sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
rejestracja auta sprowadzonego

witam, może ktoś mi udzielić porady ??? posiadam auto sprowadzone z holandii i chcę je zarejestrować, co muszę robić, krok po kroku, za podpowiedz z góry dziękuję :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

musisz po pierwsze przetłumaczyć dowód rejestracyjny samochodu później masz 14 dni na oclenie samochodu w urzędzie skarbowym tam bierzesz druczki i musisz je uzupełnić przeliczyc ile zapłaciłes za samochochód poprzez sprawdzenie w ich ksiązce kursu waluty póżniej jedziesz do urzędu skarbowego do urzędu komunikacji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

Najpierw zrób ksero umowy kupna i dowodu samochodu i z tymi kserami i oryginałami do wglądu idź do urzędu celnego tam weźmiesz druki i po wypełnieniu zapłacisz tam podatek celny. Później idź przetłumacz dowód i umowę i z tym wszystkim idź do urzędu skarbowego plus 160 zł oczywiście które zapłacisz na miejscu. W skarbowym zejdzie kilka dni. Gdy odbierzesz idź na pocztę i zapłać 500 zł recyklingu wzór znajdziesz w internecie. I z ta całą teczką pójdziesz do urzędu komunikacji żeby zapłacić 60 zł i dostać czerwone tablice z nimi pojedziesz na przegląd. Po jakimś czasie otrzymasz dowód normalny nie wiem jakim bo zazwyczaj opłaty robię do czasu przeglądu.Tylko końcówkę zostawiam dla kupującego, żeby biedaki nie męczyli się tak jak ty:)
Pozdrawiam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

Ewentualnie odezwij się na mail lezka21@tlen.pl dogadamy się i mogę pomoc we wszystkich papierkach i formalnościach osobiście :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego


lezka, wszystko w zasadzie ok, tylko...
po co ten ktoś ma brać czerwone tablice przecież może wziąć od razu normalne tablice polskie z pozwoleniem czasowym przegląd w Polsce można zrobić tak na tablicach zagranicznych jak i bez tablic,

przecież ten samochód może mieć ważne tablice i ważne ubezpieczenie ...
opcji jest .... no co najmniej kilka, a podatek w urzędzie celnym to podatek akcyzowy a nie podatek celny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

czepiasz się szczegółów podatek ogólnie, a jeśli chodzi o ważne tablice to szczerze wątpię, żeby miał, bo jak biorą zjazdówki to opłacają od razu bo ślad zostaje, ktoś by opłacił go wcześniej (wszyscy wiemy kto) a nie męczył teraz tego co" niby osobiście" sprowadził

poza tym to nie moja i nie twoja sprawa chciałam tylko pomoc bo widzę jak ludzie gubią się potem w tych urzędach i nie wiedzą co maja począć, zapominają papierów potem muszą wracać parodia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego


przecież napisałem, że w zasadzie masz rację,
ominąć tylko tablice czerwone, badanie bez tablic... wiadomo jak (lawety raczej bym nie załatwiał)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

No dobrze już dobrze..... znikam papa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

tzn, nie da rady załatwić wszystkiego w 1 dzień???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

niestety nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

możesz opłacić podatek akcyzowy, recykling,zrobić tłumaczenia ale urząd skarbowy zatrzyma cie na kilka dni ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

tak czy tak potrzebne sa tablice probne bo teraz nie robia przegladow na niewaznych tablicach lub gdy ich nie ma... :( no chyba ze auto posiada wazne tablice zjazdowe...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

zapraszam do kontaktu (carman@op.pl) moge pomoc z formalnosciami... ale tak czy tak pare dni to potrwa bo skarbowka zawsze papiery pare dni zablokuje jakby zaczal w poniedzialek mozliwe ze do majowki by sie udalo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

a jeszcze jedno, jak auto ma tablice zjazdowe (metalowe a nie pisane flamastrem) i ubezpieczenie polskie to mogę nim jezdzić po polsce???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rejestracja auta sprowadzonego

Formalnie nie można nawet na metalowych chyba ze masz takie z żółtym paskiem i datę ważną na nich wszystkie inne to mistyfikacji jak się uda to pojezdzidz jak złapią to zapłacisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org