wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Johnnie Walker Black Label

Ten rodzaj whisky pije się z lodem lub z dodatkiem wody i może właśnie byłby ktośw stanie mi powiedzieć w jakiej proporcji powinno się dolać wody do whisky?

Kobieta powinna być damą na salonach, matką w domu, a dziwką w sypialni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

litr wody na 100 ml Johnnie'go

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

najlepiej bez wody na lodzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

z ludwikiem...pol na pol:D haha

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Johnniego Walkera Black Label bez wody i coca-coli piją koneserzy, aby móc "złapać" kwintesencję każdego z single maltów z których złożony jest ten wyśmienity trunek. Inni, mniej wytrawni pijący whisky mogą rozrabiać ten alkohol. Myślę, że whisky z colą i lodem dla osoby, która nie rozróżni jednej whisky z drugą to najlepsza opcja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Daj 4-5 kostek lodu moze byc nawet wiecej jesli chcesz delikatniejszy smak, polewasz to whiskaczem do 1/3 szklanki, krecisz kilka razy, whisky wiąze sie z lodem i uzyskuje sie pyszny smak.
Albo tylko lycha cocacoli + parę kropel cytryny, raz moze wyjsc lepiej raz gorzej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Johnniego Walkera Black Label to sikacz lepiej se kup Johnniego Walkera Blue Label i wypij napewno ci nie stanie w gardle a i w kieszeni bedziesz lżejszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

nie mieszaj czlowieku i lodu nie dawaj ... nie robimy ta glupota :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

dodaj trzecią część wody mineralnej,niegazowanej ,o temp. pokojowej lub nieco tylko powyżej niej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

z colą fujj, tylko z lodem!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Witam

Dla początkujących polecam z woda mineralną , alkohol jest wtedy delikatniejszy ale nie ma tego czegos, dolewasz wg uznania ale naprawdę nie za wiele ,

Jezeli chcesz napić się niezłej i dosyc taniej whiskey polecam "Famous Grouse" za 60 zł 0,7 , wg mnie jest rewelacyjna ( delikatna ) osobiscie lubie też "Old Smugler" cos około 45 zł za 0,7 trochę cięzszy w smaku i słodszy ale tez niezły. No i na koniec Chivas Regal - rewelacja !!

Ja osobiscie piję tylko czystą , bez wody , i ten własnie sposób polecam...

Najwyższy czas...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Jack Daniels Rulezzzzzzzz

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Osobiście polecam Ballantinesa, najlepsza z tej dolnej półki i cena przystępna ;)

"I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo sam jestem największym skur******* w tej dolinie..."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Black Label to niezłe mieszane whisky (oczywiście to kwestia gustu) ale wciąż blended whisky, więc nie ma nic złego w zalaniu go colą, podawaniu z lodem itp. Wszystko zależy od Twojego poczucia smaku...miłego delektowania się

btw. Czyżby rodziła się na naszych oczach moda picia whisky (bourbonu, koniaku) w Łomży? (a może już jest?)
Stojąc dzisiaj w kolejce w jednym z najbardziej obleganych monopolowych na Południu zauważyłem, że naprawdę dużo ludzi wychodziło z ciekawymi trunkami (np. któreś z tańszych Hennesy, Chivas Regal, niepisząc już o Danielsach czy dobrych mieszanych whisky). Czy to tylko sylwestrowe szaleństwo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

wystarczy mocno zmrożony kieliszek lub odpowiednia szklanka i lód zero dodatków

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

albo ludwik

ZAKAZ WYWALANIA MOICH PODPISÓW!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Mój ulubiony i najprostszy drink to pół szklanki czerwonego grantsa, pół zimnego sprite plasterek cytryny i kostki lodu. Ewentulnie można dodać troszeczkę syropu brzoskwiniowego ( ja nie dodaję bo nie lubię).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Np. http://www.sklepzwhisky.pl
Nie zawsze jest tak, że to te najlepsze z nazwy alkohole będą miały najlepszy smak. Zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie. Ale przecież to trzeba samodzielnie ocenić i porównać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Czy faktycznie ma sens kupowanie takich szklanek - https://www.taniejdladomu.pl/pl/c/Szklanki-do-whisky/170 ?
Nie można ich zwyczajnie zastąpić innymi? Jaką to robi różnicę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Johnnie Walker Black Label

Nie ma - szklanki z linka mają jedynie walory estetyczne. Prawdziwa szklanka do degustacji whisky gdzie możesz prawidłowo wyczuć wszystkie walory zapachowe ma kształt \"tulipana\"
Tak jak tu http://allegro.pl/listing/listing.php?string=szklanki%20do%20 whisky. Cała reszta oczywiście jest do whisky ale to jedynie klasyka w której whisky powinno się podawać coś jak kufel czy pokal do piwa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org