sobota, 01 października 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Na zimne i długie wieczory jesienno-zimowe...

pon, 29 sierpnia 2011 11:17

- Alkohol miesza się z miodem lipowym i cytryną. Później musi to postać co najmniej cztery miesiące i już jest – tak o swojej nalewce midowo-cytrynowej mówi Wiesław Grzymała z Łomży. W niedzielę jego nalewka na miodzie z cytryną wygrała konkurs na najlepszą nalewkę organizowany podczas Biesiady Miodowej w Kurowie. Swoimi miodami i produktami z miodu chwaliło się około stu pszczelarzy z województwa podlaskiego.


Najlepsza lekcja historii...

nie, 28 sierpnia 2011 21:01

Zdaniem historyków należała do najbardziej zaciekłych i najbardziej krwawych w kampanii wrześniowej 1939 roku. Obrona Nowogrodu rozpoczęła się 5 września wieczorem, a walki trwały do 11 września. Przeprawy przez Narew broniło około 900 żołnierzy 3. Batalionu 33. Pułku Piechoty pod dowództwem majora Józefa Sikory, których zaciekle atakowało kilkanaście tysięcy hitlerowców.
Już po raz siódmy w Nowogrodzie, przy polskim bunkrze nieopodal mostu na Narwi, odbyła się inscenizacja epizodu tej bitwy. W role polskich i niemieckich żołnierzy wcieliło się kilkudziesięciu rekonstruktorów z Łomży, Grajewa, Radomia, Tomaszowa i Skarżyska Kamiennej.
- To nie jest tylko teatr. Wszyscy rekonstruktorzy dbają aby uzbrojenie, oprzyrządowanie było jak najbardziej prawdziwe i odpowiadało realiom września 1939 roku – mówił Tomasz Dudziński prowadzący inscenizację, którą oglądało około trzech tysięcy widzów.


Lody na gorących malinach...

nie, 28 sierpnia 2011 19:49

„Po co iść do restauracji i wydawać pieniądze na coś co samemu można w domu zrobić?” - pytają retorycznie Tomasz Nowak i Marcin Michalik. Pierwszy z nich to kuchmistrz ze Śląska, m.in. brązowy medalista „Mistrzostw Europy w Przyrządzaniu Potraw z Karpia”, drugi to utytułowany barista z Warszawy, Mistrz Polski Latte Art 2010 i dwukrotny wicemistrz Polski Baristów. Obaj w Łomży spotkali się w restauracjo-kawiarni Caffe Apollo, którą w budynku nowej pływalni przy ul. Wyszyńskiego otworzył prawdziwy Krakus. Wszyscy trzej są zgodni co do tego, że w restauracji powinno być inaczej i lepiej niż w domu.
- I właśnie tak jest w Caffe Apollo, gwarantujemy naszym doświadczeniem – mówią Tomasz Nowak i Marcin Michalik.


Wpadła pod koła przyczepy

nie, 28 sierpnia 2011 17:16

15-latka siedziała na dyszlu łączącym przyczepę z traktorem. W trakcie jazdy spadła pod koła przyczepy. Na skutek wypadku nastolatka doznała licznych złamań. Została przewieziona najpierw do szpitala w Łomży, a następnie helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Białegostoku


Ostatnia wakacyjna dyskoteka

nie, 28 sierpnia 2011 12:36

Zbadana trzeźwość blisko 2500 kierowców, skontrolowanie przeszło 500 pojazdów i ujawnienie 60 kierujących, którzy usiedli za kierownicą pod wpływem alkoholu i środków odurzających to tylko niektóre z efektów nocnej akcji policji. Ponad 250 funkcjonariuszy uchu drogowego, prewencji, służb kryminalnych i przewodników psów służbowych przy wsparciu funkcjonariuszy służby celnej nocą z soboty na niedzielę na terenie całego województwa prowadziło działania pod kryptonimem „Dyskoteka”. Celem akcji było ograniczenie liczby przestępstw i wykroczeń popełnianych podczas nocnych zabaw.


