piątek, 21 listopada 2014 napisz DONOS@
141118112145.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Mieli uśpić... łoś nie przeżył

pt, 11 września 2009 12:39

Tragicznie zakończyła się wizyta młodego łosia w Zambrowie. W zakrojonej na szeroką skalę trzygodzinnej obławie na zwierzaka brało udział kilkadziesiąt osób.
- Było 20 policjantów, 10 strażaków, weterynarze, i jeszcze inni ludzie – mówi Monika Dąbrowska z zambrowskiej policji.
Udało się... prawie. Łosia osaczono, uśpiono i wywieziono do lasu, lecz tam się okazało, że zwierzak jest martwy. Na razie nie wiadomo co spowodowało śmierć młodego łosia. Jak podkreśla Dąbrowska póki co nie ma także decyzji czy sprawa ta będzie wyjaśniana.
- Do łosia środkami usypiającymi kilkakrotnie strzelali weterynarze – tłumaczy policjantka.


Mniej mieszkań...

pt, 11 września 2009 12:19

O blisko 9% spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba mieszkań oddanych do użytkowania w pierwszym półroczu na trenie województwa podlaskiego. W tym samym czasie w skali kraju liczba oddanych do użytku mieszkań wzrosła o 10%. Tak wynika z opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących budownictwa mieszkaniowego.


Tanie paliwo nie dla nas...

cz, 10 września 2009 16:56

W Łomża mamy 11 stacji paliw w których możemy zatankować benzynę i olej napędowy. Niebawem mają powstać dwie kolejne... Czy będzie taniej? Niestety ani 12, ani 13 stacją paliw, dostępną dla wszystkich mieszkańców, nie będzie ta „z tanim paliwem” na bazie MPK w Łomży, o której żywo dyskutowali radni miejscy podczas styczniowej sesji.


Policja poszukuje świadków wypadku

cz, 10 września 2009 16:02

Komenda Miejska Policji w Łomży poszukuje świadków wypadku drogowego do którego doszło w poniedziałek 7 września 2009 roku około godziny 19:30 w Łomży na ulicy Giełczyńskiej. Jadący motorem w kierunku ulicy Polowej na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę przeprowadzającego rower. W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń głowy.


Wypadek w Nowogrodzie

cz, 10 września 2009 14:02

Około godziny 13.00 w ciągu drogi krajowej 645 w Nowogrodzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych Passata i Corsy. W wyniku zderzenia jedno auto wylądowało w rowie a drugie dachowało. Kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy. Trwa jeszcze akcja ratunkowa, straż zabezpiecza miejsce zdarzenia. Trwają czynności pozwalające ustalić przyczynę zdarzenia.


Dzięki Euro podgonimy Polskę...

cz, 10 września 2009 06:54

– Napływ 68 mld euro pomocy z Unii zatrzyma pogłębianie się dysproporcji między bogatymi a biednymi regionami – wynika z analizy wpływu polityki spójności na najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne, którą zleciło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Jak podaje Rzeczpospolita województwo podlaskie jest jednym z tych, które ma najbardziej skorzystać na euro z Brukseli.


Siekierą zmasakrowali jej twarz...

śr, 09 września 2009 16:16

Prokuratorzy z Łomży ujawnili wyniki sekcji zwłok 21-letniej Anny K. z Zambrowa. Dziewczyna został brutalnie zamordowana w połowie sierpnia przez dwóch młodych mężczyzn, którzy następnie jej ciało wrzucili do przygotowanego specjalnie w tym celu wielkiego ogniska. Sekcja zwłok ujawniła, że śmierć nastąpiła wskutek ogólnego wykrwawienia się spowodowanego przede wszystkim rozległymi zmiażdżeniami twarzy dziewczyny.
- Prawdopodobnie była uderzana siekierą – mówi prokurator Elżbieta Iwanowska-Dukacz z Prokuratury Okręgowej w Łomży, która prowadzi śledztwo w sprawie tej makabrycznej zbrodni.


Posadzka Katedry lśni „jak przedsionek Nieba”

śr, 09 września 2009 15:18

- Spełniło się nie tylko moje oczekiwanie, ale również ks. bp. Stanisława Stefanka, który przyznał w rocznicę poświęcenia Katedry 4 września podczas spotkania z kapłanami emerytami, że marzyła mu się nowa posadzka w 500-letniej świątyni, odkąd został Pasterzem Diecezji Łomżyńskiej – mówi ks. proboszcz Marian Mieczkowski (lat 52), zmagający się z remontem bezcennego zabytku już od 10 lat.


Radni z powiatu chcą kolei

śr, 09 września 2009 15:15

Radni powiatu łomżyńskiego jednomyślnie przyjęli uchwałę w sprawie „wyrażenia zgody na nabycie w formie darowizny na rzecz Powiatu Łomżyńskiego mienia Skarbu Państwa”. Chodzi o linie kolejowe na terenie powiatu i miasta Łomży. Samorządowcy chcą nie tylko utrzymać towarowy ruch kolejowy w regionie, który zgodnie z planami rządu ma funkcjonować tylko do 2012 roku, ale także myślą o uruchomieniu pasażerskich połączeń kolejowych choćby pomiędzy Łomżą a Białymstokiem.


Coraz więcej osób bez pracy

śr, 09 września 2009 12:52

W stosunku do ubiegłego roku bezrobocie w Łomży wzrosło o 30% - wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Na koniec sierpnia zarejestrowanych tu było 4732 osoby, które nie miały pracy. To 1088 osób więcej niż przed rokiem i 115 więcej niż miesiąc temu.


