sobota, 25 października 2014 napisz DONOS@
141013084736.jpg
Wyszukiwarka
Wczytanie
141022010339.gif

Pielgrzymkowy dar krwi

pon, 10 sierpnia 2009 15:07

61 osób wzięło udział w akcji „Oddaj Krew z Chrystusem „. W niedzielę aula Jana Pawła II w Centrum Katolickim po raz kolejny zamieniła się w punkt krwiodawstwa. Ekipa z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku pobrała 27,5 litra krwi. Do punktu pobrań zgłosiło się 70 osób, ale lekarz nie zakwalifikował do oddawania krwi 9 dawców.


Pili równo

pon, 10 sierpnia 2009 13:03

Czterech pijanych kierowców zatrzymali łomżyńscy policjanci. U trzech z nich alkomat wykazał 1,4 promila alkoholu w organizmie. W tej grupie była także 24-letnia studentka kierująca daewoo. Po zatrzymaniu okazało się, że nie dość że była pijana, to nie miała uprawnień do jeżdżenia samochodami.


Kazańska w remoncie

pon, 10 sierpnia 2009 12:18

Ekipy budowlańców rozpoczęły remont ulic Kazańskiej w Łomży. Do połowy października niespełna półkilometrowy odcinek ulicy zyska nowy asfalt, a także zatoki autobusowe, chodniki oraz miejsca parkingowe. W związku z remontem dziś z ruchu został wyłączony odcinek pomiędzy ulicami Aleja Piłsudskiego i por. Łagody. Dopiero po ukończeniu tego fragmentu budowlańcy zajmą się drugą częścią ulicy.


Rodzinne strzelectwo sportowe w Piątnicy

pon, 10 sierpnia 2009 12:07

- Jesteśmy najszczęśliwszymi uczestniczkami zawodów, bo zwycięstwo nam się należało – mówi rozpromieniona księgowa z Łomży Małgorzata Białobrzeska, która z córką Agnieszką zdobyła podwójne drugie miejsce w rodzinnym turnieju strzelectwa sportowego: i z karabinka, i z rewolweru. - Trenowałyśmy przez rok kilka razy w miesiącu i... udało się!
Z dumą pokazuje dwa puchary zawodów zorganizowanych w słoneczną niedzielę 9 sierpnia na Forcie III w Piątnicy przez Klub Strzelectwa Sportowego Bazuka.


Ziemia nasza tak cenna jak w Europie

pon, 10 sierpnia 2009 08:50

Systematyczny wzrost cen gruntów rolnych powoduje, że ich poziom w Polsce zbliża się do cen w Krajach Unii Europejskiej, a zwłaszcza Niemiec wschodnich i Francji - podaje Agencja Nieruchomości Rolnych. Według jej danych średnia cena gruntów w II kwartale bieżącego roku wyniosła w kraju 15.623 zł za 1 ha. W porównaniu do I kwartału nastąpił wzrost o ok. 14%, w ciągu roku o ponad 30%.
W województwie podlaskim było taniej. Średnia cena gruntów w drugim kwartale wyniosła 11 616 zł i była o niespełna 350 zł wyższa niż na koniec pierwszego kwartału roku. W porównaniu do ubiegłego roku ceny ziemi sprzedawanej przez ARN wzrosły w województwie o koło 20%.


Kolejny wypadek na 61.

pon, 10 sierpnia 2009 07:01

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku jaki nocą wydarzył się w okolicach miejscowości Janowo pod Łomżą. Około 22.20 na drodze krajowej nr 61. zderzyły się trzy samochody osobowe: opel, BMW i seat. Na szczęście obrażenia osób rannych w tym wypadku nie zagrażają ich życiu.


„Baranowski” w ogniu. Właściciel budynku oszacował straty na 3 mln zł

so, 08 sierpnia 2009 07:53

Duży pożar strawił nocą dach Kompleksu Gastronomiczno-Hotelowego „Baranowski” w Piątnicy. Od godziny 3.40 w nocy z pożarem walczyło 25 jednostek straży pożarnej z Łomży, całego powiatu łomżyńskiego, a także Zambrowa i specjalna Grupa Operacyjna z Białegostoku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowano 11 gości z zagrożonych pokoi hotelowych.


