wtorek, 31 maja 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Mleko prosto od krowy z …MLEKOMATU!

pt, 15 kwietnia 2011 15:24

W Łomży na dworcu PKS stanął pierwszy w mieście, ale i również na Podlasiu, MLEKOMAT dzięki któremu można zakupić świeże mleko prosto od krowy. Inicjatorem pomysłu jest młody rolnik ze Stawisk Adam Sanicki. Jak się dowiedzieliśmy w maju zostanie uruchomione kolejne takie urządzenie na osiedlu Południe. Do jesieni natomiast będziemy mieli już trzy, a może i cztery MLEKOMATY w Łomży.


1,5 tony podróbek w Łomży

Ciężarówka wyładowana pudłami z podróbkami
pt, 15 kwietnia 2011 15:16

W nocnych z czwartku na piątek, w czasie rutynowych działań na drodze Grupa Realizacyjna Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komedy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymała do kontroli samochód ciężarowy. Okazało się, że przewożono nim około 1,5 tony różnego rodzaju towarów znanych marek w tym m.in. garnitury, torebki, buty, okulary i paski z podrobionymi znakami towarowymi.


Kolejny minikaralbol

pt, 15 kwietnia 2011 12:42

61-letnia kobieta doznała urazu kręgosłupa w stłuczce trzech samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło przed południem na skrzyżowaniu Alei Legionów z Sikorskiego. Sprawcą wypadku – według ustaleń policji – był 58-letni kierowca poloneza, mieszkaniec gm. Piątnica, który uderzył w tył seicento, a to uderzyło w tył hondy.


Od maja nowy regulamin w Ratuszu... Będą nowi naczelnicy?

Nowy Schemat Organizacyjny UM Łomża
pt, 15 kwietnia 2011 12:34

Centrum Obsługi Mieszkańców i Centrum Obsługi Inwestorów mają pojawić się w łomżyńskim ratuszu. Prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał zarządzenie wprowadzające od 1 maja 2011 roku nowy Regulamin Organizacyjny w Ratuszu. Zmiany to nie tylko dwa nowe Centra... Pojawiają się nowe wydziały, a niektóre z dotychczasowych są inaczej nazywane, rozdzielane, lub łączne. W sumie Wydziałów, a co za tym idzie i ich naczelników, ma być o jeden mniej niż dotychczas.


Teraz podróż w MPK Łomża to... „nie udręka, a uciecha”

pt, 15 kwietnia 2011 11:54

Mieczysław Czerniawski prezydent Łomży i Alexander Vlaskamp dyrektor generalny Scania Polska przed południem w ratuszu, w blasku fleszy fotoreporterów, podpisali protokół przekazania autobusów Scania zakupionych na potrzeby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. W Łomży jest 21 z 22 autobusów, na dostawę których umowę ze Scanią w listopadzie ubiegłego roku podpisał ówczesny prezydent Jerzy Brzeziński. Za każdy z autobusów zapłacimy ponad milion złotych przy czym połowa kwoty będzie pochodziła z środków unijnych.


W Przytułach szykują się na wybory

cz, 14 kwietnia 2011 17:14

Piątek to ostatni dzień w którym kandydaci na wójta Przytuł mogą legalnie prowadzić kampanię wyborczą. W najbliższa niedzielę nieco ponad 1814 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy ponownie będzie wybierało wójta, bo wybrany w listopadzie 26-letni Rafał Demby, po kilku tygodniach kierowania gminą, zrezygnował z urzędu.


Niedziela Męki i Śmierci Pana Jezusa

cz, 14 kwietnia 2011 09:31

Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczodruchach w gminie i parafii Kołaki Kościelne ma zaledwie 33 uczniów i jest prowadzona przez Stowarzyszenie Edukator z Łomży. Jej uczniowie, z pomocą absolwentów tej małej, wiejskiej szkoły przygotowali Misterium Męki Pańskiej... w ich wykonaniu, w ich wyobrażeniach i odczuciach. W najbliższą niedzielę zaprezentują je w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.


Mniej pieniędzy na zwalczanie bezrobocia

cz, 14 kwietnia 2011 08:24

W tym roku różnymi formami pomocy w znalezieniu zatrudnienia w podlaskim zostanie objętych 10 tys. osób. To niemal 1/4 tego co w ubiegłym roku. Wszystko przez znacznie mniejsze środki jakie na zwalczanie bezrobocia będzie można skierować. W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku przedstawiono Regionalnego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia w 2011 roku.


Za doradzanie prezydentowi Czerniawskiemu płaciliśmy po blisko 19 tys zł miesięcznie

Prezydent Mieczysław Czerniawski
śr, 13 kwietnia 2011 17:18

Na pensje prezydenckich doradców, przez pierwsze trzy miesiące roku, wydaliśmy ponad 56 tysięcy złotych. Dziś ratusz, po naszej wcześniejszej publikacji, upublicznił te dane. Najwięcej na doradzaniu – ponad 22 tys zł. - zarobił były prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, którego Prezydent Mieczysław Czerniawski już zwolnił.


Jutro wyjadą Scanie

śr, 13 kwietnia 2011 15:21

W czwartek po południ na trasy linii nr 8 i 10 wyjadą pierwsze nowe autobusy Scania – zapowiada Bogusław Szczech, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. - Pewnie będzie ich około 10 – dodaje, podkreślając że autobusy odbierane przez specjalną komisje właśnie są rejestrowane i ubezpieczane.


Będą nas promować...(?) w TV

Kadr z filmu promującego województwo
śr, 13 kwietnia 2011 14:41

Zima, Ruska bania i... (golas), kilka szybkich ujęć biegnących stad koni i żubrów oraz bóbr. Województwo podlaskie ma nowy videoclip, którym od poniedziałku ma się reklamować na antenach stacji telewizyjnych należących do Grupy Discovery,a w maju również w na antenach stacji TVN i TVN24. Cała tegoroczna kampania promocyjna województwa podlaskiego, w ramach której powstał film, ma kosztować 1,27 mln zł.