Pierwsze listy już są

so, 27 sierpnia 2011 11:00

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje odnośnie listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Lech Kołakowski z Łomży jest dopiero siódmy. Państwowa Komisja Wyborcza w piątek zarejestrowała listę PiS. To już trzecia zarejestrowana lista wyborca w naszym okręgu. Wcześniej swoje listy zarejestrowały Polskie Stronnictwo Ludowe i Komitet Wyborczy Prawica.
W sobotę PKW zarejestrowała jeszcze listę Sojuszu Lewicy Demokratycznej


Bagiński już zarejestrowany, a Fortuna zrezygnował

Mieczysław Bagiński
so, 27 sierpnia 2011 10:30

Mieczysław Bagiński, został zarejestrowany jako kandydat PSL na senatora w okręgu wyborczym nr 59. To pierwszy z kandydatów którzy mają zamiar ubiegać się u nas o wybór do izby wyższej parlamentu.
Tymczasem Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo w 1972 roku w skokach narciarskich, zrezygnował zamiaru ubiegania się o mandat senatora z listy SLD.


Przed wyborami Kościół nie stanie się „wielkim milczącym”

pt, 26 sierpnia 2011 13:38

„Oczekiwanie, że Kościół stanie się „wielkim milczącym” na czas kampanii nie ma uzasadnienia w nauce społecznej Kościoła. Zarówno duszpasterze, biskupi i kapłani, a zwłaszcza katolicy świeccy mają prawo, a nawet obowiązek uczestniczenia w życiu społecznym i politycznym, gdyż są częścią tego społeczeństwa” – czytamy w komunikacie z sesji Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. - „Kościół nie identyfikuje się z żadną konkretną partią, albowiem jego przesłanie jest skierowane do wszystkich, niezależnie od przekonań politycznych” - podkreślają biskupi.


Zaginął Paweł Miłaszewski

fot. podlaska.policja.gov.pl
pt, 26 sierpnia 2011 13:14

We wtorek (23 sierpnia) wyszedł z domu i zaginął... Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci szukają zaginionego 37-letniego mieszkańca miasta Łomży.


W areszcie poczeka na rozprawę...

pt, 26 sierpnia 2011 09:18

Pijany 23-latek, który jadąc samochodem w Zambrowie śmiertelnie potrącił 21-letniego pieszego trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Decyzję taką, na wniosek zambrowskiej prokuratury podjął miejscowy sąd. Jak podaje prokuratura 23 letni Tomasz W. będąc w stanie nietrzeźwości alkoholowej umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, przekroczył dozwoloną prędkość, nie zachował należytej ostrożności i uderzył czołowo idącego prawym poboczem jezdni Michała T. Potrącony zmarł po przewiezieniu do szpitala w Zambrowie.


Diler jechał bez pasów, trafił do aresztu

cz, 25 sierpnia 2011 18:49

Na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu 25-letni mieszkaniec Kolna. Policjanci znaleźli u niego znaczną ilość narkotyków. Diler wpadł, bo jechał w samochodzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
To kolejny diler zatrzymany w ostatnim czasie. Wczoraj w Rajgrodzie zatrzymano samochód w którym przewożono niemal 100 gramów narkotyków, ale także nielegalny alkohol w plastikowych butelkach i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Odkrycia także dokonano przypadkowo. W trakcie patrolowania jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił i zaczął uciekać.


Narkotyki, nielegalny alkohol i papierosy... w jednym samochodzie

cz, 25 sierpnia 2011 15:08

Niemal 100 gramów narkotyków, ale także nielegalny alkohol w plastikowych butelkach i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli policjanci w Rajgrodzie. Odkrycia dokonano przypadkowo. W trakcie patrolowania jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił i zaczął uciekać.


Szymanowski: Znaleźliśmy szczątki kap. Raginisa

Znalezione podczas ekshumacji szczątki bohaterskich żołnierzy
cz, 25 sierpnia 2011 14:36

- My nie musimy czekać na wyniki ekspertyz DNA. Jesteśmy przekonani, że przy mogile, obok przydrożnego krzyża u podnóża Góry Strękowej pochowano ciało kap. Władysława Raginisa oraz jego zastępcy, por. Stanisława Brykalskiego – mówi Dariusz Szymanowski, prezes Stowarzyszenia Wizna 1939. Stowarzyszenie to doprowadziło do ekshumacji miejsca gdzie pochowano bohaterskich żołnierzy i 10 września tego roku, w kolejną rocznicę bitwy pod Wizną, zorganizuje uroczystość pogrzebową pochowania ekshumowanych szczątków obrońców Wizny z września 1939 roku. Uroczystości, której bohaterscy żołnierze nigdy nie mieli.


