środa, 07 października 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie
151002043640.png

Kolejna ofiara wody

pon, 02 sierpnia 2010 08:14

62-letni mieszkaniec Warszawy, to kolejna w regionie ofiara wody. Mężczyzna wczoraj po południu wraz ze znajomymi pływał łódką po Jeziorze Rajgrodzkim. W rejonie miejscowości Podliszewo postanowił, że do portu wróci płynąc wpław. Jednak do brzegu nie dopłynął.


Rezerwowe „kluczowe” nie nasze...?

pon, 02 sierpnia 2010 07:59

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego poinformował o rozpoczęciu konsultacji społecznych propozycji projektów do wpisania na listę rezerwową Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 (IWIPK). Konsultowanych jest 17 projektów, które jeśli znajdą się pieniądze mają szansę na realizację. Najbliższe nam remonty dróg Jedwabne – Przytuły i Kuzie – Mątwica są dopiero na 7 i 8 miejscu zaproponowanego spisu. Listę otwierają dwie duże inwestycje drogowe z Białegostoku i trzecia z Suwałk.


Gościniec Łomżyński 2010

Feel
nie, 01 sierpnia 2010 15:35

Tuż przed północą zakończył się Gościniec Łomżyński 2010. Główną gwiazdą imprezy był znany wszystkim zespół FEEL. Poza gwiazdą wielotysięczną publiczność, przybyłą z całego regionu bawili: łomżyńska grupa Polityka i wokalistka Gosia Andrzejewicz. W trakcie koncertu w dość oryginalny sposób pracownicy i młodzież z MDK DŚT w Łomży uczcili pamięć przedwcześnie zmarłej Beaty Kisiel, instruktorki tańca breakdance. Każda grupa działająca przy MDK wystąpiła z krótkim programem, a publiczność mogła usłyszeć i zobaczyć jak młodzież doskonale prezentuje się w tym co robi. Wśród osób występujących na scenie byli także córka Natalka i mąż Marek.


Jesteście świadkami miłości

Pielgrzymka, fot archiwum
nie, 01 sierpnia 2010 08:47

Od Matki Pięknej Miłości z Katedry Łomżyńskiej do Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze jako świadkowie miłości, aby podziękować i zaświadczyć o miłości jaką obdarza nas Bóg... W niedzielny poranek, po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze przez ks. bp. Stanisława Stefanka, w licząca ponad 430 km trasę, wyruszyli pątnicy idący w 26. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej. Było to kilkaset osób, bo tradycyjnie już pierwszego dnia pielgrzymom towarzyszy wielu łomżan, którym obowiązki, lub zdrowie nie pozwalają na przejście całego pielgrzymiego szlaku.
- My się spotykamy na Jasnej Górze 13 sierpnia – mówił biskup żegnając pielgrzymów.


Pożary od pioruna...

Pożar na Kierzkowej
nie, 01 sierpnia 2010 08:00

Burza, która w sobotę wieczorem przeszła nad Łomża niestety dała się we znaki mieszkańcom i strażakom. Na ul. Kierzkowej od uderzenia pioruna zapalił się budynek inwentarski i stodoła. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż siedem jednostek straży pożarnej.
Wyładowanie atmosferyczne było także sprawcą pożaru w Dobrzyjałowie. Tu po uderzeniu pioruna zapaliła się instalacja elektryczna w domu mieszkalnym.


Pół miliona na reklamę Podlaskiego w podlaskim

nie, 01 sierpnia 2010 07:00

Hasłem „Warto tu żyć, zawsze warto tu wracać” samorząd województwa podlaskiego będzie w sierpniu promował region wśród jego mieszkańców. Warta prawie 550 tys zł kampania ma nas zachęcić do zwiedzania województwa i pokazać je jako region doskonały do życia. Jak zapowiadają samorządowe władze województwa, kampania promocyjna rozpocznie się 7 sierpnia w Augustowie i do końca miesiąca dotrze do ponad dwudziestu największych miejscowości w regionie.


Obrony Łomży 1920 r. nie będzie..., bo nie ma pieniędzy

Inscenizacja Obrony Łomży 1920r. (fot. 2009r.)
pt, 30 lipca 2010 13:13

W niedzielę nie będzie organizowanej od dwóch lat rekonstrukcji obrony Łomży z 1920 w wojnie polsko-bolszewickiej. Rekonstrukcję, która na fory w Piątnicy ściągała tysiące osób i to nie tylko mieszkańców Łomży, „tradycyjnie” organizowało Stowarzyszenia „Klub Fort” wraz z harcerzami. W tym roku tak jednak nie będzie bo pasjonatom nie udało się zebrać koniecznych na organizację imprezy 40 tys zł - informuje Gazeta Współczesna.


