wtorek, 29 lipca 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

14 firm chce budować obwodnicę Zambrowa

Planowana obwodnica Zambrowa
śr, 06 maja 2009 09:46

Właśnie tyle ofert wpłynęło do białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na ogłoszony pod koniec marca przetarg. Jak podkreśla Rafał Malinowski, rzecznik prasowych oddziału GDDKiA w Białymstoku, wśród złożonych są oferty firm polskich i zagranicznych – m.in. z Hiszpanii i Litwy, a także międzynarodowych konsorcjów. To kto będzie budował obwodnicę ma być wiadomym dopiero na przełomie sierpnia i września, a sama budowa ma ruszyć pod koniec trzeciego kwartału tego roku.


Staruszka zginęła pod kołami

śr, 06 maja 2009 07:57

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj po południu w Zambrowie. Kierowca samochodu dostawczego cofając na jednej z osiedlowych uliczek śmiertelnie potrącił 79-letnia kobietę.


Spłonęło gospodarstwo w Olszewie

śr, 06 maja 2009 07:36

Osiem jednostek straży pożarnej walczyło nocą z pożarem we wsi Olszewo pod Śniadowem. Paliły się trzy budynki – murowano-drewniana stodoła, murowana obora i drewniany budynek gospodarczy. Istnieje podejrzenie, że opuszczone gospodarstwo zostało podpalone. Wskazywać na to może pożar pobliskiego stogu słomy, który zapalił się dwie godziny wcześniej.


Hipermarketowe plany

wt, 05 maja 2009 17:01

Zbliżają się do finiszu boje o lokalizacje dwóch hipermarketów w Łomży. W sali konferencyjnej ratusza odbyły się we wtorek, 5 maja A.D. 2009 dyskusje publiczne nad planami w rejonach, gdzie mają powstać galerie handlowe z hipermarketami: Narew na terenie dawnych zakładów bawełnianych oraz Veneda u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. O budowę pierwszego zabiega od dwóch i pół roku dwóch łomżyńskich „biznesmenów”, a z postawienia drugiego przez ponad 10 lat wciąż nie rezygnuje kielecka spółka Echo Investment.


Szybka jazda...

wt, 05 maja 2009 14:45

Jak szybko można jechać po naszych drogach? Okazuje się, że bardzo szybko – nawet ponad 200 km/h. Dwóch piratów na krajowej „ósemce” w okolicach Zambrowa przekroczyło tę barierę. Jeden mieszkaniec Białegostoku, a drugi Warszawy właśnie tu swoje samochody rozpędziło do odpowiednio 206 i 204 km/h. Nie wiadomo czy to szczyt możliwości ich aut, bo właśnie wtedy zatrzymali ich policjanci. Okazało się, że co najmniej równie szybko jechali oni za „piratami” nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem.


To nie świńska grypa

wt, 05 maja 2009 12:35

- U dwojga pacjentów z Moniek, którzy z podejrzeniem zachorowania na grypę A/H1N1 (świńską grypę) trafili na obserwację do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białymstoku, nie stwierdzono obecności materiału genetycznego wirusa grypy typu A – podał Andrzej Jarosz Rzecznik prasowy WSSE w Białymstoku. Pod koniec kwietnia małżeństwo wróciło ze Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna jeszcze w samolocie poczuł się źle, natomiast jego żona objawy grypopodobne miała nieco później.


Mamy za mało na dokumentację ŁCK(F)?

wt, 05 maja 2009 12:11

Miasto po raz kolejny ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji Łomżyńskiego Centrum Kultury z salą sportowo – widowiskową. Na przetarg ogłoszony w marcu wpłynęła tylko jedna oferta i jak podkreśla Łukasz Czech z biura prasowego ratusza opiewała na kwotę znacznie przekraczającą przeznaczone na ten cel środki w budżecie miasta. Dlatego przetarg został unieważniony, a teraz jest powtórka... Przypomnijmy ŁCK ma powstać u zbiegu Zawadzkiej i Katyńskiej, ale jego głównym elementem ma być sala sportowo-widowiskowa zdolna pomieścić nawet 4 tysiące widzów.