Rozjechał go na pasach

śr, 09 września 2009 11:47

Rowerzysta przeprowadzał rower po pasach bezpieczeństwa gdy został uderzony przez rozpędzony motocykl. Film z monitoringu do którego dotarliśmy przedstawia poniedziałkowy wypadek na skrzyżowaniu ulic Giełczyńskiej z Dworną. Zdarzenie wygląda inaczej niż przedstawiała to policja.


Motocyklista wyłożył się na zakręcie

śr, 09 września 2009 08:19

Do kolejnego wypadku z działem motocyklisty doszło późnym wieczorem w okolicach Siemienia pod Łomżą. 29-latek jadący motorem marki kawasaki od tej wsi w kierunku drogi krajowej Łomża – Zambrów, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Zarówno kierowca jak i o rok starzy pasażer ze złamaniami kości zostali przewiezieni do szpitala.


Sprzęt dla strażaków

śr, 09 września 2009 07:43

Różnego rodzaju piły, motopompym, rozpieracze i agregaty prądotwórcze – to sprzęt, który trafił do jednostek straży pożarnej z Grajewa, Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa i Sejn. Wartość zakupów przekroczyła 360 tys zł, a pieniądze na nie pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Strażacy nowy sprzęt dostali bo znaczna część tego, który był w ich użytkowaniu został zniszczony podczas usuwania skutków nawałnicy jaka nad regionem przeszła w sierpniu ubiegłego roku.


Wnuki okradły dziadka

fot. podlaska.policja.gov.pl
śr, 09 września 2009 06:34

Najpierw zabrali dziadkowi kartę kredytową, wypłacili z niej pieniądze, po czym kartę „podrzucił” dziadkowi. 82-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego o tym, że został okradziony dowiedział się gdy otrzymał z banku harmonogram spłaty zaciągniętego kredytu.


Pierwsza wicemiss Polski pochodzi z Łomży

Monika Lewczuk I wicemiss Polski 2009 (fot. www.missland.pl)
wt, 08 września 2009 16:20

Monika Lewczuk zaledwie o włos nie wygrała w finale krajowym konkursu piękności Miss Polski 2009. Wybory odbyły się w Płocku, gdzie mieszka 21-letnia I wicemiss Polski, która urodziła się w Łomży i tu mieszkała przez pierwsze siedem lat życia.
W finale Miss Polski 2009 uczestniczyły 24 kandydatki w wieku od 18 do 24 lat.


Uwaga na zwierzęta i... krowy !

fot. podlaska.policja.gov.pl
wt, 08 września 2009 16:03

Coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem zwierząt – informują policjanci. W stanie ciężkim do szpitala trafił kierowca fiata seicento, któremu przed maskę wybiegł łoś. Z rozbitego pojazdu kierowcę uwolnili wezwani na miejsce strażacy. Powiecie wysokomazowieckim krowa staranowała opla astrę, której kierowca wyprzedzała pędzone bokiem drogi stado.


Kolej na kolej...

wt, 08 września 2009 15:46

- Pora aby samorząd województwa zajął się szlakami kolejowymi – mówi Marek Olbryś, łomżyński radny sejmiku województwa podlaskiego. Samorząd województwa właśnie otrzymał 9 zakupiony szynobus. Wydał na to 38 mln zł. Niestety żaden z nich nie dojeżdża i zgodnie z planami władz województwa nigdy nie będzie dojeżdżał do trzeciego co do wielkości miasta w województwie czyli Łomży. O zmiany w myśleniu o kolei regionalnych dygnitarzy od miesięcy zabiega Jacek Cylwik, radny (niezrzeszony) sejmiku województwa podlaskiego. Niestety jak podkreśla „nawet radni sejmiku z Łomży i regionu nie są zainteresowani aby Łomża miała połączenie kolejowe choćby z Białymstokiem”.


Zderzenie rowerzysty i motocyklisty

wt, 08 września 2009 07:16

Do niecodziennego wypadku doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ulic Giełczyńskiej z Dworną. Motocyklista jadący od Starego Rynku uderzył w rowerzystę, który – jak podają policjanci - wjechał na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Poważne obrażenie odnieśli obaj kierowcy. 57-letni rowerzysta – mieszkaniec Łomży - ma złamaną kość czaszki, 28-letni motocyklista – także mieszkaniec Łomży – doznał otwartego złamania ręki, złamania żebra i stłuczenia płuca. Obaj zostali przewiezieni karetkami do łomżyńskiego szpitala.


Mieli odwagę, honor, sześć dział i 44 karabiny...

pon, 07 września 2009 14:57

Msza święta za żołnierzy i zabitych w tragicznym dla Polski wrześniu 1939 r., potem Apel Poległych przed pomnikiem Obrońcom Wizny i otwarcie Izby Pamięci to główne punkty uroczystości 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jakie pod patronatem b. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Ryszarda Kaczorowskiego, odbyły się w niedzielę w Wiźnie.


Prawie jak tunele...

prawie jak tunele...
pon, 07 września 2009 14:35

Trzy, wymurowane z czerwonej cegły, wyglądające jak wejścia do jakichś lochów jamy odkryli pracownicy prowadzący wykopy na dziedzińcu Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Tajemnicze „tunele” znajdują się przy wschodniej ścianie budynku. Na chwilę odżyła legenda o tunelach biegnących pod miastem... Te mogłyby prowadzić do pobliskiego klasztoru sióstr benedyktynek... Niestety prawda o odkryciu okazał się prozaiczna.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0