poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Mam problem, sąsiedzi mają małego psa, którego non stop trzymają na balkonie, piesek się tam załatwia, właścicielka nie sprząta po nim, pies piszczy. Poza tym synek sąsiadki ( ok 4 lat) ciąga go za uszy itp. Nie widziałam ich nigdy na spacerze. Tak mi żal tego psa, dzwoniłam do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Łomży.ale nikt nie odbiera.Poradźcie gdzie się udać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

ewentualnie zgloszenie do strazy miejskiej jezeli w TOZ'ie nie odbieraja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

nasraj im na wycieraczkę ... może zrozumieją aluzję



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

swoja droga to przy zgloszeniu do strazy miejskiej podkresl to, ze pies zalatwia sie na balkonie i jest uciazliwy swoim piszczeniem. Potraktuja takie zgloszenie powazniej, a i pewnie mandat wpadnie, moze sie naucza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

albo wywiozą pieska do lasu i przywiąrzą do drzewa.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Dziękuję P.A

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

nauczą się, albo nie nauczą się, prędzej go się pozbędą (ku u ciesze lokatorów, ku rozpaczy psa).
Pies w mieszkaniu nie cierpi, to tylko sąsiedzi cierpią. Pies cierpi jak nie ma domu, jest uwiązany na łańcuchu, często nie ma budy, jest głodzony, jest spragniony wody, gdy jest chory i nieleczony. Przez nadmierną troskliwośc można skrzywdzić zwierzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

co Ty pierniczysz? W takim razie olejmy zaniedbywane zwierzeta, bo maja wlascicieli... Niech sr.aja gdzie popadnie, siedza w tym, piszcza do ludzi i nie wychodza na dwor, nie wazne w jakich sa warunkach, grunt, ze maja wlasciciela... To Twoj sposob myslenia. I do zdania "pies w mieszkaniu nie cierpi". Tego nie wiesz i nigdy nie bedziesz wiedziala, ale pewne jest to, ze pies potrzebuje ruchu, powietrza, swobody i kontaktu z ludzmi. Niestety mieszkanie nie zawsze to zapewnia, a tymbardziej wlasciciel.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

A skąd wiesz że potrzebuje ruchu, powietrza, swobody i kontaktu z ludźmi ? Skąd to możesz wiedzieć.

A może niektóre psy lubią leniuchować na łańcuchu pośród dymu papierosowego z dala od ludzi ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Najlepiej się żyje psom porzuconym w lesie. Mają nadmiar przestrzeni, zieleni, nie wąchają spalin, mogą polować i jeść zdrową zieleninkę. Na wsiach też psiaki żyją zdrowo. Oddychają świeżym powietrzem, mają dużo ruchu kręcąc się wokół własnej budy na łańcuchu. To nic że szyja pokaleczona, ale najważniejsze to że nie muszą siedzieć w ciasnych mieszkaniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

debi40 chyba nie widziałaś nigdy watahy psów w lesie ściągających sarnę a myśliwym to ręce to aż drżą żeby takiego psa zabić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

100mph przywiazemy Ciebie lancuchem, albo zamkniemy w ciasnym pokoju bez wychodzenia na dwor i kontaktu z ludzmi, zobaczymy jak dlugo wytrzymasz. Swoja droga zapytaj jakiegokolwiek weterynarza ile przecietny pies do towarzystwa, niepracujacy potrzebuje ruchu. Potem wychodza psy z problemami w poruszaniu czy otyloscia, bo siedzialy w bloku, a na spacer zadko wychodzily, bo pies w mieszkaniu sie nie meczy.
Debi40 zastanawiam sie skad te debi u Ciebie w nicku... Nie widzisz roznicy pomiedzy patologia a normalnym utrzymaniem psa z zapewnieniem mu podstawowych warunkow? Jezeli dla Ciebie trzymanie psa na balkonie, zalatwianie jego potrzeb w ww miejscu i ciagle piszczenie jest norma to gratuluje wyobrazni.
Czytajac takie wypowiedzi wiem, ze pies nie nadaje sie dla kazdego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Czym wg ciebie debi ten balkon gdzie pies przebywa i się załatwia, różni się od łańcucha, któy tak ganisz?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

