środa, 23 kwietnia 2014 napisz DONOS@
140415044347.gif
Wyszukiwarka
Wczytanie

Przez 280 zł wójt może stracić stanowisko i pensję

pon, 09 lutego 2009 06:34

Przez 280 złotych wójt gminy Śniadowo może stracić posadę. To dieta, jaką wójt zarobił będąc sekretarzem miejscowej spółdzielni kółek rolniczych. Funkcję pełnił mimo, że zabraniają tego przepisy.
Zasiadania w radach nadzorczych zabraniają samorządowcom przepisy antykorupcyjne. Wójt nie przypuszczał, że kółka rolnicze są traktowane tak samo jak duża dochodowa spółka. Przez 280 złotych może stracić stanowisko i pensję - 5 tysięcy miesięcznie.


Przebudują drogi

Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego i Krzysztof Ryszard Moenke burmistrz Jedwabnego (fot. wrotapodlasia.pl)
pt, 06 lutego 2009 16:36

Burmistrzowie Kolna i Jedwabnego podpisali umowy z marszałkiem województwa na realizację inwestycji drogowych objętych Regionalnym Programem Operacyjnym Województwo Podlaskiego. Projekt Kolna dotyczy budowy północno-zachodniej obwodnicy miasta, a Jedwabnego przebudowany nawierzchnie ośmiu ulic w miasteczku. Oba samorządy łącznie z RPO otrzymają na te zadania ponad 4,7 mln zł.


Paliwa jakie mamy każdy wie...

pt, 06 lutego 2009 13:25

4,2 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2008 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych – to o 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Jaka była jest jakość paliw sprzedawanych w ubiegłym roku w Łomży? Tego nie wiemy i już się nie dowiemy. Przez cały ubiegły rok nie skontrolowano nawet jednej takiej stacji działających w mieście.
Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że – według komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - kontrolerzy IH nie mieli zastrzeżeń do paliw sprawdzanych m.in. w województwie podlaskim.


Lepszy „Widok na przyszłość”

pt, 06 lutego 2009 08:59

2,4 tys. dzieci z województwa podlaskiego w wieku od szóstego miesiąca do siódmego roku życia zostanie przebadanych przez lekarzy w ramach projektu „Widok na przyszłość”. Celem programu jest wczesne wykrywanie i leczenie chorób oczu. Badania zostaną przeprowadzone w 30 gminach województwa podlaskiego, w tym kilku w rejonie łomżyńskim. Chodzi głównie o badania przesiewowe by wykryć zaćmę, jaskrę, zeza, odwarstwienia siatkówki, wady wzroku. Dzieci, u których zostaną wykryte problemy, trafią na szczegółową diagnostykę i leczenie do specjalistów w Białymstoku.


Zmowa na rynku chemii budowlanej

pt, 06 lutego 2009 08:17

Karę w wysokości blisko ćwierć miliona złotych nałożyła Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Kreisel - inicjatora nielegalnego porozumienia na rynku budowlanym. Ukarani zostali także uczestniczących w zmowie dystrybutorzy. Wśród 25 ukaranych firm jest także firma z Łomży, która ma zapłacić 1000 zł kary.


Starówka: co być powinno, a nie jest...

Łomżyńska starówka 5 lutego o godz. 20.05 (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)
pt, 06 lutego 2009 07:50

Przede wszystkim o braku: parkingów, dogodnych dojazdów, koszy na śmieci, bezpieczeństwa, informacji i pomysłu na łomżyńską starówkę mówiono podczas wieczornego spotkania w Hotelu Gromada w Łomży. Z zaproszenia Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, by podyskutować o przyszłości starówki, skorzystało ponad 50 osób – głównie przedsiębiorców prowadzących tu swoje biznesy. Mówiono przede wszystkim o tym czego nie ma, a co powinno być aby mieszkańcy i turyści zajeżdżali i zachodzili tu znacznie częściej niż robią to teraz.


„Poloneza czas kończyć”

pt, 06 lutego 2009 06:25

Koniec ery polonezów w kolneńskiej policji. Wczoraj symbolicznie z „łezką w oku” policjanci pożegnali dwa ostatnie „zabytkowe radiowozy”. Do tej pory służyły dzielnicowym w Kolnie i Stawiskach.


Sam decyduj na co idą Twoje podatki

cz, 05 lutego 2009 16:08

Chcąc przekazać 1 proc. podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego w rozliczeniu za 2008 r., podatnik zobowiązany jest jedynie podać w zeznaniu nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji, której konto chce zasilić. Pieniądze wskazanej OPP przeleje naczelnik urzędu skarbowego.


Lekarze zatrzymani za korupcję

cz, 05 lutego 2009 12:06

Dwóch lekarzy ze szpitala klinicznego białostockiego Uniwersytetu Medycznego i pośrednika zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Lekarze za pieniądze wystawiali przestępcom zwolnienia i poświadczali nieprawdę w dokumentacji medycznej. Przez swoje działanie umożliwiali im m.in. ubieganie się o zawieszenie kary - podaje na swojej stronie internetowej policja. W procederze pośredniczył też inny mężczyzna. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, a sprawa - jak podkreślają policjanci - ma charakter rozwojowy.


Sposób na pieniądze...

śr, 04 lutego 2009 22:40

Policjanci z Zambrowa zatrzymali 19-latka. Mężczyzna chciał w jednym z tutejszych banków wziąć pięć tysięcy złotych kredytu. Przedstawił fałszywe dokumenty. Został zatrzymany gdy czekał już na wypłatę gotówki. Jak się okazało w ten sam sposób rok wcześniej „przedsiębiorczy” nastolatek wyłudził siedemnaście tysięcy złotych pożyczki w innym z zambrowskich banków.


