzenie drogowe z udziałem urzędowej skody burmistrza Stawisk. Jak się okazuje postępowanie dyscyplinarne wobec pięciu policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia, już prowadzi Komenda Wojewódzka Policji, a w międzyczasie kierownik posterunku policji w Stawiskach przeszedł na emeryturę. Przypomnijmy, ostatniego lipca, przed godziną 22., urzędowa skoda octavia, którą zazwyczaj jeździł burmistrz Stawisk, jadąc główną ulicą miasteczka zjechała na lewy pas i uderzyła w bok ciężarówki. Z samochodu ktoś uciekł, a po kilkunastu minutach do policjantów zgłosił się urzędowy kierowca burmistrza oświadczając, że to on prowadził. I policjanci mu uwierzyli...


Morderca utrudnia proces

Budynek sądu okręgowego
wt, 25 września 2012 13:18

Okaleczenie się Andrzeja K., jednego z oprawców byłego wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego, skutecznie sparaliżowało szybko idący do tej pory proces. Ze względu na stan psychiczny na razie nie może on stanąć przed sądem i nie wiadomo kiedy stanie – podaje Gazeta Współczesna.
Przypomnijmy pod koniec sierpnia, rankiem, w dniu w którym miał zostać dowieziony z aresztu śledczego na kolejna rozprawę do łomżyńskiego sądu Andrzej K. podciął się, czym skutecznie zablokował tamtą rozprawę, ale okazuje się że i następne.


Grzyby pojawią się (wkrótce) w lasach Nadleśnictwa Łomża

Grzybiarz w lesie
wt, 25 września 2012 13:08

- Na razie grzybów nie jest za dużo, bo bywało lepiej w poprzednich latach, kiedy padało więcej deszczów – mówi nadleśniczy Dariusz Godlewski z Nadleśnictwa Łomża, który sam w trzy godziny zebrał niecały koszyk tradycyjnych przysmaków Polaków. - Do tej pory zbieraliśmy głównie kurki i podgrzybki, ale już za tydzień powinny zacząć się obfitsze wysypy kani, lubiących miejsca suche i piaszczyste, a później wysypy smacznych zielonek i siwików, które nie boją się przymrozków.


Wbiegł pod samochód?

pon, 24 września 2012 11:46

Kierowca audi potrącił mężczyznę. Nieprzytomny pieszy trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w Jedwabnem. Na razie nie są znane personalia poszkodowanego. Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna najprawdopodobniej wtargnął wprost pod jadący samochód.


Autobusem w motorower

pon, 24 września 2012 11:17

Kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Dwie jadące motorowerem osoby zostały ranne. Do wypadku doszło w piątek około godziny 12.00 na krajowej 63 pomiędzy Małym Płockiem a Kolnem w rejonie skrzyżowania do miejscowości Janowo.


Krytycy i krytykanci

Kamil Kamiński – łomżanin, od wielu lat związany z trzecim sektorem. Obecnej Członek Zarządu Fundacji „Ocalenie” zajmujące się pomocą dla uchodźców, cudzoziemców i repatriantów
pon, 24 września 2012 08:17

Chamiejemy. Słowa księdza Malińskiego wypowiedziane wiele lat temu, porażają swoją aktualnością. Obecnie w strefie publicznej, w polityce, w mediach, nie mówiąc już o forach internetowych mamy istny festiwal nienawiści. Można odnieść wrażenie, że jako społeczeństwo, nie posłuchaliśmy ostrzeżenia i schamieliśmy.
Łomża oczywiście nie jest wyjątkiem. Wystarczy poobserwować życie publiczne lub poczytać lokalne fora internetowe. Oskarżenia, podział na my-oni, wykluczanie ze wspólnoty osób o innych poglądach. Czy można więc powiedzieć, że jako mieszkańcy Łomży, zaczęliśmy kierować się nienawiścią w swoich działaniach?