mouse, niestety jak zawiadomisz, że zwierzakowi źle się dzieje to nikogo to nie obejdzie. Trzeba zgłaszać, że pies wyje i brudzi (jeśli mieszkasz pod tym mieszkaniem ;)) wtedy jest nikła szansa, że jak już służby będą miały dość Twoich telefonów to dla świętego spokoju coś zrobią. Z tym, że niekoniecznie wyjdzie to psu na dobre.
Trudna sytuacja, nie ma dobrego rozwiązania, chyba, że właściciele chcieliby oddać psa i nie wziąć następnego. Tylko skąd wziąć kogoś, kto go przygarnie... Obłęd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

A skąd mouse wie że ten pies w ogóle nie wychodzi na spacer. Czyżby ta osoba non stop siedziała w oknie i obserwowała. To znaczy że i ona nigdzie nie wychodzi i jakos żyje.
Moi sasiedzi od kilku miesiecy mają dwa psy. dopiero tydzień temu pierwszy raz spotkałam je na spacerze. Czy mam krzyczeć, że te psy nie wychodzą na spacer, nie, bo po prostu nasze drogi się mijały.
Moze tylko 1/4 psów w naszym kraju żyje w idealnych warunkach tzn w mieszkaniu, wychodzi lub jeżdzi na długie spacery i ma świetny kontakt ze swoim panem. 2/4 psow ma przeciętne warunki życia i 1/4 żyje w tragicznie.
Dużo psiaków żyje w mieszkaniu ze swoim kochającym panem, ale spacery mają ograniczone (choroba właściciela, brak czasu). Po mimo tego te psiaki na pewno wolą tak żyć niż wegetować w schronisku, chociaż tam są wybiegi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

P.A. ja bym pragnęła żeby wszystkie psy żyły w idealnych warunkach, były kochane przez swoich właścicieli, były szanowane. Tak jak kocham swoja sunie. Żeby nie było chamstwa, które psa głodzi i bije i nad nim się znęca. Żeby nie bylo łańcuchów, tylko kanapy.......... ale to jest nie możliwe, na razie jeszcze nie , może za kilka lat. Na razie toleruję to co nie jest tragiczne, bo nic zmienić nie mogę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

możesz opisać jak wygląda ten piesek mi zaginął szukam go ale bez rezultatu jestem tej nadzieji że się odnajdzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

mouse proszę opisz mi tego pieska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

menia 0411, to szczeniaczek, brązowy w prążki, ale z tego co pamiętam to mają go już długo.
debi 40- wiem,że nie wychodzi bo zebralam wiele informacji od sąsiadow co przebywają w domu ciagle( starsie ludzie). Osoby ktore posiadaj psy w moim bloku są każdemu znajome bo widać ich codziennie na spacerach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

mi piesek zaginął prawie miesiąc temu i był podobny do yorka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

WPIER*** daj im że psa trzymają na balkonie , pewnie sami srają przez rurki od barierki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

No tak uwagi nie zwrócisz, bo zaraz się obruszą, że to nie jest Twoja sprawa. Straż miejska- w najlepszym wypadku dostaną mandat. Ale tak jak tutaj ktoś wyżej napisał, znając mentalność takich ludzi (niestety), wyrzucą psiaka na bruk i niech radzi sobie sam, problem z głowy. Karma wraca, chciałabym żeby ktoś ich tak kiedyś potraktował. Wilki, nie ludzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Jeśli właściciele faktycznie są tacy, jak napisała założycielka to określenie "wilki" staje się komplementem ;) za to poniża wilki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Tak jak wyżej - koniecznie trzeba to zgłosić i psu pomóc. Wskazówki też dostaniesz na forum o psach http://www.mojpies.com/ Trzeba najpierw zasięgnąć opinii profesjonalistów, zanim zacznie się działać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Na jakiej ulicy znajduje się ten psiak .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

trzeba coś z tym zrobić, tylko nie wiadomo do kogo zgłosić takie rzeczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sąsiedzi zaniedbują psa, co zrobić?

Nieaktualne! Psina nie wytrzymała ciągania za uszy i skoczyła z balkonu na początku 2013 roku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org