środa, 28 stycznia 2015 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Węzeł gordyjski na Starym Rynku

łomżyński Stary Rynek, hala targowa na pierwszym planie
śr, 04 listopada 2009 19:27

Już kilkadziesiąt miesięcy toczą się dyskusje, jak ma wyglądać Stary Rynek po remoncie generalnym, który planują władze Łomży. W środę po pięciu godzinach twardej wymiany zdań z urzędnikami ratusza i z konserwatorami zabytków architekt Zenon Zabagło z Atelier Zetta w Białymstoku, gdzie powstała półtora roku temu wstępna koncepcja „rewitalizacji starego średniowiecznego rynku”, zaczął sam powątpiewać, że ona „albo jest zła, albo nie wiadomo, co tu ma być”.


Prezydent Łomży twierdzi, że jest niewinny i w mediach chce być Jerzym Brzezińskim

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński
śr, 04 listopada 2009 12:32

- Z pokorą i szacunkiem podchodzę do zarzutów, które mi stawia pani prokurator, ale się z nimi nie zgadzam – mówił Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży. Podczas konferencji prasowej, która przed południem odbyła się w łomżyńskim ratuszy prezydent powiedział, że chce aby dziennikarze, mimo, że ma postawione prokuratorskie zarzuty, opisując tę sprawę używali jego pełnego imienia i nazwiska – Jerzy Brzeziński.
Prezydent przyznał, że stawiane mu zarzuty mają związek z obrotem miejską działką przy ulicy Poligonowej.


Marcin S. na wolności. Prokuratura zapowiada zażalenie

Marcin S.
śr, 04 listopada 2009 12:23

Sąd nie przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Białymstoku i nie zastosował tymczasowego aresztu wobec zastępcy prezydenta Łomży Marcina S. Wczoraj rano został on zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nie tylko niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień, ale także popełnienia oszustwa na szkodę innej osoby oraz nakłanianie do podrobienia dokumentu. Prokuratura dziś rano wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, ale sąd odmówił aresztowania wiceprezydenta Łomży.


Prezydencie odejdź - apelują radni PO

Od lewej: Śledziewska Edyta, Maciej Borysewicz, Maciej Głaz
śr, 04 listopada 2009 09:48

Natychmiastowego złożenia urzędu prezydenta Łomży domagają się radni Platformy Obywatelskiej w Łomży. Na zwołanej rano konferencji prasowej mówili, że to największy kryzys w historii samorządu miasta Łomża. Chcą także, aby odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta i pytają czy w takiej sytuacji Łomżą nie powinien zarządzać wyznaczony przez premiera komisarz.


Marcin S. posiedzi w areszcie dłużej...?

Marcin Brunon S.
śr, 04 listopada 2009 09:25

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do sądu wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec pierwszego zastępcy prezydenta Łomży Marcina Brunona S. Jak poinformował prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, wniosek został wysłany dziś rano. Prokurator Kozub dodał, że zarzuty stawiane Marcinowi S. są dużo poważniejsze niż te jakie wczoraj usłyszał prezydent Łomży Jerzy B.


Jerzy B. przyszedł do pracy i jest prezydentem Łomży

Jerzy B.
śr, 04 listopada 2009 08:32

Prezydent Łomży Jerzy B. przyszedł dziś rano (w środę) do pracy w Urzędzie Miasta. Wczoraj on i jego pierwszy zastępca Marcin Brunon S. w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku usłyszeli zarzuty przestępstw urzędniczych. Po przesłuchaniu prezydenta Jerzego B. prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 20 tys zł poręczenia i zakaz wypełniania funkcji prezydenta Łomży, po czy został on zwolniony. Prezydent twierdzi, że nie zgadza się ze stawianymi mu zarzutami i zapowiada, że odwoła się od zastosowanego środka zapobiegawczego w postaci zakazu pełnienia funkcji prezydenta.


Spłonął dom nad Biebrzą

śr, 04 listopada 2009 07:12

Niemal doszczętnie spłoną późnym wieczorem drewniany dom stojącego przy drodze pomiędzy wsiami Rutkowskie i Burzyn nad Biebrzą w gminie Wizna. Jak informują strażacy w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dom był opuszczony.


„Nigdy nie wiadomo, komu dziecko zaufa...”

śr, 04 listopada 2009 06:15

Nowoczesną siedzibę Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oficjalnie otwarto we wtorek przy ul. Rybaki 14 w Łomży. Placówka ma 19 miejsc dla dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo i 5 dla dzieci, którym potrzeba schronienia po interwencji policji w ich domu rodzinnym.


Łomża bez prezydenta... Jerzy B. usłyszał zarzuty

od lewej: Marcin S. z-ca prezydenta Łomży, Jerzy B. prezydent Łomży
wt, 03 listopada 2009 18:02

Prezydent Łomży Jerzy B. i jego zastępca Marcin Brunon S. zostali dziś (we wtorek) zatrzymani przez policję. Zatrzymania dokonano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Jak wyjaśnia jej rzecznik, prokurator Adam Kozub, obaj zostali dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie przedstawiono im zarzuty w związku z przestępstwami przeciwko dokumentom. Po przesłuchaniu prezydenta Jerzego B. prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 20 tys zł poręczenia i zakazu wypełniania funkcji prezydenta Łomży. Jego zastępca Marcin Brunon S. pozostaje w areszcie, a decyzje o środkach zapobiegawczych wobec niego prokuratura ma podjąć w środę.


