środa, 22 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Starówka: co być powinno, a nie jest...

Przeczytałem ten artykuł i się zastanowiłem co brakuje naszej starówce, a czego jest nadmiar?? Wydaje mi się, że za dużo jest czerwonej kostki brukowej, którą układając kilkanaście lat temu zabili duch starówki. Hala targowa (centrum handlowe z lat komunistycznych i wczesnej demokracji) po prostu straszy swoim wyglądem. Moim zdaniem, aby starówka była atrakcyjna to przede wszystkim trzeba zastanowić się nad jej wyglądem, stworzyć przytulne miejsce, które przyciągać będzie swoimi atutami architektonicznymi. Mam wrażenie, ze kupcy ze starówki myśląc o uatrakcyjnieniu starówki marzą o kolejnym centrum handlowym, które ma przyciągnąć klientów. A chyba nie tędy droga. Większość starówek w Polsce umiejętnie komponuje biznes z tradycją. I tego u nas brakuje. W Łomży nie potrafią tego pogodzić. Jak można było zrobić ze starówki "plac czerwony", której jedynym nawiązaniem do tradycji są filary, zaś biznesu architektoniczny postrach "Hala Targowa"?? I dziwicie się, dlaczego starówka umiera??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

Hej zgadzam sie z Tobą całkowicie, juzkiedys był taki temat co zmienic w łomży a co zostawic. Chyba nawet pisałem o tej hali ze nalezało by ten jak nazwwalas postrach architektoniczny zburzyc, w dodatku jak tam wejdziesz to smród ze szok!!!! zburzyc to w cholere i wymyslec cos innego. Kiedys byla fontanna, mysle ze nalezalo by wrocic do tego pomyslu, oczywiscie nie zbudowac takiej jak byla ale cos znacznie lepszego, z rozmachem. i mysle ze nieglopi bylby pomysl zeby wylaczyc stare miasto z ruchy samochodowego. Powiekszyc plac, zrobic deptaki. Niewiem czy kojarzycie stare miasto w olsztynie, jak nie to zachecam do odwiedzenia, jest super. No i maja fontanne:)

Fiku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

temat tak jakby opisany nie raz na tym forum ,ale jak najbardziej aktualny jak dla mnie mniej ciuchów i banków wiecej restauracji, barów ,pubów i kawiarenek, ale co tu pisać jak w niedługim czasie zamyka sie ostatni bar na starówce bo poprostu nikt tam nie zaglada wieczorami bo wszyscy są w centrum Łomzy czyli w okolicach statoil , i teraz to bedzie kicha na całą Polskę na starówce żadnego baru w Łomży , ma-sa-kra .

p.s a co z ul. długą miała być w końcu odnowiona i przerobona na deptak ????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

Zgadzam sie w 100% z przedmowcami, ale w porownaniu do innych miast w Olsztynie nie jest az tak pieknie. Mnie osobiscie urzekl Żywiec. Ja bym byl za tym (tak jak ty piszesz) zeby wrocic do lat ubieglych i zrobic park (skwerek) z fontanna o raz wylaczyc z ruchu stary rynek przynajmniej na czas letni nie mowie o calym roku. Zrobic dookola starego rynku takie ulice jak Farna z kostki. To by bylo moim zdaniem najlepsze rozwiazanie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

klimat tworza miejsca i ludzie.....
kawiarenki, puby, winiarnie, nie mogą funkcjonować bez klientów, plac czerwony nie jest miejscem które zachęca do czegokolwiek, ale przecież można to zmienić, to miejsce ma ciągle szansę stać się atrakcją naszego miasta.......

atikoo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

myślę że taka starówka jak jest w Olsztynie by wystarczyła ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

O, czego się zachciewa. Chcecie, aby preziom i rajcom ostatnie neurony wypadły? Mają mało pracy? Przecież te tworzenie, scalanie klubów (kół radnych), te ciągłe pseudo polityczne przepychanki, dzielenie "konfitur", scalanie i sprzedaż działek. To przecież pochłania tyle energii. Nie macie sumienia. Jeśli chodzi o Stary Rynek to już są przecież plany. Rozbuduje się ratusz, zrobi się elegancki parking dla urzędników Ratusza. Czego wy jeszcze chcecie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

Hmm Żywiec owszem, zgadzam się:) Tylko myśle ze nie chodzi o miescje czy to Olsztyn czy Żywiec, Kraków Gdańsk... Chodzi o atmosfere i o sama idee...
Tak czy inaczej PRECZ Z CZERWONĄ KOSTKĄ:)))) no i halą tak zwaną targową, zamknąć wszystkie ulice wokół starego rynku i wylozyć granitową kostką, zbudować fonntane, posadzic wiecej drzew, odpowiednie oswietlenie i suces gotowy:))) kawiarnie, puby wyrosną same jak grzyby po deszczu.
Ciekawe który prezyden zapisze sie w historii i wprowadzi na starym rynku radykalne zmiany...

Acha jeśli dobrze kojarze ul Dworna albo Długa prowadziła do zamku, moze warto wybudowac jakiś:))) no i zrobic hotel - taki prawdziwy hotel:)

Fiku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

Właśnie o tym co mówi Fiku mówili mieszkańcy trzeba było byc na spotkaniu by można je komentować.Była też mowa o bulwarach ,które prezio obiecywał juz w drugiej kampani wyborczej.Była mowa o zielonej architekturze na "placu czerwonym"Tylko włodarzom najlepiej przytulić po kilkanaście tys.zł co miesiąc i mieć wszystko gdzieś.Po prostu trzeba wybrać inne władze.

uczciwość i prawda to najważniejsza rzecz


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

Wygrzebałem jakis stary temat, ale chetnie sie pod niego podlacze, chociaz mam pytanie malo zwiazane z tematem, mianowicie: W ktorym roku stary rynek z parku zamienil sie w plac czerwony? Jesli ktos wie bardzo prosze o odpowiedz najlepiej podparta jakims zrodlem, gdyz nie moge nigdzie znalezc takiej informacji. Dziekuje :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

na starówce powinien stanąć pomnik prof. Lecha Kaczyńskiego..i napewno kiedys stanie

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

A zaraz obok wiernego orędownika adamosxx'a ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Starówka: co być powinno, a nie jest...

z miłą chęcią

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org