wtorek, 30 września 2014 napisz DONOS@
140922115828.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Scalenia na koszt Unii

pon, 13 lipca 2009 07:04

Krzysztof Kozicki, starosta łomżyński, zachęca mieszkańców powiatu do rozważenia możliwość bezpłatnego scalenia gruntów. Istnieje bowiem możliwość pozyskania pomocy finansowej na przeprowadzenie scalenia oraz zagospodarowanie poscaleniowe, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2007 – 2013). Podstawowym warunkiem do uzyskania pomocy jest wszczęcie postępowania scaleniowego popartego wystąpieniem do starosty ponad 50 % właścicieli gospodarstw rolnych z projektowanego obszaru scalenia, lub których łączny obszar przekracza połowę powierzchni projektowanego obszaru scalenia.


Siedmioletni rowerzysta zginął pod kołami chryslera

pon, 13 lipca 2009 06:29

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór w miejscowości Jabłoń Piotrowce w powiecie wysokomazowieckim. Siedmioletni chłopczyk na rowerze wyjeżdżając z posesji wpadł wprost pod koła nadjeżdżającego chryslera. Chłopczyk zginął na miejscu.


„Nasz Dziennik”: Agent gestapo inspirował pogromy w 1941 r. w okolicach Łomży i Szczuczyna

so, 11 lipca 2009 12:00

Białostocka prokuratura IPN, prowadząca śledztwo w sprawie mordu na ośmiu Polakach w miejscowości Świdry-Wissa, natrafiła na ślad jego organizatora Mieczysława Kosmowskiego, agenta gestapo, który podczas wojny wydał na śmierć wielu Polaków i Żydów z terenów ziemi łomżyńskiej i białostockiej.
Prokuratorzy rozpatrują też tezę, że Kosmowski jako agent gestapo przygotowywał pogromy żydowskie w okolicach Szczuczyna i Łomży - pisze "Nasz Dziennik".


Bocianie rodziny w kryzysie?

pt, 10 lipca 2009 16:21

Ponad 200 młodych bocianów „wychowało” się w tym roku na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. To znacznie mniej niż w ubiegłym roku - było wówczas 289 młodych. Okazuje się, że w tym roku ptaki te zasiedliły u nas znacznie mniej gniazd.


Biedni protestują przeciw zabieraniu im pieniędzy

pt, 10 lipca 2009 15:54

Rząd chce odebrać najbiedniejszym gminom pieniądze na usługi społeczne z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW). Ponad 400 protestów w tej sprawie wpłynęło już do Kancelarii Premiera. Wśród protestujących są także samorządy z regionu Łomży. Z programu korzystało 10 gmin z terenu dawnego województwa łomżyńskiego.


Odbity z rąk porywaczy w Łomży

pt, 10 lipca 2009 12:19

Policjanci stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz realizacyjnego zatrzymali wczoraj trzech obywateli Czeczenii i Wietnamczyka, którzy dzień wcześniej uprowadzili z Warszawy innego obywatela Wietnamu. Następnie od rodziny pokrzywdzonego zażądali okupu. Funkcjonariusze odbili zakładnika przetrzymywanego w jednym z domów w centrum Łomży. Tam też zatrzymali porywaczy. Za wzięcie zakładnika czterem zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


„Na dwóch gazach” samochodem, ciągnikiem i rowerem...

pt, 10 lipca 2009 08:59

Pięciu pijanych kierowców zatrzymali od wczorajszego popołudnia do poranka łomżyńscy policjanci. Rekordzista – 39-latek miał w wydychanym powietrzu 2,77 promila alkoholu. Wpadł tuż po północy na ul. Sikorskiego w Łomży. Podczas kontroli okazało się, że pijany kierowca fiata palio miał już orzeczony zakaz prowadzenie pojazdów, który w dalszym ciągu obowiązywał.


Będą kary za nadprodukcję mleka?

pt, 10 lipca 2009 07:37

W 2010 roku polscy rolnicy mogą zapłacić ogromne kary za przekroczenie kwot mlecznych w obecnym sezonie. Ogromne, bo dużo wyższe niż za sezon 2005/2006. Wtedy za każde 100 kg mleka ponad ustalony limit rolnicy płacili 39 zł. Teraz, kara podstawowa za 100 kg, to już ok.. 98 zł (28 euro). A przekroczenie limitu jest możliwe – ostrzegają eksperci.


Pociąg staranował przyczepę

fot. podlaska.policja.gov.pl
cz, 09 lipca 2009 20:09

Trzy osoby w szpitalu i zablokowana droga to efekt zderzenia się rolniczego ciągnika z pociągiem. Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż po godzinie 17.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Ciemnoszyje – kilkanaście kilometrów od Grajewa. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca ciągnika rolniczego ciągnąc dwie przyczepy najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i nie upewnił się, czy nic nie nadjeżdża.


Nowy naczelnik łomżyńskiej skarbówki

cz, 09 lipca 2009 19:58

Ireneusz Wierzbowski, dotychczasowy p.o. naczelnika US w Kolnie, został nowym naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łomży. W czwartek (9 lipca 2009 r.) powołał go na to stanowisko Minister Finansów. Wierzbowski zastąpi Tadeusza Zysika, który od października 2006 roku pełnił obowiązki naczelnika.