Pieniądze na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw na wsi i w małych miastach

wt, 05 maja 2009 08:06

Rusza nabór wniosków do kolejnego programu finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” można otrzymać od 100 tys. zł do nawet 300 tys. zł - jeśli ekonomiczny plan operacji przewiduje utworzenie co najmniej 5 nowych miejsc pracy. W województwie podlaskim do podziału jest nieco ponad 42 mln zł. O pomoc w ramach tego działania mogą ubiegać się osoby fizyczne oraz osoby prawne podejmujące lub już prowadzące działalność gospodarczą, jeśli zatrudniają poniżej 10 osób.


Łomżyńscy bibliotekarze w krajowej czołówce

pon, 04 maja 2009 15:26

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa za rok 2008 otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.
- Wyróżnienie w tym konkursie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Polską Izbę Książki, ma dla nas dużą wartość i czujemy się docenieni, ponieważ do konkursu przystąpiło ponad sto bibliotek z całego kraju – mówi Krystyna Sobocińska, dyrektor łomżyńskiej MBP od 1991 r. - Z naszych zbiorów korzysta, wypożyczając książki na zewnątrz, ponad 11 tysięcy czytelników, z czego 1 300 spoza Łomży, gdyż miejska w nazwie biblioteka pełni także funkcję powiatowej.


Leśnicy czekają na deszcz

fot. archiwum
pon, 04 maja 2009 14:23

- Jeżeli jutro lub pojutrze nie spadnie deszcz wprowadzimy okresowy zakaz wstępu do lasów – mówi Dariusz Godlewski nadleśniczy łomżyński. - W lasach jest bardzo sucho. Ścioła leśna pali się jak papier – dodaje nadleśniczy.
W majowy weekend w lasach Nadleśnictwa Łomży wybuchły trzy pożary. Na szczęście wszystkie udało się bardzo szybko zlokalizować i ugasić. Leśniczych martwi jednak to, że wszystkie te trzy pożary wybuchały w jednym kompleksie leśnym Czerwony Bór i wszystkie najprawdopodobniej powstały w wyniku świadomego podpalenia.


Samorząd wspiera remont Katedry

Katedra Łomżyńska (fot. archiwum)
pon, 04 maja 2009 12:40

Licząca sobie ponad pół tysiąca lat Katedra to najcenniejszy zabytek Łomży. Od kilku lat świątynia przechodzi gruntowny i kosztowny remont. Prace finansowane są przez parafię katedralną, ale bez wsparcia z zewnątrz nie byłyby możliwe. Od kilku lat pieniądze na remont świątyni przeznacza także samorząd miasta. W tym roku ma to być 130 tys zł. Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni Łomży zdecydowali o przekazaniu właśnie takiej dotacji.


Prezes PKS w Łomży odznaczony

Prezes PKS w Łomży Adam Wykowski odbiera odznaczenie
pon, 04 maja 2009 11:32

Adam Wykowski Prezes PKS w Łomży został odznaczony honorową odznaką „Za zasługi dla Transportu RP” nadawaną przez Ministra Infrastruktury. Wręczenie odbyło się z okazji Uroczystości Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Samochodowego w Warszawie.
- To bardzo ważne dla nas osiągnięcie – mówi Adam Wykowski, prezes zarządu PKS w Łomży. – Tym bardziej, że drogowy transport pasażerski jest jedynym w regionie zaspokajającym tego rodzaju usługę. Jakość obsługi pasażerów – naszych klientów jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale także punktem honoru. Sukces jest zasługą wszystkich pracowników firmy, którym serdecznie dziękuję.


