poniedziałek, 03 sierpnia 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

„Zbrodnia Katyńska” i „Metryki katyńskie”

pt, 21 maja 2010 10:13

20 plansz ze zdjęciami z Katynia, nazwiska ofiar i informację o wydarzeniach sprzed 70 lat prezentowanych jest w budynku Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej wystawa pt. „Zbrodnia Katyńska”. Wśród mordowanych Polaków byli także łomżanie.


Lampa zabije mikroorganizmy w łomżyńskiej wodzie...

pt, 21 maja 2010 07:43

Specjalna lampa emitująca promieniowanie ultrafioletowe ma zostać zamontowana na ujęciu wody w Podgórzu. Lampa ma dezynfekować, czyli maksymalnie zmniejszyć liczbę mikroorganizmów znajdujących się w wodzie, która stąd płynie do kranów mieszkań w Łomży. Przypomnijmy w marcu w związku ze stwierdzeniem przekroczenia dopuszczalnej ogólnej liczby mikroorganizmów woda z tego ujęcia została zachlorowana. Specjaliści podkreślają, że w odróżnieniu od chemicznych metod dezynfekcji, promieniowanie UV nie powoduje powstawania żadnych produktów ubocznych, nie zmienia smaku, ani zapachu wody.


Poszukiwania w lesie

Zaginiony Jan Arasimowicz
pt, 21 maja 2010 07:07

Przez prawie trzy godziny policjanci, strażacy i leśnicy przeszukiwali wczoraj Lasek Jednaczewski. Poszukiwano zaginionego przed niemal dwoma tygodniami 87-letniego Jan Arasimowicz. Choć przeszukano około 30 hektarów lasu i pobliskich łąk na Narwią, nie znaleziono żadnego śladu po mężczyźnie. Akcję poszukiwawczą utrudnia wysoko poziom wody w rzece i rozległe rozlewiska.


Możliwe burze z ulewali, a nawet gradem

cz, 20 maja 2010 15:58

Jeszce dziś lokalnie może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Synoptycy ostrzegają przed burzami, które ponownie nawiedzą region. Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk białostockiego oddziału IMGW ostrzega, że poza wyładowaniami, obfitymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru, nawałnicom mogą towarzyszyć gradobicia.


Zmarł hm. Ludwik Żelechowski HR

Ludwik Żelechowski
cz, 20 maja 2010 13:45

Po kilkuletnim zmaganiu się z różnymi chorobami, rankiem 19 maja 2010 roku odszedł na wieczną wartę hm. Ludwik Żelechowski HR.
- Łomżyńskie środowisko harcerskie wiele straciło. Odszedł od nas Wielki Człowiek: skromny, radosny, uśmiechnięty, niosący na co dzień chętną pomoc bliźnim. Zawsze umiejący znaleźć wspólne tematy z każdym – bez względu na wiek – wspomina zmarłego hm. Henryk F. Karwowski HR, naczelnik PH 101 w Łomży.


Dodatkowe „schetynówki”

29.07.2009 Gmina Łomża, otwarcie pierwszej w regionie schetynówki we wsi Zosin
cz, 20 maja 2010 08:44

Początkowo do realizacji w ramach teoretycznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na terenie dawnego łomżyńskiego zatwierdzono tylko pięć projektów na przebudowę łącznie ok. 10 km dróg. Teraz jednak rząd „nadrabia”. MSWiA w wyniku powstałych w programie oszczędności po przetargach zatwierdziło właśnie do realizacji kolejne projekty. Tym razem z 15 dodatkowych inwestycji aż siedem jest „naszych”, a ich łączna długości to ponad 13 km.


Kajakarz w Narwi...

cz, 20 maja 2010 07:25

O wielkim szczęściu może mówić kajakarz, który wczoraj po południu wpadł do Narwi. Jego wypadek widział wędkarz łowiący w okolicy i rzucił mu się na pomoc. To on wyciągnął kajakarza z wody, a następnie wezwał ratowników. Mężczyzna przeżył. Dyżurny straży pożarnej relacjonuje, że mówił ratownikom iż kajakiem płynął z Włocławka.


Milioner z ratusza

Prezydenci od lewej: Krzysztof Choiński, Marcin Brunon Sroczyński, Jerzy Brzeziński
śr, 19 maja 2010 11:49

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński jest biedniejszy niż jego zastępcy. W opublikowanym właśnie oświadczeniu majątkowym za 2009 rok prezydent wartość swojego majątku szacuje na ok. 400 tys zł. Tyle warte są dwa mieszkania i garaż, oraz oszczędności (30 tys zł) jakie ma wspólnie z żoną. Prezydent ma jednak do spłaty kredyt - kilkadziesiąt tysięcy franków szwajcarskich.
Nieco zamożniejszy od Brzezińskiego jest jego zastępca Krzysztof Choiński, który ma dom wart 400 tys zł, kilkuletniego passata i tylko niewiele ponad 30 tys zł kredytu do spłaty. Na tym tle jako bogacz jawi się Marcin Sroczyński. Pierwszy zastępca prezydenta Łomży wartość swojego majątku oszacował na niemal 1,6 mln zł, i nawet po odjęciu pokaźnych kredytów które ma do spłaty, Sroczyński jest milionerem.


Strażacy z Łomży i regionu walczą z powodzią na południu Polski

śr, 19 maja 2010 10:05

Ponad 70 strażaków z województwa podlaskiego wspiera działania ewakuacyjne i ratownicze na południu Polski związane z przechodzącą fala powodziową. W tej grupie są także strażacy z Łomży, Kolna i Zambrowa. Tylko z samej Łomży wysłano już cztery samochody i 17 strażaków, a Jan Chludziński z-a Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży nie wyklucza, że w rejon zagrożenia zostaną skierowani także następni. Sytuacja powodziowa na południu Polski jest krytyczna. Jest gorzej niż podczas powodzi stulecia w 1997 roku.