RIO „doniosła” na łomżyński ratusz

cz, 09 lipca 2009 18:49

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Łomży, którzy przed tygodniem zostali wezwani na przesłuchanie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, mają pomóc w ustaleniu faktów dotyczący sprzedaży przez miasto jednej z działek przy ulicy Poligonowej w Łomży – wynika z naszych ustaleń. Naruszenia prawa dopatrzyli się w działaniu władz miasta kontrolerzy z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, którzy przed kilkoma miesiącami przeprowadzili kontrolę kompleksową gospodarki finansowej w Urzędzie Miejskim w Łomży. W obszernym wystąpieniu pokontrolnym wytknięto wiele uchybień i nieprawidłowości, ale największe zastrzeżenia wzbudził sposób w jaki miasto sprzedało tę działkę.


Wojewódzcy Mistrzowie Agroligi

Sławomir Gromadzki dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wręcza nagrdę laureatom konkursu Małgorzacie i Jackowi Chylińskim z miejscowości Mrówki gm. Wizna w powiecie łomżyńskim.
cz, 09 lipca 2009 07:47

Małgorzata i Jacek Chylińscy ze wsi Mrówki w gminie Wizna i firma PRIMATOR - Handlowo-Techniczne Usługi Rolnicze Barbary i Henryka Kraszewskich z Czyżewa Osady to laureacie tegorocznej edycji Podlaskiej Agroligi. W organizowanym po raz jedenasty konkursie o tytuł Mistrza mogą ubiegać się gospodarstwa i firmy z zamkniętymi inwestycjami, zadbane, wyróżniające się estetyką, których efekty produkcyjne, stosowane technologie i wyniki wyróżniają się w skali województwa i kraju.


„Na terenie woj. podlaskiego w stanie dobrym jest prawie 70 proc. dróg”

cz, 09 lipca 2009 07:26

Stan jezdni i chodników w dużych miastach w Polsce jest zły. To wnioski z najnowszego raportu Najwyżej Izby Kontroli. Tymczasem jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stan dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA jest stale, z roku na rok coraz lepszy.
Na koniec 2008 roku 53,5 proc. dróg krajowych, czyli prawie 10 tys. km znajdowało się w stanie dobrym. Koleiny występowały na 27 proc. tras. Oznacza to że na 13 tys. km dróg krajowych koleiny nie występują – chwali się GDDKiA.


Nowi sędziowie w Łomży i regionie

śr, 08 lipca 2009 20:42

Nowych sędziów Sądu Rejonowego w Łomży powołał prezydent Lech Kaczyński. Znaleźli się oni w grupie 276 osób, które w środę w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odebrały akty powołania. Wśród nich byli także sędziowie sądów w Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie.


Tragiczny wypadek. 28-latek zginął pod wózkiem

śr, 08 lipca 2009 20:16

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowe popołudnie w miejscowości Bełda w gminie Rajgród. 28-latek został przygnieciony wózkiem widłowym którym woził torf. Na razie nie wiadomo jak doszło do śmiertelnego wypadku. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Wakacje z Panem Bogiem w Łomży i Augustowie

śr, 08 lipca 2009 15:13

- Troszeczkę się boję, bo wszystko jest na mojej głowie, ale na razie idzie po dobrej myśli, oprócz... pogody w kratkę! – mówi z zapałem energiczna maturzystka z Łomży Ewelina Ulążka, po raz pierwszy kierująca tegoroczną akcją „Wakacje z Panem Bogiem”, którą zorganizowało dla około 300 dzieci Centrum Katolickie im. Jana Pawła II. Mimo zmiennej pogody, blisko setka nie tylko jej podopiecznych wyjechała dziś na wycieczkę do Nowogrodu, zaś w Augustowie właśnie wypoczywa na drugim turnusie kolejnych osiemdziesięcioro.


Zapinaj pasy, bo to chroni życie...

śr, 08 lipca 2009 14:49

O obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa łomżyńskim kierowcom przypominali policjanci. Ci, którzy jechali bez pasów, dziś mandatu i punktów karnych nie dostawali, ale za to musieli „przejechać się” na specjalnym symulatorze zderzeń. Fotel z zawartością poruszał się po pochylni z prędkością około 8 km/h, a potem gwałtownie – tak jak podczas wypadku - się zatrzymuje.
- Już przy tej małej prędkości siła bezwładności działająca na człowieka uniemożliwia mu utrzymanie prosto się fotelu. Podczas wypadku, gdy samochód jedzie z prędkością 50 km/h masa uderzeniowa osoby o wadze ok. 70 kg wynosi trzy i pół tony – tłumaczą policjanci.


To już czwarta ofiara wody w lipcu.

śr, 08 lipca 2009 08:00

Wczoraj po południu w wodach Jeziora Rajgrodzkiego utonął 59-letni mężczyzna. Do tragicznego zdarzenia doszło w Czarnej Wsi. Małżeństwo z Białegostoku wypoczywało nad brzegiem jeziora. Około godziny 16:30 mężczyzna poszedł popływać. Jak relacjonowała policjantom jego żona – „zanurzył się i już nie wypłynął”.


Młodzi rolnicy nie chcą unijnego wsparcia(?)

śr, 08 lipca 2009 07:00

Zaledwie 69 wniosków złożyli młodzi rolnicy z województwa podlaskiego, którzy „na start” chcieliby otrzymać 50 tys zł wsparcia. To znacznie mniej niż oczekiwano. Na zaspokojenie tych wniosków potrzeba raptem 3 mln 450 tys zł, a ARIMR w województwie podlaskim do podziału w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” ma ponad 23 mln zł.


Będą burze i gradobicia

śr, 08 lipca 2009 06:37

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed nadciągającymi nad region burzami. Może towarzyszyć im ulewny deszcz, silny wiatr, a także gradobicia.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0