wtorek, 06 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Skradł w Łomży, ścigali go w Augustowie.

fot. podlaska.policja.gov.pl
so, 05 listopada 2011 19:26

O pechu może mówić właściciel hondy CRV, którą w piątek skradziono w Łomży. Co prawda jeszcze w piątek policjanci ją odnaleźli, ale podczas pościgu za złodziejem samochód został rozbity. Za kierownicą skradzionej hondy siedział wówczas 22-letni Łotysz.


„Solidarność” też nie pomoże. Kobiety z browaru zostaną zwolnione

pt, 04 listopada 2011 14:57

- Wyraźnie powiedziałem, że te zwolnienia przeprowadzimy – stwierdził Ryszard Czopik, prezes spółki Łomża Browary Regionalne w Warszawie, po dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami łomżyńskich związków zawodowych w warszawskiej siedzibie spółki. - Czekamy na reakcję związków zawodowych - dodał.


Milion odwiedzin 4lomza.pl

źródło: Google Analytics
pt, 04 listopada 2011 13:30

Ponad ćwierć miliona unikalnych użytkowników, ponad milion odwiedzin i ponad pięć milionów odsłon – to dane dotyczące ruchu w ciągu ostatniego miesiąca na serwisie 4lomza.pl.
Średnio jedna wizyta trwała ponad 5 minut i 41 sekund, a w jej trakcie użytkownik wyświetlił sobie pięć naszych podstron.


W październiku pracę podjęło 263 bezrobotnych, tj. o 154 osób mniej niż we wrześniu

pt, 04 listopada 2011 10:16

W październiku do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 605 bezrobotnych. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie wyniosła 5753 osoby i była wyższa o blisko 9,5% od tej na koniec października ubiegłego roku. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec września przybyło nam 60 bezrobotnych.


Nasze drogie regionalne przewozy autobusowe

pt, 04 listopada 2011 09:16

Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli sprawdzili jak samorządy radzą sobie z organizowaniem regionalnych przewozów autobusowych. To ich obowiązek, ale z najnowszego raportu NIK wynika, ze żaden z kontrolowanych urzędów nie poradził sobie z tym zadaniem. Wśród tych, którym kontrolerzy się przyglądali był także Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Tu zastrzeżenia dotyczyły rozliczeń związanych ze zwrotem przewoźnikom pieniędzy za przewóz osób uprawnionych do ulg przy zakupie biletów.


„Marsz ku dobru” przeszedł ulicami Łomży

cz, 03 listopada 2011 16:57

Ponad dwa tysiące uczniów i nauczycieli, reprezentujących wszystkie łomżyńskie szkoły, przemaszerowało z placu Niepodległości na Stary Rynek pod transparentami z apelem o powstrzymanie agresji i przemocy. To manifestacyjna reakcja środowisk oświatowych na brutalne zamordowanie w nocy z 18. na 19. października śp. Krzysztofa Choińskiego, wiceprezydenta Łomży w latach 2002-2010 i i wicedyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2.


Wyroki dla morderców utrzymane

cz, 03 listopada 2011 13:31

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy orzeczone przez Sąd Okręgowy w Łomży kary dożywocia i 25 lat więzienia dla dwóch mieszkańców Zambrowa oskarżonych o brutalne zabójstwo, a potem spalenie zwłok 21-letniej mieszkanki miasta. Wyrok jest prawomocny.
Do wstrząsającego mordu doszło w 2009 roku w podzambrowskich Sędziwojach.


Stare motocykle jak nowe na Święto Niepodległości

cz, 03 listopada 2011 11:45

- Przygotowania do wystawy starych motocykli podczas pikniku patriotycznego 11. listopada na rynku w Śniadowie idą pełną parą – informuje Gabriela Piszczatowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. - Planujemy przygotować pod okiem Bogusława Zieziuli 25 pojazdów z jego kolekcji.


Gepard w zawodówce i Gangsterzy Raperzy

Gepard czyli Piotr Stępniak
śr, 02 listopada 2011 15:52

Gepard ma 49 lat: powolne ruchy, bicepsy z tatuażem i twarz pozszywaną pod nosem i wokół ust. I odsiadkę za kratami ponad 20 lat: kradzieże, rozboje, handel narkotykami, bronią. Rodzina się go wyparła, stracił sens i nadzieję, osiem razy próbował samobójstwa. Aż w 1998 r. usłyszał głos Jezusa: „Wstań, klęknij, zacznij pokutować”. Posłuchał. Po latach odwiedził Łomżę z trzema kolegami: łomżyniakiem – narkomanem, muzykiem - alkoholikiem oraz przybranym synem - schizofrenikiem.


„Nielegalnie” nazwisko kpt. Raginisa na tablicy na Górze Strękowej

śr, 02 listopada 2011 15:39

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych stowarzyszenie Wizna'39, umieściło nazwisko kapitana Władysława Raginisa na tablicy znajdującej się na nowej mogile w bunkrze na Górze Strękowej koło Wizny. Napis umieszczono bez wymaganych formalnie pozwoleń. Jak wyjaśniał PAP Dariusz Szymanowski prezes stowarzyszenia Wizna'39 „nie wyobrażał sobie”, by na 1 listopada, na święto Wszystkich Świętych na grobie kapitana nie było jego nazwiska.
Teraz Wojewoda Podlaski chce wyjaśnień ze strony stowarzyszenia Wizna'39


„Nieważne” odwołanie dyrektora szkoły w Stawiskach

śr, 02 listopada 2011 12:54

Wojewoda podlaski stwierdził nieważność zarządzenia burmistrza o odwołaniu Danuty Truszkowskiej ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach. Burmistrz Stawisk dyrektorkę odwołał przed miesiącem. W ocenie służb prawnych wojewody nie było do tego wystarczających podstaw.


