poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Witam właśnie dostałem pismo od Prezydenta Miasta Łomża o podwyższenie opłaty z 3,500 zł na 7.175 z tytułu użytkowania wieczystego . Czy nie jest to złodziejstwo w biały dzień ? Jak można podwyższyć opłatę o ponad dwu-krotność wszystkim osobom którzy mają wieczystą dzierżawę działki. Jak żyć w tym mieście chyba sam prezydent miasta chce wyludnić te miasto . Czy są osoby które zbiorowo chcą złożyć wniosek do kolegium odwoławczego? Zróbmy coś bo te \"urzędasy\"wyczyszczą nam kieszenie .

Mariusz:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

ludzie głosują na lewicę /laicką lub pobożną/ a oczekują że podatki nie będą rosły.
osz ****, konsekwencji troche.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Bandycka Łomża c. d.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

i to jest jedną z przyczyn głosowania na Nową Prawicę. Oni chcą zmniejszać tego typu opłaty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

tylko Nowa Prawica jest w stanie wprowadzić nowe, lokalne regulacje podatków...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Popieram. Wyłącznie głosowanie na Nową Prawicę wchodzi w grę. Ale to dla siebie i dzieci. Tzw. ogółu mi nie żal, bo od lat wybiera tych samych cwaniaczków.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

No straszna opłata... Wyniesie Ciebie całe 0,59gr/miesięcznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta... I szczerze mówiąc żal mi tej Nowej Prawicy lub inaczej żal mi tych łomżyńskich działaczy z tej partii którzy myślą, że ludzie to idioci i dzięki takim postom zdobędą poparcie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Przed wyborami takiego \"samobuja\" strzelić. W cywilizowanym świecie podwyżka by wzrosła co najwyżej o kilka procent. \"Dziki wschód\"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

BLM napisałeś \"No straszna opłata... Wyniesie Ciebie całe 0,59gr/miesięcznie.\", a możesz powiedzieć jak to wyliczyłeś (orzeł jesteś, widzę).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Drogi BLM, pisz pismo do szkół, które udało Ci się skończyć, niech zwrócą Twoim rodzicom poniesione koszty (na Twoją edukację), bo Twoje uczęszczanie na lekcje nie przyniosło oczekiwanego skutku. Widzę, że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, nie masz pojęcia o czym piszesz, LICZYĆ NIE UMIESZ, a na dodatek mieszkasz w wynajętym mieszkaniu (chyba, że mieszkasz jeszcze razem z rodzicami, lub w mieszkaniu po rodzicach).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Nie jestem orzeł, też wszechwiedzącym nie jestem ale opłatę za użytkowanie wieczyste opłacasz raz do roku więc skoro autor tematu ma uiścić opłatę 7.175 to dzieląc to na 12 miesięcy wynosi dokładnie 0,59 zł zaokrąglając - 60 groszy... Jeżeli się mylę to mnie uświadom orle..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

no faktycznie tak wychodzi jak piszesz BLM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Wychodzi na to, że BLM jest jednak orzeł. Dobrze wyliczył. Zastanawia mnie, jak po wypowiedzi BLM sugerującej marketing kampanijno-wyborczy można wywnioskować, iż mieszka on w określonych warunkach. Coś ci z Nowej
Prawicy agresywni jacyś !! Panowie, wbrew pozorom, nie wszyscy idioci na tym forum !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Sprostuje mam działke 1200 m2 w Łomży w tamtym roku płaciłem 3500 zł na rok za sam grunt w tym roku dostaje pismo ze wzroslo do 7100 zl . Wydaje mi sie ze miasto musi miec kase na wykupienie pana W za 1500000 zl- ziemi kolo galeri narew ktora wczesniej oddalo jako grunt wymienny . Robia co chca w tej Łomży ciekawe jaka bedzie decyzja cba w tej sprawie a pisalo w gazecie ze przejeli juz dokumentacje z ratusza . Czy Wy też dostaliscie taka podwyżke z 3 zl za m2 na 6 zl ?

Mariusz:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Nieźle... tylko mając 1200m2 na pewno nie dochodziłbym swoich praw na 4lomza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Od paru lat mam niezmienna oplate, moze Twoj grunt jest w innej strefie... Zarcik. Ale tak powaznie nie mam roznicy

Najprościej ,przerzucić się na maca


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

To może jeszcze mnie niech BLM oświeci ;)
Autor tekstu napisał opłaty z 3,5 tys. zł na 7,175 tys. czyli ma płacić więcej o
3,675 tys. złotych rocznie.
3 675 dzielone przez 12 = 306,25 miesięcznie.
A przez 10 lat to 36 750 PLN.
Przez 20 lat 73 500 PLN.
Tyle wynosi podwyżka. Tyle trzeba dodatkowo oddać do kasy miasta.
Swoją drogą jak oni to wyliczyli, że wartość działek wzrosła im dwukrotnie, jak w Łomży działki nieznacznie staniały.


BLM piszesz, że 0,6 groszy to mało, ale napisz jeszcze, że to miesięcznie za m2 działki. A działki mają jak ktoś wyżej pisał np. 1200 m2
Czyli 1200 x 0,6 = 720 złotych miesięcznie.
Dla mnie to dużo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złodziejskie podwyzszenie opłaty za wieczystą dzierżawe w Łomży o 105%

Dawno się nie uśmiałam z tak \"błyskotliwej\" matematyki BLM :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org