niedziela, 21 grudnia 2014 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Kąpiel w basenie się nieco opóźni?

cz, 08 października 2009 06:53

Mieszkańcy Łomży wyczekujący na możliwość ponownego skorzystania z basenu przy Szkole Podstawowej nr 10, chyba będą musieli jeszcze trochę poczekać. Choć raptem dwa tygodnie temu na stronie internetowej ratusza ogłoszono, że pierwsi chętni skorzystają z kąpieli najprawdopodobniej na przełomie października i listopada, to jednak termin ten już teraz jest nieaktualny... Dopiero wczoraj ratusz ogłosił bowiem przetarg na dostawę i montaż szafek ubraniowych basenowych wraz z elektronicznym system ich otwierania oraz ławek do szatni, a termin wykonania zadania ustalono na 15 listopada (to niedziela).


Niebezpieczna droga

śr, 07 października 2009 19:11

Do dwóch wypadków doszło w środę na drodze pomiędzy Wysokiem Mazowieckiem a Brokiem. Najpierw tir wiozący na naczepie frezarkę do zrywania asfaltu chcąc uniknąć zderzenia czołowego z jadącym z przeciwka pojazdem zjechał na pobocze, a następnie wpadł do rowu. Raptem pięć godzin później, kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, 25-letni kierowca mercedesa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawe pobocze i tyłem samochodu uderzył w drzewo.


Sąd Najwyższy...

śr, 07 października 2009 13:43

Prokurator Okręgowy w Białymstoku skierował do Sądu Najwyższego w Warszawie kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Łomży z dnia 12 sierpnia 2009 roku utrzymującego w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Łomży z dnia 19 maja 2009 roku w sprawie przeciwko Wojciechowi Z. To duchowny z Łomży, który został oskarżony o spowodowanie przed czterema laty wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.


Naturalny serek wiejski tylko z Piątnicy

śr, 07 października 2009 06:54

Co trzeci z 12 przetestowanych serków wiejskich różnych marek zawierał konserwanty chemiczne, mimo, że na opakowaniu nie było o tym ani słowa - informuje serwis gazeta.pl powołując się na wyniki badań fundacji Pro-Test (dawniej Świat Konsumenta). Najlepszy ze wszystkich badanych okazał się „nasz” Serek Wiejski OSM Piątnica.


(Nie)bezpieczny wrzesień

śr, 07 października 2009 06:43

Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Tylko we wrześniu w województwie podlaskim zginęło w nich 15 osób, a 119 zostało rannych. Jak podaje policja przez cały ubiegły miesiąc odnotowano łącznie 104 wypadki.


Wojewoda „odtajni” protokół RIO?

wt, 06 października 2009 16:26

Komisja Rewizyjna Rady Miasta zwróciła się do Wojewody Podlaskiego „jako organu nadzorczego, z prośbą o dokonanie interpretacji i wykładni prawnej” odnośnie przekazania członkom Komisji rewizyjnej kserokopii protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową w ratuszu. Prezydent Jerzy Brzeziński odmawia skserowania protokołu twierdząc, że nie ma takiego obowiązku, ale - jak podkreśla - sam dokument radnym udostępnia, bo członkowie komisji mogli się z nim zapoznać w pokoju Skarbnika Miasta. Radni odpowiadają, że tak pracować nie sposób... i proszą wojewodę o opinię czy to co robi prezydent jest zgodne z prawem


Zasnął za kierownicą

wt, 06 października 2009 12:06

Dwóch pasażerów seata trafiło do szpitala po tym jak jego kierowca zasnął za kierownicą. Rozpędzone auto najpierw uderzyło w barierkę zabezpieczającą teren budowy mostu, potem w ustawiony obok sygnalizator. Samochód zatrzymał się dopiero na agregacie prądotwórczym. W wyniku uderzenia samochód stanął w płomieniach.


Protest oddalony, zaczną budować obwodnicę Zambrowa

wt, 06 października 2009 08:23

Budowa ekspresowej obwodnicy Zambrowa powinna ruszyć jeszcze w listopadzie – informuje Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie jednego z konsorcjów na rozstrzygnięcie przetargu na budowę obwodnicy.


Bezrobocie spadło o... 0,1% i wzrosło o 33%

wt, 06 października 2009 07:53

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września była o 7 osób niższa niż w końcu sierpnia. Jak tłumaczą pracownicy urzędu niewielki spadek poziomu bezrobocia związany jest z kierowaniem na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz większą niż w ubiegłym miesiącu liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej.
Niestety jeśli porównamy dane dotyczące liczby bezrobotnych z tymi za ubiegły rok okazuje się, że bezrobocie wzrosło nam o 1/3. Teraz bez pracy jest u nas 4725 osób. Warto dodać, że niemal co czwarty bezrobotny jest w wieku do 25 lat.