Żeglarze i Czerwone Gitary w Rajgrodzie

so, 08 sierpnia 2009 07:42

- Zapraszam nad przepiękne i urocze Jezioro Rajgrodzkie, które jeszcze dziesięć lat temu leżało w byłym województwie łomżyńskim – zachęca łomżyniak Jacek Piorunek (lat 44) z zarządu województwa podlaskiego, które w sobotę, 8 sierpnia będzie od rana do nocy obchodziło w Rajgrodzie 496. rocznicę urodzin. - Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in., regaty żeglarskie, jarmarki, regionalne jadło i Czerwone Gitary. A przede wszystkim – obiecuję dużo dobrej zabawy!


Drogi nasze niebezpieczne

pt, 07 sierpnia 2009 16:11

Dziewięć osób zabitych i 71 rannych – to tragiczny bilans pierwszego półrocza 2009 roku na ulicach Łomży i drogach powiatu łomżyńskiego. Przez sześć miesięcy wydarzyło się tu 51 wypadków i 689 kolizji. Okazuje się, że to jeden z najniebezpieczniejszych regionów województwa. Do większej liczby zdarzeń drogowych dochodzi tylko na terenie Białegostoku i powiatu białostockiego, ale teren ten jest kilkakrotnie większy i mieszka tam ponad cztery razy więcej ludzi niż u nas.


Kopy siana z blachy na Długiej

pt, 07 sierpnia 2009 14:50

Tysiąc ton kostek i płyt z granitu legnie do końca września na zabytkowej ul. Długiej, gdzie kończy się pierwszy od dziesięcioleci remont centralnej ulicy starówki. Koszt blisko półrocznej gruntownej modernizacji wyniesie ok. 1, 6 mln zł, jednak to nie pieniądze wywołały silne emocje Czytelników 4lomza.pl. Kością niezgody stały się wysokie klocowate kwietniki, zestawione z wielkich jak młyńskie koła blaszanych talerzy, które wyrosły na głównej osi jednej z najstarszych ulic Łomży.


Barometr nastrojów gospodarczych województwa podlaskiego

pt, 07 sierpnia 2009 09:10

Jest źle, ale być może będzie lepiej – tak wynika z badań nastrojów gospodarczych w województwie podlaskim. Eksperci z Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku przepytali przedstawicieli 480 przedsiębiorstw i 360 gospodarstw domowych z regionu by określić jak oni widzą swoją sytuację gospodarczą i perspektywy na najbliższe miesiące.


Było o krok od tragedii.

pt, 07 sierpnia 2009 06:59

Dwóch 17–latków trafiło do szpitala, bo ich brawurowa jazda motocyklem doprowadziła do zderzenie z traktorem. Do wypadku doszło w miejscowości Kolonia Szymany koło Grajewa.


Pomogą bezrobotnemu spłacić kredyt na mieszkanie

cz, 06 sierpnia 2009 16:16

Bezrobotni z Łomży mogą starać się o rządowe dopłaty do spłaty kredytów mieszkaniowych. Urząd Pracy w Łomży, podobnie jak wszystkie takie urzędy w kraju, dziś rozpoczął przyjmowanie wniosków od osób które utraciły pracę i chciałyby uzyskać pomoc w spłacie kredytu. Maksymalnie miesięczna dopłata może wynieść nawet 1 200 złotych i być wypłacana przez rok. Formalnie decyzję o tym czy wsparcie będzie i w jakiej wysokości ma decydować starosta, a pieniądze ma wypłacać Bank Gospodarstwa Krajowego.


20 ton na pace i 2 promile alkoholu w sobie

cz, 06 sierpnia 2009 09:42

Pijanego kierowcę tira zatrzymali rano w Łomży policjanci. To Litwin, który do Austrii wiózł 20 ton ziemi. Policjanci zatrzymali go na Alei Legionów. O badaniu alkomatem, okazało się że ma w sobie blisko 2 promile alkoholu.


