poniedziałek, 25 lipca 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Łomża odwoła się od niekorzystnego wyroku sądu w sprawie scalenia przy Żabiej

wt, 14 czerwca 2011 15:29

Po długiej i burzliwej dyskusji większość radnych poparło prezydenckie wnioski o złożenie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku stwierdzającego nieważności Uchwały Rady Miejskiej Łomży w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego. Pełnomocnikiem miasta przed sądem ma być warszawska kancelaria adwokacka, z którą – jak mówił prezydent Czerniawski – stale współpracuje.


Veneda w centrum Łomży będzie mogła powstać. WSA oddalił skargę na plan zagospodarowania

Tak miałaby wyglądać łomżyńska Galeria Veneda
wt, 14 czerwca 2011 15:08

Podjęta przed dwoma laty uchwała Rady Miasta Łomża w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu Łomży w obrębię dzisiejszych ulic Wyszyńskiego, Sikorskiego, Zawadzkiej i Katyńskiej, dopuszczająca tu budowę galerii handlowej ze sklepem wielkopowierzchnionym była zgodna z prawem. Tak orzekł dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny oddając skargę jaka na uchwałę wniosły dwie mieszanki Łomży, właścicielki działek objętych planem. To już drugi taki wyrok WSA. Poprzedni unieważnił naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, który też nakazał białostockiemu sądowi ponownie zbadać sprawę.


Chcieli płoszyć gawrony, ale ostatecznie urzędnicy z ratusza dadzą im święty spokój...

Nocne gawrony przy ul. Mikołaja Kopernika (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)
wt, 14 czerwca 2011 10:25

Od jutra w Łomży miały być płoszone gawrony. Zgodę na takie działania pod koniec marca wydał dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Wnioskował o to wiceprezydent Łomży Beniamin Dobosz, który chciał płoszenia ptaków przez cały rok. Teraz jak się okazuje, mimo że gawrony legalnie można będzie płoszyć, miasto tego robić nie będzie bo... jest to nieefektywne.


Ostatnie absolutorium dla Brzezińskiego

wt, 14 czerwca 2011 09:16

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomża będą głosować w sprawie udzielenia absolutorium, czyli rozliczenia prezydenta z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. I choć formalnie prezydentem jest Mieczysław Czerniawski, to decyzja będzie dotyczyła działalności jego poprzednika Jerzego Brzezińskiego. I jak wynika z przedstawionych materiałów na sesję Brzeziński to absolutorium dostanie. Jest pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej i jednoznaczna, pozytywna opinia Komisji Rewizyjnej.


Winnym wypadku jest urzędnik?

Zdjęcie z wypadku dzięki uprzejmości zambrow.org
wt, 14 czerwca 2011 08:53

Wybudowanie przydomowej oczyszczalni w tym właśnie miejscu było błędem! Na jakiej podstawie starostwo powiatowe wydało zgodę na jej budowę? - pyta Gazeta Wyborcza Białystok przytaczając dosłownie opinię biegłego dotyczącą przyczyn tragicznego wypadku w Woli Zambrowskiej. W lutym w wypadku w tej miejscowości zginęło sześciu młodych mężczyzn, bo samochód którym jechali do pracy wpadł w poślizg na grubej warstwie lodu na drodze. Jak się okazuje na drogę wylewała się woda z pobliskiej przydomowej oczyszczalni.


Czerniawski: wyrok sądu w sprawie scalenia przy Żabiej jest „niesprawiedliwy”

pon, 13 czerwca 2011 16:29

Prezydent Łomży przesłał do Rady Miasta wniosek o złożenie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku stwierdzającego nieważności Uchwały Rady Miejskiej Łomży w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego. Pełnomocnikiem miasta przed sądem ma być, nie jak to było w dotychczasowej praktyce pracownik ratusza, lecz warszawska kancelaria adwokacka.