„De mortuis nihil nisi bene...”

Cmentarz przy ul. Kopernika w Łomży
śr, 02 listopada 2011 10:23

„O umarłych mów tylko dobrze” - przypomniał odwiedzającym 210-letni stary cmentarz w Łomży we Wszystkich Świętych ks. bp Stanisław Stefanek, odprawiając mszę św. w kaplicy cmentarnej pw. Grobu Pańskiego. Świąteczny porządek mszy św. panuje także w Zaduszki, gdy wspominamy wszystkich zmarłych.


Policyjne podsumowanie weekendu

śr, 02 listopada 2011 09:49

Dwa wypadki drogowa, sześć osób rannych i 11 pijanych kierowców – tak podsumowuje „świąteczny” długi weekend łomżyńska drogówka.
W województwie podlaskim w tym czasie doszło do 16 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 27 zostało rannych. Wypadki śmiertelne miały miejsce w powiatach: monieckim, suwalskim, kolneński i wysokomazowieckim.


„Marsz ku dobru”

śr, 02 listopada 2011 08:40

„Marsz ku dobru” ma połączyć wszystkich uczniów, studentów, pedagogów i ludzi, którym nie jest obojętne, jaki kształt ma nasze życie społeczne i moralne. Marsz po brutalnym zabójstwie Krzysztofa Choińskiego, byłego wiceprezydenta Łomży i wicedyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II, organizuje społeczność tej szkoły.
- Chcemy budzić ludzkie sumienia i „zło dobrem zwyciężać” - napisali w specjalnym liście do dyrektorów łomżyńskich szkół zachęcając do udziału w „Marsz ku dobru”


„Umarli... Znajomi... Kochani idą ku mnie...”

Świeczki
pon, 31 października 2011 16:34

„Trzeba tak żyć, aby nie żałować żadnego dnia” – takim mottem posługiwała się przez całe życie 104-letnia Marianna Korzeb, zmarła 18. października najstarsza mieszkanka Łomży. W długim korowodzie zmarłych w tym roku łomżyniaków podążają za nią, m.in., farmaceutka z apteki przy Giełczyńskiej Zofia Kempisty (+86 l.), założyciel Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Henryk Szwedo (+79), ekonom Diecezji Łomżyńskiej ks. Ryszard Napiórkowski (+54) i zamordowany wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński (+53).


Krótsze „schetynówki”

fot. archiwum
pon, 31 października 2011 13:34

Najprawdopodobniej tylko 36,5 km dróg uda się przebudować w przyszłym roku na terenie województwa podlaskiego w ramach tzw. „schetynówek”. Tak wynika z opublikowanej przez Wojewodę Podlaskiego wstępnej listy rankingowej programu. Na liście jest jeden z okolic Łomży – to blisko 3km odcinek drogi powiatowej Chomentowo – Śniadowo.
Zgodnie z nowymi wymogami programu samorządowcy na przebudowę dróg mogą maksymalnie otrzymać 30% środków do rządu, a nie 50% jak było dotychczas.


Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne

Wyremontowane zabytki cmentarza
pon, 31 października 2011 12:57

Jak co roku we Wszystkich Świętych, niezależnie od pogody, staną przy wszystkich wejściach na stary łomżyński cmentarz. Będą od godz. 8. do 17. wabić odwiedzających groby uśmiechem, zachęcać do ofiarności miłą pogawędką i zwracać uwagę głośnym potrząsaniem metalowymi puszkami. Kwestarze nie przepuszczą okazji, żebyśmy wrzucili złotówkę albo choć grosik na ratowanie zabytkowych nagrobków 210-letniej nekropolii. Rok temu uzbieraliśmy prawie 48 tys. zł, za które wyremontowano 16 obiektów.


„Zmarli widzą z góry, jak dbamy o święte miejsce...”

so, 29 października 2011 16:32

Zewsząd dobiega szurgot szczotek ryżowych, trących o płyty nagrobków. Ludzie z miotełkami, grabiami i szpadlami krążą wokół mogił albo przeciskają się alejkami do znanych sobie miejsc wiecznego spoczynku najbliższych. Ale na zabytkowym, liczącym 210 lat starym cmentarzu w Łomży są i tacy, którzy dbają o groby bezimienne, opuszczone, porzucone...


Śmiertelny wypadek pod Stawiskami

fot. nadesłane
pt, 28 października 2011 21:59

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w wypadku jaki w piątkowy wieczór wydarzył się na drodze krajowej nr 61 na odcinku pomiędzy Łomżą a Stawiskami. W okolicach skrzyżowania z drogą na Budy Stawiskie zderzyły się tir, bus i osobówka. Droga przez blisko cztery godziny była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy.


Zakochani przez całe życie

Złote Pary w w USC w Łomży
pt, 28 października 2011 21:40

- To był ciepły wrzesień, grałam z dziećmi w czasie przerwy na podwórku w piłkę, gdy podszedł do mnie przystojny mężczyzna – wspomina z uśmiechem Regina Borowska, która była wówczas 21-letnią nauczycielką w Szkole Podstawowej w Grądach Woniecko. - Wydał mi się poważny i stateczny, zaimponował mi motorem i tym, że miał dobry zawód geodety. Od razu mi się spodobał, a potem... A potem się zakochałam, i to na całe życie!


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0