Tajne koszty doradzania prezydentowi

śr, 13 kwietnia 2011 13:21

Obejmując urzędu prezydenta Łomży Mieczysław Czerniawski deklarował „działania przy otwartej kurtynie”. Wszystko co nie ustawowo tajne, miało być powszechnie wiadome. Okazuje się jednak że tak nie jest. Mimo obietnic ujawnienia, skrywane pozostają koszty funkcjonowania w łomżyńskim ratuszu doradców i asystenta prezydenta.


Niepełnosprawni z Łomży i regionu ponownie zatańczą na scenie w Tours

śr, 13 kwietnia 2011 11:25

W ubiegłym roku przygotowali spektakl taneczny „Król słońce”, w tym roku ma zostać przygotowany spektakl taneczny do muzyki filmowej „Gorączka Sobotniej Nocy”. Rozpoczyna się nabór osób niepełnosprawne ruchowo do udziału w międzynarodowym projekcie MODE H 2011. Celem projektu jest integracja osób pełnosprawnych z osobami niepełnosprawnymi ruchowo poprzez sztukę. W spektaklu niepełnosprawni będą występować wspólnie z członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”.


Kupimy 5 tys. biletów elektronicznych

śr, 13 kwietnia 2011 09:49

Najwcześniej dopiero jesienią w Łomży pojawi się elektroniczny bilet komunikacji miejskiej. Właśnie ogłoszono drugi przetarg na dostawę, zainstalowanie i wdrożenie całego systemu. Poprzedni przetarg został unieważniony bo złożona oferta była za droga na łomżyńskie możliwości. Za wdrożenie systemu firma chciała milion złotych. Te już w SIWZ podano, że miasto do wydania na ten cel ma ok. 650 tys zł netto.


Więzienie w Czerwonym Borze większe

wt, 12 kwietnia 2011 13:33

Już blisko tysiąc osób może być osadzonych w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Właśnie do użytku więźniom oddano już szósty więzienny pawilon mieszkalny. Może w nim przebywać około 170 osób, a w całym więzieniu już 962 osadzonych.


Złodzieje ugrzęźli w błocie z łupem wartym 45 tys zł

wt, 12 kwietnia 2011 13:28

O prawdziwym pechu mogą mówić dwaj złodziej, którzy ze żwirowni w Szumowie w nocy usiłowali wywieźć skradzione miedziane uzwojenia z transformatora, drzwi z budynku socjalnego i rower. Gdy łupy były już załadowane na półciężarówkę okazało się, że ta na dobre ugrzęzła w błocie. Ryk silnika „tonącego” forda transita zaalarmował pracowników żwirowni, którzy wezwali policję.


Łomża Export też niepasteryzowana

wt, 12 kwietnia 2011 12:32

Niepasteryzowane było Wyborowe. Teraz będzie także Export. Browary Regionalne ŁOMŻA (tak nazywa się firma powstała z połączenia Royal Unibrew - właściciela łomżyńskiego browaru, z Van Pur) poinformował o skierowaniu do sprzedaży hurtowej najnowszego piwa z Łomży „Łomża Export Niepasteryzowane”. W ciągu najbliższych tygodni zacznie ono pojawiać się w punktach sprzedaży w całej Polsce.


Wojewoda „przygląda się” uchwale dwukrotnie zwiększającej liczbę sklepów z alkoholem w Łomży

wt, 12 kwietnia 2011 09:08

- W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, żeby ocenić, czy wobec niej (uchwały zwiększającej ilość sklepów z alkoholem w Łomży – dop.red.) będą podejmowane procedury zmierzające do unieważnienia czy też zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym – podaje Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. Podjęta przed dwoma tygodniami (30 marca) uchwała zwiększyła z 25 do 50 limit sklepów w których w Łomży można sprzedawać mocne alkohole... i wywołała wiele emocji. Przeciwko jej przyjęciu opowiedział się m.in. Biskup Łomżyński, którego wysłannik przemawiał na sesji. Po jej przyjęciu, mimo że dokument nie wszedł jeszcze w życie, wielu przedsiębiorców już wysłało swoje wnioski do ratusza o przyznanie im koncesji na handel alkoholem. Tymczasem do Wojewody Podlaskiego, który bada legalność wszystkich podejmowanych przez samorządowców aktów prawnych, dotarła skarga na tę uchwałę.


Minikarambol w Łomży

wt, 12 kwietnia 2011 08:25

Dwie osoby ranne i pięć uszkodzonych samochodów to finał minikarambolu do którego doszło wczoraj po południu na Alei Legionów w pobliżu dworca PKS w Łomży. Zaczęło się od kierowcy opla zafiry, który uderzył w tył jadącego przed nim audi.


Samorząd województwa jeszcze w kwietniu weźmie PKS-y

pon, 11 kwietnia 2011 16:38

Pięć działających w województwie podlaskim PKS-ów przejmie za darmo samorząd województwa. Radni Sejmiku jednomyślnie wyrazili w poniedziałek zgodę na podpisanie przez zarząd województwa odpowiednich aktów notarialnych w sprawie nieodpłatnego przejęcia od Skarbu Państwa wszystkich udziałów bądź akcji spółek w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Zambrowie i Siemiatyczach.
Notarialne przejęcie PKS-ów ma nastąpić jeszcze w kwietniu. Ostatni Ministerstwo Skarbu Państwa zagroziło, że jeśli samorząd do koca miesiąca ich nie przejmie, zostaną wznowione procesy prywatyzacyjne.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0