Chcą jeździć po ulicach, a przepisów nie znają...

pon, 13 czerwca 2011 15:19

Po raz kolejny okazało się, że większość nastolatków, którzy chcą wyrobić sobie kartę motorowerową, czyli dokument uprawniający do jeżdżenia np. skuterami po ulicach nie znają przepisów drogowych. Z ponad stu osób, które próbowały w niedzielę zdobyć taką kartę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży sztuka ta udała się co czwartemu. Reszta oblała egzamin ze znajomości przepisów ruchu drogowego.


W sobotę będzie Festiwal Młodych...

pon, 13 czerwca 2011 15:04

W najbliższą sobotę w Płonce Kościelnej odbędzie się II Festiwal Młodych Diecezji Łomżyńskiej.
- Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży” ma charakter ewangelizacyjny. Wiele spraw, które poruszane są podczas spotkań dotyczy bezpośrednio młodego człowieka, który nie zawsze wie jak poruszać się w świecie nie mając ugruntowanych wartości. Przez koncerty, konferencje, spotkania ze znanymi ludźmi (w tym roku będzie to kompozytor Michałem Lorenc) organizatorzy pragną wskazać bezpieczną drogę prowadzącą do Boga, a tym samym szczęśliwego życia – pisze ks. Robert Śliwowski, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.


Niemal „trzeźwy poranek” na Szosie Zambrowskiej

pon, 13 czerwca 2011 12:06

Czterech „wczorajszych” kierowców wyłapali policjanci, którzy kontrolowali samochody jadące rano ulicą Szosa Zambrowska w Łomży. W sumie w ciągu dwugodzinnej akcji sprawdzono trzeźwość 318 kierowców.


Choroba byłego wiceprezydenta blokuje śledztwo...

pon, 13 czerwca 2011 11:10

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, prowadząca dwa śledztwa w których jako podejrzani występują byli rządcy Łomży właśnie zawiesiła jedno z nich i nie wyklucza, ze takim sam los może spotkać także drugie. Wszystko za sprawą choroby byłego wiceprezydenta Łomży Marcina S., który jako podejrzany występuje w obu śledztwach, ale prokuratorzy nie mogą prowadzić czynności z jego udziałem, bo ten od kilku miesięcy przesyła zwolnienia lekarskie.


Święto więzienia...

nie, 12 czerwca 2011 14:12

Jubileusz 10-lecia obchodzi więzienie w Czerwonym Borze. Zakład Karny w Czerwonym Borze został powołany Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 czerwca 2001r. Na potrzeby zakładu karnego przekształcono koszary wojskowe. Teraz to największe w regionie więzienie. Kary odbywa tu niemal tysiąc więźniów. To także miejsce pracy dla prawie 240 osób.


Wolę fotografować niż być fotografowanym...

Ks Robert Świderski,  ks Andrzej Godlewski, Arturo Mari, bp Tadeusz Bronakowski
nie, 12 czerwca 2011 00:29

Arturo Mari, papieski fotograf, którzy przez cały pontyfikat fotografował Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II, w sobotni wieczór w koście pw. Krzyża Świętego w Łomży otworzył wystawę, także swoich, zdjęć obrazujących wizytę Jana Pawła II w Łomży w czerwcu 1991 roku. Wcześniej przez kilkadziesiąt minut, około 600 przybyłym do kościoła mieszkańcom Łomży, opowiadał o życiu papieża Polaka widzianym z perspektywy papieskiego fotografa.
- Przez 27 lat byłem bardzo blisko świętego człowieka, człowieka, którego mogę nazwać człowiekiem Boga – mówił Arturo Mari, przytaczając kilka scen z życia papieża, których on był świadkiem. - Chcę abyście dostrzegli pokorę Jana Pawła II – dodawał.


„Kobiecy” piknik w Wecie

so, 11 czerwca 2011 22:57

„Uwierz w siebie” – pod takim hasłem Forum Kobiet Łomży zorganizowało sobotni piknik w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Pomimo zmiennej pogody ludzie dopisali, odwiedzając stoiska, biorąc udział w konkursach i loterii fantowej. Nie zabrakło też występów utalentowanych dziewcząt z MDK – DŚT, zespołów ludowych i spektaklu teatralnego ”Salon Dulskich” w wykonaniu grupy Ostatnia Deska Ratunku.