Przyroda opóźni budowę bulwarów?

wt, 03 listopada 2009 16:25

Bulwary w Łomży będzie można budować dopiero od sierpnia – gdy zakończy się okres lęgowy ptaków - m.in. taki warunek przyszłym budowniczym łomżyńskich bulwarów postawił Regionalny Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku. Zgodnie z planami władz miasta w Łomży nad Narwią mają powstać ścieżki piesze i rowerowe, dwie przystanie wodne wraz z niewielkimi basenami portowymi, hotelem i infrastrukturą towarzyszącą, a na terenie przy plaży miejskiej nie tylko pawilon gastronomiczny, ale także zespół basenów otwartych i zespół boisk, wraz szatniami, natryskami oraz parkingami.


Zabrali z dróg, dołożyli do lotniska

wt, 03 listopada 2009 13:59

Lotnisko jest ważniejsze niż drogi – przynajmniej dla zarządu województwa podlaskiego. Właśnie poinformowano o zwiększeniu o ponad 18 mln euro puli środków zagwarantowanych na ten cel Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Aby dołożyć do lotniska zabrano je z puli zapisanej na modernizację dróg w regionie.


Trafił w słup... był pijany

wt, 03 listopada 2009 12:07

23-letni mieszkaniec Łomży rozbił volkswagena golfa na słupie oświetleniowym. Do zdarzenia doszło nocą na ulicy Poznańskiej. Jak wyjaśnia kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, młody kierowca jechał pijany.


Rozpocznie się budowa obwodnicy Zambrowa

Projektowana obwodnica Zambrowa i Wiśniewa
wt, 03 listopada 2009 09:04

W przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Przetarg wygrała firma Bilfinger Berger Polska S.A. Inwestycję wyceniono na 325,6 mln zł, a prace mają trwać 22 miesiące.


PKS dla miasta?

wt, 03 listopada 2009 08:27

Ministerstwo Skarbu Państwa chce przekazać PKS-y samorządom. Najpierw swoją propozycję skierowało do samorządów województwa, a gdy one odmówiły poszło niżej... Propozycję przejęcia łomżyńskiego PKS-u, wraz z oddziałami w Kolnie i Grajewie, otrzymał samorząd miasta Łomża.


Sezon na ...pożary w domach.

wt, 03 listopada 2009 07:05

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie pożarami w domach i zatrucia czadem – ostrzegają strażacy. Tylko wczoraj jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP w Łomży dwukrotnie wyjeżdżały do tego typu zdarzeń. W domu na ulicy Miłej zapaliła się instalacja przy piecu w piwnicy, a na Polowej z komina jednego z domów, najprawdopodobniej w skutek zapalenia się sadzy, leciał iskry.


Słoneczny i mroźny Dzień Zaduszny 2009

pon, 02 listopada 2009 15:28

Zaduszki obchodzimy 2 listopada po Dniu Wszystkich Świętych. Katolicy wierzą, że tego dnia należy modlić się za wszystkich zmarłych, zwłaszcza za tych, których dusze pokutują w czyśćcu. W tym roku odeszło do wieczności kilkoro ludzi, którzy wpisali się chlubnie w krajobraz i dzieje Łomży i Ziemi Łomżyńskiej...


Fontanna na miarę naszych...

pon, 02 listopada 2009 07:46

Ponad 800 tys zł będzie kosztowała nas fontanna, którą władze Łomży chcą zbudować w starej strzelnicy wojskowej przy ulicy Konstytucji 3 Maja. To dziesięć razy więcej niż koszt „fontanienki” zbudowanej u zbiegu ulic Dwornej i Farnej. Ta nowa będzie jednak znacznie okazalsza. Fontanna ma mieć powierzchnię ponad 700 metrów kwadratowych, całość zostanie wyłożona granitem, w niecce zmieści się 11 tysięcy litrów wody, którą w górę – nawet na cztery metry – ma wzbijać 21 dysz.


Bezpieczny „Znicz”

pon, 02 listopada 2009 07:20

Stosunkowo spokojnie upłynął świąteczny weekend na drogach województwa podlaskiego. Co prawda nie obeszło się bez wypadków i kolizji, ale było ich niewiele i co najważniejsze nikt w ich efekcie nie zginął. Od piątku do poniedziałkowego poranka wydarzyło się tylko pięć wypadków drogowych w których sześć osób zostało rannych.


Pracowici prokuratorzy

pon, 02 listopada 2009 06:55

- Nikt nas nie chwali, to sami się pochwalimy – mówił prokurator Henryk Żochowski, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży, przedstawiając dane statystyczne dotyczące efektywności pracy swoich podwładnych. I faktycznie jest czym się chwalić. Ostatnie dane ministerialne potwierdzają, że prokuratorzy okręgu łomżyńskiego pracują dużo, szybko i dobrze...


Rekordowa kwesta

nie, 01 listopada 2009 23:14

34 tys 888 zł 5 gr – tyle ofiarowali do puszek odwiedzający łomżyński cmentarz przy ul. Kopernika. Już po raz 20. odbyła się tu kwesta "Ratujmy łomżyńskie zabytki cmenatarne". I padł rekord – kwestujący zebrali najwięcej pieniędzy w ciągu zaledwie jednego dnia zbiórki. - To bardzo dobry wynik, może być jeszcze wyższy po ostatecznym zliczeniu pieniędzy w banku – przyznaje z dumą prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Zygmunt Zdanowicz.


« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0