czwartek, 26 listopada 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zawaliła się ściana domu...

pt, 24 września 2010 11:03

41-letni mężczyzna został ranny, gdy w Łomży zawaliła się ściana rozbieranego budynku. Do wypadku doszło ok. godz. 10. przy ul. Krzywe Koło. Mężczyzna pracował przy rozbiórce budynku i spadł z wysokości ok. 10 metrów razem z przewracającą się ścianą, na znajdująca się w pobliżu domu pryzmę gruzu.


Mlekpol, przed OSM Piątnica i OSM Sierpc

pt, 24 września 2010 09:58

To trójka najlepszych mleczarni w Polsce w przeprowadzonym po raz czwarty Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Autorem rankingu, który rozstrzygnięto podczas odbywającego się w Augustowie VIII Forum Spółdzielni Mleczarskich, jest dr hab Michał Pietrzak ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Wyborcza: Marszałek przed sądem

Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański
pt, 24 września 2010 07:00

Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego, ma stanąć dziś przed sądem Platformy Obywatelskiej, za skandale na majowym zjeździe regionalnych struktur partii, któremu przewodniczył marszałek. Posiedzenie sądu, który Dworzańskiego może nawet usunąć z ugrupowania, to efekt dochodzenia rzecznika dyscypliny partyjnej Platformy Pawła Grasia – pisze Gazeta Wyborcza Białystok.


Podziel się posiłkiem

pt, 24 września 2010 06:02

Przez dwa dni – dziś i jutro - w ponad 2000 sklepów w całej Polsce, w tym w kilku w Łomży, odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem.
- Będziemy zbierać żywność dla dzieci z naszego miasta i najbliżej okolicy – mówi Krzysztof Pyczot z 59 DH „Ptaki Ptakom”, której harcerze staną w sklepach w Łomży jako wolontariusze Banków Żywności. - Robiąc zakupu wystarczy kupić coś więcej i wychodząc ze sklepu włożyć do naszych koszy. To najprostszy sposób pomagania – dodaje Pyczot.


Świętowanie w ARiMR

Liczne medale i odznaczenia
cz, 23 września 2010 15:17

Przyjechał minister Marek Sawicki, i najważniejsi „ludowcy” z regionu. Była Msza święta na której został poświęcony sztandar i akademia z medalami „zasłużony dla rolnictwa” i odznaczeniami „dziesięciolecia”. Były też stoiska z produktami zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego z całego regionu... Tak jubileusz 10-lecia świętował znajdujący się w Łomży Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Spłonął w mieszkaniu

cz, 23 września 2010 07:13

Zwłoki 52-letniego mężczyzny znaleźli strażacy, którzy nocą gasili pożar w jednym z mieszkań w Grajewie. Jak podają strażacy po wejściu do mieszkania stwierdzono, że palą się duże ilości nagromadzonych tu odpadów komunalnych. W trakcie działań gaśniczych znaleziono martwego mężczyznę.


Pies wytropił łupy

Złodziej po wybiciu szyby dostał się do środka sklepu. (fot. podlaska.policja.gov.pl)
śr, 22 września 2010 16:17

Krótko złodzieje cieszyli się łupami m.in. papierosami i alkoholem, zabranymi ze sklepu w Rajgrodzie. Po zgłoszeniu nocnej kradzieży, policyjny pies, który nad ranem pojawił się w miejscu włamania, podjął trop i bardzo szybko doprowadził swojego przewodnika pod drzwi domu w którym znajdowały się łupy.


Pierwsze Komitety zarejestrowane

śr, 22 września 2010 14:00

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Eugeniusz Dąbrowski, zarejestrował pierwsze pięć komitetów wyborczych, które chcą zgłaszać kandydatów w listopadowych wyborach samorządowych. Przedstawiciele tych komitetów zgłoszenia do Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, gdzie znajduje się siedziba Komisarza, przynieśli już wczoraj.


Hotelu nad Narwią nie będzie...

Miasto chce aby tu powstał hotel...
śr, 22 września 2010 13:02

Nie znalazły nabywcy dwie miejskie działki przy ul. Rybaki, które miasto chciało przeznaczyć pod budowę hotelu z restauracją i SPA. Dziś w ratuszu odbył się przetarg ustny na którym miano oddać w użytkowanie wieczyste, na okres 99 lat m.in. teren przy Narwi. Wycenianą na kwotę 1,8 mln zł nieruchomością o powierzchni ok. 8 tys m2 nikt jednak nie był zainteresowany.


Podwyżka w Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

śr, 22 września 2010 09:51

Na niespełna dwa miesiące przed końcem kadencji samorządu prezydent Jerzy Brzeziński zmienił zasady wynagradzania członków powołanej przez siebie trzy lata temu Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. „Zarobki” ośmioosobowego gremium uzależnione są od minimalnego wynagrodzenia, które i tak rośnie co roku, ale te nowe zasady są znacznie korzystniejsze niż dotychczasowe.


W Taraskowie mają drogę...

fot. powiatlomzynski.pl
śr, 22 września 2010 09:49

Niemal dwa miesiące trwały spory wokół budowy drogi do wsi Taraskowo w gminie Piątnica. Sięgająca do wsi droga o długości ok 1,2 km szczęśliwie znalazła się w projekcie dofinansowanej ze środków unijnych przebudowy ciągu drogowego Kownaty – Olszyny – Kossaki o długości ponad 17 km. Sęk w tym, że odcinek do Taraskowa miał mieć tylko 3,5 metra, a mieszkańcy domagali się szerszej nawierzchni i blokowali nawet rozpoczęcie prac. W ubiegłym tygodniu staroście łomżyńskiemu udało się wreszcie przekonać mieszkańców i prace ruszyły...