Łomża turystyczna jak nikt inny...

Inwestycje turystyczne w Łomży: stadion miejski, pływalnia miejska przy ul. Wyszyńskiego (n/z budowa stadionu miejskiego)
pt, 30 lipca 2010 07:52

Łomża w ubiegłym roku wydała najwięcej pieniędzy na turystykę spośród polskich samorządów. Tak wynika z danych opublikowanych ostatnio przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Daleko w tyle za nami zostały takie potęgi turystyczne jak Sopot, Gdańsk czy Warszawa.


Zaginął łomżyński taksówkarz

Zaginiony Karol Cezary Sutkowski
pt, 30 lipca 2010 06:45

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 39-letniego mieszkańca Łomży. Zaginiony, który jest taksówkarzem w jednej z łomżyńskich korporacji, ostatni raz był widziany 15 lipca 2010 roku, około godziny 13.00, gdy wychodził z domu. Od tamtej pory ślad po nim zaginął.


Poszukiwany złodziej

Dwa portrety pamięciowe sprawcy kradzieży ciężarówki
cz, 29 lipca 2010 14:52

W sobotę z parkingu strzeżonego na ul. Kazańskiej w Łomży ukradł ciągnik siodłowy scania wraz z naczepą typu chłodnia. Mężczyzna, którego przedstawiają prezentowane portrety pamięciowe, przyszedł rano, pomiędzy godziną 9.00 a 10.00, na parking, opłacił parkowanie nie wzbudzając podejrzeń obsługi i odjechał wartym 145 tys zł pojazdem. Teraz sprawca kradzieży poszukiwany jest przez łomżyńskich policjantów, którzy proszą o pomoc.


Nielegalny radny Łomży

cz, 29 lipca 2010 13:28

Witold Chludziński nie może być radnym Łomży. Przyjęcie go w poczet radnych przed dwoma tygodniami było niezgodne z prawem – tak twierdzą prawnicy wojewody podlaskiego. Potwierdziła to Iwona Herbuś asystent Wojewody Podlaskiego. W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku właśnie wszczęto procedurę unieważnienia uchwał Rady Miasta Łomży z 14 lipca 2010 roku. Pierwsza z nich to uchwała w sprawie uzupełnienia składu osobowego Rady Miejskiej Łomży, na mocy której radnym został Witold Chludziński, druga to uchwała powołująca go do trzech komisji Rady Miasta.


Sharan położył się na moście

cz, 29 lipca 2010 09:23

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło o świcie na moście w Wiźnie. Jadący przez przeprawę VW sharan przewrócił się na bok. Obrażeń – urazu stawu łokciowego - doznał 46-letni kierowca samochodu.


„Sukcesik” czyli tory w Łomży zostaną

od lewej: Józef Zajkowski - wójt Sokół, Jan Dobrzyński - senator, Juliusz Engelhardt - wiceminister Infrastruktury, Bogdan Zieliński - starosta wysokomazowiecki, Krzysztof Kozicki - starosta łomżyński.
śr, 28 lipca 2010 18:15

„Możecie powiedzieć, że już odnieśliście mały sukces, bo linia nie będzie likwidowana” - relacjonują słowa wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta samorządowcy, którzy po raz kolejny odwiedzili go pytając o szansę przejęcia i ponownego uruchomienia w większości nieczynnej dziś linii kolejowej pomiędzy Łapami i Ostrołęką z odgałęzieniem do Łomży. O takie rozstrzygnięcie od lat zabiega wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski, a jego działania wspierają m.in. starostowie łomżyński Krzysztof Kozicki i wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, a dziś także senator Jan Dobrzyński.
- Jest lepiej niż było – mówił po spotkaniu wójt Zajkowski.
- Dzisiaj minister Engelhardt zarysował perspektywy i postawił jasne wymagania, które musimy spełnić aby móc linię przejąć – dodawał starosta Kozicki, zaznaczając, że w przypadku zaangażowania także samorządów Łomży, Ostrołęki i przede wszystkim województwa podlaskiego spełnienie tych wymagań jest możliwe i realne.


Uważaj na zakupy w wiejskim sklepie

śr, 28 lipca 2010 09:59

Przeterminowane produkty, wagi bez legalizacji, brak cen, a nawet pobranie wyższej opłaty niż wywieszona na produkcie cena to główne zarzuty formułowane przez inspektorów handlowych, którzy ostatnio skontrolowali ponad 50 wiejskich sklepów z województwa podlaskiego. Niestety w zdecydowanej większości z nich - w tym także w sklepach regionie Łomży - dopatrzono się większych lub mniejszych nieprawidłowości.