Nowe wskaźniki

wt, 06 października 2009 07:33

Wojewoda podlaski ogłosił nowy wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m 2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. To wskaźnik określający przeciętne koszty budowy 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Jego wysokość ma istotne znaczenie dla ustalania stawek czynszu lokali mieszkalnych, dodatków mieszkaniowych, czy uzyskania kredytów mieszkaniowych choćby z coraz popularniejszego programu „Rodzina na swoim”. W stosunku do tego obowiązującego do 30 września nowy wskaźnik jest wyższy w regionie i niższy w stolicy województwa.


„Pozwólcie nam wyjechać...”

Ośrodek dla uchodźców przy ul. Wesołej w Łomży
pon, 05 października 2009 16:35

„Zachód traktuje Polskę jako śmietnik Europy” - mówiła Malika Abdoulvakhabova, wiceprezes Fundacji „Ocalenia” zajmującej się pomocą uchodźcom. Jak wyjaśniała, chodzi jej o to, iż Polska przyjmuje uchodźców odsyłanych z innych, bogatszych państw UE, mimo że mogłaby tego nie robić. Tracą na tym i Polacy i uchodźcy, którzy woleliby traktować Polskę jako kraj pośredni w drodze na zachód.
Dziś przedstawiciele Fundacji „Ocalenie” spotkali się z posłem Lechem Kołakowskim. Rozmowa dotyczyła sytuacji uchodźców, przede wszystkim z Czeczenii, w Łomży i Polsce, oraz propozycji Kołakowskiego aby zlikwidować ośrodek w Łomży.
- Zamknięcie Ośrodka od tak nie jest rozwiązaniem sprawy - mówiła wiceprezes Abdoulvakhabova, podkreślając przy tym, że uchodźcy także woleliby aby państwo polskie tego typu ośrodki lokowało w regionach gdzie szanse na znalezienie pracy przez uchodźców są większe niż tu.


Wojewoda Żywno „nie zamierza ograniczać wolności słowa”

pon, 05 października 2009 15:05

„W żadnym wypadku Wojewoda Podlaski Maciej Żywno nie zamierza ograniczać wolności słowa - uznaje, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii - w tym także do krytyki działań Wojewody, o ile jest ona czyniona z poszanowaniem prawa i nie nawołuje do agresji wobec osób trzecich” – napisała Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. Jak wyjaśnia w piątek podczas posiedzenia Zespołu doradczego koordynującego na terenie województwa działania służb w zakresie integracji cudzoziemców „Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zaapelował do mieszkańców województwa podlaskiego o zgłaszanie policji wszelkich sygnałów świadczących, że doszło do przestępstwa.(...) Każdy przejaw agresji powinien zostać ujawniony, wyjaśniony i ukarany. Także wpisy o charakterze rasistowskim, słowne nawoływanie do agresji nie powinny pozostać bez reakcji. Oczywiście dotyczy to wszystkich portali internetowych z woj. podlaskiego, nie tylko łomżyńskich” - dodaje Gadek.
My dodajemy, że jednocześnie zmieniono treść notatki o spotkaniu na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. W części dotyczącej karania za „wpisy o charakterze rasistowskim” wykreślono zapis mówiący, że dotyczy to „łomżyńskich” portali internetowych, i że ewentualne pozwy kierowane będą „przeciwko właścicielom portali internetowych”.


Ogólnopolski Tydzień Kariery w Łomży

pon, 05 października 2009 14:50

Wojewódzka inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Łomży. Przybył na nią komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy Jerzy Mormul. OTK zorganizowano po raz pierwszy z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.


Mieli się „ujawnić”..., ale jeszcze nie teraz

pon, 05 października 2009 09:40

Rajcy miejscy przez ponad dwie godziny dyskutowali na ostatniej sesji nad zmianami w Statucie Miasta. Dyskusję wywołało wprowadzenie na salę obrad techniki. Radni od kilku miesięcy mają przed sobą specjalne stacje mikrofonowe z przyciskali umożliwiającymi głosowania. Opracowane, przez specjalny zespół radnych propozycje zmian w Statucie dotyczyły m.in. szerszego wykorzystania możliwości które system daje - czyli publikacji w internecie nagrania z przebiegu sesji i załączania do protokołu imiennych wyników głosowania radnych.


