poniedziałek, 08 lutego 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Rachmistrzowie poszukiwani

śr, 15 grudnia 2010 08:45

3 zł brutto – tyle, za jedną wypełnioną ankietę, zarobi rachmistrz który będzie pracował podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011r. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 r. i potrwa do końca czerwca. Tylko na terenie miasta Łomża spisu dokonywać będzie 28 rachmistrzów. Właśnie trwa nabór rachmistrzów którzy będą pracować na umowy zlecenia.


Zaginął

Zaginiony Dariusz Pogorzelski
śr, 15 grudnia 2010 07:23

Policjanci szukają zaginionego Dariusza Pogorzelskiego. 48 letni mężczyzna, mieszkaniec wsi Kobylin Pogorzałki w gminie Kobylin Borzymy, ostatni raz widziany był przez swoją matkę w miniony piątek w miejscu zamieszkania skąd następnie wyszedł i do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.


Premier przekon(yw)ał sejmikowych radnych PO do marszałka Żywno

śr, 15 grudnia 2010 06:47

Macieja Żywno obecny wojewoda (administracja rządowa) miałby zostać marszałkiem województwa podlaskiego (administracja samorządowa). Tak chce premier Donald Tusk, który wczoraj przed wieczorem do tej kandydatury przekonywał sejmikowych radnych Platformy Obywatelskiej. I choć wszyscy przekonują, że Donald Tusk spotkał się z radnymi jako szef partii, a nie szef rządu, to do spotkania doszło w kancelarii premiera.


Podział działek przy Żabiej przed sądem

Przyjęty przez radnych Łomży plan scalenia i podziału nieruchomości w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego
wt, 14 grudnia 2010 16:15

Właściciele działek poszkodowani przez przyjętą w lipcu przez radnych Łomży uchwałę dotycząca scalenia i podziału nieruchomości położonych w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego przed sądem dochodzą sprawiedliwości i chcą doprowadzić do unieważnienia – w ich ocenie – krzywdzącego i niezgodnego z prawem rozstrzygnięcia miejskich radnych. Sądowy spór toczy się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku.


Podzielili (kasę) Komisje

wt, 14 grudnia 2010 15:40

W tej kadencji samorządu w Łomży będzie pracowało osiem stałych Komisji Rady Miasta. Tak zdecydowali radni Łomży podczas dzisiejszej sesji. Powołując ósmą komisję udało im się zaspokoić potrzeby niemal wszystkich radnych z „wielkiej koalicji”: PiS - SPŁ – PO. Tylko jedna radna z tych klubów będzie „zarabiała” najniższą dietę, a reszta otrzyma wyższe uposażenia w zależności od pełnionych w Radzie, bądź jej Komisjach, funkcji.
Poza układem znalazła się też trójka radnych: Hanka Gałązka, Janusz Nowakowski i Jan Bajno.


Zimno, coraz zimniej...

wt, 14 grudnia 2010 13:59

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków czeka nas co najmniej kilka dni z kilkunastostopniowymi mrozami. Jeszcze dziś tylko -10 st. Celsjusza i do wieczora śnieżnie. Już w nocy temperatura ma spaść do -16 – 17 st. C, a jutro maksymalnie -13 st. C., a w czwartek -16 st. C. Mróz ma zależeć po niedzieli.


NIK - w podlaskim grożą podtopienia, bo...

wt, 14 grudnia 2010 13:21

Rowy, studzienki i przepusty melioracyjne w województwie podlaskim są niedrożne. Nie dbają o nie ani właściciele, ani starostowie. Zaniedbane i niesprawne urządzenia melioracyjne utrudniają gospodarowanie na użytkach rolnych i grożą lokalnymi podtopieniami – alarmuje NIK.
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła działalność starostów oraz zarządów spółek wodnych w zakresie utrzymania urządzeń melioracji wodnych.


Czerniawski zaprzysiężony „Tak mi dopomóż Bóg”

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski podczas składanie przysięgi
wt, 14 grudnia 2010 13:04

- Obejmując Urząd Prezydenta Miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta. Tak mi dopomóż Bóg - mówił Mieczysław Czerniawski, który przed południem podczas obrad sesji Rady Miasta Łomża złożył wymagane prawem ślubowanie i formalnie objął urząd prezydenta Łomży.
- To ślubowanie to zobowiązanie, to przesłanie dla mojej czteroletniej kadencji prezydenta Łomży. Zapewniam państwa, że ten tekst będzie towarzyszył mi każdego dnia w mojej pracy – mówił Czerniawski, przy okazji apelując do radnych, partii politycznych, organizacji społecznych, ordynariusza diecezji i księży proboszczów, oraz mieszkańców Łomży by „wspólnie tworzyć przyszłość Łomży”.


Na lodowisko do Zambrowa

fot. zambrow.org
wt, 14 grudnia 2010 06:44

W Zambrowie, przy Pływalni Miejskiej Delfin, otwarto sztuczne lodowisko. Jeździć można od rana do nocy, prawie przez cały dzień – za wyjątkiem godzinnej przerwy pomiędzy 15. a 16. związanej z koniecznością czyszczenia tafli lodu.


„Nowi” szefowie prokuratur

pon, 13 grudnia 2010 14:41

Pojutrze, w środę 15 grudnia, pięć prokuratur rejonowych okręgu łomżyńskiego zyska nowych szefów. Tego dnia w siedzibie Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku wręczone będą akty powołania na stanowiska kadencyjnych Prokuratorów Rejonowych. W trzech z pięciu prokuratur szefami zostaną te same osoby co dotychczas, w dwóch kolejnych stanowiska obejmą dotychczasowi zastępcy.