Egzamin na kierowcę będzie krótszy

pon, 04 maja 2009 10:20

Szykują się zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Zaczną obowiązywać prawdopodobnie za miesiąc. Będzie łatwiej..., ale i trudniej. W przypadku zdających egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży na lepsze ma wyjść przede wszystkim skrócenie egzaminu z 40 do 25 minut. Jak podkreśla Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża, dotychczas większość egzaminów w mieście była przerywana po 30. minucie jazdy.


Pijani po długim weekendzie

pon, 04 maja 2009 08:43

Sześciu pijanych kierowców zatrzymali w weekend łomżyńscy policjanci. Większość z nich wpadła wczoraj – 3 maja. Prawdziwym rekordzistą był 52-letni mieszkaniec Łomży. W niedzielne popołudnie jechał oplem ulicą Broniewskiego mając blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca wpadł w ręce policji i stracił prawo jazdy.


„Wolność trzeba szanować, pielęgnować i pieścić...”

nie, 03 maja 2009 11:59

Wojsko, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, mieszkańcy Łomży zebrali przed południem na Placu Jana Pawła II by w 218 rocznicę uchwalenia oddać hołd twórcom Konstytucji 3 Maja.
- 3 Maja to dzień chwały i tożsamości narodowej – mówił do zebranych prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.
Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, w obecności orkiestry dętej przemaszerowano do Katedry, gdzie mszy świętej koncelebrowanej w intencji Ojczyzny przewodniczył biskup senior Tadeusz Zawistowski.


Łomżyński szeryf do dymisji

Mł. insp. Mirosław Rozumek Komendant Miejski Policji w Łomży
nie, 03 maja 2009 08:48

Lada dzień zostanie zdymisjonowany szef łomżyńskiej policji mł. insp. Mirosław Rozumek. W czwartek komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wszczął procedurę rozpoczynającą odwołanie łomżyńskiego komendanta – informuje Gazeta Wyborcza.


Rowerzysta zginął pod Zambrowem

fot. podlaska.policja.gov.pl
nie, 03 maja 2009 08:16

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z 1 na 2 mają na krajowej ósemce w rejonie miejscowości w Gosie Małe w powiecie zambrowskim. Tuż przed północą rowerzysta, który chciał przejechać na drugą stronę drogi został śmiertelnie uderzony przez ciężarówkę.


„Wiwat maj, 3 Maj ...”

nie, 03 maja 2009 08:06

Niewiele osób pamięta, że jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku, podobnie jak podczas rozbiorów, a następnie podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej święto to było zakazane. Co zrozumiałe, nie chcą pamiętać o tym ci, którzy pilnowali jak najwyższej frekwencji, sprawdzali listy obecności i przeprowadzali dyscyplinujące rozmowy z tymi, którzy nie chcieli paradować dwa dni wcześniej przed I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i jego świtą. Dopiero po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja znalazło na stałe miejsce w polskim kalendarzu. Można w tym miejscu zadać pytanie, dlaczego 3 Maja jest tak istotny w naszej historii i dlaczego z uporem maniaka co roku próbujemy przypomnieć, że nie jest to tylko dzień wolny od pracy.


Wywieśmy flagi

so, 02 maja 2009 06:07

Dziś, 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to ustanowił Sejm w 2004 roku. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, które wyrażają naszą tożsamość narodową. Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński i Wojewoda Podlaski apelują do mieszkańców do wywieszanie flagi narodowej w dniach 2 i 3 maja.
- Wywieszając biało-czerwoną flagę dajmy wyraz uczuciom patriotycznych – podkreśla wojewoda Maciej Żywno.
- Nie obawiajmy się manifestowania swojej polskości, swojego związku z orłem oraz z bielą i czerwienią na sztandarach – dodaje prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.


Będą przymrozki

pt, 01 maja 2009 19:03

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz IMiGW ostrzega przed przymrozkami, które o poranku mogą spowodować straty w uprawach rolnych, sadach i ogrodach. Jak przewiduje w sobotę 2 maja temperatura przy gruncie miejscami może spaść do minus 3 stopni Celsjusza.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0