poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Był ktoś tam kiedyś nad na wakacjach? Zastanawiamy się nad wynajęciem jakiegoś domku na weekend majowy - tylko chciałabym skonsultować z wami czy jest coś tam ciekawego do roboty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Ja już od lipca cały czas przebywam w Włodawie. Okunika leży dosłownie w pobliżu. Latem jest tutaj super. Woda 1 klasa czystości. Noclegi od 35 zl za dobę
od osoby. Nie trzeba z sobą nic brać, bo w domku w którym mieszkam kuchnia do pełnej dyspozycji w raz z całym oprzyzadowaniem.
Więcej na email sjenit3@gmail.com. Tutaj będę przebywać jeszcze do konca roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

bywłem tm pond 20 l. temu okolic poko był wtedy bar w samolocie po prawej stroie ale najgorzej wkurzaly re płyty drogowe zamiast aswaltu ;) czy to się zmienilo ?

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Drogi pozostały do Włodawy w niezmienionym stanie. W stronę okuninki asfalt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Byłem tam 3 tygodnie służbowe. Ośrodki wypoczynkowe, kempingi, knajpy itp otaczają szczelnie jezioro. Ludzi więcej niż na Krupówkach, Jak ktoś lubi zabawę w tłumie polecam,

Woda bardzo czysta.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Genialne miejsce. Chyba poprzednicy napisali wszystko co można było o tym napisać :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Jak dla mnie, klimatem miejsce przypomina nadmorskie kurorty, typu: Jastrzębia Góra, Ustka, Jarosławiec, Dębki, itp. Tyle, że zamiast morza, mamy czyste jezioro.
Są knajpki, sklepiki, stragany i bary. Nie wiemy tylko jak będzie na majówkę, czy będzie wszystko otwarte i jak dopisze pogoda. Ja chyba się wybiorę za granicę, może do Egiptu, bo w maju gwarancji pogody nie ma w Polsce nigdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie




Potwierdzam opinie \" przedmówców \" . Wychowałem się tam. Jezioro czyste, infrastuktura na wysokim poziomie. Kiedyś było tak czyste, że jak wchodziło się do wody, to do 100 m od brzegu było widać piasek. Teraz pewnie już nie. Pamiętam też knajpę \"Pod bocianem\" naprzeciwko ośrodka WSK Świdnik. Dawne czasy ... knajpa to była straszna mordownia ale ten klimat ..
Byłem tam jakieś 5 , 6 lat temu. To już nie to samo. Wszędzie brak dostępu do brzegu - teren prywatny. No ale czasy się zmieniły. Polecam , polecam , polecam :-)))) No a jak wrócisz, to poproszę o wrażenia, ciekaw jestem, co zostało z tamtych moich młodych lat ....
No i lasy bogate w grzyby i czarne jagody, odwiedź też Jezioro Czarne, warto naprawdę, urocze miejsce. Co do drogi betonowej, składającej się z płyt, to dzieło niemieckie chyba o ile pamiętam i ciekawie się po tym jedzie ale tak powyżej 90 km/h. Więcej nie próbowałem, pozdrawiam i czekam na odzew :-))

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

A gdzie konkretnie się wychowałeś? Dokładnie w Okunince? Czy w okolicach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie




w Chełmie

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Autor: Pierre_Dolain jak jest nad jeziorem glinki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Najlepiej jest podczas Dni Krokodyla. Na część krokodyla który podobno pływa w tym jeziorze :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Z tego co widzę, to zimą niewiele się dzieje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Ja również tam kiedyś byłem i mi się podobało. Jest sporo atrakcji, ale latem. Poza sezonem większość rzeczy jest pozamykana, no i wykąpać też się nie wykąpiesz. Już lepiej wyjechać wtedy gdzieś za granicę. Bardzo fajnie jest na przykład na Santorini.
Poza sezonem wakacyjnym można trafić na naprawdę tanie wycieczki w tamte rejony, a gdzie jak gdzie, ale w Grecji jest akurat bardzo ciepło no i słonecznie. Woda w Morzu Śródziemnym również jest fajna, można sobie popływać bez przeszkód, chociaż dla rodowitych Greków może być jeszcze za zimno.
Aczkolwiek taka wycieczka to nieco większe koszty, jeśli jednak ktoś może sobie pozwolić, to czemu by nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Jak ktoś będzie się tam wybierał to niech uważa na skrzyżowaniu w Włodawie jest tam znak STOP a znam takich co przeieźdzali tam stówką hehe ja tam wolę nasze mazury

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Nie przypominam sobie żadnego znaku stop. Tam teraz jakiś remont zrobili i może go usunęli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Miejsce fajne, woda super czysta...tylko poszukaj dobrego noclegu. Ja będąc z rodzicami na nocleg jeśli chodzi o warunki to średni trafiłam...na pewno mogło być lepiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jezioro Białe i Okuninka na Lubelszczyźnie

Woda jest czysta bo jest to naturalne jezioro, w którym woda sama się oczyszcza. Miejsce ma moim zdaniem klimat również poza sezonem. Można znaleźć wiele domków w świetnym sezonie, które można wynajmowac nie tylko w trakcie sezonu turystycznego :)


Daje tutaj namiar na turystyczny domek nad jeziorem białym https://szyszka-okuninka.pl/

Domek jest całoroczny z kominkiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org