Na Piłsudskiego przez trzy dni będzie ciaśniej...

cz, 25 sierpnia 2011 11:32

Od jutra do niedzieli całkowicie zamknięty dla ruchu będzie jeden pas (ten od strony Galerii Stokrotka) Alei Piłsudskiego na odcinku od ul. Małachowskiego do Szosy Zambrowskiej. Zamknięty będzie też wlot z ronda ks. bp. Mikołaja Sasinowskiego (w ul. Zawadzkiej) w kierunku ul. Ronda Solidarności. Wszystko po to by drogowcy wylali tzw. warstwę ścieralną asfaltu na tych jezdniach.


Wielu chętnych na działki miejskie nie było

cz, 25 sierpnia 2011 11:07

Tylko 7 z 31 wystawianych na przetarg przez miasto działek budowlanych udało się dziś sprzedać. Kupiło je łącznie czterech nabywców - jeden z nich kupił trzy działki, drugi dwie. Wśród nabywców działek był też radny miejski. Wielkich licytacji nie było. W sześciu przypadkach wystarczyło, wymagane prawem, pierwsze przebicie.


Wojewoda powołał w Suwałkach swojego doradcę. W Łomży „nie widzi potrzeby”!

cz, 25 sierpnia 2011 08:59

Przewodnicząca PO w Suwałkach została kilka dni temu doradca wojewody podlaskiego. Jak przekonują służby wojewody „decyzja ma na celu polepszenie i usprawnienie komunikacji między mieszkańcami Suwałk, administracją samorządową, organizacjami pozarządowymi a wojewodą.” My zapytaliśmy wojewodę, czy planuje powołanie takiego doradcy u nas i okazuje się, że „wojewoda nie widzi potrzeby powoływania doradcy na terenie Łomży”.


Łomżyńscy pszczelarze docenieni...

Wiesław Grzymała podczas pracy w pasiece
śr, 24 sierpnia 2011 13:19

Miód gryczany Jana Szczepańskiego z Łomży zajął trzecie miejsce w dokonywanej przez naukowców z Zakładu Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ocenie miodów zgłoszonych do konkursu na XII Podlaskiej Biesiadzie w Tykocinie. Na tej samej imprezie miody z pasieki Wiesława Grzymały, także z Łomży, zdobyły srebrny medal w ocenie publiczności. Ponad to nalewka Roberta Łapińskiego, kolejnego z łomżyńskich pszczelarzy, zajęła drugie miejsce w organizowanym, przy okazji Biesiady, IX Turnieju Nalewek Miodowych.


Te tragiczne wypadki nie powinny się wydarzyć...

śr, 24 sierpnia 2011 09:51

Tylko w sierpniu w gospodarstwach rolnych na terenie województwa miały miejsce dwa tragiczne wypadki w których zginęły małe dzieci. Policja przypomina i apeluje o zachowanie szczególnej uwagi i wzmożenie opieki nad dziećmi, które mimo wielokrotnych zakazów i przestróg pomagają przy pracach polowych, jak też często pozostawiane są bez opieki osób dorosłych.


Nowy biskup w Łomży „późną jesienią”

Fot. archiwum
śr, 24 sierpnia 2011 09:07

Według „Rzeczpospolitej” nazwisko nowego biskupa łomżyńskiego oficjalnie poznamy dopiero późną jesienią. Wówczas Watykan ma ogłosić kilka nominacji na stolice biskupie w Polsce.
„Być może do Łomży z Watykanu wróci w nowej roli ks. Janusz Stepnowski, pracujący w Kongregacji do spraw Biskupów” – pisze Rzeczpospolita.


Droga Nowogród - Kuzie zostanie wyremontowana za pieniądze z „Polski Wschodniej”?

wt, 23 sierpnia 2011 17:01

Choć od lat projekt budowy drogi wojewódzkiej nr 645 Nowogród – Kuzie znajduje się na liście rezerwowej projektów, które mają zostać sfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, wydaje się, że niebawem powinno to się zmienić.
Zarządzające środkami, jak i listą, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poprosiło zarząd województwa podlaskiego o wskazanie która z dróg na liście rezerwowej powinna trafić na listę podstawową (czytaj do realizacji), a ten – jak podaje Jacek Piorunem członek zarządu województwa – właśnie wysłał odpowiedź, że wybiera drogę nr 645.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0