Czyżew będzie miastem, to już „przyklepane”

śr, 28 lipca 2010 07:51

Czyżew-Osada w powiecie wysokomazowieckim od pierwszego stycznia 2011 roku, znowu będzie miastem Czyżew. Wczoraj odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie przyjął rząd. Uzyskane w 1738 r. prawa miejskie, Czyżew stracił w 1870 r. ukazem carskim za udział ludności w powstaniu styczniowym. Z wnioskiem o ponowne nadanie praw miejskich do rządu wystąpiły władze samorządowe gminy.


Złodzieje w natarciu

śr, 28 lipca 2010 07:12

Policjanci ostrzegają przed złodziejami, którzy w ostatnich dniach ponownie się uaktywnili w Łomży. Tylko w ostatni piątek kieszonkowcy zaatakowali kilka osób. Odnotowano także kradzieże z włamaniem do domów, których właściciele wyjechali na wakacje. Okazuje się, że czasami bezpieczeństwa nie zagwarantują nawet zainstalowane czujki włamaniowe i monitoring, które wobec dłuższego braku zasilania stają się bezużyteczne, a złodzieje o tym też wiedzą.


Po trupie Polski wiedzie droga do ogólnego wszechświatowego pożaru...

Inscenizacja obrony Łomży 1920 (fot. 2009r)
śr, 28 lipca 2010 06:28

W lipcu 1920 roku podczas wojny polsko-sowieckiej mogło się wydawać, że dopiero co odrodzona po 125 latach niewoli, wolna Polska padnie wobec nawały bolszewickiej. Front wojsk walczących przesuwał się gwałtownie w kierunku Warszawy, a dowódca czerwonoarmistów generał Michaił Tuchaczewski stawiał swoim armiom za cel opanowanie Warszawy do 12 sierpnia. „Po trupie Polski wiedzie droga do ogólnego wszechświatowego pożaru” - wzywał do boju hordy bolszewików. Jego armie wykonując to zadanie napotkały niespodziewanie duży opór na rzece Narew, pod Łomżą. Walki o miasto trwały pięć dni. Pierwszy atak kawalerii sowieckiej nastąpił 28 lipca wieczorem, kolejny - w nocy... Zażarta obrona miasta była możliwa dzięki męstwu walczących żołnierzy oraz bohaterskiej postawie mieszkańców. Łomża w walce nie została zdobyta. Obrońcy zagrożeni okrążeniem z północy i południa wycofali się z miasta 2 sierpnia 1920 roku. Wydarzenia sprzed 90 lat przypomina historyk dr Krzysztof Sychowicz.


Forum Kobiet Łomży

wt, 27 lipca 2010 14:41

Na początek ma być otwarte spotkanie z wykładami i dyskusją poświęconymi roli, jaką w naszym kraju, naszym mieście odgrywają kobiety, a później znacznie więcej... W Łomży wczoraj powstało Forum Kobiet - nieformalny, apolityczny klubu, który chce pobudzić aktywność pań w życiu publicznym miasta. Zawiązały je 22. panie, które – jak twierdzą - w swojej branży odniosły sukces.


Starosta Kozicki: Niezasłużona krytyka i dziwaczny protest

Krzysztof Kozicki Starosta Łomżyński
wt, 27 lipca 2010 13:12

- Oczekiwałem raczej wdzięczności i sympatii – mówi Krzysztof Kozicki Starosta Łomżyński odnośnie protestów mieszkańców Taraskowa w związku z „za wąską drogą”. - Na krytykę w tej sprawie nie zasłużyłem.
Starosta podkreśla, że rok 2010 obfituje w liczne inwestycje drogowe.
-Powiat Łomżyński jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych i robimy co można w danych warunkach. Mieszkańcy Taraskowa mają złego doradcę, niekompetentnego w sprawach administracyjnych – złośliwego. Przypisuje sobie cudze sukcesy nie ma swoich osiągnięć – napisał starosta odnosząc się do materiału jaki w niedzielę ukazał się w regionalnej telewizji.


Kolejna śmierć na 61

fot. podlaska.policja.gov.pl
wt, 27 lipca 2010 12:49

Przez ponad trzy godziny zablokowany był ruch na 61. Około godziny 9:00 w rejonie miejscowości Stawiane w powiecie kolneńskim doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Po czołówce osobowego renault i ciężarowe volvo na miejscu zginął kierowca renaulta.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0