czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Karambol tirów na „ósemce”

fot. KWP Białystok
śr, 02 maja 2012 16:16

O ogromnym szczęściu mogą mówić kierowcy czterech tirów, które o poranku zderzyły się pod Zambrowem. Choć wypadek groźnie wyglądał, a jeden z tirów stanął w płomieniach, tylko jedna osoba wymagała hospitalizacji.


Obwodnica Stawisk za mniej niż 100 mln zł

śr, 02 maja 2012 13:51

Siedemnaście firm ubiegało się o kontrakt na budowę obwodnicy Stawisk. Dziś białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę. Najtaniej obwodnicę - za 98 mln 444 tys zł – zaoferowało się wykonać konsorcjum Hydrogeo Polska we współpracy z chorwacką firmą. Drogowcy na budowę obwodnicy planowali wydać o niemal 50 mln zł więcej, a najdroższa złożona oferta sięgała 245 mln zł.


Flagi biało-czerwone w hołdzie pamięci bohaterów

Poseł Lech Antoni Kołakowski rozdaje flagi
śr, 02 maja 2012 13:18

- Flaga biało-czerwona to symbol naszej wolności, niepodległości i suwerenności, za którą Polacy wiele razy przelewali krew – mówi młoda łomżynianka Daria Chełstowska, która z mamą Zofią przyszła w skwarne południe, 2. maja, na Stary Rynek, aby odebrać biało-czerwoną flagę od posła Lecha Antoniego Kołakowskiego (PiS). Poseł flagi rozdawał po raz drugi z okazji ustanowionego w 2004 r. Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


Biało-czerwona...

śr, 02 maja 2012 11:48

Uroczyste podniesienie flagi na maszt na terenie 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego przy Al. Legionów 133 było głównym elementem obchodów przypadającego dziś Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt narodowych – obchodzone jest od ośmiu lat.
- Flaga biało-czerwona, obok białego orła i Mazurka Dąbrowskiego te symbole są świadectwem istnienia państwa polskiego – mówił dowódca jednostki, major Krzysztof Rabek, zwracając uwagę, że dziś gdy znikają granice i coraz więcej osób decyduje się na migracje symbole te znowu zyskują na znaczeniu. - Pod tymi znakami będziemy się jednoczyć jako Polacy – dodawał.


„niech się święci 1 maj”

Dariusz Janicki
wt, 01 maja 2012 11:17

„Towarzyszki i towarzysze...” - tak pierwszomajowe przemówienie przed łomżyńskim ratuszem rozpoczął Dariusz Janicki z SLD. Na tradycyjny pochód przyszły 22 osoby, w tym troje dzieci. W tym roku wśród świętujących działaczy lewicy nie było Mieczysława Czerniawskiego, prezydenta Łomży.


Jan Paweł II w Łomży – Wielki w małym muzeum

Fot. Jarosław Kucisz
pon, 30 kwietnia 2012 16:01

- Kościół chce nas z wielkim Polakiem oswajać, zwłaszcza dzieci i młodzież, bo nie braliśmy udziału w jego pielgrzymkach do Ojczyzny – zauważa Krystian Tyszka, 14-letni gimnazjalista z PG nar 8 w Łomży, który wybrał się z klasą na wystawę „Nie lękajcie się!”, jaką w kontenerze TIR-a przygotowało Centrum Jana Pawła II z Krakowa.
Biało-żółty kontener stanął dziś przed kościołem pw. Krzyża Świętego w Łomży.


Bezcenne członkostwo

pon, 30 kwietnia 2012 15:33

8 miliardów złotych – tyle według wyliczeń Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku „zyskaliśmy” (my województwo podlaskie) na ośmiu latach członkowska Polski w Unii Europejskiej. Tyle wyniosła łączna wartość unijnego dofinansowania do projektów realizowanych w regionie latach 2004 – 2012. Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004.


Nie kradli? - bo nie widać jak wynoszą...

pon, 30 kwietnia 2012 14:56

Po raz kolejny wracamy do sprawy kradzieży paliwa w łomżyńskim PKS-ie. Okazuje się, że podobne do naszych nagrania z oddziału placówki w Grajewie analizowała już prokuratura, która sprawę rzekomej kradzieży paliwa przez jednego z kierowców umorzyła bo „zebrany w sprawie materiał dowodowy nie pozwolił na ustalenie by (... - imię i nazwisko) wynosił z terenu placówki zatankowane do zbiorników paliwo”.


„Kwietniowe śmieciobranie w Parku” jeszcze nie jest skończone

fot. ŁPKDN
pon, 30 kwietnia 2012 14:37

Około 400 uczniów z 10 szkół z Łomży i okolicy sprzątało Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Zorganizowana przez Park i Nadleśnictwo Łomża akcja odbyła się pod hasłem „Kwietniowe śmieciobranie w Parku”.
- Uprzątnięte zostały najbardziej zanieczyszczone pobocza po dwóch stronach rzeki, czyli: okolice mostu Hubala, rezerwat Kalinowo, okolice wsi Kalinowo, Drozdowo i Piątnica, pobocza przy Olszynie Krzewskiej, brzegi Łojewka na wysokości Bronowa, droga prowadząca z Bronowa na wieżę widokową, okolice Pniewa, Siemień, Rybno i las za Kotami w kierunku na Kossaki Nadbielne – podają organizatorzy akcji. - Do uprzątnięcia pozostały jeszcze Wzgórza Królowej Bony – dodają mając nadzieje, że zgłosi się jeszcze grupa chętna do sprzątania.