Dzieci posprzątały miasto...

wt, 21 września 2010 15:45

Ponad 2100 osób, przede wszystkim uczniów łomżyńskich szkół, ale również przedszkolaków i harcerzy, wzięło udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” w Łomży. Porządkowane były m.in. tereny przy rzece Narew, parki oraz tereny w pobliży placówek oświatowych. Efekty widać...
- MPGKiM na wysypisko wywiozło około 7 ton zebranych śmieci – podaje Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży.


Samorządowcy zapłacą za autobusy?

wt, 21 września 2010 15:30

Kilkanaście planowych kursów autobusów łomżyńskiego PKS-u może wypaść z rozkładu jazdy. O planach kierownictwo państwowej spółki poinformowało właśnie okolicznych samorządowców proponując im jednocześnie, że autobusy zostaną, ale pod warunkiem, że samorządy dopłacą do nierentownych kursów.


Miasto straciło 70 tys zł?, czyli wieża kłopotów... ciąg dalszy

wt, 21 września 2010 15:20

Miasto nie powinno oddawać byłemu już dzierżawcy wieczystemu wieży ciśnień blisko 70 tys zł z tytułu tzw. „pierwszej opłaty” – bo tak stanowi Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Przyznał to nawet radca prawny Urzędu Miejskiego podczas ostatniej Sesji Rady Miasta.
Radca tłumaczył jednak że „podstawą do zwrotu nie była ustawa o gospodarce nieruchomościami w nowym brzmieniu, tylko akt notarialny oddający w użytkowanie wieczyste wieżę ciśnień”. Sęk w tym, że to „nowe brzmienie” ustawa zyskała na rok przed podpisaniem przez ratusz umowy notarialnej oddającej wieżę w użytkowanie wieczyste.


Pełnomocnicy PO już są...

wt, 21 września 2010 13:01

Damian Raczkowski, szef Regionu Podlaskiego PO, powołał powiatowych pełnomocników wyborczych. To właśnie ich zadaniem jest zorganizowanie akcji zbierania podpisów pod listami kandydatów na radnych oraz rejestracja listy kandydatów do rady powiatu, ale dopiero na podstawie pełnomocnictwa od Krajowego Pełnomocnika Wyborczego.


Nastoletni hodowca „trawki”

Krzaczek konopi indyjskich wyhodowany przez nastolatka z gminy Rajgród (fot. podlaska.policja.gov.pl)
wt, 21 września 2010 12:07

Kilkanaście pokaźnych sadzonek konopi indyjskich odnaleźli policjanci w przydomowym ogródku w gminie Rajgród. Hodowca okazał się 15-latek. W jego miejscu zamieszkania znaleziono też znaczną ilość już ususzonej marihuany. Nastoletni hodowca wpadł nieco przez przypadek... Policjanci przyjechali do 13-latka, bo z informacji jaką mieli wynikało, że prawdopodobnie posiada narkotyki.


Ugrzązł w bagnie, pomoc przyszła w porę

wt, 21 września 2010 07:34

Blisko dwie i pół godziny grajewscy policjanci szukali 52-latka, który zaginął podczas spaceru w lesie. Okazało się, że mężczyzna wpadł w bagno. Gdy odnaleźli go policjanci tkwił do pasa w bagnie, był wyziębiony i nie miał już siły się ruszać.


Zapięte pasy ratują życie

61-letni kierowca mazdy, po przewiezieniu do szpitala zmarł, w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. (fot. podlaska.policja.gov.pl)
wt, 21 września 2010 07:06

W co piątym samochodzie kierowca lub (a czasami i) pasażer jeździ bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – wynika z kontroli jaką w ostatnich dniach przeprowadzi policjanci z wydziałów ruchu drogowego wszystkich komend z województwa podlaskiego. Policjanci przypominają, że za takie wykroczenie można dostać mandat i punkty karne, ale gorsze jest to, że niezapięte pasy bezpieczeństwa są podstawową przyczyną wysokiej śmiertelności wypadków drogowych.


Ośrodek dla cudzoziemców w Łomży będzie istniał dalej... przynajmniej w październiku

Fot. archiwum
pon, 20 września 2010 16:22

Mimo wcześniejszych informacji nie należy się spodziewać, że pod koniec września przed ośrodkami dla uchodźców w Łomży i Białymstoku pojawią się autobusy wywożące stąd lokatorów. - Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że ośrodki te będą funkcjonowały nadał, przynajmniej w październiku – mówi Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców w Warszawie.
Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt oprotestowania wyników przetargu jakie na prowadzenie tych ośrodków przeprowadził Urzędu ds. Cudzoziemców.
- Dwa protesty dotyczą całego przetargu, dlatego do czasu rozstrzygnięcia ich przez Krajową Izbę Odwoławczą przy Urzędzie Zamówień Publicznych, nie możemy podpisywać żadnych nowych umów, a więc musimy przedłużać umowy dotychczasowe – wyjaśnia Piechota.


„Kukurydziani” złodzieje...

pon, 20 września 2010 15:10

Na trzy tysiące złotych oszacował rolnik starty jakie poniósł w polu kukurydzy... „Szkodnikami” nie były dzikie zwierzęta, a trzech nastolatków. Jak podaje straty podkomisarz Sławomir Dąbrowski trzech nastolatków (12, 13 i 16 lat), z należącego do rolnika pola, skradło ok. 50 kg kukurydzianych kolb.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0