wtorek, 21 października 2014 napisz DONOS@
141013084736.jpg
Wyszukiwarka
Wczytanie

Czy to kryzys? Środek lata, a w Łomży bezrobocie rośnie

śr, 05 sierpnia 2009 15:57

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca 2009 roku wyniosła 4617 osób. To o 845 osób więcej niż przed rokiem i o 70 więcej niż miesiąc temu. Bezrobocie rośnie mimo, że jest środek lata i sezon na prace sezonowe.
„Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany z ograniczeniem kierowania na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, zmniejszającym się napływem ofert pracy od lokalnych pracodawców, będącym reperkusją odczuwalnego na rynku pracy kryzysu gospodarczego oraz rejestracją osób zwolnionych ze spalonych Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych” - informuje PUP. Warto dodać, że bezrobocie w Łomży w lipcu wzrosłoby nawet gdyby zakłady JBB nie spłonęły.


Łomża - bezpłatna siłownia na świeżym powietrzu

śr, 05 sierpnia 2009 15:35

Sześć urządzeń do ćwiczeń tworzących razem mini siłownię na wolnym powietrzu zostało ustawionych w sąsiedztwie "Orlika" przy ul.Katyńskiej w Łomży. Jeżeli pomysł, na który miasto wydało dotychczas około 30 tys.zł. zyska uznanie mieszkańców, być może wiosną dostawione zostaną nowe podobne elementy, zaś na pewno uporządkowany zostanie teren, na którym się znalazły - zapowiada Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.


Z nożem na sąsiada

śr, 05 sierpnia 2009 08:53

Dwóch młodych mężczyzn wtargnęło na jedną z posesji w Uśniku w gminie Śniadowo. Jeden z nich miał nóż. Podczas bójki z 39-letnim właścicielem posesji wbił mu go w plecy. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Policjanci szybko zatrzymali sprawców. Okazało się, że to mieszkańcy tej samej wsi.


Pijany kierowca walnął w drzewo, po czym zadzwonił na policję

śr, 05 sierpnia 2009 07:55

„Przyjeżdżajcie szybko. Pijany kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo” – takie informacje codziennie odbierają policjanci na całym świecie – mówi podinsp. Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku. Najczęściej dzwonią anonimowi świadkowie lub przejeżdżający obok kierowcy. Tym razem telefon był wyjątkowy. O pijanym piracie drogowym grajewskich policjantów poinformował… sam bohater. Żądał też szybkiej interwencji.


Rowerem pod toyotę

śr, 05 sierpnia 2009 06:26

Ośmioletnia dziewczynka na rowerku wjechała pod samochód. Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj wczesnym popołudniem w miejscowości Sikory Pawłowięta w powiecie wysokomazowieckim.


Droższy (komunalny) dach nad głową

wt, 04 sierpnia 2009 22:20

Prawie o jedną piątą wzrośnie od 1 września br. stawka bazowa czynszu w mieszkaniach komunalnych w Łomży. Wczoraj na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży opublikowano zarządzenie prezydenta Łomży z 22 maja 2009 roku w sprawie ustalenia stawek czynszu w lokalach gminnego zasobu mieszkaniowego miasta Łomża. Stawka bazowa będzie wynosiła 1, 60 zł za metr kwadratowy, czyli o 19 procent więcej w porównaniu z dotychczasową 1, 34 zł. Podwyżka obejmie najemców około 1, 5 tysiąca mieszkań, którymi administruje łomżyńskie MPGKiM.


Wicemarszałek Dębski: Algorytm zabiera nam 50 mln zł...

wt, 04 sierpnia 2009 17:09

Samorząd województwa podlaskiego domaga się od minister zdrowia zmiany algorytmu według którego dzielone są pieniądze na leczenie pacjentów w Polsce. Dziś biedniejsze regiony – w tym i województwo podlaskie – dostają mniej pieniędzy niż bogatsze części kraju. To sprawia, że regionalny NFZ nie ma pieniędzy aby zapłacić szpitalom choćby za tzw. nadlimity, wobec czego szpitale zapowiadają, że ograniczą przyjęcia chorych.


W Szczuczynie zawalił się dom

wt, 04 sierpnia 2009 08:18

Stary, drewniany budynek mieszkalny częściowo zwalił się w Szczuczynie. Do wypadku doszło dzisiejszej nocy. Jak informują strażacy w budynku mieszkała jedna osoba. Na szczęście, mężczyzna wyszedł z gruzowiska o własnych siłach. Był w części budynku, która przetrwała.


Nastolatek rozjechał motorem staruszkę

wt, 04 sierpnia 2009 08:06

Do wypadku doszło wczoraj przed wieczorem w miejscowości Rogienice Wielkie gmina Mały Płock. 16-letni motocyklista najechał na idącą poboczem z naprzeciwka starszą – 79-letnią – kobietę. Staruszka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.


Znów dzielili się krwią

wt, 04 sierpnia 2009 06:21

Prawie 83 litry krwi – to efekt wakacyjnej akcji wyjazdowej ambulansu. Specjalny pojazd Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku przez prawie tydzień (od 27 lipca do 1 sierpnia) kursował po regionie. Krew oddały w sumie 183 osoby, najwięcej dawców było w Zambrowie. - 83 litry krwi to bardzo dużo, zważywszy, że w organizmie jednego człowieka krąży zaledwie ok. 5 litrów tego płynu – mówi kierownik łomżyńskiego oddziału Centrum, Anna Ogrodnik-Wycik. Krew trafi do szpitali w Łomży, Kolnie, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie oraz Białymstoku. Musi został wykorzystana w ciągu 42 dni od pobrania, po tym terminie traci ważność.