Wycinał przeręblę, mało co się nie utopił

pon, 13 grudnia 2010 14:18

Nietypową akcję ratunkowa wczoraj po południu podejmowali policjanci z Zambrowa. W pobliskiej Woli Zambrzyckiej 68-latek wpadł do wody podczas wycinania w lodzie przerębla. Na szczęście pomoc przyszła w porę...


Dar serca...

fot. lomza.caritas.pl
pon, 13 grudnia 2010 12:56

Około 9 ton żywności uzbierali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, którzy w piątek i sobotę w największych sklepach regionu zbierali żywność.
- Zebrana żywność trafi do potrzebujących z parafii, które włączyły się do akcji oraz do potrzebujących korzystających z Kuchni Caritas w Łomży, Hospicjum Domowego w Ostrołęce, Ośrodka Wsparcia Rodziny w Łomży i Zambrowie – zapewnia ks. Andrzej Mikucki dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, który jednocześnie dziękuje za wsparcie tej akcji.


Krótkofalowcy z Łomży

pon, 13 grudnia 2010 12:15

Łomżyńskie Stowarzyszenie Krótkofalowców uruchomiło w Łomży stację przemiennikową o znaku SR4LO - na cześć byłego klubu CB Radiowego Lima Oscar. Przemiennik łomżyński (przekaźnik) umieszczony jest na maszcie o wys. około 80m przy Szosie Zambrowskiej, który świetnie poprawia pracę wszystkich stacji amatorskich w Łomży jak i w okolicach woj. podlaskiego i nie tylko. Urządzenie pracuje w paśmie 70cm na częstotliwości 439.100MHz z shiftem 7.6 Mhz
- Jest to za razem promowanie miasta Łomży jak również pogłębianie hobby związanego z krótkofalarstwem – mówią członkowie ŁSK.


Zjazd na BYLE CZYM

pon, 13 grudnia 2010 09:18

Co łączy używaną oponę od stara, fotel, odkurzacz, kartonowy czołg, kosz na bieliznę czy dywanik? Na wszystkim da się jeździć. Tak przynajmniej wynika z przebiegu konkursu – zabawy organizowanej przez Grupę militarną Speed ASG i sztab WOŚP. W niedzielę o godz. 14.00 na łomżyńskiej muszli zebrało się kilkudziesięciu uczestników i widzów, aby jak mówi jeden z organizatorów Adrian Wądołowski – cokolwiek działo się w mieście.


Za szybko, za ślisko...

pon, 13 grudnia 2010 07:46

33-letnia kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala po wypadku jaki wieczorem wydarzył się na „ósemce” pomiędzy Jeżewem a Mężeninem. Kierowca toyoty auris jadąc w kierunku Zambrowa w okolicach wsi Sikory – Bartyczki stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze wpadł do rowu, dachował i uderzył w drzewo.


Tacy byliśmy - 13 grudnia 1981r.

fot. 13grudnia81.pl
pon, 13 grudnia 2010 06:01

Wraz z kolejnymi latami zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak szybko płynie czas i oddalają się wydarzenia w których w różny sposób uczestniczyliśmy. Tak właśnie dzieje się z 13 grudnia 1981 r. i wprowadzeniem stanu wojennego, którego już 29 rocznicę obchodzimy. W wyniku podjętych wówczas przez władze komunistyczne działań internowano w woj. łomżyńskim 34 osoby. W gronie tym było 19 mieszkańców Łomży, w tym mój sąsiad Wiesław Grudziński. Ponadto dążąc do spacyfikowania nieprzychylnych dla władzy nastrojów kilkaset osób powołano do wojska, a inne do ROMO. Tzw. „aktywną kontrolą” na terenie województwa milicja objęła 93 osoby. Warto zaznaczyć, że tylko  lipcu i sierpniu 1982 r. przeprowadzono 77 rozmów profilaktyczno – ostrzegawczych z członkami NSZZ „Solidarność”.


29-latek zginął pod kołami ciężarowego daf.

nie, 12 grudnia 2010 13:13

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19:30 w rejonie miejscowości Miecze na drodze krajowej numer 61. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca ciężarowego dafa jadąc w kierunku Grajewa  potracił idącego jezdnią pieszego.


Nowakowski ślubował i dostał podwyżkę

so, 11 grudnia 2010 14:03

Jacek Albin Nowakowski w piątek, podczas obrad sesji Rady Gminy Łomża, złożył ślubowanie i formalnie rozpoczął drugą kadencję na urzędzie wójta gminy Łomży. Podczas tej samej sesji radni gminy podnieśli jego pensję. Będzie zarabiał 11 tysięcy 780 złotych miesięcznie, czyli o 1320 zł więcej niż dotychczas.


Wracają śnieżyce

so, 11 grudnia 2010 13:43

Nawet do 10 centymetrów śniegu możne spaść dziś wieczorem i w nocy w regionie. Śnieg może padać także w nocy z niedzieli na poniedziałek, a później od poniedziałkowego popołudnia co najmniej do wtorku do rana.


Zatrzymany po latach

fot. podlaska.policja.gov.pl
pt, 10 grudnia 2010 12:52

Blisko 14 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Jeden z członków grupy przestępczej działającej w latach 1995-1997 na terenie dzisiejszego województwa podlaskiego został zatrzymany w Belgii. W środę został przewieziony do Polski.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0