Narew jest coraz czystsza...

so, 11 czerwca 2011 13:20

Ponad 50 osób, przede wszystkim wędkarzy, ale także m.in. płetwonurkowie od rana do południa w sobotę sprzątali Narew w Łomży. Spotkanie w tym roku odbyło się pod hasłem „I LOVE NAREW - Razem zrobimy więcej!” i jak się okazuje to hasło już jest prawdziwe. Akcja sprzątania rzeki organizowana jest od pięciu lat i z roku na rok śmieci jest coraz więcej – podkreśla jej organizator Rafał Krasucki z portalu naszelowiska.pl.


Zielone Świątki - w niedzielę sklepy nieczynne

pt, 10 czerwca 2011 21:43

W najbliższą niedzielę duże sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Zielone Świątki to jeden z 13 dni ustawowo wolnych od handlu w 2011 roku. Zakaz wykonywania pracy w dni świąteczne przez pracowników, nie oznacza, że wszystkie sklepy muszą być zamknięte. Jeśli za ladą stanie właściciel sklepu, to może obsługiwać klientów.


Magisterki o Łomży docenione

Magdalena Kijek i Robert Mieczkowski
pt, 10 czerwca 2011 15:38

Robert Mieczkowski, wygrał tegorocznym, już 9. konkurs na najlepszą prace magisterską i dyplomową o tematyce łomżyńskiej. W nagrodę otrzymał 1000zł. Konkurs przy wsparciu samorządu miasta i powiatu organizuje Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku spłynęło na niego rekordowo dużo prac – aż 19.


Wojsko przeformowywane...

pt, 10 czerwca 2011 15:08

1 Łomżyński Batalion Remontowy im. płk Mariana Raganowicza został przekazany z likwidowanej 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowana im. Tadeusza Kościuszki do 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Rembertowie. Oficjalna uroczystość przekazania, z udziałem dowódcy Dywizji gen. bryg. Grzegorza Dudy, odbyła się w koszarach jednostki przy Alei Legionów w Łomży.
- Jesteśmy świadkami uroczystości dla jednych smutnej, bo nasza Dywizja, decyzją Ministerstwa jest rozformowywana, ale jednostka w Łomży - i tu dobra wiadomość – jest przekazywana, a nie nie rozformowana – mówi generał. - Utrata ludzi tak dobrze wyszkolonych byłaby wielkim złem dla Rzeczpospolitej – dodawał.
Przejmujący łomżyński batalion komendant 2 RBLog. płk Marek Kalwasiński, po uroczystościach mówił dziennikarzom, że w Łomży będą zmiany kadrowe, choć szczegółów zmian nie wyjawił. Ogólnie ma być mniej etatów żołnierzy zawodowych, a więcej dla pracowników cywilnych wojska.


Do nowej pływalni dopłacimy 1,5 mln zł rocznie

fot. archiwum
pt, 10 czerwca 2011 09:50

To, że nowa pływalnia w Łomży będzie deficytowa nie powinno być zaskoczeniem, ale to jak bardzo już może... Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży, ujawnił jakie są spodziewane koszty funkcjonowania obiektu i wpływy ze sprzedawanych biletów. Różnica pomiędzy nimi sięga ok. 1500000 złotych rocznie i „obciąża budżet miasta”.


Burza nad Kolnem

pt, 10 czerwca 2011 08:17

Wczoraj po południu nad Kolnem i okolicą przeszła gwałtowna burza. Obfite opady deszczu zalewały piwnice domów, a towarzyszący im silny wiatr łamał drzewa i konary, które tarasowały drogi.


Się ochłodziło...

cz, 09 czerwca 2011 16:26

Popołudniowy deszcz przyniósł długo wyczekiwane w Łomży ochłodzenie. Jeszcze w czwartkowe południe temperatura w mieście, w cieniu, przekraczała 25°C. Ale to już było, teraz jest już chłodniej, a temperatura ma jeszcze spadać. Jutro w ciągu dnia maksymalnie ma być tylko +16°C, a do tego praktycznie przez cały dzien możliwe są przelotne opady deszczu.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0