JBB nie były podpalone...

cz, 06 sierpnia 2009 08:53

„Dotychczasowe ustalenia nie dają podstaw do twierdzenia, iż przyczyną pożaru zakładów JBB w Łysych było podpalenie” - podaje w specjalnym komunikacie prokurator Andrzej Rycharski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Prokuratura ta od 1 lipca prowadzi śledztwo w sprawie pożaru, który 29 czerwca niemal doszczętnie strawił Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych. Opublikowany komunikat ma związek z artykułami części mediów sugerującymi, że zakład został podpalony, a cała spraw ma związek z uprowadzeniem i śmiercią Krzysztofa Olewnika, którą wyjaśnia m.in. specjalna Sejmowa Komisja Śledcza.


Niebezpieczna droga

cz, 06 sierpnia 2009 08:52

Przez pierwsze półrocze 2009 roku na drodze krajowej nr „61” w województwie podlaskim doszło do 22 wypadków drogowych. Na liczącym 124 km odcinku drogi biegnącej z Ostrołęki przez Łomżę, Stawiski, Szczuczyn i Grajewo do Augustowa zginęło sześć osób, a 32 zostały ranne – podaje policja.
Statystycznie więc do wypadku dochodziło tu co 5,6 km. Kolejny rok z rzędu jest to najwyższy wskaźnik „wypadkokilometrów” w regionie.


Śmierdzący problem do rozwiązania

śr, 05 sierpnia 2009 23:11

Tylko do końca grudnia tego roku gminy będą mogły prowadzić własne składowiska śmieci. Już dziś wiadomo, że zamknięte na cztery spusty będą przynajmniej trzy wysypiska, położone w atrakcyjnej krajobrazowo i turystycznie okolicy w sąsiadujących z Łomżą gminach: Piątnica, Nowogród i Wizna. Jeśli wójtowie w Łomżyńskiem nie znajdą mądrego sposobu na odbieranie śmieci od mieszkańców wsi i wiosek, grozi nam potop wszelkich brudów i smrodów w rowach, lasach, rzekach i na łąkach.


Czy to kryzys? Środek lata, a w Łomży bezrobocie rośnie

śr, 05 sierpnia 2009 15:57

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca 2009 roku wyniosła 4617 osób. To o 845 osób więcej niż przed rokiem i o 70 więcej niż miesiąc temu. Bezrobocie rośnie mimo, że jest środek lata i sezon na prace sezonowe.
„Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany z ograniczeniem kierowania na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, zmniejszającym się napływem ofert pracy od lokalnych pracodawców, będącym reperkusją odczuwalnego na rynku pracy kryzysu gospodarczego oraz rejestracją osób zwolnionych ze spalonych Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych” - informuje PUP. Warto dodać, że bezrobocie w Łomży w lipcu wzrosłoby nawet gdyby zakłady JBB nie spłonęły.


Łomża - bezpłatna siłownia na świeżym powietrzu

śr, 05 sierpnia 2009 15:35

Sześć urządzeń do ćwiczeń tworzących razem mini siłownię na wolnym powietrzu zostało ustawionych w sąsiedztwie "Orlika" przy ul.Katyńskiej w Łomży. Jeżeli pomysł, na który miasto wydało dotychczas około 30 tys.zł. zyska uznanie mieszkańców, być może wiosną dostawione zostaną nowe podobne elementy, zaś na pewno uporządkowany zostanie teren, na którym się znalazły - zapowiada Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.


Z nożem na sąsiada

śr, 05 sierpnia 2009 08:53

Dwóch młodych mężczyzn wtargnęło na jedną z posesji w Uśniku w gminie Śniadowo. Jeden z nich miał nóż. Podczas bójki z 39-letnim właścicielem posesji wbił mu go w plecy. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Policjanci szybko zatrzymali sprawców. Okazało się, że to mieszkańcy tej samej wsi.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0