Komunistyczna policja polityczna w Łomży...

śr, 19 maja 2010 07:38

„Urząd Bezpieczeństwa w Łomży – powstanie i działalność 1944-1956” to najnowsza książka dr Krzysztof Sychowicza historyka Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Jej oficjalna prezentacja odbyła sie wczoraj po południu w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
- Białe okładki książki, ale lektura wstrząsająca - mówił o książęce wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku dyrektor placówki Cezary Kulko. - O tę książkę kilka razy dopytywał się ś.p. prof Janusz Kurtyka. Bardzo mu zależało aby ta książka ukazała się jak najszybciej. On nie doczekał tej promocji.


Strażacy z Łomży jadą na pomoc zalanemu południu Polski

Strażacy podczas wypompowywania wody Fot. archiwum
śr, 19 maja 2010 06:34

Fatalna sytuacja na południu Polski. Jest gorzej niż podczas powodzi stulecia w 1997 roku. Do akcji ratunkowej skierowano także strażaków z Łomży. Pierwsza ich grupa wyjechała w poniedziałek, dziś w nocy kolejne dwa zastępy, a rano czwarty. W sumie jak informuje dyżurny z Łomży na południu polski z żywiołem będzie walczyło 17 strażaków. Zabrali ze sobą łodzie ratunkowe i sprzęt przeciwpowodziowy. Jak długo tam będą? tego nikt teraz nie wie.


Bus uderzył w ciężarówkę

fot. podlaska.policja.gov.pl
śr, 19 maja 2010 06:10

Kierowca busa trafił do szpitala, po tym jak jego auto zderzyło się z ciężarówką. Do wypadku doszło wczoraj po południu na krajowej 61 między Gutami, a Szczuczynem.


Brzeziński vs Gałązka cdn...

Prezydent Jerzy Brzeziński przed łomżyńskim sądem (Fot. Szymon Sinoff)
wt, 18 maja 2010 16:55

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i jego dwóch zastępców Marcin Sroczyński i Krzysztof Choiński zeznawało jako świadkowie w procesie z powództwa Hanki Gałązki. Odwołana na początku roku wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży przed sądem dochodzi swoich praw udowadniając, że jej odwołanie było bezpodstawne. Sąd wzywając na świadków prezydenta i jego zastępców chciał dociec faktycznych okoliczności odwołania dyrektor Gałązki.


Ukradł kluczyki, a później odjechał skodą...

wt, 18 maja 2010 12:06

Zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu został przedstawiony 25. letniemu mieszkańcowi Łomży. Mężczyzna najpierw z jednego z mieszkań zabrał klucze do samochodu, a potem przy ich użyciu odjechał skradzionym pojazdem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Woda w piwnicach i...

wt, 18 maja 2010 07:26

Przede wszystkim z piwnic domów mieszkalnych, ale także z obory, chlewni a nawet budynku nastawni kolejowej wypompowywali wodę strażacy z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży w ciągu doby strażaków wzywano 16 razy do tego typu zdarzeń. Tym razem najwięcej interwencji podejmowano w miejscowościach na zachód i północny-zachód od Łomży – w gminach Miastkowo, Zbójna, Łomża i Piątnica.


Prokurator z immunitetem

wt, 18 maja 2010 06:54

Po raz kolejny sąd dyscyplinarny dla prokuratorów nie zgodził się na uchylenie immunitetu łomżyńskiemu prokuratorowi, byłemu szefowi łomżyńskiej prokuratury rejonowej. Prokuratura w Gdańsku podejrzewa go o współpracę z gangsterami z grupy „Generała”, których procesy z oskarżenia gdańskich śledczych właśnie trwają.


Jakubowska we władzach centralnych UP

Anna Jakubowska (fot. archiwum)
pon, 17 maja 2010 15:44

Anna Jakubowska z Łomży weszła w skład Rady Krajowej Unii Pracy. Wyboru 37 członków kolegium, które decyduje o kierunku rozwoju partii, jej celach i sposobach ich realizacji, dokonano podczas sobotniego XIV Kongresu Unii Pracy.


RIO: uchwała o nieudzieleniu absolutorium Brzezińskiemu unieważniona

pon, 17 maja 2010 15:10

Kwietniowa uchwała Rady Miasta Łomża o nieudzieleniu prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu absolutorium została unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Białymstoku. Jak powiedział Stanisław Srocki prezes RIO, uchwała nie spełniała wymogów formalnych.
- Tego typu uchwały muszą uzyskać bezwzględną większość „za” lub „przeciw”. W gminach i miastach nie ma zasady, która obowiązuje w przypadku powiatów i województw, że nie uzyskanie większości dla wniosku o udzielenie absolutorium jest równoznaczne z nieudzieleniem absolutorium – podkreśla prezes Srocki.


Z nożem w obronie żony...

pon, 17 maja 2010 12:04

Dwóch ugodzonych nożem mężczyzn trafiło do zambrowskiego szpitala. To bracia. Nożem ugodził ich trzeci z rodzeństwa, który wracając do domu zobaczył jak bracia biją jego żonę. Okazało się, że wszyscy byli pijani.


Gangsterzy z podstawówki

pon, 17 maja 2010 10:01

Dwóch nastolatków grożąc pobiciem żądało od 13-latka 500 zł. Do zdarzenia doszło w piątek przed jedną z łomżyńskich podstawówek. Policja zasłaniając się dobrem szkoły, nie chce podać w której... Podaje jedynie, że napastnicy mieli 14 i 15 lat. Jeden z nich już przyznał się, że to nie było pierwsze jego usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na koledze ze szkoły.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0