Ze Śniardw wyłowiono ciało 21-letniego mieszkańca Łomży

wt, 04 sierpnia 2009 06:16

Po blisko dobie poszukiwań z wód Jeziora Śniardwy wydobyto ciało 21-letniego mieszkańca Łomży, który utopił się w niedzielne popołudnie. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w okolicy miejscowości Nowe Guty koło Pisza, gdy mężczyzna płynął pontonem razem z dziewczyną. Z nieustalonych przyczyn 21-latek wpadł do wody, po czym już nie wypłynął.


Wesele Wesel... bez kropli alkoholu

pon, 03 sierpnia 2009 16:29

Było wszystko, czego dusza zapragnie! Przez bramę weselną przeszło ponad 200 gości. Stoły uginały się od mięsiwa, sałatek, ciast i napojów. Muzykanci grali i „Hej, sokoły”, i „Szła dzieweczka”, a goście śpiewali solo i w duecie, w kółkach i w kręgu na całą salę. Były tanga i wężyki, były walce i hołubce. Nie było tylko kieliszków. I ani grama alkoholu... Tak bawiono się w sobotę od ósmej wieczorem do prawie czwartej nad ranem w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, z którym organizacji zabawy podjęło się Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe i Stowarzyszenie Wesele Wesel.


Rozwój na kredyt...., czy kredyt na rozwój?

pon, 03 sierpnia 2009 14:23

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetargi na wyłonienia banków, które pożyczą nam niemal 38 mln zł. Jeszcze w sierpniu ma zostać rozstrzygnięty kolejny przetarg w którym poszukujemy banku, z którego pożyczymy dalsze 26 mln zł. Wielomilionowe kredyty mają pomóc sfinansować kilka dużych inwestycji, które już rozpoczęto, bądź niebawem zostaną rozpoczęte. Na większość z nich miasto dostało lub ma dostać dofinansowanie ze środków unijnych. Zgodnie z planami zaciągnięte teraz zobowiązania będziemy spłacać do 2020 roku...


Łomży Export leje się coraz więcej

pon, 03 sierpnia 2009 10:25

Kryzys dosięga browarów, ale nie wszystkich... Branża szacuje, że tegoroczne spadki sprzedaży mogą wynieść nawet 10 procent. Zupełnie inaczej na tym tle wygląda Łomża. Flagowy produkt browaru - Łomża Export - zanotował w pierwszym półroczu imponujący – sięgający 60 procent - wzrost sprzedaży. Iwona Gniedziejko-Płuciennik PR&Sponsorship Manager Royal Unibrew Polska, firmy do której należy łomżyński browar, podkreśla, że ma to związek z wejściem Łomży na nowe rynki zbytu – przede wszystkim na Warszawę.


Kolejny wypadek na 61

pon, 03 sierpnia 2009 08:13

Cztery osoby zostały ranne w wypadku jaki nocą przed godz. 3.00 wydarzył się na drodze krajowej nr 61 w okolicach miejscowości Świdry-Dobrzyce. Samochód osobowy ford mondeo najechał na tył skody, którą podróżowali Czesi - kobieta i mężczyzna. Skoda na skutek uderzenia zjechała do rowu i dachowała. W rowie znalazł się również ford. Okazało się, że fordem podróżowało dwóch młodych, pijanych mężczyzn.


Pijany podpalił się...

pon, 03 sierpnia 2009 08:00

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj po południu w jednej z wsi w okolicach Wysokiego Mazowieckiego. 60-latek najpierw podpalił kożuch próbując puścić z dymem cały dom, a gdy rodzina ugasiła odzież, mężczyzna polał się płynną podpałką do grilla i podpalił. Poparzony trafił do szpitala. Okazało się, że był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu.


Łomżanin utonął na Śniardwach

pon, 03 sierpnia 2009 07:00

Na jeziorze Śniardwy trwają poszukiwania 21-letniego mieszkańca Łomży. W niedzielę ok. godziny 14:15 mężczyzna wypadł z pontonu. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna płynął pontonem razem z dziewczyną w okolicach wsi Nowe Guty koło Pisza. W pewnym momencie nachylił się, by sprawdzić, jak jest głęboko, i wpadł do wody, po czym już nie wypłynął.


Zagrzmi i popada

pon, 03 sierpnia 2009 06:17

Andrzej Wołkowycki dyżurny synoptyk białostockiego zespołu IMGW ostrzega przed burzami, które rano – od godz. 6.00 do 9.00 - mogą wystąpić nad regionem. Przewidywana wysokość opadów od 5 do 15 mm, a porywy wiatru do 50-70 km/h.


Olbrzymi spadek Łomży w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”

nie, 02 sierpnia 2009 20:12

Poznań, Sopot, Gdańsk i Wrocław – to – zdaniem „Rzeczpospolitej” - najlepsze miasta na prawach powiatu w Polsce. Z tegorocznej edycji rankingu samorządów, która opiera się na danych uzyskiwanych w 2008 roku, wynika, że zanotowaliśmy ogromny spadek. Przed rokiem byliśmy na 25 pozycji, a teraz Łomża zajęła dopiero 44 miejsce. Najgorzej wypadliśmy w pozyskaniu środków unijnych, oraz w liczbie nowych podmiotów gospodarczych.


Topielec w Narwi

nie, 02 sierpnia 2009 15:34

Kolejna ofiara wody. 48-letni mężczyzna utoną w wodach Narwi. Jego ciało znaleziono w okolicach Czarnocinia. Kilka godzin wcześniej, dziś oo poranku, łomżyńskiej policji zgłoszono, że na brzegu nad Narwią w Piątnicy leżą ubrania i dokumenty, a ich właściciela nie ma w okolicy. Okazało się, że rzeczy pozostawione w Piątnicy należały właśnie do 48-latka.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0