Pijany kierowca...

pon, 05 października 2009 06:54

Ponad 2,3 promila miał kierowca opla, który w piątkowy wieczór spowodował wypadek na skrzyżowaniu Zawadzkiej i Niemcewicza w Łomży. W wypadku uczestniczyły trzy samochody, a 23-letni kierowca jednego z nich z urazem głowy i kręgosłupa trafił do szpitala.


Zabrakło tylko ryb...

Uczestnicy zawodów wędkarskich (fot. Jacek Babiel)
pon, 05 października 2009 06:44

Dariusz Brzostek wędkarz z Ostrowi Mazowieckiej wygrał II Towarzyskie „Zawody dwóch rzek” o Puchar Naszych Łowisk. Złowił 32-centymetrowego okonia i 48-centymetrowego szczupaka. Łącznie niemal stu uczestników wędkarskich zawodów, przez siedem godzin połowów na Pisie i Narwi, złowiło osiem ryb: sześć szczupaków i dwa okonie...


Tyszkiewicz ma pretensje do Kołakowskiego

Robert Tyszkiewicz poseł, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej
pt, 02 października 2009 17:52

„Mam pretensję do posła Lecha Kołakowskiego z Łomży o to, że podjął publicznie temat likwidacji ośrodka dla azylantów” - mówił poseł Robert Tyszkiewicz z Białegostoku na antenie Polskiego Radia Białystok. - Publiczna kampania, w takiej sprawie tworzy zawsze atmosferę niechęci do cudzoziemców - powiedział Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Zapowiedział też działania w celu uruchomienia kampanii na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i integracji uchodźców.


W młodych żyłach „Młoda krew”

fot. Sławomir Kaczyński
pt, 02 października 2009 16:40

- Trochę słabo mi się zrobiło, więc starałem się nie patrzeć ani na igłę, ani na własną krew – opowiada 19-letni Bartosz Sobierański (lat 19) z Liceum Ogólnokształcącego w ZSWiO w Łomży, który po raz pierwszy w życiu zdecydował się podzielić z bliźnimi bezcennym lekiem. - Pod koniec traciłem siły, ale dałem radę utrzymać świadomość i samodzielnie zszedłem z fotela.
Podczas akcji „Młoda krew ratuje życie” w „Wecie” równie dzielnych dziewcząt było 22, chłopców – 27 i jeden historyk Daniel Dzierżyk. Każdy oddał po 450 ml najdroższej krwi bliźnim.


Nie pisz, bo ukarzą...

Maciej Żywno Wojewoda Podlaski (fot. archiwum)
pt, 02 października 2009 15:59

„Jeśli nadal na łomżyńskich forach internetowych będą pojawiały się wpisy o charakterze rasistowskim, do prokuratury trafią zawiadomienia o przestępstwie przeciwko właścicielom portali internetowych” - zapowiedział Maciej Żywno Wojewoda Podlaski podczas posiedzenia Zespołu doradczego koordynującego na terenie województwa działania służb w zakresie integracji cudzoziemców.
Prosiliśmy oficjalnie Pana Wojewodę o wskazanie treści o charakterze rasistowskim które ukazały się na forum www.4lomza.pl. jak i o wyjaśnienie dlaczego zawiadomienie o przestępstwie mają dotyczyć tylko „łomżyńskich portali internetowych”, a nie także np. białostockich portalach internetowych?
"Z danych łomżyńskiej komendy miejskiej wynika, że w ciągu ostatnich półtora roku na terenie działania tej jednostki odnotowano zaledwie 11 przestępstw z udziałem osób narodowości czeczeńskiej – w 9 przypadkach byli oni sprawcami przestępstw, w 2 – ofiarami."


Chcemy kolei! Pomóżcie! - apeluje wójt Zajkowski

pt, 02 października 2009 08:45

Ze specjalnym apelem w sprawie wsparcia działań zmierzających do reaktywacji nieczynnego dziś odcinka linii kolejowej Łapy – Śniadowo Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły zwrócił się do samorządowców z regionu. Wójt podkreśla, że mimo wieloletnich starań w dalszym ciągu nie nastąpiło nieodpłatne przekazania tego odcinak linii nr 36 samorządowi gminy i do dnia dzisiejszego nic się nie robi, aby pociągi tędy jeździły. Zajkowski podkreśla, że ważna jest każda chwila „z uwagi na dalszą dewastację linii i potencjalną możliwość rozkradania torów”


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0