Uciekł z więzienia... na chwilę.

pon, 30 kwietnia 2012 12:08

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 35–latka, który odbywając karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym skierowany został do pracy w jednym z podłomżyńskich firm, skąd uciekł. Był poszukiwany przez kilka miesięcy. Okazało się, że będąc na wolności też kradł...


Odwołanie było bezprawne

pon, 30 kwietnia 2012 11:55

Burmistrz Stawisk nie miał podstaw do odwołania we wrześniu ubiegłego roku dyrektora miejscowej szkoły podstawowej – tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalając skargę gminy na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody podlaskiego. Wcześniej to właśnie wojewoda w postępowaniu burmistrza dopatrzył się bezprawia i za nieważne uznał jego zarządzenie w sprawie odwołania dyrektorki.
Dodajmy, że stanowisko odwołanej dyrektorki zajęła jej dotychczasowa zastępczyni, a prywatnie żona burmistrza Stawisk.


Przebudowy dróg po Euro

pon, 30 kwietnia 2012 11:17

Skrzyżowanie w Budach Czarnockich na krajowej „61” zostanie przebudowane. Ma być bezpieczniej niż teraz.
- Skrzyżowanie zostanie przesunięte, pojawią się wysepki spowalniające, oświetlenie, pas do skrętu w lewo oraz dodatkowy pas o długości ok. 1300 metrów do wyprzedzania – zapowiada Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GGDKiA.


Ścianka to wyzwanie...

pon, 30 kwietnia 2012 11:00

Wszedł sam, ale aby zejść zabrakło mu już odwagi. W sobotę wieczorem strażacy ze ścianki wspinaczkowej na terenie dawnej strzelnicy przy. ul. Konstytucji 3 Maja ściągali 16-letniego chłopaka.
- Wszedł na ściankę bez żadnego zabezpieczenia i samodzielnie nie potrafił zejść – opowiada Jan Chludziński zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.


Sezon motocyklowy 2012 w Łomży otwarty

so, 28 kwietnia 2012 17:38

Około pół tysiąca lśniących aluminium i barwnych jak rajskie ptaki motocykli zjechało do Łomży na mszę św. w Katedrze i poświęcenie maszyn oraz paradę ulicami miasta. Miłośnicy wolności, szybkości i motoryzacji ściągnęli z całej Polski północno-wschodniej i Mazowsza: od Suwałk i Olsztyna przez Grajewo Białystok czy Kolno aż po Ostrołękę, Ostrów Mazowiecką i Warszawę.


Stacja Łomża za ponad 50 mln zł

so, 28 kwietnia 2012 13:56

Katowicka Elektrobudowa na zlecenie PSE „Operator” ma wybudować stację elektroenergetyczną 400 kV Łomża. Wartość netto umowy wynosi 48,1 mln zł. Inwestycja ma być ukończona do 30 września 2014 roku.


Groźna stłuczka trzech aut w Łomży

so, 28 kwietnia 2012 13:05

Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch fordów i mazdy doszło około godziny 10. na skrzyżowaniu alei Sikorskiego z ul. Wyszyńskiego w Łomży. Dwie osoby karetka odwiozła do Szpitala Wojewódzkiego.


Stary Rynek w Łomży – reanimacja czy eutanazja...?

Stary Rynek w Łomży
pt, 27 kwietnia 2012 22:11

Po długim majowym weekendzie mają ruszyć prace przy przebudowie i remoncie, czyli tzw. rewitalizacji Starego Rynku. Władze grodu na skarpie nad Narwią, mającego od 594 lat prawa miejskie, zamierzają w jego najstarszej i najwartościowszej historycznie części zlikwidować połowę z 70 parkingów i zamknąć objazd dookoła placu. O „umieraniu” i „budzeniu” starówki mówi się od kilkunastu lat...


Pijane dzieci

pt, 27 kwietnia 2012 15:33

Dwóch pijanych nastolatków zatrzymali nocą policjanci w Wysokiem Mazowieckiem. Jeden z nich – 11-latek - nie potrafił utrzymać się na nogach i trafił do szpitala. Drugiego, trzy lata starszego i mniej pijanego, przekazano pod opiekę ojcu. Policjanci ustalają teraz w jaki sposób nastolatkowie zdobyli alkohol.


Ostatnia chwila na PIT

pt, 27 kwietnia 2012 11:14

Poniedziałek, 30 kwietnia to ostatni dzień w którym możemy rozliczyć się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. Tymczasem według danych Izby Skarbowej brakuje jeszcze nawet 20% pitów. Urzędy skarbowe pracować będą także w najbliższą sobotę, ale fiskus ostrzega, że będzie to na pewno czas wzmożonego ruchu w urzędach skarbowych i zachęca do rozliczania się przez internet.


Rodzinne w kasie miasta, a nie na karcie

cz, 26 kwietnia 2012 19:13

Kilkaset osób z Łomży, które otrzymują z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej świadczenia rodzinne i alimentacyjne będzie musiało stanąć w kolejce ratuszu.
W związku z awarią systemu informatycznego kart przedpłaconych Citi Handlowy, wypłata tych świadczeń za miesiąc kwiecień będzie odbywała się w kasie Urzędu Miejskiego – poinformował Łukasz Czech.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0