Szybko przybywa bezrobotnych

śr, 04 lutego 2009 18:53

Blisko tysiąc nowych bezrobotnych zarejestrowało się w styczniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. W tym samym czasie do urzędu wpłynęły tylko 103 oferty pracy.
Na koniec stycznia 2009 roku w rejestrach miejscowego zatrudniaka widniały nazwiska 4863 osób. W stosunku do grudnia liczba bezrobotnych zwiększyła się aż o 17% czyli 705 osób. Niemniej i bezrobotnych jest dużo – ponad pół tysiąca - mniej niż było w styczniu ubiegłego roku.


Obudzą Łomżyńską Starówkę?

Maciej Zajkowski prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej
śr, 04 lutego 2009 13:28

Czy na Starym Rynku w Łomży można jeszcze coś zrobić? Maciej Zajkowski prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej jest przekonany że tak, ale najpierw trzeba starówkę obudzić.
- W okolicach starego miasta działa około 300 podmiotów gospodarczych. To bardzo dużo, ale jest też wiele utrudnień i ograniczeń, które trzeba znieść – mówi Zajkowski.


„Nasze” projekty na listach też są

śr, 04 lutego 2009 10:24

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dokonało kolejnej weryfikacji list projektów kluczowych do Programów Operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej. Obecnie na listach znajduje się 548 projektów o orientacyjnej całkowitej wartości ok. 195 mld złotych. W tej grupie jest także osiem „naszych”, przy czym jeden to projekt rezerwowy.


Śmiertelnie potrącił i uciekł...

śr, 04 lutego 2009 07:47

Policja szuka sprawcy śmiertelnego potrącenia do którego doszło wczoraj wieczorem w Śniadowie. Jadący od strony Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej samochód na ulicy Szosowej w Śniadowie potrącił starszego mężczyznę. Niestety uderzenie było tak silne, że mężczyzna zmarł. Kierowca samochodu który spowodował wypadek uciekł...


Kosztowna pozostałość z PRL

śr, 04 lutego 2009 07:36

Około 3 mld złotych – tyle według szacunków Urzędu Marszałkowskiego będzie kosztowała wymiana przede wszystkim eternitu z dachów budynków w całym województwie i pokrycie ich na nowo czymś co nie zawiera azbestu. W sumie na terenie województwa jest 365 tysięcy ton tego materiału, z czego 96 procent na budynkach mieszkalnych i inwentarskich.


Coraz więcej Czeczenów

śr, 04 lutego 2009 06:16

- Z roku na rok przybywało w Łomży uchodźców z Czeczenii i tego obecnie również należy się spodziewać – mówi Wiesław Jagielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Ośrodki dla uchodźców przy ul. Wesołej i w Czerwonym Borze nam nie podlegają, gdyż wypłacamy pomoc finansową tylko cudzoziemcom objętym tzw. indywidualnym programem integracji, a jest ich w tym roku znacznie więcej.
W ubiegłym roku mieszkało w Łomży poza ośrodkiem dla uchodźców 67 rodzin z Czeczenii, czyli 186 osób. Teraz w lokalach na terenie miasta jest to już 96 rodzin, liczących 294 cudzoziemców. Oprócz tego w ośrodku przy ul. Wesołej mieszka 235 uchodźców, zaś 94 poza ośrodkiem. Właśnie przybyło do Łomży pięć kolejnych rodzin czeczeńskich ze zlikwidowanego ośrodka dla uchodźców w Katowicach. Tym samym liczba cudzoziemców w grodzie nad Narwią wzrosła o 18 osób.


Posiłek za 2,50 zł...

wt, 03 lutego 2009 13:07

Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie koło Zambrowa, jako jedyna z województwa podlaskiego, znalazła się na liście laureatów programu grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!”. 32 organizacje społeczne z całej Polski udowodnią, że można przygotować pożywny posiłek dla dzieci za jedynie 2,50 zł.


„Papieskie” stypendia dla zdolnych

wt, 03 lutego 2009 10:08

Blisko 100 tys złotych podzieliła Komisja Stypendialna Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej na stypendia dla ubogiej ale zdolnej młodzieży. Pieniądze pochodziły w całości z ofiar złożonych do puszek w trakcie Dnia Papieskiego, który był obchodzony 12 października 2008 r. papieskie stypendia w tym roku otrzyma 106 osób.


Potrącił nastolatków w Łomży... i pojechał do Białegostoku

wt, 03 lutego 2009 10:02

Dwóch nastolatków zostało potrąconych na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Alei Legionów i Piłsudskiego w Łomży. Sprawca potrącenia – mieszkaniec Białegostoku - zatrzymał się, porozmawiał z poszkodowanymi, z których jeden jak się później okazało miał złamaną kość ramienia, po czy odjechał... do Białegostoku. Policjanci szybko ustalili sprawcę wypadku...


„Ruch” w Łomży tylko do maja?

wt, 03 lutego 2009 07:17

Pracownicy Zespołu „Ruch” S.A. w Łomży pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymali do podpisania „porozumienia” w sprawie zmiany umów o pracę. Zgodnie z dokumentem zmianie uległby tylko jeden zapis dotychczasowej umowy – miejsca świadczenia pracy. Od 2 maja 2009 roku pracownicy Ruch z Łomży mieliby dojeżdżać do pracy do Ostrołęki.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0