Napisał nie tylko dla MPK

pt, 21 września 2012 21:18

Wniosek i studium do projektu w ramach którego Łomża kupiła dla MPK autobusy scania to nie jedyny projekt poprzednich władz miasta w realizacji którego uczestniczył obecny pierwszy zastępca prezydenta Łomży Beniamin Dobosz. Z informacji przekazanych przez ratusz wynika, że napisał on także studia wykonalności do dwóch innych projektów w ramach których, dzięki dofinansowaniu z środków unijnych, w Łomży przebudowano główne ulice miasta a teraz kończy się bulwary.


Radny z MPK chce być dyrektorem

pt, 21 września 2012 10:36

Janusz Nowakowski, radny miejski i główny specjalista z MPK, jest wśród kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Z pięciu osób, które zgłosiły się na ogłoszony przez prezydenta konkurs, cztery spełniły wymagania formalne i przeszły do kolejnego etapu. Rozmowy kwalifikacyjne mają odbyć się w poniedziałek, a według nieoficjalnych informacji w środę, podczas sesji Rady Miasta, prezydent Mieczysław Czerniawski chce zaprezentować nowego dyrektora komunikacji miejskiej.


Drogowcy na Szosie Zambrowskiej

cz, 20 września 2012 14:38

Niemal 368 tys zł będzie kosztowała naprawa nasypu i krótkiego fragmentu jezdni Szosy Zambrowskiej. Rozpoczął się remont uszkodzonego jeszcze w lipcu, po intensywnych opadach deszczu, nasypu przez który prowadzi wyjazd z Łomży w kierunku Zambrowa.


Połowa wygranej należy się rodzinie ciężko chorych chłopców

Jesteśmy zadowoleni z tego wyroku - mówili rodzice chłopców po ogłoszeniu wyroku przez łomżyński sąd.
cz, 20 września 2012 14:04

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy, w zakresie kwoty, orzeczenie Sądu Okręgowego w Łomży, który uznał, że ubiegłoroczną wygraną z teleturnieju „Milion od zaraz” należy podzielić po połowie pomiędzy lekarza, który do programu się zgłosił, i doproszoną przez niego rodzinę ciężko chorych dzieci. Razem wygrali wówczas ponad 300 tys zł, ale później pokłócili się o podział pieniędzy. Lekarz, Henryk K., rodzinie chorych chłopców przekazał tylko 50 tys zł, dlatego ci skierowali sprawę do sądu.


Kilogram niby złota

cz, 20 września 2012 13:42

Mieszkanka jednej z podłomżyńskich miejscowości straciła 37 tysięcy złotych, gdy okazało się, że ponad kilogram złota które kupiła było fałszywe. Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia. Teraz policjanci stworzyli portrety pamięciowe trzech kobiet, które oferowały sprzedaż fałszywej złotej biżuterii, i proszą o pomoc w ustalenia miejsca pobytu oszustek.


Barszcz do spisania...

cz, 20 września 2012 12:34

Przywieziony przed laty z Kaukazu barszcz Sosnowskiego i barszcz olbrzymi są dziś jednymi z najniebezpieczniejszych gatunków roślin w Polsce. Ich właściwości toksyczne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Do obrażeń może dojść nawet bez bezpośredniego kontaktu z rośliną - wystarczy przebywać w jej otoczeniu! Niestety rośliny te nie są praktycznie zwalczane i rozpleniając się coraz bardziej. Specjaliści alarmują i ogłaszają internetowy „Ogólnopolski Spis Powszechny Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego 2012”.


Na wiaty przystankowe zabraknie pieniędzy...

Wiata przystankowa na ul. Szosa Zambrowska
cz, 20 września 2012 11:39

W tym roku w Łomży miano ustawić 15 nowych wiat przystankowych autobusowych. Okazuje się jednak, że uda się ustawić najwyżej 5. Wiaty ma kupować miejska MPK, ale za pieniądze z dotacji celowej z budżetu miasta. Sęk w tym, że zakup nowych wiat przystankowych autobusowych zapisano w budżecie jako jedna pozycja wraz z oświetleniem i monitoringiem bazy MPK, a na to drugie zadanie trzeba wydać znacznie więcej pieniędzy niż planowano na wszystko.


Wojewoda do prezydenta: specustawa nie na wszystko pozwala

cz, 20 września 2012 08:53

Wojewoda podlaski uchylił decyzję prezydenta Łomży „zezwolenie na realizację” ronda w ciągu ulicy Spokojnej, które miałoby umożliwić połączenie z planowaną na „bawełnie” Galerią Narew. Decyzję wydano m.in. na podstawie specustwy drogowej, wykorzystując ją do „wywłaszczenia” działek jednego z mieszkańców. To on odwołał się do wojewody podlaskiego, a ten w przygotowanej przez ratusz decyzji dopatrzył się szeregu uchybień z zakresu procedur administracyjnych jak i prawa materialnego.
- Realizacja interesu społecznego nie może prowadzić do nieuzasadnionego, nadmiernego naruszenia interesu indywidualnego – czytamy w uzasadnieniu decyzji wojewody o uchyleniu prezydenckiego dokumentu i skierowaniu mu sprawy do ponownego rozpatrzenia.


ŁSM: próba wysokiej podwyżki opłat za zagospodarowanie odpadów nie znajduje uzasadnienia

Osiedle ŁSM
śr, 19 września 2012 15:54

- Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży, w imieniu ponad 34 proc. mieszkańców miasta, lokatorów spółdzielczych budynków, protestuje przeciwko propozycjom zmian w systemie gospodarki odpadami, które kosztami tych zmian obarczają mieszkańców budynków wielorodzinnych – czytamy w liście jaki władze ŁSM wysłały do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.
Ich zdaniem bardziej miarodajnym przelicznikiem niż proponowany „pogłówny” byłoby ten od powierzchni mieszkań i domów. Władze ŁSM gruntownie krytykują opracowanie speczespołu śmieciowego i oceniają, że kalkulacje „wykazują znaczną dbałość o interesy firm wywozowych i administracji miejskiej kosztem mieszkańców”.


Lotniska w Łomży nie będzie

śr, 19 września 2012 12:48

Władze ratusza wycofują się pomysłu urządzenia na Grobli Jednaczewskiej zielonego lotniska. Wniosek prezydenta Łomży o zdjęcie zaplanowany na ten rok wydatków na ten cel, trafił już do radnych. Rezygnacja motywowana jest wysokimi kosztami opracowania raportu o oddziaływania na środowisko. Przypomnijmy wiosną miasto kupiło już jednak wielki, metalowy hangar, który miałby być głównym budynkiem lądowiska, ale leży on jeszcze u producenta.


Kara za karę... Miasto zapłaciło blisko 150 tys zł

śr, 19 września 2012 11:17

Zielona Architektura to firma, która przed sześciu laty wykonywała tzw. pierwszy etap modernizacji stadionu przy ul. Zjazd, a niedawno wygrała przed sądem proces o karę jaką wówczas za nieterminowe wykonanie prac naliczyli jej urzędnicy ratusza. Wyrok i kara jaką miasto musiało zapłacić było zaskoczeniem także dla wieloletnich radnych miejskich. O trwającym przez lata procesie niewielu wiedziało.


„Dajemy więcej” w większej cenie

śr, 19 września 2012 08:47

Sieć kablowa Vectra, która w Łomży dostarcza kablówkę do bloków ŁSM, od października podniesie ceny cyfrowych pakietów telewizyjnych złotego i platynowego dla dotychczasowych klientów. Cena obu pakietów wzrośnie o 5 zł. W zamian Vectra zapowiedziała, że od października włączy do oferty wiele nowych kanałów, a w jakości HD będzie miała już 36 programów.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0